VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 8

Praha 8 vrátí starému hřbitovu důstojnost

Kdo někdy navštívil Bohnický hřbitov ví, že je to prazvláštní místo. „Hřbitov bláznů“, jak se mu také říká, vyvolává mrazení obzvlášť v noci. Vznikl pro potřeby Psychiatrické nemocnice Bohnice a pohřbívali se zde zesnulí choromyslní. Objekt ve vlastnictví státu dlouhodobě chátrá a proto začala radnice Prahy 8 podnikat kroky k tomu, aby hřbitov získala do své správy

KRIMI MIX: Dopravu mezi Palmovkou a zastávkou Ke Stírce omezil spadlý sloup

Dopravu mezi Palmovkou a zastávkou Ke Stírce blokoval v pátek spadlý sloup na tramvajovou trolej. Mezi zastávkami jezdila náhradní autobusová doprava. Hasiči společně s pracovníky Dopravního podniku lampu odstranili.

Finance na dostavbu Palmovky městská část přerozdělí. Podle opozice neprůhledně

Praha Dvě mouchy jednou ranou. Tak by se dalo shrnout nedávné rozhodnutí pražského zastupitelstva ohledně nedostavěného Centra Nová Palmovka. Polovinu budovy totiž obsadí Záchranná stanice hl. m. Prahy. Ta po letech konečně získá sídlo. Zároveň se vyřeší spory ohledně Palmovky.

V pražské zoo o víkendu poradí chovatelům želv

V sobotu proběhne v Zoo Praha Den chovatelů želv. Zájemci se dozví mnoho zajímavostí o želvě tuniské od kurátora plazů Petra Velenského, jenž chovatelům poradí také, jak se mají správně starat  o své domácí mazlíčky s krunýřem.

Praha 8 možná získá do správy bohnický „hřbitov bláznů“

Hřbitov, který vznikl pro potřeby Psychiatrické nemocnice v Bohnicích, by v budoucnu mohla získat do správy Praha 8. V současné době patří státu a je dlouhodobě ve velmi špatném stavu. Radnice Prahy 8 už proto začala podnikat kroky k získání hřbitova. Městská část by zde ráda opravila obvodové zdi a kapli.

O víkendu se v zoo Praha dozvíte kam létají kvakoši

V sobotu (16. září) se v Zoo Praha můžete seznámit s kvakoši. Tyto malé volavky každý rok podnikají dalekou pouť do zimovišť a pražská zoo jejich trasy sleduje pomocí satelitních vysílaček. Díky tomu vznikají poutavá svědectví o dobrodružstvích ptačích „nočních hrdinů“.

Houkajících sanitek se bát nemusíte, vzkazují záchranáři občanům Prahy 8

Jen málo stačí k tomu, aby měla Zdravotnická záchranná služba hl. města Prahy potvrzené své nové sídlo v centru Nová Palmovka. Rozhodnout o tom ještě musí zastupitelstvo hlavního města. Záchranáři tvrdí, že by nové sídlo na Palmovce provoz žádným negativním způsobem nemělo ovlivnit. Ve čtvrtek o tom informovali na svých webových stránkách. 

Lanovka ze zoo do Podbaby by mohla svést více cestujících než tramvaj

Připravovaná Lanovka z Bohnic přes zoo do Podbaby by v budoucnu mohla přepravovat více cestujících než tramvajová trať. Vyplývá to z předběžných konzultací mezi společností Ropid a firmou, která zpracovává studii na stavbu lanovky. Studie by měla být hotová na přelomu 2017 a 2018.

O centru Nová Palmovka je rozhodnuto. V části budovy bude sídlit záchranka

Pražský magistrát, radnice Prahy 8 a Metrostav se dohodly na dalším postupu v případě rozestavěné budovy Nové Palmovky. Radnice zaplatí Metrostavu 18 milionů, Praha dá městské části dotaci 600 milionů na dostavbu centra. Městská část zase nechá v části budovy na 50 let zdarma sídlit pražskou záchranku, která je příspěvkovou organizací města.

Policejní služebnu v Kobylisích vyklidila krabice s municí

Horké chvilky zažili v pondělí večer policisté ze služebny v Kobylisích. Krabici granátů, protitankové střely a nábojů z kulometu jim tam přinesl muž, který munici našel v pozůstalosti svého otce. Policisté museli vyklidit služebnu.

Pavilon hrochů čeká oprava čističky vody

Pavilon hrochů v pražské zoo čeká oprava čističky vody, která je  v současné době v havarijním stavu. Cena úprav se podle ředitele Miroslava Bobka vyšplhá na osmimístnou částku. Minimálně by mělo jít o deset milionů korun, které by měl zaplatit magistrát. Pavilon je nyní uzavřen na neurčito.

Do Bohnic dorazilo Babí léto

V prostorách Psychiatrické nemocnice Bohnice se v sobotu koná 28. ročník multižánrového festivalu Babí léto v Bohnicích. Jeho součástí budou divadelní a hudební vystoupení, organizátoři do festivalu zapojí také pacienty. Vystoupí Mário Bihári a Bachtale Apsa, Justin Lavash, Bohnická divadelní společnost, Cirkus TeTy a další. Představení Ovčáček čtveráček nabídne Městské divadlo Zlín.

Magistrát prověří dopravu v ulici v Holešovičkách

Rychlé vyhodnocení dopadů zkušebního provozu provizorního dopravního opatření v ulici V Holešovičkách. To požaduje náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD). Změna totiž způsobuje komplikace v Argentinské ulici.

Pavilon hrochů trápí znečištění. Zvířata jsou k vidění jen venku

Velmi se omlouváme, ale kvůli závažným problémům s čištěním vody jsme nuceni na neurčito uzavřít Pavilon hrochů,“ uveřejnila pražská zoologická zahrada nedávno na svém webu. Potíže, které stavbu za 173 milionů provázejí od samého počátku, se totiž dostaly na neúnosnou míru. Zvířata přes znečištění nejsou v zakalené vodě téměř vidět.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT