VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 8

Okolí Rokytky projde zásadní proměnou. Vyjádřit se mohou i občané

Zpracování studie, která zmapuje možnosti revitalizace toku Rokytky zadala Městská část Praha 8. Na jejím základě pak dojde k úpravám a vzniku příjemného místa k trávení volného času a relaxaci. Cílem revitalizace je zajištění co největší rozmanitosti okolí Rokytky, ale také opatření proti znečišťování říčky.

Do pražské zoo přicestovaly dvě klisny koně Převalského. Přijely z Finska

Dnes ráno do pražské zoo přicestovaly z Finska dvě klisny koně Převalského. Klisny stráví nějakou dobu v karanténě a potom zamíří do Dolního Dobřejova, odkud budou cestovat snad do Mongolska. Klisny jsou v širším výběru.

Legendární Mazutku nejspíš čeká demolice. Nebyla prohlášena za památku

Budova výtopny Mazutka, která se nachází na sídlišti Invalidovna, nebyla prohlášena kulturní památkou, rozhodlo ministerstvo kultury. Podle ministerstva má konstrukce střechy vážné konstrukční vady.  Stavbu, postavenou v bruselském stylu, tak čeká demolice. Rozhodnutí ministerstva je platné od 6. února.

AKTUALIZOVÁNO

Verdikt ministerstva kultury. Libeňský most není památkou

Ministerstvo kultury rozhodlo o tom, že Libeňský most není kulturní památkou. V pondělí o tom informoval na sociálních sítích náměstek Petr Dolínek.

AKTUALIZOVÁNO

Akční zásah policie v Kobylisích. Muž se zabarikádoval v bytě a hrozil výbuchem

/VIDEO/ Drama jako z nějakého akčního filmu se odehrávalo v ulici Famfulíkova v pražských Kobylisích. V jednom ze zdejších bytů se zabarikádoval třiatřicetiletý muž, který hrozil použitím výbušniny. Na místě byla zásahová jednotka a hasiči a proběhla evakuace. Magistrát poskytl vyhřátý autobus. Muže se podařilo zadržet krátce po 13.30. Pyrotechnik na místě žádnou výbušninu nakonec nezjistil. 

V Nemocnici Na Bulovce bude od čtvrtka platit zákaz návštěv. Kvůli chřipkám

Od čtvrtka 8. února platí až do odvolání zákaz návštěv v Nemocnici Na Bulovce. Zákaz se týká všech oddělení a souvisí se vzestupem počtu chřipkových a nechřipkových virových respiračních onemocnění. Ve středu o tom informoval mluvčí nemocnice Martin Šálek.

Odvolání ředitelky Bulovky může souviset s lobbisty, naznačil ministr

Odvolání ředitelky pražské Nemocnice Na Bulovce Andrey Vrbovské, může souviset s podezřením na přílišný vliv lobbistických skupin. Novinářům to ve čtvrtek řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, který je na návštěvě Brna. Ministr Vrbovskou odvolal v pátek. Více podrobností sdělit nechtěl s ohledem na prozatím neuzavřené prošetřování. V současnosti má řízení nemocnice na starosti provozně technický náměstek František Novák.

Muže, který zapálil jurty v pražské lesní školce, dopadli brandýští policisté

Brandýští kriminalisté dopadli muže, který loni v říjnu v Praze podpálil jurty, které patřily lesní školce. Mladík a jeho známý mají na svědomí i krádeže a oběma hrozí pětiletý pobyt za mřížemi či peněžitý trest. Ve čtvrtek o tom na svých stránkách informovala středočeská policie. 

Hledá se nový šéf Nemocnice Na Bulovce. Ministerstvo vypsalo tendr

Ministerstvo zdravotnictví vypsalo výběrové řízení na nového ředitele či ředitelku Nemocnice Na Bulovce. Dosavadní šéfku Andreu Vrbovskou odvolal ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch a to z důvodu závažných zjištění, která se týkala osoby ředitelky a řízení nemocnice.

Pražská zoo jde příkladem. Ze svého areálu eliminovala palmový olej

Na 1. února připadá Den bez palmového oleje. Pěstování palmy olejné, ke kterému v tropech dochází v ohromném měřítku, je příčinou likvidace tropických deštných lesů a mizení stovek a stovek rostlinných i živočišných druhů. Zoo Praha proto palmový olej ze svého areálu zcela eliminovala.

Libeňský most opravte, nebo postavte nový, doporučují odborníci Praze

Odborníci z Kloknerova ústavu doporučili Magistrátu hl. města, aby buď zajistilo kompletní rekonstrukci Libeňského mostu, nebo postavili úplně nový most. Náklady na opravu případně i na stavbu nového mostu jsou podobné a to 550 až 600 milionů korun. Ve středu o tom informoval náměstek Petr Dolínek.

V Karlíně prasklo vodovodní potrubí. Ulice u Invalidovny zaplavila voda

V úterý v pět hodin ráno prasklo v Karlíně vodovodní potrubí a kolem ulic Nekvasilova a K Olympiku se vyvalila voda. Na místě zasahují hasiči, kteří odčerpávají vodu z podzemních prostor a kolektorů. Nejvíc čerpadel bylo nasazeno v prodejně Albert.

V Troji vypluje velkokapacitní přívoz. Provizorní lávka bude až za rok a půl

V pondělí se konalo setkání představitelů hlavního města a Prahy 7,  Prahy – Troje.  Na schůzce se jednalo o Trojské lávce, Hlávkově a Libeňském mostu. Mezi Císařským ostrovem a Trojou bude  v květnu zaveden velkokapacitní přívoz a bude vypsána soutěž na novou lávku. V případě Libeňského mostu se zpracovává projekt na jeho podepření. A Hlávkův most se nebude opravovat dříve než v roce 2020. 

Osmička chystá úpravu veřejného prostoru. Projekty navrhli i občané

Praha 8 pokračuje v rekultivaci veřejného prostoru i v tomto roce. V první polovině roku čeká městskou část hned několik projektů, které iniciovali i sami občané.

V Nekvasilově ulici vzplála digestoř. 26 lidí muselo být evakuováno

V Nekvasilově ulici v Karlíně hořelo v jednom z bytů. U požáru zasahovalo několik jednotek a na místo vyjely i hlídky Policie ČR. Z bytů bylo evakuováno 26 lidí. Škoda byla vyčíslena na 50 tisíc korun. V neděli o tom informovali na sociálních sítích sami hasiči. 

Zastupitelé se hádali kvůli Libeňskému mostu

„Fatální selhání vládnoucí koalice, která ignoruje problémy podstatné pro všechny Pražany.“ Tak by se dala shrnout kritika opozičních zastupitelů za to, že jejich koaliční kolegové nezařadili téma Libeňského mostu na program pravidelného zasedání zastupitelstva. Důležitou dopravní tepnu mezi Holešovicemi a Palmovkou uzavřel magistrát pro veškerou motorovou dopravu přesně před týdnem na základě informace Kloknerova ústavu z ČVUT o tom, že je část soumostí v havarijním stavu. Náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek ale odmítl nařčení, že se koalice snaží akutní komplikaci zametat pod koberec.

Koťata tygra malajského z pražské zoo rostou jako z vody. Jsou to malí bojovníci

Mláďata kriticky ohroženého poddruhu, tygra malajského, která se narodila začátkem října loňského roku, zdárně prospívají a rostou. Ač vypadají roztomile, nejsou to žádní mazlíčci! Během jejich her se začínají projevovat jako draví bojovníci.

Do Senátu chce v Praze 8 kandidovat starší Okamurův bratr Hayato

Lidovci z Prahy 8 chtějí, aby za ně do Senátu kandidoval Hayato Okamura, starší bratr šéfa SPD Tomia Okamury. Sám Hayato rozhodnutí vítá a o podporu chce požádat nejenom celou KDU-ČSL ale i ostatní demokratické strany.

Co s Libeňským mostem dál? Čeká se na ministerstvo a ve hře jsou dvě varianty

/ANKETA/ Technická správa komunikací (TSK) připravuje rekonstrukci Libeňského mostu. Od roku 2006 má platné územní rozhodnutí a z roku 2009 stavební povolení na rekonstrukci mostu. Jedná se de facto o sérii čtyř stavebních povolení, přičemž dvě jsou pozastavena kvůli probíhajícímu správnímu řízení ministerstva kultury, na jehož rozhodnutí se čeká. Ve hře jsou tedy dvě varianty, které TSK v úterý představila na svých stránkách.

Dopravní podnik zmátl cestující. Vyvěsil neaktuální jízdní řády

/INFOGRAFIKA/ Nově vylepené informace v pražských stanicích nezohledňovaly nejzásadnější výluku. Dlouhé dva dny trvalo zjednání nápravy. 

Libeňák se vyprázdnil. Politici se dohadují, kdo za to může

Neprofesionální. Skandál. Průšvih. Tak hodnotí Pražané náhlé uzavření Libeňského mostu. Tisícům obyvatel rozhodnutí magistrátu zkomplikovalo cestu do práce i do školy. 

V Karlíně otevřou lidé z Ambiente nové bistro. Nabídnou farmářská kuřata na ohni

V Karlíně, hned za rohem lokálu Hamburk, se otevírá nové bistro Grils. Návštěvníkům nabídne farmářská kuřata pečená na ohni. Za podnikem stojí lidé z Ambiente, kteří si zde poprvé vyzkoušeli financování pomocí crowdfundingové kampaně.

AKTUALIZOVÁNO

První den uzavírky Libeňského mostu. Zaskočeni byli řidiči i cestující MHD

Libeňský most je od včerejší noci uzavřený pro tramvajovou a automobilovou dopravu. Je přístupný pouze pro pěší a cyklisty. Na obou koncích mostu jsou betonové zábrany, automobily odklání strážníci. V pátek ráno se také konal dopravní krizový štáb, který svolalo vedení městské části Praha 8. Dopravu v této městské části totiž komplikuje i probíhající rekonstrukce Zenklovy ulice. Pražský dopravní podnik ještě během dneška upraví objízdné trasy a náhradní MHD. Na radnice Prahy 7 a 8 se mezitím obracejí ti, kterým uzavření mostu zkomplikovalo např. cestu do práce.

Novinka Prahy 8: Na své městské části umístí několik komunitních komposterů

Po komunitních komposterech v Praze 10 a 12 přibudou nádoby i v Praze 8. Obyvatelé budou moci výsledný kompost využít na svých zahradách či k pěstování na balkónech. Kuchyňský odpad tak alespoň neskončí v odpadkovém koši, ale získá svůj účel.

Přívoz v Troji je opět mimo provoz. Znovu kvůli zvýšenému průtoku Vltavy

Už se z toho pomalu začíná stávat „tradice". Přívoz, který spojuje Císařský ostrov a Troju, je znovu mimo provoz a opět kvůli zvýšenému průtoku Vltavy. Přitom podobná situace se letos opakovala už několikrát. Přívoz částečně nahrazuje Trojskou lávku, která se zřítila v prosinci loňského roku. O situaci na svých stránkách informoval ve čtvrtek Ropid.

Volební kuriozita v Bohnicích. Počet hlasů převyšoval počet vydaných obálek

Posledním okrskem v ČR, kde byly včera sečteny výsledky, byly pražské Bohnice. Počet odevzdaných hlasů tu byl 100,91 procenta. Počet hlasů tu převyšoval počet vydaných obálek. Český statistický úřad na tuto chybu upozornil volební komisi. Příčinu chyby ale nelze zpětně dohledat. Médiím to sdělila mluvčí ČSÚ Petra Báčová.

Bude Libeňský most památkou? Pokud ano, oprava se protáhne

Desítky let čeká Libeňský most na svoji rekonstrukci. Zdali se jí dočká v horizontu měsíců či let, není stále jasné. Vedení metropole sice hlásá, že projekt na opravy jedné z nejvýznamnějších dopravních tepen města může být připraven již letos a první stavební práce by se tedy mohly rozjet v příštím roce, ovšem tento optimistický plán má své „ale“.

Pražská botanická zahrada zve na noční prohlídky skleníku Fata Morgana

Od poloviny ledna do druhé poloviny března pořádá botanická zahrada v Troji večerní prohlídky ve skleníku Fata Morgana.

Přívoz v Troji už opět funguje. Zatím přepravil přes šest tisíc lidí

Provoz přívozu, který nahradil zřícenou lávku mezi Trojou a Císařským ostrovem, je obnoven. Ve středu to uvedl mluvčí organizace Ropid Filip Drápal. Provoz přívozu byl v úterý přerušen kvůli vysokému průtoku Vltavy. Přívoz označený jako P8 doposud přepravil přes šest tisíc lidí.

Když se splete Ježíšek. V Praze 8 se o víkendu koná bazar nevhodných dárků

Stalo se vám, že jste k ježíšku dostali dárek, který by možná udělal radost někomu jinému? V Praze 8 se v sobotu 6. ledna koná bazar nevhodných dárků.

Provoz tramvají v úseku Palmovka-Bulovka bude přerušen. Asi na pět měsíců

/RASTR/ Od dneška bude obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Palmovka – Bulovka. Komplexní rekonstrukce trati bude trvat zhruba pět měsíců. Pro některé spoje bude zavedena náhradní autobusová doprava (X10 a X95).  

Zájem lidí o adopci v zoo narůstá, oblíbení jsou plyšáci i havěť

/INFOGRAFIKA/ Zvířata v Zoo Praha mohou lidé adoptovat nebo sponzorovat. V žebříčku oblíbenosti vede psoun, tučňáci a vakoveverka. U dětí bodují i pavouci, žáby či plazi.  

Corso v pražském Karlíně změnilo majitele

Společnost Invesco Real Estate, globální správce fondů, koupila jménem jednoho ze svých německých klientů se samostatným portfoliem kancelářskou budovu Corso IIa v srdci pražské čtvrti Karlín. Prodávající ani cena nebudou zveřejněny.

Park Dlážděnka v Kobylisích se dočká obnovy

Už příští rok začne první etapa přeměny kobyliského parku Dlážděnka. Dohodli se na tom správci pozemků městská část Praha 8 a Česká správa sociálního zabezpečení.

Oprava Negrelliho viaduktu dočasně omezuje plavbu na Vltavě

Generální rekonstrukce 160 let starého Negrelliho viaduktu v Praze neovlivňuje pouze železniční dopravu. Státní plavební správa aktuálně uzavřela i řeku pod viaduktem, konkrétně výrazně omezila provozní dobu v plavební komoře Štvanice. Stalo se tak na žádost stavební společnosti Hochtief, která provádí sanační práce na pilíři číslo 2.

O víkendu oslaví v pražské zoo své narozeniny gorilí sameček a mravenečník

Tento víkend proběhnou v Zoo Praha křtiny měsíčního mláděte guerézy pláštíkové. Role kmotra se zhostí komik Lukáš Pavlásek. Na neděli pak připadají hned dvoje oslavy narozenin a budou probíhat rovněž vánoční dílny. Narozeniny v zoo oslaví mravenečník Hannibal a gorilí sameček Nuru.

Libeňský most se dočká opravy. O tendru na dodavatele rozhodnou radní v lednu

Libeňský most se možná konečně dočká opravy. V lednu by mohli pražští radní rozhodnout o vypsání tendru na dodavatele.  Projektovou dokumentaci by měla připravit Technická správa komunikací (TSK). Město tak chce opravit most i v případě, že ministerstvo kultury nerozhodne o tom, zda je památkou. Na úterním zasedání to uvedl primátorčin náměstek Petr Dolínek.

Praha 8 otevřela v karlínských kasárnách kluziště

Do třetice všeho dobrého, dalo by se říci o Praze 8 a veřejných kluzištích. Po otevření předchozích dvou, v Bohnicích a Ládví, následovalo včera slavnostní zahájení provozu v Karlíně, v prostoru bývalých kasáren.

Pražská zoo oslavila Den sponzorů. Rozdala ceny Richard

V Zoo Praha, kde dnes proběhlo tradiční setkání přátel, sponzorů a adoptivních rodičů zvířat, byly uděleny ceny Velký, Divoký a Malý Richard. Zároveň byli vyhlášeni vítězové fotografické soutěže „Fotím v Zoo Praha“ a slavnostně se přestřihla páska u jurty, kde ode dneška veřejnost může navštívit výstavu „Pomáháme jim přežít: Sajgy mongolské“. V dopoledních hodinách zároveň do zoologické zahrady dorazil 1 400 000. letošní návštěvník, což je druhý nejlepší výsledek v historii Zoo Praha.

Praha podepsala memorandum o budoucnosti Trojské kotliny

Hlavní město podepsalo s městskými částmi Praha 6, 7, 8, Trojou a Povodím Vltavy memorandum o budoucnosti Trojské kotliny. Vznikne i místní správa, která bude mít na starosti koordinaci péče a rozvoj území.

Tak trochu drahé parkování v areálu nemocnic. Na Bulovce i šest stovek za den

Parkování v areálu pražských nemocnic může vyjít hodně draze. Během dne, kdy nemocní podstupují nezbytná vyšetření, je či jejich blízké může parkování vyjít i na částku přesahující 600 korun. Nemocnice přitom argumentují tím, že vysoká cena má zabránit tomu, aby se z nemocnic stala parkoviště, které by využívali např. mimopražští řidiči. V pátek o tom jako první informoval server Echo24.

Pražská zoo ocení o víkendu podporovatele cenami Richard

V neděli (10. prosince) proběhne v Zoo Praha tradiční setkání sponzorů, adoptivních rodičů zvířat a přátel zoo. Součástí slavnosti, která začne v 11 hodin u Restaurace Oceán, bude udílení cen Richard významným podporovatelům pražské zoo, vyhlášení výsledků fotosoutěže „Fotím v Zoo Praha“ a od 13 hodin vernisáž výstavy „Pomáháme jim přežít: Sajgy mongolské“.

Elsnicovo náměstí dostane novou podobu. Až v příštím roce

/VIZUALIZACE/ Revitalizace Elsnicova náměstí v Libni proběhne v roce 2018 spolu s rekonstrukcí Zenklovy ulice. Ve středu o tom informovala městská část Praha 8.

V pražské zoo už mají vánoční strom. Zdobí ho Ladovy motivy

V první adventní neděli, se v Zoo Praha slavnostně rozsvítil nový vánoční strom, který byl vysazen poblíž Dětské zoo. Šestimetrovou jedli zdobí i známé Ladovy motivy a v jeho bezprostřední blízkosti se nachází Ladův betlém.

Jízda v protisměru dopadla tragicky

Půl hodiny po půlnoci přijali pražští policisté oznámení o vozidle, které v Cínovecké ulici na Praze 8 jede v protisměru. Na místo byly vyslány policejní hlídky a dálnice ve směru na Prahu byla uzavřená. Policisté potom našli vozidlo, které se střetlo s jiným vozidlem na úrovni Kostelecké ulice. V pátek o tom informovali pražští policisté na svých stránkách. 

Praha chce koupit Trojský pivovar přes svou firmu. Mohl by zde vzniknout hotel

Praha už několik let chce koupit areál bývalého Trojského pivovaru, který stojí v sousedství zoologické zahrady. Město nyní zvažuje, že by nákup mohlo uskutečnit prostřednictvím některé ze svých společností. Tato firma by pak na rozdíl od magistrátu nebyla vázána znaleckými odhady cen nemovitostí. V úterý schválil záměr majetkový výbor zastupitelstva. V pivovaru by v budoucnu mohl vzniknout třeba hotel či restaurace.  

Křtiny tygřích mláďat proběhnou v první adventní neděli

Na první adventní neděli od 14 hodin proběhnou v Zoo Praha křtiny vzácných „koťat“ tygra malajského. Jména pro ně vybrali chovatelé v čele s Věrou Makovskou a jejich kmotrem se stane skupina Laura a její tygři. Od 17 hodin bude následovat rozsvěcení nového vánočního stromu Zoo Praha.

Psí louka jako prevence hádek a přestupků? Funguje to jen někde

/RASTR/ Praha 8 se pustí do výstavby už desáté psí louky. Slibuje si od toho méně konfliktů kvůli pobíhání psů bez vodítka. Podle zkušeností městské policie to jako prevence opravdu funguje, pokud je těchto ploch dostatek a jsou dobře rozmístěny

Vstup do metra Palmovka je uzavřen. Kvůli výměně eskalátorů

Jeden ze vstupů do metra Palmovka, ten od autobusového obratiště,  je od středy uzavřen. Dopravní podnik tu připravuje rekonstrukci stanice a výměnu eskalátoru. Vstup bude uzavřen asi na pět měsíců.

Protonové centrum léčilo 1600 pacientů s rakovinou prostaty

Pražské protonové centrum léčilo za téměř pět let fungování bezmála 1600 pacientů s rakovinou prostaty. Informovalo o tom dnes v tiskové zprávě. Nejvíc bylo klientů Vojenské zdravotní pojišťovny, která chce ale smlouvu s centrem do budoucna změnit. Léčba ozařováním fotony je podle jejího vedení stejně účinná. Novinářům to řekl ředitel pojišťovny Josef Diessl. Rakovinou prostaty ročně onemocní více než 7000 Čechů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT