Dovolme si pro účely tohoto textu představit anketu a tipnout si její výsledky (ostatně, od metody většiny průzkumů veřejného mínění se příliš lišit nebudeme). První otázka: Jsou nafouknuté pandy, medvědi a krtečci nevkusní? Většina odpovědí bude znít „ano“.

Druhá otázka: Vadí vám ty potvory natolik, že byste je zakázali? Většinově zazní „ne“. A bude provázeno dovětkem: „To nemá, u všech svatých na orloji, magistrát nic lepšího na práci?“

Pomiňme výkopy kolkolem a nedodělané stavby. Zůstaňme u pouličních produkcí a městské kultury. Radnice by totiž měla zákaz zvětšené havěti doprovodit tím, co tu bude místo ní. Nejen na Staroměstském náměstí.

Praha dokáže spolupořádat jednou za čas výborné věci, jako je Signal festival. Každodenně jsou však ulice centra umělecky polomrtvé. Už ani na tu Lennonovu zeď se malovat a sprejovat nebude. Pražáci se holedbají tím, co postavili dávní předkové, nepřidávají však nic nového.

Jeden by očekával, že koalice, kterou vedou Piráti spolu s liberály, otevře centrum modernímu umění. Prostranství ožijí vystoupeními mladých umělců, jak je ve světových metropolích zvykem.

Sprejeři dostanou možnost pokrýt haldy betonu veledíly. Místní a přicestovalí dostanou lavičky, lehátka a zákoutí, odkud všechen ten mumraj budou moci sledovat a tleskat mu. To by ovšem vyžadovalo nápady, práci, zařizování a přesvědčování. Zakázat pandy je o dost lehčí.