VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 8

Těhotné si mohou naplánovat porod

Nastávající matky si mohou v porodnici Fakultní nemocnice Na Bulovce předem detailně naplánovat, jak by měl vypadat jejich porod.

Praha 8 ocenila výjimečné pedagogy. Dostali Cenu Eduarda Štorcha a peníze

Počtvrté ocenila osmá městská část své učitelky a učitele základních škol za pedagogický přínos Cenou Eduarda Štorcha. Celkem 37 pedagogů převzalo ocenění 26. června v Grabově vile. Za jejich úsilí jim poděkovaly radní Anna Kroutil a Jana Solomonová.

Moře ve víru velkoměsta. Pražané měli možnost poznat zemi fotbalisty Ronalda

/VIDEO/ Znáte výraz Lusofóna? Používá se pro skupinu portugalsky mluvících zemí, které se nacházejí na pěti kontinentech a tento jazyk používá zhruba čtvrt miliardy lidí. Tamní kulturu - veselou a přívětivou - měli možnost letos už pojedenácté poznat obyvatelé Prahy díky stejnojmennému festivalu.

Další nové vlakové zastávky? Osmá městská část je chce v Karlíně i Libni

Plány Prahy a městských částí na vybudování nových železničních zastávek dál narůstají. Praha 8 má na svém území sice kilometry kolejí, ale ani jednu železniční zastávku. Proto by chtěla vybudovat dvě v prostoru Balabenky a Karlína.

Sídliště Ďáblice má ochránit územní studie. Praha 8 se bojí zdržení a výsledku

Pražští radní dnes Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR Praha) uložili vypracovat územní studii pro sídliště Ďáblice. Studie by měla vytipovat místa, kde lze doplnit zástavbu tak, aby se nenarušil charakter sídliště, které má oceňované urbanistické řešení, množství zeleně i zajištěnou infrastrukturu. Zástupcům Prahy 8 se ale takové řešení nelíbí.

Komunitní centrum a zahrada Kotlaska slaví první narozeniny

Dříve chátrající objekt a zanedbaný přilehlý sad se za rok proměnil k nepoznání. Komunitní centrum Kotlaska, které provozuje nezisková organizace Rubikon Centrum, je velmi aktivní a má již svou vlastní klientelu. 

Pozor, pozor. Autobusové nádraží na Florenci slaví 70. výročí

/FOTOGALERIE/ V neděli uplynulo přesně 70 let od chvíle, kdy na Florenci začal provoz autobusového nádraží. Legendární místo nezničily ani povodně v roce 2002, nedávno modernizovaný autobusový terminál slouží cestujícím dodnes. V současnosti stanice Praha, ÚAN Florenc odbavuje zhruba pět set linek denně.

Palmovku a Letňany spojí trolejbusová linka

Po více než 40 letech se do pražských ulic vrátí trolejbus. Od 1. července začne pravidelně jezdit z Palmovky do Letňan na lince číslo 58. Půjde však o moderní elektrobus, který se bude na části trasy dobíjet z trolejí a ve zbytku jej bude pohánět baterie.

Na boj s nepořádkem si Praha 8 pořídila nové pomocníky

Každým rokem připravuje Městská část Praha 8 novinky v oblasti úklidu veřejného prostranství. Letos zakoupila tři nové špičkové zametací stroje, které zlepší a urychlí úklid napříč městskou částí.

Prudký déšť a rozbitý svod: Fontána na zdi karlínských kasáren

/VIDEO/ Objekt bývalých kasáren v pražském Karlíně stojí na svém místě zhruba 170 let. Jeho celková rekonstrukce je teprve plánována, ale drobnou průběžnou údržbu by si jistě zasloužil.

Auto srazilo dvě malé holčičky, mají poraněné nohy. Řidič opilý nebyl

V Praze 8 ve čtvrtek po poledni málem došlo k tragédii. V ulici Střelničná u zastávky Kobylisy osobní auto srazilo dvě dívenky ve věku tří a šesti let. S první pomocí dětem pomáhala přímo na místě také policistka.

Mezi ploty opět přinesou nálož skvělé muziky

Jedna z největších a nejpopulárnějších českých kulturních akcí, festival Mezi ploty, se letos uskuteční již po šestadvacáté. Na pódiích v parku Psychiatrické nemocnice Bohnice vystoupí v sobotu a v neděli hvězdy jako Vojtěch Dyk s B-Side bandem, Tomáš Klus, No Name, Xindl X, Horkýže Slíže, PSH, Mňága a Žďorp, N.O.H.A., Prago Union, Mydy Rabycad, Sto zvířat, Slza, Lenka Dusilová, Vosto5, Buchty a loutky, Studio Ypsilon, Divadlo Bolka Polívky a mnoho dalších.

Základní školy v Bohnicích obchází strach. Policie prověřuje lákání dětí do aut

Dosud byl případ lákání školáků do dodávek v pražských Bohnicích a okolí pouze ve fázi stížností občanů a rozhořčených diskuzí na sociálních sítích. Ve čtvrtek večer však policisté na jednu výzvu reagovali a celou věc se pokusí vyšetřit.

Rohan City dostalo zelenou. Developer postaví ekologické bydlení příští rok

Jeden z nejznámějších pražských "brownfieldů" se zřejmě už brzo promění v zelenou čtvrť nabízející ekologické a moderní bydlení. Radní osmé městské části schválili ve středu projekt Rohan City na Rohanském ostrově, který leží na hranici Libně a Karlína blízko Vltavy. Firma Sekyra Group by měla začít stavět v průběhu roku 2019. Léta přitom byl projekt pouze v fázi smělých plánů. Nápady architektů se však dosud nerealizovaly.

Konec vyhazování potravin. Nevyužité jídlo přineste do nových komunitních lednic

Zabránit plýtvání a pomoc lidem v nouzi. To je cíl nových tří lednic v komunitních centrech v Praze. První zprovoznili v Praze 8, a to v Komunitním centru a zahradě Kotlaska. Další by měly na jaře začít fungovat na Žižkově nebo v Holešovicích.

Americký rapper G-Eazy poprvé navštívil Prahu. Češkám vzkázal, že jsou krásné

/VIDEO/ Americký rapper G-Eazy v pátek roztancoval několik tisíc lidí. Na koncert ve Foru Karlín přišly hlavně fanynky pohledného umělce. Zpěvák publiku sdělil, že je ohromen Prahou i krásou českých dívek. Podle svých slov tak nebyl v české metropoli rozhodně naposled.

V Praze 8 přibude více než třicet knihobudek

Městská část Praha 8 a její příspěvková organizace Osmička pro rodinu společně posilují šíření literatury po osmé městské části. V návaznosti na běžící projekty Digitální svět a Čtecí babičky a dědečci rozmístí přes 30 knihobudek.

Pietní akce v Praze. Na oběti války se vzpomínalo na Ďáblickém hřbitově

Nejen v hlavním městě pokračují vzpomínkové akce k příležitosti blížícího se výročí konce druhé světové války. V neděli připomenul její oběti Český svaz bojovníků za svobodu (ČSBS) na Ďáblickém hřbitově.

Obchodní dům Ládví čeká rekonstrukce

V nákupním centru ze 70. let u stanice metra Ládví začala rekonstrukce, jež potrvá osm měsíců. Úpravy čekají i přilehlé náměstí. Není však jasné, kdy radnice s obnovu okolí začne. Majitel domu, společnost Regata Čechy, začala s prvními pracemi po Velikonocích. Obměněny budou technologické instalace, stavba dostane nový obvodový plášť, zásadní přeměna čeká i vnitřek nákupního centra. Kvůli tomu je již uzavřena většina prodejen.

Výstavu motýlu ve skleníku Fata Morgana si prohlédlo 14 tisíc lidí

Výstavu motýlů v tropickém skleníku Fata Morgana si od začátku prohlédlo skoro 14 tisíc návštěvníků. Tento víkend budou mít návštěvníci velkou šanci spatřit co nejvíce motýlů, pokud se naplní předpovědi počasí a bude slunečno.

Když „maňásek" pomáhá. V pražské zoo odchovává mládě krasky krátkoocasé

Kraska krátkoocasá jávská patří k nejvzácnějším a nejohroženějším ptákům světa. Zoo Praha se pyšní nejen její nejpočetnější zdokumentovanou snůškou na světě, ale v posledních letech tohoto pěvce také pravidelně odchovává. Nyní jedno z mláďat krasky krátkoocasé jávské odchovává uměle, za pomoci „maňáska“.

Radní: Projektová dokumentace obnovy trojské lávky bude Prahu stát 6,3 milionu

Praha zaplatí za projektovou dokumentaci pro obnovu trojské lávky asi 6,3 milionu korun. Zakázku získalo sdružení společností Novák-Bomart. V úterý příslušný materiál schválili pražští radní. Lávka mezi Trojou a Císařským ostrovem se zřítila na začátku loňského prosince.

Lednice zásahovku nezadržela

Muž pro kterého si do pražské Libně přijela zásahová jednotka se v bytě sice zabarikádoval, ale nebylo mu to nic platné. Stejně skončil v rukou policistů.

Libeňský most památkou? Památkáři chtějí přezkoumat rozhodnutí ministerstva

Prohlášení Libeňského mostu za národní kulturní památku může být znovu aktuální. Národní památkový ústav (NPÚ) chce totiž tuto otázku znovu otevřít, a proto podalo podnět na ministerstvo kultury k přezkoumání jeho rozhodnutí z druhé poloviny února tohoto roku. Ministerstvo tehdy rozhodlo, že most památkou není. Kromě památkového ústavu podalo podnět i sdružení Prázdné domy. Oběma podněty se bude zabývat rozkladová komise.

Rekonstrukce Paláce Svět v Libni odstartuje v květnu, slibuje italský majitel

Rekonstrukce Paláce Svět v pražské Libni by měla odstartovat letos v květnu. Dokončení je naplánováno na podzim 2019. Slíbil to italský vlastník objektu Antonio Crispino, který se včera sešel s místostarostou městské části Praha 8 Petrem Vilgusem. Informovala o tom městská část na svých stránkách. 

Velikonoce v pražské zoo. Nadílku si užila i zvířata

Již tradičně se na Velikonoční pondělí nadělovalo i v Zoo Praha. Zvířata dostala dárky v podobě vajíček, pomlázek a dalších předmětů z proutí.

Velikonoce v Zoo. O víkendu startuje 87. sezóna a zvířata dostanou nadílku

Kromě slavnostního zahájení 87. sezóny Zoo Praha, které proběhne v sobotu 31. března od 11 hodin, mají návštěvníci další důvod, proč během prodlouženého víkendu vyrazit právě do pražské zoo.

V Karlíně přibyly dvě knihobudky. Můžete v nich nechat kromě knih i časopisy

Praha 8 se chlubí novými knihobudkami. Ty vznikly ve vestibulu metra Florenc a v ulici Sokolovská. Pražané si v nich mohou vyměnit knihu za knihu, nějakou si vzít nebo naopak nepotřebnou knihu do budky donést. Obě knihovny vznikly recyklací ze starého nábytku.

Zvířata v pražské zoo si užívala sníh. Letos možná naposledy

V těchto dnech mají návštěvníci Zoo Praha možná jednu z posledních šancí vidět letos zvířata na sněhu; a podívaná je to vskutku nádherná.

VIDEO: V Thámově ulici zmizel s cizím kolem. Hledají ho policisté

Pražští policisté hledají od středy muže, který v Thámově ulici v Praze 8 ukradl kolo. V neděli o tom policie informovala na svých stránkách.

Prohraná bitva o Mazutku. Unikátní výtopna se poroučela k zemi

Do budovy výtopny „Mazutka“ se včera odpoledne „zakously stroje“. Začala její demolice. Budova v bruselském stylu od architekta Jan Zeleného a statika František Bäumelt už nějakou dobu chátrala. Občanské iniciativy, které bránily její demolici, navrhovaly jiné využití stavby.

Patnáct vteřin navíc, iniciativa chce prosadit více času pro chodce

Sdružení Osmička žije chce zlepšit život chodců v metropoli. Odborníci jsou skeptičtí. Přidávat vteřiny, kdy svítí zelená pro chodce, je obtížné. 

Pražská zoo bude o víkendu patřit štírům. Návštěvníci mohou poznat až 40 druhů

Zoo Praha představí unikátní kolekci štírů. Přijďte se přesvědčit, že jde o jedinečné tvory s mimořádně zajímavými schopnostmi a životními projevy. Kolekce 40 druhů štírů bude k vidění od soboty 10. března do neděle 27. května 2018 v galerii v Gočárových domech.

Dopravu u křižovatky Povltavská a Na Košince komplikuje havárie vody

Dopravu v blízkosti křižovatky Povltavská a Na Košince komplikuje havárie vody. Provoz je řízen semafory a je sveden do jednoho jízdního pruhu. V místě se tvoří kolony. V úterý o tom na sociálních sítích informovala Městská část Praha 8.

Odborníci: Libeňský most nebourejte, ale opravte

/INFOGRAFIKA/ Libeňák je opravitelný, shodují se znalci v oboru dopravních staveb i památkáři. Kloknerův ústav ČVUT vypracoval návrh rekonstrukce mostu, finančně i časově má vyjít obdobně jako stavba nového. 

Pražská zoo odložila kvůli silným mrazům převoz tapíra

Pražská zoo odložila převoz tapíra čabrakového do Amsterodamu. Důvodem jsou obavy z komplikací při nakládání a vykládání zvířete v silných mrazech. Převoz dvouletého tapíra Budaka Puntji, přezdívaného "Punťa", se opozdí minimálně o týden. Původně měl odcestovat v úterý, řekl ČTK ředitel zoo Miroslav Bobek. Kvůli mrazu museli pracovníci zoo také zavřít tučňáky.

Botanická zahrada musí zaplatit architektovi. Za změny ve skleníku Fata Morgana

Botanická zahrada v Troji bude muset zaplatit sto tisíc korun architektu Zdeňku Deylovi kvůli zásahu do jeho autorského díla Fata Morgana. V pondělí o tom pravomocně rozhodl pražský Vrchní soud. Ten také tvrdí, že zahrada bez architektova souhlasu neoprávněně použila projektovou dokumentaci a zpřístupnila ji dalším lidem kvůli provádění změn.

Trojský přívoz je znovu mimo provoz. Kvůli průtoku Vltavy a zamrznutí Berounky

Přívoz mezi Trojou a Císařským ostrovem už zase nejezdí. Důvodem je opět nízký průtok Vltavy, způsobený zamrznutím Berounky. V pondělí o tom informovala společnost Ropid.

OBRAZEM: Grabova vila patřila hračkám z časů První republiky

Výstava Hračky v časech 1. republiky v libeňské Grabově vile u příležitosti národních oslav 100 let od vzniku Československé republiky představuje nejrůznější typy hraček především z dvacátých a třicátých let minulého století, ale i z doby před vznikem republiky, za protektorátu a z poválečného období. Výstava je otevřena denně od 10 do 16 hodin do 30. dubna a vstup je zdarma.

Ptačí přírůstky v pražské zoo. Mláďata pelikána, emu i čápa marabu

Jen od konce ledna se v Zoo Praha vyklubala řada zajímavých a vzácných ptáčat, například mládě pelikána skvrnozobého, emu hnědého nebo hned dvě mláďata marabu afrického. A další ptačí přírůstky na sebe jistě nenechají dlouho čekat.

Na Libeňský most se tramvaje vrátí na začátku března. Auta stále mají útrum

Tramvajová doprava se na Libeňský most vrátí v sobotu 3. března. Kdy se na most vrátí automobilová doprava, zatím není jasné. Město také po návratu MHD na most zavede zvýšený dohled a provoz chce pak vyhodnotit. Libeňský most je uzavřen pro automobilovou dopravu a MHD už měsíc.

Lví romance v pražské zoo: páření samce Sohana s lvicí Suchi bylo úspěšné

Lví samec Sohan, který v pražské zoo dočasně nahradil nezkušeného samce Jamvna, uspěl na druhý pokus u samice Suchi a úspěšně se s ní spářil. K páření se lvicí Ginni došlo na konci ledna.

Pražská zoo oslaví o víkendu Mezinárodní den ledních medvědů plyšákovým průvodem

V sobotu 24. února pořádá pražská zoologická zahrada plyšákový průvod k Mezinárodnímu dni ledních medvědů. Návštěvníci, kteří přijdou k pokladnám s plyšovým medvědem, budou mít vstup za symbolickou korunu. Na návštěvníky také čekají veselé hry a spousta informací u stánku u expozice ledních medvědů. Zkrátka nepřijdou ani medvědi Tom, Berta a Bora, kteří dostanou speciální dárek.

Okolí nádraží v Libni rozkvete. Přibude tu 15 nových stromů a okrasné rostliny

Libeňské nádraží jako procházka růžovým sadem. Téměř. Cestující, kteří využívají vlakovou dopravu nebo i místní se mohou těšit na příjemnou změnu. Na jaře tu Lesy hl. m. Prahy plánují vysadit dvě řady zeleně. Českomoravskou ulici tak brzy zkrášlí 15 nových stromů pavlovnie plstnaté. Prostor zároveň rozkvete i novými výsadbami okrasných trav, cibulovin a trvalek.

V ulici Na Žertvách byl nalezen podezřelý předmět. Bylo evakuováno 20 lidí

V ulici Na Žertvách bylo od úterního rána rušno. Našel se zde podezřelý předmět, který připomínal granát. K nálezu došlo nedaleko autobusové zastávky v ulici na Palmovce. Z přilehlého domu bylo evakuováno 20 lidí. Ulice byla několik minut neprůjezdná.

Okolí ZŠ a MŠ U Školské zahrady bezpečnější? Praha 8 žádá magistrát o pomoc

Rada Prahy 8 projednala dopravní studii, která by měla přispět ke zvýšení bezpečnosti na cestách u ZŠ a MŠ U Školské zahrady. Rada pak předala studii  Odboru rozvoje a financování dopravy MHMP a požádala o zařazení realizace problematických míst v okolí školy do celopražského seznamu stavebních úprav BESIP. V úterý o tom informovala radnice Prahy 8 na svém webu. 

Libeňský most památkou nebude. Spory o jeho budoucnost pokračují

Ministerstvo kultury rozhodlo o tom, že Libeňák nemá být kulturní památkou. Podle expertů by se měla vystavět replika.

Okolí Rokytky projde zásadní proměnou. Vyjádřit se mohou i občané

Zpracování studie, která zmapuje možnosti revitalizace toku Rokytky zadala Městská část Praha 8. Na jejím základě pak dojde k úpravám a vzniku příjemného místa k trávení volného času a relaxaci. Cílem revitalizace je zajištění co největší rozmanitosti okolí Rokytky, ale také opatření proti znečišťování říčky.

Do pražské zoo přicestovaly dvě klisny koně Převalského. Přijely z Finska

Dnes ráno do pražské zoo přicestovaly z Finska dvě klisny koně Převalského. Klisny stráví nějakou dobu v karanténě a potom zamíří do Dolního Dobřejova, odkud budou cestovat snad do Mongolska. Klisny jsou v širším výběru.

Legendární Mazutku nejspíš čeká demolice. Nebyla prohlášena za památku

Budova výtopny Mazutka, která se nachází na sídlišti Invalidovna, nebyla prohlášena kulturní památkou, rozhodlo ministerstvo kultury. Podle ministerstva má konstrukce střechy vážné konstrukční vady.  Stavbu, postavenou v bruselském stylu, tak čeká demolice. Rozhodnutí ministerstva je platné od 6. února.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT