VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 5

Zličín: Parádní atmosféra na chátrajícím stadionu

Praha /FOTOGALERIE/ - Co se děje ve fotbale, to je příšernost! Pelta ven a Berbr ven, Damková ven! Tak zhruba takhle vypadalo celé jaro v klubu FC Zličín, jenž zkusil i bojkoty. Vedení vyzývalo, aby jej podpořily i další kluby. Marně. Ale před letošní sezonou se situace „odchodem" Damkové uklidnila. Jak se chovají na Zličíně teď? Uvidíte: je dalším klubem, kterého zkoumal „Sportovní detektiv".

KRÁTCE: Radnice připravila tři akce podporující integraci cizinců

Praha - Kurzy a semináře na podporu integrace cizinců žijících na území Prahy 5 připravila její radnice. V září proběhne bezplatný kurz českého jazyka, seminář Jak získat státní občanství v České republice a Dětský den. Kurz češtiny s padesátihodinovou dotací začne 5. září, potrvá do prosince a je určen pro začátečníky. Podmínkou zapsání do kurzu je složení vratné motivační zálohy.

Praha 5 snížila na Smíchově povolenou rychlost na 30 km/h

Praha - Radnice Prahy 5 sníží na Smíchově a dalších částech svého území nejvyšší povolenou rychlost na 30 kilometrů v hodině. Hlavním důvodem je snaha o zvýšení bezpečnosti. Ve čtvrtek to sdělila mluvčí Prahy 5 Helena Šmídová. „Třicítka" začne platit od středy 24. srpna, kdy budou na Praze 5 zprovozněny zóny placeného stání. Snížení rychlosti ne nebude týkat významných komunikací jako je Strakonická či Plzeňská.

V nových modrých zónách budou moci parkovat i nerezidenti

Praha - V nových modrých zónách v Praze 5, 6 a 8 budou moci až tři hodiny parkovat i lidé, kteří v nich nebydlí. Ve čtvrtek to to řekl mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman. V Praze 1 až 3 a 7 bude platit zatím stávající systém, kdy je možné si koupit parkovací lístek na dvě či deset hodin na úřadě.

Obyvatelé v Zubatého 1 na Smíchově si mohou dům odkoupit

Praha - Obyvatelé funkcionalistického domu v Zubatého ulici na Smíchově si budou moci dům odkoupit. Pražští radní dnes schválili záměr radnice Prahy 5 dům nájemníkům odprodat za 53,6 milionu Kč se slevou 5,4 milionu. V úterý pražský radní Radek Lacko (ANO). Radnice Prahy 5 dům za vlády exstarosty Milana Jančíka (tehdy ODS) prodala firmě Denika Real 2000. Prodej obyvatelé napadli a u soudu po několika letech trvajícím sporu nakonec uspěli.

Lidé ze Šmukýřky se bojí nové zástavby

Praha /FOTOGALERIE/ - Začátkem července prodal stát zahrady v těsném sousedství bytových domů v pražských Košířích. Zdejší obyvatelé o dražbě netušili a nyní se obávají, že jim místo zeleně vyrostou pod okny nové domy. Klidná a žádaná lokalita ležící v zeleni, tak jsou dnes označované Košíře v Praze 5. Jenže o lukrativní oblast projevují velký zájem i developeři, kteří zde hledají místa, kde by mohli stavět.

Kavárenská zlodějka prý sebrala kabelky a věci za půl milionu

Praha /VIDEO/ – Minulost recidivistky je jasná – a její nepoučitelnost evidentní. Tak smýšleli kriminalisté II. obvodu pražské policie o ženě, kterou dopadli jako podezřelou z rozsáhlé série kapesních krádeží – a podali tudíž státnímu zástupci podnět k návrhu na vzetí do vazby. Nepochodili – byť podezřelá má podle jejich účtovávání na triku pěknou řádku zlodějských akcí. Patnáct krádeží se škodou vyčíslenou prozatím na půl milionu korun. A to ještě není sčítání všech hříchů u konce!

Na Žvahově vře spor o bezpečnost dětí

Praha - Taneční centrum Praha tvrdí, že jejich studenty ohrožují auta, která projíždějí areálem Pod Žvahovem v Praze 5 do sídla společnosti Dantik. Ta to ale důrazně odmítá a tvrdí, že bezpečnost je zajištěna. Už jedenáct let sídlí Taneční centrum Praha konzervatoř v hlubočepském areálu Pod Žvahovem. Po letech se sem navíc loni v září vrátili i školáci. V hlavní budově byla otevřena přípravná a první třída, která spadá pod ZŠ Kořenského. Místo se tak opět postupně zaplňuje dětmi.

Známé pražské kašny jsou opět v provozu

Praha - Dvě nefunkční kašny v Praze 5 byly opět uvedeny do provozu. V první z nich, ve fontáně Propadliště času na náměstí Kinských, bylo osazené nové čerpadlo. Složitější situace, která si vyžadovala práci specializované firmy, byla u Medvědí fontány na náměstí 14. října.

OBRAZEM: Na Náplavce se sportuje a fandí

Praha - Bohatý kulturní program, „ochutnávku" olympijských sportů a sledování našich sportovců v Rio de Janeiro na velkoplošné LCD obrazovce mohou od včerejška návštěvníci Smíchovské náplavky. Pod vedením trenérů sportovních klubů si zde a na přilehlém multifunkčním hřišti mohou návštěvníci také vyzkoušet cvičné lodě, atletiku, golfové odpaliště, fotbal nebo basketbal či lezeckou stěnu.

Kontroverzní betonové květináče jsou na prodej

Praha /FOTOGALERIE/ - Přes 60 obřích betonových květináčů je k mání. Praha 5, jež prodává kus za 35 tisíc korun, už hlásí první zájemce. Velké betonové květináče pořídila Praha 5 za vlády starosty Milana Jančíka za zhruba 19 milionů korun z evropských dotací.

Homolka uspěla s odvoláním proti třímiliardové pokutě

Praha - Nemocnice Na Homolce uspěla s odvoláním proti třímiliardové pokutě, kterou jí loni vyměřil Finanční úřad pro hlavní město Prahu za porušení rozpočtové kázně v letech 2011 až 2013, kdy ji vedl nyní trestně stíhaný ředitel Vladimír Dbalý. Médiím to v pondělí řekla mluvčí nemocnice Martina Dostálová. Podle úřadu měla nemocnice zaplatit pokutu 2,993 miliardy korun, nebude platit nic. Odvolací finanční ředitelství v Brně uznalo argumenty nemocnice v jejím odvolání za oprávněné a kontroverzní rozhodnutí finančního úřadu zrušilo, uvedla mluvčí.

Okradené seniorce mladý pachatel snadno utekl

Praha - Mladík si troufnul na seniorku. Tohle hodnocení, jež pro dotyčného opravdu nevyznívá lichotivě, mají kriminalisté II. obvodu pražské policie pro pachatele, který se před měsícem nerozpakoval sebrat 86leté ženě peněženku. Stalo se to v neděli 7. července před obchodním domem V Mukařovského ulici v pražských Stodůlkách, připomněla v neděli Iveta Martínková z ředitelství pražské policie.

OBRAZEM: Mistrovství světa se poprvé jede v Praze

Praha /FOTOGALERIE/ - První juniorský světový šampionát RC modelů silničních automobilů, jehož spolupořadatelem je Praha 5, se koná až do neděle 7. srpna v hale Sparty Podvinný mlýn. 

Kvůli opravě se příští rok uzavře stanice metra B Jinonice

Praha - Na konci letošního roku začne kompletní oprava stanice metra B Jinonice. Práce potrvají rok, z toho sedm měsíců bude stanice pro cestující zcela uzavřena. Jde o zakázku za 154 milionů korun bez DPH. V pátek to řekl mluvčí dopravního podniku Jiří Štábl. Následovat bude rekonstrukce stanice metra A Dejvická za více než 100 milionů korun. Naposledy bylo kvůli opravě a stavbě nad stanicí dlouhodobě uzavřeno metro B na Národní třídě.

Vedení pětky se obává chystaného zdymadla

Praha - Radnice Prahy 5 se bojí zvýšení provozu kolem Dětského ostrova v důsledku nové plavební komory, která by tam měla v příštích dvou letech vzniknout. Podobné obavy mají i místní. Pětka navíc chce, aby investor v rámci projektu vybudoval lávku pro pěší a kola spojující sever ostrova s nábřežím.

Atmosféru olympiády zažije i Praha

Praha /FOTOALERIE, INFOGRAFIKA/ - Smíchovská náplavka a OC Quadrio na Národní třídě se otevírají fanouškům českého olympijského týmu. Kromě přenosů z her v Riu si zájemci zkusí i různé sporty. Před dvěma lety během konání zimních olympijských her v Soči vyrostl na Letné obrovský olympijský park, kde tisíce Pražanů a návštěvníků metropole sledovaly sportovní klání a zároveň si některé sporty mohly vyzkoušet.

Lidé mohou přijít fandit olympionikům na Smíchovskou náplavku

Praha - Lidé mohou přijít fandit olympionikům na Smíchovskou náplavku. Kromě velkoplošné obrazovky budou od příštího týdne připravené i ukázky sportů a večerní koncerty. Novinářům to ve čtvrtek na tiskové konferenci řekli zástupci Prahy 5 a pořadatelů. Olympijské hry v Riu de Janeiro začnou v pátek slavnostním zahájením.

Praha 5 žádá zdymadlo u Dětského ostrova s lávkou na nábřeží

Praha - Městská část Praha 5 žádá, aby plánované zdymadlo na Vltavě u Dětského ostrova bylo doplněné lávkou na Janáčkovo nábřeží. Sloužit by měla pěším a cyklistům, informovala městská část v tiskové zprávě. O stavbě další plavební komory se hovoří už řadu let, v dubnu začalo posuzování jejího vlivu na životní prostředí v procesu EIA. Komorou Praha-Smíchov ročně propluje více než 25 tisíc lodí. Nová by podle dokumentace mohla být otevřená v roce 2020.

Praha má vytipovány tři lokality pro novou budovu magistrátu

Praha /FOTOGALERIE/ - Vedení hlavního města má vytipovány tři lokality, kde by mohla v budoucnu stát nová budova magistrátu. Jako nejpravděpodobnější se přitom jeví lokalita kolem autobusového nádraží Na Knížecí, kde Praha vlastní vhodné pozemky. V rozhovoru to řekl radní Jan Wolf (KDU-ČSL/Trojkoalice). Magistrátní úředníci nyní sídlí v pronajatém Škodově paláci v centru města. Do nového sídla by se měli nastěhovat po roce 2028, kdy smlouva s majitelem Škodova paláce, firmou Copa Retail, skončí.

O pokojích nadace Klíček v nemocnici Motol rozhodne soud

Praha - Fakultní nemocnice v Motole podala žalobu na Nadační fond Klíček na vyklizení pokojů v areálu nemocnice. Fond víc než dvacet let využívá několik místností pro ubytování rodičů hospitalizovaných dětí, nemocnice s ním ale ke konci července ukončila spolupráci kvůli novému zákonu, který přísněji upravuje nakládání s veřejným majetkem. Klíček totiž pokoje využívá zdarma. Uvedl to v úterý Český rozhlas Radiožurnál (ČRo).

Policie dopadla muže podezřelého ze skoro půlmilionového podvodu

Praha /VIDEO/ - Ze spáchání úvěrových podvodů za skoro půl milionu korun obvinili pražští policisté třiapadesátiletého muže ze Slovenska. Podle kriminalistů si na falešné doklady opakovaně půjčoval u finančních institucí peníze, které neměl v úmyslu vrátit. Za to mu v případě odsouzení hrozí až osm let vězení. Ve čtvrtek o tom informovala policejní mluvčí Iveta Martínková.

Lidé začali podepisovat petici proti umístění kola na nábřeží

Praha - Lidé začali podepisovat petici proti výstavbě vyhlídkového kola na Hořejším nábřeží v Praze 5. Ve čtvrtek to sdělil opoziční zastupitel Prahy 5 Lukáš Budín (SZ). Pod petici zveřejněnou na serveru petice24.com se již podepsalo přes 600 lidí. Vybudování 60metrového kola schválilo vedení Prahy 5. Proti výstavbě se postavili pražští památkáři nebo primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Kolo má stát na nábřeží na místě dnešního dětského hřiště.

Týden po vraždě v obchodě zůstávají prozatím samé otazníky

Praha – Žádné nové skutečnosti. Těmito slovy Iveta Martínková z ředitelství pražské policie pro Deník shrnula vývoj prošetřování kauzy vraždy v nákupním centru na pražském Smíchově. Ve čtvrtek 21. července policisté přímo na místě činu zadrželi 33letou ženu podezřelou z toho, že dvě hodiny po poledni nožem sebraným z regálu přímo na prodejní ploše hypermarketu zákeřně ubodala náhodnou nakupující. S 54letou ženou z Příbramska se zřejmě nikdy předtím nesetkala. A pokud ano, tehdy se obě minuly bez povšimnutí.

KRÁTCE: Proti ruskému kolu vznikla petice

Praha - Proti plánu Prahy 5 a soukromého investora postavit na smíchovské náplavce šedesátimetrové vyhlídkové kolo se postavilo místní sdružení Strany zelených, které dalo dohromady petici. „Čtyři sta padesát podpisů osob s trvalým bydlištěm na Praze 5 stačí, aby ji muselo projednat zastupitelstvo Prahy 5 a vypořádat se s ní," uvedl předseda zelených v páté městské části Lukáš Budín.

Pražských usedlostí zbyla polovina

Praha /INFOGRAFIKA/ - Historických usedlostí jsou v Praze desítky. Jejich stav se různí. Často čelí tlaku ze strany developerů, jako je tomu u chráněné Skalky v Praze 5. Kolem Prahy vyrostly v průběhu historie stovky hospodářských usedlostí. S tím, jak se město rozšiřovalo, je však postupně pohltilo a více než polovina z nich zanikla. Ty, které zbyly, jsou často ve velmi zuboženém stavu, nebo si na ně brousí zuby stavitelé.

Klimatizace v horku uleví, může ale přispět i k nachlazení

Praha - Klimatizace v horku uleví, může ale také být příčinou nachlazení. Může mít také nepříznivý vliv na psychiku lidí. V klimatizované místnosti by mělo být o pět až sedm stupňů méně než venku, jinak hrozí akutní onemocnění dýchacích cest. Letní chřipky jsou důsledkem teplotního šoku, jemuž organismus ne vždy dokáže čelit, řekl primář oddělení ORL Nemocnice Na Homolce Petr Jirák.

Homolka vypsala přes 11 tisíc veřejných zakázek za 1,6 mld.kč

Praha - Nemocnice Na Homolce vypsala ke čtvrtku přes 11 tisíc veřejných zakázek celkem za 1,6 miliardy korun a činí personální a organizační změny, které umožní definitivní přesun činností z dceřiných společností do nemocnice do konce letošního roku. Ve čtvrtek to sdělil ředitel nemocnice Ivan Oliva s tím, že nemocnice již získala souhlas vlády s plánem likvidace dceřiných společností.

Firma, co má stavět ruské kolo, vznikla letos. Praze 5 to nevadí

Praha - Firma Timsbury Capital, která má stavět ruské kolo na Smíchově, vznikla letos v dubnu. Podle obchodního rejstříku je její základní kapitál 12 tisíc korun, upozornila společnost Transparency International. Městské části Praha 5 to nevadí, firma si podle Adély Veverkové z kanceláře starosty pozemek pronajala standardně a složila potřebnou jistinu.

AKTUALIZOVÁNO

V obchodě na pražském Andělu ubodala jedna žena druhou

Praha - V pražském obchodním centru na Andělu se ve čtvrtek odehrála potyčka dvou žen, která skončila smrtí starší z nich. Informaci, kterou sdělil jeden z nakupujících, potvrdila mluvčí pražské policie Iveta Martínková s tím, že 54letá oběť zemřela na následky pobodání. Třiatřicetiletou útočnici policisté zadrželi na místě útoku.

Památkáři 60 metrů vysokému ruskému kolu kladné stanovisko nedají

Praha - Pražští památkáři ruskému kolu vysokému 60 metrů na vltavském návřeží kladné stanovisko nedají, žádost ale ještě nedostali. Jejich povolení je k umístění takové stavby v památkové rezervaci UNESCO nutné. Ve středu to řekl ředitel odboru památkové péče Jiří Skalický. Praha 5 chce s investorem stavby podepsat smlouvu o výstavbě atrakce na Hořejším nábřeží v nejbližších dnech. Kromě památkářů s ním ale nesouhlasí také někteří místní a vedení hlavního města.

Šedesátimetrový kolos rozděluje Pražany, radnice za projektem stojí

Praha /INFOGRAFIKA/ - Do tří let může na smíchovské náplavce vzniknout 60 metrů vysoké ruské kolo, které má do místa přilákat turisty. Záměr však naráží na odpor části veřejnosti. Pražský hrad, Petřínská rozhledna, Vyšehrad a nyní i obří ruské kolo? Metropole může mít novou dominantu. Vedení Prahy 5 trvá na svém stanovisku umístit u Vltavy novou atrakci.

Praha 5 v příštích dnech podepíše smlouvu na stavbu ruského kola

Praha /FOTOGALERIE/ - Městská část Praha 5 v nejbližších dnech podepíše smlouvu s investorem, který by měl na Hořejším nábřeží vybudovat ruské kolo. Novinářům to v úterý řekl místostarosta Prahy 5 Martin Slabý (ANO). S možnou stavbou kola, vysokého 60 metrů, na hranici památkové rezervace nesouhlasí část místních obyvatel, opoziční zastupitelé i hlavní město.

OBRAZEM: Příměstský kemp rozdováděl děti

Praha /FOTOGALERIE/ - Jen pár ulic od zastávky metra Jinonice včera odstartoval druhý turnus týdenního příměstského kempu Sportjoy. Na něm si desítky dětí od 4 do 16 let vyzkouší více než 30 tradičních i neobvyklých sportů.

Policie hledá dvě svědkyně v případu střelby na Zličíně

Praha - Policie hledá dvě svědkyně střelby před nákupním centrem Globus v Praze na Zličíně, při které byl na začátku července postřelen sedmačtyřicetiletý muž. V pondělí to uvedla to mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Ženy podle policie nakoupily 1. července před 20.00 v restauraci KFC a poté odjely z parkoviště červeným autem Opel Corsa. Postřelený muž skončil v nemocnici, policisté případ vyšetřují jako pokus o vraždu.

Střet s tramvají chodec nepřežil

Praha - Tragédii, která se v noci na pátek stala na Plzeňské ulici v pražských Košířích, už nemohlo zabránit ani maximální nasazení příslušníků záchranných týmů. Dvacet minut před jedenáctou srazila tramvaj muže, který pak zůstal pod prvním vozem soupravy. 

Zvířecí nemocnice ročně léčí tisíce pacientů

Praha /FOTOGALERIE/ - Záchranná stanice hlavního města Prahy pro volně žijící živočichy sídlí uprostřed polí 
v Jinonicích. Za pozemkem obehnaným plotem se skrývá množství voliér a kotců, které se na čas stávají útočištěm pro řadu pražských volně žijících zvířat.

Seznam.cz má od července nové pětičlenné představenstvo

Praha - Internetová společnost Seznam.cz má od 1. července namísto tříčlenného pětičlenné představenstvo. Nově v něm působí zástupce generálního ředitele Michal Feix a produktový ředitel Petr Král. Ve středu o tom informovala mluvčí Seznamu Irena Zatloukalová.

V ČR začíná fungovat on-line databáze nalezených věcí

Praha - V Česku zahajuje provoz bezplatná on-line databáze nalezených věcí. Služeb portálu eztraty.cz nyní využívá 30 subjektů a institucí, mezi nimi například Fakultní nemocnice Motol, liberecký a jablonecký dopravní podnik, mladoboleslavská městská policie, město Ústí nad Labem či Dolní Břežany. Služba dosud běžela krátce v testovacím provozu.

Právní firmy sídlí hlavně v centru Prahy, Anděl patří farmacii

Praha - Některé pražské části jsou charakteristické oborem podnikání firem, které tam mají svoje kanceláře. Společnosti podnikající ve finančním sektoru preferují Nové Butovice, Pankrác a Budějovickou, centrum metropole patří právním službám, Andělu dominuje farmacie. Kanceláře IT firem je možné nalézt v celém městě. Vyplývá to ze studie poradenské společnosti CBRE.

Praha 5 dostane od magistrátu 5,5 milionu Kč vybraných na hazardu

Praha - Městská část Praha 5 dostane od magistrátu 5,46 milionu korun, které Praha vybrala letos do konce dubna na poplatcích z provozu hazardu. To zjistila z dokumentu, který schválili radní městské části. Peníze může radnice využít na sport nebo kulturně sociální projekty. Praha ve zmíněném období vybrala celkem asi 218 milionů korun.

Zmatený muž se chtěl vézt na oji tramvaje

Praha - Na psychiatrii putoval muž, který se chtěl svézt pražskou tramvají. Nikoli ovšem v tramvaji, nýbrž za tramvají: ve středu odpoledne nasedl na zadní oj tramvaje, která zastavila v zastávce Anděl. Všimla si ho ale hlídka strážníků z Prahy 5, přiběhla k němu a začala mu dosmlouvat. Marně. Na opakované výzvy, aby neriskoval svůj život a zdraví, dotyčný nijak nereagoval, připomněl v pátek Rudolf Rubeš z centrály městské policie.

Praha 5 vypíše v srpnu tendr na opravu Dětského ostrova

Praha - Radnice Prahy 5 vypíše letos v srpnu výběrové řízení na opravu a rozšíření Dětského ostrova. Radní již schválili záměr na vypsání tendru. Vyplývá to z usnesení rady městské části. Ostrov na Vltavě poničila v roce 2013 povodeň, od té doby Praha 5 několikrát neúspěšně připravovala tendr na projektanta a stavebníka. Plánovaná investice by se měla pohybovat okolo 20 milionů korun.

Praha nechá sanovat a revitalizovat skládku v Chuchli a Slivenci

Praha - Hlavní město nechá sanovat a revitalizovat skládku rozkládající se na území Velké Chuchle a Slivence. V současné době hledá firmu, která pro město vypracuje projektovou dokumentaci. Vyplývá to z magistrátního seznamu veřejných zakázek. Cena zakázky vzejde z výsledku tendru.

Za strojní kosení chráněných luk zaplatí Praha 300 tisíc korun

Praha - Za strojní kosení a mýcení luk ve čtyřech zvláště chráněných lokalitách zaplatí letos pražský magistrát 300 tisíc korun. Vyplývá to ze smlouvy, kterou úřad zveřejnil na webu. Zakázka se týká přírodních parků Slavičí údolí, Vidoule, Radotínské skály a Prokopské údolí.

Absurdita roku? Kolo u Vltavy budí rozpaky

Praha - Jak se dalo očekávat, překvapivý plán umístit na Hořejší nábřeží nedaleko železničního mostu šedesátimetrové vyhlídkové kolo, o kterém Pražský deník informoval minulý týden, vyvolal poměrně bouřlivé reakce. Kromě drtivé kritiky ze strany zastupitelské opozice na Praze 5, která projekt označila za megalomanský nesmysl a proces jeho přípravy za netransparentní, se proti němu postavila i primátorka Adriana Krnáčová.

Krnáčová: Praha vyhlídkové kolo na Hořejším nábřeží nepotřebuje

Praha - Navrhované vybudování vyhlídkového kola na Hořejším nábřeží je zbytečné a Praha jej nepotřebuje. V pátek to řekla primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Praha má podle ní jiná atraktivní lákadla pro turisty. Vybudování kola vysokého 60 metrů nedaleko železničního mostu má v plánu vedení radnice Prahy 5. Záměr ve čtvrtek schválilo vedení městské části. Kolo by provozovala soukromá firma a za pronájem pozemku by platila radnici měsíčně 56 500 korun.

Pickova vila: pohnutý osud domu i majitelů

Praha - Přijměte pozvání Pražského deníku k návštěvě slavných méně slavných prvorepublikových vil. Židé odtud utíkali před jistou smrtí, německý generál do vily vnesl německou kultivovanost i válečnou krutost, Rusové tudy proletěli jako tajfun a vzali vše, co unesli. Komunistům byla chátrající stavba na obtíž. Na pohled nenápadná vila na Smíchově vypoví o dějinách naší země více než dost.

Praha 5 zamýšlí na Hořejším nábřeží stavbu obřího ruského kola

Praha - Radní Prahy 5 souhlasili se stavbou šedesátimetrového ruského neboli Ferrisova kola na Hořejším nábřeží nedaleko železničního mostu. Novinářům to potvrdil zdroj obeznámený s jednáním vedení radnice. Ruské kolo má, v případě souhlasu dalších institucí včetně památkářů, stát na nábřeží od 1. ledna 2017 a zabrat část dětského hřiště. Provozovat ho má soukromá firma a za pronájem pozemku platit radnici měsíčně 56.500 korun. Záměr kritizuje opozice.  

Lidé z Prahy 5 kritizovali chystanou zástavbu nádraží na Smíchově

Praha - Obyvatelé Prahy 5 ve středu na veřejném projednání kritizovali plánovanou výstavbu na území Smíchovského nádraží. Tady plánuje developerská společnost Sekyra Group výstavbu bytů a kanceláří. Lidem vadila například podle jejich názoru nevyřešená doprava, kritizovali postup přípravy výstavby nebo plánovou hustotu obyvatel.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT