VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 7

Opravený Hermes začne opět sloužit lidem bez domova

Praha - V pondělí večer se lidem bez přístřeší opět otevře noclehárna na lodi Hermes, která kotví na Vltavě u Štefánikova mostu. Ubytovna procházela od druhé poloviny července údržbou před zimním obdobím, kdy bývá o toto sociální zařízení největší zájem. O ukončení plánované odstávky informovalo Centrum sociálních služeb Praha.

Průvod Prague Pride došel do cíle, na Letné je asi 40 tisíc lidí

Praha - V rámci pochodu hrdosti sexuálních menšin Prague Pride dorazilo do Letenských sadů podle organizátorů asi 40 tisíc lidí. Během průvodu si účastníci připomněli památku obětí nedávné střelby a americkém Orlandu. Celý pochod centrem Prahy se podle policie obešel bez incidentů.

Sprejery dopadli přímo při činu

Praha /VIDEO/ – V noci spadla klec – a následně pak ještě podruhé. Hned tři sprejery dopadli během noci na pátek policisté a strážníci v Praze 7, připomněla mluvčí pražské police Andrea Zoulová. Nejprve policisté v Holešovicích nachytali přímo při činu dvojici cizinců ve věku 27 a 27 let, kteří za pomoci spreje přetvářeli podle svého vkusu podobu železničního mostu v Partyzánské ulici. „Policie je podezírá i z dalších graffiti v této lokalitě," naznačila Zoulová, že sprejerských čmáranic dotyční mají asi na svědomí víc. Rozsah i výše způsobené škody zkoumají kriminalisté.

Praha bude mít veřejnou venkovní videogalerii

Praha - Hlavní město bude mít od čtvrtečního večera veřejnou venkovní videogalerii, ve které budou moci výtvarníci a vizuální umělci prezentovat svá díla. Experimentální prostor nazvaný Lumiverse bude na jednom z domů v ulici Milady Horákové v Praze 7 a zadarmo představí uměleckou tvorbu obyvatelům a návštěvníkům metropole. Ve čtvrtek o tom informoval Václav Kovář z kulturní organizace Lunchmeat, která se podílí na dramaturgii projektu.

Službami pro bezdomovce a narkomany je nejvíc zatížená Praha 7

Praha /TABULKA/ - Službami pro bezdomovce a narkomany je nejvíc zatížená Praha 7. Velký podíl na tom ale má loď Hermes, která kotví na Vltavě. Vyplývá to z analýzy distribuce nízkoprahových služeb, kterou nechal zpracovat magistrát. Další oblasti s jejich vyšší koncentrací těchto služeb jsou Praha 1, 3 a 5. V Praze je asi 4500 lidí bez domova, asi 1800 jich žije na ulicích.

Cena za rekonstrukci Invalidovny bude záviset na dalším využití

Praha - Cena rekonstrukce rozsáhlého barokního objektu pražské Invalidovny, o který se v tendru nepřihlásil žádný soukromý investor, by podle některých oslovených odborníků mohla dosáhnout až 2,5 miliardy korun. Pokud by se podle nich provedla generální oprava. Daleko nižší částku odhaduje Iniciativa pro Invalidovnu, která sdružuje odborníky na architekturu i občanské aktivisty. Odborník na městský rozvoj Nisan Jazairi novinářům řekl, že by mohla vyjít zhruba na 170 milionů korun.

Letenské sady v Praze zaplní od 18. srpna festival Letní Letná

Praha - Zahraniční a domácí hvězdy nového cirkusu, klaunerie, představení pod širou oblohou, koncerty, filmové projekce, workshopy i akce pro děti nabídne od 18. srpna do 4. září festival Letní Letná. Podle informací z úterní tiskové konference v Praze půjde o nejbohatší program v třináctileté historii.

Proč dostal nakládačku, opilý muž netušil

Praha – Muže podezřelého z agresivního útoku ve vestibulu stanice metra Vltavská, jehož obětí se měl stát notně opilý pasažér, hledají již od soboty 18. června kriminalisté I. obvodu pražské policie. Proč k napadení došlo, zatím není jasné – zbitý muž okolnosti incidentu neobjasnil. Nic si nepamatuje, protože se vracel z oslavy pod vlivem alkoholu, vysvětlil v úterý Jan Daněk z ředitelství pražské policie.

Kontrolovaný muž sám vytáhl pytlíky s drogou

Praha -  Velmi zvláštním způsobem si přivodil oplétačky kvůli drogám i svému agresivnímu jednání muž, jemuž v sobotu odpoledne na Strahově kontrolovala doklady hlídka pražských strážníků. A situace se vyostřila natolik, že došlo i na použití slzotvorného prostředku.

Praha 7 vybrala projektanta na novou podobu radnice

Praha - Městská část Praha 7 vybrala projektanta na rekonstrukci nové radnice. Stal se jím vítěz mezinárodní architektonické soutěže Atelier bod architekti s.r.o. V pondělí o tom informoval starosta Prahy 7 Jan Čižinský (KDU-ČSL/Praha 7 sobě). Se stavebními úpravami sídla úřadu chce městská část začít v průběhu příštího roku.

OBRAZEM: Na střeše DOXu roste obří vzducholoď

Praha /FOTOGALERIE/ - Obří artefakt 
v podobě dřevěné kostry vzducholodi roste už několik týdnů na střeše Centra současného umění DOX 
v Holešovicích. Kolos na délku dosahuje několika desítek metrů 
a jeho účel autoři dosud zarputile tají. Z dokumentace dostupné na úřadu městské části Praha 7 vyplývá, že pozoruhodná stavba má být dokončena v říjnu 
a zřejmě bude sloužit jako výstavní prostor.

Odvolání v případě výstavy o Monroeové projedná soud v září

Praha - Vrchní soud projedná na začátku září odvolání v případu ztráty mobiliáře k výstavě o americké herečce Marilyn Monroeové. Trojici mužů, kteří se podle nepravomocného verdiktu podíleli na ztrátě dalších věcí při přepravě kamiony, za to pražský městský soud v červnu uložil šest a sedm let vězení. Celkem se podle soudu muži podíleli na zmizení zboží za skoro devět milionů korun.

Vůně kávy dovedla tenistku Voráčovou k druhému letošnímu titulu

Hvozdná, Praha /ROZHOVOR/ – Kafe zabralo. Speciální motivace v podobě horkého černého moku pomohla v minulém týdnu v Praze tenistce z Hvozdné Renatě Voráčové k zisku jejího druhého letošního titulu v rámci seriálu ITF. 

Krádež auta usnadnila ztráta klíčů

Praha /VIDEO/ – Příležitost dělá zloděje, praví letitá moudrost. Plně se to potvrdilo koncem února v pražských Holešovicích. Z ulice U Průhonu tam zmizela Škoda Fabia, kterou si majitel cení na 80 tisíc korun.

Tématem Designbloku je sport, přehlídka bude na Výstavišti

Letošní přehlídka tuzemské designérské tvorby Designblok bude mít jako téma sport. Uskuteční se 27. až 31. října na holešovickém Výstavišti, kde se konala i loni. V úterý o tom za organizátory informovala Barbora Švehlová. Loni Designblok přilákal přes 37 tisíc návštěvníků.

Kdo oklamal seniorku a s penězi zmizel?

Praha /VIDEO/ - Neznámý muž se podle všeho nechtěl seznámit, ale jen napakovat. Tak pohlížejí kriminalisté III. obvodu pražské policie na případ, který řeší od poloviny července. Pětasedmdesátiletá žena, která zareagovala na seznamovací inzerát, přišla podle jejich zjištění o desetitisíce, informoval v pondělí Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie. „Kriminalisté teď pátrají po podvodníkovi, který zneužil její důvěřivosti," konstatoval.

NS potvrdil verdikt, který dal Praze možnost žádat škodu za palác

Praha - Nejvyšší soud (NS) v Brně potvrdil tři roky starý verdikt, který dal Praze možnost žádat od firmy Reality MK škodu způsobenou shořením levého křídla Průmyslového paláce v Praze. V dubnu bez veřejného jednání odmítl dovolání firmy i města Prahy, které původně chtělo miliardový nárok uplatňovat také vůči dalším dvěma společnostem. Nyní NS zpřístupnil odůvodnění. Firma Reality MK patří slovenské Inchebě a v současnosti čelí insolvenčnímu návrhu.

Hopsání po střechách vystřídala rvačka

Praha - Byl to pořádný tanec. Tak lze shrnout řádění cizinců v Holešovicích, u jejichž rvačky v opilosti ve čtvrtek po půlnoci museli zasahovat pražští strážníci i policisté. 

AKTUALIZOVÁNO

Proti prodeji Invalidovny protestují akademici, architekti i Praha

Praha - Vedle akademiků a soukromé iniciativy protestuje proti plánované dražbě historického objektu pražské Invalidovny také náměstkyně primátorky Petra Kolínská (SZ/Trojkoalice). Požádala proto v pátek ředitelku Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Kateřinu Arajmu, aby zrušila vyhlášenou dražbu budovy. Má se konat již 8. srpna. Mluvčí úřadu Radek Ležatka v pátek na dotaz médií odpověděl, že žádný důvod ke zrušení dražby není. „Během návštěvních dnů se v Invalidovně bylo podívat několik potenciálních zájemců," řekl.

Mezinárodní festival Letní Letná začne 18. srpna

Praha - Za tři týdny se hlavní město stane evropským centrem nového cirkusu, protože 18. srpna odstartuje v Letenských sadech 13. ročník mezinárodního festivalu Letní Letná. Oblíbená přehlídka akrobacie, tance, pohybového divadla a klaunérií nabídne přes 170 vystoupení, workshopů a představení pro děti. Na pěti scénách se v průběhu 18 dnů představí výjimečné zahraniční soubory i špička domácí scény, sdělila mluvčí festivalu Lucie Čunderliková.

Na připálený hrnec upozornil kouř a smrad

Praha /VIDEO/ – „Z bytu ve třetím patře se kouří. Zřejmě tam hoří. Přijeďte rychle!" Tak znělo oznámení sousedky volající nikoli na tísňovou linku hasičů, ale na číslo 156. O tom, jak se strážníci z Prahy 7 proměnili v sobotu večer v hasiče, informovala v úterý vedoucí kanceláře ředitele městské policie Irena Seifertová. 

Kombajn zcela zničily plameny

Praha /FOTOGALERIE/ – Na osm milionů korun se vyšplhaly škody, které v pondělí za soumraku způsobil požár kombajnu sklízejícího obilí na poli v pražských Letňanech. 

Fandy policie pohlídá i ze vzduchu

Praha - Početné síly, o kterých by se dalo přeneseně konstatovat, že mezi nimi nechybějí jak „hráči" vhodní k nasazení v obraně, tak i jednoznační útočníci, má před úterním ostře sledovaným fotbalovým utkáním na Letné na soupisce pražské policie.

Stromovka láká na opravené rybníky

Praha /FOTOGALERIE/ - Není to tak dávno, kdy byl stav vodních ploch ve Stromovce zoufalý. Opevnění břehů chybělo, mostky přes rybníky byly poškozené. Praha proto koncem roku 2014 začala s opravou všech vodních ploch a se stavbou několika nových. V první fázi město stávající rybníky odbahnilo a jejich břehy opevnilo. Poté přibyla nová stavidla. Mosty a strouhy se opravily a obložily kamenem. Rekonstrukcí prošla i historická secesní zábradlí, která zdobí jednotlivé vyhlídky.

Provoz na petřínské lanovce začal před 125 lety

Praha - Panorama hl. města ozdobila v létě 1891 známá silueta Petřínské rozhledny a dopravní pohodlí jejím návštěvníkům zajistila před 125 lety, 25. července 1891, petřínská lanovka. Obě atrakce přinesla Praze Jubilejní zemská výstava 1891. Zasloužil se o ně Klub českých turistů, jehož členové se v roce 1889 vrátili z Paříže nadšeni Světovou výstavou a jejím symbolem – zbrusu novou Eiffelovou věží.

Praha zaplatí opravu haly Královka za 37,5 milionu korun

Praha - Hlavní město zaplatí opravu a rozšíření sportovní haly Královka nad Stromovkou na Letné. Podle předběžného odhadu půjde o investici za 37,5 milionu korun bez DPH. Záměr schválila rada města. Vyplývá to z usnesení.

Ať to lítá! Šipky zvoní (nejenom) na Letné

Praha /FOTOGALERIE/ - Nevíte, co s pátečním (nebo jakýmkoli jiným) večerem? Zkuste šipkový turnaj. Deset elektronických terčů, po vojensku srovnaných do jedné řady, s neutuchající pílí poblikává, i drnčí. Dvacet mužů a žen na ně soustředěně hází šipky někdy jim svítící mašinka vesele zahraje (to když se trefí třeba do treblu, tedy trojnásobku čísla 20), jindy potměšile mlčí.

Hlavními hvězdami tenisového Prague Open budou Kližan a pár H+H

Praha /FOTOGALERIE/ - Osmadvacátý hráč světového žebříčku Martin Kližan ze Slovenska a stříbrný pár z olympijských her v Londýně Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou budou hlavními hvězdami tenisového Prague Open, který se od 25. do 31. července odehraje na štvanické antuce. Na čtvrteční tiskové konferenci to řekl Vladislav Šavrda, jeden z ředitelů turnaje, který je zároveň mužským challengerem a ženským podnikem kategorie ITF.

KRIMI MIX: Inhalátor nahradila gumová rukavice

Praha - Netradiční záchranný prostředek použili strážníci z Prahy 7, kteří pomáhali ženě postižené dýchacími problémy: posloužila gumová rukavice. Stalo se to v Ovenecké ulici na Letné, kam hlídku přilákal ženský křik.

Loď Hermes je mimo provoz, čeká ji pravidelná revize

Praha - Loď Hermes, která slouží jako noclehárna pro bezdomovce, je mimo provoz. Čeká ji pravidelná revize a oprava. Informoval ve středu radní pro sociální oblast Daniel Hodek (ČSSD). Odstávka potrvá do 14. srpna.

KRÁTCE: Sedmička nabízí kompostéry

Praha - Posledních 11 zahradních kompostérů je zdarma k dispozici občanům Prahy 7. Lidé o ně mohou zažádat na radnici a následně je umístit třeba do vnitrobloku. Kompostéry budou zájemcům vypůjčeny na dobu pěti let a následně jim je Praha 7 daruje.

OBRAZEM: Noční Food Fest ve Stromovce

Praha/FOTOGALERIE/ - V sobotu se ve Stromovce při západu slunce servírovalo finger food. Jídlo, na které nepotřebujete příbory. Od 18 hodin až do půlnoci mohli návštěvníci ochutnávat burgery, chlebíčky, hot dogy, ale i veganské a raw speciality. Kromě toho se jim také představila např. vietnamská kuchyně. 

Výstavba mrakodrapů v Praze bude možná ve čtrnácti lokalitách

Praha - Výstavba mrakodrapů s až 27 podlažími bude možná v 14 lokalitách hlavního města. Vyplývá to z návrhu nového územního plánu Prahy, tzv. metropolitního plánu, který má začít platit od roku 2020. Výškové budovy stojí nyní hlavně na Pankráci. Kromě toho by v budoucnu mohly vyrůst v Roztylech, na Chodově, Rohanském ostrově, ve Vysočanech nebo v Libni. Náměstkyně primátorky Petra Kolínská (Trojkoalice/SZ) má o plánu pochybnosti, obavy mají i radnice.

KRÁTCE: Praha zažije noční food fest

Praha - Ve Stromovce se budou v sobotu dobroty servírovat při západu slunce. Přijďte ochutnávat od 18 hodin až do půlnoci to nejlepší finger food, tedy jídlo, na které nepotřebujete příbor. Připraveny budou burgery, hot dogy, chlebíčky, ale i veganské a raw pochutiny nebo indiánské a vietnamské speciality.

U Blanky se v srpnu otevře nový park

Praha - Zeleň, lavičky a uprostřed fontána. U Prašného mostu v Praze 6 by se měl už příští měsíc otevřít nový park, který vzniká v místech, kde dělníci roky budovali tunel Blanka. V budoucnu zde navíc zdejší radnice plánuje umístit pomník Marie Terezie.

KRIMI MIX: Agresivní muž se sám řezal střepem

Praha – Už nechci dál žít; opustila mě přítelkyně. Takové vysvětlení ve čtvrtek odpoledne nabídl strážníkům z Prahy 7 muž sedící na zemi v parku u fontány na Ortenově náměstí. Hlídku k němu přivolali svědci kvůli crčící krvi; muž si totiž zcela prokazatelně ubližoval.

Kapela Skety připravila mezinárodní Prague A Cappella Festival

Praha - Tuzemská kapela Skety ve dnech 28. až 30. září v holešovické La Fabrice pořádá akci Prague A Cappella Festival. Její účastníci se věnují stylu charakteristickém vokální hudbou nebo zpěvem bez doprovodu hudebních nástrojů, informovala za pořadatele Silvie Marková.

Svah pod Letnou by se mohl proměnit ve výstavní síň

Praha - Svah pod bývalým Stalinovým pomníkem v Praze by se mohl proměnit ve výstavní síň věnovanou české historii. Navrhují to autoři projektu s názvem Národní kronika na Letné, kteří tu počítají i s trvalým umístěním Muchovy Slovanské epopeje. V rozhovoru to řekl jeden z autorů projektu Nikolaj V. Palatajkov. K projektu jsou ale skeptické jak Praha 1, tak Praha 7. Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) dřív zmínila možnost postavit na Letné galerii.

KRÁTCE: Letenský tunel bude v noci uzavřen kvůli údržbě

Praha - Letenským tunelem v nočních hodinách řidiči neprojedou. Během úterní noci a středečního brzkého rána byl proveden první úklid a mytí tunelu. Pravidelná údržba bude pokračovat až do úterý 19. července.

Hokejová hala u Výstaviště se bourat nebude, Praha chce opravu

Praha - Hokejová hala u pražského Výstaviště zbourána nebude. Vedení hlavního města od záměru ustoupilo a plánuje celkovou rekonstrukci objektu. V rozhovoru to řekla náměstkyně Petra Kolínská (Trojkoalice/SZ). Kolik opravy budou stát, zatím není jasné.

Jsou vybrány klisny koně Převalského k převozu do Mongolska

Praha - Čtyři klisny koně Převalského, které by měly být příští týden převezeny do Mongolska, jsou vybrány. Pro případ komplikací jsou připraveny náhradnice, řekla novinářům mluvčí pražské zoologické zahrady Jana Myslivečková. Klisny se na cestu do národního parku Gobi B připravují v Dolním Dobřejově na Benešovsku. Jejich transport už pošesté organizuje pražská zoo, naplánovaný je na sobotu 16. července.

Prázdninové menu v Mořském světě: krmení žraloků, murén i vstup zdarma

Praha - Mořský svět v areálu Výstaviště v pražských Holešovicích připravil zkraje prázdnin zejména pro malé návštěvníky mnohá dobrodružství. Do čtvrtka 14. července lze vidět každý den ukázku krmení žraloků, murén a odranců. Navíc po dobu této akce, při zakoupení dvou vstupenek pro dospělé má jedno dítě vstup zdarma.

Pražské planetárium od podzimu nabídne kvalitnější projekci

Praha - Planetárium ve Stromovce plánuje modernizaci projekčního zařízení v sále nazvané Starvid. Technologie je zastaralá a poruchová. Od podzimu se tak návštěvníci mohou těšit na kvalitnější projekci, řekl zástupce ředitele Jan Šifner. Podle věstníku zakázka vyjde na více než čtyři miliony korun.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Stromovka žije Mistrovstvím Evropy ve stromolezení

Praha/GALERIE/ - V pražském parku Stromovka se lidé mohli o víkendu seznámit s neobvyklou sportovní disciplinou – stromolezením. O titul mistrů Evropy usilovalo vysoko v korunách vzrostlých dubů pět desítek soutěžících v ženské a mužské kategorii. Profesní klání pořádané arboristickou organizací International Society of Arbroriculture (ISA) ve spolupráci s českou Sekcí péče o dřeviny sledovaly desítky lidí.

Praha 7 zachová polikliniku, chystá ale její stěhování

Praha - Praha 7 chce zachovat polikliniku, kterou se původně chystala prodat. Nyní chystá její stěhování z pronájmu na Strossmayerově náměstí do ulice Františka Křížka. Zamýšlené sídlo polikliniky, které radnice vlastní, ale před tím čeká rekonstrukce. Na dotaz novinářů to řekla radní Silvie Kratochvílová (Koalice Pro 7). Lékaři podle ředitele kliniky Josefa Duška stěhování vítají.

Karlín Studios nepůjdou do tržnice, nové místo nemají

Praha - Pražský magistrát zrušil zápůjčku jedné z hal v holešovické tržnici společnosti Karlín Studios, o níž městská rada rozhodla počátkem letošního roku. Galerie a ateliéry studia sídlí v bývalých továrních halách v Karlíně, které patří developerovi. Ten po deseti letech výtvarného provozu chce budovy zbourat a vystavět na jejich místě nové. Přes dohodu s městem nemají studia s bohatou tradicí od podzimu prostor. Petici na podporu studií podepsalo přes 900 lidí.

KRÁTCE: Co čeká metropoli? Zeptejte se...

Praha - Debatu s občany o novém metropolitním plánu pořádá Institut plánování a rozvoje Prahy v úterý od 10 do 18 hodin. Cílem akce je vysvětlit občanům principy plánu a jeho vývoj v příštích měsících.

Sprejeři chtěli zmizet. Policistům neutekli

Praha - Hodně překvapeni byli dva 18letí sprejeři, které v sobotu v noci dopadli pražští policisté díky oznámení na linku 158. Zadržet je krátce před třetí hodinou v noci vyjela do Plynární ulice v Holešovicích kombinovaná hlídka policistů pohotovostní motorizované jednotky a psovodů.

Stavebníci dokončili část podzemních prací na pražské čističky

Praha - Stavebníci dokončili podzemní část konstrukce stavby objektu hrubého předčištění na nové vodní lince Ústřední čistírny odpadních vod na Trojském ostrově. Novinářům to v pondělí řekla radní Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice) a ředitel Pražské vodohospodářské společnosti (PVS) Petr Žejdlík.

Oprava hrázděného domku ve Stromovce vyjde na 15 milionů

Praha - Strážní domek Buštěhradské dráhy, který stojí v pražské Královské oboře, opraví firma Fastav Bau. Práce potrvají půl roku a vyjdou na více než 15 milionů korun. Smlouvu v pondělí schválila rada města. Hrázděná stavba se zahrádkou bude sloužit jako klub seniorů a čítárna.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT