Restaurace U splavu v UhříněvsiOkraj Prahy s příjemnou zahradní restaurací, kde vám na grilu udělají spoustu dobrot, včetně čerstvě ulovených pstruhů. Ideální místo pro otce poslané na procházku s dětmi. Jak říká moje starší dcerka: „Máme se tam oba dobře, já si hraju a táta pije pivo."

moje místa Michala Lukeše, Restaurace U Splavu, Uhříněves Praha 28.4.2017

Krčský les
Rozsáhlý lesopark mezi panelovou šedí Prahy 4. Už jako malý jsem tam chodil s babičkou na procházky, v pubertě to pak bylo ideální místo pro dlouhá rande, která zůstala skrytá očím rodičů. Když mohu, dodnes se tam jdu projít či projet na kole.

Krčský les.


ŽižkovPřed třiceti lety šlo o čtvrť umouněnou kouřem z mnoha komínů, který špinil prádlo visící z pavlačí domů. Mám s Žižkovem spojeno několik obrazů. Nekonečná klukovská dobrodružství v tajemně zarostlých a zpustlých vnitroblocích, hořkou chuť pěny od piva, kterou jsem ze džbánku potají ochutnával hned za rohem hospody, v níž hrával slepý harmonikář. Pouliční bitky a zvláštní zatuchlou vůni kina Obzor. Dnes už je to všechno jinak, ale stejně na Žižkov stále rád chodím. Pořád je to moje dětství…

Žižkov.

VítkovNad Žižkovem se tyčí památný vrch Vítkov, který byl pro mne v dětství kouskem přírody nad žižkovskými uličkami. Nejvíc mě ale uchvátil tajemný památník s velkou sochou Jana Žižky. Když jsme po ní jako kluci potají lezli, neměl jsem tušení, že jednou budu mít možnost vytvářet novou koncepci tohoto místa a řídit rozsáhlou rekonstrukci. Dnes je na střeše památníku báječná vyhlídka na Prahu a zajímavá kavárna, uvnitř pak muzeum.

Národní památník na Vítkově.

Nový světKrásné a turisty dosud neobjevené místo v Praze. Ulička, ve které se zastavil čas. Když mám možnost, zkouším se v ní zastavit s ním.

Nový svět.