V uplynulém týdnu jsme psali o dvou případech, kdy se policisté díky rychlému zásahu zasloužili o záchranu lidských životů.

V prvním z nich šlo o muže, který se v Králově Dvoře rozhodl ukončit svůj život oběšením. Nešťastníka našla kolemjdoucí pejskařka. Díky ní byli policisté na místě do několika minut. Chrčícího muže okamžitě z lana upevněného na stromě odřízli a uvolnili mu dýchací cesty. Zdravotníci ho pak už ve stabilizovaném stavu transportovali do berounské nemocnice.

Šéfredaktor Miroslav S. Jilemnický.
GLOSA: Nepiš to! Začnou kočky zabíjet

Druhý případ se stal na sousedním Příbramsku, kde řidička po smyku skončila se svým autem v Úklidském jezírku střechou směrem ke dnu. Sedlčanští policisté Tereza Zrůbková a Radek Pečený byli na místě nehody do pěti minut, bez váhání se vrhli do ledové vody a ženu v bezvědomí z auta vytáhli.

Redaktor Rakovnického deníku Josef Rod.
KOMENTÁŘ: Hromadné rušení vánočních akcí zavání alibismem

V obou případech policisté prokázali svou schopnost zasáhnout v krizové situaci, kdy je v ohrožení život člověka. V příběhu z Příbramska navíc neváhali riskovat i vlastní životy. Bezesporu dokonale reprezentují motto naší policie Pomáhat a chránit. A právě díky nim dvě rodiny v předvánočním čase nepřišly o své blízké.

Také jsme se dozvěděli, že policisté z Příbramska se po dramatickém dopoledni převlékli do suchého a dokončili svou čtyřiadvacetihodinovou službu.A to si zaslouží „klobouček“.