Facebooková recesistická skupina Nuda v Praze k tématu napsala: „Těšíme se na architektonický rozkvět města, ulice bez kolon, dobudování okruhů… A úplně nejvíc se těšíme na milion vysazených stromů (teď už to vychází do konce volebního období na cca 1000 ks denně, to bude docela hoňka ale kluci jsou mladí, tak to zvládnou).“

Praha má ale dnes dost palčivých problémů. Zároveň není pravda, že by dosluhující koalice primátorky Krnáčové nic nezlepšila ani „nerozjela“. Příkladem budiž zkrášlení Stromovky nebo příprava rekonstrukce Průmyslového paláce. Je tedy na co navazovat, i co „přeorávat“. Proto je mladistvý zápal pro změnu sympatický, ačkoli ho budou muset následovat činy.

Nabízí se také otázka, proč se lídři dvou ze tří koaličních subjektů zřekli přímé exekutivní odpovědnosti za město tím, že nebudou zasedat v Radě. Zlí jazykové tvrdí, že Jan Čižinský i Jiří Pospíšil nevěří novému primátorovi, který je „politický amatér“ a stranickou nominaci mu vyneslo pouhých 66 hlasů v primárkách Pirátů (což je dané nepočetnou členskou základnou). Podle této teorie se dva političtí matadoři rozhodli nechat v tom nováčka „vymáchat“, přičemž pro své politické projekty získali klíčové resorty v Radě a v neposlední řadě šanci výhledově „požrat“ ideologicky blízké voliče Pirátů.