VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 8

V Zoo Praha oslaví indický svátek světel Diwali

Praha /FOTOGALERIE/ - V sobotu 12. listopadu se v Zoo Praha koná již tradiční oslava indického svátku světel Diwali. Návštěvníci se od 16.30 budou moci zapojit do lampionového průvodu po setmělé zoo. Ten bude v 17.30 zakončen ohnivou show v Údolí slonů, po které budou následovat prohlídky pavilonů v horní části zoo. Každý, kdo do zoo přijde s vlastním lampionem, bude mít vstup za jednu korunu.

Gorilí samec Richard oslavil v Zoo Praha 25. narozeniny. Dostal dort i desku

Praha /FOTOGALERIE/ - Vůdčí samec pražské skupiny goril nížinných, stříbrohřbetý samec Richard, oslavil 9. listopadu své 25. narozeniny. Chovatelé mu ve vnitřní expozici v Pavilonu goril připravili narozeninový dort a desku připomínající jeho jubileum, ve které bylo schovaných dvacet pět mrkví. Zkrátka nezůstali ani ostatní členové gorilí skupiny - po expozici pro ně chovatelé rozvěsili pamlsky ukryté v plastových lahvích.

Jan Tuna: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Působil jako rozhlasový moderátor a televizní reportér v mnoha českých médiích. Již čtyři roky ale připravuje investigativně-publicistický pořad A DOST! pro internetovou televizi Stream.cz, ve kterém odhaluje podvody na spotřebitele. Jeho poradnu si budete moci poslechnout také na Dvojce Českého rozhlasu. Aktuálně vytváří nový pořad o cestování, který bude mít premiéru na přelomu roku, moderuje společenské i sportovní akce a své bohaté zkušenosti z médií uplatňuje také jako mediální trenér.

Palmovka, či Bulovka? Záchranka hledá sídlo

Praha - Magistrát znovu vybírá nejvhodnější místo pro nové sídlo záchranky. Vytipoval dvě lokality na osmičce. Bude nově stát na Palmovce, nebo na nedaleké Bulovce?

V pražském Foru Karlín večer zahraje britská formace Placebo

Praha - V pražském Foru Karlín v úterý večer zahraje špička alternativní hudební scény - kapela Placebo. Letos slaví 20. výročí od vydání svého debutového alba. Londýnská formace koncert pořádá v rámci retrospektivního světového turné. Vstupenky jsou už beznadějně vyprodány. Za českými fanoušky přijíždí přesně po třech letech.

Gorilí samec Richard oslaví 25. narozeniny. Popřát mu přijde i Vladimír 518

Praha - Ve středu oslaví stříbrohřbetý gorilí samec Richard své 25. narozeniny. Oslava se uskuteční v Pavilonu goril, kde chovatelé Richardovi ve 14.30 předají narozeninový dort a k jeho jubileu mu pogratuluje multižánrový umělec Vladimir 518.

Botanická zahrada láká už pojedenácté 11. listopadu na mladá vína

Praha /FOTOGALERIE/ - Jestli letos svatý Martin přijede na pověstném bílém koni, nebudeme nejspíš navzdory předpovědím meteorologů do poslední chvíle tušit. Jisté naopak je, že na jeho svátek, v pátek 11. listopadu, dorazí do trojské botanické zahrady Svatomartinské víno. Milovníky mladého vína zve zahrada na slavnostní otevírání lahví tohoto svěžího moku od předních českých a moravských vinařů už pojedenácté.

AKTUALIZOVÁNO

Při požáru opuštěné budovy našli mrtvého muže

Praha – Tělo mrtvého muže prozatím neznámé totožnosti, zřejmě bezdomovce, našli v sobotu před polednem pražští hasiči přivolaní v Libni k likvidaci požáru opuštěné nevyužívané budovy určené k demolici ve Voctářově ulici. Díky rychlému zásahu se plameny zachvacující odpadky nashromážděné v místnosti o rozměrech 3×3 m nerozšířily na další části budovy. Okolnosti rozšíření plamenů zkoumají experti hasičů; za jakých okolností muž zemřel, prověřují také kriminalisté.

AKTUALIZOVÁNO

Pražští ibisové jsou zpátky ve voliéře, ze které na jaře ulétli

Praha /FOTOGALERIE/ - Ibisové, kteří letos na jaře ulétli z pražské zoo a s pomocí veřejnosti byli během necelých dvou týdnů pochytáni, se dnes dopoledne vrátili do své původní zrekonstruované voliéry. Ptáci se v březnu dostali z voliéry dírami v ochranné síti, která nevydržela tíhu mokrého sněhu. Polyamidová síť voliéry byla při opravě za čtyři miliony korun nahrazena pletivem z nerezové oceli. V pátek to řekla Hana Matoušů z tiskového oddělení pražské zoologické zahrady.

V Karlíně odhalí pamětní desku chlapci, který nepřežil Osvětim

Praha - V pražském Karlíně praha odhalí pamětní desku tamnímu rodákovi, chlapci Pavlu Lionovi, který jako čtrnáctiletý zahynul v koncentračním táboře. Tři roky předtím byl deportován do terezínského ghetta, kde se podílel na tajném vydávání časopisu. Potom byl deportován do Osvětimi, kde byl i s matkou a mladším bratrem zavražděn.

Jméno sloního samečka vyberou lidé v hlasování

Praha /FOTOFALERIE/ - V pátek 7. října se v Zoo Praha narodil sloní sameček. O jeho jméně se nyní rozhoduje ve veřejném hlasování a volit lze ze tří předvybraných jmen: Hanno, Nandimithra (zkráceně Nandi) a Rudolf (Rudi). Hlasovat je možné formou dárcovské SMS (DMS), či prostřednictvím hlasovacího lístku zakoupeného v Zoo Praha. Každý hlasující tím zároveň přispěje na výstavbu nového pavilonu goril, který již nebude ohrožen povodněmi. Vybírat jméno slůněte je možné od úterý 1. listopadu až do poledne 27 prosince.

Německá a Pražská zoo si vyměnily lachtaní samičky

Praha - Samička lachtana jihoafrického Wendy, dcera samce Melouna a vnučka legendárního Gastona, již dospěla a musela opustit svoji skupinu. Jejím novým domovem se stala Zoo Rostock, kam odjela v úterý 25. 10., a odkud k nám na oplátku ve čtvrtek 27. 10. přicestovala nová samička lachtana jihoafrického, Ronja.

AKTUALIZOVÁNO

Starosta Prahy 8 přijal rezignační dopis místostarostky Borhyové

Praha - Starosta Prahy 8 Roman Petrus (ČSSD) přijal rezignační dopis místostarostky Aleny Borhyové (ANO). V pondělí to řekl starosta Petrus. Borhyová rezignovala kvůli problému s trvalým bydlištěm, přehlásila se mimo svůj volební obvod v Praze 8, což zákon zakazuje. Borhyová uvedla, že rezignuje 31. října, avšak z dopisu ředitelky magistrátu Martiny Děvěrové zastupitelce Petře Hainzové (TOP 09) vyplývá, že o svůj mandát mohla přijít už 30. září. Podle Petruse šlo ale o informativní dopis magistrátu, nikoliv o rezignaci Borhyové.

V Zoo Praha se zabydleli nosáli bělohubí. K samičkám přibude sameček

Praha - Nosáli patří v zoologických zahradách mezi nejoblíbenější druhy zvířat. V Zoo Praha byl dlouho chován nosál červený, který je nyní nahrazován mnohem vzácnějším druhem, nosálem bělohubým. V současnosti se tu již zabydlely dvě samičky, které pocházejí ze Zoo Magdeburg. V příštím roce k nim přibude ještě samec.

Podzimní prázdniny budou v Zoo Praha patřit mláďatům

Praha - Během podzimních prázdnin čeká na všechny návštěvníky Zoo Praha bohatý program. Připravena jsou komentovaná sekání u našich mláďat, ukázky výcviku zvířat či zvířecí dílny. Všechny též zveme do Pavilonu šelem a plazů – dvě zářijová koťata kočky rybářské již jsou společně se svojí matkou k vidění ve své expozici. Pestrý prázdninový program vyvrcholí sobotní oslavou Mezinárodního dne gibonů.

Návštěvník kavárny putoval s náramky na záchytku

Praha – Muže, který vyváděl pod vlivem alkoholu a napadal hosty restaurace, pražští strážníci dopravili v poutech na záchytku. Podrobnosti k incidentu z pátečního večera, u něhož zasahovala hlídka z Prahy 8, připomněl v úterý Jan Čihák z centrály městské policie.

Podíl volných kanceláří v Praze ke konci září klesl na 11,7 pct

Praha - Podíl volných kanceláří v Praze na konci září činil 11,7 procenta, mezičtvrtletně o 0,6 procentního bodu méně. Nejvyšší byl v Praze 7 (17,9 procenta), naopak v Praze 5 pouze 7,4 procenta. Vyplývá to z údajů Prague Research Fora (PRF). Celková plocha moderních kanceláří vzrostla na 3 323 800 metrů čtverečních, což zhruba odpovídá rozloze 74 Václavských náměstí. Nejvyšší nájemné v centru Prahy zůstalo na úrovni 500 - 527 korun za metr čtvereční měsíčně.

AKTUALIZOVÁNO

Pražská botanická zahrada chce investovat půl miliardy korun

Praha - Pražská botanická zahrada chce v příštích třech letech investovat víc než půl miliardy korun. Navrhovaný plán investic v úterý vzali na vědomí pražští radní. Největší plánovanou stavbou je nový vstupní objekt ze severní strany zahrady za 251 milionů korun.

Nejdřív nový pavilon, potom pandy z Číny

Praha /INFOGRAFIKA, FOTOGALERIE/ - Diskutované pandy velké by mohly Pražany těšit už od roku 2021. Nejdřív pro ně ale trojská zoo musí vymyslet pěkný pavilon. Vypíše proto architektonickou soutěž.

Mladý muž poničil zaparkovaná auta

Praha /VIDEO/ - Škodu, která podle prvotních odhadů vyšplhala do desetitisíců, způsobil o víkendu mladý muž, kterého strážníci z hlídkového útvaru pražské městské policie zastihli přímo na místě činu v Libni. Do tamější Českomoravské ulice byli v neděli ráno přivoláni s tím, že tam jakýsi chlápek skáče po zaparkovaných autech. Dotyčného ani nebylo třeba dlouho hledat, vyplývá z pondělní informace Jana Čiháka z centrály městské policie.

AKTUALIZOVÁNO

Zoo Praha vypíše soutěž na návrh pavilonů pand a ledních medvědů

Praha - Pražská zoo se chystá na začátku listopadu vyhlásit dvě architektonické soutěže na expozice pro lední medvědy a pandy velké. Nový pavilon Arktida pro lední medvědy a tuleně plánuje zoo zřídit v klimaticky příznivější severozápadní části zahrady. Na místě nynější expozice pro lední medvědy chce vybudovat novou expozici pro pandy velké, pokud se zvířata podaří získat. Uvedlo to v pondělí vedení zoo na setkání s novináři.

K žalobě kvůli parkovacím zónám v Praze se připojilo 39 lidí

Praha - K hromadné žalobě kvůli parkovacím zónám v Praze se připojilo 39 lidí. Podle právníka Ondřeje Pecáka, který ji v pondělí podal u Městského soudu v Praze, nemají zóny oporu v zákoně o pozemních komunikacích. Připojit se v další vlně chtějí další lidé, řekl Pecák. Parkovací zóny byly na Prahu 5 a 6 rozšířeny přesně před dvěma měsíci. Později se připojila se i část Prahy 8.

K odhalení kradeného auta pomohl pohled na šoféra

Praha /VIDEO/ – Pohled na obličej 35letého řidiče stačil policistům z pražské pohotovostní motorizované jednotky k tomu, aby vypátrali kradený automobil značky Toyota. O úspěchu z neděle minulého týdne informoval v neděli Jan Daněk z ředitelství pražské policie. Šoférem byl podle jeho slov hledaný muž bez řidičského oprávnění a pod vlivem drog.

Ďáblice a Březiněves dostanou kvůli skládce 300 milionů Kč

Praha - Městské části Ďáblice a Březiněves dostanou celkem nejméně 300 milionů korun kvůli blízkosti skládky. Peníze budou dostávat i poté, co skládkování skončí. Zvýšení dotace na deset milionů korun ročně schválilo pražské zastupitelstvo jako dodatek smlouvy s radnicemi.

Počítač odjel metrem s cizím mužem

Praha/VIDEO/ - Pojmem „trvalá úschova" označil v pátek Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie skutek, pro který policisté z Vokovic hledají zatím neznámého mladíka. Z Hulaných slov vyplývá, že podezřelý muž se měl 12. října dvě hodiny po poledni ujmout opuštěného sirotečka – nikoli však z potřeby konat dobrý skutek. Došlo totiž k tomu, že majitel přenosného počítače o tašku s notebookem přišel.

Nové sloní mládě pomalu prozkoumává výběh a dovádí se starším slůnětem

Praha - Za pěkného počasí jsou obě letošní sloní mláďata, třináctidenní Tamařino slůně a půlroční Maxmilián, od 13 hodin k vidění ve venkovním výběhu v Údolí slonů. Nejmladšímu pražskému slůněti ještě nejsou ani dva týdny, za tu dobu se toho ale stačilo hodně naučit. Od svého narození velmi dobře prospívá, proto bylo pár dní po porodu spojeno se starším slůnětem Maxem. Nyní začíná prozkoumávat svět venku.

Podzim v botanické zahradě ovládnou dýně. Na své si přijdou gurmáni i děti

Praha - Ať už tyhle žluté, zelené a oranžové plody nejraději opečováváte na záhonu, milujete na talíři, nebo v nich vidíte příležitost k výtvarnému tvoření, nezapomeňte si do diářů zapsat akce v Botanické zahradě hl. města Prahy. Velká část podzimu tam bude patřit právě dýním. Návštěvníky čeká výstava dýní, víkend s dýňovými hrátkami a také bohatý halloweenský program zejména pro děti a rodiče.

Zóny jen hrnou potíže před sebou

Praha - Nové parkovací zóny sice ulevily rezidentům, problémy se ale posunuly o kus dál. Praha 6 a 8 proto uvažují o dalším rozšiřování.

Folkloristé se obávají stěhování po 40 letech

Praha - Soubor Valášek slaví letos 40 let. Nyní mu prý hrozí stěhování, protože má Praze 8 za využívání kulturního domu dávat víc peněz.

Parkovací zóny v Praze 8 by se mohly rozšířit do dalších ulic

Praha - Část obyvatel Prahy 8, kteří žijí na hranici zón placeného stání, požadují jejich rozšíření. Důvodem je nárůst počtu aut, které po zavedení zón v okolí v ulicích parkují. Ve středu to sdělila mluvčí radnice Anna Patočková. Rozšíření požadují zejména lidé na rozmezí Kobylis a Ďáblic. Radnice Prahy 8 s nimi chce jednat o případném rozšíření a následně s magistrátem. Zóny začaly v Praze 8 platit od letošního 1. října a vyznačeny nejsou na celém území, ale pouze na jeho částech.

Začíná zkouška protipovodňového uzávěru na Rokytce

Praha - V hlavním městě ve středu začíná každoroční třídenní zkouška protipovodňových opatření na říčce Rokytce a v libeňském přístavu. Informovala o tom mluvčí Prahy 8 Anna Patočková.

Výstava na Florenci přibližuje první kinoprojekce v Praze

Praha - Na prostranství před Muzeem hlavního města Prahy na Florenci zahájili v úterý panelovou výstavu Kina začínají – kina končí, která přibližuje první pražské kinoprojekce i čas zániku kin. Dobovými letáky i ukázkami z tisku vtáhne do atmosféry podzimu roku 1896, kdy tu byla poprvé představena novinka „živoucích fotografií", tedy film.

Podezřelý z krádeže měl v ruce nůž

Praha/VIDEO/ - S napřaženou pistolí zajistili strážníci z Prahy 8 dvojici mladíků podezřelých z vloupání do auta. Dopadnout se je v neděli ráno podařilo díky spolupráci dozorčího s operátorem kamerového systému i s hlídkou v terénu. Dozorčí pracovník městské policie osmého pražského obvodu přijal oznámení, že u Libeňského mostu dva muži s jízdními koly vykrádají zaparkované auto – načež operátor obsluhující kamery vyhledal přesné místo a hlídku navigoval.

KRIMI MIX: Opilého řidiče prozradilo světlo auta

Praha - Dvě promile nadýchal 33letý řidič dodávky, kterého ve čtvrtek v noci odhalili strážníci z Prahy 8. Hodinu a čtvrt po půlnoci si v Sokolovské ulici všimli tranzitu, který upoutal nejenom rozbitým předním světlem, ale také střídavým přejížděním z jízdního pruhu na tramvajový pás.

V zoo se úspěšně vylíhla mláďata hoka přilbového. Poprvé v Česku a na Slovensku

Praha - V Zoo Praha se 9. října vylíhla dvě mláďata hoka přilbového. Jeho odchov lidské péči není příliš častý a v zoologických zahradách na území Česka a Slovenska se jedná dokonce o historicky první úspěšné vylíhnutí mláďat tohoto ohroženého druhu. Návštěvníci mohou mláďata pozorovat ve venkovní voliéře, kam s nimi matka vyšla hned druhý den po jejich vylíhnutí.

Martina Johnson Pokorná: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Láskou Martiny Johnson Pokorné se stala věda a biologie. Často ji tak můžete potkat na chodbách Ústavu živočišné fyziologie a genetiky Akademie věd ČR. Letos díky odborné práci o určení pohlaví u varana komodského získala první místo v projektu L'Oréal-UNESCO pro ženy ve vědě. Martina Johnson Pokorná bydlí v Bohnicích, miluje botanickou zahradu, zoo i areál psychiatrické léčebny, které má za rohem.

V Botanické zahradě proběhl dýňový podzim

Praha /FOTOGALERIE/ - Stovky dýní, cuket a patisonů různých barev i tvarů mohli vidět v sobotu a v neděli návštěvníci tradiční výstavy v trojské botanické zahradě. Výstava, která se koná v Ornamentální zahradě trvá až do 23. října.

Návštěvníci zoo mohou sledovat život nově narozeného slůněte. Pavilon je otevřen

Praha /FOTOGALERIE/ - Slonice Tamara porodila v pátek po osmé hodině večer své první slůně. Jde o samečka, který váží osmdesát kilogramů a který začal vzápětí pít. K porodu došlo za přítomnosti slonice Janity a jejího letos narozeného slůněte Maxe. Již v sobotu však od sebe obě matky se slůňaty byly na čas odděleny, protože zvědavý Max jevil o novorozeného samečka až příliš velký zájem. Pavilon však zůstává pro návštěvníky otevřen, a tak mají jedinečnou příležitost sledovat život slůněte doslova od prvních hodin po jeho narození.

Malé slůně už saje mléko od matky a má se čile k světu

Praha - Slonice Tamara porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. Sloní stádo v Zoo Praha se tak během jednoho roku rozrostlo o dalšího sloního samečka. Malé slůně se má čile k světu, hned po narození se začalo stavět na zpočátku ještě vratké nohy a po pár hodinách již sálo mléko od matky.

Záchranáři se v Praze nastěhují do pěti základen k hasičům

Praha - Záchranáři se v hlavním městě nastěhují do dalších pěti základen hasičů. Nově budou míst společné zázemí na Vinohradech, v Holešovicích, Strašnicích, Modřanech a Radotíně, informoval pražský magistrát, který záchrannou službu zřizuje, v tiskové zprávě. Spolupráce už funguje v Krči, Jinonicích a na Petřinách, kde mají obě složky záchranného systému sídla společná. V Praze je v současné době 18 základen záchranářů a základen 11 hasičů.

Z objektů Panského statku v pražské Troji bude obytná rezidence

Praha - Z objektů chátrajícího Panského statku v pražské Troji bude obytná rezidence. Na dnešní tiskové konferenci to uvedli zástupci developerské společnosti Coast Capital Partners (CCP), která za rekonstrukci historických budov a výstavbou nových bytových domů stojí. Rozpočet projektu nechtěl spoluzakladatel CCP Doron Friedman specifikovat. Uvedl pouze, že bude největší z projektů, které firma dosud v metropoli realizovala.

Pár psů pralesních vychovává mláďata už ze čtvrtého vrhu. V zoo se jim daří

Praha - Chovu psů pralesních se v Zoo Praha daří - zdejší smečka se letos rozrostla o další čtyři jedince. Mláďata se rodičům narodila 6. srpna a je to jejich čtvrtý společný vrh. Štěňata dobře prosperují, v současnosti již opustila noru, a tak návštěvníci mohou v expozici pozorovat skupinu jedenácti psů pralesních.

„Modré peklo“ v Praze 8. Lidem vadí nové zóny

Praha - Parkovací systém v Praze 8 zatím běží jen pár dní. Sociální sítě jsou od pondělí plné příspěvků, obyvatelé se bouří.

Slavný kytarista John McLaughlin vystoupí v březnu v Praze

Praha - Jeden z nejslavnějších světových kytaristů a skladatel John McLaughlin vystoupí 5. března příštího roku v pražském Foru Karlín. V Česku se muzikant, který se stylově pohybuje od klasického jazzu, jazzrocku až po indickou či klasickou západní hudbu, naposledy představil v roce 2008. Média o tom v pondělí za pořadatele informoval Jiří Sedlák.

Malá guaréza pláštíková dostala jméno Kibo

Praha - V sobotu 1. října proběhly v Zoo Praha v rámci oslav Mezinárodního dne zvířat křtiny mláděte guerézy pláštíkové. Mládě dostalo jméno Kibo a na Opičích ostrovech ho společně s dětmi v maskách pokřtila herečka Markéta Hrubešová.

Obrazem: Skatebordisté se setkali na Štvanici. Konalo se tu Mistrovství ČR

Praha /FOTOGALERIE/ - Kompletní domácí špička se sešla na letošním jubilejním 20.ročníku Mistrovství České republiky ve skateboardingu. Šampionát se uskutečnil v sobotu v Mystic Skateparku na Štvanici.  

Jaroslava Králová: Život v cizině byl pěkný, ale Praha je Praha

Praha /FOTOGALERIE/ - Osm let prožila Jaroslava Králová v zahraničí jako sekretářka. Ďáblice ale vždycky zůstaly jejím domovem, protože Praha je jedinečná. 

Na části území Prahy 8 začínají platit zóny placeného stání

Praha - Na území osmé městské části v sobotu začínají platit parkovací zóny. Parkovné vyjde pro rezidenty na 600 korun ročně za první auto. Radnice Prahy 8 uvedla, že eviduje asi 10 tisíc řidičů, kteří v zónách chtějí parkovat. Kvůli zavedení zón musela radnice udělat několik změn v dopravě. K nelibosti cyklistů například zrušila dopravní režim v některých jednosměrných ulicích, kde cyklisté mohli jezdit obousměrně. Zóny letos začaly nově fungovat rovněž v Praze 5 a 6 a ve zbytku Prahy 3 na Jarově.

Motorkář bez papírů polici neujel

Praha /VIDEO/ -  Poznávací značkou, která zcela zjevně nenáležela k hondě, na níž seděl, na sebe upozornil příslušníky pohotovostní motorizované jednotky pražské policie motorkář, který ve čtvrtek krátce po půlnoci projížděl Ječnou ulicí v centru metropole. O honičce odehrávající se v rychlosti i přes 170 km/h, která následovala poté, co ve Wilsonově nerespektoval signál k zastavení, informovala v pátek Iveta Martínková z policejního ředitelství.

Osmdesátník Jan Kačer hraje na Palmovce i v Činoherním klubu

Praha - I v pozdním věku se lze domoci ztřeštěné události, tvrdí nadcházející osmdesátník Jan Kačer. Kromě toho, že letos debutoval jako autor v pražském Činoherním klubu, kam se vrátil i jako herec, hostuje v Divadle pod Palmovkou. Právě tam oslaví jako šašek Feste v Shakespearově komedii Večer tříkrálový aneb Cokoliv chcete 3. října své životní jubileum.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT