VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 7

Koťata v odpadu? Skoro denně!

Praha - Nechtěná koťata, jež někdo vyhodil doslova jako odpadky – to se od víkendu začalo v metropoli stávat málem každodenní realitou. Sobotní případ, kdy kdosi „odložil" do kontejneru na separovaný sběr plastu dvě zauzlované igelitové tašky obsahující rovnou desítku koťátek, totiž nezůstal osamocený.

Lidé z Holešovic nemají vyhráno. Betonárna by mohla pokračovat

Praha - Holešovičtí betonárnu v místním přístavu nechtějí. Nyní za její zrušení musejí bojovat dál. Jejich odvolání k magistrátu proti dalšímu provozu bylo zamítnuto. Betonárna jim však nabídla změny ve svém provozu.

Tahat člun z vody je hotová věda

Praha - Pomoci – a při tom nenatropit víc škody než užitku. To bylo cílem pražských hasičů, kteří byli přivoláni k Vltavě na Podolské nábřeží k potápějícímu se sportovnímu člunu. Jednotky z centrály, z Holešovic a potápěče z Modřan čekalo dvouhodinové úsilí, než se plavidlo podařilo dostat na břeh.

Na střeše Veletržního paláce bude kino s tradiční promítačkou

Praha - Na střeše Veletržního paláce v Holešovicích začíná v úterý opět fungovat letní kino. Po loňském zkušební srpnovém promítání budou moci letos návštěvníci film v jeho tradiční formě sledovat po celé léto. Připraveno je 24 projekcí z 16 či 35milimetrového filmového pásu. Program nabízí české i zahraniční snímky – Nejistou sezónu, Jízdu, Zvětšeninu, E. T. Mimozemšťana nebo Zbytečnou krutost. Promítají se originální filmové pásy z přenosných promítaček.

Příliš krátká zelená? Nebojte se ozvat

Praha /INFOGRAFIKA/ - Změnit intervaly semaforů není jednoduchá záležitost. Magistrát ale slyší i na podněty občanů. Paní Jaroslava chodí často z Veletržní ulice do obchodu na Letenském náměstí. Sedmdesátiletá seniorka měla mnohdy problém přes přechody k prodejně přeběhnout. „Zelená tady byla tak krátká, že měli co dělat i mladší a rychlejší," upozorňuje.

Nová cena za architekturu má 63 nominací, často i starších staveb

Praha - Z téměř pěti stovek realizací přihlášených do prvního ročníku národní ceny za architekturu vybrala porota 63 staveb. V úterý večer nominace pořádající Česká komora architektů vyhlásila v kulturním prostoru La Fabrika v pražských Holešovicích. Na podzim z nich vybere zhruba deset finalistů a celkový vítěz České ceny za architekturu bude vyhlášen 7. listopadu.

Praha schválila memorandum o zápůjčce Slovanské epopeje do Číny

Praha - Pražští radní v úterý schválili znění memoranda, na základě kterého metropole půjčí Slovanskou epopej Alfonse Muchy do Číny. Výstava v Číně bude následovat po japonském turné a bude od poloviny roku 2017 do poloviny roku 2018. Čínská strana za zápůjčku zaplatí 2,7 milionu Kč. Zároveň se zaváže k úhradě nákladů spojených s přesunem a balením pláten a s jejich pojištěním. Vyplývá to z návrhu memoranda.

La Fabrika připravuje festival nonverbálního divadla

Praha - Mezinárodní festival nonverbálního divadla se uskuteční od 26. června do 3. července v pražském multifunkčním prostoru La Fabrika. Díky zahraničním kontaktům a bohatým zkušenostem s uměleckou sférou je připraven program, který poprvé v ČR představí mezinárodní špičku žánru, sdělil v pondělí ředitel La Fabriky Richard Balous. Festival podle něj ocení choreografa světové pověsti Jiřího Kiliána a in memoriam mima a pedagoga Borise Hybnera.

Na Výstavišti začal dvoudenní hudební festival Respect

Praha - Na louce pod Bruselskou cestou na Výstavišti v pražských Holešovicích v sobotu začal dvoudenní hudební festival Respect. Zazní exotická hudba z Etiopie, tradiční muzika z Bretaně, spirituální trance s hebrejsko-beduínskými kořeny z Galileje i rytmy z ukrajinských venkovských tancovaček. Festival, jehož krédem je mapování odlišných kultur a dosud neznámé hudby, nabídne například vystoupení izraelských Diwan Saz nebo hvězdu world music zpěváka Mahmouda Ahmeda.

Linka přes Stromovku zkrátí cestu do zoo

Praha - Přes Stromovku má ještě letos vést nová autobusová linka. Ta propojí Holešovice a Bubeneč. Zároveň má být efektivní alternativou pro dopravu do zoo.

Praha 7 vyčlenila jednu stranu novin angličtině a vietnamštině

Praha - Radnice Prahy 7 vyčlenila jednu stranu radničních novin Hobulet informacím v angličtině a vietnamštině. Poprvé vyšla letos v červnu, informuje o dění na radnici nebo kulturních akcích. Novináře o tom informoval mluvčí městské části Martin Vokuš. Časopis vychází jedenáctkrát do roka v 30 tisících výtiscích, jeho vydávání radnici stojí 1,9 milionu korun. Na internetu a sociálních sítích radnice informuje navíc rusky a ukrajinsky.

Národní galerie redukovala archiv, odborníci protestují

Praha - Někteří historikové umění a archiváři protestují proti změnám v Archivu Národní galerie v Praze (NG). Ředitel NG Jiří Fajt archiv ze samostatné jednotky učinil součástí Oddělení vědeckých informací, odvolal jeho dlouholetého ředitele, respektive zrušil jeho místo a počet pracovních míst zredukoval na polovinu. 

Praha hledá nájemce prázdných pavilonů holešovické tržnice

Praha - Některé opuštěné pavilony holešovické tržnice by mohly najít využití jako divadelní prostory nebo kreativní centrum. Opravena by mohla být rovněž zeleninová tržnice. Novinářům to v pondělí řekli správce areálu Karel Král a náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Kombinovány by tu mohly být kulturní, umělecké i obchodní aktivity. Kdy z jedné z budov v areálu zmizí místní nevěstinec, není zatím jasné.

Pražské Letenské sady navštívili 'ručníkáři'

Praha /FOTOGALERIE, REPORTÁŽ/ - Deset stolů obsadili lidé, kteří mají na sobě viditelně umístěný ručník. Někdo ho má položený na rameni, někdo připnutý na batohu a někdo pro změnu uvázaný kolem hlavy. V knize britského spisovatele Douglase Adamse je totiž ručník základní výbavou každého stopaře, který se vydá do vesmíru.

ČEZ postaví pro Pražskou teplárenskou plynový horkovodní zdroj

Praha - Skupina ČEZ ESCO, která spojuje několik dceřiných firem ČEZ, postaví pro Pražskou teplárenskou plynový horkovodní zdroj s čerpací stanicí za 116 milionů korun. ČTK o tom dnes informoval mluvčí ČEZ Roman Gazdík. Projekt pro oblast pražských čtvrtí Holešovice a Letná by měl být uveden do zkušebního provozu na podzim letošního roku. Stavba je realizována ve sdružení se společností Telo.

Soud nepravomocně odsoudil bývalého šéfa IT Prahy 7 za krádež

Praha - Obvodní soud pro Prahu 7 v odvolacím řízení nepravomocně odsoudil k šestí měsícům podmíněně bývalého šéfa oddělení informatiky radnice Prahy 7 kvůli krádeží tří mobilních telefonů. Ředitel si měl přivlastnit tři telefony IPhone a způsobit radnici škodu přes 30 tisíc korun. Z rozsudku soudu rovněž vyplývá, že v minulosti byla evidence majetku formální a v nepořádku.

Gorilí mládě z pražské zoo je kluk

Praha - Gorilí mládě, které se koncem dubna nečekaně narodilo v pražské zoo, je sameček. Na svém twitterovém účtu o tom dnes informoval ředitel zahrady Miroslav Bobek. Od pondělí může veřejnost zasílat návrhy na pojmenování gorilího kluka. Křtiny se uskuteční v neděli 19. června.

Houdová navštívila RawFest o syrové stravě a životním stylu

Praha - Letošní RawFest, což je festival zaměřený na syrovou stravu a s tím spojený životní styl, navštívila i Miss České republiky z roku 1999 Helena Houdová. S účastníky festivalu se tato veganka podělí o své zkušenosti se zdravým životním stylem a předvede rituál s vodou. Třetí ročník tohoto festivalu začal v sobotu v Praze na Štvanici, veřejnost ho může navštívit také v neděli.

Ve Stromovce se chystá festival věnovaný pouličnímu jídlu

Praha- Ve Stromovce se v pátek v podvečer koná festival pouličního jídla Street Food Select. Návštěvníci budou moci zdarma ochutnat pouliční jídlo u pěti stánků předních pražských kuchařů, kteří se na tuto stravu specializují. Lákají je například na klasiku několika druhů hot dogů, neapolské pizzy nebo toastů s raclette. Na své si ale přijdou i milovníci raw pokrmů, brazilských sendvičů nebo karibského pouličního jídla.

Projektanta nového sídla vybere NKÚ zřejmě začátkem příštího roku

Praha - Nejvyšší kontrolní úřad vítá rozhodnutí vlády uvolnit peníze na stavbu jeho sídla. Příprava stavby však nabrala půl roku zpoždění a projektanta budovy vybere úřad zřejmě až začátkem příštího roku. Vláda v pondělí po měsících průtahů a přes nesouhlas ministra financí Andreje Babiše (ANO) rozhodla, že úřad může využít ušetřené peníze z předchozích let. Babiš požadoval důkladné posouzení hospodárnosti celé investice.

Výstaviště bude lépe přístupné, zmizí část plotu u Stromovky

Praha - Holešovické výstaviště bude lépe přístupné, zmizí část plotu mezi ním a parkem Stromovka. Na tiskové konferenci po jednání rady městské části to řekla primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Otevření areálu je první fází úprav výstaviště, letos do nich Praha investuje 110 milionů korun. Počítá se i s dostavbou vyhořelého křídla Průmyslového paláce, hlavní město aktuálně vybírá projektanta.

Na Rohanském ostrově se má stavět za rok, Bubny v nedohlednu

Praha - Z velkých plánovaných developerských projektů, které se mají v hlavním městě v nejbližší době začít stavět, vypadá nadějně nová čtvrť na Rohanském ostrově. Podle ředitele developmentu firmy Sekyra Group Leoše Anderleho by to mohlo být zhruba v polovině příštího roku. 

Uskuteční se benefiční Běh pro Paraple na podporu vozíčkářů

Praha /GALERIE/ - V Letenských sadech se v neděli uskuteční 17. ročník benefičního běhu pro Paraple, sportovně-společenské akce na podporu vozíčkářů. Odpoledne a podvečer plné pohybu, zábavy a hudby tradičně zahájí herec a režisér Zdeněk Svěrák. Běhu pro Paraple bude předcházet třetí ročník charitativní aukce výtvarného umění pro Centrum Paraple, která se uskuteční od 13.00 hodin na Žofíně.

Zkopání revizora v metru agresor nepřiznal

Praha - Hodně zhurta se domáhal „svobody", kterou mu prý narušili revizoři při přepravní kontrole, muž, jenž jednoho z kontrolorů napadl. Stalo se to ve čtvrtek ráno ve stanici metra Vltavská. Revizora, který po něm chtěl předložení lístku, muž bez platného jízdního dokladu na nástupišti napadl: dvakrát ho kopl do hrudníku.

Rosický: Teď se soustředím jen na Euro. Ale Sparta pro mě bude téma

Praha - Kapitán fotbalové reprezentace Tomáš Rosický po odchodu z Arsenalu myslí jen na letní mistrovství Evropy a svou klubovou budoucnost nyní pustil z hlavy. Pětatřicetiletý záložník však přiznal, že pražská Sparta, která o jeho návrat hodně stojí, pro něj bude téma.

Hlinka zůstává ve Spartě. Na přání trenéra Kalouse: Byla to má priorita

Praha - Devětatřicetiletý hokejový útočník Jaroslav Hlinka bude pokračovat v pražské Spartě, kde mu v dubnu skončila smlouva. Kapitán Pražanů podepsal se stříbrným mužstvem extraligy nový kontrakt na příští dvě sezony.

V Praze má vzniknout další parkoviště pro zoologickou zahradu

Praha - V Praze má vzniknout další parkoviště sloužící zoologické zahradě. Na facebooku to sdělil ředitel zoo Miroslav Bobek. Parkoviště bude u tunelu Blanka a se zoo ho spojí linka městské hromadné dopravy. Také se rozšíří jižní parkoviště.

Na Letné vznikla jedna ze závěrečných scén filmu o sousoší Stalina

Praha /FOTOGALERIE/ - Na pražské Letné v pátek vznikala jedna ze stěžejních scén filmu Monstrum režiséra a scenáristy Viktora Polesného, film pojednává o autorovi Stalinova pomníku. Díky filmařům se na Letnou vrátila maketa sousoší Stalina budící od začátku týdne pozornost Pražanů i návštěvníků metropole.

Bobek končí v čele Unie českých a slovenských zoologických zahrad

Praha - Ředitel pražské zoo Miroslav Bobek ve čtvrtek rezignoval na funkci prezidenta Unie českých a slovenských zoologických zahrad (UCSZOO). Odůvodnil to dlouhodobými názorovými spory uvnitř unie a průběhem poslední valné hromady, která neschválila usnesení o podpoře takzvaných in-situ projektů členských zoologických zahrad.

S nožem v prodejně potravin prý loupil uprchlík z výchovného ústavu

Praha /VIDEO/ - Podezřelý 17letý mladík byl zadržen ve chvíli, kdy v noci vycházel z jednoho z barů v Praze 7. Do těchto slov shrnul Jan Daněk z ředitelství pražské policie novinky v šetření případu loupeže v prodejně, jejíhož pachatele kriminalisté IV. pražského obvodu hledali od středy 11. května.

Monstrum: osud tvůrce Stalinova pomníku

Praha /FOTOGALERIE/ - Na Letné roste maketa obřího Stalinova pomníku, který tam stál v letech 1955 - 1966. „Oživení" někdejšího největšího skupinového sousoší v Evropě se děje kvůli natáčení filmu o tragickém osudu jeho autora - sochaře Otakara Švece s názvem Monstrum.

Trojský lev je třetí mozaikou příběhů ředitele pražské zoo

Praha - Setkání u trojice vzácných lvů, které pražská zoologická zahrada dovezla v roce 2015 z Indie, se uskuteční v sobotu 21. května. Od 12 do 15 hodin bude u Pavilonu šelem a plazů připraven zábavný a soutěžní program pro děti i dospělé. A ředitel zoo Miroslav Bobek tam ve 14 hodin pokřtí svou další knihu.

Velký návrat. Kadlec odmítl Bundesligu i Francii a posílí Spartu: Chci domů

Praha - Fotbalvá Sparta hlásí zvučnou posilu. Vrací se reprezentační obránce Michal Kadlec. Jednatřicetiletý český fotbalista, kterému po sezoně skončila smlouva ve Fenerbahce Istanbul, se s letenským klubem dohodl na tříletém kontraktu. Pražský celek o tom informoval na svých internetových stránkách.

Soutěž o podobu radnice Prahy 7 vyhrál Atelier bod architekti

Praha - Vítězem soutěže o novou podobu radnice Prahy 7 je pražské sdružení Atelier bod architekti. Druhé místo obsadili Anne-Sereine Tremblayová a Jan Kudlička z Nizozemska a třetí příčka patří čtveřici Martin Čeněk, Dalibor Hlaváček, Ludvík Holub a Zuzana Kučerová z Prahy.

Tapír jihoamerický Toby oslaví ve čtvrtek své první narozeniny

Praha - Ve čtvrtek 19. května to bude přesně rok, co se v Zoo Praha narodilo roztomilé pruhované mládě tapíra jihoamerického. V zoologické zahradě se uskutečnily již dvě s ním spojené akce - první byla snídaně s tapírem v pruhovaných pyžamech, druhou akcí pak byly jeho křtiny, při kterých dostal jméno Toby.

Kurýři na kolech rozváželi zásilky i vlastnoručně vyrobený pervitin

Praha /VIDEO/ - Sprintera dostihl zákon. Přesně těmito slovy informoval v úterý Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie o likvidaci varny pervitinu fungující v bytě v Poupětově ulici v Holešovicích a o zadržení podezřelých. A proč mluvil o „sprinterovi"? Šlo o Sprintera s velkým S; o krycí název policejní akce. Ten prý nebyl zvolen náhodou.

Ščasný mluvil s Rosickým: Byl by přínosem. Do Sparty se vrací Schick i další

Praha - Fotbalisté Sparty sice nesplnili hlavní cíl a nezískali mistrovský titul, trenér Zdeněk Ščasný přesto hodnotí uplynulou sezonu jako nesmírně úspěšnou. Zejména proto, že s týmem postoupil až do čtvrtfinále Evropské ligy. Osmapadesátiletý kouč také prozradil, že už mluvil se záložníkem Tomášem Rosickým, který by se mohl po odchodu z Arsenalu vrátit na Letnou.

Dobrá kariéra. Mám být na co hrdý, těší po derniéře Kováče

Praha - Obránce Radoslav Kováč proti Jihlavě nastoupil k poslednímu utkání v kariéře. Během ní si se Spartou zahrál Ligu mistrů, nastupoval v anglické lize za West Ham, nebo za Spartak Moskva a proto prý má šestatřicetiletý fotbalista na co vzpomínat.

Lafata po střeleckém rekordu: Pět gólů? Tohle se stane jednou za život

Praha - Útočník David Lafata se s ligovou sezonou rozloučil hned dvěma rekordy. V sobotním posledním 30. kole zařídil výhru Sparty 5:0 nad Jihlavou a jako první hráč v historii nejvyšší soutěže dal v jednom utkání pět branek. Navíc si zajistil pátý titul krále střelců, což se dosud také nikomu nepovedlo.

OBRAZEM: Letná byla v sobotu férová

Praha - Fairtradová káva, lokální potraviny, férové květiny a bohatý doprovodný program. To byla hlavní lákadla sobotního festivalu Férová Letná. Návštěvníci druhého ročníku letenské akce se mohli těšit na přehlídku etické módy či vystoupení kapely Caravana.

OBRAZEM: Plavidlo chytili dřív, než ujelo

Praha - Ostrý zásah zažili pražští hasiči ze základny v Holešovicích, kteří ve čtvrtek před polednem původně vyráželi na Vltavu na výcvik se člunem Florián. Poblíž ulice Varhulíkové si všimli 70metrové nákladové vany, u níž bylo na první pohled zřejmé, že něco není v pořádku.

OBRAZEM: Z Letné je až do poslední květnové soboty pivní ráj

Praha - Na Letenskou pláň se mohou milovníci piva vypravit až do soboty 28. května. K ochutnání bude více než 150 druhů piv z desítek malých pivovarů stejně jako dobroty od řezníků a pekařů. Vstupné na všech 17 dní festivalu je 100 korun. Návštěvníci s trvalým pobytem na Praze 7 mají vstupné zdarma.

Středověké staveniště je středem výstavy k výročí Karla IV.

Praha /FOTOGALERIE/ - K 700. výročí narození císaře a krále Karla IV. připravilo Národní technické muzeum výstavu Civitas Carolina aneb Stavitelství doby Karla IV. Návštěvníky zavede na středověké staveniště a přiblíží jim na pozadí stavby opevnění Nového Města pražského tehdejší stavební techniky.

OBRAZEM: Lvi indičtí už chodí v pražské zoologické zahradě ven

Praha - Trojici vzácných lvů indických, která byla do pražské zoo přivezena po několika letech vyjednávání a příprav z indického státu Gudžarát, mohou návštěvníci nově vidět také ve venkovním výběhu. Lvice Ginni a Suchi i samec Jamvan venku od prvních dnů dovádějí s velkými míči a užívají si stejně jako návštěvníci krásného počasí.

Trenér Frič: Nevychováváme hráče pro mezinárodní futsal, ale pro ligu

Praha /ROZHOVOR/ - Futsalová Sparta Praha skončila letošní sezónu Chance futsal ligy ve čtvrtfinále, kde vypadla s Nejzbachem Vysoké Mýto. Vyzpovídali jsme trenéra týmu Davida Friče a zeptali jsme se ho i na několik kontroverzních témat.

Domek ve Stromovce má sloužit seniorům

Praha - Bývalý drážní domek 
v pražském parku Stromovka se měl už dávno změnit na komunitní centrum. Vybraní provozovatelé ze spolku Domus Vitae ale už rok 
a půl čekají, až dá magistrát pokyn k nezbytné rekonstrukci. Brzy by se situace mohla konečně změnit.

Zběsilá jízda: pijící řidič divoce ujížděl před policejním vozem

Praha /VIDEO/ - Téměř dvě promile nadýchal 48letý řidič subaru, který projel semafory na červenou přímo před očima policejní hlídky. Doslova - na Letenském náměstí nedlouho po půlnoci nerespektoval světelné signály, třebaže přímo za jeho autem jel policejní vůz.

Žhář zapálil kontejnery, hořela auta

Praha /FOTOGALERIE/ - Půl druhého milionu korun dosahuje škoda, kterou zatím neznámý žhář způsobil v pražských Holešovicích. Stalo se to v sobotu, kdy byli hasiči necelé tři hodiny po půlnoci přivoláni do vnitrobloku v Jateční ulici, kde kdosi zapálil šest plastových kontejnerů. Dodatečné došetření potvrdilo prvotní podezření, že opravdu šlo o dílo žháře.

Sedmička představí podobu nové radnice

Praha - Podoba chystané radnice Prahy 7 bude známa v druhé polovině května. Do opravy objektu kousek od Libeňského mostu chce vedení sedmičky investovat až 150 milionů korun. O podobě sídla rozhodne mezinárodní architektonická soutěž, do jejíhož druhého kola se probojovalo celkem osm návrhů.

Fotbalisté Sparty porazili Liberec a upevnili si druhé místo

Praha - Fotbalisté Sparty porazili ve 28. ligovém kole Liberec 3:0 a upevnili si druhé místo v tabulce, které zaručuje start v předkole Ligy mistrů. Za domácí se prosadili Ladislav Krejčí, Lukáš Juliš s Tiémokem Konatém a Letenští v nejvyšší soutěži naplno bodovali po dvou zápasech.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT