VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 7

Prodej léků před nádražím zmařila policie

Praha/VIDEO/- Dopadnout dealera prášků zneužívaných jako droga (a to přímo při činu) se podařilo kriminalistům I. obvodu pražské policie. Klec navíc spadla už po třech dnech od chvíle, kdy detektivové získali první poznatky o tom, že by v okolí holešovického nádraží mohlo docházet k protiprávnímu jednání, připomněl v pátek Tomáš Hulan z policejního ředitelství.

Chátrání Výstaviště končí, slibuje Praha

Praha - Na jaře by konečně měly začít zásadnější opravy rozpadajícího se Výstaviště v Holešovicích. V odpočinkové zóně pak nově vznikne griloviště a přírodní biotop. Opozice ale vedení města kritizuje za to, že poslední dva roky promarnilo.

KRÁTCE: Kočovní herci podpořili kolotoč

Praha - Divadelníci ze souboru Ty-já-tr předali Praze 7 celkem 18 tisíc korun na opravu Letenského kolotoče. Peníze vydělali během léta při svém kočovném hraní, kdy putovali od vesnice k vesnici.

KRÁTCE: Lidé ze sedmičky zhodnotí vedení radnice

Praha - O současném stavu Prahy 7 i jejím dalším směřování se bude diskutovat v úterý 22. listopadu od 18 hodin v Národním technickém muzeu. Besedy na téma dva roky od voleb se spolu s občany a opozicí zúčastní i hlavní představitelé radnice. Akci bude moderovat komentátor Jindřich Šídlo.

Praha si nechá vypracovat studii území Holešovice Bubny-Zátory

Praha - Hlavní město si nechá vypracovat studii rozvoje území Holešovice Bubny-Zátory. Rozhodli o tom v úterý pražští radní. Zpracovatelem studie bude Institut plánování a rozvoje (IPR). Studie stanoví základní parametry uspořádání území včetně založení nové čtvrti. Území Bubny-Zátory je mezi stanicemi metra Vltavská a Nádraží Holešovice a z větší části jej tvoří zanedbaný brownfield.

AKTUALIZOVÁNO

Na Cannafest policie nešla jen pro marihuanu

Praha – Cannafest. Už název veletrhu konopí a léčivých rostlin, který se o víkendu uskutečnil v areálu Výstaviště v Holešovicích, přiměje pražské policisty, aby zpozorněli. Byť jde o legální a předem plánovanou akci, jejíž organizátoři s policií spolupracují – nejen proto, aby z jejich strany nedošlo k překročení zákona, ale také informují návštěvníky, jak se mohou vyhnout problémům oni.

OBRAZEM: Husa provoněla Letnou

Praha /FOTOGALERIE/ Svatomartinskou husu lidé o víkendu ochutnali v Národním zemědělském muzeu. Slavnosti nazvané Letenská husa se tu konaly už po desáté.

Praha bez hazardu? Zatím skončila jen třetina heren

Praha /INFOGRAFIKA/ - Za necelý rok platnosti vyhlášky, která ruší všech 212 heren v metropoli, zmizelo pouze 70 provozoven. Provozovatelé se totiž výnosného byznysu nechtějí vzdát a brání se všemi prostředky. Největší letošní úbytek zatím hlásí Praha 8 a Praha 11.

Holešovický břeh bude přístupný až k řece

Praha - Podél levé strany Vltavy by měla vzniknout cesta od Manin až k Císařskému ostrovu. Lidé se tak budou moci dostat až k řece. Proměny se jako první dočká lokalita u Libeňského mostu.

SERVIS: Stromovkou projde lampionový průvod

Praha - Tradiční svatomartinský lampionový průvod vyrazí od Planetária a výpravu zakončí u rybníčků krátkým ohnivým programem. V prodeji budou dárkové balíčky se svatomartinskými rohlíčky. Stromovka, Praha 7, 
11. listopad, od 17 hodin

Lapidárium na Výstavišti představí zvukový a světelný design

Praha - Světelnému a zvukovému designu je věnován projekt Pražského quadriennale (PQ), za kterým mohou zájemci do 12. listopadu přijít do Lapidária Národního muzea na Výstavišti. Umělecká ředitelka PQ Markéta Fantová o tom v pondělí informovala novináře. Upozornila na jedinečnost výstavy v unikátním prostoru. Její součástí bude v úterý mezinárodní setkání divadelních designérů v Českém muzeu hudby.

Čtyřicítka pánů na vysokých kole se projela po Letné

Praha /FOTOGALERIE/ - Čtyřicítka elegantně oblečených jezdců na vysokých kolech dnes závodila v rychlosti i v pomalosti na Letenské pláni v Praze 7. Velocipedisté se sešli po třiadvacáté u již tradičního listopadového setkání s názvem Pražská míle. Akci uspořádal Český klub velocipedistů 1880, nejstarší sportovní klub v Čechách.

Sportoviště za miliony? Praha hledá místa

Praha - Moderní atletický stadion, aréna pro sportovní gymnastiku nebo kluziště na Letné. Metropole Pražanům postaví sportoviště za desítky milionů korun.

Na místě legendární Štvanice se rozezní hudebníci

Praha - Pražané budou mít možnost navštěvovat moderní budovu pro hudební podívanou. Radní pro kulturu Jan Wolf představil záměr na pražském ostrově Štvanice. Ohrožení velkou vodou údajně není problém.

Místo vyhořelého křídla Průmyslového paláce bude provizorní hala

Praha - Hlavní město vypíše architektonickou soutěž na výstavbu provizorní haly na místě vyhořelého křídla Průmyslového paláce na Výstavišti. Vybudování haly by mohlo stát 200 až 300 milionů korun. Novinářům to v úterý řekl radní Karel Grabein Procházka (ANO). Křídlo Průmyslového paláce vyhořelo v roce 2008, od té doby Praha neúspěšně plánuje vytvoření repliky. Úterní rozhodnutí radních kritizuje opoziční zastupitel Václav Novotný (TOP 09), podle něj hrozí, že by se z drahé provizorní haly mohla nakonec stát stavba trvalá.

V prosinci bude na Letné kluziště, brusit půjde i v 15 stupních

Praha - Od 3. prosince bude na Letné kluziště, bruslení tam bude možné až do teploty 15 stupňů Celsia. Kluziště s rozměry 20 krát 40 metrů bude na parkovišti přiléhajícímu k ulici Milady Horákové. Na tiskové konferenci po jednání pražské rady to dnes řekl náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Další kluziště bude na Ovocném trhu.

Pod povrchem Letné se proháněli hasiči

Praha – Podzemní chodby betonového bludiště na Letné, pod Metronomem v místě někdejšího Stalinova pomníku, se v noci na úterý staly dějištěm náročného zásahu pražských hasičů spolupracujících s kolegy z dopravního podniku.

Sedmička bude kulturním centrem města. Vznikne i scéna pro mladé

Praha  - Městská část Praha 7 bude kulturní čtvrtí Prahy. Už nyní je zde kolem stovky galerií, klubů a malých i velkých divadel. A přibývat by měly další. V budoucnu by v Pražské tržnici mohlo vzniknout divadlo pro náctileté.

Obyvatelé Letné si přáli spoustu stromů. Proto tam plánují nový zelený bulvár

Praha /FOTOGALERIE/ - Frekventované ulice Veletržní a Dukelských hrdinů čeká v následujících dvou letech zásadní přestavba. Přívětivější mají být především pro chodce a cyklisty, podél silnic budou zasazena nová stromořadí.

Galerie a muzea v Praze by mohly být zdarma

Praha - Po vzoru Londýna by se česká metropole mohla dočkat volného vstupného do některých kulturních institucí. A to nejen na státní svátky, jako je tomu v současnosti.

Praha chce příští rok získat zpět pronajatou Holešovickou tržnici

Praha - Hlavní město chce příští rok získat zpět pronajatou Holešovickou tržnici. S firmou Delta, která ji má pronajatou do roku 2045, se chce mimosoudně dohodnout. Pražský radní pro majetek Karel Grabein Procházka (ANO) to řekl na středečním Pražském investičním fóru.

Molo na nábřeží pod Letnou se otevře lidem

Praha - Málo využívané železné molo na Nábřeží Edvarda Beneše v Praze 7 se do června příštího roku zpřístupní Pražanům. Navíc se sem přesunou i lodě kotvící na protější straně.

Co dělat o podzimních prázdninách? Mořský svět bude výborná volba

Praha /FOTOGALERIE/ - V ZOO Mořský svět na pražském holešovickém Výstavišti vítají nové obyvatele v postupných zásilkách v průběhu celého roku. Občas však dorazí živočichové natolik výrazní, že by bylo škoda na ně neupozornit.

O víkendu bude omezený provoz v Letenském tunelu

Praha - O nadcházejícím víkendu bude omezený provoz v Letenském tunelu. Ve směru do centra se pojede jedním pruhem, objížďka ve směru z centra povede po nábřeží Kapitána Jaroše, ulicí Dukelských hrdinů a Veletržní ulicí. V tiskové zprávě o tom dnes informovala mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková.

V Praze začal mezinárodní vojenský veletrh Future Forces

Praha - V Letňanech ve středu začal mezinárodní vojenský veletrh Future Forces 2016. Výrobky na něm představuje přes 200 firem z 25 zemí. K vidění jsou třeba výbava pro speciální jednotky či nové parašutistické systémy. V rámci veletrhu se uskuteční řada seminářů a konferencí za účasti odborníků z armád či bezpečnostních institucí.

AKTUALIZOVÁNO

Spor tří taxikářů v Praze skončil střelbou jednoho z nich

Praha - Výstřel z pistole provázel konflikt pražských taxikářů, kteří se v pondělí hodinu po půlnoci dostali do sporu na štaflu na Florenci. „Jeden měl vytáhnout plynovou pistoli a vystřelit do vzduchu, načež z místa odjel," upřesnil Deníku Jan Daněk z ředitelství pražské policie.

Show Roots uvede Cirk La Putyka v prostoru Jatek 78

Praha - Cirk La Putyka uvede v neděli večer českou premiéru show Roots, kterou v létě představil ve více než 180 reprízách ve variété v Berlíně. Nyní půjde o deset představení přenesených do prostoru Jatek78, vybaveném, stejně jako v Německu, stolovým zařízením.

Bubnování pro Bubny připomene první židovský transport z Prahy

Praha - Akce Bubnování pro Bubny v neděli připomene 75. výročí prvního židovského transportu z Prahy, jehož nástupní stanicí bylo nádraží Bubny. Pro příchozí bude k dispozici 500 bicích nástrojů, o stovku více než loni. Rytmus budou udávat hudebníci David Koller, Alan Vitouš, Miloš Vacík a Jaroslav Kořán. Prostor v místech, kde plánuje společnost Památník Šoa vybudovat místo připomínání tragické historie Památník ticha, zaplní Tam Tam Batucada a Barrel Battery.

OBRAZEM: Diana se vrátila do Letenských sadů

Praha /FOTOGALERIE/ - Socha bohyně Diany byla slavnostně rozsvícena v Letenkých sadech. Světelná instalace má být mementem původní sochy Františka Rouse, která po desetiletí zdobila část sadů nad platanovou alejí u Skalecké ulice. Původní bronzová plastika byla v 90. letech několikrát ukradena, zmizela nakonec i její kopie. Novou sochu zrealizoval kolektiv umělců v čele s vizuální umělkyní Lucií Svobodovou.

Cirk La Putyka uvede svůj první kabaret v české premiéře

Praha - Cirk La Putyka uvede v neděli 16. října v multifunkčním prostoru Jatka78 českou premiéru svého prvního kabaretu Roots, s nímž letos v létě jeho členové téměř půl roku úspěšně hostovali v Berlíně. Po více než 180 reprízách v německém kabaretním divadle Chamäleon ho nyní principál Rostislav Novák představí v deseti reprízách domácímu publiku, oznámila mluvčí souboru Klára Nechanická.

KRÁTCE: Sedmička ošetří více než 350 dřevin ve Stromovce

Praha - Během října a listopadu provádí Lesy hlavního města Prahy poslední etapu letošní série ošetření dřevin ve Stromovce. Po zásazích v okolí planetária a na dně bývalého rybníka dojde nyní na severní část parku za železniční tratí. Arboristé zde ošetří 346 vytipovaných dřevin.

Ožije tržnice Holešovice? Praha je blízko dohodě

Praha - Holešovická tržnice zatím zeje prázdnotou. Podle nejhoršího scénáře stejně prázdná zůstane až do roku 2045. Aby areál ožil kavárničkami nebo farmářskými trhy, dosud bránil soudní spor se společností Delta. To by se však mohlo brzy změnit.

Muzikál Ples upírů do Prahy dorazí 12. února příštího roku

Praha - Muzikál Ples upírů se dočká svého českého uvedení 12. února příštího roku v GoJa Music Hall na pražském Výstavišti. Režie se ujal Radek Balaš a o překlad původního libreta se postaral Michael Prostějovský. Novináře o tom dnes informoval producent František Janeček.

Bezbariérové cesty k přívozům městské dopravy? Snad za pár let

Praha - Zatímco přívozy, které brázdí Vltavu v rámci pražské MHD, už bezbariérové jsou, ne všude se k nim dá pohodlně dostat. Stíženou situaci mají rodiče s kočárky, cyklisté, ale hlavně lidé s tělesným handicapem.

V pražské zoo se narodilo slůně, třetí v historii zahrady

Praha /FOTOGALERIE/ - V pražské zoo se v pátek narodilo slůně samici slona indického Tamaře. Je to sameček, jeho otcem je jediný dospělý samec v zoo Ankhor. Novinářům to řekl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. Jedná se o třetí sloní přírůstek v historii zoo a druhé slůně počaté v Praze.

Upadlé kolo sanitky: byl to snad úmysl?

Praha – Zranění sice nikdo neutrpěl, když v úterý sanitce pražských záchranářů, která krátce po 15. hodině projížděla ulicí V Holešovičkách v Libni, upadlo za jízdy zadní kolo – přesto byl ale sázce lidský život. V pátek to naznačil náměstek ředitele pražských záchranářů Jaroslav Valášek. Uvedl, že k nehodě došlo ve chvíli, kdy sanitní vůz převážel pacienta ve stavu ohrožení života. Ani jemu se nic nestalo – ovšem transport do nemocnice se pozdržel.

Praha 7 vyměnila písek na hřišti, kde bylo zjištěno kadmium

Praha - Městská část Praha 7 vyměnila písek na hřišti v Jateční ulici v Holešovicích, kde bylo zjištěno kadmium. Prověří i jiná hřiště a písek bude měnit častěji, uvedla na webu. Devět hřišť po celé Praze testovalo na přítomnost těžkých kovů ekologické sdružení Arnika, přítomnost kadmia zjistilo u téměř všech vzorků. V Holešovicích a Malešicích byla koncentrace toxického prvku nejvyšší.

Uzavřená Korunovační v Praze 7 bude plně průjezdná v prosinci

Praha /FOTOGALERIE/ - Korunovační ulice v Praze 7 bude opět plně průjezdná v polovině prosince. Novinářům to v pátek řekla mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Dělníci na pilíře umístili betonové nosníky, na kterých bude ležet těleso mostu. Nový most nahradí v místě křížení s železniční tratí původní, který byl v havarijním stavu. Ulice je uzavřena od letošního července.

Kam zmizel cizinec s tygří hlavou?

Praha - Zmizel cizinec původem z Ukrajiny neznámo kam, nebo se snad dokonce mohl stát obětí vraždy? To jsou otázky, které si již řadu týdnů kladou kriminalisté I. obvodu pražské policie. Pátrají po 36letém Sergiji Ivanoviči O., hlášeném k pobytu v Holešovicích, který je pohřešován již čtyři měsíce: od 8. června, kdy byl naposledy spatřen na pražském hlavním nádraží, připomněla ve středu mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Do celostátního pátrání byl pohřešovaný cizinec zařazen na počátku srpna.

Děti na pražských pískovištích jsou vystaveny toxickému kadmiu

Praha - V hlavním městě je podle odborníků zvýšená koncentrace rakovinotvorného kadmia. Vyplývá to z měření, která na dětských hřištích provedlo ve spolupráci s Vysokou školou chemicko-technologickou sdružení Arnika. Toxický těžký kov podle výsledků v některých oblastech metropole překračuje limity ministerstva zdravotnictví až dvojnásobně. Může za to hlavně doprava.

Nová slalomová trať v Troji by se mohla začít stavět do dvou let

Praha - Do dvou let by se mohla začít stavět nová dráha pro vodní slalom v pražské Troji. Zastupitelstvo hlavního města schválilo výkup klíčových pozemků za 20 milionů korun kvůli plánované revitalizaci veřejného prostoru Troja – Vodácká, jehož má být nová trať součástí. Zbývá dokončit výkup menších pozemků, změnu územního plánu a zajistit financování.

Národní galerie začíná podzimní sezonu, ukáže americkou grafiku tří století

Praha - Klíčové momenty amerického grafického umění představuje výstava, která začíná ve Veletržním paláci. Představuje jak méně známé počátky grafického umění v USA, tak slavná jména v čele s Jacksonem Pollockem, Royem Lichtensteinem nebo Andy Warholem. Výstava Americká grafika tří století z National Gallery of Art ve Washingtonu bude pravděpodobně stěžejním projektem podzimní výstavní sezony ve Veletržním paláci. Od středy začíná v holešovickém sídle Národní galerie také dalších osm výstav.

Finalisté Chalupeckého ceny vystavují ve Veletržním paláci

Praha - Pět finalistů 27. ročníku Ceny Jindřicha Chalupeckého se veřejnosti představí na společné výstavě Finále 2016, která začne ve středu ve Veletržním paláci. Výstava potrvá až do 8. ledna, letošního laureáta ceny pro umělce do 35 let vyhlásí mezinárodní porota 22. listopadu v Praze. Novinkou letošní výstavy finalistů je účast držitelky prestižní britské Turnerovy ceny, umělkyně Laure Prouvostové.

Soutěž Cukrář roku zná vítěze, klání sledovaly stovky lidí

Praha - Vítězem soutěže Cukrář roku 2016 byl v sobotu na pražském veletrhu For Gastro&Hotel vyhlášen František Buchal z cukrárny Buchalovi v Praze 9. Porota ocenila jak jeho dort v podobě hradu Karlštejn, tak dva deserty – perníkovo jablečný a čokoládovo malinový dortík. Stovky zájemců v sobotu v pražských Letňanech obdivovaly cukrářské umění sedmi účastníků této soutěže.

V Praze se trénovala stavba protipovodňových zábran

Praha /FOTOGALERIE/ - V Holešovicích si v sobotu hasiči spolu s policisty a vojáky vyzkoušeli stavění protipovodňových bariér. Šlo o největší podobné cvičení od roku 2011. Mobilní bariéry stojí od Hlávkova mostu po budovu LightHouse u Libeňského mostu. Bariéra je dlouhá 1,172 metrů. Odpoledne bude prostor otevřený veřejnosti, večer se bariéry znovu rozeberou. V příštím roce by se mohla vyzkoušet stavba protipovodňových opatření v pražské Troji, řekl v sobotu vedoucí oddělení krizového managementu pražského magistrátu Daniel Barták.

KRÁTCE: Ve Stromovce začíná Finger Food

Praha - První podzimní sobotu provoní Stromovku burgery, raw a vegan speciality, sushi, sladké a slané koláčky, cupcakes a další chuťovky.

Nedělní fotbalové derby na Letné pohlídají stovky policistů

Praha - Několik stovek státních i městských policistů bude v neděli dohlížet na bezpečný a bezproblémový průběh fotbalového derby mezi pražskou Spartou a Slavií, které se hraje odpoledne na Letné. Do bezpečnostních a dopravních opatření se zapojí příslušníci pořádkové, kriminální, dopravní a cizinecké služby, nebude chybět antikonfliktní tým, speciální a krajské pořádkové jednotky, strážníci, psovodi i policisté na koních. V pátek sdělil mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Dřevěná vzducholoď na střeše centra DOX se otevře v listopadu

Praha - Rozměrná dřevostavba ve tvaru vzducholodi, která během uplynulých měsíců vyrostla na střeše centra současného umění DOX, se otevře návštěvníkům v listopadu, řekla mluvčí Zuzana Masná. Postavil ji architekt Martin Rajniš známý svými stavbami akcentujícími souznění s přírodou. Bude součástí centra a sloužit by měla především literatuře. Budou se v ní konat debaty a autorská čtení, návštěvníci ale budou moci do vzducholodě chodit i sami se svojí knížkou.

V pražských Letňanech začíná stavební veletrh For Arch

Praha - Na výstavišti v pražských Letňanech v úterý začíná 27. ročník mezinárodního stavebního veletrhu For Arch. Zúčastní se ho více než 800 vystavovatelů z 15 zemí světa. Akce potrvá do soboty 24. září.

Festival audiovizuální tvorby Lunchmeat nabídne přes 30 umělců

Praha - Festival Lunchmeat letos uvede přes 30 umělců v projektech propojujících elektronickou hudbu, vizuální show a nová média. Akce přivážející do České republiky představitele světové audiovizuální tvorby začne 25. září celodenním programem v pražském Anežském klášteře. V pondělí o tom za pořadatele informoval Václav Kovář.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT