VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 6

Území Prahy 6 se rozkládá v severozápadní části Prahy. Svými 100 tisíci obyvateli a 41 km2 rozlohy patří mezi největší a nejlidnatější městské části. Praha 6 je složena z katastrálních území Bubenče (část), Břevnova, Dejvic, Hradčan (část), Liboce, Ruzyně, Střešovic, Veleslavína a Vokovic. Pro svůj velký podíl zelených ploch a vilové rodinné zástavby je tato čtvrť vyhledávanou a žádanou městskou částí nejen mezi pražskými obyvateli, ale i návštěvníky hl.m. Prahy. Ze všech bývalých obcí tvořících dnešní Městskou část Praha 6 měla svůj znak pouze města Bubeneč a Břevnov.

(www.praha6.cz)

Studenti České zemědělské univerzity budou vyrábět vlastní sýry či uzeniny

Česká zemědělská univerzita chystá velké investice do výstavby. Do konce roku 2019 plánuje proinvestovat na 600 milionů korun.

Řidiče tramvaje vyprošťovali hasiči

K nehodě dvou tramvají došlo v pátek v noci v Praze 6. Jeden z řidičů musel být vyproštěn pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Kvůli velkému množství vozidel záchranných složek byla Evropská ulice směrem k letišti na několik desítek minut uzavřena.  

Jak jsme žili v Československu. Střešovice - vilová čtvrť blízko centra

Pražský deník přináší cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden pozveme čtenáře do novodobé historie jednotlivých pražských čtvrtí. Na procházku po významných momentech let 1918 až 1992. Tentokrát zveme do Střešovic.

Starosta Prahy 6 Kolář podal sám na sebe trestní oznámení. Kvůli poliklinice

Starosta městské části Praha 6 Ondřej Kolář podal sám na sebe trestní oznámení a to na základě kritiky, která se týkala nakládání Prahy 6 s břevnovskou poliklinikou, ze které před dvěma lety vyplatila nájemce částkou 40 milionů. Podle starosty byla smlouva nevýhodná a Praha 6 neměla jinou možnost, než nájemci zaplatit úpravy, provedené v budově. Nyní se bude policie zabývat tím, zda nedošlo k trestnému činu.

Jak jsme žili v Československu. Tento týden ve Střešovicích

Pražský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsem žili v Československu. Každý týden zveřejňujeme historické zajímavosti a archivní snímky z jednotlivých pražských čtvrtí z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik a archivů, necháme si vyprávět od místních obyvatel. V dalším díle, který vyjde v pátek 20. dubna, se podíváme do Střešovic!

Jak jsme žili v Československu: Dejvice - Ambiciózní čtvrť, kde to žilo

Pražský deník přináší cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden pozveme čtenáře do novodobé historie jednotlivých pražských čtvrtí. Na procházku po významných momentech let 1918 až 1992 tentokrát zveme do Dejvic.

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Dejvicích

Pražský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsem žili v Československu. Každý týden zveřejňujeme historické zajímavosti a archivní snímky z jednotlivých pražských čtvrtí z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik a archivů, necháme si vyprávět od místních obyvatel. V dalším díle, který vyjde v pátek 13. dubna, se podíváme do Dejvic!

Obnova usedlosti Šatovka může začít

Od schválené změny územního plánu pozemků pod Šatovkou neuběhly ani dva týdny a projekt se rozběhl.

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Liboci a Ruzyni

Pražský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsem žili v Československu. Každý týden zveřejňujeme historické zajímavosti a archivní snímky z jednotlivých pražských čtvrtí z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik a archivů, necháme si vyprávět od místních obyvatel. V dalším díle, který vyjde v pátek 6. dubna, se podíváme do Liboce a na Ruzyň!

Za projekt parkovacího domu na Dědině zaplatí magistrát skoro 9,6 milionu

Magistrát hl. města zaplatí za projekt parkovacího domu na Dědině 9, 55 milionu korun a dokument pro město vypracuje architektonická kancelář Ivan Kroupa architekti. Vyplývá to z materiálu, který mají v úterý projednávat radní.

Radní Prahy 6 rozhodnou o Šatovce už příští týden

O budoucnosti usedlosti Šatovka budou radní Prahy 6 rozhodovat příští týden ve středu. Mají schválit usnesení, jak s usedlostí bude nakládáno a zároveň zadat soutěž na architektonický návrh. Z usedlosti má být komunitní centrum se seniorským bydlením. Médiím to sdělil Ondřej Šrámek, tiskový mluvčí městské části Prahy 6. Zastupitelstvo hl. města už na svém březnovém jednání schválilo změnu územního plánu, která umožní realizovat městské části její záměr.

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Suchdole

Pražský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden zveřejňujeme historické zajímavosti a archivní snímky z jednotlivých pražských čtvrtí z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik a archivů, necháme si vyprávět od místních obyvatel. V dalším díle, který vyjde ve čtvrtek 29. března, se podíváme do Suchdola!

Strahovský tunel byl pět hodin neprůjezdný

V sobotu ráno zkomplikovala průjezd Strahovským tunelem nehoda nákladního vozu. Zraněný řidič byl převezen do nemocnice.

Jak jsme žili v Československu. Lysolaje - "venkov" nedaleko centra

Pražský deník přináší cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden pozveme čtenáře do novodobé historie jednotlivých pražských čtvrtí. Na procházku po významných momentech let 1918 až 1992 tentokrát zveme do Lysolají.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT