Náplavka na Výtoni.

Náplavka na Výtoni

Náplavka na Rašínově nábřeží patří mezi má nejoblíbenější odpočívadla. Vztah jsem k ní získal před čtyřmi lety, kdy jsem začínal pracovat v Rádiu Sázava, které sídlí přímo na Rašínově nábřeží. Jedinečný a okouzlující výhled od moderátorského pultu na hladinu Vltavy byl zkrátka nezapomenutelný a učaroval mi. S příchodem léta a díky adrese nedaleko náplavky mě se zmrzlinou v ruce mohou na břehu Vltavy lidé potkávat stále častěji.

 

Branické skály.

Branické skály

Už od malička mě fascinují všelijaké vyhlídky. Když jsem před téměř třemi lety nastoupil do televize Barrandov, která sídlí v Braníku, výprava na nedalekou skálu s neobyčejně krásnou vyhlídkou byla výzva. Musím ale přiznat, že jsem tam za tu dobu byl z časových důvodů pouze třikrát.

 

Petřín.

Petřín

K Petřínu neodmyslitelně patří vztahy a láska. Procházky na jednu z nejznámějších dominant Prahy si tak prostě nemohu se svojí partnerkou nechat ujít. A navíc, jak už jsem říkal, miluju výhled, a ten z „mladší sestry Eiffelovy věže" je opravdu skvostný. A když si k tomu dáme ještě zmrzlinu, jsme v sedmém nebi oba.

 

Milíčovský les.

Milíčovský les

Pot a únava. Právě to se mi jako první vybaví, když slyším o Milíčovském lese. Mohou za to hodiny tělesné výchovy, při kterých jsme na střední škole, vzdálené jen několik minut, museli běhat napříč Milíčovským lesem kondiční běhy. I přesto, že nejsem nadšencem této disciplíny, jsem na toto místo nezanevřel a rozmanitá příroda včetně několika rybníků mě zkrátka nutí se tam vracet.

 

Grébovka.

Grébovka

Do Grébovky jsem poprvé zavítal teprve před rokem a okamžitě jsem si toto kouzelné místo oblíbil. Areál nabízí dětské hřiště, umělou jeskyni i řadu objektů pro občerstvení a společenské účely.

 

Čtěte také: Nikol Švantnerová: Jaká místa mám v Praze ráda