VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 6

Dostavbu Vítězného náměstí v Praze 6 vyřeší urbanistická soutěž

Praha - Radní v úterý schválili vypsání mezinárodní urbanistické soutěže na úpravy Vítězného náměstí v Praze 6. Soutěž by měla přinést návrhy na doplnění náměstí, vyřešit opravu a využití parterů domů. Na zadání soutěže bude dohlížet pracovní skupina složená z politiků i architektů. Náměstí není v jedné své části dokončeno a je zatíženo vysokou mírou dopravy.

Na Kulaťáku omezí dopravu. Znovu tak ožije

Praha - Zrušení autobusového náměstí, přesunutí tramvajové zastávky, ale i nový veřejný prostor plný kaváren a zeleně má řešit urbanistická soutěž k Vítěznému náměstí, kterou hlavní město právě chystá.

Praha chystá urbanistickou soutěž na úpravy Vítězného náměstí

Praha - Hlavní město chystá mezinárodní urbanistickou soutěž na úpravy Vítězného náměstí v Praze 6. Vyplývá to z materiálu, který mají v úterý projednat pražští radní. Soutěž by měla přinést návrhy na doplnění náměstí, na řešení dopravy na náměstí a využití parterů domů. Na zadání soutěže bude dohlížet pracovní skupina složená z politiků i architektů. Náměstí z 20. let 20. století dosud nebylo dokončeno, navíc je zatíženo vysokou mírou dopravy.

Pražské letiště podepsalo smlouvy s taxislužbami

Praha - Letiště Praha v pátek podepsalo smlouvy s taxislužbami Taxi Praha a Fix, které budou od ledna vozit cestující na letiště. Média o tom informovala jeho mluvčí Marika Janoušková. Firmy pro pětiletý provoz vybralo letiště na konci srpna elektronické aukci, která byla druhým kolem výběrového řízení.

PVK simulovaly teroristický útok na vodojem Bruska v Praze 6

Praha - Pražské vodovody a kanalizace (PVK) v úterý uspořádaly cvičení teroristického útoku na vodojem Bruska v Praze 6. Při cvičení simulovaly vniknutí teroristy do vodojemu, kde chtěl otrávit pitnou vodu. Akce začala zhruba v 08.00 a skončila po 10.00. Cílem bylo ověřit spolupráci PVK, správy města a záchranářů a systému ochrany pitné vody. Ze cvičení vznikne zpráva, kterou PVK předá záchranářům i magistrátu, případné nedostatky zapracuje do svého plánu ochrany. Obyvatel se cvičení nedotklo.

Zákazník měl konflikt s taxikářkou a následně také s hlídkou strážníků

Praha - Velké rozdíly mezi ženou a mužem ani mezi civilním oblečením a uniformou nedělal mladík, kterého v neděli v noci předávala policistům hlídka strážníků z Prahy 6. Podle slov vedoucí kanceláře ředitele městské policie Ireny Seifertové měl nejprve napadnout taxikářku – a následně se pokusil zaútočit na jednoho ze strážníků.

Jiří Růžička: Voliči mi při kampani na ulici nenadávali

Praha - Dlouholetý ředitel Gymnázia Jana Keplera Jiří Růžička (TOP 09/STAN) zvítězil v Praze 6 přesvědčivě, přesto tvrdí, že byl do poslední chvíle nervózní. A průběh kampaně, kterou strávil mezi lidmi, si pochvaluje.

Byl jsem outsider, kandidatura měla symbolický význam, říká Bělohradský

Praha - Za favorita se nikdy nepovažoval, proto renomovaný profesor a publicista Václav Bělohradský (ČSSD/SZ) nechtěl mluvit o zklamání, když ve druhém kole senátních voleb v ostře sledované Praze 6 nakonec neuspěl.

AKTUALIZOVÁNO

Do Senátu zamíří pedagog Růžička, v Praze 6 porazil Bělohradského

Praha - Do Senátu zamíří Jiří Růžička (za TOP 09), ředitel Gymnázia Jana Keplera. Ve volebním obvodu Praha 6 zvítězil s velkým náskokem nad filozofem Václavem Bělohradským (za ČSSD) se ziskem 72,06 procenta hlasů. Vyplývá to z výsledků na webu www.volby.cz. Současný senátor Petr Bratský (ODS) nekandidoval.

Jaké mají názory kandidáti do Senátu Václav Bělohradský a Jiří Růžička?

Praha - Na sérii otázek Deníku pro pražské kandidáty do senátu odpovídal i Václav Bělohradský a Jiří Růžička, kteří se ucházejí o křeslo v horní komoře parlamentu na Praze 6.

Neúspěšní uchazeči v Praze vyjadřují podporu kandidátům do Senátu

Praha - Neúspěšní kandidáti, kteří se ucházeli v Praze o posty senátorů, začali postupně podporovat do druhého kola volby spolustraníky, koaliční partnery a rovněž ideově blízké konkurenty. Vyslovili se osobně či prostřednictvím facebooku. V hlavním městě se volilo v Praze 6, 10 a 11 a volební účast se pohybovala okolo 30 procent. Nejvíce hlasů získal na Praze 6 ředitel gymnázia Jiří Růžička (TOP 09+STAN), a to přes 42 procent.

OBRAZEM: Na Břevnově slavili posvícení

Praha /FOTOGALERIE/ -  V šesté městské části se o víkendu konalo již 23. Břevnovské posvícení. Jeho návštěvníci se mohli radovat na řadě pouťových atrakcí, v mnoha stáncích si také mohli zakoupit pravé posvícenské dobroty. A ani letos zde nebyli ochuzeni o staročeskou vesničku s ukázkami tradičních řemesel, krčmami a dílnami pro děti.

Pražské senátní volby ovládly spíše lokální osobnosti. Známé tváře neuspěly

Praha /INFOGRAFIKA/ - V prvním kole senátních voleb v Praze triumfovaly místní osobnosti nad celostátně známými jmény. Čtyři z šesti kandidátů, postupujících do druhého kola, si své jméno vydobyli na lokální úrovni.

AKTUALIZOVÁNO

Do druhého kola v Praze 6 postupují Růžička a Bělohradský

Praha - Ředitel Gymnázia Jana Keplera Jiří Růžička (za TOP 09) vyhrál první kolo senátních voleb v Praze 6. Podle webu Českého statistického úřadu získal 42,31 procenta hlasů. Jeho soupeřem pro druhé kolo bude filozof Václav Bělohradský (za ČSSD), který kandiduje s podporou Strany zelených a ČSSD. Získal 16,72 procenta hlasů. Současný senátor Petr Bratský (ODS) nekandidoval. O jeho nástupci se rozhodne za týden.

Pacientům nově pomáhají „superzáchranáři“

Praha – Kdo je to superzáchranář? Není to zdravotník, který je nejstatečnější, nejsilnější či snad nejrychlejší, ale takový, který toho ví a umí víc než ostatní. Jde o takzvané zdravotnické záchranáře pro urgentní medicínu, jak se odborně říká záchranářům, kteří prošili dalším náročným školením a získali nový typ kvalifikace. Takových specialistů, jejichž postavení se nepodobá dřívějšímu systému výjezdů sanitek s lékařem (a dokonce prý ani domu, co divákům jako poznání soudového prostředí záchranné služby nabídl televizní seriál Sanitka 2), ale zapadá do západního modelu práce záchranářských paramediků, bude přibývat.

Za Hradčanskou se už lidé nebudou stydět

Praha /FOTOGALERIE/ - Zanedbaný prostor v centrální části Dejvic se ještě letos promění. Příští rok se zde pak nastálo objeví tržnice s bary a kavárnami. O její definitivní podobě se rozhodne. Ve hře jsou tři návrhy. Pražský deník získal jeden z nich.

Rektor Karel Melzoch: Vysokoškoláky zajímá také forenzní analýza

Praha /ROZHOVOR/ - Začátek školního roku je vždycky plný očekávání, co přijde. Na Vysoké škole chemicko-technologické (VŠCHT) začal nový semestr a škola v pražských Dejvicích se opět zaplnila studenty.

Výstava v pražském Popmuseu ukazuje i zákulisí Bratislavské lyry

Praha - V pražském Popmuseu v klubu Kaštan v pondělí zahájili výstavu s názvem Bratislavská lyra. Vzestupy a pády prvního festivalu populární písně v Československu. Expozice ukazující mimo jiné zákulisí svého času největšího tuzemského festivalu populárních písní potrvá do 3. prosince.

Internetový projekt pomáhá sjednotit sousedy v Suchdole

Praha - Spolek Dobří sousedé Suchdola se snaží vytvářet lepší sousedské vztahy. Projekt vznikl nedávno, ale již v tuto chvíli pomohl v začátcích novým komunitám v Suchdole.

Návštěvník vysoké školy poničil pět automatů s nápoji

Praha /VIDEO/ -  Po muži, který se vydal krást do budovy Českého vysokého učení technického v Technické ulici v Dejvicích, avšak technicky nebyl zdatný natolik, aby pochopil, že zvoleným způsobem to nepůjde, hledají pražští policisté. Pokud se ho podaří dopadnout, mohl by si následně doplňovat poznatky až dva roky – nikoli ovšem v rámci přednášek na akademické půdě, nýbrž v debatách se spoluvězni.

Po Praze jen třicítkou: bezpečí, nebo šikana?

Praha - Na Letné brzy začnou platit zóny 30. Řidiči tak budou muset výrazně zpomalit. Plošné snížení rychlosti z 50 na 30 kilometrů za hodinu už platí třeba v Karlíně či na Smíchově okolo Anděla.

KRÁTCE: Kdo osídlí gastroprovoz v Dejvické?

Praha - Výběrové řízení na pronájem prostor sloužících podnikání gastroprovoz, který vznikne po rekonstrukci objektu v Dejvické ulici číslo 4, vyhlašuje Praha 6. Rozloha prostor je 350 metrů čtverečních. Podmínkou účasti ve výběrovém řízení je složení jistiny jednoho milionu korun.

Michal Vajdička odejde z postu uměleckého šéfa Dejvického divadla

Praha - Ke konci letošního roku odejde z funkce uměleckého šéfa Dejvického divadla slovenský režisér Michal Vajdička. Nastoupil sem oficiálně v září 2014, s dejvickou scénou ale spolupracoval už od sezony 2011/2012 jako režisér inscenací Ucpanej systém a Racek. Dejvické divadlo to uvedlo na svých webových stránkách.

Poznejte čtvrť slavné herečky

Praha - Pražský deník vám přináší vycházky Prahy Neznámé. Vydáme se po méně známých, ale zato neméně zajímavých zákoutích metropole. Tentokrát se projdeme Hanspaulkou Lídy Baarové.

Středočechům se ještě ztíží parkování v Praze

Praha - Městská část Praha 6 chce rozšířit modré parkovací zóny, Praha 5 o tom uvažuje. Proti je středočeský hejtman. S městskými částmi však o nerozšiřování nejedná.

Krytý bazén doplní na Petynce surfová vlna

Praha /FOTOGALERIE/ - Do tří let v hlavním městě vzniknou dva zcela nové plavecké areály: na Petynce a v Řepích. Naopak některé už stávající kryté bazény prošly před hlavní sezónou rekonstrukcí a jsou připraveny na přívaly návštěvníků.

Kličkující šofér přiznal pár piv i panáků

Praha /VIDEO/ -  Téměř dvě promile nadýchal řidič osobního auta, kterého ve čtvrtek v noci načapali za volantem strážníci z Prahy 6. V ulici Mydlářka si hlídka všimla vozu, který couval v jednosměrce. Pak pokračoval po Šárecké ulici směrem na Hanspaulku – ovšem jeho jízdu strážníci vyhodnotili jako „značně nejistou".

Praha 6 bude chtít rozšířit parkovací zóny do dalších částí

Praha - Radnice Prahy 6 bude chtít po měsíci od zavedení parkovacích zón jejich rozšíření do dalších ulic městské části. Důvodem jsou potíže s množstvím parkujících aut v některých oblastech. V pátek to sdělil mluvčí radnice Martin Churavý. Potíže na okrajích zón řeší rovněž Praha 5, kde byly letos stejně jako v Praze 6 zóny zavedeny, platit začaly 24. srpna. Radnice dohromady na zónách dosud vybraly asi 35 milionů korun. Zóny platí i v dalších městských částech, například v Praze 1, 2, 3 a 7.

Výjezd z Blanky uzavřen: Šestka jásá, Praha 7 zoufá

Praha - Problematický výjezd z tunelu Blanka v Dejvicích se dočasně uzavře. Magistrát tak nakonec vyhoví požadavku Prahy 6. Kolony se přesunou do Střešovic a na Letnou, varuje expert.

AKTUALIZOVÁNO

Výjezd z Blanky na Prašném mostě by se mohl zkušebně uzavírat

Praha - Výjezd z tunelu Blanka na Prašný most by se mohl uzavírat, zkušebně a nejspíš jen v ranní a odpolední dopravní špičce po dobu opravy nedaleké Korunovační ulice. Pražský magistrát to chce posoudit během několika dní. Ve čtvrtek to řekl náměstek pražské primátorky pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD). Není podle něj pravda, že dohoda je definitivní, jak ji prezentuje radnice Prahy 6. Do konce týdne by měl mít k dispozici podklady, podle nichž návrh posoudí. Proti uzavření výjezdu z tunelu se postavila sousední městská část Praha 7.

Ochránkyně práv: Stížnosti na parkovací zóny v Praze řešit nemůžu

Brno, Praha - Úřad veřejného ochránce práv obdržel za posledního čtvrt roku zhruba tři desítky stížností na placené parkovací zóny v Praze. Jak ale ve středu uvedla mluvčí ombudsmanky Iva Hrazdílková v tiskové zprávě, jejich zavedení je v souladu se zákonem a v pravomoci obcí a měst a veřejný ochránce práv není oprávněn do rozhodování samosprávy zasahovat.

Jiří Suchý oslaví své pětaosmdesátiny na koncertech v Semaforu

Praha - Na trojici večerů v pražském divadle Semafor s podtitulem Znám ještě starší lidi oslaví významný český herec, režisér, básník, textař, skladatel, spisovatel, zpěvák, hudebník a grafik Jiří Suchý na přelomu září a října pětaosmdesátiny. Zazpívá na nich své evergreeny a uvidí dokument režiséra Jiřího Vondráka nazvaný Jiří Suchý: Moje souboje a boje. Premiéru snímku uvede 30. září program ČT art.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Jak v kuchyni oslavilo na farmářském trhu 3. narozeniny!

Praha /FOTOGALERIE/ - V sobotu 17. září oslavil web jakvkuchyni.cz své třetí narozeniny na Farmářských trzích na Kulaťáku. Jak v kuchyni je web nejen o potravinách a jejich skladování, vaření a receptech, odstranění obalů a třídění odpadu a aktuálních trendech. Průběžně zajišťuje rozličné kratochvíle od soutěží, duelů kuchařek, vědomostních kvízů až po rady, tipy a zkušenosti od čtenářek.

Ke zraněnému musela pomoc po žebříku

Praha /FOTOGALERIE/ – Sešplhat po žebříku dolů a stejný žebřík pak použít jako transportní plošinu pro přepravní vanu s pacientem museli pražští hasiči i zdravotničtí záchranáři, kteří na počátku víkendu pomáhali zraněnému dělníkovi. O ne zcela tuctovém zásahu informovala v pondělí Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů.

Praha 6 chystá zakázku na sečení trávy za 500 milionů

Praha - Praha 6 chystá zakázku na údržbu veřejné zeleně a úklid včetně zimního za téměř 500 milionů korun. S vítězem uzavře rámcovou smlouvu na čtyři roky. Platit by měla od května 2017. Zájemci se mohou do soutěže hlásit do konce listopadu. Média to zjistila z podkladů k zakázce.

Stovky bojovníků se zapojí do rekonstrukce bitvy na Bílé hoře

Praha - Stovky vojáků v dobových kostýmech, včetně dělostřelců a jezdců na koních, předvedou v sobotu a znovu v neděli v Praze rekonstrukci bitvy na Bílé hoře. Akce se koná podvanácté, účastníci na ni podle organizátorů přijedou z celé Evropy. V bitvě, která se odehrála 8. listopadu 1620, byla česká stavovská armáda poražena vojsky na straně císaře Ferdinanda II. Bitva ukončila české stavovské povstání.

Soud vrátil k došetření obžalobu v kauze nákupu letadel CASA

Praha - Obvodní soud pro Prahu 6 v pátek vrátil k došetření kauzu nákupu letadel CASA pro českou armádu. Uvedl to server iDNES.cz. V případu figuruje bývalá ministryně obrany Vlasta Parkanová a bývalý šéf ministerské sekce vyzbrojování Jiří Staněk. Parkanová napsala, že postup soudu pro ni znamená potvrzení faktu, že návrh byl už od počátku nezpůsobilý.

Dolínek vyzval starostu Prahy 6 k rezignaci kvůli Blance

Praha - Na jednání pražského zastupitelstva se ve čtvrtek kvůli tunelu Blanka rozhořel spor mezi starostou Prahy 6 Ondřejem Kolářem (TOP 09) a primátorčiným náměstkem Petrem Dolínkem (ČSSD). Na Kolářovu interpelaci, v níž vyzval Prahu k řešení dopravních potíží v Praze 6, Dolínek reagoval výzvou, aby starosta odstoupil z funkce.

AKTUALIZOVÁNO

Výstava připomíná stoletou historii tanků

Praha - Výstava před generálním štábem na Vítězném náměstí v Praze připomíná 100 let od prvního bojového nasazení tanků. Bylo to 15. září 1916 v bitvě na Sommě. Výstava se zabývá jak technickým vývojem a nasazením tanků v různých konfliktech, tak i jejich historií v československé armádě. Informační panely budou na Vítězném náměstí umístěny do 24. října, sdělila Denisa Vernerová z tiskového oddělení generálního štábu.

DPP zahájí výstavbu chybějícího eskalátoru ve stanici Veleslavín

Praha - Dopravní podnik (DPP) zahájí výstavbu chybějícího eskalátoru ve stanici metra A Veleslavín. Ve středu to představenstvu uložila dozorčí rada DPP. Informoval o tom primátorčin náměstek Petr Dolínek (ČSSD). Stanice metra byla zprovozněna v novém úseku metra A z Dejvic do Motola loni v dubnu. Cestujícím, zejména na ruzyňské letiště, tam kvůli chybějícímu eskalátoru začali nosit zavazadla nosiči. Kdy budou jezdící schody stát a na kolik přijdou, zatím není jasné.

Záchranáři a hasiči zkoušeli nouzové zásobení Prahy pitnou vodou

Praha - Záchranáři, vodohospodáři a hasiči v průběhu třídenního cvičení Voda 2016 v Modřanech vyzkoušeli nouzové zásobování metropole pitnou vodou. Prověřili fungování mobilních úpraven vody, které z nepitné vody vytváří vodu pitnou. Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) novinářům řekla, že je s výsledky cvičení spokojená.

Vypich či Zličín? Praha hledá P+R parkoviště

Praha /FOTOGALERIE/ - Nedostatek parkovacích míst v metropoli má vyřešit třicítka nových záchytných parkovišť, jejichž možnost výstavby Praha prověřuje. Opozice ale vedení města za současný stav kritizuje.

Praha zamýšlí vybudovat záchytné parkoviště na Vypichu

Praha - Hlavní město zamýšlí vybudovat záchytné parkoviště na Vypichu. Nyní jedná se státem o možnosti získat od něj jeho pozemek. Novinářům to v úterý řekl náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Kdy by ale parkoviště mohlo vzniknout, není jasné. Nová záchytná parkoviště by mohla být také na Zličíně a Černém Mostě. Prahu trápí nedostatek míst a chce proto jednat se soukromými vlastníky o zřízení dočasných parkovišť.

Nejvytíženější je Dejvický tunel, projede jím 85 tisíc aut denně

Praha /TABULKA/ - Nejvytíženějším úsekem ze tří částí pražského tunelového komplexu Blanka je Dejvický tunel, kterým projede téměř 85 tisíc aut denně. Po otevření tunelu v září 2015 jím projížděla zhruba polovina aut. Vyplývá to z průběžného sčítání Technické správy komunikací (TSK). Zbylými dvěma úseky, Bubenečským a Břevnovským tunelem, projede denně více než 70 tisíc automobilů. Asi šestikilometrový tunel byl zprovozněn loni v září a Prahu vyšel na více než 40 miliard korun.

Expert: Tunel Blanka je fiaskem, přivedl do Prahy další auta

Praha - Zprovoznění tunelu Blanka v Praze je fiaskem ve všech směrech. Blanka do města přivedla o deset procent vozidel víc a ucpala řadu ulic především v Praze 6. V úterý dopravní expert hnutí Auto*Mat Vratislav Filler. Veřejný prostor Letné, Prašného mostu a Malovanky navíc podle Fillera hyzdí mimoúrovňové křižovatky a nevhodný podchod. Praha rovněž zaspala se zavedením dopravních opatření, dodal. Vedení města výtky odmítá. Tunel Blanka se po řadě odkladů otevřel řidičům před rokem.

Pražské radnice jsou v názoru na tunel Blanka nejednotné

Praha -  Radnice dotčené ročním provozem tunelu Blanka se neshodují v názoru na to, zda je šestikilometrová dopravní stavba přínosem, či nikoli. Některým ulicím třeba v centru Prahy nebo na Letné tunel od dopravy ulevil, jinde se ale situace výrazně zkomplikovala. Auta přibyla třeba v okolí Vítězného náměstí nebo v ulici V Holešovičkách v Praze 8. Vedení Prahy 6 mluví o Blance jako o „prokletí" a žádá uzavření výjezdů z tunelu na Prašném mostě. Vyplývá to z ankety mezi městskými částmi. Tunel Blanka byl otevřen v září 2015 a Prahu vyšel na 43 miliard Kč.

Praha prozkoumá, zda by jí v krizi fungovaly úpravny vod

Praha - Pražský magistrát chce zjistit, jak mu funguje systém nouzového zásobování pitnou vodou. Během třídenního cvičení v Modřanech, které začne v pondělí, vyzkouší její zaměstnanci společně s hasiči mobilní úpravny vod. Ty vytvářejí ze surové nepitné vody vodu pitnou.

Jak ulevit Kulaťáku? Jsou i divoké varianty

Praha /FOTOGALERIE/ - Radnice Prahy 6 tlačí na magistrát, aby řešil dopravu na Vítězném náměstí. Obě strany však obtížně hledají shodu. Dopravnímu přetížení náměstí uleví až obchvat, který je v nedohlednu.

Praha 6 schválila přestavbu koupaliště Petynka

Praha - Městská část Praha 6 ve středu schválila přestavbu sportovně- relaxačního areálu Petynka. Koupaliště by se mělo proměnit do konce roku 2019. Půjde o investici za zhruba 170 milionů korun. O rozhodnutí rady informoval mluvčí radnice Martin Churavý. Opoziční zelení radnici kritizují za to, že nevypsala architektonickou soutěž.

Upozornění na pěstírnu potvrdilo koště

Praha /VIDEO/ - Zamést všechny stopy se pěstitelům marihuany nepodařilo. To mohou konstatovat kriminalisté I. obvodu pražské policie, kteří za hřbitovní zdí u Evropské ulice odhalili stopy po pěstírně. Na počátku bylo anonymní upozornění, které v dubnu dorazilo na Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 6. Pisatel uváděl, že pěstiteli jsou 47letí manželé žijící v domě, který je součástí hřbitova.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT