Personalista Babiš se však nepoučil. Před podzimními komunálními volbami řeší podobný problém. Na jaře ještě uvažoval o podpoře lidoveckého starosty Jana Čižinského. Ten ale neměl zájem, a tak šéf ANO nechal na pražských stranících, koho si v primárkách vyberou. Ukázali na osvědčeného zastupitele z vlastních řad Patrika Nachera.

Babiš ho, byť vlažně, podpořil. Po pár týdnech ale marketéři ANO spustili poplach, neboť nevýrazný Nacher u lidí nezabral. Podle průzkumů ho válcuje předseda TOP 09 Jiří Pospíšil i pirátský kandidát Zdeněk Hřib. A tak přišlo rozhodnutí shora, primárky neprimárky. Nachera vystřídá multimilionář a finanční mág Petr Stuchlík.

Pro Prahu to není špatná volba, jde o schopného podnikatele, zároveň obdivovatele vážné hudby a také člověka, který žije v registrovaném partnerství s mužem. Pro liberální metropoli ideální koktejl.

Pochybuji ovšem, že Pražané, na rozdíl od pokorného Nachera, bez mrknutí oka skousnou způsob Stuchlíkova výběru.

Andrej Babiš tak trochu vystupuje jako majitel České republiky, nepokrytě jako generální ředitel vlády, který vyhazuje ministry podle nálady své i obyvatelstva. Zpovykaní Pražáci, řečeno s odcházející primátorkou Krnáčovou, spíš vsadí na demokraticky vybraného uchazeče o primátorské křeslo než na manažera z Babišovy vůle.