VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA

Hlavní město České republiky je naší nejvýznamnější městskou památkovou rezervací. Od roku 1992 je historické jádro Prahy o rozloze 866 hektarů zapsáno do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.
"Praga caput rei publicae" má Praha vepsáno ve svém znaku a jistě plným právem. Od svého vzniku hrála důležitou úlohu v dějinách národa, země i Evropy. Od středověku měla pověst jednoho z nejkrásnějších měst na světě a byly jí dávány přívlastky zlatá, stověžatá, koruna světa, kamenný sen. Po staletí vzdávali Praze hold významné osobnosti. Z okouzlení její krásou a výstavností se vyznal W.A. Mozart, L. van Beethoven, G.Apollinaire, P.I. Čajkovskij, F.M. Dostojevskij, papež Jan Pavel II., britská královna Alžběta II. a další.
Rodná Praha se promítla do tvorby Jana Nerudy, Jaroslava Haška, Jaroslava Seiferta, nebo Franze Kafky. Praha představuje jedinečný kopmlex památek, jemuž vysoko nad městem vévodí Pražský hrad. Je ukázkou všech uměleckých slohů i směrů. Zdroj: www.praha-mesto.cz

Na druhý pokus to vyšlo. Obchodní dům Kotva se stal kulturní památkou

Ministerstvo kultury prohlásilo pražský obchodní dům Kotva a polikliniku Pod Marjánkou na Břevnově za kulturní památku. V obou případech účastník řízení podal rozklad a nyní běží druhoinstanční řízení. Mluvčí ministerstva neuvedla, kdy přesně byly stavby památkami prohlášeny. Médiím sdělila, že se tak stalo v letošním roce. 

Stříbrný medailista Václav Chalupa do Hamburku nedojel. Přemohla ho bolavá záda

Vyrazil po Vltavě a po Labi na extrémní, 850 kilometrů dlouhou trasu z Prahy do Hamburku. V pátek ovšem přišla od olympionika Václava Chalupy smutná zpráva. „Tak moje cesta je u konce, už mi nefungují záda a nemůžu sedět v lodi. Kluci jedou dál," oznámil v pátek na svém facebookovém profilu a všem poděkoval za podporu. O zdolání Guinessova rekordu se tak pokusí jeho kolegové-veslaři v čele s šéfem etapového závodu osmiveslic Praha - Hamburk Alešem Nejedlem.

Trochu se ochladí, ale babí léto bude panovat dál. Pršet moc nebude

Slunečné a teplé počasí babího léta zůstane v České republice i příští týden, poté se vzhledem k postupujícímu podzimu sice ochladí, přesto zůstanou teploty do začátku listopadu nadprůměrné nebo průměrné. Pršet ale moc nebude, sušší bude zejména příští týden. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který v sobotu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Autor Trainspottingu Irvin Welsh se v sobotu podepíše svým čtenářům

Autorskými čteními, autogramiádou a galavečerem v Senátu v sobotu pokračuje 28. ročník mezinárodního Festivalu spisovatelů Praha. Jeho hlavní host, skotský spisovatel Irvine Welsh bude svým fanouškům podepisovat knihy od 13.30 v knihkupectví Kosmas a večer se v Senátu zúčastní diskuse na tma Živé zlo. V debatě, která má název stejný jako je motto letošního festivalu s ním vystoupí spisovatel a esejista Mark Slouka a nositel Pulitzerovy ceny Colson Whitehead, který se zabývá zlem páchaným na černých otrocích v USA.

MHD, městský okruh, parkovací zóny. Pro voliče v Praze je doprava téma číslo 1

Pražským deníkem oslovení voliči včera příliš nevyužili možnost křížkovat „napříč kandidátkami“. Raději volili jen jednu stranu. Jako hlavní úkol pro politiky většinou zmiňovali řešení dopravních problémů.

Záchranná stanice odchovala první výry. Vrátili se do svého domova na Zbraslav

Druhá šance na život. Tu dostaly dvě samice výra velkého, které pražská záchranná stanice vypustila na Zbraslavi. Tam také jejich příběh začal, a to letos v květnu. Díky péči zvířecích záchranářů a ošetřovatelů se ale majestátní sovy mohly na podzim vrátit zpátky do svého domova. Do volné přírody.

Současné počasí vydrží v Česku ještě tři týdny, pak se ochladí

Současné počasí vydrží v Česku i v říjnu. První tři týdny bude týdenní průměr nejnižších nočních teplot kolem čtyř stupňů Celsia a týdenní průměr nejvyšších denních teplot kolem 14 stupňů, v posledním týdnu se mírně ochladí. Pršet moc nebude. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který v sobotu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

OBRAZEM: Napříč Prahou - přes tři jezy. Tradiční závod absolvovaly stovky lodí

Teplota vody už nic moc, ale počasí bylo příznivé a průtok řekou normální. Nic tedy v pátek nebránilo stovkám lodí vyplout na tradiční skautský závod Napříč Prahou - přes tři jezy. Účastníci si užili skvělý sportovní zážitek. Divákům lemujícím břehy i mosty se naskytla nevšední podívaná.

Chcete hypotéku? Pětina lidí má od října smůlu

/INFOGRAFIKA/ Od pondělí se změní pravidla pro poskytování hypoték. Úvěry tak dostane méně lidí, zvláště těch s nižšími příjmy. Navíc půjčky zřejmě zdraží.

Investice do realit. Ano, či ne? Odborníci zatím černé scénáře nemalují

/INFOGRAFIKA/ Vyplatí se nyní investovat do nemovitostí? Podle odborníků se rapidní pokles cen realit v dohledné době nechystá. Před deseti lety byl trh s bydlením na vrcholu podobně jako dnes. Hodně lidí, kteří si v té době koupili nemovitost, za pár let litovalo, že za ni dali „přepálenou“ cenu. Ti, kteří si tehdy vzali hypotéku, navíc platili vysoké úroky. Pokud by ale byt dnes prodávali, mohou si říct, že neprodělali. Lidé, kteří investovali v roce 2012, kdy trh po finanční krizi dosahoval svého dna, mohou teď prodat za dvojnásobek a někdy i víc.

Vlaky z Kladna do Prahy týden nejedou. Lidé musí po silnici

Zcela jinak, než jak jsou zvyklí, pojedou v pondělí 1. října do zaměstnání lidé z Kladenska, kteří za prací v Praze běžně jezdí po železnici. Jejich vlaky totiž nejedou. Nepřijedou se zpožděním, ale nevyjedou vůbec.

Calvin is home. Cizinci díky internetu našli ztraceného psa a zvou na oslavu

Cizinci si v centru Prahy zašli do obchodu. Mezitím se jim ztratil jeden člen rodiny. Bernský salašnický pes slyšící na jméno Calvin. Za jeho nalezení nabízí majitelé dokonce 20 tisíc korun. Pražané psa spatřili na Bulovce, Proseku či v Karlíně. Někteří ho viděli i s cizím mužem v okolí Palmovky. V úterý ráno se konečně našel a vrátil šťastným majitelům.

Štěrboholy se pyšní moderní budovou úřadu. Její stavba vyšla na 18 milionů korun

Moderní budova městského úřadu s prostory pro výstavy či svatby. Od pondělí 17. září si mohou obyvatelé pražských Štěrbohol užít novou stavbu, kde v budoucnu vznikne možná i pekařství či kavárna. Výstavba stála městskou část 18 milionů korun a trvala 11 měsíců. Odkrylo se při ní i historické sklepení.

Daněk Frosty přišel o matku. Jako tisíce dalších zvířat zahynula při senoseči

Letní senoseč aneb jedno z hlavních nebezpečí pro srnky a daňky. Tomuto smutnému osudu se letos nevyhnulo ani mládě daňka z Tachova. Jeho matce se nepodařilo utéct před žacím strojem a malé zvíře tak zůstalo na světě úplně samo. Nezkušené mládě by v přírodě bez matky umřelo hlady. Naštěstí se o něj ale postarali v zookoutku v Malé Chuchli.

S tropickým počasím je konec. Teploty spadnou i pod deset stupňů

Po tropických teplotách posledních dní klesne rtuť v teploměru příští týden v Česku i pod deset stupňů Celsia. Kolísání teplot pak bude pokračovat. Ve druhé polovině příštího týdne totiž teplota zase stoupne až na 20 stupňů a v dalších týdnech opět klesne. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který v sobotu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Kříženec hrušky a jeřábu či ochutnávky. V centru Prahy se koná neobvyklá výstava

Výstava i s ochutnávkou. V Domě ochránců přírody v Praze můžete navštívit neobvyklou výstavu plodů starých odrůd ovocných stromů. Můžete se tak podívat na unikátní kolekci plodů více jak 100 odrůd jabloní, hrušní i ořešáků. Mezi nimi najdete pro Česko ty nejtypičtější odrůdy, jako je hruška Koporečka či Panenské české jablko, ale i skutečné vzácnosti. A to například Tatarovu hrušku, křížence hrušně a jeřábu vyšlechtěného v Praze. Řadu odrůd mohou návštěvníci navíc ochutnat.

Politici slibují nové byty, developeři na to neslyší

/INFOGRAFIKA/Zajistíme v Praze tisícovky nových bytů, slibují před říjnovými volbami politici. Levněji je městu nepostavíme, oponuje největší pražský developer. Shoda naopak panuje ve snaze o rychlé odblokování výstavby v brownfieldech.

Spěšné vlaky mezi Prahou a Benešovem zajistí České dráhy

Ranní a odpolední přepravní špičku mezi Prahou a Benešovem vyztuží od prosince nové elektrické spěšné vlaky. Budou jezdit na objednávku kraje (tedy za dotace) a zajišťovat je budou České dráhy. Nahradí tak Arrivu, která nyní na trati provozuje spěšné vlaky na své vlastní komerční riziko. 

Všechny cesty vedou cyklisty do Karlína, začíná Cyklozvonění

/INFOGRAFIKA/Jednodenní rodinný festival zahájený hromadnou jízdou na kolech se koná v sobotu v pražském Karlíně. Vystoupí například kapely The Tap Tap a Circus Ponorka. Na festival vede celkem 16 tras z různých konců metropole, které se postupně spojují. Do Křižíkovy ulice tak účastníci přijedou naráz v jednom velkém pelotonu. Připojit se lze kdykoliv v průběhu jízdy, rodiny s nejmenšími jezdci se mohou přidat třeba jenom na poslední kilometr či dva.

Tunel Blanka slaví třetí narozeniny. Alternativní objízdné trasy stále chybí

Přesně před třemi lety v sobotu 19. září 2015 byl zahájen zkušební provoz tunelového komplexu Blanka. Od té doby jím projelo již přes 100 milionů aut, což potvrzuje jeho stěžejní vliv na dopravu v Praze. Celý objekt byl během této doby důsledně monitorován a naměřené výsledky dokazují, že stavební objekty fungují správně podle předpokladů projektu.

Vlaky metra od Siemensu půjdou na „generálku“, vagony budou hlídat kamery

/INFOGRAFIKA/ Pražský dopravní podnik jedná se společností Siemens o způsobu a podmínkách generální opravy vlaků metra typu M1. Životnost celkem 53 vlaků, které jsou nasazovány na trase C, se po opravě prodlouží nejméně o dalších 15 let.

Praha volá po zásadní regulaci zprostředkovatelů sdíleného ubytování

Magistrát bude prosazovat konkrétní kroky k regulaci krátkodobých pronájmů na celostátní úrovni. Příslušnou strategii schválili výraznou většinou pražští radní. Hlavní město bude u tří ministerstev, která mají problematiku na starosti, systematicky lobbovat za několik legislativních změn. 

Cesta do školy jako společný zážitek? Stačí vyrazit „Pěšky do školy"

Doba, kdy jen největší borci jezdili do školy tramvají a všichni ostatní šlapali pěšky, je dávno pryč. Současným trendem je rozvoz školáků autem až před vstupní dveře. Tímto způsobem se do školy dopravuje bezmála polovina pražských dětí. Kampaň „Pěšky do školy“ se snaží poukázat na nevýhody tohoto způsobu dopravy.

Pražané jsou dobří třídiči. V prvním pololetí roku odevzdali 138 tun baterií

/INFOGRAFIKA/V letošním prvním pololetí odevzdali lidé v hlavním městě k recyklaci 138,4 tun použitých baterií. Zdá se to být hodně, ale v meziročním srovnání jde o 7% pokles. Podle aktuálních statistik neziskové společnosti ECOBAT, která v Česku zajišťuje zpětný odběr baterií, každý obyvatel Prahy vytřídil v průměru 108 gramů baterií.

Byty v Praze zdražuje vysoká poptávka a nízká výstavba, ne digitální platformy

Dostupnost bydlení a současné ceny nemovitostí v Praze. To je žhavé téma. Většina politiků zařadila právě problematiku bydlení na čelní místo volební kampaně nadcházejících komunálek. V souvislosti s volbami vypracovalo Centrum ekonomických a tržních analýz (CETA) analýzu faktorů ovlivňující růst cen nemovitostí v Praze.

Obyvatele Újezdu u Průhonic trápí rušná D1. Protihluková stěna je v nedohlednu

Obec Újezd u Průhonic leží těsně u dálnice D1. Obyvatelé si tu dlouhodobě stěžují na hluk projíždějících aut a náklaďáků. „Někdy nemůžeme mít ani otevřené okno,“ říká Olga Jeřábková, která bydlí na dohled od dálnice. „Ani večer provoz nepřestává a my si musíme vybrat, jestli chceme spát v dusnu, nebo poslouchat auta celou noc,“ dodala místní obyvatelka.

Rozhledna se rozsvítila červeně. Registry připomínaly den dárců kostní dřeně

Petřínská rozhledna a Tančící dům v Praze byly v sobotu večer nasvícené červenou barvou. Český registr dárců krvetvorných buněk při pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) tak připomene Mezinárodní den dárců kostní dřeně. Počty dárců rostou i v českých registrech. Díky mezinárodnímu propojení databází se podaří najít dárce pro 90 procent českých pacientů. Úspěšnost léčby je 60 až 80 procent u dospělých a 70 až 90 procent u dětí.

Vysoké teploty vydrží do konce září. Bude i více než 25 stupňů

Nadprůměrné teploty vydrží do konce září, v některých dnech bude i přes 25 stupňů Celsia. Přechodně se může mírně ochladit. Pršet bude nyní méně, postupně ale bude srážek přibývat. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).  

Žítkovské bohyně i Lakomec. Pražská divadla sází na novinky i klasiku

Holmes, Žítkovské bohyně, Lakomec, Trollové či ADHD. Pražská divadla zvou v nové sezoně na klasiku i ambiciózní autorské počiny.

Vinobraní lze zažít i v Praze. Zajděte do botanické zahrady nebo na Hrad

O tomto víkendu mohou obyvatelé a návštěvníci Prahy navštívit vinobraní na několika místech hlavního města. Na burčák, degustaci vín a kulturní program láká například vinobraní svaté Kláry v trojské botanické zahradě. V Královské zahradě bude tradiční Vinobraní na Pražském hradě a na Vypichu se koná Pražské vinobraní.

Jak také může vypadat městský dvorek. Inspiraci nabízí Živé vnitrobloky

V sobotu se veřejnosti otevře devět pražských vnitrobloků. První ročník festivalu Živé vnitrobloky lidem ukáže, jak je možné dvorky a vnitrobloky zvelebit tak, aby se z nich stalo příjemné místo pro setkávání. Návštěvníci se mohou těšit také na kulturní program, sousedské posezení a děti na hry. Akce, kterou pořádá spolek Bieno, je součástí sousedského festivalu Zažít město jinak, který pozve návštěvníky do 75 míst v Praze a do dalších 25 měst.

Poplatky pro cizince šplhají do tisíců. Za co v Praze připlácejí?

/INFOGRAFIKA/Cizinci žijící v Praze často mluví o speciální dani. Odkazují tím k vyšším cenám, které pro ně občas platí. Zatímco v restauracích nebo u taxikářů jde o nelegální praktiku, v jiných případech může být platba navíc v mezích zákona.

Odvoz uhynulých volně žijících zvířat by se měl výrazně zrychlit

Tělo mrtvého zvířete bude odvezeno místo do 24 maximálně za šest hodin. Taková je smluvní dohoda mezi pražským magistrátem a firmou CLE.AN, na základě které budou nalezená těla uhynulých volně žijících zvířat odstraňována z území hlavního města nejpozději do šesti hodin od ohlášení nálezu, ve většině případů by k tomu ale mělo dojít i dříve.

Prahu opět rozzáří Signal festival. Poprvé povede i Karlínem

Festival světla Signal, který již neodmyslitelně patří k pražskému podzimu, rozsvítí od 11. do 14. října 24 uměleckých instalací českých i zahraničních umělců v celkem osmi městských částech Prahy. Přinese tři hlavní festivalové trasy – v centru, na Vinohradech a nově v Karlíně.

Zápis v květnu nevyšel? Některé mateřské školy hlásí ještě volno

/INFOGRAFIKA/ Ve většině městských částí se najde alespoň jedna „státní“ školka, která nabízí po zářijovém nástupu dětí pár volných míst. Pražští rodiče tak mají šanci umístit své tříleté potomky do mateřských škol. Stát tak splnil zákonnou povinnost, kterou od letošního školního roku garantuje místa pro tříleté děti ve veřejných školkách. Výjimkou jsou pouze lokality, kde v posledních letech vyrostla hustá bytová zástavba.

V Praze se investuje diletantsky, tvrdí koalice menších stran

Evropská koalice pro Prahu, která kandiduje na pražský magistrát, chce zlepšit systém investic v metropoli. Současné vedení magistrátu podle koalice není schopné nebo ochotné zajistit investice dostatečně transparentním způsobem. Jeden z kandidátů Petr Krátký kvůli investici v Radotíně podal trestní oznámení. Zástupci uskupení, které sdružuje šest menších stran a hnutí, to dnes sdělili novinářům. Zároveň představili volební program. Praha by podle nich měla být západní metropolí na úrovni Vídně.

Čižinského hnutí může jít do voleb. Soud odmítl žalobu proti kandidatuře

Dvě podané kandidátní listiny a petice postrádající zákonné náležitosti. To byl předmět žaloby, kterou na hnutí Praha Sobě málo známé uskupení Protipirátská kandidátka. Městský soud v Praze ale dnes žalobu odmítl a zhodnotil návrh ke zrušení kandidatury jako nedůvodný. Hnutí Praha sobě pod vedením poslance a starosty Jana Čižinského se tak může zúčastnit komunálních voleb, které se konají 5.a 6. října.

Podzim se zatím tváří přátelsky. Začátek září bude deštivý, ale teplý

Letošní září bude podle meteorologů teplejší než obvykle. Teplý bude hlavně příští týden, kdy má ale také nejvíc pršet. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi, kterou v sobotu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Cestující ušetří. Pražské tarify mají za měsíc platit ve všech vlacích v kraji

Jízdenky v rámci tarifu Pražské integrované dopravy (PID), které zpravidla vycházejí levněji než běžné jízdné Českých drah, budou cestující od října moci využívat ve všech pravidelných vlacích – regionálních spojích i rychlících – na celém území Středočeského kraje. Včetně jeho okrajových částí. 

Na podzim v Praze zazáří hvězdy. Přijede Ricky Martin i Ivan Král

První muž latino popu míří poprvé do Prahy. Ricky Martin, který má na kontě deset studiových alb a fanoušci se mohou těšit na průřez jeho hity, například Livin' La Vida Loca, Maria nebo La Bomba. 

V městských sadech letos uzrály tuny plodů. Ovoce si můžete načesat zdarma

/INFOGRAFIKA/ Ovocné sady a aleje Pražanům neslouží jenom jako místo klidného odpočinku, ale i jako místo, kam se vydat načesat si ovoce. A oproti podprůměrnému loňsku jsou letos stromy plody přímo obsypány.

Zdanění Airbnb: finanční správa a magistrát si budou vyměňovat informace

Vyhnout se v Praze placení daní z krátkodobých pronájmů bytů třeba přes platformu Airbnb nebude tak jednoduché. Mezi Generálním finančním ředitelstvím a Magistrátem hlavního města Prahy bylo totiž podepsáno memorandum o spolupráci. Jeho účelem je vzájemné poskytování informací a identifikace osob, které poskytují ubytování prostřednictvím internetových platforem, čímž se stávají potencionálními daňovými subjekty.

Tropy už ve zbytku prázdnin nepřijdou, víc pršet má počátkem září

Ve zbytku prázdnin už meteorologové tropické teploty nečekají. V dalších třech týdnech se bude zvolna ochlazovat. Pršet by mělo méně, než je na přelomu srpna a září obvyklé. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který v sobotu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) zveřejnil na svém webu.

Studenti se ptají magistrátu: Jak nás naučíte anglicky?

Během školního roku se Pražský deník ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy ptal studentů, co je nejvíce trápí, co je zajímá, a co by mohlo být na jejich škole či v Praze lepší. V létě Vám budeme přinášet reakce Magistrátu a jak se k problémům tížícím studenty staví. Dnes se zaměříme na výuku angličtiny v Praze a co Magistrát dělá pro její zlepšení.

Noční prohlídky povedou za čerty, šermíři i do romantických zahrad

/INFOGRAFIKA/Celorepublikový festival Hradozámecká noc začne v sobotu odpoledne. Noční návštěvu si budou moci užít i Pražané. V hlavním městě se zapojí čtyři památky. Například zahrady Pražského hradu, Valdštejnský palác či Invalidovna, již nelze běžně navštívit. Kvůli stavebním pracím se zde však bude provádět pouze za světla. V okolí metropole přichystaly večerní program například zámek v Mníšku pod Brdy či v Dobříši.

ADHD není nemoc, ale přednost. To je téma nového představení souboru La Putyka

Soubor nového cirkusu Cirk La Putyka věnuje své příští představení poruše pozornosti s hyperaktivitou (ADHD). Podle principála souboru Rostislava Nováka ml., kterému byla tato neurovývojová porucha v dětství diagnostikována, má inscenace ukázat ADHD nikoli jako onemocnění, ale jako přednost. Představení v jeho režii bude mít jen zahraniční obsazení. Premiéra se uskuteční 21. října v pražském divadelním prostoru Jatka78. Následovat bude dalších devět repríz. Média o tom za tvůrce informoval Jiří Sedlák.

Strážníkům ujížděl muž se třemi zákazy řízení. Po nehodě začal jeho vůz hořet

/VIDEO/ V sobotu večer si hlídka pražské městské policie všimla řidiče, který nerespektoval dopravní značení a s vozidlem vjel do protisměru. Strážníci se proto rozhodli, že vůz zastaví a řidiče podrobí silniční kontrole.

Otestujte všechny svoje smysly. Praha ukrývá netradiční muzeum

Rodinný víkend je před námi a skloubit požadavky dětí i dospělých stojí často značné úsilí. Starší totiž touží po klidu, zatímco mládí by chtělo prozkoumat celý svět. Společná zábava ale existuje. Muzeum Smyslů v Praze nabízí jedinečnou interaktivní zábavu, která rozdráždí a potrápí vaše smyslové buňky. Někdy dokonce nebudete vědět, kde vám stojí hlava, nebo jestli se vám to celé jenom nezdá.

Koncem týdne se ochladí, pak se znovu vrátí letní teploty

Nadprůměrně teplé počasí vydrží minimálně do konce srpna a zřejmě i v první polovině září. Koncem příštího týdne se sice ochladí na dvacet až 25 stupňů Celsia, do konce letních prázdnin ale teploty znovu porostou. Už ale asi nepřekročí tropickou třicítku jako v uplynulých týdnech. 

Kinobus je nejen kino, ale i dobročinný projekt. Letos pomáhá nemocnému Adámkovi

Speciálně upravený autobus je na cestě po metropoli od poloviny června a promítat bude až do září. Díky spolupráci pražského dopravního podniku s jednou nadací mohou diváci na každém ze 40 filmových večerů přispět rodině těžce nemocného chlapce.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT