Za výtvarným uměním je schopen běhat po celém světě. A když se mu zachce - vyhoupne se směle na koně, protože jízdu na něm i díky své profesi s přehledem zvládá.

Pražské kavárny

Oblíbené pražské místo herce Jana Hrušínského - kavárna Louvre.

Jsem zastáncem názoru, že herec patří do kavárny a k takzvané „pražské kavárně" se hrdě hlásím. Nenechám si ujít příležitost, abych navštívil Savoy, Louvre, Slavii či dokonale stylovou Grand Café Orient v Domě U Černé Matky Boží.

Jezdecká společnost Ctěnice

Oblíbené pražské místo herce Jana Hrušínského - Jezdecká společnost Ctěnice

Kdysi jsem kvůli několika filmovým rolím musel zvládnout jízdu na koni, zalíbilo se mi to a stal jsem se členem jezdeckého klubu. Od té doby mám nejlepší přátele Ilonu a Cyrila Neumannovi, kteří vedou jízdárnu na zámku ve Ctěnicích u Vinoře. Doporučuji jako tip na krásný výlet třeba rodinám s dětmi.

Lesy, parky a zahrady v Praze a okolí

Oblíbené pražské místo herce Jana Hrušínského - Vojanovy sady.

Patřím k těm, kteří rádi relaxují procházkou parkem. Byl jsem k lásce k přírodě veden rodiči, svoje děti jsem učil témuž a těším se, že budu brouzdat pražskými zahradami a parky i se svými vnoučaty. Čeká nás Kunratický les, Kinského zahrada, park v Průhonicích, Královská obora, parky na Malé Straně a Petříně a až jednou zase budeme mít slušného prezidenta, tak se nebudu bát vzít děti i do zahrad Pražského hradu.

Divadlo Na Jezerce

Oblíbené pražské místo herce Jana Hrušínského - Divadlo Na Jezerce.

Od malička miluji divadlo a Divadlo Na Jezerce ze všech nejvíce. Vřele Vám ho doporučuji. Ostatně, nachází se v dalším krásném parku Jezerka (Praha 4 - Nusle) a od loňského podzimu má znamenitou novou restauraci. Ta mi nepatří, ale také ji doporučuji.

Galerie Kodl na Národní třídě

Oblíbené pražské místo herce Jana Hrušínského - Galerie Kodl na Národní třídě.

Miluji výtvarné umění a běhám za ním po celém světě. To nejlepší od českých malířů lze často spatřit například u pana Kodla na Národní třídě. Protože se dobře známe, čeká mě tam navíc občas i dobrá káva a vlídné slovo. Chodím tam rád.

Čtěte také: Rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima: Jaká místa mám v Praze rád