Myslím si, že soudit lidi z „okraje“ či „dna“ společnosti je vždy velmi problematické, pokud náhodou nemáte dokonalou znalost jejich rodinného a sociálního zázemí, v němž vyrůstali a byli formováni.

V případě Jiřího Káry je ambivalentní i jeho značná popularita, které dosáhl ještě za života. Sám si totiž postěžoval na to, že kvůli „svatebnímu videu“ ho nejednou odmítli zaměstnat.

Jiří Kára
Pouhá recese? Sdružení navrhuje postavit pomník známému opilci

Také v souvislosti s veřejnými debatami o významu soch a podobných symbolů nepovažuji vznesený nápad na vznik „pomníku Jirky Káry“, který je nejspíš beztak jen recesí, za zbytečný či nehorázný.

Praha 1 prosazuje reinstalaci sochy maršála Radeckého na Malostranské náměstí. Část veřejnosti v tom přitom z pochopitelných důvodů vidí adoraci primitivní maskulinní agrese.

Radecký – Pomník maršála Radeckého byl nejdříve zakryt a poté postupně rozebrán. Jedním z důvodů odstranění byly údajné protesty italského velvyslanectví, které vidělo Radeckého jako nepřítele italského sjednocení.
Spor o další pomník. Radecký byl masový vrah, míní aktivistka

Vedle toho může působit adorace „primitivní nespoutanosti a nekonvenčnosti“, která rovněž něco vypovídá o naší době a jejích hodnotách, vlastně jako slabý odvar.

Záleží na tom, kdo a jak na věc nahlíží.