Současně Markéta pracuje na nových produktech a také stojí za projektem největší pražské prodejní galerie českého designu na Smetanově nábřeží „deelive design store“. Kam by vás Markéta vzala na procházku, hudební improvizaci nebo za českým designem?

Park Stromovka.

Stromovka
Mojí láskou je Letná, kde bydlíme s manželem Petrem, v bytě jen pár kroků od Stromovky. Oba si to na Letné užíváme. Je to pro nás srdeční záležitost, čas pro procházky, místo pro piknik s přáteli, ale i prostor inspirace nad novými projekty. Vlastně je to podle mě ta nejkrásnější zahrada, jakou si mohu přát. Nemusím sekat trávu, hrabat listí, jen si vychutnávám ten prostor, který máme kousek za domem.

Napa Underground

Napa Underground
Před rokem jsem objevila skvělé místo, které je ideální hlavně na podzim či v zimě, kdy nevíte, kam jinam vyrazit. Každý čtvrtek se tam odehrává hudební improvizace. Napa je místo, kde se pro mě zastaví čas, žiji okamžikem a obdivem k talentovaným muzikantům. Jedinečná atmosféra, dříve zahalená hustým cigaretovým dýmem, zahaluje všechny. Je těžké rozpoznat přátele, s nimiž jste přišli, od dalších hostů či účinkujících umělců. Jedinečná možnost, jak navázat výjimečná setkání.

Moje místa Markéty Hákové Deelive design store,

Deelive design store

Na tomto místě trávím asi nejvíce času. Nově otevřená prodejní galerie českého designu, kterou najdete v přízemí citlivě a nápaditě zrekonstruovaného prostoru domu Smetana Q na nábřeží. V deelive design store najdete nejširší výběr z českého designového světa bytové doplňky, sklo, keramiku, knihy, šperky, módu i módní doplňky. Navíc je Smetanovo nábřeží významnou kolonádou s nádherným výhledem na Pražský hrad, Karlův most, Petřín i Kampu. Naplánujte si příjemnou procházku a zastavte se. V domě je i kavárna, kde můžete posedět nad šálkem jemné kávy.

Sportovní klub Tep

Sportovní klub Tep
Nejsem zrovna sportovní typ. Nedávno jsem ale objevila moc zajímavé místo, které propojuje cyklistiku, běh, zdravý životní styl a cestování. Jde o sportovní klub Tep, který se nachází ve Vršovicích. Pro mne jako člověka, který preferuje spíše návštěvu výstavní galerie před jízdou na kole, je opravdu fajn, že jde o propojení kulturních a sportovních aktivit. Navíc v Tepu najdete mimo jiné i moc příjemnou kavárnu. Doporučuji.

 

Přístav 18600

Přístav 18600
Před časem neudržovaný pozemek na břehu Vltavy je nyní místem, které se postupně vybavuje zázemím jednak pro kulturní akce, ale i pro odpočinek. Bonusem je, že se tam v létě vše odehrává pod širým nebem.