VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 9

OBRAZEM: Oslava Dne letiště v Letňanech

Praha/FOTOGALERIE/- V sobotu se široké veřejnosti otevřelo jedno z nejstarších českých letišť v Praze Letňanech. K vidění byly nejen letouny a parašutistické seskoky, ale i velkolepá vzdušná bitva první světové války v provedení zmenšených modelů původních strojů.

KRIMI MIX: Radnici muž sebral koš na odpadky

Praha – Neobvyklou krádež řešili ve čtvrtek odpoledne strážníci z Prahy 9. Bylo jim nahlášeno odcizení odpadkového koše od budovy radnice. Nechyběl ani detailní popis pachatele; zlodějskou akci před vchodem do úřadu městské části ostatně zaznamenal i kamerový systém budovy.

„Redhoti“ roztančili tisíce lidí

Praha - V neděli večer přivítala kalifornskou kapelu Red Hot Chili Peppers. Tisíce posluchačů čekaly na oblíbené písničky od světoznámého seskupení čtyř hudebníků. Prvními příchozími na pódium byly dvě nadějné muzikantky Deap Vally. 

V Praze zahraje kalifornská kapela Red Hot Chili Peppers

Praha - V O2 areně v neděli vystoupí slavná kalifornská kapela Red Hot Chili Peppers. Posluchačům představí své nové album The Getaway. Za fanoušky do Prahy Red Hot Chili Peppers přijedou po čtyřech letech od svého posledního koncertu na fotbalovém stadionu v pražském Edenu. V roli předkapely se představí dámské duo Deap Vally z Los Angeles.

Náměstí na Balabence se změnilo v park se dvěma hřišti

Praha - Náměstí na pražské Balabence se změnilo v park se dvěma dětskými hřišti. Radnice tam nově zakázala vjezd aut, což se nelíbí místním obyvatelům. Úpravy parku vyšly na 16 milionů korun, většina byla z evropských fondů. Ve čtvrtek to při slavnostním předání parku řekl radní Prahy 9 Zdeněk Davídek (Pro Prahu).

Vysočanská estakáda zůstane po propadu kanalizace dál uzavřená

Praha - Vysočanská estakáda zůstane po propadu kanalizace dál uzavřená. Silnice se propadla ve druhé polovině července po přívalových deštích. Zatím není jasné, kdy budou opravy dokončené. Ve středu o tom v tiskové zprávě informoval mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Tomáš Mrázek. Původně měla uzavírka skončit ve čtvrtek.

OBRAZEM: Barevná devítka přinesla nevšední muziku i dobroty z celého světa

Praha /FOTOGALERIE/ - Festival v parku Podviní spojil na jeden den celý svět. Konkrétně osoby nejrůznějších národů žijící v České republice. Na pořadu dne byly koncerty umělců pocházejících z Mexika, Rumunska, Řecka nebo Íránu. Návštěvníci mohli ochutnat speciality uzbecké kuchyně, americké cupcaky, moldavská vína, mexické nanuky, senegalské pokrmy nebo třeba pravou italskou zmrzlinu.

Veřejný prostor oživují sportovci. Spolek rozcvičil parky na Devítce

Praha - Devítka v pohybu usiluje o správný směr životního stylu obyvatel Prahy 9. Cílem spolku je přivést lidi k aktivnímu trávení volného času při sportu, a zároveň vytvářet ve veřejném prostoru podmínky ke cvičení.

Praha chce ochránit před povodněmi celou Troju, zaplatí model

Praha - Praha chce ochránit před povodněmi celou Troju včetně zoologické zahrady a zámku. Zaplatí proto matematický model velké vody za 1,8 milionu korun. Výsledku modelování pak budou podkladem pro vytvoření potřebných protipovodňových opatření, řekla v pátek po jednání rady primátorka Adriana Krnáčová (ANO).

OBRAZEM: V Praze se sejdou zástupci botanických zahrad z celé České republiky

Praha /FOTOGALERIE/ - Od úterý 23. srpna do středy 24. srpna se koná Botanické družení 2016, setkání zástupců botanických zahrad z celé České republiky.V le­tošním roce je hostitelem a pořadatelem tohoto setkání Botanická zahrada sídlící na Praze 9,Pod Táborem,která patří Střední odborné škole stavební a zahradnické na Jarově.

V hloubětínském babyboxu našli 140. odložené dítě

Praha - Do babyboxu v pražském Hloubětíně v úterý odpoledne někdo odložil chlapečka narozeného před několika dny. Celkový počet dětí nalezených v babyboxech tak dosáhl 140, informoval  jejich zakladatel Ludvík Hess.

Ujíždějící řidič dechovou zkoušku odmítl, policisté se jí podrobit museli

Praha – Řidič nejprve ujížděl, poté odmítl dechovou zkoušku, na služebně si pak sám ubližoval – a v závěru policisty osočil, že ho zbili a že jsou zdrogovaní.

V Praze se nejvíce prodávají nové byty 2+kk, tvoří 39 procent

Praha - Developeři ve 2. čtvrtletí v Praze nejčastěji prodávali nové byty kategorie 2+kk s průměrnou plochou 55,5 metru čtverečního, jejich podíl činil 39,2 procenta. Následují je 3+kk s 23,8 procenta a 1+kk se 17,7 procenta. Z jednotlivých městských částí jich nejvíce připadalo na Prahu 9, a to 21,9 procenta, následují Praha 10 s 19,7 procenta a Praha 5 se 17,6 procenta. Vyplývá to ze společné analýzy společností Trigema, Skanska Reality a Central Group.

O2 arena vyhlíží hokejovou sezonu, bude využívat i první řadu

Praha - O2 arena se připravuje na novou hokejovou sezonu. Fanoušci v ní dostanou díky novému nastavení tribun možnost vidět hokej z první řady, jak je běžné například v NHL. A hned v úvodu sezony se v multifunkční aréně prostřídají tři hokejové události.

Zabil ženu její partner? A kdy?

Praha - Došlo v bytě v pražských Vysočanech k násilnému trestnému činu? A pokud ano, co přesně se odehrálo? A kdy se to stalo? To jsou otázky, na které nyní hledají odpovědi pražští kriminalisté.

Pragovka v pražských Vysočanech otevírá venkovní umělecký prostor

Praha - Ve Vysočanech se v sobotu po poledni v prostorách bývalé továrny otevřely venkovní prostory uměleckého centra Pragovka. Akci pořádají vydavatelství Biggboss a Beef records. Ve zchátralém areálu někdejší automobilky nainstalovali pořadatelé obrazy, stánky s občerstvením a podium pro vystupující hudebníky a DJ. Vstup je zdarma. V jedné z hal továrny jsou od roku 2010 ateliéry, v současné době jich tu je 40 a hostí kolem 70 umělců.

Zámek Ctěnice vyměnil nájemce, bude provozovat hotel a restauraci

Praha - Zámecký areál ve Ctěnicích, který kdysi město nákladně zrekonstruovalo, vyměnil nájemce. Bude provozovat restauraci a hotel. Muzeum hlavního města Prahy, které areál spravuje, nebylo s dosavadním provozovatelem spokojeno. V sobotu to řekla ředitelka muzea Zuzana Strnadová. Část areálu bude dál sloužit pro muzejní expozice.

V místě propadu vozovky Vysočanské estakády provádí PVK průzkum

Praha - Pražské vodovody a kanalizace (PVK) provádí průzkum v místě, kde se na takzvané Vysočanské estakádě v úterý propadla vozovka. Následně vypracují projekt na sanaci havárie, při které se pod vozovkou zbortilo i několik metrů odpadní stoky. Termín otevření silnice, která je kvůli tomu uzavřena od Vysočan po ulici Nad Flajšnerkou, bude znám po vypracování plánu oprav. Novinářům to řekla Jitka Fialová z PVK.

Jámu v estakádě začali opravovat

Praha - Čilý pracovní ruch panuje od středečního rána na Vysočanské estakádě – frekventované spojnici pražských Vysočan a Proseka. V úterý vpodvečer se nedaleko vysočanského vlakového nádraží po bouřce s přívaly deště propadla vozovka v místě havárie potrubí a uvízla tam dvě auta; naštěstí se vše obešlo bez úrazu.

Ve Vysočanech se kvůli havárii potrubí propadla vozovka

Praha - Ve Vysočanské ulici v Praze se večer propadla vozovka. Důvodem je havárie vodovodního potrubí. V úterý to řekla mluvčí pražské policie Iveta Martínková. Takzvaná Vysočanská estakáda je neprůjezdná.

Barbadoská zpěvačka Rihanna v Praze představí album Anti

Praha - V O2 areně v úterý v rámci evropské části turné Anti World Tour vystoupí barbadoská zpěvačka Rihanna. Představí své nové album Anti i hosty, kterými budou Big Sean a DJ Mustard. Vchody do haly budou otevřeny v 18.30.

Seniorovi za dveřmi bytu pomohly klíče od příbuzné

Praha – Šťastný konec měl výjezd strážníků z Prahy 9 na seniorovi osamoceně žijícímu v bytě v Jablonecké ulici, který doma upadl a bez cizí pomoci se mu nedařilo vstát. Zvládl však zavolat své příbuzné bydlící rovněž v hlavním městě, která požádala o pomoc městskou policii – s tím, že sice má klíče od jeho bytu, avšak sama je imobilní. Do akce proto vyrazily dvě hlídky: jedna se vydala pro klíče, druhá vyjela přímo na adresu seniora volajícího o pomoc. Podařilo se jí navázat kontakt s mužem za dveřmi.

Rihanna potřetí vystoupí v Praze, představí album Anti

Praha - V O2 areně v úterý v rámci evropské části turné Anti World Tour vystoupí barbadoská zpěvačka Rihanna. Představí své nové album Anti i hosty, kterými budou Big Sean a DJ Mustard. Vystoupení bylo do O2 areny přesunuto z logistických a produkčních důvodů z původně plánované Eden Areny.

Praha v příštích letech investuje miliardu do základních škol

Praha - Hlavní město v příštích letech investuje do výstavby nových základních škol přes miliardu korun. Půjde o školská zařízení na Zličíně, v Kolovratech, Praze 9 a v Praze 22. V rozhovoru to řekla radní pro školství Irena Ropková (ČSSD). Plán investic bude zřejmě v srpnu schvalovat rada města. Nedostatek míst ve školách dělá trvale problémy především v okrajových částech metropole.

KRIMI MIX: Pohřešovaný školák se sám vrátil domů

Praha – Odešel s neznámým mužem – a nikdo neví, kde se nachází. To byla jediná informace, kterou měli k dispozici pražští kriminalisté pátrající od noci na pondělí po 12letém klučinovi s mentálním postižením, který večer nedorazil domů v Praze 9. Dopoledne bylo pátrání ukončeno, přičemž Iveta Martínková z policejního ředitelství mohla zveřejnit dobrou zprávu: hoch je v pořádku; krátce po deváté hodině se sám vrátil domů. Bližší podrobnosti však neuvedla. „S ohledem na věk chlapce nebudeme poskytovat bližší informace," vysvětlila.

Miroslav Bukva: Hlavu mám plnou hotelových hostů, včel, psů, kaprů a koček

Praha /ROZHOVOR/ - Mohl být konstruktérem. Stavebnice Merkur byla, jak sám říká, nedílným kamarádem jeho chlapeckých let. Jak šel čas, jeho profesní život ho zavál do zcela jiné oblasti. Teď je Miroslav Bukva generálním ředitelem čtyřhvězdičkového Clarion Congress Hotel Prague ve Vysočanech a vloni získal prestižní ocenění Hoteliér roku udělované Asociací hotelů a restaurací ČR.

Policisté vyloučili, že by žena na Proseku zemřela násilnou smrtí

Praha - Šestadvacetiletá žena, která byla v sobotu ráno nalezena mrtvá v Praze na Proseku, nebyla zavražděna. Ukázaly to předběžné výsledky pitvy a dosavadní vyšetřování kriminalistů, informoval v pondělí mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Na pražském Proseku našli mrtvou ženu, příčinu úmrtí stanoví pitva

Praha – V Praze byla v sobotu ráno nalezena mrtvá šestadvacetiletá žena. Podle policistů jde o podezřelé úmrtí, příčinu smrti ukáže až pitva, řekl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Chvilka nepozornosti prodražila nákup o padesát tisíc

Praha - Jeden bankomat, stejná platební karta – a dvě zatím neznámé ženy maskující se při výběru peněz slunečními brýlemi. To jsou nejzásadnější atributy kauzy s celkem 50tisícovou škodou, jíž se policisté z Horních Počernic na okraji metropole zabývají od neděle 26. června. Jan Daněk z ředitelství pražské policie v pátek připomněl, že prostřednictvím odcizené platební karty dotyčné vybraly dvacet tisíc korun z bankomatu v Jandově ulici v Praze 9.

KRÁTCE: Kam s odpadem? Na devítce to vědí

Praha - Nový sběrný dvůr v Ďáblické ulici v areálu skládky Ďáblice mohou využívat i lidé z deváté městské části. Skládka je v provozu od začátku května a je určena všem občanům hlavního města. Odevzdávat mohou občané odpady, určené magistrátem, které nepatří do běžných odpadových nádob.

Hoteliér roku: Hlavu mám plnou hotelových hostů, včel, psů, kaprů a koček

Praha /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Mohl být konstruktérem. A asi by byl i úspěšný. Stavebnice Merkur byla, jak sám říká, nedílným kamarádem jeho chlapeckých let. Jenže jak šel čas, jeho profesní život ho zavál do zcela jiné oblasti. Je hoteliérem.

Spletl si patro, chtěl bít strážníky

Praha - S pouty na rukou putoval na záchytnou stanici muž, který se nemohl dostat domů, a tak si pomáhal boucháním – a nerozpakoval se přeřadit na vyšší intenzitu kopáním do dveří. Jaksi si totiž spletl patro a vyváděl před nesprávným kvartýrem.

Pacienta museli odnést po kolejích

Praha /GALERIE/ - Náročný zásah absolvovali v úterý za soumraku pražští záchranáři i hasiči, když v Hlubočepích pomáhali muži, který se vážně zranil při pádu ze skály nedaleko vyhlídky poblíž ulice Pod Útesy. Protože uklouzl po mokré skále a zřítil se do nepřístupného terénu, bylo pacienta (který naštěstí nebyl na místě sám) zapotřebí nejprve najít.

V noci na pátek skončí omezení Pražského okruhu u Černého mostu

Praha - Během noci na pátek odstraní silničáři dopravní omezení na Pražském okruhu mezi Satalicemi a Běchovicemi. Na čtvrtečním setkání s novináři to řekl generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Kroupa. Zhruba čtyřkilometrový úsek komunikace stavbaři opravovali od loňského dubna, původní termín zprovoznění byl plánován na říjen.

Kapela Black Sabbath zahraje v Praze, údajně naposledy

Praha /FOTOGALERIE/ - Britská heavymetalová skupina Black Sabbath ve čtvrtek v rámci svého údajně posledního koncertního turné vystoupí v pražské 02 Areně. Do Česka se tak její členové vrátí po třech letech od svého posledního koncertu. Také tentokrát bude podle pořadatelů vyprodáno.

Polská vejce vrátili zpět do Polska

Praha /FOTOGALERIE/ - Část nákladu polského kamionu zaplněného vejci mířícími do třídírny v Praze 9 vrátili do Polska pražští celníci, kteří při kontrole spolupracovali s inspektory Státní veterinární správy. V úterý o tom informovala Ivana Kurková z celního úřadu pro hlavní město Prahu s tím, že zásilku nebylo možno propustit na český trh, jelikož 108 tisíc vajec bylo označených nesprávně a 54 tisíc nebylo označeno vůbec.

Kinobus nabídne v Praze během léta 50 promítacích večerů

Praha - Do ulic hlavního města vyjede od příštího týdne tradiční kinobus. Podeváté na několika místech metropole nabídne dohromady 50 promítacích večerů. Diváci při nich zdarma uvidí filmy z české i zahraniční produkce, informuje na webových stránkách dopravní podnik, který akci organizuje.

McCartney v Praze připomene hity Beatles i své novější skladby

Praha - Britský zpěvák a skladatel Paul McCartney na svém koncertu 16. června v pražské O2 areně připomene hity Beatles i své novější skladby. Dva dny před svými čtyřiasedmdesátými narozeninami nabídne mimo jiné písně ze slavného alba Beatles Abbey Road, z období své skupiny Wings, ze svých sólových alb i výsledek nedávné spolupráce s Rihannou a raperem Kanyem Westem. V pondělí o tom informoval Petr Novák z pořádající agentury Live Nation.

Trojská zoo pokřtí první slůně, které bylo počato v Praze

Praha - Pražská zoologická zahrada v soboto pokřtí slůně, které se narodilo počátkem dubna. Malý sameček se zapsal do historie zoo jako vůbec první slon, jenž v trojském areálu nejen přišel na svět, ale byl tam i počat. Jeho matkou je Janita, která do Prahy přicestovala ze Srí Lanky. I proto se dnešních křtin zúčastní srílanský ministr zahraničí Mangala Samaraweera.

Policisté oceňovali kolegy i statečné dítě

Praha - Slavnostní chvíle zažívala v pátek střední policejní škola v pražských Hrdlořezích: stala se dějištěm ceremoniálu spojeného s předáním ocenění desítkám policistů i občanských zaměstnanců. A také důležitých partnerů policie, připomněla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Plavba časem aneb Na můstku Hajnovy vily

Praha - Přijměte pozvání Pražského deníku k návštěvě slavných i méně slavných prvorepublikových vil. Poprvé se paní Klasnová do slavné Hajnovy vily ve Vysočanech podívala vlastně omylem. Dům byl k prodeji a ona s mužem zrovna hledala bydlení. Poté, co prošla obě patra, napadlo ji, že tohle je její dům snů. Když pak vdova po Ing. Hajnovi řekla přesně tu částku, kterou měla paní Klasnová k dispozici, věděla, že je jí ten dům souzený.

AKTUALIZOVÁNO

Násilníka zadržel kolemjdoucí se psem, policie hledá oběť

Praha - Nehledají pachatele závažného násilného trestného činu, ale jeho oběť. Naháče, který se v pátek odpoledne pokusil v Kbelích znásilnit dosud neznámou ženu, zadržel náhodný kolemjdoucí, který přivolal policisty. Ti ovšem nutně potřebují získat i svědectví přepadené, která z místa utekla.

V Praze vystoupí úspěšná britská skupina Muse

Praha - V pražské O2 areně vystoupí britská skupina Muse. Koncert se uskuteční v rámci světového turné The Drones World Tour, které se koná při příležitosti vydání jejich sedmého studiového alba s názvem Drones.

Zeměměřičská střední škola se zatím z Hrdlořez stěhovat nebude

Praha - Zeměměřičská střední škola se zatím z Hrdlořez stěhovat nebude. Musí ale lépe komunikovat s veřejností a zastavit úbytek žáků. Za posledních deset let je jich o dvě třetiny méně, uvedla dnes radní pro školství Irena Ropková (ČSSD). Původně bylo v plánu sloučení školy se stavební průmyslovkou v Praze 4. Hlavní město by tím ušetřilo až pět milionů korun ročně. V budově v Hrdlořezích pro 400 žáků nyní studuje 80 dětí.

Vlak v Praze na koridoru na Moravu srazil a usmrtil člověka

Praha - Vlak v pražských Běchovicích na hlavním koridoru na Moravu ve středu srazil a usmrtil člověka. Řekl to mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Doprava byla omezena, řada spojů včetně rychlíků nabrala zpoždění.

Hasiči zachraňovali muže, kterého za nohu popadla studna

Praha /GALERIE/ - Rychle přijeďte na pomoc muži, který je po kolena uvězněný v jímce – a stále se propadá! Tohle ne zcela běžné tísňové volání vyslalo v sobotu odpoledne tři jednotky pražských hasičů do ulice U Bakaláře ve Vinoři na okraji metropole. Na místě pak hasiči hleděli do skruží studny, v níž asi v pětimetrové hloubce sevřely pracujícího muže tekuté písky. Hasičům potvrdil, že sám se z pasti dostat neokáže.

V hloubětínském babyboxu našli novorozenou holčičku

Praha - Do babyboxu v pražském Hloubětíně někdo odložil novorozenou holčičku. Je zdravá, měla ještě neošetřený pupečník. Dostala jméno Vlaďka. Je 22. dítětem nalezeným v hloubětínské schránce, která za tři dny oslaví 11 let existence. Celkový počet dětí nalezených v babyboxech je po dnešku 137. Médiím to sdělil jejich zakladatel Ludvík Hess.

KRIMI MIX: Ve Kbelích spadne letadlo. Ve středu v 17.30 hodin

Praha - Velké manévry se ve středu 25. května vpodvečer odehrají na armádní letecké základně v pražských Kbelích. Od 17.30 hodin se tam odehraje zásah na pomoc posádce havarovaného letadla.

Znásilnění prý sledovalo několik kolemjdoucích

Praha - To, co se náhodným svědkům mohlo jevit jako nevinné partnerské hrátky, prý bylo ve skutečnosti násilným skutkem, za který by mohl padnout trest odnětí svobody od šesti měsíců do pěti let. A možná i přísnější.

V Praze vystoupí AC/DC, mohou nastat dopravní komplikace

Praha - V pražských Letňanech se v neděli 22. května uskuteční koncert australské hardrockové skupiny AC/DC. Očekává se, že dorazí přibližně 60 tisíc hudebních fanoušků. V místě konání akce mohou nastat dopravní komplikace, protože v okolí areálu je nedostatek parkovacích míst. K dispozici nebude žádná úschovna zavazadel ani šatna.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT