Katedrála sv. VítaZdroj: DENÍK/ Martin Divíšek

Katedrála sv. Víta

Kdykoliv za mnou přijedou na návštěvu moji rodiče ze Slovenska, vydáme se společně do katedrály sv. Víta. Pokud tedy jdu kolem sám, vždy si vzpomenu na své rodiče a těším se, až zase přijedou do Prahy. To místo máme všichni opravdu moc rádi.

 

Staroměstské náměstí. Ilustrační foto.Zdroj: DENÍK/ Martin Divíšek

Staroměstské náměstí

Přes Staroměstské náměstí chodím poměrně často, bohužel si ve spěchu ne vždy uvědomím všechny ty nádherné památky, kolem kterých procházím. Zvláště v čase vánočním je na Staroměstském náměstí krásná atmosféra a jsem rád, když mám chvíli volna a můžu si zde vychutnat můj oblíbený svařáček.

 

Betlémské náměstí. Zdroj: ČTK

Betlémská kaple

S Betlémskou kaplí mám spojeny krásné vzpomínky. Měl jsem zde několik koncertů a atmosféra byla nezapomenutelná.

 

Petřín. Zdroj: DENÍK/ Martin Divíšek

Petřín

Kdo by nemiloval Petřínskou rozhlednu? Její okolí je nádherné, navíc když máte ještě příjemnou společnost. Za mě je to jedno z nejromantičtějších míst v Praze. A já jsem „veliký romantik".

 

Kolkovna Celnice Zdroj: DENÍK/ Klára Cvrčková

Kolkovna Celnice

Celnice patří mezi první Kolkovny. Najdete v ní vše, co do Kolkoven patří. Prvotřídní služby, jedinečnou gastronomii a především plzeňský ležák. Vše podtrženo jedinečnou atmosférou prostředí, které se nese v duchu hrdosti na dlouhou a proslulou tradici českého pivovarnictví. Až budete v Celnici, všimněte si výčepního, který doslova kouzlí jednu hladinku plzeňského piva za druhou. A ta pěna! Když mám představení v Divadle Broadway, nebo tam zkouším novou roli, chodím na obědy právě do Celnice. Jídlo je tu přímo skvostné, a jelikož jsem gurmán, je to pro mne to pravé ořechové.

 

Čtěte také: Hynek Toman: Jaká místa mám v Praze rád