VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 8

Řidič nezvládl rychlou jízdu a naboural tři zaparkovaná vozidla

V pražské Čuprově ulici vjel do zaparkovaných vozů řidič, který nezvládl rychlou jízdu. Při nehodě se zranil spolujezdec.

Soud osvobodil dívku, která podle obžaloby plánovala vraždy

Pražský městský soud dnes osvobodil patnáctiletou dívku, která podle obžaloby připravovala při svém pobytu v psychiatrické nemocnici vraždu dvou zdravotních sester. Podle znalců je dívka opožděná ve vývoji, nebyla si schopna uvědomit možný následek svého počínání a není ani zcela jasné, co přesně svým počínáním sledovala. Verdikt je pravomocný.

Pomatená žena se pokusila vzít matce její dítě. Ve stanici metra Ládví

V pátek odpoledne přijali pražští městští policisté oznámení o konfliktu dvou žen o malé dítě ve stanici metra Ládví. V úterý o tom informovala pražská městská policie na svých stránkách. 

Tygříci malajští se návštěvníkům pražské zoo představí už ve čtvrtek

Dvě mláďata kriticky ohroženého tygra malajského, která se v Zoo Praha narodila před šesti týdny, se v úterý poprvé představila médiím a od čtvrtka je uvidí i návštěvníci.

Praha 8 bude letos rozsvěcet čtyři vánoční stromky

Městská část Praha 8 letos rozsvítí čtyři vánoční stromy. Zatímco ještě v roce 2015 to byl pouze jediný strom na Karlínském náměstí, o rok později k němu přibyly smrky v Ládví a na Krakově. Letos to bude ještě navíc strom na Elsnicově náměstí.

V Praze 8 vznikne nová psí louka. Otevře se možná už příští září

Pejskaři nejenom z Prahy 8 budou moci využívat park v ulici Sokolovská. Vznikne tu nová psí louka, která bude zahrnovat také agility prvky. Otevřít by se měla v září příštího roku.

O víkendu mohou návštěvníci zažít pražskou zoo podobně jako nevidomí

O víkendu (11. a 12. listopadu) se v Zoo Praha budou věnovat všem zrakově postiženým a nejen jim. Návštěvníci bez hendikepu mohou  s páskou přes oči zažít návštěvu zoo, tak jak ji vnímají ti, co nevidí. Hmatem a čichem budou poznávat jak živá zvířata, tak různé přírodniny, nebo třeba aromatická krmiva.

V pražské zoo se narodilo 18 hroznýšků pestrých

V teráriích pražské zoologické zahrady je pořádně živo. Nyní zde přišlo na svět 18 hroznýšků pestrých. Odchovy těchto hadů z afrických polopouští se daří. Jen letos se v Zoo Praha narodilo celkem padesát mláďat.

Pod šesti metry suti se skrývá 600 náhrobků. Ze hřbitova zbyla oprýskaná zeď

Židovský hřbitov na pražské Palmovce, zavezený šesti metry suti, dnes připomíná jen oprýskaná zeď. Poslední pohřeb zde proběhl před více než sto dvaceti lety, komunistický režim jej pak v roce 1965 nechal zavést v rámci akce Za Prahu krásnější. Návrh na prohlášení místa kulturní památkou ministerstvo kultury tento týden zavrhlo.

Boj o pražské biografy. Kinu na Ládví hrozí demolice

Problémy s parkováním a nárůst dopravy. To podle Prahy 8 způsobí vybudování nového supermarketu na sídlišti Ďáblice. Za oběť plánovanému obchodu by mělo padnout i tradiční kino Ládví. Soukromý investor totiž nyní získal územní rozhodnutí pro stavbu. Záměr se příliš nelíbí obyvatelům Prahy 8. „Škoda! Kino osmičce chybí na rozdíl od supermarketů…“ vyjádřila se na sociální síti Petra Nejedlá.

AKTUALIZOVÁNO

V Kobylisích se před exekutory zabarikádoval muž. Hrozil střelbou

V jednom z bytů v pražských Kobylisích se ve čtvrtek dopoledne zabarikádoval před exekutory muž, který hrozil střelbou. Na místě byl policejní vyjednávač, který se snažil situaci vyřešit. Nebyl ovšem úspěšný, a tak se do bytu musela násilím dostat zásahová jednotka. Šestašedesátiletého muže nakonec zadržela. Nikdo nebyl zraněn. Právník zadrženého muže řekl, že se jeho klient zabarikádoval proto, že koncem října požádal o odklad exekuce a zatím nebyl o rozhodnutí vyrozuměn. 

Zvířata v pražské zoo si na větvích z vichřice pochutnají o víkendu

Deset kontejnerů větví, které má na svědomí ničivá vichřice z neděle, přijala pražská zoo od veřejnosti a hasičů z Prahy 8. Díky tomuto množství si budou orangutani, gorily, zubři, žirafy a další obyvatelé Zoo Praha na větvích pochutnávat až do konce týdne.

Zoo Praha v úterý otevře. Na větvích si pochutnají i gorily

Po ničivé vichřici se zítra otevřou brány pražské zoologické zahrady. Gorily, sloni, zubři a další zvířata, která přečkala vichr bezpečně schovaná v zázemí, si smlsnou na zlámaných větvích jejich oblíbených stromů.

Na Praze 8 startuje hlasování o projektech participativního rozpočtu

Od pondělí mohou občané Prahy 8 dát své hlasy některému z 28 projektů, které bojují v rámci participativního rozpočtu Moje osmička. K hlasování stačí jenom mobilní telefon a probíhá na stránkách městské části.

Pražská zoo zůstala zavřená. Kvůli odstraňování následků vichřice

Pražská zoologická zahrada zůstala zavřena i na začátku týdne. Důvodem je nedělní vichřice. Pracovníci zoo odklízejí popadané větve a stromy. Vítr způsobil největší škodu na seníku, kterému zničil střechu.

AKTUALIZOVÁNO

Velký vítr se nevyhnul ani pražské zoo. Zavřená zůstane i v pondělí

Poprvé od povodní v červnu 2013 zůstala v neděli Zoo Praha zavřená. Stalo se tak kvůli škodám, které způsobila vichřice, a především kvůli bezpečnosti návštěvníků. Rozhodnutí nechat zavřeno se ukázalo jako správné, protože například o půl jedenácté spadla pod náporem větru jedna z borovic v návštěvnickém prostoru u občerstvení V Oboře. Kvůli nápravě škod způsobených vichřicí a úklidu bude Zoo Praha zavřená ještě v pondělí 30. října.

Okolí Negrelliho viaduktu se promění. Praha 8 schválila koncepční studii

V obloucích Negrelliho viaduktu by v budoucnu měly být kavárny, galerie a obchůdky. Praha 8 schválila koncepční studii s názvem Negrelliho vidadukt – příležitost pro kreativní město. Rekonstrukce by měla začít po dokončení oprav, tj. asi za tři roky.  

Praha 8 zrušila výběrové řízení na opravu zadního traktu Libeňského zámku

Výběrové řízení na opravu zadního traktu Libeňského zámku zrušila Praha 8, kvůli nejasnostem v zadání zakázky. Tu by měla radnice vypsat znovu v prosinci. Cena zakázky je 49,9 korun. V rekonstruovaném zadním traktu by v budoucnu měli sídlit úředníci. Přední část zámku bude sloužit reprezentačním účelům.

Hra Nora dnes zahájí setkání divadel střední Evropy Palm Off Fest

Inscenace Nora v režii Jana Nebeského zahájí dnes v pražském Divadle pod Palmovkou setkání divadel střední Evropy Palm Off Fest. Druhý ročník festivalu do konce října nabídne zájemcům divadelní hry z Polska, Maďarska, Slovenska a ČR, jejichž prostřednictvím bude hledat odpovědi na otázky, jak se daří demokracii v postkomunistických zemích a jaké je postavení zemí visegrádské skupiny v Evropské unii.

Pražská zoo představí o víkendu lachtaní samičku Daisy a oslaví svátek světel

V sobotu (21. října) se návštěvníkům v Zoo Praha prvně představí v expozičním bazénu nová lachtaní samice Daisy. V podvečer si pak zájemci mohou užít oslavu indického svátku Diwali. Lampionový průvod projde setmělým Údolím slonů až k hinduistickému chrámu ašrám a zakončen bude ohnivou show. Pro návštěvníky, kteří přijdou s vlastním lampionem k hlavnímu vchodu, bude od 17 hodin vstup za korunu.

V Praze 8 budou umístěny podzemní kontejnery na tříděný odpad

Městská část Praha 8 zřídí 23 podzemních kontejnerových stání v rámci první etapy plánovaného projektu, který by měl být dokončen příští rok. Za kontejnery zaplatí 25 milionů korun bez DPH. Městská část bude žádat ministerstvo vnitra o dotaci, která umožňuje spolufinancování do výše 85 procent souběžných nákladů. Souběžně se připravuje i druhá etapa, ve které by na osmičce mělo vzniknout 26 kontejnerových stání. Podzemní kontejnery mají v současné době Praha 1 a 2.

V pražské zoo spadla z rozhledny žena, poranila si hrudník, pánev a záda

Z dřevěné rozhledny v pražské zoologické zahradě se v neděli dopoledne zřítila třicetiletá žena. Na místo vyrazili záchranáři. Ti o nehodě informovali na Twitteru.

Do metropole se po 45 letech vrátily trolejbusy. Zatím mezi Palmovku a Letňany

Přesně po 45 letech se do hlavního města vrátily trolejbusy. Na konci víkendu byl zahájen provoz trolejbusové tratě v ulici Prosecká. Dynamicky nabíjený vůz bude v testovacím režimu jezdit mezi Palmovkou a Letňany.

KRIMI MIX: Požár na střeše obchodního centra. Bylo evakuováno 200 lidí

Asi dvě stovky lidí evakuovali ve čtvrtek večer  hasiči z obchodního centra Krakov na Praze 8. Hořela totiž střecha.

Pražská zoo už zná pohlaví tygřích mláďat. Jde o samečka a samičku

O dvě mláďata kriticky ohroženého tygra malajského, která se v Zoo Praha narodila minulý týden, je mimořádný zájem. Ve středu se je chovatelům podařilo poprvé zkontrolovat, aby určili pohlaví tygřích mláďat. Jde o samičku a samečka. Ve čtvrtek o tom informovala pražská zoo. 

Praha 8 podle opozice rozhazuje stamiliony. Starosta to popírá

Hospodaření radnice kritizuje opoziční sdružení Osmička sobě i zastupitelka vládnoucí koalice. Starosta „osmičky“ označuje kritiku za „zpolitizovanou manipulaci s fakty“. Koaliční vedení Prahy 8 čelí obviněním z marnotratného utrácení veřejných peněz. 

Po 45 letech se do Prahy vrátil trolejbus. Zatím na zkoušku

V úterý dopoledne se uskutečnila první zkušební jízda trolejbusové trati v ulici Prosecká. Trolejbus SOR TNB 12 (ACUMARIO) půjčený od výrobce SOR Libchavy byl převezen z Brna. O významné události informoval na sociálních sítí pražský dopravní podnik (DPP)

Psychiatrická nemocnice v Bohnicích se dnes otevře veřejnosti

V Psychiatrické nemocnici v pražských Bohnicích se dnes koná Den otevřených dveří. Zájemce čekají přednášky a komentované prohlídky několika léčebných pracovišť, terapeutickách dílen, místní farmy, čajovny nebo volnočasového klubu. Areál bude otevřený od 13:00 a program uzavře ve 20:00 vystoupení Luboše Pospíšila. Akce se koná u příležitosti Světového dne duševního zdraví.

Konec dopravního kolapsu na Praze 8? Městské části a magistrát se dohodly

V pondělí se konalo jednání mezi zástupci Troji, magistrátu, Prahy 7 a 8. Na pořadu bylo projednávání dopravní situace mezi Trojou a Bohnicemi, která na začátku minulého týdne zkomplikovala život mnoha Pražanům. Nakonec se podařilo dojít k dohodě, kterou na sociálních sítích potvrdili starosta Prahy 7 Jan Čižinský a místostarosta Ondřej Mirovský.

Na Praze 8 shořely dvě jurty. Škoda je asi 400 tisíc

V neděli večer shořely v ulici K Brnkám v Praze 8 dvě jurty, které využívala lesní školka. Způsobená škoda je asi 400 tisíc korun. Příčinu požáru šetří vyšetřovatelé. V pondělí o tom na svých stránkách informovali pražští hasiči. 

Radnice Prahy 8 to schytává od kritiků. Kvůli zakázkám

Radnice Prahy 8 je pod palbou kritiky, jak ze strany opozice, tak i od Strany zelených, která s ČSSD a ANO tvoří v této městské části vládnoucí koalici. Kritika se týká předražených či chybně zadávaných zakázek, např. nákupu aplikace pro hlášení závad či  ideových studií plánovaného vybavení domu sociálních služeb. Problémy na radnici Prahy 8 navíc ukazují na obecnější problém, totiž, jak lze malé zakázky soutěžit bez veřejné kontroly. V neděli o tom informoval server Aktuálně.cz

Semafor a otevření Trojské ulice. Praha 7 navrhla řešení pro dopravu v Troji

Jestli se opět vrátí značka zákazu průjezdu na serpentinu mezi Bohnicemi a Trojou se vyřeší na jednání magistrátu se starosty dotčených městských částí, které se koná v pondělí. Praha 7 chce navrhnout hned několik řešení sporu městských částí, který vyústil začátkem týdne v dopravní komplikace a uzavření ulice K Bohnicím. Sedmá městská část chce žádat o vybudování semaforu na křižovatce ulic Lodžská a K Pazderkám, instalaci radaru do ulice K Bohnicím a zprůjezdnění Trojské ulice. Návrhy zveřejnila v pátek Praha 7 na svých webových stránkách.

Žena se přiznala k přepadení dvou lékáren

Žena, která se ve středu pokusila přepadnout lékárnu v Karlíně, přepadla minulý týden i lékárnu ve Šrobárově ulici. Žena se ke svému činu přiznala a hrozí jí desetileté vězení.

V pražské zoo oslaví o víkendu své první narozeniny slůně Rudi

V sobotu (7. října) zve pražská zoo do pražské zoo všechny milovníky zvířat, aby oslavili hned dvě významné události - Mezinárodní den zvířat a první narozeniny slůněte Rudiho. Všechny děti do 15 let, které dorazí ve zvířecí masce, mají vstup za korunu.

Žena přepadla lékárnu v Karlíně. Odešla s nepořízenou

Ve středu odpoledne přepadla lékárnu Magistra v Křižíkově ulici v Karlíně zatím neznámá žena. Podle kriminalistů by mohlo jít o stejnou ženu, která si nedávno odnesla peníze z lékárny ve Šrobárově ulici. V Karlíně ovšem odešla s nepořízenou a později ji dopadli policisté. 

Zákaz vjezdu v ulici K Bohnicím neplatí. Praha 7 značku nechala přelepit

Radnice Prahy 7 v úterý nechala dočasně zrušit zákaz vjezdu v ulici K Bohnicím směrem k pražské zoo. Městská část nechala značku přelepit. Zrušení zákazu potvrdil mluvčí Prahy 7 Martin Vokuš  a na sociálních sítích i starosta Prahy 8 Roman Petrus. Kdy se značka opět obnoví, zatím není jasné.

Pražská zoo pomáhá chránit ohroženou sajgu mongolskou

Aktivity pražské zoo na ochranu ohrožených druhů se v Mongolsku vedle koně Převalského rozšířily i na sajgu mongolskou. Ta je kriticky ohrožená a její situaci ještě zhoršila letošní epidemie moru malých přežvýkavců. Na západě země tak přežívá méně než pět tisíc jedinců. Zoo Praha se proto nyní rozhodla financovat ze sbírkového konta „Pomáháme jim přežít“ nákup deseti telemetrických obojků určených pro monitoring jejich pohybu.

Zákaz vjezdu v ulici K Bohnicím zkomplikoval raní dopravu do centra Prahy

/VIDEO/ Na serpentině v ulici K Bohnicím směrem k Zoo se objevila nová značka zákazu vjezdu. Ta zakazuje vjezd do oblasti Troje v ranních hodinách. Proti značce se už ozvala radnice městské části Praha 8, která to vidí jako útok na obyvatele Bohnic.

Praha bude mít model pro protipovodňovou ochranu Troje. Už na konci října

Hlavní město bude mít do konce letošního října hotový model, na kterém bude možné vytvářet podoby povodně v Troji. Na základě výsledků zkoumání se pak rozhodne o dalších krocích protipovodňové ochrany Troji. Záchranáři už v noci ze soboty na neděli cvičili stavbu protipovodňových zábran v rámci akce Troja 2017.

Pražská zoo oslavila 86. výročí od svého otevření

Zoo Praha dnes oslavila 86 let od svého otevření a pro své návštěvníky tradičně připravila bohatý program. Hvězdami dne byla mláďata lachtana jihoafrického a zubra evropského. Ty pokřtili významní hosté. Malého lachtana pojmenoval zpěvák Tomáš Klus s dcerou Josefínkou. Malá zubřice se jména dočkala od herců Veroniky Freimanové a Václava Kopty.

Afghánec zdravotní sestru neznásilnil, řekl soud

Pražský městský soud se v úterý znovu zabýval případem údajného znásilnění sestry v nemocnici na Bulovce. Toho se měl dopustit dvacetiletý Afghánec  Sabawoon Davizi. Podle soudkyně Silvie Slepičkové se nepodařilo prokázat, že by došlo ke znásilnění.

Kontroverzní rozhledna v Troji nevznikne. Radní schválili odkup pozemku

Se stavbou kritizované čtyřiatřicetimetrové rozhledny v Troji je téměř konec. Rada hlavního města 26. září schválila odkup pozemku, kde mělo v budoucnu stát ekocentrum s vysokou rozhlednou.

Pražská zoo oslaví 86. výročí od svého otevření i křtinami lachtana a zubra

Ve čtvrtek (28. září) Zoo Praha oslaví 86. výročí od svého otevření. Stěžejním bodem oslav budou křtiny mláďat lachtana a zubra. Kromě zvířat se bude křtít také rozšířené vydání knihy Lexikon zvířat od A do Z. Návštěvníci se během dne mohou těšit na pestrý program, jehož součástí bude například vystoupení krasoplavců.

Praha 8 vrátí starému hřbitovu důstojnost

Kdo někdy navštívil Bohnický hřbitov ví, že je to prazvláštní místo. „Hřbitov bláznů“, jak se mu také říká, vyvolává mrazení obzvlášť v noci. Vznikl pro potřeby Psychiatrické nemocnice Bohnice a pohřbívali se zde zesnulí choromyslní. Objekt ve vlastnictví státu dlouhodobě chátrá a proto začala radnice Prahy 8 podnikat kroky k tomu, aby hřbitov získala do své správy

KRIMI MIX: Dopravu mezi Palmovkou a zastávkou Ke Stírce omezil spadlý sloup

Dopravu mezi Palmovkou a zastávkou Ke Stírce blokoval v pátek spadlý sloup na tramvajovou trolej. Mezi zastávkami jezdila náhradní autobusová doprava. Hasiči společně s pracovníky Dopravního podniku lampu odstranili.

Finance na dostavbu Palmovky městská část přerozdělí. Podle opozice neprůhledně

Praha Dvě mouchy jednou ranou. Tak by se dalo shrnout nedávné rozhodnutí pražského zastupitelstva ohledně nedostavěného Centra Nová Palmovka. Polovinu budovy totiž obsadí Záchranná stanice hl. m. Prahy. Ta po letech konečně získá sídlo. Zároveň se vyřeší spory ohledně Palmovky.

V pražské zoo o víkendu poradí chovatelům želv

V sobotu proběhne v Zoo Praha Den chovatelů želv. Zájemci se dozví mnoho zajímavostí o želvě tuniské od kurátora plazů Petra Velenského, jenž chovatelům poradí také, jak se mají správně starat  o své domácí mazlíčky s krunýřem.

Praha 8 možná získá do správy bohnický „hřbitov bláznů“

Hřbitov, který vznikl pro potřeby Psychiatrické nemocnice v Bohnicích, by v budoucnu mohla získat do správy Praha 8. V současné době patří státu a je dlouhodobě ve velmi špatném stavu. Radnice Prahy 8 už proto začala podnikat kroky k získání hřbitova. Městská část by zde ráda opravila obvodové zdi a kapli.

O víkendu se v zoo Praha dozvíte kam létají kvakoši

V sobotu (16. září) se v Zoo Praha můžete seznámit s kvakoši. Tyto malé volavky každý rok podnikají dalekou pouť do zimovišť a pražská zoo jejich trasy sleduje pomocí satelitních vysílaček. Díky tomu vznikají poutavá svědectví o dobrodružstvích ptačích „nočních hrdinů“.

Houkajících sanitek se bát nemusíte, vzkazují záchranáři občanům Prahy 8

Jen málo stačí k tomu, aby měla Zdravotnická záchranná služba hl. města Prahy potvrzené své nové sídlo v centru Nová Palmovka. Rozhodnout o tom ještě musí zastupitelstvo hlavního města. Záchranáři tvrdí, že by nové sídlo na Palmovce provoz žádným negativním způsobem nemělo ovlivnit. Ve čtvrtek o tom informovali na svých webových stránkách. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT