Park Stromovka.

Stromovka
Miluju Stromovku. Jako malí jsme tam chodili se školou. S rodiči jsme tam sbírali kaštany pro zvířátka, táta byl myslivec. Park je plný vzrušujících věcí i klidu. Rudolfova štola, Planetárium a samozřejmě na jaře Matějská. Když vejdu odkudkoli do Stromovky, dodnes mám motýlky v břiše při vzpomínce, jak jsme s bratrem vždy málem vybouchli nadšením, když jsme slyšeli to známé „Pojďte se vozit, pojďte se smát.“

Národní technická knihovna. (Snímek ze dne 29. dubna 2009)

Areál vysokých škol v Dejvicích
V dětství jsme bydleli nedaleko. Učila jsem se tam jezdit na kole. Když napadl první milimetr sněhu, táta nás s bratrem posadil na sáně a táhl nás právě mezi vysoké školy. Na jaře na nás setřásal růžové kvítky rozkvetlých sakur. Trhali jsme tam mámě fialky. V Arcibiskupském semináři jsem měla svá první vystoupení. U zarostlé fontány jsem dostala svou první opravdickou pusu. Nádherné vzpomínky na nádherné dětství. Mimo to právě v Dejvicích bývají fantastické farmářské trhy.

Petřín. Ilustrační foto.

Petřín
Před dvěma lety jsme si s přítelem pronajali byt pod Petřínem. Inzerát byl na internetu asi hodinu a půl a my měli velkou kliku, že se nám podařilo vyjednat si prohlídku jako první. Oba v něm máme svůj prostor. Já líčící a pracovní stoleček, přítel svůj „kumbál“, kde si kutí, svařuje, sochá a schovává nepořádek. Mám ráda procházky po Petříně. Kolem Strahovského kláštera k Loretánskému náměstí, přes vyhlídku u Pražského hradu, po Zámeckých schodech pak dolů a přes Stínadla domů.

Latin Art Gallery

Latin Art Gallery
Krásná malá galerie a vinárna v Jungmannově ulici. Vede ji nonšalantní dáma a nyní už má kamarádka Kateřina se svojí dcerou Sujanou. Obě jsou z Venezuely, ale mluví celkem obstojně česky. Ráda si v galerii sjednávám schůzky, ale chodím si tam i odpočinout a popovídat. Vystavují tam obrazy především jihoamerických umělců, ale mají i díla mého nejoblíbenějšího malíře Otty Plachta. Malý prostor s obrovským potenciálem.

Angelato

Angelato
Nikdy v životě jsem nejedla tak vynikající zmrzlinu, jakou mají v Angelatu na Újezdě. Dělají ji skutečně poctivou a domácí. A ty příchutě… třeba olivový olej s bazalkou, slaný karamel, parmezán nebo maková s fíky. Jsou neuvěřitelně výborné a pozor návykové!