Již na začátku koaliční spolupráce se Spojeným silám nelíbilo, že nebudou mít nejdůležitější post. Za to, že se Pospíšil primátorského řetězu vzdal, získalo jeho uskupení více postů v městských firmách. Pavel Janeček je ředitelem od dubna 2014, kdy byl primátorem ještě Tomáš Hudeček (tehdy v TOP 09).

Ve funkci vydržel i po celou dobu vlády Adriany Krnáčové (ANO). Po sporu o kontrolách prázdných bytů pomocí elektroměrů se jedná o další vážnou roztržku.

Podle Hřiba představenstvo firmy nepředalo dozorčí radě ani jeden zápis ze svého jednání a nakupovalo energie od neprověřených dodavatelů. Vedení pak přililo do ohně poslední kapku, když si členové její dozorčí rady pro sebe odsouhlasili vyplacení půlmilionových tantiém.

Odměněn byl i odsouzený Karel Březina (ČSSD), bývalý člen rady. Podobné věci by se ve firmě stoprocentně patřící hlavnímu městu dít neměly.

Pirátský návrh odvolat Janečka koaliční TOP 09 rozhněval. Strana poukazuje, že druhému největšímu hráči na trhu s plynem se ekonomicky daří. To je jistě argument. Jenže jeden z dodavatelů městské společnosti, firma Revis, poslal v minulých letech na účet TOP 09 tři čtvrtě milionu korun.

Proto aktuální postoj TOP 09 není věrohodný. Pochopitelný je pak pouze v případě, že chce koalici definitivně udusit.