Letiště V. Havla. Zdroj: DENÍK/ Martin Divíšek

Letiště Václava Havla

Mým velkým koníčkem je cestování, a tak kdykoliv mám čas a můžu letět, volám taxíka, aby mě odvezl na pražské letiště, ze kterého mohu letět za svými cestovatelskými sny. Jsem většinou raději více hodin před odletem na letišti, protože mám rád místní frmol. Koupím si časopisy, projdu obchody a dám si v Paulovi první dovolenkové víno. A pak vzhůru do nebes!

 

Petřín. Zdroj: DENÍK/ Martin Divíšek

Petřín

Aki, můj lovecký pes, mi nedovoluje zůstat v klidu a lenošit doma na pohovce. Má rád pohyb a zhruba tři hodiny denně potřebuje pro to, aby byl trochu uspokojený. Mě to vyhovuje také. Ve dvě odpoledne to v práci zabalím a když se někdo v kanceláři ptá, kde jsem, odpověď kolegy je… v lese nebo na Petříně. Je to čas i pro mě, a tak jsem za to rád. Pohled z Petřína na zasněženou, slunnou, jakoukoliv Prahu je úchvatný.

 

Home Kitchen.Zdroj: DENÍK/Max Vajt

Home Kitchen

Má oblíbená restaurace v Holešovicích a nyní i na Smíchově. Mám-li v sobotu nebo v neděli čas, rád jedu na snídani a užiju si výborné jídlo, příjemnou obsluhu a pohodu víkendu právě v Home Kitchen. Jediné, co mě mrzí je, že Vinohrady, kde bydlím, neoplývají podobnými restauracemi. Snad se to zlepší.

 

Pařížská. Zdroj: DENÍK/ Jan Handrejch

Pařížská

Do centra Prahy se často nedostanu, protože mé pracovní cesty mě tam nevedou. Moc rád si proto ve volnu projdu Pařížskou. Vždy mě tato ulice přenese do dalších světových metropolí. Sednu si do kavárny a jen tak koukám na lidi, nebo si píšu. A když se objevím na Staromáku, není co dodat.

 

Milíčovský les. Zdroj: DENÍK/ Martin Divíšek

Milíčský les

Když nemám čas jet vyvenčit psa dál za Prahu, jdu do Milíčáku. Les uprostřed Prahy je klidný asi do 16 hodin. Pak už je to rušné místo. Proto kolem 13. hodiny opět vezmu mého lovečáka a jedeme do přírody. Někdy vyřeším na pařezu e-maily, telefony a pracovní povinnosti. Hlava je během chvilky zase prázdná a čistá.

 

Čtěte také: Volejbalista Martin Lébl: Jaká místa mám v Praze rád