VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 6

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Jak v kuchyni oslavilo na farmářském trhu 3. narozeniny!

Praha /FOTOGALERIE/ - V sobotu 17. září oslavil web jakvkuchyni.cz své třetí narozeniny na Farmářských trzích na Kulaťáku. Jak v kuchyni je web nejen o potravinách a jejich skladování, vaření a receptech, odstranění obalů a třídění odpadu a aktuálních trendech. Průběžně zajišťuje rozličné kratochvíle od soutěží, duelů kuchařek, vědomostních kvízů až po rady, tipy a zkušenosti od čtenářek.

Ke zraněnému musela pomoc po žebříku

Praha /FOTOGALERIE/ – Sešplhat po žebříku dolů a stejný žebřík pak použít jako transportní plošinu pro přepravní vanu s pacientem museli pražští hasiči i zdravotničtí záchranáři, kteří na počátku víkendu pomáhali zraněnému dělníkovi. O ne zcela tuctovém zásahu informovala v pondělí Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů.

Praha 6 chystá zakázku na sečení trávy za 500 milionů

Praha - Praha 6 chystá zakázku na údržbu veřejné zeleně a úklid včetně zimního za téměř 500 milionů korun. S vítězem uzavře rámcovou smlouvu na čtyři roky. Platit by měla od května 2017. Zájemci se mohou do soutěže hlásit do konce listopadu. Média to zjistila z podkladů k zakázce.

Stovky bojovníků se zapojí do rekonstrukce bitvy na Bílé hoře

Praha - Stovky vojáků v dobových kostýmech, včetně dělostřelců a jezdců na koních, předvedou v sobotu a znovu v neděli v Praze rekonstrukci bitvy na Bílé hoře. Akce se koná podvanácté, účastníci na ni podle organizátorů přijedou z celé Evropy. V bitvě, která se odehrála 8. listopadu 1620, byla česká stavovská armáda poražena vojsky na straně císaře Ferdinanda II. Bitva ukončila české stavovské povstání.

Soud vrátil k došetření obžalobu v kauze nákupu letadel CASA

Praha - Obvodní soud pro Prahu 6 v pátek vrátil k došetření kauzu nákupu letadel CASA pro českou armádu. Uvedl to server iDNES.cz. V případu figuruje bývalá ministryně obrany Vlasta Parkanová a bývalý šéf ministerské sekce vyzbrojování Jiří Staněk. Parkanová napsala, že postup soudu pro ni znamená potvrzení faktu, že návrh byl už od počátku nezpůsobilý.

Dolínek vyzval starostu Prahy 6 k rezignaci kvůli Blance

Praha - Na jednání pražského zastupitelstva se ve čtvrtek kvůli tunelu Blanka rozhořel spor mezi starostou Prahy 6 Ondřejem Kolářem (TOP 09) a primátorčiným náměstkem Petrem Dolínkem (ČSSD). Na Kolářovu interpelaci, v níž vyzval Prahu k řešení dopravních potíží v Praze 6, Dolínek reagoval výzvou, aby starosta odstoupil z funkce.

AKTUALIZOVÁNO

Výstava připomíná stoletou historii tanků

Praha - Výstava před generálním štábem na Vítězném náměstí v Praze připomíná 100 let od prvního bojového nasazení tanků. Bylo to 15. září 1916 v bitvě na Sommě. Výstava se zabývá jak technickým vývojem a nasazením tanků v různých konfliktech, tak i jejich historií v československé armádě. Informační panely budou na Vítězném náměstí umístěny do 24. října, sdělila Denisa Vernerová z tiskového oddělení generálního štábu.

DPP zahájí výstavbu chybějícího eskalátoru ve stanici Veleslavín

Praha - Dopravní podnik (DPP) zahájí výstavbu chybějícího eskalátoru ve stanici metra A Veleslavín. Ve středu to představenstvu uložila dozorčí rada DPP. Informoval o tom primátorčin náměstek Petr Dolínek (ČSSD). Stanice metra byla zprovozněna v novém úseku metra A z Dejvic do Motola loni v dubnu. Cestujícím, zejména na ruzyňské letiště, tam kvůli chybějícímu eskalátoru začali nosit zavazadla nosiči. Kdy budou jezdící schody stát a na kolik přijdou, zatím není jasné.

Záchranáři a hasiči zkoušeli nouzové zásobení Prahy pitnou vodou

Praha - Záchranáři, vodohospodáři a hasiči v průběhu třídenního cvičení Voda 2016 v Modřanech vyzkoušeli nouzové zásobování metropole pitnou vodou. Prověřili fungování mobilních úpraven vody, které z nepitné vody vytváří vodu pitnou. Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) novinářům řekla, že je s výsledky cvičení spokojená.

Vypich či Zličín? Praha hledá P+R parkoviště

Praha /FOTOGALERIE/ - Nedostatek parkovacích míst v metropoli má vyřešit třicítka nových záchytných parkovišť, jejichž možnost výstavby Praha prověřuje. Opozice ale vedení města za současný stav kritizuje.

Praha zamýšlí vybudovat záchytné parkoviště na Vypichu

Praha - Hlavní město zamýšlí vybudovat záchytné parkoviště na Vypichu. Nyní jedná se státem o možnosti získat od něj jeho pozemek. Novinářům to v úterý řekl náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Kdy by ale parkoviště mohlo vzniknout, není jasné. Nová záchytná parkoviště by mohla být také na Zličíně a Černém Mostě. Prahu trápí nedostatek míst a chce proto jednat se soukromými vlastníky o zřízení dočasných parkovišť.

Nejvytíženější je Dejvický tunel, projede jím 85 tisíc aut denně

Praha /TABULKA/ - Nejvytíženějším úsekem ze tří částí pražského tunelového komplexu Blanka je Dejvický tunel, kterým projede téměř 85 tisíc aut denně. Po otevření tunelu v září 2015 jím projížděla zhruba polovina aut. Vyplývá to z průběžného sčítání Technické správy komunikací (TSK). Zbylými dvěma úseky, Bubenečským a Břevnovským tunelem, projede denně více než 70 tisíc automobilů. Asi šestikilometrový tunel byl zprovozněn loni v září a Prahu vyšel na více než 40 miliard korun.

Expert: Tunel Blanka je fiaskem, přivedl do Prahy další auta

Praha - Zprovoznění tunelu Blanka v Praze je fiaskem ve všech směrech. Blanka do města přivedla o deset procent vozidel víc a ucpala řadu ulic především v Praze 6. V úterý dopravní expert hnutí Auto*Mat Vratislav Filler. Veřejný prostor Letné, Prašného mostu a Malovanky navíc podle Fillera hyzdí mimoúrovňové křižovatky a nevhodný podchod. Praha rovněž zaspala se zavedením dopravních opatření, dodal. Vedení města výtky odmítá. Tunel Blanka se po řadě odkladů otevřel řidičům před rokem.

Pražské radnice jsou v názoru na tunel Blanka nejednotné

Praha -  Radnice dotčené ročním provozem tunelu Blanka se neshodují v názoru na to, zda je šestikilometrová dopravní stavba přínosem, či nikoli. Některým ulicím třeba v centru Prahy nebo na Letné tunel od dopravy ulevil, jinde se ale situace výrazně zkomplikovala. Auta přibyla třeba v okolí Vítězného náměstí nebo v ulici V Holešovičkách v Praze 8. Vedení Prahy 6 mluví o Blance jako o „prokletí" a žádá uzavření výjezdů z tunelu na Prašném mostě. Vyplývá to z ankety mezi městskými částmi. Tunel Blanka byl otevřen v září 2015 a Prahu vyšel na 43 miliard Kč.

Praha prozkoumá, zda by jí v krizi fungovaly úpravny vod

Praha - Pražský magistrát chce zjistit, jak mu funguje systém nouzového zásobování pitnou vodou. Během třídenního cvičení v Modřanech, které začne v pondělí, vyzkouší její zaměstnanci společně s hasiči mobilní úpravny vod. Ty vytvářejí ze surové nepitné vody vodu pitnou.

Jak ulevit Kulaťáku? Jsou i divoké varianty

Praha /FOTOGALERIE/ - Radnice Prahy 6 tlačí na magistrát, aby řešil dopravu na Vítězném náměstí. Obě strany však obtížně hledají shodu. Dopravnímu přetížení náměstí uleví až obchvat, který je v nedohlednu.

Praha 6 schválila přestavbu koupaliště Petynka

Praha - Městská část Praha 6 ve středu schválila přestavbu sportovně- relaxačního areálu Petynka. Koupaliště by se mělo proměnit do konce roku 2019. Půjde o investici za zhruba 170 milionů korun. O rozhodnutí rady informoval mluvčí radnice Martin Churavý. Opoziční zelení radnici kritizují za to, že nevypsala architektonickou soutěž.

Upozornění na pěstírnu potvrdilo koště

Praha /VIDEO/ - Zamést všechny stopy se pěstitelům marihuany nepodařilo. To mohou konstatovat kriminalisté I. obvodu pražské policie, kteří za hřbitovní zdí u Evropské ulice odhalili stopy po pěstírně. Na počátku bylo anonymní upozornění, které v dubnu dorazilo na Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 6. Pisatel uváděl, že pěstiteli jsou 47letí manželé žijící v domě, který je součástí hřbitova.

Na místě zchátralých vil na Letné by mohlo stát pět nových budov

Praha - Na místě zchátralých vil na hranici pražské Letné, Bubenče a Dejvic u křižovatky Špejchar by v budoucnu mohlo stát pět samostatných administrativních budov. Svůj projekt Letná Business Center v úterý představil majitel pozemku, britský developer Lordship. Jde už o pátý projekt k využití tohoto území. Předešlé ztroskotaly buď kvůli výhradám k velikosti projektu, nebo kvůli historickým vilám, které tam stojí.

Kvůli dopravním problémům žádá Praha 6 uzavření výjezdu z Blanky

Praha - Kvůli špatné dopravní situaci v okolí Vítězného náměstí v Praze 6 žádá tamní radnice o uzavření výjezdu z tunelu Blanka na Prašném mostě. Chce mimo jiné urychlené zbudování záchytných parkovišť a zákaz vjezdu kamionů do Patočkovy a Evropské ulice. Situace je neúnosná, magistrát ji dlouhodobě neřeší. Novinářům to v úterý řekl starosta Ondřej Kolář (TOP 09). Primátorčin náměstek Petr Dolínek (ČSSD) Blanku zavírat nehodlá. Udělal prý řadu krátkodobých opatřeních a na dalších pracuje.

KRÁTCE: Dopravní kolaps v Dejvicích? Magistrát slibuje řešení

Praha - Den co den se dopravní situace kolem Vítězného náměstí zhoršuje. Kvůli nedalekému ústí tunelu Blanka se tu tvoří dlouhé kolony, blokující i autobusy MHD.

Praha chce zrušit soutěž na technologie pro centrálu Malovanka

Praha - Vedení hlavního města hodlá zrušit soutěž na dodávku technologií pro vznikající dopravní centrálu Malovanka, ze které bude řízen provoz v metropoli. Důvodem má být nedoplnění podkladů. Jde o zakázku za 370 milionů Kč. Vyplývá to z neveřejných materiálů. Konečné slovo budou mít radní, kteří by o zrušení měli rozhodovat v úterý. Co to bude pro již tak opožděnou stavbu znamenat, není jasné.

AKTUALIZOVÁNO

Přírodní divadlo v Šárce poprvé nabídlo Smetanovu operu Dvě vdovy

Praha/FOTOGALERIE/ - Pražské přírodní divadlo v Šárce poprvé uvedlo komickou operu Bedřicha Smetany Dvě vdovy. V místech původního přírodního divadla vystoupili sólisté, orchestr a sbor Národního divadla. Vstup byl tradičně zdarma. Podle organizátorů se velmi vydařilo počasí, a představení tak navštívilo 15 tisíc až 17 tisíc lidí všech generací. Loni Rusalka přilákala 10 tisíc diváků.

Pražští kriminalisté zadrželi muže podezřelého ze znásilnění

Praha - S tak brutálním znásilněním, které si vyžádalo i zranění oběti v podobě podlitin i oděrek a neobešlo se ani bez psychické újmy, jsem se už dlouho nesetkal. To v úterý konstatoval vedoucí 6. oddělení obecné kriminality prvního policejního obvodu v Praze Zdeněk Novotný, jehož týmu se během necelých 24 hodin podařilo dopadnout pachatele šokujícího násilného skutku.

Ústav vedený dříve profesorem Holým pracuje na nových lécích

Praha - Na nových lécích na obezitu, cukrovku či rakovinu pracují vědci Ústavu organické chemie a biochemie, jehož ředitelem byl objevitel antivirotik používaných při léčbě HIV/AIDS, žloutenky B či oparů Antonín Holý. K jeho nedožitým osmdesátým narozeninám pořádá ústav 5. září konferenci medicinální chemie, na níž budou přednášet významní vědci z Evropy i USA.

V Praze 6 se registrovalo do zón 16 tisíc řidičů, místa zbývají

Praha - Městská část Praha 6 téměř naplnila kapacitu 17 tisíc parkovacích míst v nově zavedených parkovacích zónách. Své vozy totiž zaregistrovalo již skoro 16 tisíc řidičů. V pondělí to sdělil mluvčí radnice Martin Churavý. Zóny začaly platit v Praze 6 minulý týden ve středu 24. srpna. Pokud chtějí řidiči zaparkovat, musí mít zanesenu registrační značku v systému na úřadě.

Marie Merknerová: Lány obilí i řehtání koní. Dejvice jsem milovala

Praha /ROZHOVOR/ - Pražská pamětnice Marie Merknerová zavzpomínala na své dětství v Dejvicích i život za války. Výhled do polí a místo Kulaťáku dejvický potok. Takové byly Staré Dejvice, jak si je pamatuje Marie Merknerová.

Dopravu v Praze 6 komplikuje oprava Korunovační ulice

Praha - Dopravu v Praze 6 komplikuje oprava Korunovační ulice v sousední městské části. Zatížila Svatovítskou ulici u Vítězného náměstí, kde se doprava zvýšila po otevření tunelu Blanka. Novinářům to ve čtvrtek řekl místostarosta Prahy 6 Martin Polách (ANO). Opravy Korunovační by měly skončit v prosinci.

O parkování v modré zóně si v Praze 6 požádalo už 15 tisíc lidí

Praha - O parkování v modré zóně si v Praze 6 požádalo už 15 tisíc lidí, což odpovídá přibližně počtu jejich obyvatel oprávněných k získání rezidenčního parkování. Nárok koupit si parkovací karty do modrých zón mají kromě nich i ostatní obyvatelé čtvrti, celkem asi 30 tisíc Pražanů. V zónách je ale jen 15 až 17 tisíc míst. Na čtvrteční tiskové konferenci to řekl starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09). Zóny začaly platit ve středu na části území Prahy 5 a 6, všechny dopravní značky budou platné nejpozději v neděli.

Nejdelší skluzavka láká na Petynku

Praha - 300metrová skluzavka míří na Petynku. Návštěvníci tohoto oblíbeného pražského koupaliště se mohou těšit na nejdelší jízdu letošního léta. Projekt Slide Czech sem přiveze třísetmetrovou vodní atrakci, která se v minulých letech stala oblíbenou hlavně v USA a v Austrálii. Návštěvníci se na skluzavce budou moci vozit v sobotu od 12 do 19 hodin.

Praha 5 a 6 čeká zájem o registraci do zón od desítek tisíc lidí

Praha - Radnice Prahy 5 a 6 očekávají příchod ještě několika desítek tisíc obyvatel, kteří si dosud nezaregistrovali své vozy kvůli zřízení zón placeného stání. V úterý to řekli mluvčí radnic Helena Šmídová a Martin Churavý. Zóny v městských částech začnou platit od středy. Firma Eltodo, která Praze dodávala vybavení zón, v úterý ve 20.00 hodin začne odstraňovat první přelepy z nainstalovaných značek, které vymezují zóny. Po stržení nálepek budou dané zóny platné.

Parkovací zóny startují v Praze 5 a 6, řidiči si musí zvyknout na nová pravidla

Praha /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/ - Žádné parkovací karty ani lístky za okno auta. Praha mění pravidla v zónách placeného stání. Nový systém, který se v budoucnu rozšíří po celé metropoli, začne ve středu fungovat ve dvou městských částech.

Středočeský kraj žádá odložení parkovacích zón v Praze 5 a 6

Praha /FOTOGALERIE/ - Parkovací zóny v Praze 5 a 6 postihnou Středočechy dojíždějící za prací do metropole, tvrdí středočeští radní. Žádají jejich odložení, než v Praze vzniknou záchytná parkoviště. O postoji Rady Středočeského kraje v pondělí informovala mluvčí hejtmanství Michaela Drobná. V páté a šesté městské části hlavního města začnou platit parkovací zóny od středy 24. srpna.

Na území Prahy 5 a 6 začnou za tři dny platit parkovací zóny

Praha - Řidiči v Praze 5 a 6 za tři dny na ulicích volně nezaparkují. Od středy 24. srpna tam začnou platit parkovací zóny. Parkovací karty vydávány nebudou, ale řidiči se musejí na úřadu zaregistrovat a zadat do elektronického systému registrační značku svého vozu. Roční cenu město stanovilo od 1. dubna 2016 pro rezidenty za první vozidlo na 1200 Kč, v případě že městská část rozdělila zóny na menší oblasti, bude částka 600 Kč. Kromě těchto městských částí začnou zóny fungovat i na Jarově a od 1. října v Praze 8.

Pusťte se za architektonickými zajímavostmi v okolí kulaťáku

Praha /INFOGRAFIKA, FOTOGALERIE/ - Pražský deník vám přináší vycházky Prahy Neznámé. Vydáme se po méně známých, ale zato neméně zajímavých zákoutích metropole. Tentokrát se vypravíme do srdce Dejvic.

Bělohorská ulice se dočká opravy v roce 2018, přibudou stromy

Praha /FOTOGALERIE/ - Bělohorská ulice v Praze se plánované opravy dočká v roce 2018. Vzniknou místa pro parkování, bezpečný pohyb cyklistů, přibudou stromy a místo pro veřejná setkání. Informovala náměstkyně primátorky Petra Kolínská (SZ/Trojkoalice). Vedení města chytá rekonstrukci i dalších ulic, mimo jiné Vinohradské.

V Dejvickém „espresso baru“ židle nepotřebují

Praha /FOTOGALERIE/ - Nový seriál Pražského deníku vás bude pravidelně seznamovat se stylovými i alternativními kavárnami, kde najdete požitek i oddych od ruchu velkoměsta. V devět hodin ráno bývá v dejvické kavárně Kafemat plno. Od baru se line fronta až ke dveřím. Obsloužení zákazníci odchází s kávou ven, aby ji upíjeli cestou do práce. Jen někteří se odeberou s kávou stranou a usrkávají ji beze spěchu. Jakmile fronta zmizí, vypadá prostor Kafematu neobvykle prázdně.

Přírodní divadlo v Šárce uvede 3. září Smetanovu operu Dvě vdovy

Praha - Pražské přírodní divadlo v Šárce s koncem prázdnin naváže na tradici z minulých let a 3. září uvede komickou operu Bedřicha Smetany Dvě vdovy. V místech s bohatou divadelní historií a v realizaci Originálního hudebního divadla Praha vystoupí sólisté, orchestr, sbor a balet Národního divadla, oznámila  mluvčí projektu Jana Pacalová. Upozornila, že stejně jako v předchozích letech bude vstup zdarma.

TSK začala bourat železniční most v pražské Bubenči

Praha - Pražská Technická správa komunikací (TSK) v pondělí začala bourat most přes železniční trať v Korunovační ulici Bubenči. Na jeho místě bude vystavěn nový, sdělila médiím mluvčí TSK Barbora Lišková. TSK původní most snesla z konstrukce a rovněž dočasně přeložila z jejich původní trasy tzv. inženýrské sítě, tedy elektro kabely, plyn či vodovod, jejichž vedení nebylo přerušeno. TSK již odstranila také povrch vozovky. Demolice potrvá do 11. srpna 2016, kompletní oprava bude dokončena letos v prosinci.

Společnosti Penta a Kaprain připraví projekt pro Vítězné náměstí v Praze 6

Praha - Investiční skupina Penta Investments získala padesátiprocentní podíl ve společnosti Vítězné náměstí, která měla do podpisu smlouvy jediného vlastníka, společnost Kaprain Group finančníka Karla Pražáka.

Projděte se po předválečných hradebních vilách. Okouzlí vás

Praha /INFOGRAFIKA/ - Pražský deník vám přináší vycházky Prahy Neznámé. Vydáme se po méně známých, ale zato neméně zajímavých zákoutích metropole. Cílem nové vycházky jsou hradčanské hradební bašty. Vilová čtvrť na hradebních baštách se nachází na Hradčanech v okolí Písecké brány, vznikala ještě před první světovou válkou.

Praze schází parky. Vznikne 207 nových?

Praha /INFOGRAFIKA/ - Připravovaný územní plán s tím počítá. Zelené plochy pro rekreaci a odpočinek se rozrostou. I když je Praha jedním z nejzelenějších měst v Evropě, podle urbanistů se potýká s nedostatkem parků. K tomu, aby se plocha zeleně ve městě dala nazývat parkem, totiž musí splňovat požadavky na infrastrukturu a vybavenost, které lidem umožní ji pohodlně využívat k odpočinku.

Ministerstvo obrany chystá rekonstrukci Julisky

Praha - Ministerstvo obrany chystá rekonstrukci stadionu na pražské Julisce. Opravena bude tartanová dráha za zhruba 11 až 12,3 milionu korun. Vyplývá to z Věstníku veřejných zakázek. Úřad také počítá s opravou střechy západní tribuny nebo atletického tunelu, sdělil médiím Jiří Caletka z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Policisté přišli dělat rozruch do vojenské nemocnice

Praha - Agresivní pacient a ozbrojený útočník řádící v nemocnici. To byly problémy, s nimiž se v sobotu museli vyrovnat pražští policisté i zdravotníci Ústřední vojenské nemocnice v pražských Střešovicích. Společně se zúčastnili pětihodinového metodického cvičení v nemocničním pavilonu A, které bylo zaměřeno na ochranu lidí – personálu i pacientů – v případě běsnění zuřivce.

OBRAZEM: Milovníci šachu si zahráli na Šestáku

Praha /FOTOGALERIE/ - Café Šesťák, Piána na ulici a Šachový svaz České republiky zorganizovaly malý šachový turnaj v šesté městské části. Turnaj se konal v 17 hodin u Národní technické knihovny, ti nejlepší se utkali přímo na dřevěné palubě Šesťáku.

V Praze 6 chce získat senátorské křeslo deset kandidátů

Praha /TABULKA/ - V městské části Praha 6 chce získat senátorské křeslo deset lidí. V úterý to řekl mluvčí radnice Martin Churavý. Mezi kandidáty jsou filozof Václav Bělohradský (za ČSSD a SZ), tanečník a choreograf Vlastimil Harapes (za ANO) nebo bývalý disident, současný pracovník Ústavu pro studium totalitních režimů František „Čuňas" Stárek (za ODS). Dosavadní senátor Petr Bratský (ODS) mandát v říjnových volbách obhajovat nebude.

Jak se fandí v Česku na baseballu? Bubny, maskoti, panák za homerun

Praha - Že je baseball tichým sportem, při kterém se nefandí? Ani náhodou. Důkaz přinesly víkendové souboje mistrovské Kotlářky proti pražskému rivalovi Eagles. Bubny, maskoti… Napínavá semifinálové série play-off, která se za stavu 1:1 přesouvá do Krče.

Do pražského kempu Džbán se sjeli příznivci skútrů Piaggio Vespa

Praha - Do pražského kempu Džbán se v sobotu sjeli příznivci italských skútrů Piaggio Vespa. Koná se tu totiž již šestý ročník setkání s názvem Prago Vespa. Organizátoři očekávají účast více než dvou stovek fanoušků. Součástí akce je mimo jiné spanilá jízda Prahou, soutěže nebo hudební vystoupení, kterými akce vyvrcholí v sobotu večer. Akci pořádá Vespa Club Praha.

Bělohorské ulici po proměně ubudou parkovací místa

Praha - Hlavní město počítá s opravou Bělohorské ulice, jež spojuje Bílou Horu a Malovanku 
v Praze 6. Už je hotová koncepce nové podoby, 
v níž nyní byly vyhodnoceny připomínky veřejnosti 
a šesté městské části. Ty se týkaly zejména oblasti dopravy, parkování a zeleně.

Zájem o stání v nových modrých zónách projevilo téměř 10 tisíc lidí

Praha - V městských částech Praha 5, 6 a 8 se již zaregistrovalo téměř 10 tisíc lidí, kteří chtějí parkovat v chystaných zónách placeného stání. V pátek to sdělili mluvčí jednotlivých radnic. Celkem pak městské části očekávají další nárůst zájemců, a to celkem v řádu desetitisíců. Zóny začnou v městských částech fungovat postupně od 24. srpna do 1. října, kdy začnou platit na Praze 8. Radnice nově nevydávají parkovací karty, ale řidiči se zaregistrují a město je bude kontrolovat pomocí registrační značky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT