Kostel sv. Václava

Prosecký kostel sv. Václava

S novou láskou přišlo nové bydliště a tudíž i nové oblíbené místo. Prosecké skály jsou přírodní památkou. Je to místo, kde v náročných dnech naleznu klid a pocítím jakousi sílu, kterou naberu na další dny. Nachází se zde podzemní labyrint chodeb, kde se dříve těžilo a za války i bydlelo. Na zpáteční cestě to vezmu kolem zdejšího kostela.

 

Cyklostezka v Troji.

Troja

Vede zde cyklostezka, kam chodím na kolečkové brusle. Zaparkuji blízko Trojského zámečku, nasadím brusle a jedu, kam až to jde a zpět. Nalevo voda, napravo skály a krom Zoo je po cestě i psí útulek, kde si třeba můžete půjčit pejska a vyvenčit ho.

 

U Prince.

Hotel U Prince

Když máte štěstí a není zde moc turistů, tak sedíte v centru, kolem sebe vidíte jen střechy ostatních domů a máte výhled na Pražský orloj a Staroměstské náměstí.

 

Riegrovy sady.

Riegrovy sady

Dlouhý čas jsem bydlela asi minutu chůze od tzv. Riegráčů a každý pěkný den jsem tam zašla. Buď se podívat na západ slunce, číst si knihu, učit se, nebo si zaběhat.

 

Náplavka.

Náplavka

Moje úplně nejvíc nejlepší kamarádka" Terezka (říkáme si tak od 14 let, a tak to musím napsat takto) bydlí blízko Karlova náměstí. A protože se nám oběma stává, že máme dopoledne volno, vyrazíme vždy na náplavku, kde si sedneme, pozorujeme řeku a propadáme pocitu, že teď máme volno a čas pro sebe.

 

Čtěte také: Ilona Smejkalová: Jaká místa mám v Praze ráda