Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 6

Cestující z polského letadla odvezl do Varšavy náhradní spoj

Praha - Z Prahy do Varšavy v sobotu ráno odletěl náhradní spoj polských aerolinií Enter Air. Odvezl cestující z letadla, které muselo v pátek večer na pražském letišti nouzově přistát kvůli bombové hrozbě. Muže polské národnosti, který hrozil bombou, policisté zadrželi. Cizinecká policie by měla sdělit další podrobnosti o vyšetřování případu.

Při nočním požáru v Praze se zranil jeden člověk

Praha - Jeden člověk se zranil při nočním požáru bytu v pražských Dejvicích. Hasiči museli několik dalších lidí dostat ze zakouřeného domu. Zásah byl poměrně rozsáhlý, trval zhruba čtyři hodiny. Příčina vzniku ohně ani předběžná škoda zatím nejsou známy. Novinářům to řekl mluvčí pražských hasičů Antonín Šustr.

Budu skákat, volal muž na tísňovou linku

Praha - Skočit z mostu – nebo pod auto. Taková východiska viděl podle vlastních slov 29leý muž, který v pátek večer z veřejného telefonního automatu zavolal na tísňovou linku pražských strážníků.

Praha 6 chce pro podnikatele slevu parkování na polovinu

Praha - Praha 6 chce v zónách placeného stání podnikatelům zlevnit parkování na polovinu. Za jedno auto by tak platili 6 tisíc korun, za druhé 12 tisíc a za třetí 15 tisíc korun. Na setkání s novináři to v pondělí řekl zástupce starosty Martin Polách (ANO). Úpravu navrhne magistrátu a vyzve ostatní městské části, aby se k návrhu připojily. Praha 6 chystá i menší úpravy, třeba slevu za noční stání.

Praha 6 je na cestě k dohodě ohledně Ledního medvěda

Praha - Vedení Prahy 6 je na cestě k mimosoudní dohodě s investory, kteří chtějí stavět na Vítězném náměstí v místě, kde měla stát kontroverzní budova s názvem Lední medvěd. Na zasedání zastupitelstva to dnes řekl starosta Ondřej Kolář (TOP 09). Podmínkou radnice je, aby vlastník společnosti Vítězné náměstí, která je se sporným projektem spojena, uhradil asi dvacetimilionový dluh z minulosti. Podle starosty developer projevil vůli závazek uhradit.

V Praze přibude další kluziště, tentokrát na Vítězném náměstí

Praha - V hlavním městě v neděli přibude další ledová plocha pro veřejné bruslení. Lidé si budou moci zasportovat na kluzišti, které se připravuje na Vítězném náměstí. Praha 6 za něj zaplatila 1,9 milionu korun. Informoval o tom dnes mluvčí městské části Martin Churavý. Veřejné bruslení je možné i na dalších místech v centru metropole.

Praha 6 schválila rozpočet, schodek pokryje z úspor

Praha - Zastupitelé Prahy 6 v pátek schválili rozpočet pro příští rok. Počítá s výdaji 886 milionů korun a s příjmy přes 644 milionů korun. Rozdíl 240 milionů Kč pokryje z úspor z minulých let. Na investice radnice vyčlenila 245 milionů korun. Peníze půjdou především na školy a byty. Letos úřad hospodařil s 858 miliony korun. Zaměstnává 336 lidí.

Praha ruší 14 let starý projekt stavby domů na Hanspaulce

Praha - Hlavní město ruší 14 let starý projekt stavby rodinných domů v ulici Na Špitálce v Praze 6. Sdružení, které výstavbě brání, žádá, aby na většině louky místo nich vznikl park. Město už nechalo na pozemcích vybudovat inženýrské sítě. Zrušení usnesení zastupitelstva z roku 2002 ve čtvrtek odsouhlasili pražští zastupitelé.

Praha 6 vybere podobu lavičky Ferdinanda Vaňka, Havlova alter ega

Praha - Svou lavičku by měl mít v Praze Ferdinand Vaněk, ústřední postava mnoha divadelních her dramatika a bývalého prezidenta Václava Havla. V rámci oslav Havlových nedožitých osmdesátin architektonickou soutěž na lavičku vypsala Praha 6. Do pondělní uzávěrky soutěže se sešlo 23 návrhů, komise je posoudí ve čtvrtek. V úterý to řekla sekretářka soutěže Martina Čečilová. Součástí soutěže je i návrh na to, kde by lavička měla stát. Jak bude vypadat, městská část zveřejní až v lednu.

Pomníček připomene automobilovou honičku StB a zakladatelů Charty

Praha - Automobilovou honičku Václava Havla a Pavla Landovského se Státní bezpečností, když 6. ledna 1977 ujížděli s prohlášením Charty 77 a seznamem podpisů k poštovním schránkám, má v Praze 6 ztvárnit dočasný pomníček. Instalován bude v Gymnazijní ulici, která ústí do Evropské ulice, tedy v místě, kde byli zatčeni. Slavnostní odhalení se uskuteční 5. ledna, v předvečer 40. výročí události, řekl novinářům náměstek Ústavu pro studium totalitních režimů Ondřej Matějka, který krátkou uměleckou instalaci na místě paměti chystá.

V Praze se po téměř půl roce otevře opravená Korunovační ulice

Praha - V Praze se v sobotu po téměř půl roce otevře opravená Korunovační ulice, která spojuje Dejvice s Prahou 7. Uzavírka dopravně vytížené tepny komplikovala provoz v okolí Vítězného náměstí. Praha 6 kvůli tomu dokonce žádala magistrát o možnost regulovat provoz uzavíráním výjezdu z tunelu Blanka. Město k tomu ale nepřistoupilo.

Koupaliště v pražských Modřanech nevznikne kvůli nedostatku vody

Praha - Koupaliště u ulice Československého exilu v pražských Modřanech nevznikne. Ve vytipovaném místě je pětkrát méně podzemní vody, než je pro výstavbu přírodního koupaliště potřeba. Radnice chce hledat jiné, zatím ale další variantu nemá. V pátek to sdělila mluvčí radnice Ivana Hudcová.

Praha 6 v soutěži vybrala vítězný vzhled koupaliště Petynka

Praha - Městská část Praha 6 ve studentské soutěži vybrala vítězný vzhled koupaliště Petynka. Bude se jím inspirovat plánovaná rekonstrukce a přístavba areálu, kterou radnice chystá. V tiskové zprávě o tom ve čtvrtek informovala městská firma Sneo, která má přípravu projektu na starosti. Průběh soutěže kritizovala Česká komora architektů (ČKA) i místní opozice.

KRIMI MIX: Alkohol prozradila chůze i jízda

Praha /VIDEO/ -  Pomalu jedoucí autobus pomohl strážníkům z Prahy 6 dopadnout řidiče, který usedl za volant pod vlivem alkoholu. V noci na úterý si hlídka v Podbabské ulici všimla muže, který u benzinové pumpy nastupovat do auta – a rozhodně nebudil dojem střízlivého řidiče.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení