VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje místa

15.2.2017

Jakub Sládek: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - O účasti na olympijských hrách v Tokiu sní český baseball i jedna z jeho ústředních postav. Sedmadvacetiletý Jakub Sládek je mistr Česka i Německa, který podepsal jako první Evropan smlouvu do faremního týmu Philadelphie Phillies a podíval se do profesionální japonské soutěže. Pocit domova ale cítí odchovanec Kotlářky pouze v jednom městě.

14.2.2017

Kde v Praze oslavit svátek sv. Valentýna

Praha - Zamilovaní slaví svátek svatého Valentýna. Pražský deník vám přiblíží místa, kde můžete tento svátek s partnerem či partnerkou oslavit. 

11.2.2017

Spisovatel Bohumil Hrabal: Jaká místa v Praze měl rád

Praha - Tak jako nedal spisovatel (a na přání maminky vystudovaný právník) Bohumil Hrabal nikdy dopustit na svůj milovaný Nymburk, přirostla mu k srdci i Praha. Zdejší zážitky, místa a postavy promítl nezaměnitelným způsobem do svých děl. Miloval poetiku Libně a jeho stopu nalezneme i dnes, 20 let po jeho smrti, v nejedné pražské hospůdce. Počínaje Bohumilem Hrabalem se můžete každou sobotu těšit na retro seriál oblíbených míst slavných osobností, které už nejsou mezi námi.

9.2.2017

Tereza Rychnovská: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Tereza Rychnovská je ředitelka České filmové a televizní akademie, která stojí za velkou filmovou událostí roku cenami Český lev. Už několik let se také podílí na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech a literárních cenách Magnesia Litera. Kde si ráda dává kávu a jezdí na kole?

8.2.2017

Tomáš Petřík: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Herec Tomáš Petřík začínal ve smíchovském Labyrintu, dnešním Švandově divadle, a přes Národní divadlo, Rokoko a kladenskou scénu se do Štefánikovy ulice v této sezoně znovu vrátil. Protože v Praze žije od narození, zdál se mu úkol vybrat jen pět oblíbených míst téměř nemožný: „Více jsem doma na levém břehu Vltavy, učiním proto pomyslnou procházku z Černého vrchu na Smíchově, kde jsem se narodil, do dolních Holešovic k přístavišti, kde nyní bydlím. Myslím, že je to přímo zážitková cesta," potutelně dodává.

7.2.2017

Petr Skála: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Petr Skála se stará o dvoje nejdůležitější hodiny v České republice orloj na Staroměstském náměstí a hodiny na věži svatovítské katedrály. Jsou to právě místa nabitá historií, která má „mistr orloje" v české metropoli nejraději. Kam by vás pozval na kávu nebo obdivovat panoramata Prahy?

4.2.2017

Martin Vopěnka: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Spisovatel Martin Vopěnka se jako autor a nakladatel knihám věnuje od roku 1990, kdy založil nakladatelství Práh. Loni získal Zlatou stuhu, nejprestižnější ocenění knih pro děti a mládež, za svůj dystopický román Nová planeta. Na podzim mu vyšla kniha moderních pohádek O duši a dívce, na jaro chystá sci-fi román Můj bratr mesiáš, který se odehrává také v Holešovicích po roce 2096. Na kterých místech nachází inspiraci a čerpá energii?

2.2.2017

Lukáš Adam: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Herec na volné noze Lukáš Adam působí v Praze pátou sezonu. Diváci ho nyní mohou vidět hlavně jako Puka ve Snu noci svatojánské v Divadle Na Fidlovačce nebo jako Henryho v muzikálu Přízrak Londýna v Divadle Hybernia. Od března se objeví i v muzikálu Čas růží v Hudebním divadle Karlín. Kde se Lukáš cítí jako doma?

1.2.2017

Eva Měřičková: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Dejvické divadlo funguje už téměř pětadvacet let. Z velké části právě zásluhou jeho energické ředitelky Evy Měřičkové, která je v čele divadla od jeho počátků. Zaplněné hlediště a potlesk diváků na konci představení ji vždy utvrdí v tom, že umělecká práce a „ředitelování" má smysl. Pražská rodačka tíhne nejen k místům, ke kterým má silné osobní vazby, ale také právě k těm, která jsou symbolem její profese.

31.1.2017

Petra Kolínská: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Jako náměstkyně primátorky má Petra Kolínská na starosti rozvoj města, sama má ale ráda místa opuštěná a zpustlá. Radost jí pak dělá, když se tyto lokality znovu nadechnou k životu, stejně jako tomu bylo s podnikem Přístav na Rohanském ostrově, kam nyní chodí lidé všech generací.

28.1.2017

Ivo Jahelka: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Zhudebňování soudních případů a životních příběhů je netradiční koníček, díky kterému se do povědomí lidí dostal advokát Ivo Jahelka. Folkový formát jeho písní se setkává s pozitivními ohlasy, stejně jako netradiční tematika textů. Zpívající právník se objevil v pořadu Neznalost neomlouvá, ve kterém komentoval perličky ze soudních síní a dával právnické rady. V Praze si během studií práv našel oblíbená místa, ke kterým tíhne i dnes. Kde by vás vyzval v tenise a kam by vás pozval „na jedno"?

27.1.2017

Anna Šebková: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - V září usedla na trůn české jedničky moderní gymnastiky. A to způsobem impozantním. Odchovankyně Sokola Praha VII Anna Šebková ovládla všech pět kategorií mistrovství republiky. Na mezinárodní scéně si brzy dvaadvacetiletá gymnastka nejvíce váží 26. místa z evropského a 55. ze světového šampionátu. Mezi sny a cíle dává rovnítko. Mnohaletá dřina by měla vyústit v účast na olympijských hrách v Tokiu.

26.1.2017

Luboš Veselý: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Známou tvář z mnoha televizních pořadů a seriálů dnes v Praze potkáte hlavně na levém břehu Vltavy. Z Divadla na Vinohradech, kde byl Luboš Veselý několik let v angažmá, se loni vrátil zpět do Švandova divadla. Exceluje tam v nových rolích výtečný je třeba jako Špína v Krysaři i jako despotický otec v Betonové zahradě. A většinu svých oblíbených pražských míst má odsud v docházkové vzdálenosti.

25.1.2017

Jan Gregar: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Ředitel festivalu Mladí Ladí Jazz Jan Gregar už osmým rokem přivádí studenty a mladé lidi zpátky k jazzové hudbě. Stojí také za festivalem Praha Žije Hudbou, který loni poprvé rozehrál pražské ulice a přilákal desetitisíce lidí. Honza se aktivně snaží prosazovat oživování veřejného prostoru kulturou a je spoluorganizátorem Student Festu, největšího klubového studentského festivalu u nás. Kam by vás pozval na šálek kávy nebo si z plných plic zakřičet?

24.1.2017

David Gránský: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Čtyřiadvacetiletý herec a zpěvák David Gránský pochází ze Znojma, několik let strávil s rodiči v Irsku a nyní žije se svojí přítelkyní kousek za Prahou. V muzikálech a divadelních představeních ztvárnil už devět rolí. Popularitu mu ovšem přinesly zejména show Tvoje tvář má známý hlas či seriál Ohnivý kuře. Od poloviny ledna se na obrazovkách objevuje v další roli, a to jako moderátor nového Top Star magazínu.

21.1.2017

Jan Kalina: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Zpívá, hraje na perkuse, vystudoval pedagogickou fakultu a stal se panem učitelem. Chtěl svůj život obohatit, a tak k učitelské kariéře přidal muzikantskou. Zlanařil další pedagogické pracovníky a společnými silami sestavili kapelu. Se Sto zvířaty frontman Jan Kalina odehraje ročně víc než sto koncertů. I po sedmadvaceti letech se hudební skupina těší velké oblibě, fanoušci jim zůstávají věrní, stejně jako Jan zůstává věrný svým oblíbeným místům z dětství.

20.1.2017

Václav Aulický: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Architekt Václav Aulický se proslavil projektováním řady pražských budov. Známý je zejména jako autor kontroverzní Žižkovské věže či legendárního objektu ve stylu brutalismu, tedy bývalého Plynárenského centrálního dispečinku Transgas. Do podoby hlavního města se tak zapsal nezaměnitelným způsobem.

19.1.2017

Petr Vacek: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Dvaapadesátiletý herec a moderátor Petr Vacek se narodil ve Slaném. Po střední škole vystudoval Divadelní fakultu Akademie múzických umění. Od roku 1989 působí ve Studiu Ypsilon. Televizní diváci ho mohou znát ze seriálu Ulice nebo z pořadu Pomáhejte si.

18.1.2017

Miroslav Hanuš: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Televizní diváci si jej oblíbili díky seriálovým rolím majora Korejse či starosty Hložánka. Miroslav Hanuš je ale zejména skvělý divadelní i filmový herec, režisér a dramatik a také dlouholetý člen souboru Divadla v Dlouhé. V civilu se cítí být staromilcem a poetou, co miluje operetu, dechovku nebo country, do divadla jezdí na motorce, ve volném čase zahrádkaří a novým kolegům zásadně vyká. I proto je jeho vztah k rodnému městu značně specifický.

17.1.2017

Milan Kačmarčík: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Herec Městských divadel pražských Milan Kačmarčík od ledna zkouší v Divadle ABC roli Macbetha v režii Pavla Kheka. Premiéra bude v březnu. Vidět ho můžete také v inscenacích Evžen Oněgin, Romulus Veliký, Hodina před svatbou nebo August August, august.

14.1.2017

Nina Horáková: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Herečka Městských divadel pražských Nina Horáková od ledna zkouší Shakespearova Macbetha. Vidět ji můžete také ve Strýčku Váňovi, v Noci bláznů či v dramatu Na miskách vah. Na Praze miluje především její vůně a atmosféru. V letním období vůni rozpáleného asfaltu se směsí dýmu z cigaret, výfukových plynů a rozpečených housek od McDonald's v kontrastu s majestátně se tyčícími věžemi. Pro malou holku, která vyrůstala na samotě u lesa v moravské vesničce Ptení, byla návštěva Prahy něco magického a velkolepého.

13.1.2017

Eliška Kaplický Fuchsová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Výhledy na hlavní město jsou oblíbenými místy Elišky Kaplický Fuchsové, pražské zastupitelky a vdovy po architektovi Janu Kaplickém. Architektura je jejím zájmem doposud. Mezi další oblíbená místa patří kulturní památka Müllerova vila ve Střešovicích, která je odborníky považována za skvost.

12.1.2017

Václav Knop: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Herec, dabér a režisér Václav Knop pochází ze tří bratrů. Je narozený ve znamení vah a k životu potřebuje harmonii. Jeho dabingovým miláčkem je sice Christoph Waltz. Svůj hlas však propůjčil i majorovi Frankovi v populárním seriálu M.A.S.H. Namlouvá také příjezdy a odjezdy spojů na některých vlakových nádražích. Režíruje muzikál Noc na Karlštejně, který se odehrává přímo na hradě. Televizní diváci ho mohli vidět v seriálu Hospoda. Založil i vlastní nakladatelství.

11.1.2017

Pavel Kožíšek: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Pavel Kožíšek se sice narodil v Podkrkonoší, ale kvůli vysoké škole přesídlil do Prahy, kde žije doposavad. Na základní škole se začal zajímat o kouzlení a již v šestnácti letech měl za sebou první veřejné vystoupení. Po asi deseti letech se stal mistrem republiky, následně ho na světovém festivalu v Japonsku ohodnotili cenou za zábavnost. Aktuálně se především soustředí na svůj projekt Divadlo kouzel.

10.1.2017

Lukáš Urbánek: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Ilustrátor dětských knížek a animátor televizních pořadů Lukáš Urbánek je tak trošku blázen a trošku génius. Potkat ho lze třeba v Grébovce, jak sjíždí kopce na skateboardu se svým dospívajícím synem anebo budí pozornost dětí, když si mezi dva stromy natáhne lano a zkouší po něm chodit. Lukáš je u dětí vůbec oblíbený, především díky knihám o Doktoru Rackovi, jehož příběhy vyšly v nakladatelství Labyrint už v několika dílech. Spolupracuje také s bejbypankovým projektem Kašpárek v rohlíku.

7.1.2017

Barbora Bucharová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Barbora Bucharová je mladá designérka a návrhářka, která hned po dostudování střední školy v roce 2014 založila módní značku Buchy. Bára vystudovala Střední uměleckou školu textilních řemesel obor modelářství a návrhářství oděvů a ve své tvorbě se zabývá šperky z lan. Šperky značky Buchy vystavovala nejen v galeriích po celé republice i na Slovensku, ale také na různých designérských festivalech. Aktuálně spolupracuje s českými módními časopisy.

6.1.2017

Tomáš Grombíř: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Tomáš Grombíř vystudoval scenáristiku na FAMU a po letech se vrátil zpět k řemeslu jako autor a dramaturg seriálové tvorby. V roce 2011 spoluzaložil ceny Vinyla. Ve svém románu Jedničky a nuly, poutavém příběhu o době, kterou jsme všichni zažili a která je už historií, představuje čtenářům naprosto nový druh ajťáka-hrdiny, workoholika s vysokými ambicemi, a dokonce několika ženami. Zasvěcené a vtipné vyprávění o informační revoluci, která za posledních třicet let fantastickým způsobem proměnila společnost, je Grombířovým literárním debutem.

5.1.2017

Radim Uzel: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Uznávaný český gynekolog, sexuolog, pedagog a spisovatel Radim Uzel je mužem s vytříbeným smyslem pro humor. O svém vztahu k Praze říká: „Ani nevím, jaká je správná definice Pražáka. Že se v Praze narodil? Tak to nesplňuji, narodil jsem se v Ostravě (1940). Že v Praze studoval? Taky ne. Lékařskou fakultu jsem absolvoval v Brně (1963). Že v Praze dlouhodobě bydlí? Ani náhodou. Pražské bydliště mám v občance zapsáno pouhých 25 let, tedy ani ne třetinu života. Přesto se však drze považuji za Pražáka, aspoň jsem takto nazýván svými ostravskými a brněnskými kamarády. A myslím, že takových „Pražáků" je nás většina. To však vůbec nebrání tomu, že mne anketa o pěti nejmilejších pražských lokalitách oslovila."

4.1.2017

Jaroslav Šíp: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Sedmatřicetiletý šéfdirigent Ústřední hudby Armády České republiky Jaroslav Šíp působí ve své funkci od roku 2009. Pro svůj téměř stočlenný orchestr instrumentuje i ty nejnáročnější symfonické partitury. Ročně zahrají na více než čtyřech stovkách akcí různého charakteru. Kromě koncertů to bývají hlavně vojenské nástupy, pietní a slavnostní akty nebo vojenské pohřby.

3.1.2017

David Havas: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - David Havas má pestré rodinné kořeny. Narodil se v Německu jako syn československé herečky a novozélandského otce. Své dospívání však celé strávil v Praze hraním ve „vznešeně divných" kapelách v žižkovských klubech a studiem na FAMU. V současné době vede kultovní kino Ponrepo a vystupuje jako stand-up komik na různých pražských pódiích.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT