VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 6

Praha 6 nehodlá koupit vilu na Petřinách, které hrozí demolice

Praha - Městská část Praha 6 nehodlá koupit funkcionalistickou vilu na Petřinách, která má být zbourána. V úterý to řekl mluvčí radnice Martin Churavý. Reagoval tak na výzvu majitele, který při jednání zastupitelstva minulý týden vyzval radnici, aby si vilu koupila za 85 milionů korun. Podle informací z médií ji v minulosti získal za 23 milionů.

Pražané se mohou vyjádřit k výstavbě u břevnovského mrakodrapu

Praha - Obyvatelé Prahy 6 se mohou zapojit do hlasování o možném budoucím vzhledu okolí takzvaného břevnovského mrakodrapu. Na webu městské části jsou k dispozici návrhy, které vzešly z ideové architektonické soutěže. Každý zájemce k nim může přidat své hodnocení.

V horku hrozí zabijácký plyn

Praha - Parné počasí může přinést tragédii v koupelně, upozornili v pátek pražští záchranáři. O tom, že varování před možným únikem oxidu uhelnatého z karmy nebo plynového kotle je nanejvýš aktuální, svědčí zásahy záchranné služby z horkého čtvrtečního večera – zdravotníci pomáhali třem intoxikovaným ženám: nejprve v Pernerově ulici v Karlíně pacientkám ročníků narození 1968 a 1974, následně 67leté ženě z Bubenče.

Ve zlých časech drželi lidé na Bateriích při sobě

Praha - Kousek nad Ořechovkou, v historické části Střešovic, se nachází několik podélných ulic nesoucích společný název Baterie odlišený pouze číslem pořadí. Člověka zvenčí překvapí, jaká poklidná a přátelská atmosféra v této čtvrtí panuje.

Stavba tramvajové tratě na Dědinu by mohla začít v roce 2018

Praha - Stavba tramvajové trati z Divoké Šárky na sídliště Dědina v Praze 6 by mohla začít v roce 2018. Magistrát se nyní chystá dokončit projednání projektu a schválit výstavbu. Novinářům to ve čtvrtek řekl primátorčin náměstek Petr Dolínek (ČSSD). Stavba už dostala posouzení EIA, které řeší vliv stavby na životní prostředí, zároveň Praha čeká na požadavky Prahy 6 na velikost plánovaného parkovacího domu. 

Praha 6 prodá cenné papíry nakoupené přes Key Investments

Praha - Městská část Praha 6 se ztrátou prodá dluhopisy firmy E Side Property a pohledávky společnosti Via Chem Group. Dostane za ně 80 milionů korun. Rozhodlo o tom ve čtvrtek zastupitelstvo, informoval mluvčí radnice Martin Churavý. Nominální hodnota cenných papírů je 156 milionů korun. Dluhopisy zkrachovalých firem vlastní i další radnice, v minulosti je za desítky milionů nakoupily prostřednictvím firmy Key Investments (KI).

Praha: V soutěžích bude hrát hlavní roli kvalita před cenou

Praha - Při soutěžích a zadávání veřejných zakázek, které se týkají veřejných prostranství, architektury, urbanismu a krajinářství bude hlavní roli hrát kvalita návrhu a předchozí úspěchy autorského týmu před cenou. O rozhodnutí rady informovala náměstkyně Petra Kolínská (Trojkoalice/SZ). Podle takového principu se bude řídit třeba přestavba Vinohradské nebo Bělohorské ulice.

Památkář: Vila na Petřinách sice není památkou, je ale hodnotná

Praha - Funkcionalistická vila od architekta Pavla Simonova na pražských Petřinách nestojí v památkové zóně a není prohlášena kulturní památkou, proto proti její demolici není možné uplatnit námitky podle zákona o památkové péči. Jde ovšem o vilu značné architektonické hodnoty a žádoucí by bylo její zachování. Řekl šéf pražských památkářů Jiří Skalický. Povolení k demolici vily vydala Praha 6, na místě má vyrůst novostavba.

OBRAZEM: Prodejní výstava Královna květina - růže

Praha /FOTOGALERIE/ - V Zahradnickém centru Chládek se od čtvrtka koná prodejní výstava zahradních růží. Podívejte se, jak to na výstavě vypadalo. 

Jak získat parkovací kartu snadno a rychle

Praha /GALERIE/ - V širším centru hlavního města se v polovině srpna spustí nové zóny placeného stání. Zájem o povolení je zatím mezi řidiči malý. Radnice vyzývají: registraci neodkládejte, v létě si postojíte dlouhé hodiny. Vyřízení registrace je přitom snadné.

Praha 6 povolila demolici vily na Petřinách, místní nesouhlasí

Praha - Radnice Prahy 6 povolila demolici funkcionalistické vily na Petřinách. Nahradit ji má čtyřpatrová novostavba. Místní obyvatelé nesouhlasí. Podepisují petici, v níž vyzývají politiky k záchraně vily. Vyplývá to z textu výzvy.

KRÁTCE: Kulaťák rozezní Traband

Praha - Tradiční Festival Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze se koná ve středu od 14 hodin na Vítězném náměstí. K poslechu zahrají kapely Traband, Timudej, Odečet plynu a další.

Jubilejní dvacátá Grand Prix se uskuteční na Markétě v Praze

Praha - Na plochodrážním oválu na Markétě na pražském Břevnově se již závodí dlouhou řadu let. Za tu dobu si diváci přišli na své nejen na domácích závodech, ale též při závodech mezinárodních, včetně mistrovství světa.

ČSSD a zelení vyšlou společně do senátních voleb Bělohradského

Praha - Sociální demokraté a zelení vyšlou do senátních voleb v Praze společného kandidáta. Údajně jím bude filozof Václav Bělohradský. Podle zdroje z ČSSD jde o „nejlepšího možného kandidáta". V úterý ho představí předsedové stran – premiér Bohuslav Sobotka a Matěj Stropnický. „Tématem tiskové konference bude představení kandidáta do senátních voleb," potvrdili mluvčí společnou tiskovou konferenci stranických šéfů. Jméno kandidáta odmítli prozradit.

Praha 6 připravuje urbanistickou soutěž k Vítěznému náměstí

Praha - Vedení Prahy 6 finišuje s přípravou podkladů pro vyhlášení urbanisticko-dopravní soutěže, která rozhodne o budoucím vzhledu Vítězného náměstí. Zelenou projektu musí dát rada hlavního města, na podzim bude soutěž oficiálně vyhlášena. V pondělí to řekl mluvčí městské části Martin Churavý. Odborníci by měli řešit především zhoršenou dopravní situaci, která souvisí s otevřením tunelu Blanka.

Ve Strahovském klášteře zazní obnovená premiéra barokní opery

Praha - V novodobé světové premiéře zazní  večer v letním refektáři Strahovského kláštera opera L'Asilo d'Amore jednoho z nejvýznamnějších barokních skladatelů Antonia Caldary. Půjde přitom teprve o druhé provedení této oslavné opery v historii. Zazní v provedení souboru Hof-Musici, který se na interpretaci barokní hudby s použitím dobových nástrojů specializuje.

Praha hledá firmu, která se bude starat o rezervaci Divoká Šárka

Praha - Praha hledá ve výběrovém řízení firmu, která se bude starat o přírodní rezervaci Divoká Šárka. Vyplývá to ze seznamu veřejných zakázek magistrátu. Vybraná firma by měla o rezervaci začít starat ve třetím čtvrtletí letošního roku a smlouva by měla být uzavřena do listopadu 2024. Cena služeb bude záležet na výsledku tendru.

AKTUALIZOVÁNO

V oboře Hvězda se o víkendu pořádá běh pro Paměť národa

Praha/GALERIE/ - V pražské oboře Hvězda se v sobotu a v neděli pořádají běh a štafeta pro Paměť národa, lidé svou účastí a příspěvkem do startovného mohou podpořit natočení dalších stovek příběhů pamětníků totalit minulého století. Fundraisingová akce se koná k desátému výročí úspěšného pořadu Českého rozhlasu Příběhy 20. století. Běh podle organizátorů symbolizuje překonávání sebe sama a vytrvalost, které pamětníci zlomových okamžiků 20. století museli často prokázat.

Sobotka: Trať na pražské letiště bude dokončena do roku 2024

Praha - Trať na pražské letiště má být hotová mezi roky 2023 a 2024. Vyjít by měla zhruba na 20 miliard korun. Na pondělním setkání s novináři to řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Podle ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO) se nyní počítá s variantou vedoucí trať tunelem přes Střešovice. Tuto dražší variantu prosazuje radnice Prahy 6. Není ale zdaleka jisté, že na tuto variantu přispěje Evropská unie.

Praha 6 se chystá upravit prostor u vstupu do stanice Hradčanská

Praha - Radnice Prahy 6 se chystá upravit prostor u vstupu do stanice metra A Hradčanská. Měly by se tu například objevit stánky a nová dlažba. Řekl to místostarosta Martin Polách (ANO). Kdy k úpravám přesně dojde a kolik budou stát, zatím není jasné, radnice konkrétní projekt teprve připravuje.

Výstavba školy Open Gate v areálu hotelu Praha se zřejmě zpozdí

Praha - Výstavba soukromé školy Open Gate Praha v dolní části areálu po bývalém hotelu Praha v Dejvicích se pravděpodobně zpozdí. V neděli to sdělila mluvčí školy Jitka Tkadlecová. Investor, kterým je skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, stále vyřizuje nezbytná povolení. Podle mluvčího Prahy 6 Martina Churavého kancelář architekta vydala k projektu kladné stanovisko a radniční odbor výstavby je nyní ve fázi před vydáním územních rozhodnutí. Hotel Praha byl zbořen před dvěma lety.

OBRAZEM: Senioři soutěžili ve slalomu, nordic walking i v pétanque

Praha - Hned 300 sportovců se ve středu sjelo z celé republiky na stadion Mládeže v Dejvicích. Nejstarší účastnici bylo 86 let. Senioři se utkali ve slalomu, nordic walking, speciálním biatlonu a pétanque. 

Pražské letiště cvičilo na přílet cestujícího s virem MERS

Praha - Záchranné složky na pražském Letišti Václava Havla v úterý cvičily na přílet cestujícího nakaženého virem MERS. Pohotovostního cvičení se účastnili mimo jiné letištní hasiči, záchranné složky z Prahy a Středočeského kraje a rovněž studenti Vyšší odborné školy civilního letectví a zaměstnanci letiště v roli figurantů. Uvedlo to Letiště Praha.

Požár si vyžádal vyklizení ubytovny v Řepích

Praha /FOTOGALERIE/ - Osm lidí, kteří se nadýchali kouře při požáru ubytovny v Řepích, prohlíželi v pondělí před polednem pražští záchranáři. Změřili jim hladinu oxidu uhelnatého - a dva pacienty následně převezli do péče zdravotníků motolské nemocnice.

Chyběla třešnička. Dukla měla na poháry, ohlédl se za sezonou kouč Kozel

Praha /ROZHOVOR/ - Novodobá ikona klubu. Přesně takové označení se dá použít pro trenéra Dukly Luboše Kozla. Na Julisce mu k poslednímu červnovému dnu končí smlouva a po dlouhé řadě úspěšných let se ji rozhodl neprodloužit a postavit se nové výzvě. Jaká bude?

Na ČVUT je vystaveno asi 300 počítačů ze 70. a 80. let

Praha /FOTOGALERIE/ - Na Fakultě elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze (ČVUT) je k vidění asi 400 typů československých a zahraničních počítačů 70. a 80. let minulého století. Pocházejí ze soukromé sbírky Petra Váradiho ze Staré Paky.

Good race, man. Bolt poplácal kluka z Prahy

Praha - Jak si malý fotbalista z Dolních Počernic plácne rukou s nejlepším atletem planety? Jmenuje se Tobiáš Ferdinand a doběhl druhý na dětské Čokoládové tretře, která byla předzvěstí Zlaté tretry. Nezapomenutelný den klučíka vypadal asi takhle…

Bolt se před Zlatou tretrou věnoval malým atletům na Julisce

Praha /FOTOGALERIE/ - Životní zážitek si odneslo zhruba 600 dětí ze závodů Čokoládová tretra na pražské Julisce, kam zavítal slavný jamajský sprinter Usain Bolt. Těm nejlepším potřásl pravicí a na stupních vítězů jim předal medaile. Další budou mít památku ze závodu na 100 metrů, který Bolt odstartoval. Desítky dalších získaly podpis či společnou fotografii.

Berger už nechce prodloužit smlouvu a končí, Šilhavý ho ještě zkusí přemluvit

Praha - Útočník Tomáš Berger se po sezoně rozhodl společně s vypršením smlouvy v pražské Dukle ukončit fotbalovou kariéru. Náhlý krok se třicetiletému hráči pokusí ještě vymluvit nový trenér týmu Jaroslav Šilhavý.

Kouč Šilhavý podepsal s Duklou tříletou smlouvu s opcí

Praha - Jaroslav Šilhavý se oficiálně stal novým trenérem fotbalistů Dukly. Čtyřiapadesátiletý kouč dnes s pražským klubem podepsal tříletou smlouvu s roční opcí a ve funkci nahradí Luboše Kozla, který skončil po sezoně.

Vyšetřování kontaminace vody v Dejvicích se protáhne

Praha - Policejní vyšetřování loňského výskytu kontaminované vody v Dejvicích a Bubenči se protáhne. Kriminalisté musejí vyslechnout všechny poškozené, kteří se připojili k trestnímu řízení, což představuje několik set lidí. Ukončení vyšetřování tak lze očekávat nejdříve v lednu roku 2017, sdělil v pondělí mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

Kapitán Dukly Hanousek odchod trenéra Kozla obrečel: Je jako můj druhý táta

Praha - Kapitán fotbalistů Dukly Marek Hanousek se po domácí porážce v závěrečném utkání první ligy se Slováckem (0:1) neubránil slzám kvůli odchodu trenéra Luboše Kozla z klubu. Kouče bral podle svých slov jako druhého tátu a jeho nástupce bude mít strašně těžké, aby na jeho dobrou práci v pražském týmu navázal.

U Dukly po téměř sedmi letech končí trenér Kozel. Nahradí ho Šilhavý

Praha - U fotbalistů Dukly po sezoně končí trenér Luboš Kozel. Pětačtyřicetiletému bývalému obránci, který vedl pražský tým od konce roku 2009, vyprší ke 30. červnu smlouva a novou se rozhodl nepodepsat. Majoritní majitel klubu Petr Paukner po sobotním posledním utkání sezony se Slováckem uvedl, že Kozlovým nástupcem bude bývalý kouč Jablonce Jaroslav Šilhavý.

PVK vyplatily za kontaminovanou vodu v Dejvicích přes 30 milionů korun

Praha - Pražské vodovody a kanalizace (PVK) vyplatily na odškodném lidem postiženým loňskou kontaminací vody v Praze 6 celkem 33,5 milionu korun. Peníze od firmy dostalo asi 6000 lidí. Ve čtvrtek to sdělil mluvčí PVK Tomáš Mrázek. Větší část vyplatila firma z pojistného, asi 1,8 milionu korun zaplatila ze svého.

Z Prahy po dvou dnech odletěl obří nákladní letoun Antonov Mrija

Praha /FOTOGALERIE/ - Největší nákladní letoun světa Antonov An-225 Mrija ve čtvrtek před 6.30 hodin odletěl po dvou dnech z pražského Letiště Václava Havla. Řekl to mluvčí letiště Michal Řehořek. V Praze se obří dopravní letadlo objevilo znovu po devíti letech.

Třídit odpad má smysl, přesvědčili se senioři v Písecké bráně

Praha /FOTOGALERIE/ - Beseda o třídění odpadu aneb "Má to smysl" se uskutečnila v úterý v Písecké bráně v Praze. Pilotní projekt pro seniory ve spolupráci se společností EKO-KOM navštívily desítky lidí. Po příchodu je nejvíce zaujaly tvůrčí dílny.

Do Prahy přiletěl obří nákladní letoun Antonov Mrija

Praha - Největší nákladní letoun světa Antonov An-225 Mrija v úterý dopoledne přiletěl na pražské Letiště Václava Havla. Odsud má odvézt elektrický generátor, který vyrobila plzeňská strojírna Brush Sem. Zhruba 117 tun těžký generátor si objednal výrobce hliníku z Austrálie, společnost Worstely Alumina.

Zeman varoval před likvidační válkou a vybídl ke spojení sil proti terorismu

Praha - Prezident Miloš Zeman i ruský velvyslanec v Česku Alexander Zmejevskij v pondělí vybídli při příležitosti 71. výročí konce druhé světové války k vytvoření široké protiteroristické koalice.

Tři čtvrtiny obyvatel ČR třídí odpad. V Praze je téměř 20 tisíc kontejnerů

Praha - V rámci pravidelného programu Fresh senior klubu se v úterý 10. května od 16 hodin v Písecké bráně v Praze uskuteční setkání s názvem 'Ekosenior, aneb má to smysl, třiďte odpad'.

Olomouc v předehrávce prohrála na Dukle a zůstala předposlední

Praha - Fotbalisté Olomouce v předehrávce 28. ligového kola prohráli na hřišti pražské Dukly 0:2 a zůstali na předposledním místě. Hanácký nováček nevyužil šanci minimálně do soboty přeskočit Příbram, na kterou v tabulce dál ztrácí bod. Středočechy čeká v sobotu zápas ve Zlíně a navíc mají se Sigmou lepší vzájemné zápasy.

Policisté nezjistili, kdo střílel na dům podnikatele a lobbisty Ulčáka

Praha - Policisté nevypátrali, kdo na konci roku 2014 střílel na dům podnikatele a lobbisty Martina Ulčáka v Praze 6. Případ proto odložili, uvedl dnes Radiožurnál. Kriminalisté střelbu vyšetřovali jako pokus o vraždu.

Z Prahy začal pravidelně létat obří airbus A380

Praha - V Praze přistál obří Airbus A380. Poprvé v neděli začal létat na pravidelné lince aerolinií Emirates ze Spojených arabských emirátů. Letadlo, které je schopné pojmout 519 pasažérů ve třech cestovních třídách, rozšíří kapacitu linky doposud provozované menším Boeingem 777-300 ER o 44 procent, uvedla letecká společnost.

Příbram zachránila remízu s Duklou a udržela se mimo sestup

Praha - Fotbalisté Příbrami ve 27. kole první ligy vybojovali remízu 2:2 s Duklou a udrželi se tak o bod mimo pásmo sestupu. Doma přitom prohrávali po gólech Jakuba Mareše a Néstora, ale Tomáš Pilík z penalty snížil a v závěru domácím pomohl vlastním gólem Marek Hanousek.

Rytíř Reichl umlčel davy. Přes prohru myslí Dukla na postup

Praha – Nepřátelskou atmosféru zažili házenkáři Dukly v prvním utkání semifinále Challenge Cupu v Braze. „Pomalu celý druhý poločas na nás diváci pískali, nadávali nám," líčí pivot Vít Reichl, který v duelu, jež skončil těsnou prohrou jeho barev 33:34, jako jediný z Pražanů zakusil také ovace portugalského publika.

Autobusy skrz tunely zatím nepojedou. Zahltily by 'Kulaťák'

Praha - Expresní autobusová linka v dohledné době fungovat nezačne. Praha 6 odmítá její zakončení na Vítězném náměstí v Dejvicích, kde už nyní v ranních špičkách kolabuje doprava. Zatím nepanuje ani shoda na tom, kudy přesně trasa povede.

Studentky ČVUT pořádají workshopy hlavně pro své nástupkyně

Praha - Čtveřice studentek Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze (FEL ČVUT) založila skupinu wITches of ČVUT (Čarodějnice z ČVUT). Ta pořádá pro zájemce, zejména však pro zájemkyně, workshopy o informačních technologiích, robotice a dalších technických oborech.

Tečku za bojem s padělky udělaly plameny

Praha /FOTOGALERIE/ - Komínem do luftu vyletěly celé hromady věcí označených populárními a žádanými značkami, jejichž původní poslání bylo jednoznačné: za málo peněz hodně parády. Nešlo totiž o originální zboží od oprávněných výrobců, ale jeho nelegální napodobeniny.

OBRAZEM: Děti v Řepích slavily Den Země

Praha - Oslava Dne Země se uskutečnila ve středu v areálu Základní školy Jana Wericha v pražských Řepích. Kromě spousty her byly součástí i znalostní soutěže pro děti i představení projektů školy a jejích úspěchů na poli ekologie.

Tramvajačku vyděsil pistolník

Praha /AUDIO, VIDEO/ - S vytasenými pistolemi vrazili do tramvaje policisté z pohotovostní motorizované jednotky poté, co si je krátce po půlnoci přivolala na pomoc řidička mající obavy z nebezpečně vyhlížejícího pasažéra.

OBRAZEM: Okolo Národní technické knihovny se závodilo

Praha - Studenti a zaměstnanci vysokých škol sídlících v dejvickém kampusu v úterý závodili ve štafetovém běhu okolo budovy Národní technické knihovny. Každý z běžců zdolal okruh v délce 1049 metrů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT