Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 6

Otevření Korunovační uleví dopravě

Praha /Fotogalerie/ - V sobotu bude téměř po půl roce řidičům znovu otevřena dříve výrazně vytížená komunikace propojující Prahu 6 a Prahu 7. Zlepšit by se tak měla dopravní situace zejména v okolí Vítězného náměstí.

Jan Jiráň: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - „Jsem Pražák každým coulem," říká herec Studia Ypsilon, režisér mluveného slova a hudebník Jan Jiráň. Narodil se na Břevnově, ale dnes je neodmyslitelně spjatý se Žižkovem, kde už několik let žije. Když není zrovna na zkoušce v divadle Ypsilon, nebo nemá večerní představení, tráví čas v nahrávacím studiu, kde se věnuje přípravě nových audioknih. 

Změny v MHD se Pražanům líbí, plánují se další

Praha /INFOGRAFIKA/ - Říjnové změny v pražské hromadné dopravě dokázaly splnit 75 procent požadavků obyvatel hlavního města. I tak se Pražané dočkají dalších úprav ještě příští rok v dubnu.

Praha zvažuje koupi pozemků u Kulaťáku

Praha - Čtvrtina dejvického Vítězného náměstí je desítky let nedostavěná. Město nyní uvažuje o tom, že pozemky vykoupí a současný park a parkoviště nahradí budovou. Jen výkup by mohl vyjít na stovky milionů korun.

Kolínská: Praha by měla vykoupit pozemky na Vítězném náměstí

Praha - Hlavní město by mělo vykoupit pozemky před vysokými školami na Vítězném náměstí v Praze 6, o jejichž využití se vedou spory. V pondělí to řekla náměstkyně primátorky Petra Kolínská (SZ/Trojkoalice). Návrh v pondělí přednesla komisi, která se dostavbou náměstí zabývá. Na pozemcích v prostoru před vysokými školami se mělo stavět, ale spory jednotlivých účastníků rozvoj území zablokovaly. Na pozemku jsou nyní pořádány farmářské trhy.

KRÁTCE: V parcích vzniknou květinové louky

Praha - V parku Královka v Břevnově a v parku u ulice Alej Českých exulantů na Malém Břevnově aktuálně vznikají květinové louky. Zahradnické práce mají být definitivně ukončeny do konce měsíce, tak, aby květy zpestřily okolí už na jaře.

Pražští radní schválili koncepci proměny Bělohorské ulice

Praha /FOTOGALERIE/ - Pražští radní v úterý schválili koncepci proměny Bělohorské ulice v Praze 6. Studie určuje celkové využití veřejného prostoru v ulici nebo úpravy přechodů. Materiál vypracoval Institut plánování a rozvoje (IPR). Proměnou by ulice měla projít v následujících několika letech. Odhadované náklady jsou přes 200 milionů korun. Město si nechalo v uplynulých měsících vypracovat studii proměny také například Vinohradské ulice v Praze 2.

Uzavírat Blanku? Jde to, ale vlastně nejde

Praha - Požadavek Prahy 6, aby se kvůli dopravě kolem Vítězného náměstí uzavíral výjezd z tunelu Blanka u Prašného mostu, vyšuměl do ztracena. Krátkodobě sice mohou výjezd uzavřít policisté, ti to však pravidelně nebudou dělat bez pokynu od magistrátu. A ten ho vydat nechce.

Vydejme se po stopách císaře Františka Josefa I. v Praze

Praha /INFOGRAFIKA/ - V pondělí je to přesně 100 let, co zemřel císař František Josef I. Vydejme se po pražských místech, kde zanechal svou stopu.

Od pondělí bude mimo provoz hlavní dráha pražského letiště

Praha - Od pondělí bude pražské letiště odstraňovat z hlavní přistávací dráhy nános gumy z pneumatik přistávajících letadel. Až do středy 23. listopadu tak bude ranvej mezi 08.00 a 17.00 hodinou mimo provoz a letadla budou využívat jako v předchozích případech takzvanou vedlejší dráhu. Na svých internetových stránkách o tom informovalo letiště. Provoz na vedlejší dráze obtěžuje hlukem obyvatele Kladna a části šesté městské části, letiště ji proto využívá jen výjimečně.

Parkoval muž na kulaťáku pod vlivem drog?

Praha /VIDEO/ - Rázný zákrok – s použitím donucovacích prostředků, jak sami říkají – provedli pražští policisté proti řidiči, který v Dejvicích zaparkoval přímo uprostřed vítězného náměstí. Ano, osobní auto ve čtvrtek půl druhé hodiny před polednem odstavil na travnatou plochu přímo uprostřed známého „kulaťáku", načež zůstal sedět uvnitř. Policisté, kteří na místo vyjeli na základě hned několika oznámení na linku 158, ho museli z vozu vytáhnout, protože s nimi nespolupracoval – a navíc si hlídka všimla, že na sedadle spolujezdce leží pistole, připomněla v pátek Iveta Martínková z ředitelství pražské policie. Posléze se ukázalo, že nešlo o ostře nabitou zbraň. Jednalo se o plynovku – a byla prázdná; bez nábojů.

KRÁTCE: Kritici rektora ČVUT budou v úterý demonstrovat

Praha - V úterý se před rektorátem Českého vysokého učení technického v Praze (ČVUT) uskuteční shromáždění s názvem Apel na rektora. Demonstraci organizuje doktorand a předseda akademického senátu Fakulty informačních technologií Stanislav Jeřábek.

Policie zatkla nelegální pracovníky v sídle pravoslavné církve

Praha - Cizinecká policie zatkla ve čtvrtek v sídle pravoslavné církve v Praze v Šárecké ulici sedm lidí. Šlo podle ní o nelegálně pracující cizince. Policie s nimi následně zahájila řízení o správním vyhoštění, sdělil v pondělí médiím mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. "Nebudeme se k tomu vyjadřovat, v krátké době vydáme svoje tiskové vyjádření," řekl novinářům tajemník arcibiskupa pro vnitřní záležitosti Miloslav Zdeněk Veselý.

Obchvat vítězného náměstí by mohl být v provozu za pět let

Praha - Obchvat pražského Vítězného náměstí by mohl být v provozu za pět let. Nová silnice by spojila Svatovítskou ulici s Evropskou. Úřady začaly posuzovat dopady projektu na životní prostředí, který Praha 6 zveřejnila v systému EIA. Dejvice zatížil zvýšený automobilový provoz po otevření tunelu Blanka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení