VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 7

AKTUALIZOVÁNO

Při střetu policejního a osobního auta bylo zraněno pět osob

Praha - Střet policejního a osobního auta v pražských Holešovicích si dnes časně ráno vyžádal pět zraněných. Tři policisté, dva muži a jedna žena, byli s vážnými zraněními převezeni do Ústřední vojenské nemocnice. Zranění dvou žen z osobního vozu jsou lehká, záchranáři je převezli na traumacentrum nemocnice Motol. Informovali o tom  mluvčí policie a záchranné služby Iveta Martínková a Dominik Horn.

Aukce malířů a tatérů chce pomoci pralesům v Ekvádoru

Praha - Benefiční aukce na pomoc zachování ekvádorských pralesů nazvaná Forest.ink se uskuteční v sobotu od 14.00 v prostorách galerie Chemistry v Holešovicích. Celkem 29 výtvarníků věnovalo do prodeje díla inspirovaná tematikou jihoamerické džungle či cestování. Výtěžek události poputuje na odkoupení a ochranu pozemků v pralese před těžbou a destrukcí. Návštěvníci se kromě prodejní výstavy mohou těšit na tetovací maraton, DJs, kreativní workshopy a inspirativní přednášky.

Na Výstavišti v Praze se představí policisté, hasiči a záchranáři

Praha - Na Výstavišti v pražských Holešovicích se v sobotu odpoledne při Dni Integrovaného záchranného systému představí policisté, hasiči a záchranáři. Lidé uvidí také armádní techniku. Jednotlivé složky předvedou svoji činnost ve společných ukázkách, řadu věcí si budou moci vyzkoušet návštěvníci sami. Akce se koná od 13.00 do 18.00, expozice budou rozloženy ve spodní části areálu.

Na koncertě Žbirky za velkého aplausu vystoupila Marika Gombitová

Praha - V zaplněné Tipsport Areně na pražském Výstavišti v pátek jako host koncertu Mira Žbirky vystoupila Marika Gombitová. Populární zpěvačku, která je po autonehodě od roku 1980 upoutaná na invalidní vozík, přivítaly tisíce diváků dlouhotrvajícím potleskem ve stoje. Dojatá Gombitová zazpívala se Žbirkou duety V slepých uličkách a Nespáľme to krásne v nás, nakonec sama přidala svůj dávný hit Koloseum.

Záchranné složky ukážou, co mají i umějí

Praha - Hasiči profesionální i dobrovolní, záchranáři, policisté, strážníci či armáda zvou na sobotní odpoledne své příznivce na Výstaviště Praha Holešovice. Spodní část jeho areálu hostí od 13 do 18 hodin druhý ročník akce nazvané Den integrovaného záchranného systému, v jehož rámci se představí také například celníci, Český červený kříž, vodní záchranáři nebo speleologická záchranná služba.

KRÁTCE: V muzeu začíná recyklační víkend

Praha - V Národním technickém muzeu dnes startuje víkend věnovaný recyklaci. Od 16. do 18. září každý návštěvník, který přinese starý elektrospotřebič, obdrží drobný dárek. Navíc získá slevu na vstup do muzea. Ze sesbíraných kusů pak budou vybrány exponáty do muzea.

V Praze se lidé dělí o kola, knihy, ale i o jídlo

Praha /INFOGRAFIKA/ - Občané hlavního města stále více podléhají novému trendu: zapojují se do veřejného sdílení všemožných věcí. Dělí se třeba i o osivo nebo kvásek na chleba.

Jak přežít maléry a jak se jim vyhýbat?

Praha - Prevence požární bezpečnosti, ochrana zdraví i bezpečnost silničního provozu. To jsou oblasti, k nimž od pondělka do pátku nabízejí specialisté z jednotlivých složek integrovaného záchranného systému poučení na holešovickém výstavišti v Praze. V Křižíkových pavilonech B a C jsou „školicí hnízda", která vždy dopoledne přivítají děti ze třetích až pátých tříd základních škol v Praze 7 – ovšem zúčastnit se mohou i jednotlivci z řad veřejnosti, sdělila Deníku Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů.

Štvanici v sobotu ovládnou florbalisté Chodova a Bohemians

Praha - Netradiční vstup do superligové sezony čeká v sobotu florbalisty i florbalistky Bohemians a Chodova. O body svedou bitvu pod širým nebem na ploše centrálního kurtu tenisového areálu Štvanice. Jedinou překážkou, která může zabránit odehrání zápasů, je nepřízeň počasí.

U bývalého Stalinova pomníku zazní Mozartova Kouzelná flétna

Praha - V prostoru bývalého Stalinova pomníku na pražské Letné se ve středu pod širým nebem uskuteční operní představení Mozartovy Kouzelné flétny. Za netradičním projektem stojí spolek Run OpeRun tvořený především studenty HAMU, kteří chtějí díky modernímu pojetí přiblížit 225 let starou operu mladé generaci. Za organizátory o tom informovala Daniela Vrtišková.

Na hodnocení sebevraždy mladé ženy policie nic nemění

Praha - Opětovné prošetřování tragického úmrtí 23leté ženy z Kladenska, jež před dvěma roky v bytě v pražských Letňanech obývaném cizincem, který byl přítelem její kamarádky, utrpěla smrtelné způsobené nožem, nepřineslo žádnou změnu. Na kvalifikování případu jako sebevražda – zřejmě ve stavu toxické psychózy po požití kokainu v kombinaci s alkoholem – nic nezměnilo ani šetření, k němuž dala podnět vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

KRIMI MIX: Vybržďující muž se ohnal i pěstí

Praha - Hned dvě oznámení o podivném chování neznámého řidiče, z něhož se pak vyklubal 52letý muž, přijali od stejné ženy pražští strážníci. O nedělním incidentu, který vyvrcholil pěstním útokem, informovala ve středu vedoucí kanceláře ředitele městské policie Irena Seifertová.

Koncert kapely Tap Tap zahájí další program v Památníku Ticha

Praha - Podzimní program na nádraží Praha Bubny, kde se připravuje otevření památníku připomínajícího židovské transporty, zahájí ve středu večer koncert skupiny The Tap Tap. V dalších dnech se na nádraží uskuteční výstavy, diskuse a druhý ročník akce Bubnování pro Bubny. Akce pořádá společnost Památník Šoa, která v místě připravuje otevření pietního, muzejního a vzdělávacího centra připomínající holokaust.

Dolínek: Blanka na některých místech ulevila, je však sirotkem

Praha - Tunelový komplex Blanka dopravě v Praze na řadě míst ulevil a technicky funguje velmi dobře. Nutné je ale dobudovat další dopravní stavby, které na Blanku navazují. V úterý to řekl náměstek primátorky Petr Dolínek. Blanka byla zprovozněna v září loňského roku a Prahu vyšla na 43 miliard korun. Praha rovněž připravuje tzv. návazná opatření na Blanku, která upraví dopravní systém na povrchu.

AKTUALIZOVÁNO

Zastupitelé Prahy 7 schválili vzhled budovy Paláce Stromovka

Praha - Zastupitelstvo Prahy 7 v pondělí schválilo úpravu podoby nákupního centra Paláce Stromovka, které vyroste na městském pozemku mezi ulicemi Veletržní, Strojnická a U Studánky. Zároveň stáhli správní žalobu, ve které původně žádali zrušení stavebního povolení. Spory ohledně budovy se vedly řadu měsíců. V pondělí uzavřený dodatek nájemní smlouvy kritizuje místní ODS, podle které je výhodný především pro soukromého investora.

Designblok uvede dvě stovky designérů, ukáže Škodu Kodiaq

Praha - Českou premiéru bude mít na Designbloku nová Škoda Kodiaq. Osmnáctý ročník přehlídky designu uvede rekordních 197 designérů, módních návrhářů a designérů šperku. Svůj hlavní prostor bude mít na Výstavišti v pražských Holešovicích. Většina výstav a kolekcí bude prodejních, novinkou jsou přednášky, diskuse, workshopy i sportovní doprovodný program. Výstava Designblok se uskuteční od 27. do 31. října, sdělila médiím za pořadatele Barbora Švehlová.

Trafačka s ateliéry a výstavami bude sídlit v tržnici

Praha - Známý pražský výstavní prostor Trafačka bude nově v holešovické tržnici. Svůj provoz v jedné z tamních hal zahájí 22. září výstavou nazvanou Zmrtvýchvstání. Představí 14 autorů, kteří Trafačkou prošli nebo se stávají součástí jejího budoucího výstavního plánu.

Vedro a sucho? Prahu ochladí nové rybníky

Praha /INFOGRAFIKA, FOTOGALERIE/ - Podle prognóz odborníků se v Praze během příštích desetiletí oteplí až o 2,5 °C. Mírnit vedra a sucha mohou i nové pražské rybníky.

OBRAZEM: Každý uběhnutý kilometr podpořil znevýhodněné děti

Praha - Pomoc rodinám v nouzi, kterým hrozí odebrání dětí, maminkám v azylových domech, dětem po návratu z ústavů, týraným i těm z kojeneckých ústavů. To byl účel včerejší akce v Letenských sadech s názvem Teribear hýbe Prahou.

Požár v kanceláři měnil trasy tramvajím

Praha /FOTOGALERIE/ - Nejen zásah hasičů, ale také pomoc zdravotnických záchranářů si ve středu vynutil požár, který pět minut před polednem vypukl v kanceláři v Lazarské ulici v centru Prahy. Hasiči, kteří se sjeli z centrály v Sokolské ulici z Holešovic, nejen bojovali s plameny, ale do příjezdu zdravotnických záchranářů také podávali kyslík mladému muži, který se nadýchal kouře.

Děti se učí zahradničit díky spolku. Ten pomáhá ve školkách vytvářet záhony

Praha - Spolek Záhony pro školky seznamuje předškoláky se zahradničením. Zrovna zahajuje druhou sezónu a v Praze se stává populární.Moniku Michálkovou zaujalo smýšlení světové enviromentální organizace Slow Food, když žila nějaký čas v Itálii. Na Apeninském poloostrově je životní styl stavějící se na odpor fast foodům velmi oblíbený.

Systémy sociálního bydlení v Praze nepotřebují nový zákon

Praha /INFOGRAFIKA/ - Městské části řeší problematiku sociálního bydlení různým způsobem, systémy si nastavují samy. Nový zákon v daném znění by pro ně znamenal řadu komplikací. Vedení města se přiklání ke Svazu měst a obcí ČR, k zákonu o sociálním bydlení je třeba přistupovat maximálně kriticky. „Zákon jsme opakovaně a hlubokosáhle připomínkovali, největší problém je v tom, že není dořešeno financování systému," okomentoval Radek Lacko, radní magistrátu pro zdravotnictví a bydlení.

Krpálek bude mít pamětní minci připomínající zlatou medaili z Ria

Praha - Zlatou medaili judisty Lukáše Krpálka z olympijských her v Riu de Janeiro bude připomínat pamětní zlatá mince s jeho portrétem. Výtvarný návrh ještě před ražbou představí Krpálek v pátek v poledne na veletrhu Sběratel v Praze-Letňanech.

V hlavním městě brzy přibudou nová pítka

Praha - Hlavní město se chce více zaměřit na obnovu starých a zašlých fontán a kašen. Vznikat by měly i nové vodní prvky a pítka ve spolupráci s designéry. V hlavním městě se nachází stovky kašen, fontán, pítek s pitnou vodou a dalších vodních prvků. I tak se však česká metropole nemůže rovnat s jinými evropskými, ale i českými městy, kde jsou vodní prvky mnohem častější a pestřejší. Na obnovu zašlých fontán se chce zaměřit i magistrát a vzniklo také sdružení, které chce ve spolupráci s městskými částmi po Praze rozmístit designová pítka.

Foodparade v Praze nabídne steaky, suši i škorpiony

Praha - Steaky, suši, ale třeba i restované škorpiony nabídne o víkendu festival jídla a pití Foodparade na trojském zámku v Praze. V zámeckých zahradách budou mít své stánky známé restaurace i nadšenci z menších kuchyní. V doprovodném programu mohou lidé sledovat kuchařské show nebo se například poučit o historii gastronomie. Akce začíná v sobotu a pokračuje v neděli.

Vlasta Šilhanová: Na Letnou jsem jezdila dřevěnými pohyblivými schody

Praha - S manželem létala na větroních, v práci fotila zkameněliny. Vlasta Šilhanová zavzpomínala na válku i dobu po ní. Svůj první školní den neprožívala nijak slavnostně. Zato každá cesta na Letnou byla zážitek. Za kamarádkou ji totiž vyvezly dřevěné jezdící schody. Ty zde fungovaly devět let, do roku 1935.

Jak vypadá první den v domácí škole?

Praha - Řada dětí z hlavního města nechodí do školy, ale učí se doma. Roli učitelů u nich nejčastěji zastávají maminky. Jak může takový první školní den vypadat? Tradiční podobě domácího vzdělávání se trošku vymyká rodina Chvojkových z Prahy 5. Tři děti už prošly domácí výukou a pokračují ve státní škole. Zbývá nejmladší devítiletá Eliška, kterou matka vzdělává v rodinném zázemí.

Megalomanské projekty lze zastavit i zespoda. Jako v Praze 7 a 10

Praha - Městské části Praha 7 a 10 můžou sloužit jako exemplární příklad toho, jak lidé svou aktivitou zastavili předražené projekty a zároveň se do politiky dostal svěží vítr v podobě nových politických uskupení.

OBRAZEM: Jaromír Jágr ve Stromovce dováděl s dětmi

Praha /FOTOGALERIE/ - Hokejová hvězda si tři dny hrála s dětmi. Nechybělo ani přetahování lanem. Léto Jaromíra Jágra v Česku se chýlí ke konci. Zámoří se těší na jeho čtyřiadvacátou sezonu v NHL, ale ještě předtím nejslavnější český hokejista objíždí akce na podporu svého klubu kladenských Rytířů. Jednou z nich byla i třídenní akce pro děti s podtitulem Dostaň Jágra!

V ulicích Prahy 7 se bude jezdit rychlostí maximálně 30 km/h

Praha - Řidiči na území Prahy 7 budou muset zpomalit. Radnice se totiž rozhodla snížit nejvyšší povolenou rychlost na maximálně 30 kilometrů v hodině. Nejdříve se zóna objeví v okolí Letné. V úterý to řekl místostarosta městské části Ondřej Mirovský (SZ/Trojkoalice). Postupně bude snížená rychlost zavedena na celém území s výjimkou hlavních ulic jako například Milady Horákové na Letné. Přesný termín zavedení zatím nebyl určen. Rychlost letos snížila také Praha 5 a v minulosti Praha 8.

Cirk La Putyka připravuje společný projekt s Dejvickým divadlem

Praha - Společný projekt s Dejvickým divadlem připravuje novocirkusový soubor Cirk La Putyka. Režisérem bude Miroslav Krobot, premiéra se v prostoru Jatek78 uskuteční začátkem sezony 2017/2018. Na úterní tiskové konferenci v Praze to oznámil umělecký šéf Cirku La Putyka Rostislav Novák ml.

KRÁTCE: Město chce koupit pozemek u trojského kanálu

Praha - Náměstek primátorky Petr Dolínek by rád pro Prahu zakoupil pozemek v městské části Troja v blízkosti slalomového vodního kanálu a využil ho k rozšíření jeho zázemí. Návrh, který schválila městská rada, by měl v budoucnu posloužit jak sportovcům, tak i široké veřejnosti, protože v blízkosti areálu vodního kanálu vede cyklostezka, kterou hojně využívají zejména cyklisté a in-line bruslaři.

V Holešovicích se rodí nová „ulice umělců“

Praha - Skupina nadšenců, která v minulosti dala dohromady dva oblíbené podniky na Smíchově, chystá další multifunkční prostor, tentokrát v Praze 7. V nejbližších měsících by mělo srdce Holešovic mezi ulicemi Tusarova a Dělnická oživit zbrusu nové kulturní, sportovní a umělecké centrum s názvem Vnitroblock.

Štvanický ostrov se stane na dva týdny kulisou antické tragédie

Praha - Štvanický ostrov se na první dva zářijové týdny stane kulisou antické tragédie. Divadelní soubor Tygr v tísni tu před vilou Štvanice odehraje 15 večerů za sebou Aischylovu tragédii Oresteia. Básnické dílo staré 2500 let bude průkopníkem nového divadelního cyklu, který pod názvem Antická Štvanice uvede každý rok na začátek divadelní sezony jedno z antických dramat. Letošní první ročník se koná od 1. do 17 září. V pondělí to sdělil Tomáš Roleček z ostrovní scény VILA Štvanice.

Jak jsem se (ne)stala akrobatkou

Praha /FOTOGALERIE/ - Chůze po laně, roztáčení talířů či balancování na míči. Na festivalu Letní Letná jsem si vyzkoušela všechno. A stala se na pár minut součástí cirkusu. Stojím na Letné před šapitó a vzpomínám na své dětství. Stát se akrobatkou a utéct s cirkusem byl jeden z mých snů. Nešlo mi ani tak o akrobatické kousky, ale o dobrodružství. Nicméně mě odradily mé pohybové schopnosti.

Na festivalu Foodparade nebude chybět ani stánek mléčných delikates

Praha /SOUTĚŽ/ - První zářijový víkend se v prostorách zámku Troja v Praze 7 uskuteční šestý ročník festivalu jídla a pití Foodparade. Na své si tam přijdou všichni milovníci dobrého jídla a pití. Zapojte se s Deníkem do soutěže a vyhrajte volné vstupenky.

Na nádraží Bubny se bude hrát divadlo na připomínku holokaustu

Praha - Na pražském nádraží Praha Bubny se od čtvrtka po několik večerů opět uskuteční série představení Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou na motivy stejnojmenné novely Arnošta Lustiga. Letošní ročník ponese podtitul Vlak Lustig – Vlak záchrany a opět připomene události z období druhé světové války. Představení se konají každý den až do 31. srpna většinou od 21.00.

V Praze vznikají dva nové rybníky, letos jich bude celkem šest

Praha - V hlavním městě vznikají dva nové rybníky. Jeden bude v chystaném parku Zahrádky ve Vysočanech, druhý pod lesoparkem Cibulka v Motole. Letos už byly dokončené další čtyři, dva ve Stromovce a po jednom v Hloubětíně a na okraji Kunratického lesa. Magistrát o tom ve středu informoval v tiskové zprávě.

Praha 7 se dohodla s Lordship na podobě domu v Holešovicích

Praha - Radnice Prahy 7 se domluvila s firmou Lordship na podobě nákupního centra Holešovický trojúhelník na pozemku mezi ulicemi Veletržní, Strojnická a U Studánky. Novinářům to ve středu řekli starosta Jan Čižinský (KDU-ČSL/Trojkoalice) a šéf investora projektu, firmy Lordship, Václav Matoušek. Budova bude oproti původnímu návrhu nižší, změní se fasáda a bude dodržovat takzvané uliční čáry. V podzemí budou parkovací místa vyčleněna pro obyvatele Prahy 7. Budova by mohla být hotova v roce 2018.

Festival Foodparade nabídne na zámku vybrané delikatesy nejlepších kuchařů

Praha /SOUTĚŽ/ - První zářijový víkend se v prostorách zámku Troja v Praze 7 uskuteční šestý ročník festivalu jídla a pití Foodparade. Na své si tam přijdou všichni milovníci dobrého jídla a pití. Zapojte se s Deníkem do soutěže a vyhrajte volné vstupenky.

Na Letnou dorazí zahrádkářské trhy

Praha - Sobotní dopoledne budou v září a říjnu patřit na Letné zahrádkářským trhům. Už příští sobotu je ve svém dvoře odstartuje Národní zemědělské muzeum. Místní lidé aktivitu vítají. Za nákupem z farmy dnes lidé na sedmičce vyrážejí do Holešovické tržnice. Jiná možnost není. Nejenom letenští proto od září ocení iniciativu Národního zemědělského muzea, které plánuje pořádat trhy každou zářijovou a říjnovou sobotu. Minulý týden to oznámili zástupci muzea.

Šéf Bigboardu navrhl umístit Muchovu epopej pod kyvadlo na Letné

Praha - Nadační fond šéfa reklamní společnosti Bigboard Richarda Fuxy navrhl Praze umístit Slovanskou epopej Alfonse Muchy do bunkru pod kyvadlem na Letné. Vyplývá to z dopisu, který Fuxa zaslal primátorce Adrianě Krnáčové (ANO). Společnost prý už vypracovala návrh přestavby prostor a nabídla finanční a organizační pomoc. Krnáčová se diskusi o umístění díla na Letné nebrání.

Diana se má vrátit do Letenských sadů

Praha - Kolektiv umělců chce na Letnou vrátit sochu římské bohyně lovu. Vzniknout by měla světelná socha inspirovaná původní bronzovou plastikou. Nejen sousoší Diany se srnčí rodinou od sochaře Františka Rouse vzniklo přesně před 100 lety. Po desetiletí zdobila část Letenských sadů v části nad platanovou alejí u Skalecké ulice. Plastika ale byla v 90. letech několikrát ukradena. Nakonec byla odcizena i její kopie.

Cesta za lepším životem skončila ve stanu obloženém odpadky

Praha /VIDEO/ - S neveselým příběhem dvojice cizinců hledajících štěstí v české metropoli se setkali strážníci z Prahy 7, kteří u úpatí mostu Barikádníků ve středu našli stan obývaný mužem a ženou ve vysokém stupni těhotenství. Dvojici, která se do naší země vypravila za lepším životem, byl plátěný přístřešek obývákem i ložnicí; kuchyní se pak staly kontejnery (ponejvíce v nedaleké tržnici), za koupelnu sloužila Vltava – a na toaletu se snad raději ani neptejte.

KRÁTCE: Lidé přispívají na opravu kolotoče

Praha - Letenský kolotoč, který je dlouhodobě nevyužívaný kvůli špatnému stavu, by se měl začít opravovat do konce letošního roku. Aktuálně se pořádá sbírka na rekonstrukci. V rámci letního vybírání příspěvků v Letenských sadech, kudy procházeli brigádníci s kasičkou, se podařilo získat od podporovatelů 40 812 korun.

V Praze začíná oblíbený festival nového cirkusu na Letné

Praha - Zahraniční a domácí hvězdy nového cirkusu, klaunerie, představení pod širou oblohou, koncerty, filmové projekce, workshopy i akce pro děti nabídne od čtvrtka do 4. září festival Letní Letná. Zahajovací představení a jeho reprízy se uskuteční v secesním dřevěném šapitó dovezeném z Belgie. Má název Magic Mirror neboli Spiegeltent a hostit bude živelný kabaret s živou hudbou a jedinečnou atmosférou v podání australského souboru Limbo.

Od ničivých povodní uplynulo 14 let

Praha /FOTOGALERIE/ - Právě před 14 lety v hlavním městě vrcholila pětisetletá ničivá povodeň. „Tehdy protékalo v měřicí stanici v Malé Chuchli 5160 metrů krychlových vody za vteřinu, zatímco za běžného srpnového stavu to je mezi 50 a 70 metry.

OBRAZEM: Lidé bez domova se potkali na pikniku

Praha /FOTOGALERIE/ - Piknik v Tiskárně na Vzduchu měl zvláštní osazenstvo. Pozvání na množství lákavého občerstvení bylo primárně určeno lidem bez domova. Krisa Kritická sociální akce však dveře otevřela i dalším lidem se zájmem o problematiku bezdomovectví. Cílem akce bylo vytvořit přátelský prostor pro setkání osob z různých společenských vrstev a podnítit tak diskuzi o policejní šikaně, podpoře zákona o sociálním bydlení a dalších otázkách, které pálí lidi bez střechy nad hlavou.

Holešovice v září hostí festival fotografie Fotosféra

Praha - Holešovické ulice budou po několik zářijových dní patřit festivalu fotografie Fotosféra. Všem zájemcům nabídne čtyři streetové workshopy, dvě fotografické výstavy, fotopiknik a především hlavní festivalový den, který se uskuteční 17. září v mnoha vnitřních i venkovních lokacích pražských Holešovic. O festivalu, který chce být hlavně zážitkovým a spojovat amatérské příznivce fotografie s profesionály, v pondělí informovala za pořadatele Irena Vaňková.

Opravený Hermes začne opět sloužit lidem bez domova

Praha - V pondělí večer se lidem bez přístřeší opět otevře noclehárna na lodi Hermes, která kotví na Vltavě u Štefánikova mostu. Ubytovna procházela od druhé poloviny července údržbou před zimním obdobím, kdy bývá o toto sociální zařízení největší zájem. O ukončení plánované odstávky informovalo Centrum sociálních služeb Praha.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT