VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 6

Oheň? Letadlo pěkně smrdělo. Cestující z Tuniska museli ven po skluzavkách

Nečekané dobrodružství v závěru dovolené si užili lidé, kteří se vraceli z Tuniska. Po přistání na pražském letišti totiž kvůli podezření na oheň v letadle museli být evakuováni pomocí skluzavek.

Muž sexuálně obtěžoval dívky na Strahově. Policie hledá kulhajícího svědka

Tohle nebyl obyčejný mladík, který chtěl prožít letní milostný románek. Pražští kriminalisté pátrají od pátečního dopoledne po neznámém muži, jenž sexuálně obtěžoval dívky ubytované na vysokoškolských kolejích na Strahově. Policie hledá důležitého svědka.

Letošní Opera v Šárce po pěti letech nabídne Prodanou nevěstu

Představení opery Bedřicha Smetany Prodaná nevěsta nabídne akce Opera v Šárce, která se již počtrnácté uskuteční 2. září v přírodním divadle v pražské Šárce. Představení pořádají v rámci oslav Dne Prahy 6 a 100. výročí české státnosti. V produkci Originálního hudebního divadla Praha vystoupí sólisté, orchestr, sbor a balet opery Národního divadla v Praze. Vstup je zdarma. Dnes  o tom informovala organizátorka akce Renée Nachtigallová.

Po měsících dohadování se Koněvův pomník dočkal nových desek

Zástupci Prahy 6 dnes ve 14.35 po dlouhém čekání odhalili nové bronzové desky na památníku Ivana Stěpanoviče Koněva v Bubenči. Stalo se tak přesně 50 let od invaze vojsk Varšavské smlouvy, na které se Koněv nepřímo podílel. Maršál je ale známý hlavně kvůli tomu, že se jeho vojska podílela na závěrečné fázi osvobození Prahy v roce 1945. 

Developer upraví okolí Džbánu, aby mohl stavět. Vznikne zde areál volného času

/FOTOGALERIE/ Čtyři roky vyjednávání o revitalizaci nádrže Džbán na Praze 6 skončila ústupky na obou stranách. Pozemek zůstává soukromé společnosti Molepo, která slíbila, že upraví okolí výměnou za stavební povolení na svůj projekt. Všichni mají jasno, jak by měla revitalizace koupaliště vypadat, ale změna územního plánu práce na zlepšení okolí protáhne.

Mladý cizinec měl v taškách 80 tisíc cigaret. Pašeráka na letišti odhalil pes

Tohle by neuhádal snad ani vášnivý kuřák typu herce Jiřího Bartošky. Na ruzyňském Letišti Václava Havla minulý týden celníci odhalili pašeráka, který cestoval na pravidelné lince Instanbul – Praha a zavazadla měl nacpaná 80 tisíci kusy cigaret.

Letiště Praha reaguje na obránce zvířat. Už neodebírá vejce z klecových chovů

/VIDEO/ Nejen o podmínkách, v jakých se v Česku chovají šelmy, probíhají diskuze ve veřejném prostoru. Ochránci (či obránci) zvířat upozorňují také na špatné zacházení se slepicemi ve velkochovech. Na kampaň - trochu překvapivě - zareagovalo také pražské letiště. Firma začne odebírat vejce jen od dodavatelů, kteří nepoužívají klece.

Hermína v parku upadla do bezvědomí. Asistenční pes sháněl pomoc hodinu a půl

Pro jednoho roztomilý pejsek, pro druhého strážný anděl. Hermína z Prahy trpí kolapsovými stavy. Když upadne do bezvědomí, sama se neprobere. Proto má u sebe stále svoji fenku Margie, která je speciálně vycvičená, aby v nouzi pomohla. Jako pes to ale sama nezvládne a potřebuje i podporu ostatních lidí. Té se však fence nedostalo ani po hodině a půl poté, kdy její panička omdlela.

Kauza kontaminované vody v Dejvicích nekončí. Soud zrušil zastavení stíhání

Vypadalo to, že muž a žena z Pražských vodovodů a kanalizací už jsou v suchu. Ale kauza kontaminované vody v šesté městské části, kvůli níž před třemi lety onemocněly čtyři tisíce lidí, pokračuje. Pražský městský soud ve čtvrtek zrušil rozhodnutí o zastavení trestního stíhání.

AKTUALIZOVÁNO

Požár v Liboci ohrožoval i porost v oboře Hvězda. Policie hledá příčinu

Hasiči z Petřin, Smíchova, Hasičského útvaru ochrany Pražského hradu a Letiště Václava Havla vyrazili kolem poledne do pražské Liboce k požáru střechy neobývané budovy. Za použití výškové techniky se jim podařilo zabránit rošíření ohně na nedaleký lesní porost a do obory Hvězda. Požár byl uhašen kolem druhé hodiny odpoledne. Ulice je ale stále uzavřena, hrozí, že se budova zřítí. Pražská policie se pokusí zjistit, proč požár vznikl.

OBRAZEM: Před 85 lety začala stavba letiště. Chystá se přímá linka do Bangkoku

Na pláni Dlouhá míle se přesně před 85 roky - tedy 24. července - začalo stavět pražské letiště. V dubnu 1937 pak na dnešním Letišti Václava Havla Praha přistála první letadla. Jedním z "narozeninových" dárku by mohlo být zavedení přímé linky z hlavního města do thajského Bangkoku. Podívejte se na fotografie z historie největšího českého letiště.

Vítězné náměstí jako Trafalgar Square? Porota vybere ze čtyř desítek návrhů

Architektonicko-urbanistická soutěž na přestavbu Vítězného náměstí v Praze 6, kterému snad nikdo neřekne jinak než "Kulaťák", pokročila do další fáze. Přihlásily se čtyři desítky autorů včetně zahraničních zástupců. Do konce července porota určí postupující.

Čelil obvinění ze zpronevěry. Starosta Prahy 6 je ale nevinný, řekla policie

Policie odložila šetření trestného činu, kterého se měl dopustit starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) při vypovězení smlouvy společnosti Comitia. Ta měla v nevýhodném nájmu břevnovskou polikliniku Pod Marjánkou. "Nebyly dány důvody k zahájení úkonů trestního řízení," potvrdil Pražskému deníku mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Rusové našli kličku. Praha: Koněvův pomník osadíme deskami stůj co stůj

/ANKETA/ Osazení desek na památník sovětského maršála Ivana Stěpanoviče Koněva bude mít zpoždění. Důvodem je procesní chyba, na kterou upozornilo Velvyslanectví Ruské federace. Podle Úmluvy o architektonickém dědictví musí dodatečné osazení sochy tabulkami s vysvětlujícím textem schválit odbor památkové péče Magistrátu hlavního města Prahy. Souhlas památkářů ale Praha 6 doposud nemá.

Zmatený srnec pobíhal na zahradě domu a nemohl ven. Záchranáři ho museli uspat

Zmatený srnec se ocitl na zahradě v Dejvicích. Překvapení čekalo rodinu v jednom ze zdejších domků, když si na zahradě všimla poblázněného srnce. Ten nejspíš přeskočil zeď a nemohl se dostat ven. Záchranáři ho nakonec museli uspat a převézt do nového domova.

Policie provedla preventivní šťáru. Posvítila si na Prahu 6

/VIDEO/ V pátek odpoledne a večer provedli policisté v teritoriu Prahy 6 bezpečnostní akci. Zaměřili se na předcházení trestné činnosti, kontrolu podávání alkoholických nápojů mladistvým a dětem, pátrání po hledaných osobách a věcech, dodržování vyhlášek Magistrátu hl. m. Prahy, veřejný pořádek a prevenci. Proběhly i kontroly zahrádkářských kolonií, rizikových objektů, ubytoven a míst, kde se zdržují problematické osoby.

AKTUALIZOVÁNO

Deset tisíc lidí bylo evakuováno. Pyrotechnici na univerzitách bombu nenašli

Místo nervů u zkoušek prožili studenti i pedagogové na pražské Vysoké škole chemicko-technologické (VŠCHT) a Českém vysokém učením technickém (ČVUT) jinak dramatické chvíle. Někdo totiž ve středu dopoledne nahlásil, že v budovách univerzit je uložena bomba. Několik fakult v Thákurově ulici policisté evakuovali. Místo prohledávali pyrotechnici. Odpoledne oznámili, že žádná bomba nalezena nebyla a policie bude pátrat po šiřiteli poplašné zprávy.

Černá skládka skončila díky Terezce. Nový rybník bude sloužit hlavně ptactvu

Terezka nahradila černou skládku. V blízkosti Obory Hvězda vyroste nový rybník o rozloze 1700 metrů čtverečních. Vodní nádrž Terezka tak zkrášlí prostor v blízkosti kostela svatého Fabiána a Šebestiána v Liboci. Nebude však sloužit lidem k ochlazení v horkých letních dnech, nýbrž ptákům a dalším živočichům.

Sprejeři se vydali do metra, ve stanici Hradčanská zablokovali soupravu

Pokud jste první červnovou sobotu jeli zelenou linkou pražského metra, tak vás možná zaskočilo, že souprava ve stanici Hradčanská skoro osm minut stála. Způsobili to sprejeři. Policisté hledají čtyři podezřelé muže a jednu ženu.

Pražské letiště získalo evropské ocenění. V dané kategorii byl nejlepší Hamburk

Letiště Václava Havla Praha pokračuje v modernizaci a dalších investicích, vydělává, zvyšuje počet odbavených cestujících. A v úterý večer v Bruselu se pražské letiště dočkalo za veškerou shanu příjemnéhoo ocenění. Na prestižní mezinárodní soutěži ACI EUROPE Best Airport Award v kategorii 10 – 25 milionů odbavených cestujících získalo jednu ze dvou cen.

Tajemství úplňků pomáhá nemocnému chlapci

V rámci projektu Abeceda peněz vznikla netradiční kniha Tajemství úplňků. Její autoři - desetiletí školáci ze ZŠ Petřiny - sever už v prvních čtrnácti dnech prodali na 252 výtisků. Vydělanými penězi se rozhodli podpořit šestiletého chlapce, který je v důsledku vážného úrazu odkázán na pomoc druhých.

Druhý terminál Letiště Praha otevřel nový bezpečnostní prostor. Zrychlí odbavení

Až poletíte na letní dovolenou z Terminálu 2 ruzyňského letiště, měli byste ušetřit čas. Letiště Václava Havla Praha v pondělí totiž slavostně otevřelo nový prostor centrální bezpečnostní kontroly, který by měl zrychlit odbavení cestujících v rámci schengenského prostoru. Investice do nových rentgenů a dalších bezpečnostních prvků jsou největším rozvojovým projektem na druhém terminálu pražského letiště od jeho otevření v roce 2006.

Zaměstnanci institutu robotiky stojí za ředitelem. Rektora ČVUT ale nezviklali

Zaměstnanci Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) dnes protestovali v Praze proti odvolání ředitele Vladimíra Maříka. Protestu předcházelo setkání zaměstnanců s rektorem Českého vysokého učení technického (ČVUT) Vojtěchem Petráčkem, který Maříka 4. června odvolal z funkce.

Po hádce v metru přišel brutální útok. Policie hledá všechny aktéry i svědky

/VIDEO/ Už ve vagónu metra se pohádali a když vystoupili na stanici linky A Bořislavka, slovní rozepře se zvrhla v brutální bitku. V jinak nepěkném a neveselém příběhu zaujme a trochu pobaví fakt, že policisté pátrají po úplně všech zúčastněných.

Za znečištěnou vodu v Praze 6 tresty nepadnou. Soud stíhání dvou lidí zastavil

Obvodní soud pro Prahu 6 zastavil stíhání obou lidí obžalovaných z nedbalostního obecného ohrožení v souvislosti s kontaminací pitné vody v Dejvicích a Bubenči. V roce 2015 způsobila voda znečištěná bakteriemi a viry problémy více než čtyřem tisícům lidí. Soudní rozhodnutí může ještě zvrátit státní zástupce, který podal stížnost.

Markéta je připravená. Vystoupí Milík na pódium?

/INFOGRAFIKA/Každoroční pražský motocyklový svátek je tu. Na Markétě je všechno přichystáno k závodu mistrovství světa na krátké ploché dráze. Česká Grand Prix má za sebou 21 zdařilých ročníků a všichni věří, že úspěšný bude i ten nadcházející.

Kaufland na Vypichu v novém. Nabídne digitální obrazovky i rychlé občerstvení

Pokud rádi nakupujete v Kauflandu na pražském Vypichu, tak od čtvrtka by měl být váš zážitek ještě příjemnější. Obchodní řetězec totiž tuto prodejnu oblékl do "nového kabátu". Součástí modernizace jsou digitální obrazovky, čtečka EAN kódů či rozsáhlý ToGo koutek s rychlým občerstvením.

ČZU si na tradičním festivalu zvolí královnu krásy

Jeden z největších open-air festivalů se se odehraje 15.května v areálu České zemědělské univerzity v Praze Suchdole. Soutěž krásy spojená s hudebním festivalem Miss Agro, letos potěší milovníky dobré zábavy už po dvacáté.

Maršál Koněv je opět růžový. Už podruhé

Sochu maršála Koněva opět někdo nabarvil narůžovo. A radnice ji znovu nechá vyčistit. Policie vyhodnocuje kamerové záznamy z okolí sochy a pátrá po pachateli.    

Jak jsme žili v Československu. Břevnov - bývalá vesnice s několika unikáty

Pražský deník přináší cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden pozveme čtenáře do novodobé historie jednotlivých pražských čtvrtí. Na procházku po významných momentech let 1918 až 1992 tentokrát zveme na Břevnov.

Jak jsme žili v Československu. Tento týden na Břevnově

Pražský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsem žili v Československu. Každý týden zveřejňujeme historické zajímavosti a archivní snímky z jednotlivých pražských čtvrtí z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik a archivů, necháme si vyprávět od místních obyvatel. V dalším díle, který vyjde v pátek 27. dubna, se podíváme na Břevnov!

Studenti České zemědělské univerzity budou vyrábět vlastní sýry či uzeniny

Česká zemědělská univerzita chystá velké investice do výstavby. Do konce roku 2019 plánuje proinvestovat na 600 milionů korun.

Řidiče tramvaje vyprošťovali hasiči

K nehodě dvou tramvají došlo v pátek v noci v Praze 6. Jeden z řidičů musel být vyproštěn pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Kvůli velkému množství vozidel záchranných složek byla Evropská ulice směrem k letišti na několik desítek minut uzavřena.  

Jak jsme žili v Československu. Střešovice - vilová čtvrť blízko centra

Pražský deník přináší cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden pozveme čtenáře do novodobé historie jednotlivých pražských čtvrtí. Na procházku po významných momentech let 1918 až 1992. Tentokrát zveme do Střešovic.

Starosta Prahy 6 Kolář podal sám na sebe trestní oznámení. Kvůli poliklinice

Starosta městské části Praha 6 Ondřej Kolář podal sám na sebe trestní oznámení a to na základě kritiky, která se týkala nakládání Prahy 6 s břevnovskou poliklinikou, ze které před dvěma lety vyplatila nájemce částkou 40 milionů. Podle starosty byla smlouva nevýhodná a Praha 6 neměla jinou možnost, než nájemci zaplatit úpravy, provedené v budově. Nyní se bude policie zabývat tím, zda nedošlo k trestnému činu.

Jak jsme žili v Československu. Tento týden ve Střešovicích

Pražský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsem žili v Československu. Každý týden zveřejňujeme historické zajímavosti a archivní snímky z jednotlivých pražských čtvrtí z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik a archivů, necháme si vyprávět od místních obyvatel. V dalším díle, který vyjde v pátek 20. dubna, se podíváme do Střešovic!

Jak jsme žili v Československu: Dejvice - Ambiciózní čtvrť, kde to žilo

Pražský deník přináší cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden pozveme čtenáře do novodobé historie jednotlivých pražských čtvrtí. Na procházku po významných momentech let 1918 až 1992 tentokrát zveme do Dejvic.

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Dejvicích

Pražský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsem žili v Československu. Každý týden zveřejňujeme historické zajímavosti a archivní snímky z jednotlivých pražských čtvrtí z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik a archivů, necháme si vyprávět od místních obyvatel. V dalším díle, který vyjde v pátek 13. dubna, se podíváme do Dejvic!

Obnova usedlosti Šatovka může začít

Od schválené změny územního plánu pozemků pod Šatovkou neuběhly ani dva týdny a projekt se rozběhl.

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Liboci a Ruzyni

Pražský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsem žili v Československu. Každý týden zveřejňujeme historické zajímavosti a archivní snímky z jednotlivých pražských čtvrtí z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik a archivů, necháme si vyprávět od místních obyvatel. V dalším díle, který vyjde v pátek 6. dubna, se podíváme do Liboce a na Ruzyň!

Za projekt parkovacího domu na Dědině zaplatí magistrát skoro 9,6 milionu

Magistrát hl. města zaplatí za projekt parkovacího domu na Dědině 9, 55 milionu korun a dokument pro město vypracuje architektonická kancelář Ivan Kroupa architekti. Vyplývá to z materiálu, který mají v úterý projednávat radní.

Radní Prahy 6 rozhodnou o Šatovce už příští týden

O budoucnosti usedlosti Šatovka budou radní Prahy 6 rozhodovat příští týden ve středu. Mají schválit usnesení, jak s usedlostí bude nakládáno a zároveň zadat soutěž na architektonický návrh. Z usedlosti má být komunitní centrum se seniorským bydlením. Médiím to sdělil Ondřej Šrámek, tiskový mluvčí městské části Prahy 6. Zastupitelstvo hl. města už na svém březnovém jednání schválilo změnu územního plánu, která umožní realizovat městské části její záměr.

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Suchdole

Pražský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden zveřejňujeme historické zajímavosti a archivní snímky z jednotlivých pražských čtvrtí z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik a archivů, necháme si vyprávět od místních obyvatel. V dalším díle, který vyjde ve čtvrtek 29. března, se podíváme do Suchdola!

Strahovský tunel byl pět hodin neprůjezdný

V sobotu ráno zkomplikovala průjezd Strahovským tunelem nehoda nákladního vozu. Zraněný řidič byl převezen do nemocnice.

Jak jsme žili v Československu. Lysolaje - "venkov" nedaleko centra

Pražský deník přináší cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden pozveme čtenáře do novodobé historie jednotlivých pražských čtvrtí. Na procházku po významných momentech let 1918 až 1992 tentokrát zveme do Lysolají.

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Lysolajích

Pražský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsem žili v Československu. Každý týden zveřejňujeme historické zajímavosti a archivní snímky z jednotlivých pražských čtvrtí z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik a archivů, necháme si vyprávět od místních obyvatel. V dalším díle, který vyjde v pátek 23. března, se podíváme do Lysolají!

Rozhodnuto. Radní schválili změnu územního plánu pro Šatovku

Co bude dál se Šatovkou? Rada hlavního města dnes odsouhlasila změnu územního plánu, kterou změnila funkční využití usedlosti z čistě obytného na budovu veřejného vybavení. Změnu musí ještě potvrdit zastupitelstvo a potom by Šatovka mohla být rekonstruovaná a v budoucnu by se mohla proměnit na komunitní centrum, jak zamýšlí Praha 6.

Kauza kontaminace vody v Dejvicích a Bubenči: Policie chce obžalovat dva lidi

Policie navrhuje obžalovat dva lidi, kteří jsou údajně odpovědní v případě výskytu kontaminované vody v Dejvicích a Bubenči, ke kterému došlo v roce 2015. Obžalovaným hrozí za obecné ohrožení z nedbalosti až pět let či zákaz činnosti.

Na Kulaťáku srazila tramvaj muže. Utrpěl úraz hlavy a skončil v nemocnici

Hrozivě vypadající nehoda se stala v úterý na Vítězném náměstí, kde třicetiletého muže srazila tramvaj. Na místo dorazili pražští záchranáři. 

Metro, nebo železnice? Praha stále tápe, jak spojit letiště s centrem

/INFOGRAFIKA/ Podzemka na letiště by stála skoro 27 miliard korun. K projektu jsou ale výhrady. Ve hře stále zůstává stavba rychlodráhy. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT