VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 5

Na Smíchově řádil opilý řidič. Naboural 10 aut a až na útěku ho chytli policisté

Praha /VIDEO/ - Nejméně deset vozů naboural v pondělí ráno řidič osobního vozu, který se krátce po činu dal na úprk. Přibližně 1 kilometr od místa nehody ho ale chytili policisté z místního oddělení Praha Smíchov.  Čtyřicetiletý muž je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Způsobená škoda byla předběžně odhadnuta na více něž 300 tisíc korun. Na policejním webu o tom informoval mluvčí policie Jan Daněk.

Radnice Prahy 5 odstěhovala mobilní kancelář od Anděla

Praha - Z pěší zóny u Anděla zmizela mobilní kancelář, prosklený objekt odstěhovala radnice v noci ze soboty na neděli. V pondělí sdělila mluvčí Prahy 5 Helena Šmídová. Kancelář umístilo na pěší zónu vedení radnice pod vládou bývalého starosty Milana Jančíka (tehdy ODS) v roce 2009.

Řidič měl v krvi dvě promile, udělal škodu za čtvrt milionu korun

Praha /VIDEO/ - Tři auta naboural, dvě promile pak nadýchal. Tak lze v číslech vyjádřit provinění řidiče, kterého ve středu dopadli policisté z pražského Smíchova. Výčet to ale není úplný. Ještě se sluší doplnit, že dotyčný ujížděl policistům – a neměl rozsvícená světla.

Bourající piják narazil na strážníka

Praha - Přes dvě promile nadýchal řidič, který způsobil dopravní nehodu na pražském Smíchově – a následně měl snahu zmizet. Ve středu o tom informoval Jan Čihák z centrály Městské policie Praha. Připomněl, že dotyčného v sobotu v noci zadržel jeden ze strážníků z Prahy 5, který právě nebyl ve službě.

Radiála je blíž dostavbě. Protesty však pokračují

Praha - Magistrát udělal další krok k dostavbě Radlické radiály. Do konce října zapracuje připomínky městských částí i místních iniciativ. Zbrzdit realizaci ale mohou ještě protesty lidí z Jinonic.

Projekt Radlické radiály stál přes 44 milionů, Praha přidá další

Praha - Projektová dokumentace pro stavbu Radlické radiály stála přes 44 milionů, vyplývá to z dokumentace k usnesení rady. Radní v úterý schválili veřejnou zakázku za dalších sedm milionů korun na její dopracování pro žádost o územní rozhodnutí.

Boj o park na Malvazinkách trval sedm let

Praha - Park Na Pláni mělo nahradit 14 bytových domů. Sídliště místo stromů zdejší lidé nechtěli a stavbě řekli rázné ne. Dnes se zde konají sousedské akce a v plánu je i rozvoj parku, na kterém se tentokrát podílejí místní. Jejich šance na výhru sporu přitom ze začátku nebyly velké. Boj proti developerovi trval více než sedm let.

Desítky staveb v Praze vzbuzují konflikt

Praha - Bytová výstavba v hlavním městě bojuje s odporem místních obyvatel. Jen v Praze 5 je hned několik projektů, které vyvolávají nevoli místních. důvěra mezi třemi stranami trojúhelníku, tvořeného úřady, developery a veřejností. A právě tato spolupráce v Čechách vázne. Výsledek? Neustálé spory kolem výstavby.

Zloděj krade kola ze sklepů na Barrandově, škoda je 300 tisíc

Praha /VIDEO/ - Zatím neznámý muž se v okolí pražského Barrandova vloupává do sklepů a krade jízdní kola. Odcizil jich už přes 30 a způsobil škodu odhadovanou na víc než 300 tisíc korun. Kriminalisté po něm pátrají od počátku května. V sobotu pražská policie zveřejnila na svém webu fotografie a videonahrávky, které muže podezřelého z krádeží zachycují.

OBRAZEM: Ve Smíchově si Pražané pochutnávali na cideru

Praha /FOTOGALERIE/- Na Hořejším nábřeží na Smíchově se konala Slavnost cideru. Návštěvníci mohli ochutnat různé značky nápoje ze zkvašeného ovoce, který se i v Česku stává populárnější. 

V Praze na Smíchově hořela střecha restaurace Wine Food Market

Praha - V Praze na Smíchově hořela po poledni atriová střecha restaurace Wine Food Market. Na místě zasahovalo sedm jednotek hasičů, po necelé hodině měli požár pod kontrolou. Nikomu se nic nestalo. Kvůli požáru byla ale uzavřena ulice U Královské louky. V pondělí to řekly mluvčí pražské policie a hasičů Iveta Martínková a Pavlína Adamcová.

Provoz v Praze zkomplikuje o prázdninách přes dvacet omezení

Praha- Hlavní město čeká o prázdninách více než dvacítka dopravních omezení. Provoz automobilů přeruší opravy komunikací nebo vodovodu, vyměněny budou výhybky na trase metra C. Vyplývá to z materiálu, který budou v úterý projednávat pražští radní. Největší počet omezení se dotkne území Prahy 4. Omezení zasahují také do června či do poprázdninového provozu.

Armáda spásy otevírá svůj první obchod, ze zisku zaplatí pomoc

Praha - Svůj první český butik s vintage módou a použitým oblečením otevírá nyní v Praze česká pobočka Armády spásy. Obchod je součástí jejího sociálního podniku ReShare. Do roku 2020 by organizace chtěla v Česku provozovat 30 krámků a na Slovensku deset. Novináře o tom informovala zástupkyně Armády spásy Aneta Stolzová.

O víkendu bude uzavřená nájezdová rampa do tunelu Mrázovka

Praha - O víkendu bude uzavřená nájezdová rampa do tunelu Mrázovka na Smíchově. Opravovat se tam bude také výjezd ze Strahovského tunelu do Plzeňské ulice. Auta místem budou projíždět po objízdné trase. V pátek o tom v tiskové zprávě informovala mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková. Omezení skončí v pondělí.

Praha 5 si nechá vypracovat studii na přeměnu vltavského nábřeží

Praha - Městská část Praha 5 si nechá vypracovat studii na přeměnu vltavského nábřeží na území městské části. Studii pro radnici vypracuje Atelier 8000 a městská část za ni zaplatí 490 tisíc korun. Ve čtvrtek to sdělila mluvčí Prahy 5 Helena Šmídová. Kromě rozvoje nábřeží studie zmapuje rovněž jeho současný stav.

Motol provedl k dnešku 306 transplantací plic

Praha /TABULKA/ - Centrum ve Fakultní nemocnici Motol provedlo k dnešku 306 transplantací plic, první v roce 1997. Nejmladšímu pacientovi bylo 13 let, nejstarším kolem sedmdesátky. Kvůli nedostatku dárců se počty dlouho držely na 20 ročně, s vývojem medicíny stouply na 30. Letos po zavedení úhrady od pojišťoven pro dárcovské nemocnice dárců výrazně přibylo. Nové plíce by tak mohlo dostat 50 lidí. Motol se tím zařadí mezi sedm předních světových center, řekl v úterý novinářům přednosta 3. chirurgické kliniky 1. lékařské fakulty UK Robert Lischke.

OBRAZEM: Prahou zněla hudba pouličních muzikantů

Praha - Hudební projekt Zpěvomat probíhal 6. června na několika místech Prahy. Skupinky zpěváků a muzikantů kolemjdoucím zazpívali vybranou píseň či skladbu. Podívejte se, jak akce probíhala na Andělu. 

V Praze začal boj proti nelegálním hernám

Praha - V pátek hned ráno začala koordinovaná akce ministerstva financí, celní správy a úřadu Prahy 5. Do smíchovského nonstop baru nejprve přišel domluvený figurant, který požádal o hru na automatech. Ve chvíli, kdy mu to obsluha umožnila, dal signál, po němž úředníci v doprovodu strážníků a zástupců celní správy okamžitě provedli kontrolu.

V pražském MeetFactory zahájí letní filmovou sezonu

Praha /GALERIE/ - V pražském MeetFactory promítáním snímku Jima Jarmusche Přežijí jen milenci začne čtvrtý ročník letních filmových projekcí, které si diváci zvolí sami. Pořadatelé nabídli 40 snímků, které již nejsou v běžné distribuci. Vybraných 16 až do září každou středu promítnou ve čtyřech cyklech tematicky laděných projekcích. Hlasování bylo zahájeno 26. května.

Údajný střelec ze Zličína dostal 25 let

Praha - Až doživotní trest mohl být ve hře v případě uznání viny v případu recidivisty Adolfa Doležala, který se před Městským soudem v Praze zpovídal ze střelby při přepadení pancéřované dodávky s penězi na Zličíně a z ozbrojené loupeže v herně ve Voticích – a fakticky takový verdikt vlastně padl, byť předseda senátu Kamil Kydalka vyřkl ortel časově ohraničený: 65letému muži nepravomocně uložil výjimečný trest odnětí svobody v trvání 25 let.

Muž si lehal před soupravu metra

Praha /VIDEO/ - Na psychiatrii skončil muž vysvlečený do půl těla, který pozornost hlídky pražských strážníků upoutal ve stanici metra Luka. O události ze sobotního večera informoval v úterý Jan Čihák z centrály městské policie.

Zlíchovský tunel byl zavřený kvůli vodě, déšť vyplavil i centrum Nový Smíchov

Praha /FOTOGALERIE/ - Silný déšť provázený i menšími kroupami, který v úterý odpoledne zasáhl při bouřce Prahu, způsobil vážné komplikace v dopravě na mnoha místech hlavního města. Přinesl problémy, které záhy přerostly v dokonalý kolaps.

Spory končí, na Anděl se mají vrátit trhy

Praha - K Oblíbené a zároveň velmi lukrativní páteční farmářské trhy na pěší zóně Anděl na Smíchově se otevřely veřejnosti naposledy koncem dubna a od té doby stojí. Na vleklé spory doplácí nejen zákazníci, ale především farmáři, kteří v hlavní sezóně nemají odbyt pro čerstvé výrobky.

V drážním domku shořely statisíce

Praha /GALERIE/ - Škodu předběžně vyčíslenou na 400 tisíc korun způsobil požár bývalého drážního domku, k jehož likvidaci se v neděli hodinu a čtvrt po půlnoci sjely do Jílové ulice na Zličíně vozy pražských i drážních hasičů. „Dvacítka hasičů se na místo dostavila ve velmi krátké době a ihned začala hasit požár ze dvou míst," připomněla Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů.

Farmářské trhy na Andělu tento pátek ještě nebudou

Praha - Farmářské trhy na Andělu tento pátek ještě nebudou. Městská část, která si pozemek od města půjčuje, se zatím nedohodla s provozovatelem trhů. Ve čtvrtek o tom informovala mluvčí Prahy 5 Helena Šmídová. Nového pronajímatele pozemku a provozovatele trhů bude pražská městská firma Technická správa komunikací (TSK) hledat ve výběrovém řízení. Trhy skončily na konci dubna.

Soud osvobodil muže, který byl viněn ze sražení dvou lidí autem

Praha - Předložené důkazy ani rozcházející se výpovědi svědků vinu neprokázaly. Tak ve středu předsedkyně trestního senátu Městského soudu v Praze Dana Pacholíková shrnula kauzu 29letého Václava Soudského, který se dočkal nepravomocného zproštění obžaloby. Ta mu kladla za vinu, že 13. prosince 2014 krátce poté, co nad ránem opustil firemní večírek v baru ve Zborovské ulici, srazil autem na přechodu mladý pár – a od těžce zraněných chodců ujel, aniž by jim poskytl pomoc. 

Kvůli krádeži segwaye hledá policie mladou dvojici

Praha /VIDEO/ - Pomůže záznam bezpečnostních kamer objasnit krádež mini segwaye? Policisté z pražského Zličína, kteří se případem zabývají od konce dubna, věří, že s pomocí všímavých svědků by se po zveřejnění záběrů mohlo šetření pohnout kupředu.

Pěstitel marihuany chtěl zmizet z balkonu

Praha /VIDEO/ - Nejenom konopím, ale i břečťanem se museli zabývat kriminalisté II. obvodu pražské policie, kteří v tomto týdnu objevili v rodinném domě ve Stodůlkách velkou pěstírnu marihuany. Když za asistence zásahové jednotky vtrhli v noci dovnitř, 31letý muž, který je podezřelý, že se o rostliny staral jako takzvaný zahradník, se pokoušel utéct.

Marihuanu převážel muž pod vlivem drog i alkoholu

Praha - Marihuanu měl řidič nejenom u sebe, ale i v sobě - a orientační test ho navíc označil ještě jako konzumenta kokainu. V těle mu mimo to koloval i alkohol; dechová zkouška vyšla pozitivně, přičemž na displeji vyskočila hodnota přesahující jedno promile.

Záchranáři v noci pomáhali s předčasným porodem dvojčat v Hlubočepích

Praha - Předčasně na svět se v noci na pondělí zachtělo hned dvěma miminkům naráz. Informovala o tom Jiřina Ernestová z centrály pražských záchranářů, podle jejíchž slov byli zdravotníci časně ráno voláni do Hlubočep k předčasnému porodu dvojčat.

Spory končí. Dětský ostrov se do roka dočká opravy

Praha - Téměř tři roky trvají snahy o obnovu oblíbeného Dětského ostrova. Poslední návrh Prahy 5 pak navíc vyvolal řadu negativních ohlasů u veřejnosti. Na květnovém setkání s veřejností však došlo k dohodě. Opravený ostrov by se mohl otevřít na jaře 2017.

Návštěvnice prý 'oholily' drogerii

Praha /VIDEO/ - Především na pánské zboží se zaměřila dvojice žen, které již od 7. dubna hledají policisté z pražských Řep. Tehdy dotyčné zavítaly do drogerie v ulici Makovského - ovšem nestaly se jen zákaznicemi se zájmem o nabízený sortiment, které dokonce žádaly prodavačku o radu.

Fotbalistovi Limberskému zmírnili trest

Praha - Naději na vrácení řidičáku už po roce namísto původně stanovených čtyř let šoférského půstu má přední hráč fotbalové Plzně u reprezentačního týmu David Limberský (32), který se loni v září nechvalně proslavil bouračkou na pražském Smíchově.

Kůň se zašprajcoval na přejezdu. Dobře to dopadlo

Praha /FOTOGALERIE/ - Bourací kladivo se stalo jedním ze stěžejních prostředků umožňujících pomoci jezdeckému koni, k jehož záchraně se v neděli odpoledne sjely do Řeporyj na okraji metropole týmy pražských hasičů a drážních hasičů - a spoledně s profesionály vyrazili do akce i příslušníci řeporyjského dobrovolného sboru.

Prchající mladík ohrožoval sebe samotného i řidiče

Praha - Utéct pražským policistům se doslova s nasazením vlastního života snažil mladík, který se na Smíchově nerozpakoval přebíhat silnici plnou rozjetých aut. „Neutekl," konstatoval ve čtvrtek Jan Daněk z policejního ředitelství, když připomněl honičku ze středy minulého týdne.

Střelba na Zličíně: Obžaloba je vymyšlená, hájil se recidivista Doležal

Praha /FOTOGALERIE/ - Očekávaného „osvobození, protože jsem nevinnej", se v úterý nedočkal u Městského soudu v Praze 65letý recidivista Adolf Doležal - v jednací síni i v soudní budově nepřehlédnutelný jakožto muž ostře střežený po zuby ozbrojenými příslušníky zásahové jednotky vězeňské služby.

Ministryně školství Kateřina Valachová zahájila státní maturity

Praha /FOTOGALERIE/ - Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) na pražském Gymnáziu Na Zatlance zahájila jarní termín státních maturit. Přivítala 14 studentů, kteří se chystali na test z matematiky. Označila je jako "čtrnáct statečných", celkově na tomto gymnáziu maturuje 118 žáků. Stejný test jako tito maturanti v pondělí píše více než 19 tisíc žáků.

V Motole bude v neděli otevřeno muzeum trabantů

Praha - V pražském Motole vzniklo muzeum věnované nejznámějšímu výrobku východoněmeckého automobilového průmyslu - trabantu. Počínaje nedělí 1. května se v něm návštěvníci mohou seznámit s kompletní historií tohoto vozu s dvouválcovým dvoutaktním motorem a s karosérií z duroplastu.

V Praze 5 utvořili koalici zastupitelé z TOP 09, ANO, ODS a DJK

Praha - Novou koaliční smlouvu v Praze 5 podepsalo 26 zastupitelů z TOP 09, ANO, ODS a DJK. V pátek to řekl starosta Radek Klíma (TOP 09). Strany potřebují v 45členném zastupitelstvu minimálně 23 hlasů. Zatím prý smlouvu nepodepsali dva zastupitelé, kteří jsou v zahraničí. Strany také čekají na rozhodnutí KDU-ČSL.

Zastupitelé Prahy 5 po rozpadu koalice obměnili polovinu radních

Praha - Zastupitelé Prahy 5 ve čtvrtek po pondělním rozpadu koalice obměnili polovinu z osmi radních a zvolili devátého člena rady. Koaliční smlouvu ale žádná ze stran zatím nepodepsala. Odvolání byli všichni členové rady za zelené a jeden z ČSSD. V radě tak zůstali jen lidé z TOP 09 a KDU-ČSL.

ANO v Praze 5 nebude jednat o koalici se Stranou zelených, rozhodli zastupitelé

Praha - Zastupitelský klub hnutí ANO v Praze 5 odmítl jednat o možné koalici se Stranou zelených (SZ). Důvodem je způsob, jakým SZ vyjednávala po volbách v roce 2014. Po úterním jednání klubu to médiím řekl jeho předseda Jan Trojánek. Spolupráci nabídla SZ hnutí ANO společně s ČSSD a KDU-ČSL poté, co se v pondělí v Praze 5 rozpadla koalice těchto tří stran s TOP 09.

Na radnici Prahy 5 se rozpadla koalice, smlouvu vypověděla TOP 09

Praha - Na radnici Prahy 5 se rozpadla koalice TOP 09, Strany zelených, KDU-ČSL a ČSSD. V pondělí to sdělil starosta Radek Klíma (TOP 09). Důvodem rozpadu koalice jsou podle starosty zejména spory mezi TOP 09 a zelenými kvůli hospodaření městské části. 

Pomohou záznamy kamer objasnit krádeže kabelek?

Praha /VIDEO/ - Již měsíc se ze snadné kořisti raduje zlodějka, která nakupující ženě ukradla kabelku odloženou do nákupního košíku. Vlastně se možná raduje dvojice. Policisté totiž pátrají ještě po muži, který se držel poblíž pachatelky – a nejspíš jí při činu kryl záda.

Na Radlické dojezdili tři opilí šoféři

Praha /VIDEO/ - Hned třikrát a téměř na stejném místě na stejném místě spadla klec, když se podařilo dopadnout řidiče pod vlivem alkoholu - a ve dvou případech dokonce za volantem, stejného auta. O „úlovku", kterého policisté z pražského Smíchova dosáhli v rozpětí pouhých několika hodin již v úterý, informoval v sobotu Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie.

Bývalá policistka žaluje policii kvůli šikaně a požaduje omluvu i odškodnění

Praha - Šikana a diskriminace na pracovišti - anebo jen důslednost velitelů provázená administrativními pochybeními? Tak lze shrnout otázku, na niž od úterka hledá odpověď Obvodní soud pro Prahu 5. Někdejší policistka sloužící ve Vlašimi a v Čechticích na Benešovsku Petra Lhotáková, která se v minulosti stala známá kritikou poměrů, s nimiž se na pracovišti setkávala, žaluje středočeskou policii kvůli údajné šikaně.

OBRAZEM: Čolci a mloci ovládli Stanici přírodovědců na Smíchově

Praha - Ocasatí obojživelníci jsou k vidění ve smíchovské Stanici přírodovědců. Výstava s názvem Čolci, mloci a ti druzí láká návštěvníky na vzácné druhy živočichů z celého světa. V akváriích zájemci spatří zástupce všech českých druhů obojživelníků a více než 20 cizokrajných. Některé vzácné druhy budou v Česku k vidění vůbec poprvé.

Praha 5 vloží do úprav Dětského ostrova 21,5 milionu korun

Praha - Praha 5 vloží letos do úprav Dětského ostrova 21,5 milionu korun. Na ostrově má být opraveno dětské hřiště, umístěny nové cyklostojany a opraveny cesty. Sdělila to mluvčí Prahy 5 Helena Šmídová. Návrhy oprav chce radnice projednat s občany na veřejném setkání. Ostrov poničila před asi třemi lety povodeň, od té doby je uzavřen.

Z rušné Plzeňské ulice může být městská třída se stromy

Praha - Architekti připravují studii o podobě Motolského údolí. V budoucnu by mohla přibýt zeleň, lavičky a náměstí. Plzeňská ulice se nyní značí spíše velkým dopravním provozem. V budoucnu by se však rušná ulice mohla změnit na městskou třídu, kterou budou lemovat stromy a lavičky.

Nejlepší administrativní budovou je podle CEEQA pražská Aviatica

Praha - Nejlepší stavbou a zároveň administrativní budovou roku v 18 zemích střední a východní Evropy je podle výsledků soutěže Central and Eastern European Real Estate Quality Awards (CEEQA) pražská Aviatica v areálu Waltrovky v Jinonicích. Vyplývá to z výsledků zveřejněných na webu soutěže.

Hlídka žádající taxikáře o doklady čelila přesile

Praha /VIDEO/ - Zásah proti agresivnímu taxikáři, který byl poměrně dramatický kvůli tomu, že dotyčnému přispěchala na pomoc jeho početná rodina, připomněl v úterý Rudolf Rubeš z centrály pražské městské policie. Horké chvilky prožívala hlídka z Prahy 5, která byla v pátek vpodvečer přivolána ke křižovatce ulic Nádražní a Na Bělidle v oblasti smíchovského Anděla.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT