Obvykle se taková podívaná naskytne při zvláštních příležitostech nebo při oslavách konce roku. A ty se nám nezadržitelně blíží.

Pražané se již několik let mohli těšit na obrovskou pyrotechnickou show, která šla na útraty radnice hlavního města. Pamatuji, jak se i moji rodiče vydávali na vltavský břeh, aby mohli sledovat tříštící se světla vypuštěná z letenské pláně. Jeden rok bylo možno vidět nevšední podívanou přímo nad hladinou Vltavy. Loňský rok vedení města toto potěšení obyvatelům metropole i zahraničním turistům odepřelo. Důvod byl prostý, jak vesnická dívka. Peníze. Šetřilo se všude a na všem, tedy i na zábavě.

Jenže hlasy, kterým se po barevné obloze stýskalo, zřejmě byly příliš silné.A magistrát se proto odhodlal k jeho opětovnému návratu. Avšak není jasné kde. Přeci jenom vizuální efekty jsou jedna věc a přílišná hlasitost druhá. Obyvatelé Prahy 1 by kvůli pár chvilkám nadšení přece neměli přijít o sluch. Chce to tedy zvolit místo, které zajistí patřičný požitek bez prasklých ušních bubínků a vysklených oken.

sona.kacerovska@denik.cz

SOŇA KACEROVSKÁ