VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje místa

25.6.2016

David Gaydečka: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Oblíbená místa Davida Gaydečky jsou spjatá s festivaly United Islands a Metronome festivalem. Tedy s akcemi, které rozezní Prahu během tohoto víkendu a které David pořádá. Organizátor festivalů, hudební producent i spoluautor prezidentské kampaně Karla Schwarzenbergra miluje i jinápražská zákoutí. Třeba Vyšehrad, hospodami posetou Bořivojovu ulici na Žižkově nebo cyklostezku v Troji.

24.6.2016

Spisovatel a textař Jan Vodňanský: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Herec a spisovatel Jan Vodňanský je znám především z dua, které vytvořil s hudebníkem Petrem Skoumalem jako zpěvák, autor textů písní a také jako lidový filosof. Nadšení pro věc neztratila umělecká dvojice ani poté, co jí totalitní režim v roce 1981 zakázal vystupovat. 

23.6.2016

Herečka Lenka Termerová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha Během studií na DAMU bydlela známá česká herečka Lenka Termerová na pražském Josefově. Ten je dodnes jedním z jejích neoblíbenějších míst v Praze. Vyrůstala v domku a sídlištní zástavba ji neláká, naopak. Z pražských čtvrtí si chválí Holešovice, Žižkov a Karlín. Mají v sobě život. 

22.6.2016

Herec Vasil Fridrich: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Zatím poslední pozoruhodnou rolí herce Vasila Fridricha je Ivan Vojnický (v Čechovově Strýčku Váňovi, jak jej na sklonku divadelní sezony nastudoval v Divadle Rokoko režisér Petr Svojtka). Sledovat jeho proměnu z uštěpačného, následně láskou paralyzovaného a obelhaného muže v bezmocného zoufalce, jehož zmařený život na něj čím dále více doléhá, je vskutku lahůdka. V září si ji určitě dopřejte!

21.6.2016

Písničkář Jan Burian: Jaká místa mám rád

Praha - Hodně cestuji. Jednak se vozím na své koncerty a v posledních letech provádím v několika zemích turisty, protože to tam znám a kdybych tam nejezdil, stýskalo by se mi. Po Praze se mi nestejská, je to něco jako součást mého těla. Některá místa nejsou hezká, s tím nic nenaděláte. Bez některých bych nemohl psát, bez jiných dýchat. Je to dobře, že je to právě Praha, v některých jiných městech by se mi asi tolik nelíbilo…

21.6.2016

Písničkář Jiří Dědeček: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Písničkář, spisovatel a předseda Českého centra Mezinárodního PEN klubu Jiří Dědeček se v Praze nenarodil, žije v ní však od dětství. Není proto divu, že za více než padesát let, které zde strávil, nasbíral pěknou řádku vzpomínek. Na pivo si rád zajde v centru města, ale rád si zavzpomíná i na dobu, kdy bydlel v Klánovicích, které tehdy ještě ani nebyly součástí Prahy.

17.6.2016

Herečka Marta Dancingerová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Půvabná Marta Dancingerová pochází ze Znojma. Do Prahy se dostala nejprve na studia herectví na DAMU, kde si talentované herečky brzy všiml pedagog, režisér a ředitel Švandova divadla Daniel Hrbek, který jí ve „Švanďáku" nabídl stálé angažmá. Nová tvář smíchovské scény bydlí v Dejvicích, takže do práce tak jezdí většinou „vyhlídkovou" tramvají č. 20. V hezkém počasí si už ale dopravu vyzkoušela i na skládacím kole po cestičkách přes Petřín a Kinského sady. Krásnou cestu si pochvaluje, stejně jako role, které ji po divadelních prázdninách opět čekají

16.6.2016

Houslista Jaroslav Svěcený: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Houslista Jaroslav Svěcený vystupuje v celé republice i ve světě, na atmosféru Prahy však nedá dopustit a třeba Svatovítská katedrála patří mezi jeho nejoblíbenější místa ke hraní. Kromě toho jako znalec historie a stavby houslí ocení místa, kde se v Praze rozvíjelo houslařské řemeslo.

15.6.2016

Režisér Hynek Bočan: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Režisér Hynek Bočan prožil většinu života v Dejvicích, kde bydlí dosud. Ale jak říká, pocitem je stále Libeňák. V Libni totiž strávil dětství a školní léta a paní učitelka prý jim často opakovala, že tahle čtvrť je nejkrásnější z celé Prahy… Proto se k některým místům stále vrací.

12.6.2016

Karikaturista Zdeněk Hofman: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Rybář, bubeník, entomolog a karikaturista. Tak se představuje Zdeněk Hofman, muž mnoha profesí. Nejznámější je ovšem svým Óbrfrkem– největším kresleným vtipem na světě, který stále zvětšuje. Jako kreslíř na volné noze si od vtipů rád odpočine u rybaření, i když i to už sev poslední době stalo jeho profesí. Ryby nejenom chytá, také o nich píše a chystá se otevřít rybářské muzeum. V Praze s prutem vyrážínejraději k nádrži Hostivař.

10.6.2016

Herec Zdeněk Podhůrský: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Herec, zpěvák, moderátor, dabér (a ke všemu i fešák) Zdeněk Podhůrský je – jak už výčet jeho povolání dokresluje – muž mnoha zájmů. V pražském Divadle Kalich momentálně hraje v muzikálech Johanka z Arku a Robin Hood.

8.6.2016

Zpěvačka Monika Bagárová: Jaká místa mám ráda

Praha - Brněnská zpěvačka Monika Bagárová žije se svým přítelem Everestem v New Yorku. Jejím působištěm ale zůstává Praha, kde také tráví poslední dva měsíce kvůli pracovním povinnostem. Moničinu oblíbenou restauraci byste ale v našem hlavním měste hledali marně 

7.6.2016

Kardinál Dominik Duka: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Spjatá se svatými jsou oblíbená místa kardinála, arcibiskupa pražského a primase českého Dominika Duky. Ten kromě katedrály svatého Víta či kostela svatého Jiljí jmenoval mezi preferovanými částmi Prahy i karlínské kasárny a Václavské náměstí.

5.6.2016

Herec Marek Zelinka: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Herec Marek Zelinka se do paměti mnoha lidí zapsal svým působením v taneční soutěží StarDance, v jejímž posledním ročníku zvítězil společně s herečkou Marií Doležalovou. Mladý umělec se v současné době věnuje pohybovému divadlu a jeho domovskou scénou je La Fabrika. Jeho životje však také spjatý s Břevnovem, kam se po letech s chutí zpátky nastěhoval.

3.6.2016

Historik architektury Zdeněk Lukeš: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Hlavní město a mnohé jeho stavby zná velmi dobře. Historik architektury Zdeněk Lukeš zná Prahu a mnohé její stavby zná velmi dobře. Zabývá se jimi jak profesně, tak jejich kouzlo představuje ostatním lidem v rámci svých Psích vycházek. Přestože historické objekty jsou hlavně v centru, mezi jeho oblíbená místa patří i Letná, kde se narodil a stále zde žije.

31.5.2016

Kytarista Lubomír Brabec: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Kytarový virtuos Lubomír Brabec pochází z Plzně, díky své profesi i svým koníčkům projel kus světa, a dnes nejraději pobývá v domku u řeky Otavy blízko hradu Rabí. Ovšem Praha je pro něj stále důležitým centrem – a to nejen hudební kultury. Žije v ní od svých studentských let a řadu pražských míst považuje ve svém životě za důležitá. Představil nám taková, která má spojená se vzpomínkami, lidmi, či životními zážitky.

27.5.2016

Ministr Daniel Herman: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Ministr kultury je rodem Jihočech, díky studiu světoběžník a Pražan prostřednictvím působení u kardinála Miloslava Vlka, u České biskupské konference a člena vlády. V této roli obývá jeden z nejkrásnějších barokních paláců v hlavním městě – Nosticův palác na Maltézském náměstí. Když vyhlédne z okna bočního traktu, vidí rozkošatělý jinan dvoulaločný.

26.5.2016

Helena Štáchová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka Helena Štáchová před pár dny slavnostně otevřela na Staroměstské radnici velkou výstavu Devadesát let s Hurvínkem. Těší ji, že divadelní cestě Spejbla a Hurvínka je nyní věnován tak krásný prostor, jakým je Křížová chodba a Rytířský sál na Staroměstské radnici. 

25.5.2016

Propagátor architektury Adam Gebrian: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Známý propagátor architektury Adam Gebrian obdivuje řadu staveb všech století, včetně těch moderních. Jeho nejoblíbenější místa v Praze však najdete v historickém centru. Hned čtyři se nachází na Malé Straně, jen smíchovský Dětský ostrov leží o kousek dál.

24.5.2016

Herečka Zlata Adamovská: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Pro herečku Zlatu Adamovskou jsou v Praze (i jinde) důležité výhledy. Jak říká, nepotřebuje „nahoře" trávit většinu svého času, ale pobyt na nich ji pokaždé povznese. A také k nim má často osobní vazby. To bylo podle ní klíčové při výběru pražských míst, která má ráda.

20.5.2016

Herec a principál divadla Jan Hrušínský: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - „Herec patří do kavárny," řekl Jan Hrušínský, představitel mnoha divadelních, filmových i televizních rolí a principál Divadla Na Jezerce. K takzvané „pražské kavárně" se proto taky hrdě hlásí. Volné chvíle rád tráví v přírodě, k níž byl veden rodiči a témuž učí i své potomky.

19.5.2016

Rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Profesor Tomáš Zima jako lékař i dlouholetý přednosta Ústavu klinické biochemie a laboratorní diagnostiky zná víc než dobře Albertov a Karlov. Jako rektor Univerzity Karlovy je doma v okolí Staroměstského náměstí. Jako rodilý Pražan má ovšem v srdci mnohá další líbezná zákoutí, kam rád chodil v dětství a posléze tam vodil i svou dceru a syna.

18.5.2016

Gurmán Pavel Maurer: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Pavel Maurer je mužem, který naučil Cechy milovat dobré jídlo, vybírat si kvalitní suroviny a neplýtvat. Mezi jeho zamilovaná pražská místa patří pochopitelně ta, kde to voní po lahůdkách a moku. Ovšem má rád i jiná, kde po laskominách není ani památky, zato duše si výská. Pojďme se po nich projít.

17.5.2016

Rektor Petr Konvalinka: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Profesor Petr Konvalinka je rodák z Hamru u Litvínova, ale v Praze žije již více než 30 let. Přirostla mu k srdci nejen proto, že zde přednáší na Stavební fakultě Českého vysokého učení technického. Od roku 2014 je rektorem nejstarší tuzemské technické univerzity.

14.5.2016

Hobojista Vilém Veverka: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Hobojista Vilém Veverka vydal loni na podzim pozoruhodné album barokních hobojových koncertů. Podle hudebních recenzentů i touto další nahrávkou stvrdil své nezadatelné místo mezi nejrespektovanějšími hobojisty v mezinárodním měřítku.

13.5.2016

Zakladatel pražského maratonu Carlo Capalbo: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Prezident organizačního výboru RunCzech Carlo Capalbo sám o sobě mluví jako o "Českém chlapci". Narodil se v italské Neapoli, ale v Praze žije už 23 let. Zakladatel Prague International Marathonu, jehož dvaadvacetiletý ročník se běžel druhou květnovou neděli, za ta léta stihl Prahu poznat dobře. A také si tam najít oblíbená místa.

12.5.2016

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Ministr spravedlnosti Robert Pelikán je Pražan každým coulem. Své město má rád a také ho dobře zná, protože po něm nejen chodí, ale také jezdí. Nikoli autem, nýbrž na svém oblíbeném bicyklu. Se čtenáři Pražského deníku se podělil o místa, která jsou jeho srdeční záležitostí.

10.5.2016

Herečka Pavlína Kafková: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Kam chodí Pavlína Kafková - herečka a představitelka soudkyně Barbary - bez knížky, když si chce odpočinout od městského rytmu? A kde se kdysi procházela se synem?

6.5.2016

Bývalý hokejista Pavel Richter: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Znáte holešovické Ortenovo náměstí? Když se Pavel Richter narodil, jmenovalo se Dimitrovovo podle bulharského komunistického politika. Odtud to měl blízko na zimák A na Štvanici a později do Sportovní haly, kde slavil své největší úspěchy s hokejovou Spartou.

5.5.2016

Zpěvák Jindra Polák: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - „Letošní klubovou šňůru jsme si užili na maximum, naši fanoušci nás nabili neskutečnou energií. A teď už se nemůžeme dočkat, až protáhneme nohy na čerstvém vzduchu a tu energii jim zase budeme moct vrátit, at už na některém z letních festivalů nebo na našich samostatných open air koncertech Jelen pod širým nebem," hlásil Jindra Polák, frontman čím dál tím úspěšnější kapely Jelen.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT