VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 7

Pražská zoo v neděli oslaví 45 let od nalezení gorily Kamby

Praha - Pražská zoologická zahrada v neděli oslaví 45 let od nalezení samice gorily Kamby, která je nejstarší členkou její gorilí skupiny. Přesné datum narození Kamby zahrada nezná, protože pochází z volné přírody a jako mládě byla nalezena u pytláků, kteří ji chtěli prodat na černém trhu. Místo narozenin proto pražská zoo, která má Kambu od roku 2005, slaví její "nalezeniny".

OBRAZEM: Prostor před Národním zemědělským muzeem provoněly zabíjačkové dobroty

Praha /FOTOGALERIE/ - Domácí zabijačka v tradičním českém duchu se odehrála v sobotu v Národním zemědělském muzeu. Návštěvníci tu mohli vidět mistra řezníka v akci a dozvědět se zajímavosti o jeho práci. Masné výrobky a další gastronomické speciality samozřejmě příchozí mohli ochutnat. Oživení přinesly řemeslné i výtvarné dílny, divadélko Tři prasátka či prohlídka muzejních výstav. 

Páteční požár stánků v Letňanech způsobil škodu do deseti milionů

Praha /FOTOGALERIE/ - Páteční požár stánků s občerstvením na výstavišti v Praze Letňanech způsobil předběžnou škodu osm až deset milionů korun. V sobotu to řekl obchodní a marketingový ředitel provozovatele výstaviště František Martin Přívětivý. Oheň, který vznikl při práci s propanbutanovou lahví, podle něj zničil dva stánky včetně vybavení, okolní sezení a fasádu přilehlých veletržních hal. Dva muži byli při požáru lehce zraněni.

AKTUALIZOVÁNO

Na výstavišti v Praze Letňanech hořely stánky, dva lidé byli zraněni

Praha /FOTOGALERIE/ - Na výstavišti v Praze - Letňanech v pátek hořely stánky s občerstvením. Požár vznikl při výměně propanbutanové lahve, několik dalších následně explodovalo. Hasiči zhruba po 40 minutách požár dostali pod kontrolu, dva ze šesti stánků ale oheň zničil. Informoval o tom velitel zásahu Miloš Němec a obchodní a marketingový ředitel provozovatele výstaviště František Martin Přívětivý. Dva lidé ze stánku byli lehce popáleni, zhruba 200 lidí z blízké haly bylo preventivně evakuováno.

Pražské mosty se dočkají tří nových sourozenců

Praha - Žluté lázně se dočkají nového souseda Dvoreckého mostu. Jeho podoba se začne hledat ještě letos. Nové mosty by také mohly vzniknout mezi Holešovicemi a Karlínem či Podbabou a Trojou. Tam je ve hře i tunel. Pod Vltavou.

KRÁTCE: Holešovická kavárna i nadále vzdoruje EET

Praha - Bitcoin Coffee v Holešovicích zažilo návštěvu kontrolorů elektronické evidence tržeb. Pokutu kavárně neudělili. Podle zástupců finanční správy bude věc předána oddělení, které má na starost správní trestání v oblasti evidence tržeb. Kavárna i nadále odmítá přijmout EET. Systém totiž považují za nemorální.

Praha má plán obnovy holešovické tržnice, nic ale nedělá, tvrdí ČSSD z Prahy 7

Praha - Hlavní město má plán týkající se revitalizace holešovické tržnice, areál se ale žádných změn nedočkal a dál chátrá. Na tiskové konferenci to ve středu řekli členové opoziční ČSSD z Prahy 7. Vyzvali magistrát i místní radnici k okamžité nápravě. Chtějí, aby se historická tržnice stala přirozeným obchodním centrem Holešovic. 

Na Gaudeamu se představí 191 vysokých škol a dalších vzdělávacích institucí

Praha - Na veletrhu Gaudeamus Praha 2017, který se ve středu a ve čtvrtek uskuteční na výstavišti v Praze - Letňanech, představí svou nabídku 191 tuzemských i zahraničních vysokých škol a dalších vzdělávacích institucí. Návštěvníci se budou moci seznámit s více než třemi tisícovkami oborů, informovali pořadatelé.

Novým radním Prahy 7 byl zvolen Jakob Hurrle z Praha 7 sobě

Praha - Novým radním Prahy 7 pro sociální věci a zdravotnictví byl zvolen Jakob Hurrle z hnutí Praha 7 sobě. Dosud tuto funkci zastávala Silvie Kratochvílová (PRO7), která rezignovala podle svých slov "dobrovolně, ale proti své vůli". Ukončila také členství ve Straně zelených. Nově má Praha 7 sobě sedm radních, menšímu koaličnímu partnerovi PRO7 zůstali dva radní.

Praha 7 bude letos hospodařit s výdaji 487,5 milionu korun

Praha - Městská část Praha 7 bude letos hospodařit s výdaji 487,5 milionu korun a příjmy 266 milionů korun. Rozdíl dorovná ze zisků z vedlejší hospodářské činnosti, jako jsou pronájmy nebo privatizace bytů, a z úspor z minulých let. V rozpočtu zůstává z loňského roku také nevyčerpaných 100 milionů korun na pořízení nové budovy radnice. Rozpočet v pondělí večer schválilo zastupitelstvo.

Cesta za vzděláním může mít i podobu čísla 758

Praha – Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus, jehož již desátý ročník se od středy do čtvrtka koná ve veletržním areálu PVA Expo Praha v Letňanech, by měl být od metra snáze dostupný i návštěvníkům s horší pohyblivostí.

AKTUALIZOVÁNO

Praha 7 musela vrátit sedm milionů z dotace na tepelná čerpadla

Praha - Městská část Praha 7 musela vrátit sedm milionů z dotace na tepelná čerpadla pro základní školu na Ortenově náměstí. Zakázka z roku 2009 ze 22 milionů korun byla podle současného místostarosty Pavla Vyhnánka (Praha 7 sobě) zmanipulovaná. Projektová dokumentace vznikla ještě před vypsáním veřejné zakázky, projektantem a zhotovitelem byla jediná firma. Další kroky rada městské části zváží, peníze chce ale od viníků získat. Zastupitelé v pondělí problém vzali na vědomí.

AKTUALIZOVÁNO

Ministr Ludvík rezignoval na post předsedy finančního výboru

Praha - Ministr zdravotnictví a předseda pražské ČSSD Miloslav Ludvík rezignoval na post předsedy magistrátního finančního výboru. Ludvík to řekl dnes na jednání výboru. Rovněž uvedl, že skončí jako zastupitel. Rezignaci předá primátorce Adrianě Krnáčové (ANO), aby ji v úterý mohli projednat radní. V zastupitelstvu Prahy jej vystřídá zastupitel Prahy 7 Daniel Štěpán (ČSSD), který má slib zastupitele složit na čtvrtečním jednání. Ludvík se stal ministrem loni v listopadu. ČSSD má v pětašedesátičlenném zastupitelstvu osm mandátů.

Nové vstupní brány do Výstaviště by mohly stát v roce 2018

Praha /FOTOGALERIE/ - Nové vstupní brány do areálu Výstaviště by mohly stát v roce 2018. Správce areálu, městská firma Rozvojové projekty Praha, vyhlásila na řešení vstupního prostoru architektonickou soutěž. Informoval o tom dnes v tiskové zprávě Institut plánování a rozvoje (IPR), který soutěž zaštiťuje. Úpravy vstupu by měly být první fází rekonstrukce výstaviště, do budoucna se počítá i s dostavbou vyhořelého křídla Průmyslového paláce.

OBRAZEM: Milovníci vinylů zamířili na Letnou

Praha /FOTOGALERIE/ - Poslechnout si, koupit si nebo vyčistit gramofonové desky mohli milovníci klasiky včera v kině Bio Oko na Letné. Na místě si od 25 korun koupili LP takových hvězd, jakými jsou Beatles, Frank Zappa, Deep Purple, Michael Jackson nebo Frank Sinatra. Pokud si návštěvníci vybrali větší množství kusů, dali za jeden jen 10 korun. Mezi stovkami desek se nacházely i takové skvosty jako Hurvínkovy příběhy nebo například i hip hop nebo techno. Akce se zúčastnili nejen Letenští, ale i milovníci vinylů z dalších koutů Prahy.

Veterináři potvrdili ptačí chřipku u volně žijící labutě v Praze

Praha - Veterináři potvrdili přítomnost viru ptačí chřipky H5N8 u volně žijící labutě nalezené u Pražské tržnice v Praze 7. Zatím však mimořádná opatření nechystají. Novinářům to v sobotu sdělil mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Pejchal. V ČR se ptačí chřipka objevila před více než týdnem po zhruba deseti letech. Zatím je v Česku šest ohnisek, přičemž do českého pohraničí zasahují i ochranná pásma okolo polského ohniska v lokalitě města Kudowa Zdrój asi kilometr za státní hranicí.

OBRAZEM: Budoucí nevěsty se sešly na veletrhu

Praha /FOTOGALERIE/ - Hotel Clarion se na dva dny zahalil do bílé barvy. Od pátku do dnešních 18 hodin se tam totiž odehrává 7. ročník veletrhu Svatební dny. Na ploše větší než tři tisíce metrů čtverečních se prezentuje 140 vystavovatelů. Návštěvníky čeká módní přehlídka svatebních a společenských šatů nebo pánské módy. Kromě toho je letošní rok obohacen například o vystoupení kapely ABBACZ. Čestným hostem veletrhu se stala vosková verze známého herce George Clooneyho, kterého zapůjčilo Musée Grévin Praha.

Hlavní rekonstrukce zemědělského muzea bude letos hotová

Praha - Hlavní část rekonstrukce pražské pobočky Národního zemědělského muzea na Letné by měla být hotova už letos. Vybourají se některé zdi, kde jsou nyní kanceláře, vzniknou tak nové expoziční prostory. Celá rekonstrukce by měla stát 70 milionů korun, řekl v pátek na tiskové konferenci generální ředitel muzea Milan Jan Půček. Přestaví se také střecha, kam budou návštěvníci chodit na pikniky. Lidé z ní budou mít unikátní výhled na Prahu a odpočinou si na plošině s trávou. Dělníci a pracovníci muzea obnovují budovu a sbírky za provozu.

Praha 7 zavedla zóny s nejvyšší povolenou rychlostí 30 km/h

Praha - Radnice Prahy 7 zavedla zóny s nejvyšší povolenou rychlostí 30 kilometrů v hodině. Řidiči musí tuto rychlost dodržovat v oblasti od Bubenské ulice až na Letnou k fotbalovému stadionu. V úterý sdělil místostarosta Ondřej Mirovský (SZ). Snížení rychlosti se nevztahuje na hlavní komunikace, tam nadále platí nejvyšší povolená rychlost 50 kilometrů v hodině. V minulosti snížily povolenou rychlost radnice Prahy 5 nebo 8.

KRIMI MIX: Všímaví svědci zřejmě pomohli najít varnu

Praha - Upozornění všímavých občanů, že se v opuštěném objektu v Holešovicích pohybují neznámé osoby, pomohlo pražským strážníkům najít hledanou ženu – a zřejmě i omezit šíření drog.

V Praze 7 je nově zdarma přístupná dvacítka veřejných toalet

Praha - Na několika místech Letné a Holešovic mohou obyvatelé i návštěvníci nově využít veřejně přístupné toalety. Bezplatné je použití záchodků na radnici, nádraží, v metru ale i v několika spolupracujících kavárnách a bistrech. Projekt připravila místní radnice. V rozhovoru to řekl starosta Jan Čižinský (Praha 7 sobě).

Stanici metra Nádraží Holešovice uzavřel nález podezřelého zavazadla

Praha - Stanice metra Nádraží Holešovice byla na několik desítek minut uzavřena. V místě zasahovali hasiči a policisté, protože zde bylo údajně nalezeno podezřelé zavazadlo. Vozy metra podle webu DPP stanicí pouze projížděly. Provoz ve stanici byl obnoven ve 21.35 hodin.

Kontroverzní pestrobarevný průvod projde Prahou. Letná má patřit cirkusu

Praha - Stejnopohlavní svazky, to je ústřední téma letošního festivalu tolerance Prague Pride, který se ukuteční letos v srpnu. Čirou zábavu bez jakýchkoliv předsudků pak nabídnou artisté i klauni na Letní Letné.

Nejmladší sloní sameček dostal při křtu v zoo jméno Rudi

Praha/FOTOGALERIE/ - Nejmladší sloní sameček, který se v pražské zoologické zahradě narodil v říjnu, dostal při úterním slavnostním křtu jméno Rudolf čili Rudi. V anketě mu jméno vybrali sami návštěvníci. Novinářům to řekla mluvčí zahrady Jana Myslivečková. Rudi je druhým sloním mládětem, které se letos v Praze narodilo. Parťáka mu dělá Maxmilián, který přišel na svět na jaře. Dva sloní přírůstky v jednom roce jsou pro zoo raritou.

Pražští památkáři dají červenou provizorní hale na Výstavišti

Praha - Pražští památkáři nedají souhlas s dočasnou stavbou na místě vyhořelého křídla Průmyslového paláce na Výstavišti. Preferují trvalé řešení. V rozhovoru s médii to řekl šéf památkářů Jiří Skalický. Vedení Prahy od požáru paláce v roce 2008 neúspěšně plánuje vytvoření repliky. Nedávno oznámilo, že chystá architektonickou soutěž na provizorní halu za 200 až 300 milionů korun. Záměr zkritizovala opozice. Podle ní hrozí, že by se z drahého provizoria mohla nakonec stát stavba trvalá.

Tip na vánoční prázdniny: Mořský svět v Praze láká i na trnucha indického

Praha /FOTOGALERIE/ - Na vánoční prázdniny v Mořském světě v areálu Výstaviště v pražských Holešovicích připravili další zajímavé podívané s ukázkou krmení, kde se uplatní i noví živočichové, kteří byli dovezeni v listopadu.

Tomáš Císařovský vystavuje obrazy ze života Václava Havla

Praha - Různé momenty ze života dramatika, spisovatele, disidenta a prvního porevolučního československého prezidenta Václava Havla ztvárnil podle svých představ malíř Tomáš Císařovský. Obrazy vznikaly v letech 2012 až 2016, tedy až po Havlově smrti. Je jich deset a tvoří základ výstavy, která ve čtvrtek začala v centru DOX. Jmenuje se Úmysl a trochu náhoda a potrvá do 6. března.

Kde o svátcích zaparkujete na zónách?

Praha - Některé městské části slíbily během svátků omezit provoz zón placeného stání. Radnice Prahy 7 ale oproti loňsku k tomuto opatření nepřistoupí, prý by se k nim nahrnula auta odjinud.

Praha 7: Výstaviště má velký potenciál, který Praha neumí využít

Praha - Výstaviště v pražských Holešovicích má ohromný potenciál, který ale Praha po celá léta nedokázala využít. V rozhovoru to řekla radní pro rozvoj Prahy 7 Lenka Burgerová (Praha 7 sobě). Radnice usiluje o to, aby se do zchátralého areálu vrátili lidé. Pracuje na obnovení jedné z významných promenád vedoucí do Stromovky. Chtít ale musí hlavně majitel, kterým je magistrát, dodává radní.

KRÁTCE: Muzikanti zahrají cestujícím v metru

Praha - Pražané budou mít ve čtvrtek odpoledne možnost se na chvíli se zastavit uprostřed předvánočního shonu. V prostorách metra se už popáté uskuteční série vystoupení nazvaná Nalaďte se v metru také o Vánocích. Ve vestibulu stanic Vltavská, Florenc C, Hlavní nádraží, Muzeum, Palmovka a Můstek B zahrají cestujícím mladí muzikanti z pražských hudebních škol i kapely nejrůznějších žánrů.

Praha v architektonické soutěži vybere podobu lávky přes Štvanici

Praha - Hlavní město v architektonické soutěži vybere podobu lávky přes Štvanici, která spojí břehy Holešovic a Karlína. O vypsání soutěže v úterý rozhodla rada hlavního města. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman. Dlouho plánovaná bezbariérová lávka pro pěší a cyklisty vyjde na stovky milionů korun. Holešovická radnice i Praha 8 investici vítají.

Praha chystá architektonickou soutěž na lávku přes Štvanici

Praha - Hlavní město zřejmě v lednu vypíše architektonickou soutěž na lávku přes Štvanici, která spojí břehy Holešovic a Karlína. O vypsání soutěže bude v úterý rozhodovat rada hlavního města. V pondělí to řekl Marek Vácha z Institutu plánování a rozvoje (IPR). Dlouho plánovaná bezbariérová lávka pro pěší a cyklisty vyjde na stovky milionů korun. Holešovická radnice i Praha 8 investici vítají.

V Praze na Letné po řadě odkladů začala oprava vodárenské věže

Praha - V hlavním městě na Letné po řadě odkladů začala oprava historické vodárenské věže. Práce potrvají rok. V neděli to řekl starosta Prahy 7 Jan Čižinský (Praha 7 sobě). Rekonstrukce vyjde na zhruba 54 milionů korun. Část zaplatí magistrát, další peníze by mohly přijít z evropských dotací.

Na pražském Smíchově aktivisté prodávali "psí maso"

Praha - Ke koupi "vánočních psů" v sobotu vyzývali aktivisté na pražském Smíchově. Protestovali tak proti tradičnímu vánočnímu prodeji a zabíjení kaprů v ulicích. Akci pořádala organizace 269life, která dlouhodobě upozorňuje na utrpení zvířat v různých odvětvích průmyslu.

Na galerii DOX „přistál“ Gulliver

Praha - Gulliver, tak zní jméno vzducholodě, která vyrostla na střeše Centra současného umění DOX. Otvírá se zítra a sloužit bude především literátům

Vzducholoď na střeše DOXu pokřtí v sobotu spisovatelé a umělci

Praha /FOTOGALERIE/ - Dřevostavbu ve tvaru vzducholodi, která vyrostla na střeše centra současného umění DOX v Praze, pokřtí 10. prosince spisovatelé Azar Nafisiová a Patrik Ouředník, ilustrátor a autor knih pro děti Petr Sís a zakladatel organizace Art for Amnesty Bill Shipsey. Konstrukce 42 metrů dlouhá a deset metrů široká by měla sloužit především literatuře. Novináře o tom ve čtvrtek informoval zakladatel Centra DOX Leoš Válka.

V Praze 7 vzniká Art District 7, má propojit kulturní instituce

Praha - V Praze 7 vzniká projekt s názvem Art District 7, který chce propojit kulturní instituce a lidi zabývající se výtvarným a divadelním uměním nebo třeba designem. Vznikla tak mimo jiné komplexní databáze, která mapuje jednotlivá místa s kulturním potenciálem. Na tiskové konferenci ve Veletržním paláci to ve středu řekla radní Hana Třeštíková (Praha 7 sobě) a David Kašpar z Institutu plánování a rozvoje (IPR).

AKTUALIZOVÁNO

Žena omdlela, byla okradena

Praha  - Podaří se díky všímavým občanům objasnit, kým a za jakých okolností byla okradena žena v bezvědomí? Policisté z pražského Žižkova věří, že by to mohlo klapnout. Zatím totiž s případem nepokročili, i když se jím zabývají již od 15. září. Tehdy na několik minut omdlela žena procházející v brzkých ranních hodinách parkem na náměstí Jiřího z Lobkovic – a když ležena na zemi, někdo jí sebral peněženku i s doklady a platební kartou.

Poznejte elegantní architekturu Letné

Praha /INFOGRAFIKA/ - Pražský deník vám přináší vycházky Prahy neznámé. Vydáme se po méně známých, ale zato neméně zajímavých zákoutích metropole. Tento týden se pustíme za architektonickými poklady Letné.

Na Letné začaly radovánky na ledě

Praha /FOTOGALERIE/ - Nové kluziště slouží od soboty Pražanům na Letenské pláni. Zájemci tam mohou zdarma bruslit každý den od 9 do 21 hodin, pro děti jsou zároveň připraveny nejrůznější soutěže a hry přímo na ledě. Pro začátečníky bude k dispozici i půjčovna bruslí a školička bruslení. Kromě sportovního vyžití se uskuteční bohatý doprovodný program, kterého se v průběhu prosince zúčastní řada sportovních hvězd. Na Letné například vystoupí akrobatický lyžař Aleš Valenta, desetibojař Roman Šebrle nebo hokejoví olympijští vítězové z Nagana. Spolu s kluzištěm se tam uplynulý víkend otevřely i vánoční trhy s občerstvením a posezením.

OBRAZEM: Design a móda oživuje Holešovice

Praha /FOTOGALERIE/ - Vánoční triangl propojil tři zajímavé holešovické prostory Vnitro-block, Továrnu a MINT market. První zmíněný se stal útočištěm pro všechny kreativní duše. Na své si přišli milovníci módy, hudby i divadla. Ve Vnitroblocku vyrostla galerie mladých designérů a showroom lokálních a středoevropských značek. V Továrně příchozí nakoupili u 40 designérů. Nechyběly ani filmové projekce, recyklační workshopy nebo možnost navrhnout si vlastní ponožky. Spojení autorské módy i designu našli návštěvníci v holešovické tržnici v hale 13. Akce se koná až do neděle.

Nádražka kvůli EET končí. Další bojují

Praha /FOTOGALERIE/ - Oblíbený podnik v Bubenči kvůli elektronické evidenci tržeb zavřel. Ostatní tradiční nádražky s administrativní zátěží zápasí.

Podzemní garáže u Blanky se otevřou na jaře

Praha - Hlavní město aktuálně vybírá provozovatele podzemních garáží na Letné a na Prašném mostě pro více než tisícovku aut. Vítěz by měl na jaře roku 2017 podepsat nájemní smlouvy na jednotlivá místa a následně spustit provoz.

ÚOHS schválil prodej pražského Obchodního centra Letňany

Brno, Praha - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) schválil prodej pražského Obchodního centra Letňany německé společnosti Union Institutional Investment GmbH. Rozhodnutí je už pravomocné, řekl mluvčí úřadu Martin Švanda. Obchodní centrum Letňany prodal řetězec Tesco. Přesnou hodnotu miliardové transakce firmy nezveřejnily. Hypermarket Tesco v Letňanech zůstává v provozu na základě dlouhodobého pronájmu.

V Praze jsou první tři tzv. chytré lampy, nabízejí různé služby

Praha /FOTOGALERIE/ - Na třech místech v hlavním městě byly instalovány pouliční lampy, které vedle vlastního osvětlení zajišťují wi-fi připojení, nabíjení elektromobilů a elektrokol a měří kvalitu ovzduší. Lampy jsou také vybaveny SOS tlačítkem, jehož prostřednictvím lidé mohou přivolat pomoc přes tísňovou linku 112. Takzvané chytré lampy v pondělí novinářům představila Pražská energetika (PRE).

Vůz Františka Josefa I. si o víkendu prohlédlo přes tisíc lidí

Praha - Více než tisícovka návštěvníků Národního technického muzea v Praze využila o víkendu poslední možnosti, kdy si mohli prohlédnout interiér jídelního vozu dvorního vlaku Františka Josefa I. „Jen v sobotu navštívilo muzeum 1200 lidí," sdělila mluvčí muzea Jana Dobisíková. Vůz byl veřejnosti přístupný od 22. listopadu u příležitosti 100. výročí panovníkova úmrtí. Od pondělí jej budou lidé moci v muzeu vidět opět pouze zvenku.

Zapomenutou peněženku „adoptoval“ další zákazník

Praha - Jednašedesát tisíc korun nikoli do obchodu, ale naopak z obchodu odnášel prozatím neznámý muž, po kterém kvůli krádeži peněženky pátrají od 31. října policisté z pražských Holešovic. Hledají člověka, který si z obchodu s elektronikou v tamní tržnici odnesl naditou portmonku.

Prodej léků před nádražím zmařila policie

Praha/VIDEO/- Dopadnout dealera prášků zneužívaných jako droga (a to přímo při činu) se podařilo kriminalistům I. obvodu pražské policie. Klec navíc spadla už po třech dnech od chvíle, kdy detektivové získali první poznatky o tom, že by v okolí holešovického nádraží mohlo docházet k protiprávnímu jednání, připomněl v pátek Tomáš Hulan z policejního ředitelství.

Chátrání Výstaviště končí, slibuje Praha

Praha - Na jaře by konečně měly začít zásadnější opravy rozpadajícího se Výstaviště v Holešovicích. V odpočinkové zóně pak nově vznikne griloviště a přírodní biotop. Opozice ale vedení města kritizuje za to, že poslední dva roky promarnilo.

KRÁTCE: Kočovní herci podpořili kolotoč

Praha - Divadelníci ze souboru Ty-já-tr předali Praze 7 celkem 18 tisíc korun na opravu Letenského kolotoče. Peníze vydělali během léta při svém kočovném hraní, kdy putovali od vesnice k vesnici.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT