VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje místa

10.8.2016

Jiří Drahoš: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš je rodák ze slezského Jablunkova, který propadl kouzlu Prahy už v dobách svého studia na vysoké škole. Vypadá jako přísný muž cele oddaný vědě. Jako univerzitní profesor v oboru chemické inženýrství snad ani jinak působit nemůže. Ale chyba lávky. Jiří Drahoš je také osobnost podléhající múzám. 

9.8.2016

Pavel Bělobrádek: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Šéf KDU-ČSL Pavel Bělobrádek je Východočech, vysokoškolská léta strávil na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně. Když vstoupil do velké politiky, znamenalo to pro něj i částečný přesun do Prahy. Přede dvěma roky se jako místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace usídlil ve Strakově akademii na Klárově. Příliš volného času nemá, ale i tak se vicepremiér Bělobrádek se čtenáři Deníku ochotně podělil o místa, která má v hlavním městě rád.

6.8.2016

Petr Hlaváček: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Architekt Petr Hlaváček je ředitelem Institutu plánování a rozvoje hlavního města, který rozhoduje o budoucí podobě metropole. S rozvojem Prahy jsou spojená 
i některá jeho oblíbená místa, jako je Anděl či Karlín. Odborníkovi, který učil 
i na Michiganské univerzitě, je však blízká i lokalita Na Františku, kde vyrůstal.

5.8.2016

Tomáš Töpfer: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Televizní a divadelní herec, režisér, scenárista, bývalý senátor, pedagog na pražské DAMU a ředitel Divadla na Vinohradech Tomáš Töpfer je rodilý Vinohraďák. „Prahu mám rád," říká. Nechte se jím pozvat do míst, která už dnes z větší části ztratila svou původní tvář.

4.8.2016

Markéta Sluková: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Díky beachvolejbalu procestovala celý svět. Teď se na pár týdnů její kanceláří stane sluncem zalitá pláž Copacabana a domovem olympijská vesnice. Usměvavá Markéta Sluková se ale vždy ráda vrací domů za rodinou, kamarády i psem Amy. Kam by vás pozvala na ztracená vejce nebo na steak?

3.8.2016

Fotbalista Ladislav Vízek: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Fotbalista, zapálený kritik a zlatý olympionik z Moskvy. Ladislav Vízek (61) bydlí na okraji Prahy a zřejmě není překvapením, že jeho nejoblíbenějším místem je hospoda. Další zajímavost? Na golf do Prahy nechodí, radši má hřiště u hradu Karlštejn.

2.8.2016

Kateřina Cajthamlová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Lékařka a psychoterapeutka Kateřina Cajthamlová (54), která proslula spíše jako dietoložka a moderátorka pořadu DoktorKA, podle svých slov Prahu miluje a má v ní ráda ne pět, ani dvacet, ale spíš padesát až sto míst. K nim patří třeba Staré Město, pražské hřbitovy, muzea, divadla a mnoho dalších. Naše hlavní město ji prý stále něčím překvapuje.

30.7.2016

Marek Holeček: Jaká místa mám rád

Praha - Na svět se podíval z řady horských vrcholů. Procestoval mnoho zemí, mnoho pohoří. Jeden z nejznámějších českých horolezců Marek Holeček je přitom Pražan každým coulem. „Vždycky budu ctít, že Praha je nejkrásnější město," říká. Jeho kroky vedou nejčastěji do přírody, na skály, nebo si jde zaběhat. Není proto divu, že mezi jeho nejoblíbenější pražská místa patří Tiché a Šárecké údolí či Zbraslav. Rád ale zavítá i do příjemné kavárny.

29.7.2016

Zpěvák Josef Vágner: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Poprvé se v muzikálu objevil v osmi letech, kdy mu skladatel Karel Svoboda svěřil roli malého Alberta v titulu Monte Cristo. Později jej proslavila píseň Mně sílu dáš, irská balada s textem Eduarda Krečmara, která se stala titulním songem jeho debutového alba. Dnes můžeme Josefa Vágnera vídat například jako Nicolase v Angelice, účinkuje i v muzikálu Mýdlový princ s písněmi Václava Neckáře (oba v Divadle Broadway).

28.7.2016

Moderátor Alexander Hemala: Jaká místa mám rád

Praha - Původem rodák z Brna si Prahu zamiloval na první pohled. Slavný český moderátor a hlasatel Alexander Hemala žije v metropoli od svých deseti let. Rád vzpomíná na dětská léta na Praze 6 i na své bydlení na Hanspaulce. Posledních dvacet let žije spokojeně v Lysolajích. Hlavně díky svému pejskovi má místní okolí prošlapané křížem krážem.

27.7.2016

Hudebník Ladislav Angelovič: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Ladislav Angelovič zastává v kapele The Tap Tap několik funkcí je jejím mluvčím, hraje v ní na elektronického padového bubeníka a moderuje její koncerty. V září se skupina vrací na Novou scénu Národního divadla, kde uvádí představení na motivy knihy Jesus Betz. Nese název Nefňuka (aneb podivuhodná dobrodružství Kristla Špána na souši i na moři). Herci a muzikanti s různými hendikepy jsou do něj maximálně zapojeni jejich elektrické vozíky slouží jako motory k rozhýbání loutek a scénickým dějům.

26.7.2016

Zpěvák Matěj Homola: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Matěj Homola je nejen zpěvák a kytarista skupiny Wohnout, ale i autor knihy Chci bejt jako oni (autobiografická a retrospektivní publikace o českém skateboardingu v letech 1985-2000). „Našel jsem doma svůj starý archív skejtových fotek a napadlo mě z toho vydat úzký výběr, protože je to už přeci jen historie. K fotografiím jsem napsal vlastní příběh, protože skejt mě vychoval a zažil jsem mnoho jeho vývojových etap," říká Matěj. S kapelou Wohnout chystá k jejím dvacetinám koncert na 16. listopadu v Incheba areně na Výstavišti.

23.7.2016

Zpěvačka Ewa Farna: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Zpěvačka Ewa Farna slaví v letošním roce deset let působení na české hudební scéně. Pro fanoušky připravuje na 
11. listopad ve Fóru Karlín zatím svůj největší koncert v kariéře. Naživo zazní hity jako Měls mě vůbec rád, Boky jako skříň, Boží mlejny melou, Ticho, Leporelo, zcela nové písničky, ale i oblíbené covery od Adele či Whitney Houston. 

22.7.2016

Tereza Olivová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Surfařka Tereza Olivová sice tráví díky provozování surfařské cestovky několik měsíců v roce u oceánu, do milované Prahy se vždy ráda vrací. Několikanásobná mistryně ČR v surfování má ráda kvalitní kuchyni, ale i místa sakrální a kulturní.

21.7.2016

David Landštof: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - David Landštof je bubeník, výkonný producent labelu Tranzistor, autor a producent retrospektivních alb o českém trampingu Wabi a Ďáblovo stádo. Vystupuje či vystupoval s Radůzou, Justinem Lavashem, Anetou Langerovou, Lenkou Dusilovou, Xindlem X či Robertem Křesťanem a Druhou trávou. Angažuje se i v projektu Kino otevřeno, který oživuje zavřená jednosálová kina ve městech a obcích České republiky.

20.7.2016

Zpěvačka Michaela Gemrotová: Jaká místa mám ráda

Praha - Zpěvačka Michaela Gemrotová okouzluje publikum nejenom jako Angelika ve stejnojmenném muzikálu Divadla Broadway. Svůj um předvádí v řadě dalších, především operních rolí. Jako laureátka mnoha soutěží působí i na evropských pódiích. V uplynulých dnech kupříkladu zazářila na Slovanském bazaru, největším kulturním festivalu východní Evropy. Domů si z něj odvezla i jednu z prestižních cen.

19.7.2016

Václav Krejčík: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Tvář Václava Krejčíka zná mnoho lidí. Ať už z televizních obrazovek, fitness center nebo posilovacích DVD. Bývaly mistr České republiky ve sportovním aerobiku miluje cestování, skvého loveckého psa a jógu. Jeho koníčky se odrážejí i v místech, která rád navštěvuje. Kromě jeho jógových Energy Studií je to i letiště, Petřín nebo Milíčský les.

18.7.2016

Volejbalista Martin Lébl: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Svého času byl Martin Lébl jedním z nejlepších světových hráčů, kteří dokázali na vrcholné úrovni kombinovat klasický volejbal s beachvolejbalem. Podíval se na olympiádu v Sydney a dlouhá léta žil v Itálii. Na Prahu však nedá dopustit. Jeho oblíbená místa metropole jsou i po ukončení profesionální kariéry, jak jinak, spjata s volejbalem.

16.7.2016

Herec Jan Sklenář: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Po roce se na program Letních shakespearovských slavností, konkrétně od 2. do 20. srpna, vrátí tragédie Romeo a Julie (uváděna bude v plenéru Hudební a taneční fakulty AMU, Lichtenštejnský palác, Malostranské nám. 13). Hlavní mužskou roli v ní ztvárňuje Jan Sklenář, partnerkou je mu Tereza Voříšková. Generačně odlišný pohled na největší příběh lásky a smrti režíroval tandem SKUTR (Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský). 

14.7.2016

Markéta Foukalová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Zpěvačka Markéta Foukalová je už několik let součástí žánrově se neomezující pražské skupiny Lanugo, která nedávno oslavila desáté narozeniny. Krásu Markéta nachází nejen v hudbě, ale i v místech, o která se teď dělí se čtenáři.

13.7.2016

Inženýr Magor alias Tomáš Doležal: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Člen kapely Tři sestry a milovník dobrého piva Inženýr Magor alias Tomáš Doležal představuje svých pět nejoblíbenějších míst v Praze. Není s podivem, že mezi ty nejlepší zařadil tři pražské hospody. Sám říká, že Prahu miluje celou a má rád každou hospodu nebo bar s příjemným prostředím, obsluhou a dobrým pivem nebo šampaňským.

12.7.2016

Režisér Petr Svojtka: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Režisér a umělecký šéf Městských divadel pražských Petr Svojtka pochází z rodiny několika generací divadelníků. Je to Pražák každým coulem – nechte se provést místy, která má rád.

9.7.2016

Herec a režisér Ondřej Kepka: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Před kamerou i za mikrofonem se herec a v dnešní době hlavně režisér Ondřej Kepka pohyboval už od svých šesti let. V té době žil s rodiči na Praze 10. A právě místní parky patří mezi jeho nejoblíbenější místa. Do Průhonic chodíval na procházky a v Malešicích jezdil na kole. Rád vzpomíná i na křivolaké uličky Malé Strany, které znal jako student místního gymnázia nazpaměť. Díky mamince Gabriele Vránové se navíc zamiloval do DivadlaNa Vinohradech.

8.7.2016

Kapelník skupiny The Tap Tap Šimon Ornest: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Kapelník Šimon Ornest teď se skupinou The Tap Tap vyráží na letní festivaly, po prázdninách se ale vrátí na Novou scénu Národního divadla, kde se 4. a 26. září odehrají první reprízy inscenace se zpěvy Nefňuka (aneb podivuhodná dobrodružství Kristla Špána na souši i na moři). Do představení, které vzniklo podle knihy Jesus Betz francouzských autorů Freda Bernarda a Francoise Roca, jsou maximálně zapojeni herci a muzikanti s různými handicapy.

8.7.2016

Dramatik a režisér Dodo Gombár: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Dodo Gombár, dramatik, režisér a umělecký šéf pražského Švandova divadla, pochází původně ze Smolenic, malebné obce na úpatí Malých Karpat v trnavském okresu. Praha je tak vlastně už jeho třetím domovem: už léta totiž pracuje zároveň ve Zlíně pro tamější Městské divadlo. Divadlo na Smíchově, které v tomto roce slaví už 135. narozeniny, zůstává nicméně v centru jeho zájmu.

3.7.2016

Sochař Otmar Oliva: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - „Skrz Prahu jsem poznal Řím a skrz Řím jsem poznal zpátky Prahu. Rozdíl je v tom, že ta jejich italská Vltava teče opačně. Pravda. Často jsem jako student vnímal a stále vnímám ten její barokní horizont a ten katolicko – luteránsko – husitský ‚kulturní bod'," říká akademický sochař Otmar Oliva, který se specializuje na tvorbu liturgických předmětů a úpravu chrámových prostor.

2.7.2016

Profesor Jan Sokol: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - „Problém je s tím, že takových míst chcete jenom pět, kdežto každý pražský vlastenec jich určitě má desítky a stovky. Jen na Malé Straně předvedla v 80. letech slavná sochařská výstava hezkých pár tuctů kouzelných dvorků, dnes bohužel pečlivě zamčených," říká profesor Jan Sokol, známý filosof, vysokoškolský pedagog a publicista. Už z toho je jasné, že v Praze má nejraději zapadlejší kouty, kde ho neruší jinak všudypřítomné davy.

30.6.2016

Ministr Marian Jurečka: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Ministr zemědělství Marian Jurečka je přespolní. Žije v Rokytnici u Přerova, kde s manželkou vychovává pět synů. Jeho pracovní vytížení ho ale velmi často přivádí do Prahy. Když už tedy musí do hlavního města, nejraději zamíří do Břevnovského kláštera. „Člověk tam najde nejen osvěžení ducha, ale u dobrého piva v Klášterním šenku i těla," vysvětluje.

29.6.2016

Denisa Bartošová - Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Denisa Bartošová se pohybuje hlavně ve světě gastronomie, a to ne ledajaké. Její kniha Láskominy, která je plná návodů na přípravu jedlých a kreativních dárků a receptů na celý rok, nedávno získala 1. místo v celosvětové soutěži Gourmand World Cookbook Awards v kategorii Zábava. Předešlá Denisina kniha Láska prochází kuchyní zase vyhrála cenu o nejkrásnější kuchařku na světě za rok 2013. Jejím světem je ale také Praha, už proto, že se tu narodila. „Dětství a dospívání jsem prožila na Smíchově. Právě proto má pro mne velké kouzlo Petřín a Malá strana.

28.6.2016

Chirurg Pavel Pafko: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Slavný český chirurg, profesor Pavel Pafko se nejlépe cítí u sebe doma v Podolí. Krásné nábřeží, cyklostezky, bazén, příroda. Co víc si přát? Občas si vychutná i procházku po Karlově mostě. Vždy ale až v podvečer, kdy je most prázdný a nebrázdí ho zástupy turistů. „Možná, že z níže uvedeného se zdá, že nemám rád lidi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT