VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory z regionu

19.9.2018

Zablokování developerských projektů zdražuje byty v Praze, potvrdila studie CETA

/NÁZOR/ Sedm let versus šest měsíců. Takto tristně vypadá srovnání českého hlavního města s Belgií. Čísla ukazují, jak dlouho trvá proces povolování nového developerského projektu. Zatímco belgická byrokracie proceduru zvládne za půl roku, pražští úředníci potřebují 14krát delší lhůtu. 

14.9.2018

Evžen Korec: Praha má o 6619 nových obyvatel víc, nedostatek bytů se prohlubuje

/NÁZOR/ České hlavní město je stále atraktivní pro mnoho lidí. Potvrzují to i aktuální data Českého statistického úřadu (ČSÚ), podle nichž počet obyvatel Prahy v letošním prvním pololetí vzrostl o 6619 lidí. Drtivou většinu (5584) přitom tvořili ti, kteří se do české metropole přistěhovali odjinud. Se stále zablokovanou bytovou výstavbou se tak prohlubuje problém, kde tyto nové Pražany ubytovat. Dostupných bytů na trhu totiž výrazně ubývá.

5.8.2018

Evžen Korec: Na Airbnb můžete prodělat. Važte si dlouholetých nájemníků

/NÁZOR/ Vyděláte více a rychleji, láká platforma Airbnb majitele nemovitostí na vyšší zhodnocení jejich investic. Stále více lidí na to slyší a svůj byt tak k využití různým turistům nabízí. Jen v Praze jich je prý už 20 tisíc. Je nutné podívat se, zda je tento způsob využívání vlastního bytu opravdu tak výhodný, a to nejen ve světle aktuálního zátahu, který na tyto poskytovatele krátkodobého ubytování udělala česká finanční správa. A opravdu se vyplatí každému?

14.7.2018

Pohledem Kateřiny Perknerové: Majitel

Pamatujete si, jak se urodila minulá kandidátka na pražskou primátorku? Andrej Babiš hledal, až našel Jana Kasla. Po jeho odstoupení po sporu s Radmilou Kleslovou to měla být podnikatelka Martina Schopperová, až nakonec vytáhl z klobouku protikorupční, ale jinak nezkušenou Adrianu Krnáčovou. No, nevyšlo to. 

6.7.2018

Architekt Toman: Je rekonstrukce Náplavky opravdu ten správný počin?

/NÁZOR/ Již nějakou dobu přemýšlím o tom, jestli je rekonstrukce Náplavky opravdu ten správný počin. Jestli se touto akcí neztratí něco, pro co jsou podobná místa velmi oblíbená. Ten pocit, proč byl třeba Camden Town lepší před přestavbou, proč lidi rádi chodili do lehce chaotických podniků jako Kokpit nebo Papírna, či proč v Los Angeles funguje velmi oblíbený Beautybar, což není nic jiného než kadeřnictví, které někdo prostým navezením alkoholu předělal na bar.

1.7.2018

Architekt Štěpán Toman: Airbnb křiví trh s nemovitostmi a degraduje místní vazby

/KOMENTÁŘ/ Atraktivní místa v centru Prahy se dlouhodobě potýkají s odlivem stálých obyvatel, který se ještě prohloubil s nástupem Airbnb. Ve chvíli kdy v nějakém místě krátkodobí obyvatelé (turisté) překročí určitou mez a stanou se dominantní složkou, začnou tato místa nebo čtvrti podléhat vlivům, které pro ně nejsou dobré.

27.6.2018

Evžen Korec: Metropolitní plán vrátí Prahu o sto let zpátky, vytváří nové hradby

/KOMENTÁŘ/ Už takřka celé století se Praha může pyšnit statusem velkoměsta. V roce 1922 se do té doby samostatné obce v rozsáhlém okolí historického centra spojily a vnikla takzvaná Velká Praha. Ve dvacátých letech minulého století také skončila dlouhotrvající demolice přežitého opevnění, které rozvoj hlavního města českých zemí neúměrně blokovalo.

19.6.2018

Architekt Štěpán Toman: Výškové budovy k modernímu městu patří

/KOMENTÁŘ/ Diskuse o výškových budovách v Praze začala nabývat na důležitosti s pokračujícími pracemi na novém Metropolitním plánu a rovněž debatami o výškové profilaci pražského horizontu.

27.5.2018

Výstava k plánu mobility ukáže, kudy se bude ubírat pražská doprava

Pohled do budoucnosti dopravy v metropolitní oblasti nabídne návštěvníkům výstava Plán udržitelné mobility Prahy a okolí. Koncepční dokument tak získá reálné obrysy. Lidé se díky expozici na konkrétních případech dozvědí, jak se bude v následujících letech vyvíjet doprava v metropoli a nejbližším okolí. Výstava s doprovodným programem se koná od 29. května do 17. června v Centru architektury a městského plánování (CAMP) sídlícím v areálu Emauzského kláštera ve Vyšehradské ulici v Praze 2.

10.5.2018

Pohledem Magdaleny Havlíkové: Starostka má kytičky ráda

Žižkovem a Vinohrady v posledních dnech hýbou květiny. Starostka třetí městské části Vladislava Hujová přirovnala samozvané zahradníky k socialistickým „akcím Z“ a oplocování zahrádek k privatizaci veřejného prostoru. Útokem na dobrovolníky, kteří investují svůj čas i peníze do zvelebování okolí bez nároku na cokoliv, ale přestřelila.

30.1.2017

SLOUPEK: Není Ježíš jako Ježíš

To ráno bylo skoro jako každé jiné. Budík nezvonil. Nebo jo, ale neslyšel jsem ho. Poradu v redakci asi nestihnu. Nejím. Nepiju. Rychle se oblékám a vyrážím. Vracím se pro klíče i pro mobil.

14.12.2016

Můj milý Ježíšku aneb pár slov o trhání

Můj milý Ježíšku, už dávno jsem ti to chtěl napsat. To, že každý rok je to stejné. Skoro. A přitom jiné. Skoro. Však to znáš. I když vlastně možná to ani neznáš. Víš, myslím na to, jak vždycky pečlivě zabalíš dárky, které pak šoupneš pod stromeček. No a všichni je pak rozbalujeme.

2.5.2016

POHLEDEM Miroslava Bobka: Nepřítel uniforem

Že je ta pohlednice z Prahy, pozná jenom znalec. Ale je to tak. Zachycuje prvního slona pražské zoo Babyho ve výběhu, který se nacházel zhruba v prostoru současné expozice lemurů. A ještě těžší je říci, kdy přesně vznikla.

25.4.2016

Deník Ivana Hoffmana: Praha určitě

Kdysi jsem si někde přečetl, že dobrý člověk může žít kdekoli na světě, ale dobrý hudebník jenom v New Yorku. Určitě to řekl nějaký hudebník, žijící v New Yorku. Podobně jsem já měl pocit, že pro novináře, natož politického komentátora je nezbytné žít v Praze.

18.4.2016

POHLEDEM Miroslava Bobka: Nejvzácnější a nejkrásnější 'straky' mají mláďata!

Slůně narozené před necelými dvěma týdny zastínilo svou popularitou všechna ostatní mláďata pražské zoo. Snad mu bude ještě trochu konkurovat malý hroch, jehož křtiny se chystají na sobotu 23. dubna, ale jak se zdá, je v tomhle ohledu jediný a dokonce ani mláďata surikat nemají šanci.

11.4.2016

POHLEDEM Miroslava Bobka: První pražské slůně

Telefon mi v úterý zazvonil před třetí ráno. Během pěti minut jsem byl z bytu venku a rozjel se do zoo. Nikdy jsem nebyl vděčnější za Blanku, která mi cestu zkrátila a zrychlila - jenže i tak jsem přijel pozdě. Ačkoli… zase úplně pozdě to nebylo. Když jsem zšeřelým pavilonem v Údolí slonů prošel až na konec, v posledním boxu jsem již zastihl čerstvě narozené slůně!

4.4.2016

POHLEDEM Miroslava Bobka: Pohlednice, kterou si nekoupím

Je k mání za patnáct liber. Barevná pohlednice z počátku minulého století. Zachycuje břeh Nilu, na kterém skupinka kluků loví krokodýly. Jeden na ně míří puškou, další mají napřažené hole. Vedle obrázku a pod ním je anglicky psaný text, na druhé straně adresa a egyptská známka přeražená razítkem Port Said.

29.3.2016

POHLEDEM Miroslava Bobka: O pandě i 'pandě'

Seznam zemí, s nimiž Zoo Praha spolupracuje, je velice dlouhý a zahrnuje všechny kontinenty kromě Antarktidy. Pokud máme dělat svou práci dobře a naplňovat úkoly moderní zoologické zahrady, ani to není jinak možné. Důvody jsou přinejmenším dva.

21.3.2016

POHLEDEM Miroslava Bobka: Velké finále honu na ibisy

V úterý 1. března nám ze sněhem poškozené voliéry uletělo osmnáct ibisů skalních. Začal neuvěřitelný hon, kterého se spolu s našimi pracovníky účastnili i dobrovolníci a který by nebyl možný bez pomoci veřejnosti. Za první týden tohoto honu na ibisy jsme přijali osm set telefonátů a dalších zpráv o poloze našich uprchlíků.

14.3.2016

POHLEDEM Miroslava Bobka: Pohled do očí gorilího samce

Je to technicky mimořádně špatná fotografie. Neostrá a navíc ještě rozmazaná, pořízená dlouhým sklem na čas 1/25 sekundy. Proto jsem ji sem nakonec raději nedal. Museli byste se hodně snažit, abyste rozlišili, že je na ní zachycen gorilí samec vykukující zpod padlého kmene - a kdo ví, jestli by se vám to vůbec podařilo.

7.3.2016

POHLEDEM Miroslava Bobka: První česká doktorka

Tu pohlednici jsem ještě ani nestačil zařadit do své sbírky, a přesto už o ní píšu. Původně mě v jednom internetovém antikvariátu zaujala proto, že zobrazuje bernský Bärengraben, medvědí příkop, ale jen kvůli němu bych ji téměř jistě nekoupil. Jenže když jsem se podíval na rubovou stranu, jméno adresáta mi bylo povědomé a po chvilce pátrání bylo jasné, že tuhle pohlednici musím mít.

29.2.2016

POHLEDEM Miroslava Bobka: Světový den luskounů naruby

Působilo to jako krutý výsměch. Byl Světový den luskounů a sociální sítě se hemžily příspěvky o nutnosti je chránit. Všude možně po světě, včetně pražské zoo, se konaly akce, které upozorňovaly na nelegální obchod s jejich masem a šupinami. A u silnice poblíž kamerunského městečka Pouma, kudy jsme zrovna projížděli, visel na drátěném oku ještě živý luskoun. Zoufalý pohled!

18.2.2016

Pohledem Deníku: Úmrtí učitelky. Dojdou vládě souvislosti?

Zemřela 55letá Ludmila W., učitelka angličtiny na Střední průmyslové škole Na Třebešíně v Praze 10. Tato smutná zpráva nabyla zcela jiného rozměru poté, co vyšlo najevo, že pedagožku dlouhodobě šikanovali tři její žáci. V den, kdy byli potrestáni podmíněným vyloučením a rodiče se za své potomky omluvili, kantorka zkolabovala a po několika dnech v nemocnici zemřela.

14.2.2016

Můj milý dení(č)ku aneb s nadhledem o ranní činnosti chlapa

Milý dení(č)ku, píšu ti příběh jednoho mého rána. Možná si budeš myslet, že přeháním, ale zdaleka ne. Ve skutečnosti je to ještě horší. To ráno se objevilo v mém životě zrovna tuhle. Kdo ví, možná to má někdo podobné. V podstatě je to prostý popis toho, co jsem stihnul za necelou hodinku. Prostý popis mých činností. Vážně bez přehánění.

8.2.2016

POHLEDEM Miroslava Bobka: Sběratelský jackpot

Když jsem se po týdnu vrátil ze služební cesty, kromě haldy podpisových knih a došlé pošty mě na stole čekal i objemný balíček starých pohlednic. Před odjezdem jsem si řekl, že v internetové aukci zkusím vydražit nikoli jeden konkrétní kus, ale rovnou celou krabici. Snad se mezi mnoha takhle naslepo pořízenými pohlednicemi najdou dvě nebo tři, které si zařadím do sbírky, a kdo ví, třeba objevím i nějakou nečekanou perlu.

8.2.2016

Praha by vlastní stavební předpisy mít nemusela

Zhruba v polovině ledna pražská primátorka Adriana Krnáčová veřejně prohlásila, že Evropská komise do konce února notifikuje takzvané Pražské stavební předpisy (PSP), které jsou prováděcím předpisem ke stavebnímu zákonu. Odvrátila by se tak hrozící ostuda, že by hlavní město o možnost vytvářet vlastní stavební předpisy po sto letech přišlo.

1.2.2016

POHLEDEM: Kde objevovat neznámé druhy? V pet shopu nebo na Facebooku!

V minulosti bývaly vědě dosud neznámé rostlinné a živočišné druhy objevovány během dobrodružných výprav do pouští či pralesů, kde badatele nezřídka ohrožovaly přírodní podmínky, nepřátelští domorodci nebo obojí naráz. V současnosti je místem objevování neznámých druhů velmi často pohodlná laboratoř, kde vědci v bílých pláštích analyzují DNA.

25.1.2016

POHLEDEM Miroslava Bobka: Červený a Modrý

Přednedávnem se nám z Mauricia podařilo dovézt dvě želvy obrovské. Říkáme jim Červený a Modrý, podle slavných poštovních známek. A protože jsou ve svém věku zhruba deseti let ještě velmi malé - jejich krunýře měří na délku přibližně čtyřicet centimetrů - a dospělí jedinci by je snadno mohli rozmáčknout, držíme je zatím mimo Pavilon velkých želv. Časem tam ale Červený a Modrý přesídlí a připojí se k ostatním deseti želvám obrovským a sloním.

18.1.2016

POHLEDEM Miroslava Bobka: Dájinka a tygře

Historická fotografie pohlednicového formátu zachycuje nastrojenou holčičku, která má na klíně odrůstající tygře. Sedí s ním na lavičce, nesoucí reklamní nápis Gottwald, a v pozadí je vidět klec, z níž vyhlíží druhé tygří mládě. Na rubu fotografie jsou předtištěné linky pro vepsání adresy - technicky vzato jde tedy o pohlednici - a především ručně napsaná poznámka:

11.1.2016

POHLEDEM Miroslava Bobka: Který druh vymizel v roce, kdy jste se narodili

Jak jsem zjistil na webu everyHit.com, v týdnu, kdy jsem se narodil, vedla britskou hitparádu skladba I'm A Believer od The Monkees. A díky přehledu, který pro list Independent sestavil novinář Louis Doré, vím nyní i to, že v roce mého narození definitivně vymizel kaloň guamský.

4.1.2016

POHLEDEM Miroslava Bobka: Nejvzácnější a nejkrásnější 'straka' v Praze

Když jsem v pondělí před Vánoci odcházel pozdě večer ze zoo, zrovna u hlavního vchodu zastavilo naše služební auto. V postavě, která z vozu vystoupila, jsem poznal kurátora Tondu Vaidla. Mávnul jsem na něj a chtěl odjet, ale Tonda na mě zavolal: „Nechceš se na ně jít podívat? Tady je mám. Krasky."

28.12.2015

POHLEDEM Miroslava Bobka: Zvířecí kapela z Makotřas a hrabě Dlouhý

Přibližně mezi roky 1900 a 1915 bývaly v oblibě pohlednice zobrazující budoucí podobu metropolí i menších měst. Často je doprovází upřesňující douška „za sto let", „v budoucnosti" či „v roce 2000". Do obrázku náměstí či hlavní třídy jsou na nich obvykle zakomponovány vlaky, tramvaje, lanovky, visuté dráhy, automobily i roztodivné létací stroje, od balónů a vzducholodí přes letadla až po vehikly zcela popírající fyzikální zákony.

24.12.2015

Můj milý dení(č)ku aneb Tak tedy šťastné a veselé

Můj milý dení(č)ku, po čase zase usedám a musím Ti napsat pár řádek. Tak, jak se to stalo. Od rána se ten den nevyvedl. Zaspal jsem. Bolelo mne celé tělo, jak jsem málo spal. Na Jižní spojce kolona až běda. V novinách objevuju tři chyby. Dení(č)ku, představ si to, v mých článcích. Hanbou bych se propadl. Třikrát se mi vybíjí baterka u mobilu. Vždycky při důležitém hovoru.

21.12.2015

POHLEDEM Miroslava Bobka: Příšera od Čchung-čchingu a štědrý Ježíšek v Praze

Původním zdrojem té zprávy byly čínské zpravodajské servery, ale po Evropě se rozšířila až díky britskému deníku Daily Mail. Jeho titulek stál za to: Příšera z hlubin: Mimořádně vzácný velemlok o délce monstrózních 4 stop a 7 palců objeven v odlehlé jeskyni v Číně. V článku samém se psalo, že tento opravdu výjimečný jedinec byl nalezen poblíž Čchung-čchingu a že jeho 
věk je odhadován na dvě stě let. Zkrátka bomba!

18.12.2015

Trh s novými byty připomíná dobře promazaný stroj. I díky hypotékám

Developeři letos zažívají mimořádně úspěšný rok. Například v Praze prodají zhruba sedm tisíc bytů, tedy meziročně o tisíc bytů více a v příštím roce lze očekávat další růst až k hranici osmi tisíc bytů. Za růstem poptávky stojí souběh několika faktorů. Předně je to velká a neustále doplňovaná nabídka takzvaných superlevných bytů. Druhým faktorem je příznivá situace české ekonomiky, která se přelévá i do většího optimismu obyvatel.

14.12.2015

POHLEDEM Miroslava Bobka: Událost roku v dětské zoo

Ve středu 16. prosince představíme veřejnosti tři lvy indické, které se nám podařilo získat z Gudžarátu. Věřím, že Jamvan, Ginni a Suchi vzbudí výjimečnou pozornost a budou patřit k největším celebritám Zoo Praha. Na čas možná zastíní i její nejslavnější obyvatele - ovšem s jedinou výjimkou.

7.12.2015

POHLEDEM Miroslava Bobka: Papírová SMS

Nejstarší exponát v mé sbírce antikvárních pohlednic s tématikou zoologických zahrad pochází z roku 1897. Zachycuje menažerii ve vídeňském Schönbrunnu, dnešní Zoo Vídeň. Přivádí 
nás do roku, kdy byl v Kopřivnici vyroben první automobil, kdy Marconi poprvé bezdrátově vysílal na vzdálenost patnácti kilometrů a kdy 
v nedalekém Prátru bylo zprovozněno obrovské ruské kolo.

4.12.2015

I nakupování se může stát 'vánoční tradicí'

Nakupování vánočních dárků někdy bývá stresující, nervózní, uspěchané. Jakoby se z něj pomalu vytrácel smysl; rychle vše stihnout a „odřídit na autopilota" a pak s plnými taškami doslova utéct z obchodu pryč. Doma si pak snad jen oddechnout a zítra do práce. Proč to letos nezkusit trochu (úplně) jinak?

30.11.2015

POHLEDEM Miroslava Bobka: Sára a pruhovaný králík

Za letošní rok mám ve svých poznámkách už hodně dlouhý seznam objevů nových živočišných druhů i dalších zoologicky významných či alespoň pozoruhodných událostí. Jedno z nejvyšších míst v něm patří Sarah Woodfin a annamitskému pruhovanému králíkovi. Opravdu mě potěšilo, že se doposud neznámé studentce podařilo poprvé zdokumentovat tak zajímavé zvíře!

23.11.2015

POHLEDEM Miroslava Bobka: Sloní moč

Justin Timberlake má svou tequillu, Dan Acroyd vodku a Marilyn Manson absint, my máme svůj likér. Jejich alkoholické nápoje mají názvy 901 Reposado, Crystal Head a Mansint, náš likér se jmenuje Sloní moč. Ano, Sloní moč! A slibujeme si od něj mnoho.

16.11.2015

POHLEDEM Miroslava Bobka: Konec rozletu

Před dvaceti lety jsme byli na cestě za čápy s batůžky. Krok za krokem jsme přes celou západní Evropu a severozápadní Afriku až k senegalsko-maliské hranici sledovali čápici Kristýnu. Poté jsme se ještě do Čadu vypravili za Viktorem. Právě před těmi dvaceti lety vývoj technologií umožnil něco podobného podniknout. Z dnešního pohledu to ovšem byly muzeální kousky.

9.11.2015

POHLEDEM Miroslava Bobka: Přispět ke změně může každý z nás

Tyto fotografie jsme z Kamerunu dostali už před čtvrt rokem a od té doby jsem váhal, zda je zveřejnit. Při pohledu na ně musí snad každého obejít hrůza. Ledová, svírající hrůza. Zachycují haldu gorilího masa zabaveného pytlákům a jednoho ze strážců rezervace Dja, který ze země zvedá uříznutou gorilí paži.

6.11.2015

Vážení čtenáři, díky za váš zájem i důvěru

Velice nás těší vaše věrnost k n(v)ašemu Pražskému deníku. Právě zveřejněný průzkum čtenosti za druhé a třetí čtvrtletí (Media projekt: 2. a 3. čtvrtletí 2015, realizátoři: Median a STEM/MARK) ukázal, že regionální informace jsou těmi, které vás zajímají nejvíce. Váš zájem nás těší a zároveň zavazuje, abychom s vámi ještě více komunikovali, abychom ještě více reagovali na vaše názory, postřehy, myšlenky.

2.11.2015

POHLEDEM Miroslava Bobka: Lvi ze státního znaku

Tři roky trvala jednání a přípravy. Ve středu dopoledne, shodou okolností na Den české státnosti, jsem z Gudžarátu konečně dostal zprávu, že je definitivně potvrzen čas odletu trojice lvů indických ze Zoo Sakkarbaug do Prahy. Oddechl jsem si - a současně se modlil, aby i jejich samotná přeprava proběhla bez komplikací. Byli jsme na dosah od cíle.

26.10.2015

POHLEDEM Miroslava Bobka: Prezidentští medvědi

Dlouho před vznikem zoologické zahrady existovala v Praze různá zařízení, ve kterých mohla veřejnost obdivovat divoká nebo exotická zvířata. Jedním z nich byl medvědinec v Jelením příkopě. Prezidentský medvědinec. Právě tuto hradní atrakci zachycuje poslední přírůstek mé sbírky: pohlednice, která byla 2. srpna 1922 odeslána z pražského Smíchova do Jauernigu neboli Javorníku.

19.10.2015

POHLEDEM Miroslava Bobka: Tapíří rok

Dlouho jsme na něj čekali, to ano, ale nepředpokládali jsme, že by se mohlo narodit právě teď. Jeho příchod na svět nás všechny mile překvapil – a mne dvojnásob, protože jsem se zrovna vrátil z Asie. Jako by na mne počkalo. Mládě tapíra čabrakového!

12.10.2015

POHLEDEM Miroslava Bobka: Z Ulánbátaru

Mám před sebou kousek hrubého papíru. Nebo možná spíš ztvrdlé papíroviny. Přesto si ho hned po návratu domů dám zarámovat. Před pár lety - když jsme na Srí Lance chystali přepravu slonic Tamary a Janity do Prahy - jsem v Pinnawale viděl výrobu papíru ze sloního trusu. Celý postup jsem si tehdy detailně zdokumentoval a dnes výrobnu tohoto speciálního papíru stavíme také v pražské zoo.

5.10.2015

POHLEDEM Miroslava Bobka: Bůh Radegast v pražské zoo

Traduje se, že když někdy na přelomu 50. a 60. let odkryli dělníci v jedné pražské zahradě zpod nánosu listí a hlíny podivnou sochu se zvířecími rysy, úřady nevěděly, co s ní. Nabídly ji tedy zoologické zahradě. Jestli to opravdu přesně takhle proběhlo, dnes už nezjistíme, ale jádro historky je pravdivé.

29.9.2015

Můj milý dení(č)ku aneb další díl přemítání o běhání

Ten sen byl přímo strašný. Běžím závod a v lese zabloudím. Bloudím celý den a začíná se smrákat. Pořád běžím, sám a sám už mnoho hodin. Dobíhám do cíle. Úplně poslední. Nikde nikdo. Začínám plakat. V tom se probouzím, manželka mě plácá a ptá se, co se děje. „Ani se neptej," říkám a otáčím se na druhý bok. Je ráno 20. září. Pojďme ale v čase o pár měsíců zpět.

29.9.2015

POHLEDEM Miroslava Bobka: Megamšice

Stále je co objevovat. I v zoo. Když jsem přírodovědce a fotografa Pavla Krásenského požádal, aby v naší zoo zdokumentoval život hmyzu, udělal jsem to s nadějí, že objeví něco zajímavého. Skutečnost ale předčila očekávání. Kromě mnoha jiných vzácných a výjimečných druhů členovců u nás Pavel nalezl naprosto výjimečného tvora, který je ve své skupině největší na světě.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT