VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje místa

4.11.2016

Zdeněk Vencl: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Herec Zdeněk Vencl je sice rodákem z Hradce Králové, v našem hlavním městě žije ale již mnoho let a našel si tu řadu míst, kam ve volných chvílích rád zavítá. Fascinují ho zejména mosty. I vzhledem k tomu, že se v minulosti intenzivně věnoval kulturistice, je Vencl obsazován především do rolí vojáků, policistů a zločinců. Momentálně v Divadle Rokoko zkouší novou roli v grotesce Top Dogs. Zahraje si tam jednoho z top manažerů propuštěného z práce, který právě prochází „rekvalifikačním kurzem". Premiéru bude mít představení už 5. listopadu.

3.11.2016

Barbora Černošková: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Brněnskou rodačku, moderátorku a bývalou úspěšnou akvabelu Barboru Černoškovou znají v současnosti sportovní fanoušci hlavně z televizní obrazovky. Za svůj život se stihla stát třináctkrát mistryní republiky, ale také vystudovat na Masarykově univerzitě historii a filozofii. Od roku 2003 sice působila jako televizní sportovní redaktorka v Brně, nabídku, aby šla pracovat do pražské redakce pro celostátní sportovní zpravodajství, však nečekala ani ve snu. Letos na podzim je to přesně devět let, kdy nastoupila do redakce sportu ČT v Praze.

2.11.2016

Jan Potměšil: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Pražského rodáka a známého českého herce můžete potkat na prknech Divadla v Celetné. Česká metropole má pro Jana Potměšila genius loci, podle vlastních slov je Prahou neustále okouzlen. Město se mu líbí jako celek, oblíbených míst má mnohem více než pouze pět. Nejblíže má ovšem k historickému centru a k místům, která jsou propojena s jeho vzpomínkami.

1.11.2016

Marek Cpin: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Úspěšný scénograf a vyhledávaný módní redaktor Marek Cpin se narodil v Nitře, dětství a studium prožil v Brně a už několik let šťastně žije v Praze. Na svém kontě má více než devadesát výprav k inscenacím po celé České republice. Jeho výrazné kostýmy se i v současných hrách vyznačují důslednou stylizací. Byl třikrát nominovaný na Cenu Alfréda Radoka za nejlepší scénografii a na Českého lva za nejlepší kostýmy. Loňskou nominaci na Cenu české divadelní kritiky za Požitkáře v Divadle Na zábradlí proměnil ve vítězství.

29.10.2016

Roman Týc: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Dalo by se říct, že aktivista Roman Týc z umělecké skupiny Ztohoven si Prahu utváří k obrazu svému. U zrodu hned dvou svých nejoblíbenějších míst v hlavním městě totiž sám stál. Ta ostatní pak mají často na svědomí jeho kamarádi. Kam si Roman Týc rád dojde na večerní snídani nebo dobrou kávu?

27.10.2016

David Zábranský: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Spisovatel David Zábranský má na kontě čtyři romány a několik novel. Za knížku Slabost pro každou jinou pláž získal ocenění objev roku Magnesie Litery. Praha je jeho rodným městem a lásku k ní vyjadřuje i prostřednictvím vlastní občanské angažovanosti. Například vyjadřoval podporu Iniciativě pro Invalidovnu nebo se zasazoval proti zbourání Libeňského mostu.

26.10.2016

Petr Nikl: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Petr Nikl patří k nejvšestrannějším českým umělcům současnosti. Začínal sice jako výtvarník, postupně se ale výrazněji rozkročil a začal se věnovat i jiným kulturním oblastem. Za svou knihu Záhádky dokonce před osmi lety získal Magnesii Literu v kategorii Kniha roku. Kromě toho se věnuje také fotografii, hudbě i divadlu. Velké úspěchy sklidil Petr Nikl se svou hravě pojatou výstavou Play. Jeho výtvarná díla si lidé mohli naposledy prohlédnout v Galerii Václava Špály.

25.10.2016

Veronika Stýblová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Veronika Stýblová je česká zpěvačka a účastnice hudební soutěže SuperStar. V současné době studuje herectví, věnuje se sólové pěvecké dráze a zároveň ztvárňuje roli v muzikálu s písněmi Václava Neckáře Mýdlový princ, který je k vidění v Divadle Broadway. Kromě toho je možné Veroniku Stýblovou vidět také v muzikálu Sibyla.

22.10.2016

Vladimír Polívka: Jaká místa v Praze mám rád

Praha - Sedmadvacetiletý herec Vladimír Polívka vystudoval DAMU a je členem souboru Klicperova divadla v Hradci Králové. Působí ale i v hlavním městě, například v divadelním uskupení 11:55, pražští diváci jej rovněž mohou vidět v Dejvickém a aktuálně jako rytíře Des Grieux v Manon Lescaut v Národním divadle. Jeho první velkou filmovou příležitostí bylo drama Radima Špačka Místa, účinkoval ve filmech Parádně pokecal a Strašidla, objevil se také v televizních seriálech Kriminálka Anděl, Místo zločinu Plzeň a Reportérka.

21.10.2016

Fotograf bez talentu: Jaká místa v Praze mám rád

Praha - Vězeňkyně, prostitutky nebo bezdomovci. To jsou hrdinové posledního projektu Fotografa bez talentu s názvem #nesoudím. Kontroverzní umělec nejen že fotí lidi, ale hlavně bez předsudků vypráví jejich příběhy. Na svém facebookovém profilu má přes 25 tisíc fanoušků, kteří milují jeho snímky sociálních témat. On sám má v Praze rád zejména kavárny.

20.10.2016

Marian Vojtko: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Zpěvák Marian Vojtko, držitel ceny Thálie za ztvárnění role barona Prášila ve stejnojmenném muzikálu, se věnuje také sólové dráze. V současné době nahrává duet na nové CD Kamily Nývltové. V nové divadelní sezoně ztvárňuje role v několika pražských divadlech například v Divadle Broadway hraje Peyraca v Angelice, Ceasara v Kleopatře nebo Draculu v Hudebním divadle Karlín. A chystá se na Ples upírů v Goja Music Hall na pražském Výstavišti.

19.10.2016

Hynek Toman: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Před pár dny odstartovala skupina Support Lesbiens podzimní klubové turné k aktuální, Andělem ověnčené desce K.I.D. Její kytarista Hynek Toman zve do míst, která má rád.

18.10.2016

Josef Klíma: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Známý český investigativní novinář, spisovatel, televizní reportér a moderátor. Oblíbený a ostřílený novinář se ve své show Očima Josefa Klímy věnuje nejrůznějším kauzám současného života, velkým i malým bez rozdílu. Nebojí se odhalovat nešvary, ani poukazovat na absurditu některých zákonů, vyhlášek či nařízení. Teď dostává pořad novou podobu. Poprvé ji televize Prima představí v úterý ve 22.15 hodin. Kromě toho Josef Klíma právě vydává novou knihu inspirovanou hokejovou úplatkářskou aférou s názvem Splátka životem.

15.10.2016

Michal Pustějovský: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Jeho světelné přesýpací hodiny Smyčka mohou Pražané až do neděle vidět na piazzettě Národního divadla v rámci Signal festivalu. Umělec a absolvent pražské AVU Michal Pustějovský se zaměřuje na pojetí časoprostoru v dnešním světě. Jeho minimalistická díla propojují nejnovější poznatky kvantové teorie s inovacemi v umění a mnohdy hraničí s vývojovým designem.

14.10.2016

Osamu Okamura: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - „Zkusil jsem bydlení v bloku činžáků s ulicemi, náměstími i polozapomenutými dvory, prvorepublikovou vilovou čtvrť nebo periferii města. Moje oblíbená místa jsou tak roztroušena po celé Praze," říká architekt a programový ředitel mezinárodního urbanistického festivalu reSITE Osamu Okamura. Jelikož nemá rád pragocentrické ankety, chtěl mezi oblíbená místa uvést i Brno a Berlín. První je Mekkou moderní architektury, druhé město zase inspirativní svou kulturou a galeriemi.

13.10.2016

Veronika Khek Kubařová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Devětadvacetiletá herečka Veronika Khek Kubařová pochází z Rakovníka, ale už od dob studia na konzervatoři žije a pracuje v Praze. Hostovala v Semaforu, po absolvování konzervatoře se její stálou scénou stalo Městské divadlo v Mladé Boleslavi a posléze Městská divadla pražská. Před kamerou poprvé zaujala ve filmu Rafťáci a pak už filmoví režiséři neváhali sérii několika princezen doplnily výrazné role jako např. Anička ve snímku Lidice nebo Laura v Ženách v pokušení. Od loňského ledna je členkou souboru Dejvického divadla.

12.10.2016

Martina Johnson Pokorná: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Láskou Martiny Johnson Pokorné se stala věda a biologie. Často ji tak můžete potkat na chodbách Ústavu živočišné fyziologie a genetiky Akademie věd ČR. Letos díky odborné práci o určení pohlaví u varana komodského získala první místo v projektu L'Oréal-UNESCO pro ženy ve vědě. Martina Johnson Pokorná bydlí v Bohnicích, miluje botanickou zahradu, zoo i areál psychiatrické léčebny, které má za rohem.

11.10.2016

Alžběta Bartošová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Do hlavního města ji přivedl hudební producent Michal David, když jí nabídl hlavní ženskou roli Dorotky v muzikálu Kat Mydlář. Od té doby Alžběta Bartošová ztělesnila celou škálu muzikálových rolí. Ztvárňuje Angeliku a Kleopatru v Divadle Broadway, hraje i v muzikálu Adéla ještě nevečeřela. Vidět ji lze také v muzikálu Horečka sobotní noci v Divadle Kalich.

8.10.2016

Braňo Holiček: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - O tom, že se stane hercem, měl Braňo Holiček jasno od dětství. Z rodných Košic odešel v patnácti letech studovat herectví do Prahy, kde již od druhého ročníku na konzervatoři hostoval v Divadle na Vinohradech nebo Činoherním klubu. Poté se rozhodl pro studium režie na pražské DAMU, a ačkoli ho v současnosti veřejnost zná především z televizních seriálů a filmů, je hlavně úspěšným a oceňovaným divadelním režisérem. A také jak sám dodává už patnáct let hrdým Pražanem.

7.10.2016

Robert Vůjtek: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Roberta Vůjtka potkáte nejčastěji v Praze 2. Na Vinohradech bydlí a na Jiráskově náměstí působí jako ředitel Galerie Tančící dům. Na svém kontě má úspěšné výstavy Káji Saudka, Bořka Šípka, Vladimíra Jiránka a tematickou výstavu RETRO 70. a 80. let, kterou od června navštívilo 30 tisíc příchozích. Nyní má plné ruce práce s přípravami nové výstavy Jana Kaplického „JKOK", která bude v Tančícím domě probíhat od 8. listopadu.

6.10.2016

Robert Jašków: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Herec Robert Jašków, známá tvář mnoha televizních seriálů a také kmenový herec Švandova divadla v Praze, se narodil a dětství strávil v Krkonoších, takže dodnes rád a dobře lyžuje. Jeho domovem je už ale mnoho let pražský Smíchov. Právě tady sídlí jeho domovská scéna, kde je už od jejího znovuotevření v roce 2002 stálým a váženým členem hereckého souboru, a on sám tu s rodinou i bydlí. Charismatický sympaťák se zářivě modrýma očima se do povědomí zapsal mnoha výtečně zahranými rolemi: do té nejnovější, postavy režiséra Jana ve hře Závislosti navzdory, se právě teď převtěluje na prknech domovského Švandova divadla.

5.10.2016

Zdeněk Piškula: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Poprvé se Zdeněk Piškula, student oboru herectví na Pražské konzervatoři, zapsal do povědomí diváků jako Honzík Dvořák v seriálu Vyprávěj. Následovaly další televizní seriály a inscenace a v roce 2014 pohádka Jana Svěráka Tři bratři, ve které si zahrál Matěje, nejmladšího z bratrů. Hostoval v mnoha divadlech a od září je na televizních obrazovkách k vidění v roli Franze Rohlinka v seriálu Já, Mattoni. Vedle herectví se Zdeněk Piškula realizuje i v hudební a taneční sféře. Aktivní je také na sociálních sítích na Instagramu má více než 160 tisíc fanoušků.

4.10.2016

James Harries: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - James Harries je britský písničkář žijící v Praze. Na sklonku loňského roku vydal úspěšné album a se singlem Salvation sklízel úspěch v hitparádách. Fanoušky si však získal i předchozím albem, které jako první na světě natočil na mobilní telefon. Časopis Rolling Stone ho označil jako „zlatý hlas". Kromě koncertování se Harries věnuje komponování filmové hudby. V současné době připravuje evropské turné, které zahájí 12. 10. v pražském Lucerna Music Baru.

1.10.2016

Darina Alster: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Darina Alster patří ke generaci, která prožila dospívání v 90. letech, což se v její tvorbě jistým způsobem odráží. Rozsah její práce je široký, ale podstatné je pro ni přímé sdělení, proto se nejčastěji vyjadřuje prostřednictvím performancí nebo happeningů. Své myšlenky realizuje v jednotlivých představeních. Vyslovuje se k tématu času, víry a polarity technokratického a duchovního světa.

30.9.2016

Igor Orozovič: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Herec Igor Orozovič se objevil v několika filmech a seriálech, účinkuje v činoherních i muzikálových projektech. Kromě herectví se ve volných chvílích věnuje výtvarnu aktuálně vystavuje své koláže, které vznikly jako dárky k premiérám, ve vinohradském baru SOMA. Jeho zatím poslední divadelní rolí je kapitán Solený v inscenaci Tři sestry v Národním divadle, kde je již čtvrtou sezónu v angažmá. Svá nejoblíbenější pražská místa prý tají a snaží se o nich říkat co nejméně lidem, aby zůstala i nadále tajuplnými a speciálními.

29.9.2016

Jana Bernášková: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Herečka Jana Bernášková pochází z Krnova. První angažmá získala v Ostravě, ale už dvanáct let žije a pracuje v Praze. Po příchodu do metropole hostovala v Divadle na Vinohradech či Divadle Na Fidlovačce, účinkovala v několika filmech a v seriálech Ulice, Horákovi, Vyprávěj nebo Všechny moje lásky. Aktuálně hraje v Divadle Palace a natáčí druhou řadu populárního dětského seriálu Mazalové. Ráda na Prahu nahlíží očima svých děti.

28.9.2016

Nina Provaan Smetanová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Módní návrhářka Nina Provaan Smetanová spojuje ve své osobě lásku k módě, kráse i k dobrému jídlu. Nyní ve spolupráci s pražskou Galerií Portheimka na Smíchově připravuje Hodování s Karlem IV. Slavnosti budou probíhat v parku před galerií v den státního svátku, 28. září od 10 do 18 hodin a zváni jsou na ně všichni, kteří chtějí ochutnat dobroty středověké kuchyně.

24.9.2016

Kuka a Němeček: Jaká místa máme v Praze rádi

Praha - Jeden byl kapitánem fotbalové reprezentace, druhý ochutnal Bundesligu, jednu z nejslavnějších soutěží planety. Řeč je o Václavu Němečkovi a Pavlu Kukovi, legendách Sparty a Slavie. Zítra budou sledovat žhavé pražské derby a pak? Třeba zajdou na svoje oblíbená místa.

23.9.2016

Veronika Ruppert: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Novinářka a moderátorka Veronika Ruppert žije módou a designem. V Radiu Wave moderuje pořad o současné autorské módě a pro časopisy vytváří módní stránky. Veronika je také spjata s právě probíhajícím mezigeneračním festivalem Old's Cool. Potkat ji můžete na sobotní módní přehlídce a workshopu v Café Jedna, na náplavce, kde připravila výstavu mladé fotografky Bet Orten nazvanou Slow Up nebo třeba v milované Stromovce.

22.9.2016

Alžběta Bublanová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - S psaním povídek o každodennosti obyčejného člověka začala Alžběta Bublanová na Literární akademii Josefa Škvoreckého v Praze. Její tvorba se rozprostírá přes vztahové problémy a nedostatek porozumění mezi lidmi, milenci i generacemi. Vydala soubor povídek Čtyři stěny a letos také novelu V Tichu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT