VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 6

Za pivem na vysokou. Už 10 let vaří Suchdolského Jeníka

Praha /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/- Výukový minipivovar České zemědělské univerzity najdete na okraji Suchdola. Poloha na kopci mu zajišťuje výjimečný výhled na celé město a nejen to. Unikátní je pivovar i samotné pivo Suchdolský Jeník. Už při příchodu k budově je jasné jedno, momentálně se nevaří. Okolí není naplněné obvyklou pivovarnickou vůní. „Vaříme podle potřeby výuky a teď jsou prázdniny," vysvětluje sládek Ladislav Chládek.

OBRAZEM: Na Prašném mostě vznikl nový park. Má relaxační zónu i podzemní garáže

Praha /FOTOGALERIE/ - Náměstek primátorky pro dopravu a sport Petr Dolínek a zástupce starosty městské části Praha 6 Martin Polach společně otevřeli nový park Prašný most. Ten je součástí tunelového komplexu Blanka a nachází se na místě, kde v minulosti byla jáma, která tu vznikla při stavebních pracech právě na Blance. V novém parku je relaxační zóna i podzemní garáže. Uprostřed se nachází fontána, která je při soumraku barevně nasvícená. 

Žena zamčená v baru se sama odškodnila

Praha/VIDEO/- Po ženě, která si z baru udělala samoobsluhu, pátrají již od poloviny června policisté z pražských Řep. Co se 15. června nad ránem v podniku v ulici Makovského odehrávalo, vědí přesně díky kamerovým záznamům – stále ovšem hledají hlavní aktérku. A rozhodně nikoli kvůli tomu, aby s ní přátelsky poklábosili, naznačil ve středu Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie. „Personál zapomněl v baru zákaznici. Samotu si zpříjemnila drinkem a krádeží – „pomstila" se odcizením kasírtašky," shrnul Hulan dění oné noci.

Praha řeší stížnosti na parkovací zóny

Praha - Už za necelý měsíc budou konečně spuštěny zóny placeného stání v Praze 5, Praze 6, Praze 8 a na Jarově v Praze 3. Jenže ne všichni jsou z novinky nadšeni. Parkovací zóny totiž zvýhodňují rezidenty s trvalým bydlištěm v dané městské části, ostatní nárok parkovat na modrých pruzích nemají.

Muzikál Raye Bradburyho uvede divadlo Semafor

Praha - Za necelý měsíc se v hlavním městě odehraje světová premiéra muzikálu, který napsal jako své poslední dílo slavný autor vědeckofantastické literatury Ray Bradbury. Režisér Steve Josephson, který dystopické díla na přání světoznámého tvůrce dokončil, uvede 12 představení v pražském divadle Semafor.

O post Senátora se v Praze utkají politici, disident nebo umělci

Praha - V hlavním městě se ve třech volebních obvodech v Praze 6, 10 a 11 utkají o post senátora mimo jiné náměstkyně primátorky, bývalá starostka, ředitel gymnázia nebo umělci a filozof. Post bude jako jediná ze senátorů obhajovat na Praze 10 senátorka Ivana Cabrnochová (SZ). Mezi veřejně známými osobnostmi kandidujícími do Senátu je i hudebník Felix Slováček. Termín pro podání přihlášek k registraci vyprší 2. srpna 2016 a první kolo volby se pak uskuteční 7. a 8. října 2016.

OBRAZEM: Netradiční hra bavila Dejvice

Praha /FOTOGALERIE/ - Zábava, akce, rychlost. To jsou známky Spikeballu, neboli hry, na kterou potřebujete jen míček a speciální trampolínku a která se hraje podobně jako beachvolejbal. Milovníci tohoto netradičního sportu se v sobotu sešli u dejvického Stadionu mládeže Kotlářka na turnaji Prague Spikeball Open.

Na Petřinách do dvou let vyroste nová budova knihovny

Praha - Příští rok by se měla začít stavět nová budova městské knihovny na pražských Petřinách. Čtenářům by se mohla otevřít za dva roky, bude stát asi 100 milionů korun. V rozhovoru s to řekl ředitel Městské knihovny v Praze Tomáš Řehák. Knihovna má 40 poboček s více než dvěma miliony knih a dalších dokumentů, navštěvuje je téměř 173 tisíc regis­trovaných čtenářů.

Česká policie za 14 dní vypátrala 5 zločinců, i italského mafiána

Praha - Česká policie od konce června během dvou týdnů vypátrala pět mužů hledaných pro různé zločiny, mezi nimi i dealera či italského mafiána. Kromě zmíněného Itala byli zatčení z Česka. Ve čtvrtek to oznámila mluvčí policejního prezidia Markéta Janovská. Jeden z mužů byl kvůli drogovým zločinům mezi nejhledanějšími lidmi Evropy.

Rada zrušila veřejnou zakázku na výsadbu zeleně na Malovance

Rada hlavního města zrušila veřejnou zakázku na výsadbu zeleně na křižovatce Malovanka, přihlásil se jediný zájemce. Náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD) na tiskové konferenci po jednání rady řekl, že bude dál řešit, jak by měla křižovatka u ústí tunelu Blanka v Praze 6 vypadat.

Karla Čtvrtého zřejmě čeká pokuta za noční hulákání

Praha /VIDEO/ - Tisícikorunovou pokutu za přestupek a k tomu ještě stíhání pro podezření ze spáchání trestného činu si o víkendu vykoledoval 19letý mladík, s nímž se o víkendu hned dvakrát v krátké době setkali strážníci z Prahy 6. Ti byli dvě hodiny po půlnoci přivoláni kvůli kraválu do Technické ulice v Dejvicích, kde se nacházejí vysokoškolské areály. Kolem zaparkovaného auta, ze kterého duněla hudba, postávaly asi tři desítky lidí, připomněla v pondělí vedoucí sekretariátu městské policie Irena Seifertová.

Baba: Unikát evropské architektury

Praha - Pražský deník vám přináší vycházky Prahy Neznámé. Vydáme se do méně známých, ale zato neméně zajímavých zákoutí metropole. Tentokrát zavítáme na Babu.

U Vítězného náměstí v Praze 6 nově řídí dopravu semafor

Praha - Ve Svatovítské ulici u Vítězného náměstí v Praze 6 od července řídí dopravu světelný semafor. Podle radnice, která o jeho instalaci dlouho žádala, zlepší plynulost dopravy. Zastupitelé z opoziční Strany zelených i sdružení Automat ale nesouhlasí. Podle nich semafor pouze omezí chodce. Dlouhodobá koncepce dopravy po otevření tunelu Blanka, který nedaleko Vítězného náměstí ústí, stále chybí.

Lidé z Prahy 6 hlasují v anketě pro investici za milion

Praha - Obyvatelé Prahy 6 mohou v anketě hlasovat, do jakého projektu by měla radnice investovat. Vyjadřují se k opravám historických míst, obnově zeleně nebo k vybudování informačního systému. Na výběr je dohromady jedenáct možností. Radnice má na akci vyčleněný milion korun. Na webu o tom informuje starosta Ondřej Kolář (TOP 09).

Plameny zachvátily velkou plochu strniště

Praha - Rozsáhlý požár strniště v oblasti Divoké Šárky, na němž se plameny rozšířily na několik hektarů, zaměstnal v neděli odpoledne desítky pražských hasičů z řad profesionálů i příslušníků dobrovolných sborů.

Sousedský spolek Tejnka bojuje za hezký historický Břevnov

Praha - Nestáli o moderní developerské projekty. Naopak toužili po zachování Břevnova takového, jaký je. A tak místní založili spolek. Sdružení Tejnka vzniklo podle slov jejího spoluzakladatele spontánně. Založili ho víceméně všechny rodiny z ulice Za Strahovem a Nad Tejnkou a postupně se přidávají další.

Po pacientovi v bezvědomí museli záchranáři pátrat

Praha - Hotové detektivní pátrání provázelo hledání pacienta, který si na sklonku týdne přivolal pražské záchranáře. Vlastně nepřivolal; jen se o to snažil. Muž ročníku narození 1971 ovšem dispečerce tísňové linky stačil říci jen své jméno, osvětlit charakter svých zdravotních obtíží – a pak se odmlčel.

Díky spolupráci se podařilo najít pacienta v bezvědomí

Praha - Ve čtvrtek krátce po sedmé hodině ranní přijala dispečerka pražské záchranky tísňové volání, ve kterém volající muž (*1971) stačil pouze sdělit své jméno a zdravotní obtíže a dále přestal komunikovat.

Na Džbánu se zlepšila voda, nejhorší je v přehradě v Hostivaři

Praha - Na pražském koupališti Džbán se zlepšila kvalita vody, hygienici ji označili nejvyšší známkou. Stejnou známku dostala ještě další čtyři koupaliště, horší kvalita vody je pouze v hostivařské nádrži. Vyplývá to z výsledků měření pražských hygieniků, které zveřejnili na svých internetových stránkách. Kvalitu vody hygienici hodnotí na pětibodové stupnici.

Strahovský stadion kapacitou překonal jen římský Circus maximus

Praha - S kapacitou 220 tisíc diváků byl Strahovský stadion jedním z největších stadionů světa, překonat jej měl v této kategorii podle některých údajů jen starořímský Circus maximus, který pojal asi 320 tisíc návštěv­níků. Podle dalších zdrojů se jedná také o druhou největší stavbu vybudovanou pro sportovní účely po motoristickém stadionu v Indianopolis, jenž má kapacitu 235 tisíc diváků. Strahovský stadion, který má v současné době jen velmi omezené využití, byl otevřen před 90 lety, 4. července 1926, kdy se zde konal VIII. všesokolský slet.

V břevnovském kláštěře 
vaří pivo svatého Vojtěcha

Praha - Historie břevnovského pivovaru je neoddělitelně spjata 
s historií kláštera. Ten byl založen sv. Vojtěchem a knížetem Boleslavem II. v roce 993 a brzy po jeho vzniku, jako součást hospodářského zázemí, vznikl i pivovar.

Za krádež tibetské vlajky uložil soud Číňanovi trest 15 tisíc korun

Praha - Číňan Tung Ťiang-čching, který při březnové návštěvě čínského prezidenta v Praze ukradl na Evropské třídě tibetskou vlajku, musí zaplatit českému státu 15 tisíc korun. Pokud uloženou povinnost nesplní, půjde na dva měsíce do vězení. Ve středu o tom rozhodl soud, verdikt zatím není pravomocný. Jak Tung, tak státní zástupkyně si ponechali lhůtu pro případné odvolání.

Větrací výdech z Blanky ve Střešovicích bude sloužit lezcům

Praha - Větrací výdech z tunelu Blanka, který stojí ve Střešovicích nedaleko Pražského hradu, bude sloužit jako lezecká stěna. Shodli se na tom radní Prahy 6, kteří nechají zpracovat studii. Poté se o konečné podobě bude diskutovat s místními obyvateli, řekl ve středu místostarosta Martin Polách (ANO).

Praha 6 nehodlá koupit vilu na Petřinách, které hrozí demolice

Praha - Městská část Praha 6 nehodlá koupit funkcionalistickou vilu na Petřinách, která má být zbourána. V úterý to řekl mluvčí radnice Martin Churavý. Reagoval tak na výzvu majitele, který při jednání zastupitelstva minulý týden vyzval radnici, aby si vilu koupila za 85 milionů korun. Podle informací z médií ji v minulosti získal za 23 milionů.

Pražané se mohou vyjádřit k výstavbě u břevnovského mrakodrapu

Praha - Obyvatelé Prahy 6 se mohou zapojit do hlasování o možném budoucím vzhledu okolí takzvaného břevnovského mrakodrapu. Na webu městské části jsou k dispozici návrhy, které vzešly z ideové architektonické soutěže. Každý zájemce k nim může přidat své hodnocení.

V horku hrozí zabijácký plyn

Praha - Parné počasí může přinést tragédii v koupelně, upozornili v pátek pražští záchranáři. O tom, že varování před možným únikem oxidu uhelnatého z karmy nebo plynového kotle je nanejvýš aktuální, svědčí zásahy záchranné služby z horkého čtvrtečního večera – zdravotníci pomáhali třem intoxikovaným ženám: nejprve v Pernerově ulici v Karlíně pacientkám ročníků narození 1968 a 1974, následně 67leté ženě z Bubenče.

Ve zlých časech drželi lidé na Bateriích při sobě

Praha - Kousek nad Ořechovkou, v historické části Střešovic, se nachází několik podélných ulic nesoucích společný název Baterie odlišený pouze číslem pořadí. Člověka zvenčí překvapí, jaká poklidná a přátelská atmosféra v této čtvrtí panuje.

Stavba tramvajové tratě na Dědinu by mohla začít v roce 2018

Praha - Stavba tramvajové trati z Divoké Šárky na sídliště Dědina v Praze 6 by mohla začít v roce 2018. Magistrát se nyní chystá dokončit projednání projektu a schválit výstavbu. Novinářům to ve čtvrtek řekl primátorčin náměstek Petr Dolínek (ČSSD). Stavba už dostala posouzení EIA, které řeší vliv stavby na životní prostředí, zároveň Praha čeká na požadavky Prahy 6 na velikost plánovaného parkovacího domu. 

Praha 6 prodá cenné papíry nakoupené přes Key Investments

Praha - Městská část Praha 6 se ztrátou prodá dluhopisy firmy E Side Property a pohledávky společnosti Via Chem Group. Dostane za ně 80 milionů korun. Rozhodlo o tom ve čtvrtek zastupitelstvo, informoval mluvčí radnice Martin Churavý. Nominální hodnota cenných papírů je 156 milionů korun. Dluhopisy zkrachovalých firem vlastní i další radnice, v minulosti je za desítky milionů nakoupily prostřednictvím firmy Key Investments (KI).

Praha: V soutěžích bude hrát hlavní roli kvalita před cenou

Praha - Při soutěžích a zadávání veřejných zakázek, které se týkají veřejných prostranství, architektury, urbanismu a krajinářství bude hlavní roli hrát kvalita návrhu a předchozí úspěchy autorského týmu před cenou. O rozhodnutí rady informovala náměstkyně Petra Kolínská (Trojkoalice/SZ). Podle takového principu se bude řídit třeba přestavba Vinohradské nebo Bělohorské ulice.

Památkář: Vila na Petřinách sice není památkou, je ale hodnotná

Praha - Funkcionalistická vila od architekta Pavla Simonova na pražských Petřinách nestojí v památkové zóně a není prohlášena kulturní památkou, proto proti její demolici není možné uplatnit námitky podle zákona o památkové péči. Jde ovšem o vilu značné architektonické hodnoty a žádoucí by bylo její zachování. Řekl šéf pražských památkářů Jiří Skalický. Povolení k demolici vily vydala Praha 6, na místě má vyrůst novostavba.

OBRAZEM: Prodejní výstava Královna květina - růže

Praha /FOTOGALERIE/ - V Zahradnickém centru Chládek se od čtvrtka koná prodejní výstava zahradních růží. Podívejte se, jak to na výstavě vypadalo. 

Jak získat parkovací kartu snadno a rychle

Praha /GALERIE/ - V širším centru hlavního města se v polovině srpna spustí nové zóny placeného stání. Zájem o povolení je zatím mezi řidiči malý. Radnice vyzývají: registraci neodkládejte, v létě si postojíte dlouhé hodiny. Vyřízení registrace je přitom snadné.

Praha 6 povolila demolici vily na Petřinách, místní nesouhlasí

Praha - Radnice Prahy 6 povolila demolici funkcionalistické vily na Petřinách. Nahradit ji má čtyřpatrová novostavba. Místní obyvatelé nesouhlasí. Podepisují petici, v níž vyzývají politiky k záchraně vily. Vyplývá to z textu výzvy.

KRÁTCE: Kulaťák rozezní Traband

Praha - Tradiční Festival Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze se koná ve středu od 14 hodin na Vítězném náměstí. K poslechu zahrají kapely Traband, Timudej, Odečet plynu a další.

Jubilejní dvacátá Grand Prix se uskuteční na Markétě v Praze

Praha - Na plochodrážním oválu na Markétě na pražském Břevnově se již závodí dlouhou řadu let. Za tu dobu si diváci přišli na své nejen na domácích závodech, ale též při závodech mezinárodních, včetně mistrovství světa.

ČSSD a zelení vyšlou společně do senátních voleb Bělohradského

Praha - Sociální demokraté a zelení vyšlou do senátních voleb v Praze společného kandidáta. Údajně jím bude filozof Václav Bělohradský. Podle zdroje z ČSSD jde o „nejlepšího možného kandidáta". V úterý ho představí předsedové stran – premiér Bohuslav Sobotka a Matěj Stropnický. „Tématem tiskové konference bude představení kandidáta do senátních voleb," potvrdili mluvčí společnou tiskovou konferenci stranických šéfů. Jméno kandidáta odmítli prozradit.

Praha 6 připravuje urbanistickou soutěž k Vítěznému náměstí

Praha - Vedení Prahy 6 finišuje s přípravou podkladů pro vyhlášení urbanisticko-dopravní soutěže, která rozhodne o budoucím vzhledu Vítězného náměstí. Zelenou projektu musí dát rada hlavního města, na podzim bude soutěž oficiálně vyhlášena. V pondělí to řekl mluvčí městské části Martin Churavý. Odborníci by měli řešit především zhoršenou dopravní situaci, která souvisí s otevřením tunelu Blanka.

Ve Strahovském klášteře zazní obnovená premiéra barokní opery

Praha - V novodobé světové premiéře zazní  večer v letním refektáři Strahovského kláštera opera L'Asilo d'Amore jednoho z nejvýznamnějších barokních skladatelů Antonia Caldary. Půjde přitom teprve o druhé provedení této oslavné opery v historii. Zazní v provedení souboru Hof-Musici, který se na interpretaci barokní hudby s použitím dobových nástrojů specializuje.

Praha hledá firmu, která se bude starat o rezervaci Divoká Šárka

Praha - Praha hledá ve výběrovém řízení firmu, která se bude starat o přírodní rezervaci Divoká Šárka. Vyplývá to ze seznamu veřejných zakázek magistrátu. Vybraná firma by měla o rezervaci začít starat ve třetím čtvrtletí letošního roku a smlouva by měla být uzavřena do listopadu 2024. Cena služeb bude záležet na výsledku tendru.

AKTUALIZOVÁNO

V oboře Hvězda se o víkendu pořádá běh pro Paměť národa

Praha/GALERIE/ - V pražské oboře Hvězda se v sobotu a v neděli pořádají běh a štafeta pro Paměť národa, lidé svou účastí a příspěvkem do startovného mohou podpořit natočení dalších stovek příběhů pamětníků totalit minulého století. Fundraisingová akce se koná k desátému výročí úspěšného pořadu Českého rozhlasu Příběhy 20. století. Běh podle organizátorů symbolizuje překonávání sebe sama a vytrvalost, které pamětníci zlomových okamžiků 20. století museli často prokázat.

Sobotka: Trať na pražské letiště bude dokončena do roku 2024

Praha - Trať na pražské letiště má být hotová mezi roky 2023 a 2024. Vyjít by měla zhruba na 20 miliard korun. Na pondělním setkání s novináři to řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Podle ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO) se nyní počítá s variantou vedoucí trať tunelem přes Střešovice. Tuto dražší variantu prosazuje radnice Prahy 6. Není ale zdaleka jisté, že na tuto variantu přispěje Evropská unie.

Praha 6 se chystá upravit prostor u vstupu do stanice Hradčanská

Praha - Radnice Prahy 6 se chystá upravit prostor u vstupu do stanice metra A Hradčanská. Měly by se tu například objevit stánky a nová dlažba. Řekl to místostarosta Martin Polách (ANO). Kdy k úpravám přesně dojde a kolik budou stát, zatím není jasné, radnice konkrétní projekt teprve připravuje.

Výstavba školy Open Gate v areálu hotelu Praha se zřejmě zpozdí

Praha - Výstavba soukromé školy Open Gate Praha v dolní části areálu po bývalém hotelu Praha v Dejvicích se pravděpodobně zpozdí. V neděli to sdělila mluvčí školy Jitka Tkadlecová. Investor, kterým je skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, stále vyřizuje nezbytná povolení. Podle mluvčího Prahy 6 Martina Churavého kancelář architekta vydala k projektu kladné stanovisko a radniční odbor výstavby je nyní ve fázi před vydáním územních rozhodnutí. Hotel Praha byl zbořen před dvěma lety.

OBRAZEM: Senioři soutěžili ve slalomu, nordic walking i v pétanque

Praha - Hned 300 sportovců se ve středu sjelo z celé republiky na stadion Mládeže v Dejvicích. Nejstarší účastnici bylo 86 let. Senioři se utkali ve slalomu, nordic walking, speciálním biatlonu a pétanque. 

Pražské letiště cvičilo na přílet cestujícího s virem MERS

Praha - Záchranné složky na pražském Letišti Václava Havla v úterý cvičily na přílet cestujícího nakaženého virem MERS. Pohotovostního cvičení se účastnili mimo jiné letištní hasiči, záchranné složky z Prahy a Středočeského kraje a rovněž studenti Vyšší odborné školy civilního letectví a zaměstnanci letiště v roli figurantů. Uvedlo to Letiště Praha.

Požár si vyžádal vyklizení ubytovny v Řepích

Praha /FOTOGALERIE/ - Osm lidí, kteří se nadýchali kouře při požáru ubytovny v Řepích, prohlíželi v pondělí před polednem pražští záchranáři. Změřili jim hladinu oxidu uhelnatého - a dva pacienty následně převezli do péče zdravotníků motolské nemocnice.

Chyběla třešnička. Dukla měla na poháry, ohlédl se za sezonou kouč Kozel

Praha /ROZHOVOR/ - Novodobá ikona klubu. Přesně takové označení se dá použít pro trenéra Dukly Luboše Kozla. Na Julisce mu k poslednímu červnovému dnu končí smlouva a po dlouhé řadě úspěšných let se ji rozhodl neprodloužit a postavit se nové výzvě. Jaká bude?

Na ČVUT je vystaveno asi 300 počítačů ze 70. a 80. let

Praha /FOTOGALERIE/ - Na Fakultě elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze (ČVUT) je k vidění asi 400 typů československých a zahraničních počítačů 70. a 80. let minulého století. Pocházejí ze soukromé sbírky Petra Váradiho ze Staré Paky.

Good race, man. Bolt poplácal kluka z Prahy

Praha - Jak si malý fotbalista z Dolních Počernic plácne rukou s nejlepším atletem planety? Jmenuje se Tobiáš Ferdinand a doběhl druhý na dětské Čokoládové tretře, která byla předzvěstí Zlaté tretry. Nezapomenutelný den klučíka vypadal asi takhle…

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT