A v tom spočívá tragikomedie pražského vedení. Místo diskuse o omezení automobilismu v centru předvádí centrální omezenost. To nevěděli dopředu, že budou sbírat data? Nevěděli. Jejich Pražané snášejí uzávěru Malé Strany vcelku trpně, a tak jim svitla příležitost: S buržousty zatočíme.

A jak vypadá to sbírání dat? Na každém konci tunelu Blanka stojí jeden úředník a odškrtává průjezdy? Nebo jsou tam dva úředníci? A to tam dřív nebyli? Víme, že o matematických modelech radní už slyšeli, určitě jim o nich aspoň primátor něco řekl. Tak proč je nepoužívají? Proč musí obyvatelům lhát a podvádět je?

Tak vypadá politika magistrátu (nejen tohoto) už dlouho. Hurá Segwaye! Zakažme ten hnus! Ať žijí koloběžky! Pryč s nimi! Náměstí se „zklidní“. Místo plochy zastavené auty máme plochu nezastavenou auty. Už je na čase oživit ji aspoň obří pandou.

Omezení automobilismu v centru je dobrá věc. Rozumná radnice však o tom s lidmi mluví dlouho dopředu. Přesvědčuje notorické řidiče. Nabízí jim jiné výhody. Parta, která jen tak a proti plánu prodlouží uzávěru kvůli „sběru dat“, však není partnerem pro žádnou diskusi.