Gass Bar.

Glass Bar

Vyhlídka na střeše Tančícího domu se mi nikdy neomrzí. Pokaždé, když mám trochu volno a chci si pročistit hlavu, tak utíkám ze své kanceláře do osmého patra na čistý vzduch nebo na kávu do Glass Baru.

 

Riegrovy sady.

Riegrovy sady

„Riegráče" mám kousek od domova a rád se zde procházím hlavně na jaře a na podzim, když tu není tolik lidí. Líbí se mi večerní panorama Prahy, rozlehlé trávníky a to, že tu vládne nezaměnitelná pohoda.

 

Lužická ulice.

Lužická ulice

Bydlím na Vinohradech od mala a jsem tu velmi spokojený. Rád se procházím večerními ulicemi a ráno zase pozoruji, jak město ožívá. Mezi mé nejoblíbenější ulice patří Lužická, kde stromová alej tvoří jakousi přírodní bránu. Volný čas trávím také ve své oblíbené kavárně Celebrity Café na Vinohradské ulici.

 

Letenské sady.

Letenské sady

Můj druhý nejoblíbenější pražský park je na Letné. Výhled je zde bezesporu úžasný a mám rád i metronom od Vratislava Nováka. Podle mě by těchto odvážných staveb a objektů mělo být v Praze více, vždyť z kyvadla i z Tančícího domu se staly symboly hlavního města.

 

Stará čistírna odpadních vod Bubeneč

Stará čistírna odpadních vod Bubeneč

Všem, kdo zde ještě nebyli, rozhodně doporučuji prohlídku. Tato průmyslová památka byla ve své době enormně dobře technologicky zvládnutá. Dodnes vzbuzuje respekt a láká třeba i filmaře. Já na ní mám nejraději podzemní chodby.

 

Čtěte také: Robert Jašków: Jaká místa mám v Praze rád