VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 8

Obvod Praha 8 je jak svou plochou, tak i charakterem různorodý. Jižní část - Karlín a Libeň - se bezprostředně dotýká centra města, Dolní Chabry a Březiněves jsou pak městské části na severních hranicích města. Charakter obvodu je dán i tím, že vznikal jako část Prahy postupně.
Nejstarší součástí města je katastrální území Libně. Ta byla k Praze připojena již 12. září roku 1901. Nejstarší pražské předměstí Karlín se stal součástí Velké Prahy spolu s Bohnicemi, Trojou a Kobylisy roku 1922. Od roku 1960 jsou součástí obvodu Čimice, od roku 1968 pak Ďáblice a Dolní Chabry a konečně od roku 1974 Březiněves.

(www.praha8.cz)

Obchodní dům Ládví čeká rekonstrukce

V nákupním centru ze 70. let u stanice metra Ládví začala rekonstrukce, jež potrvá osm měsíců. Úpravy čekají i přilehlé náměstí. Není však jasné, kdy radnice s obnovu okolí začne. Majitel domu, společnost Regata Čechy, začala s prvními pracemi po Velikonocích. Obměněny budou technologické instalace, stavba dostane nový obvodový plášť, zásadní přeměna čeká i vnitřek nákupního centra. Kvůli tomu je již uzavřena většina prodejen.

Výstavu motýlu ve skleníku Fata Morgana si prohlédlo 14 tisíc lidí

Výstavu motýlů v tropickém skleníku Fata Morgana si od začátku prohlédlo skoro 14 tisíc návštěvníků. Tento víkend budou mít návštěvníci velkou šanci spatřit co nejvíce motýlů, pokud se naplní předpovědi počasí a bude slunečno.

Když „maňásek" pomáhá. V pražské zoo odchovává mládě krasky krátkoocasé

Kraska krátkoocasá jávská patří k nejvzácnějším a nejohroženějším ptákům světa. Zoo Praha se pyšní nejen její nejpočetnější zdokumentovanou snůškou na světě, ale v posledních letech tohoto pěvce také pravidelně odchovává. Nyní jedno z mláďat krasky krátkoocasé jávské odchovává uměle, za pomoci „maňáska“.

Radní: Projektová dokumentace obnovy trojské lávky bude Prahu stát 6,3 milionu

Praha zaplatí za projektovou dokumentaci pro obnovu trojské lávky asi 6,3 milionu korun. Zakázku získalo sdružení společností Novák-Bomart. V úterý příslušný materiál schválili pražští radní. Lávka mezi Trojou a Císařským ostrovem se zřítila na začátku loňského prosince.

Lednice zásahovku nezadržela

Muž pro kterého si do pražské Libně přijela zásahová jednotka se v bytě sice zabarikádoval, ale nebylo mu to nic platné. Stejně skončil v rukou policistů.

Libeňský most památkou? Památkáři chtějí přezkoumat rozhodnutí ministerstva

Prohlášení Libeňského mostu za národní kulturní památku může být znovu aktuální. Národní památkový ústav (NPÚ) chce totiž tuto otázku znovu otevřít, a proto podalo podnět na ministerstvo kultury k přezkoumání jeho rozhodnutí z druhé poloviny února tohoto roku. Ministerstvo tehdy rozhodlo, že most památkou není. Kromě památkového ústavu podalo podnět i sdružení Prázdné domy. Oběma podněty se bude zabývat rozkladová komise.

Rekonstrukce Paláce Svět v Libni odstartuje v květnu, slibuje italský majitel

Rekonstrukce Paláce Svět v pražské Libni by měla odstartovat letos v květnu. Dokončení je naplánováno na podzim 2019. Slíbil to italský vlastník objektu Antonio Crispino, který se včera sešel s místostarostou městské části Praha 8 Petrem Vilgusem. Informovala o tom městská část na svých stránkách. 

Velikonoce v pražské zoo. Nadílku si užila i zvířata

Již tradičně se na Velikonoční pondělí nadělovalo i v Zoo Praha. Zvířata dostala dárky v podobě vajíček, pomlázek a dalších předmětů z proutí.

Velikonoce v Zoo. O víkendu startuje 87. sezóna a zvířata dostanou nadílku

Kromě slavnostního zahájení 87. sezóny Zoo Praha, které proběhne v sobotu 31. března od 11 hodin, mají návštěvníci další důvod, proč během prodlouženého víkendu vyrazit právě do pražské zoo.

V Karlíně přibyly dvě knihobudky. Můžete v nich nechat kromě knih i časopisy

Praha 8 se chlubí novými knihobudkami. Ty vznikly ve vestibulu metra Florenc a v ulici Sokolovská. Pražané si v nich mohou vyměnit knihu za knihu, nějakou si vzít nebo naopak nepotřebnou knihu do budky donést. Obě knihovny vznikly recyklací ze starého nábytku.

Zvířata v pražské zoo si užívala sníh. Letos možná naposledy

V těchto dnech mají návštěvníci Zoo Praha možná jednu z posledních šancí vidět letos zvířata na sněhu; a podívaná je to vskutku nádherná.

VIDEO: V Thámově ulici zmizel s cizím kolem. Hledají ho policisté

Pražští policisté hledají od středy muže, který v Thámově ulici v Praze 8 ukradl kolo. V neděli o tom policie informovala na svých stránkách.

Prohraná bitva o Mazutku. Unikátní výtopna se poroučela k zemi

Do budovy výtopny „Mazutka“ se včera odpoledne „zakously stroje“. Začala její demolice. Budova v bruselském stylu od architekta Jan Zeleného a statika František Bäumelt už nějakou dobu chátrala. Občanské iniciativy, které bránily její demolici, navrhovaly jiné využití stavby.

Patnáct vteřin navíc, iniciativa chce prosadit více času pro chodce

Sdružení Osmička žije chce zlepšit život chodců v metropoli. Odborníci jsou skeptičtí. Přidávat vteřiny, kdy svítí zelená pro chodce, je obtížné. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT