VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 5

Muži, který úmyslně opařil dívku na ulici, vyměřil soud 3,5 roku

Praha - Tři a půl roku. Tak dlouho má podle úterního verdiktu Obvodního soudu pro Prahu 5 - prozatím nepravomocného - přemítat za mřížemi o svém jednání 31letý Radek Lipan, který se loni v létě dopustil na sídlišti ve Stodůlkách těžko pochopitelného skutku. Postupně chrstl vodu z rychlovazné konvice na dvě mladé ženy. Na cizí ženy, které s ním neměly nic společného! A útočil vodou, kterou dal předtím vařit!!

Zloděj se obohatil u opuštěného stánku se šperky

Praha /VIDEO/ - Rozhoduje se snad neznámý muž mezi dvanácti partnerkami, nebo ho prostě zlákal třpyt šperků a probudil v něm stračí choutky? Policisté z pražských Řep, kteří po něm pátrají, mají v odpovědi na tuhle otázku poměrně jasno - přesto jde o téma, na které by si s dotyčným rádi popovídali osobně. Tváří v tvář.

OBRAZEM: Na Andělu řádila záhrobní monstra

Praha - Kdo nevěří v existenci zombie, mohl být ve středu na Andělu dost zaskočen. Mohl se tam s nimi osobně setkat. A dokonce se sám v hrůzostrašně vypadající zjevení během několika minut proměnit. A to za pomoci zručných vizážistek. Stačilo vstoupit do speciálního boxu a posléze se nechat vyfotit.

Praha už nemá exkluzivitu na jednání o Národním domě na Smíchově

Praha - Praha už nemá exkluzivitu na jednání o koupi Národního domu na Smíchově. Na středečním jednání výboru pro kulturu to řekl radní Jan Wolf (KDU-ČSL/Trojkoalice) s tím, že majitel, odborový svaz KOVO, jedná i s dalším zájemcem.

Sebevrah chtěl skočit z železničního mostu

Praha - Drama spojené s přesvědčováním sebevraha (kterého se nakonec podařilo od jeho úmyslu odradit a předat do péče lékařů) v úterý dopoledne na dlouhé tři hodiny zastavilo provoz na železnici v oblasti pražského Barrandova. Nejenom pro policisty a zdravotníky, ale i hasiče chystající opatření pro případ, že by se muž skutečně rozhodl ke všeřešícímu skoku, ráno v půl osmé přinesl poplach na telefonát na tísňovou linku.

Vstupte do našeho světa, lákají lidé s autismem

Praha - Respekt k jinakosti a porozumění. To jsou hlavní pilíře pomoci lidem s autismem. Jejich svět nyní představuje výstava s názvem Vstupte do našeho světa, jejíž vernisáž se uskutečnila v sobotu při příležitosti Mezinárodního dne porozumění autismu a sedmého výročí otevření Domečku, domova pro dospělé osoby s autismem, sídlícího v Praze 5 - Lahovičkách.

Na poště budily rozruch prázdné granáty

Praha - Rozruch zažívali ve čtvrtek na celní poště v Praze 5, kde celníci při kontrole zásilek objevili dva minometné granáty z druhé světové války. Historickou munici odhalil rentgen při kontrole balíčku odesílaného z České republiky do USA. Přivolaný pyrotechnik naštěstí odhalil, že nehrozilo žádné nebezpečí.

Policista zastřelil dívku v autě. Podle soudu je nevinen

Praha - Střílející policista se nedopustil trestného činu. K tomuto závěru dospěl ve čtvrtek Obvodní soud pro Prahu 5 projednávající tragédii, k níž došlo 1. února 2012 na pražském Zlíchově. Policisté se tam snažili zastavit kradený vůz značky Citroën Berlingo, avšak 25letý recidivista za volantem byl jiného názoru.

Šoféra bez papírů honili po závodišti pro koně

Praha /VIDEO/ - Tři provinilce, kteří navzdory chybějícímu řidičskému oprávnění usedli za volant, chytili v době velikonočních svátků pražští strážníci. Prvního vlastně už ve čtvrtek odpoledne, připomněla v úterý vedoucí kanceláře ředitele městské policie Irena Seifertová. Tehdy si ve Velké Chuchli hlídka z Prahy 5 všimla vozidla, které vjelo do zákazu vjezdu - a řidič navíc na výzvu k zastavení reagoval snahou ujet.

Archeologové objevili pravěké sídliště na Barrandově

Praha - V rámci průzkumu před stavbou developerského projektu firmy Ekospol objevili archeologové na Barrandově známky pravěkého osídlení. Mezi objevy patří mimo jiné půdorys řivnáčské chaty včetně vnitřního vybavení zastoupeného opracovaným pískovcovým kamenným blokem z období eneolitu, tedy pozdní doby kamenné.

Pivovary Staropramen zaznamenaly v roce 2015 růst exportu

Praha - Pivovary Staropramen loni prodaly celkem 3,12 milionu hektolitrů piva a nápojů (bez započtení licenční výroby v zahraničí). Dařilo se především exportu Staropramenu do zahraničí, kde jeho prodeje vzrostly o 7 procent, a to především na Slovensku, ve Velké Británii a Německu. Smíchovské pivo tak mohou ochutnat spotřebitelé ve 34 zemích světa.

Na přechodu se semaforem srazil taxík dva cizince

Praha - Vážnou nehodu, která se stala přímo na přechodu pro chodce v Plzeňské ulici, šetří od noci na sobotu pražští policisté. Nedlouho po 21. hodině narazil taxikář do dvou turistů z Itálie; do otce se synem. Muže ročníku narození 1969, který utrpěl vážné poranění hlavy, předávali záchranáři na oddělení ARO motolské nemocnice.

Zásilky z kurýrní dodávky odnesli neznámí mladíci

Praha /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Po šesti zásilkách, které kurýrní služba nedoručila adresátům, protože si je z rozvozového vozu odnesl někdo úplně jiný, pátrají policisté z pražského Zličína. Snaží se nejen objasnit okolnosti krádeže, ale také vyřešit otazníky kolem toho, kdo má skutek na svědomí.

Obyvatelé Zbraslavi hlasovali pro úpravu klubu pro seniory a zastávky

Praha - Pražská Zbraslav rozdělí 600 tisíc korun na projekty navržené jejími obyvateli. Které nápady podpoří, lidé sami vybrali v hlasování. Nejvíc jich volilo vybudování bezbariérového vstupu do klubu pro seniory a nového přístřešku na autobusové zastávce U Včely. Přidělení peněž musí ještě schválit rada a zastupitelstvo.

Rocker Udo přijede naposledy zahrát skladby Accept

Praha /SOUTĚŽ/ - Na konci týdne projede napříč Českou republikou věhlasný německý rocker Udo Dirkschneider. Jeden ze zakládajících členů legendárních Accept a poté frontman vlastní skupiny U.D.O. jede na turné pod svým jménem a fanoušci se mohou těšit na jednu speciální věc. Udo totiž úplně naposledy zazpívá sklady od Accept!

Jeřábníka zachraňovali s pomocí dalšího jeřábu

Praha /FOTOGALERIE/ - Dramatický zásah na pomoc muži s bolestmi na hrudi zažívali v pondělí dopoledne pražští záchranáři ve Stodůlkách. Museli jim vypomoci lezci hasičů ze stanice na Smíchově. Pacientem byl totiž jeřábník na staveništi v ulici U Jezera, jemuž se přitížilo přímo na pracovišti.

Hlas z Prahy: Berbr a Damková špiní fotbal. Co plánuje Zličín teď?

Praha /ROZHOVOR/ - Fotbalový klub FC Zličín ještě donedávna znali snad jen fanoušci z Prahy nebo možná z divize, kde tento klub ještě nedávno nastupoval. Po uplynulém víkendu ale tento celek z Prahy 5 zná celá republika. A to díky protestu proti poměrům na fotbalovém svazu, který byl vyjádřen tím, že Zličínští odmítli nastoupit k úvodnímu přeborovému zápasu jarní části proti Královicím.

Velikonoční probouzení: v okolí Anděla se bude kontrolovat alkohol

Praha - S blížícími se velikonočními svátky se v okolí nejfrekventovanějších míst v Praze 5 uskuteční preventivně bezpečnostní akce s názvem Velikonoční probouzení. Ta se uskuteční od neděle 20. března do pondělí 4. dubna kolem dopravního uzlu Anděl a Smíchovského nádraží.

Dopadený sprejer se divil. To se nesmí?

Praha /VIDEO/ - Když to nikomu nepatří, sprejovat se smí, protože to přece nikomu nevadí. Takové vysvětlení svého počínání nabídl strážníkům z Prahy 5 36letý muž, kterého jakožto sprejera dopadla hlídka přímo u místa činu. Dotyčný se nijak neskrýval a ke svému dílu se hlásil.

Cestovatelé, dobrodruzi a milovníci cizích kultur se sešli na Smíchově


Praha /FOTOGALERIE/ - Ať už někoho fascinuje Afrika, Asie nebo Jižní Amerika, o víkendu se mohl
o každém z kontinentů dozvědět mnoho zajímavého od těch nejpovolanějších - cestovatelů, kteří si z objíždění planety udělali koníček nebo dokonce živnost.

Do kin dorazila detektivka Rudý kapitán podle knihy Dominika Dána

Praha /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Ve čtvrtek vtrhl do kin Rudý kapitán! Pod touto přezdívkou se v novém detektivním thrilleru Michala Kollára objeví Oldřich Kaiser, v dalších rolích překvapí také Michal Suchánek, Zuzana Kronerová, Mário Kubec, Ivan Vodochodský nebo polská hvězda Maciej Stuhr.

Snímek z telefonu krádež neobjasnil

Praha - Pátrání je ukončeno, šetření pokračuje. Tak lze shrnout vývoj kauzy krádeže telefonu, na níž policisté z pražského Smíchova pracují již od 25. února. Tehdy se v prodejně mobilů v Nádražní ulici ztratil přístroj za bezmála 15 tisíc korun.

Jedna chata ohořela, další lehla popelem

Praha /FOTOGALERIE/ - Obavy, co je čeká uvnitř, zprvu provázely zásah hasičů z pražského Radotína bojujících v pondělí vpodvečer s požárem chaty u ulice K Višňovému sadu na okraji Velké Chuchle - v oblasti zahrádkové kolonie a chatové osady Třešňovka. Rychle ovšem přišla příznivá zpráva.

Šéfové z Homolky u soudu mnoho neřekli

Praha - Občas jsem cítila alkohol. Tak se na adresu svého někdejšího šéfa, bývalého ředitele pražské Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého, v pondělí u Městského soudu v Praze vyjádřila jeho někdejší náměstkyně Eva Holá.

Za jedním volantem se vystřídali dva opilí cizinci

Praha /VIDEO/ - Unavený pohled a zřejmá nervozita. Tak se hlídce policistů z pražského Smíchova jevil řidič škodovky, který vedle služebního vozu čekal v křižovatce ulic Lidická a Zborovská, až mu padne zelená. Bylo to ve čtvrtek krátce po jedné hodině ráno, uvedla Iveta Martínková z ředitelství pražské policie, která v pondělí o případu informovala.

Squashový král Koukal po titulu číslo 17: Euforie je dvojnásobná

Praha /ROZHOVOR/ - Kdysi si pinkal s tátou o to, kdo z nich bude mýt nádobí, v sobotu squashista Jan Koukal posedmnácté ovládl mistrovství republiky. „Tohle vítězství mě hřeje dvakrát tolik," pravil Koukal, jenž během šampionátu stíhal hrát i pomáhat s organizací.

Kriminalisté si došlápli na gang výrostků z Anděla

Praha /VIDEO/ - Hráli si na americký pouliční gang - rozhodně to ovšem nebyla nevinná hra. Však se také nejednalo o žádné andílky, i když si sedmičlenná skupina převážně ještě neplnoletých mladíků říkala „Angel street boys". Jejich rajonem byla oblast Smíchova a okolí - a jejich zájmem zločin. Konkrétně páchání pouličních loupeží.

OBRAZEM: K požáru trafostanice přispěly rekonstrukční práce

Praha - Příčinou požáru, který ve čtvrtek odpoledne zničil elektrický rozvaděč trafostanice v Bochovské ulici v Jinonicích, byla nedbalost dělníků zajišťujících opodál rekonstrukční práce. O víkendu to potvrdili pražští hasiči s tím, že provinilcům byla uložena bloková pokuta.

Praha 5 opraví školu Pod Žvahovem, otevře od letošního září

Praha - Radnice Prahy 5 opraví školu a školku Kořenského v ulici Pod Žvahovem. Radnice zadala zpracování projektové dokumentace oprav. Sdělila to mluvčí Prahy 5 Helena Šmídová. Projekt bude kromě oprav budovy zahrnovat také rekonstrukci zahrady a vytvoření parkoviště. Stavební povolení chce mít radnice do letošního května a opravenou školu otevřít od září.

Na pražskou náplavku přijedou pojízdná občerstvení z různých zemí

Praha - Na pražskou náplavku v sobotu 5. března přijedou pojízdná občerstvení z několika zemí. Smíchovský břeh Vltavy totiž hostí přehlídku Food Truck Show. Návštěvníci mohou přijít ochutnat jídla z Itálie, Maďarska, Polska, Belgie, Francie, Rakouska, Slovenska a České republiky.

Pohne selfie fotka s řešením krádeže mobilního telefonu?

Praha - Muže, který v prodejně mobilních telefonů sám sebe vyfotil jedním z nabízených přístrojů, hledají policisté z pražského Smíchova. Takzvané „selfíčko" považují za cennou stopu v rámci pátrání po pachateli krádeže jiného telefonu, aparátu za bezmála 15 tisíc korun.

Metropole Zličín uvidí šampionát squashistů

Praha - Tři místa v hlavním městě hostí od čtvrtka 3. března do neděle 6. března republikový šampionát squashistů. Ústřední stan rozvinuli jeho aktéři v Metropoli Zličín a věří, že včas zacelí čtvrtou stěnu skleněného kurtu. Hrát se bude také ve Squashparku Cibulka a Sport-centru Evropská.

Firma Obecní dům doporučila Praze koupit Národní dům na Smíchově

Praha - Dozorčí rada městské akciové společnosti Obecní dům doporučila radě hlavního města Prahy koupit secesní Národní dům na Smíchově. Společnost, pod kterou spadá secesní Obecní dům, by následně zajistila rekonstrukci a na základě smlouvy s Prahou i provoz. Informoval o tom zástupce tiskového oddělení magistrátu.

Na cestě kdosi pohodil osm štěňat v kufrech a pytli

Praha /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Šokujícím způsobem se kdosi neznámý zbavil osmi štěňat, která před chmurným údělem zachránil strážník-okrskář z Prahy 5. Pět fenek a tři pejsky zavřel majitel do tří starých kufrů a do pytle - načež zavazadla s živým obsahem odvezl do odlehlé části Vidoule, kde je pohodil na cestu.

Herečka Iva Janžurová je po operaci srdce, její stav je stabilizován

Praha - Herečka a členka činohry Národního divadla v Praze Iva Janžurová se ve čtvrtek 18. února v pražské Nemocnici Na Homolce podrobila plánovanému kardiochirurgickému zákroku. Operace se zdařila a její stav je stabilizovaný, oznámil v pondělí mluvčí české první scény Tomáš Staněk.

Ředitel Fakultní nemocnice Motol: Protikorupční dobrodějové likvidují stát

Praha /ROZHOVOR/ - Když návštěvník vejde do pracovny Miloslava Ludvíka, ihned pozná, že tam úřaduje šéf, nejen podle cedulky na dveřích, ale reálně. Největší českou nemocnici vede šestnáct let a v ČSSD je ještě o deset let déle. Přesto po celou dobu našeho rozhovoru neřekl ani jednu frázi a falešná politická korektnost mu je vskutku cizí.

Pohřešované právničce nikdo neublížil, skrývala se u známých

Praha - Za mřížemi vazební věznice skončila 56letá advokátka z pražského Smíchova, po níž pražští kriminalisté před čtvrtrokem velmi intenzivně pátrali jako po pohřešované - přičemž v době, kdy 11. listopadu a pak opětovně 6. prosince žádali veřejnost o pomoc při pátrání, netajili své obavy, že se žena mohla stát obětí násilného trestného činu.

U hořících odpadků našli hasiči mrtvého muže

Praha - Zjišťováním všech souvislostí úmrtí muže zatím neznámé totožnosti, jehož ohořelé tělo našli hasiči, kteří v pondělí vpodvečer přijeli zlikvidovat požár odpadu ve třech místnostech opuštěné budovy někdejší tiskárny v Grafické ulici na Smíchově, se zabývají pražští kriminalisté.

V bývalé tiskárně na Smíchově bylo nalezeno ohořelé tělo

Praha - Při hašení požáru v bývalé tiskárně na pražském Smíchově nalezli v pondělí odpoledne zasahující hasiči ohořelé tělo. Informaci potvrdili mluvčí pražských hasičů i policistů. Na místě nyní zasahují kriminalisté, identita mrtvého dosud není známa. V opuštěné třípodlažní budově na rohu Grafické a Kmochovy ulice často přebývají bezdomovci.

Radnice pětky dá na linky autobusu přes pět milionů korun

Praha - Pátá městská část přispěje organizátorovi hormadné dopravy v Praze, společnosti Ropid, na letošní celoroční provoz autobusu číslo 128 částku ve výši 630 tisíc korun. Měla by tak být lépe zajištěna dopravní obslužnost v oblasti Žvahova. „Podle dohody tak hlavní město zaplatí provoz o pracovních dnech mezi šestou a dvacátou hodinou, zbytek doplatíme my," prohlásil místostarosta Prahy 5 Jan Smetana (ČSSD).

Přednosta dětské onkologie v Motole: Výzkum rakoviny komplikují úředníci

Praha /ROZHOVOR/ - Jako student medicíny uvažoval o neurologii. Jeho cesta vedla jinam. Od nemocí krve se přes leukémii dostal až k dalším nádorovým onemocněním. Nyní vede kliniku dětské hematologie a onkologie v Motole. S profesorem Janem Starým, světovým odborníkem na dětskou onkologii, jsme se bavili při příležitosti druhého ročníku Dne dětské onkologie.

Praha 5: poničený Dětský ostrov chceme opravit ještě letos

Praha - Praha 5 chce ještě letos opravit Dětský ostrov. V současné době radnice hledá firmu, která by vypracovala projektovou dokumentaci k opravám. Médiím to řekl starosta Prahy 5 Radek Klíma (TOP 09). Ostrov poničila v roce 2013 povodeň, od té doby radnice několikrát neúspěšně připravovala tendr na projektanta a stavebníka oprav.

Na Homolce testují úspěšně nejmenší kardiostimulátor na světě

Praha - Lékaři Nemocnice Na Homolce v Praze prošli úspěšnou kontrolou amerického úřadu, který se rozhodl prověřit jejich mimořádné výsledky při studii nejmenšího kardiostimulátoru na světě. Klinickou studii přínosů kardiostimulátoru Medtronic Micra provádí Na Homolce tým profesora Petra Neužila. V celosvětovém srovnávání dosahuje skvělých výsledků.

Praha 5 chystá výstavbu nových jeslí na Barrandově

Praha - Radnice Prahy 5 vybuduje na Barrandově nové jesle. Budou součástí chystaného kulturně-komunitního centra a otevřeny mají být v roce 2017. Médiím to ve čtvrtek řekl starosta městské části Radek Klíma (TOP 09). V budoucnu by pak mohly vzniknout ještě další dvoje. Kromě jeslí bude součástí nového domu na Barrandově rovněž kulturní a volnočasové centrum.

OBRAZEM: Polévky na Andělu vrací chuť do života

Praha - Anděl na Smíchově hostí gurmánskou benefici Polívková smršť. Ojedinělá akce spojuje gastronomický zážitek s veřejnou sbírkou. Její výtěžek putuje na konto sdružení Ergo Aktiv, které pomáhá především mladým lidem po mozkové příhodě a úrazech hlavy zpět do života.

Na záchranu osady Buďánka má jít letos šest milionů korun

Praha - Ruiny bývalé kolonie Buďánka, které donedávna reálně hrozila kompletní demolice, se dočkají prvních oprav. Poté, co proběhlo náročné vyklízení a základní zabezpečovací práce, začne občanské sdružení Odborníci 
a občané pro revitalizaci památkové osady Buďánka 
a okolí v tomto roce naplno 
s první renovací.

Zloděj vzal kolo cestujícímu v metru

Praha /VIDEO/ - Neznámého muže, který si přivlastnil horské kolo za desítky tisíc korun, hledají již od předvánočního období policisté z pražských Vokovic. Právě v jejich rajonu přišel o drahý bicykl muž, který 19. prosince kolem půl desáté dopoledne cestoval metrem na trase A ve směru jízdy od Muzea k Nemocnici Motol. 

K sérii krádeží kabelek se mladík přiznal

Praha /VIDEO/ - Osmnáctiletého mladíka, který si vybral zlodějskou specializaci na dámské kabelky a své aktivity směroval na území Prahy 5, se podařilo dopadnout kriminalistům II. obvodu pražské policie. Muže podezřelého z krádeží i loupeží si doslova vyčíhali; jako na čekané, připomněla v úterý Iveta Martínková z ředitelství pražské policie.

Útočník s horkou vodou 'hrozně' a 'moc' lituje

Praha - Jednatřicetiletý útočník v pražských Stodůlkách přímo před domem, kde bydlela, polil dívku vařící vodou loni na sklonku srpna - a jeho náhodně vybraná oběť je poznamenána dodnes. Sama to řekla při úterním jednání Obvodního soudu pro Prahu 5, kde požádala o možnost vypovídat bez přítomnosti agresora.

Prezidentův kuchař uvařil pro veřejnost 200 litrů polévky

Praha /FOTOGALERIE/ - Neuvěřitelných dvě stě litrů staročeské zelňačky z uzených žeber s maďarskou klobásou a zakysanou smetanou připravil pro širokou veřejnost Zbyněk Ženíšek, šéfkuchař starající se zároveň o gastronomii českého prezidenta. Jeho kulinářské umění si nenechaly ujít stovky lidí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT