VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 5

Do Jinonic zatéká, oprava vyjde na 145 milionů

Praha - Počátkem příštího roku se kvůli probíhající rekonstrukci na sedm měsíců uzavře stanice Jinonice na lince B. V příštích dvou letech by pak měla následovat kompletní oprava Dejvické a Skalky.

AKTUALIZOVÁNO

Pád člověka na koleje zastavil část metra B

Praha – Provoz se ve čtvrtek vpodvečer zastavil na části žluté trasy B pražského metra. Před čtvrt na šest byla po pádu člověka do volného kolejiště – bez přítomnosti soupravy – zastaven provoz v úseku Smíchovské nádraží – Nové Butovice. V místě výluky zavedl dopravní podnik náhradní autobusovou dopravu; v úsecích mezi stanicemi Smíchovské nádraží – Černý most a Nové Butovice – Zličín metro jezdilo. Obnovit provoz v plném rozsahu se podařilo minutu před šestou večer.

Oprava stanice metra B Jinonice vyjde na 145 milionů korun

Praha - Rekonstrukce stanice pražského metra B Jinonice vyjde na 145 milionů korun. Důvodem oprav je zatékání vody do stanice. Novinářům to dnes řekl technický ředitel dopravního podniku (DPP) Jan Šurovský. Stanice bude od 7. ledna do 7. srpna 2017 pro cestující uzavřena a vlaky tudy budou projíždět. Stanice v Jinonicích byla zprovozněna v roce 1988. Následovat by měla oprava stanice metra A Skalka.

Od ledna bude v likvidaci i druhá dceřiná firma Homolky

Praha - Od ledna bude v likvidaci i druhá dceřiná firma Nemocnice Na Homolce, společnost Holte Medical. Ve středu o rozhodnutí valné hromady společnosti informovala mluvčí nemocnice Martina Dostálová. První dceřiná společnost Holte je v likvidaci od letošního srpna. Nemocnice v minulosti přes tyto firmy, tedy mimo režim zákona o veřejných zakázkách, kupovala služby a zdravotnický materiál.

Praha 5 prosazuje rozšíření preference tramvají na Smíchově

Praha - Radnice Prahy 5 prosazuje zavedení takzvané preference tramvají na pěti křižovatkách na Smíchově. Cílem je zefektivnit provoz MHD. V úterý sdělila mluvčí radnice Helena Šmídová. Preference znamená, že při příjezdu tramvaje do křižovatky naskočí autům červená a vůz MHD projede přednostně. Úpravy schvaluje magistrát, radnice mu už své usnesení odeslala. V Praze je 194 křižovatek, kde mají tramvaje a autobusy přednost.

Praha 5 hledá firmu, která zanalyzuje motolskou skládku

Praha - Městská část Praha 5 vypsala výběrové řízení na výběr firmy, která vypracuje analýzu rizik motolské skládky. Firma zároveň provede monitoring skládky. V sobotu to sdělila mluvčí Prahy 5 Helena Šmídová. Na kolik práce vyjdou a kdy budou hotovy, zatím není jasné. Skládku měla na starosti firma Ekomotol, která dostala před asi dvěma lety výpověď z nájmu. Skládka se rozkládá na území asi 15 hektarů.

Ženy se nerozpakovaly vykrást kočárek

Praha/VIDEO/ - Případ vykradení dětského kočárku může v adventním čase posloužit jako varování před chmatáky neštítícími se využít jakoukoli příležitost – právě v předvánočním shonu ještě více než kdy jindy – faktem ale je, že tihle nenechavci zůstávají aktivní po celý rok. Však i skutek, o kterém v pátek informovala Iveta Martínková z ředitelství pražské policie, nese datum 6. září. Věc ovšem zůstává aktuální i nyní; po čtvrtroce. Podezřelé se totiž stále nepodařilo najít.

KRÁTCE: Vlaková zastávka Na Knížecí zanikne kvůli stavbě čtvrti

Praha - Zpočátku vznikla vlaková zastávka Na Knížecí v Praze 5 jen dočasně, lidé si ale na ni rychle zvykli a nakonec fungovala více než šest let. Až nyní přestane sloužit. Nikoliv však kvůli nezájmu cestujících, důvodem je blížící se výstavba nové čtvrti Smíchov City, kterou připravuje developerská společnost Sekyra Group.

Atrakce na Smíchově asi nebude

Praha - Pražané se ruského kola jen tak nedočkají. Památkáři na stole žádost na stavbu zatím nemají. A i kdyby měli, stejně ji nepovolí.

Poznejte tajemství beuronského umění

Praha - Pražský deník vám přináší vycházky Prahy Neznámé. Projděte se protentokrát po smíchovských památkách tzv. beuronské architektury. Smíchov ukrývá řadu architektonických skvostů. V nové vycházce Prahy Neznámé se návštěvníci můžou těšit například na budovu Švandova divadla či Letohrádek Kinských.

Radek Klíma: Pátá část musí zůstat plná zeleně

Praha /ROZHOVOR/ - Radek Klíma je původním povoláním lékař. Do politiky vstoupil za TOP 09 v roce 2010 z podnikatelské sféry a stal se starostou páté městské části. Po dvou letech ho pomocí puče odvolali, ale v dalších volbách se opět vrátil do čela Prahy 5, kde vytvořil pravo-středovou koalici.

Kdo odjel na koloběžkách?

Praha - Do hotelu po svých – a z hotelu na koloběžkách. Přesně to podle slov Ivety Martínkové z ředitelství pražské policie udělali dva muži, které policisté z pražského Smíchova hledají již od 7. října. Podezřívají je z krádeže dvou koloběžek za více než dvacet tisíc korun, které zmizely z recepce hotelu v Radlické ulici.

Praha 5 chce získat do vlastnictví pozemky na Vidouli

Praha - Praha 5 chce získat do vlastnictví pozemky na kopci Vidoule, aby zabránila plánované zástavbě. Rozhodli o tom v úterý zastupitelé městské části. Podle návrhu Prahy 5 by měla pozemky získat Praha, která je převede do majetku radnice. Praha 5 chce na Vidouli vybudovat park. Developer Ekospol plánoval na Vidouli stavbu bytových domů, proti tomu se postavili místní obyvatelé a loni zastupitelé Prahy 5 i magistrátu.

Radnice Prahy 5 vstoupí do roku 2017 s rozpočtovým provizoriem

Praha - Praha 5 vstoupí do začátku příštího roku s rozpočtovým provizoriem. Rozhodli o tom v úterý zastupitelé městské části. Provizorium se rovná měsíčně jedné dvanáctině letošního rozpočtu a radnice při něm nesmí investovat, pouze platit svůj chod. V rozpočtu schváleném na letošní rok naplánovala radnice hospodařit s příjmy 603,8 milionu a výdaji 811,2 milionu korun. Schodek kryje z fondu rezerv a rozvoje a přebytků z minulých let.

Ve stanici metra Jinonice zůstane po opravách původní sklo

Praha - Ve stanici metra Jinonice zůstane po opravách původní skleněný obklad, uvedl v úterý v tiskové zprávě Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP). Do začátku prací nebylo jasné, jestli se tvarovky od akademického sochaře Františka Víznera při snímání ze stěn nepoškodí. Stanice na lince B bude příští rok sedm měsíců pro cestující mimo provoz.

Z auta zmizely peníze a věci za 700 tisíc

Praha/VIDEO/ - Nejméně nápadný je ten, koho je nejvíc vidět. To si zřejmě řekl zatím neznámý muž, po kterém kriminalisté II. obvodu pražské policie pátrají již od 9. září. Hledají ho v souvislosti s vykradením zaparkovaného auta v ulici K Radotínu, kde pachatel využil příležitosti již 9. září.

Plech místo uměleckého skla. Cenné obklady možná zmizí z Jinonic

Praha /FOTOGALERIE/ - Stanici metra Jinonice čeká několikaměsíční oprava. Už nyní dopravní podnik sundává cenné obklady od významného českého skláře. Podle informací Pražského deníku se dílo do interiéru metra nemusí po rekonstrukci vrátit.

Motolskou nemocnici bude do voleb řídit Ludvíkův zástupce

Praha - Miloslav Ludvík (ČSSD), který by měl být novým ministrem zdravotnictví, na místo ředitele Fakultní nemocnice v Motole nerezignuje. Zařízení bude do sněmovních voleb řídit jeho zástupce. Řekl to v pátek novinářům. Podobně se ředitelského křesla ve Fakultní nemocnici v Ostravě nevzdal při svém nástupu na ministerstvo ani dosavadní ministr Svatopluk Němeček (ČSSD).

Zastřelenému muži ještě zloděj sebral mobilní telefon

Praha – Obětí vraždy se stal 25letý česky hovořící muž, který byl zastřelen nedaleko svého bydliště. To jsou nové informace k případu, jímž se pražští kriminalisté zabývají již od soboty 22. října. Tehdy mrtvé tělo ráno nalezl náhodný kolemjdoucí v lesoparku mezi ulicemi Pod Kavalírkou a Nad Kavalírkou. Tam se štíhlý dlouhán nějakým způsobem dostal z nákupního centra na Smíchově, kde byl v pátek hodinu před půlnocí viděn živ a zdráv. O půl hodiny později pak policie ještě zmapovala jeho pohyb v oblasti Šmukýřky. Podle závěrů pitvy zemřel v prvních hodinách soboty; někdy mezi půlnocí a čtvrtou ranní. Zda byl zavražděn při cestě od Šmukýřky k Plzeňské ulici, nebo naopak cestou od Plzeňské, zůstává zatím otázkou, poznamenal v pátek Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie.

OBRAZEM: Nové prostory Vltava Labe Media se otevřely v Jinonicích

Praha /FOTOGALERIE/ - Za účasti vedení společnosti Vltava Labe Media a partnerů byly včera slavnostně otevřeny nové redakční prostory v budově Aviatica v pražských Jinonicích. Moderní newsroom slouží redakci Pražského deníku a dalším titulům vydávaným společností.

Hasiči si vyzkoušeli zásah v divadle

Praha /FOTOGALERIE/ - Vše dopadlo dobře, vlastně na výbornou. Takové jsou závěry taktického cvičení, které pražští hasiči v pondělí uspořádali v budově Švandova divadla na Smíchově. Všechny osoby byly nalezeny, přičemž došlo i na vynášení figuranta v transportní vaně.

Hromadná doprava dostane v hlavním městě přednost. Zaplatí to Evropská unie

Praha /INFOGRAFIKA/ - Na klíčových pražských silnicích, jako je Jižní spojka nebo Evropská ulice, by příští rok měly vzniknout vyhrazené pruhy pro autobusy a další opatření pro podporu veřejné dopravy.

Praha 5 chce stavět na Plzeňské ulici parkovací dům

Praha - Městská část Praha 5 chce stavět na Plzeňské ulici u Klamovky v Košířích parkovací dům. Radní schválili přípravu návrhu zadání projektové dokumentace výstavby. V pondělí to sdělila mluvčí radnice Helena Šmídová. Parkovací dům by měl mít jedno nadzemní podlaží a měl by sloužit v rámci systému záchytných parkovišť P+R (park and ride - zaparkuj a jeď). Prahu v současné době trápí nedostatek míst na P+R - parkovišť je nyní asi dvacet hlavně v blízkosti nádraží a stanic metra s kapacitou asi 3000 míst.

Cizí kolo sundal neznámý z auta před nákupním centrem

Praha/VIDEO/ - Suverénně jít za svým cílem a na nic se neohlížet bude účinnější, než se ostražitě rozhlížet na všechny strany. Takhle nepochybně uvažoval prozatím neznámý muž, kterého policisté z pražského Zličína hledají jako podezřelého z krádeže jízdního kola. Tou majiteli vznikla škoda vyčíslená na 29 tisíc korun.

Pražské ANO chce změnit současný systém parkovacích zón

Praha - Pražské ANO chce změnit současný systém parkovacích zón v hlavním městě. Podle zastupitelů ANO je nynější fungování zón problematické a nespravedlivé. Ve čtvrtek to řekl zastupitel a místopředseda klubu ANO Patrik Nacher. Zóny platí v Praze od roku 1996 a letos byly rozšířeny na území Prahy 5 a 6. Na město kvůli zavedení zón podalo několik desítek obyvatel hromadnou žalobu. Proti zónám protestuje také Středočeský kraj, který zároveň kritizuje nedostatek záchytných parkovišť v Praze.

Padělky radost neudělají, varují celníci

Praha /FOTOGALERIE/ - Vánoční dárky objednávejte včas. To není reklama některého e-shopu, ale čtvrteční upozornění Šárky Miškovské z celního úřadu v pražské Ruzyni. Dobře přitom ví, o čem hovoří. Právě rukama ruzyňských celníků, kteří nepůsobí pouze na letišti, ale také na celní poště v Praze 5, totiž procházejí balíčky se zbožím objednaným v zahraničí – a leccos se posléze objeví pod stromečkem. Bylo tomu tak i v uplynulých letech – a ze zkušenosti celníci přicházejí s předvánočním doporučením: dárky objednávejte s dostatečným předstihem, abyste měli jistotu, že je skutečně obdržíte do Vánoc – a zároveň dávejte pozor, o jaké výrobky se jedná.

Osada Buďánka ožívá. Otevřeli tam kavárnu

Praha - Bývalý koloniál je prvním kompletně opraveným objektem památkově chráněného souboru budov na pražském Smíchově. Celý areál by lidem z širokého okolí mohl sloužit do pěti let.

Ubytovna Klíček po 23 letech opustila nemocnici Motol

Praha - Nadační fond Klíček, který 23 let provozoval v areálu Fakultní nemocnice Motol ubytovnu pro rodiče hospitalizovaných dětí, odpoledne začal s vyklízením prostor. Fond se s nemocnicí nedohodl na další spolupráci a musí v pondělí prostory opustit. Poslední jednání mezi oběma stranami se uskutečnilo minulý týden, ke shodě ale nedospělo. Nemocnice chce v těchto místech zřídit ubytování pro sestry, které mají příslužbu.

Goethova Fausta uvede ve Švandově divadle soubor Spektákl

Praha - Ve Švandově divadle v hlavním městě se v neděli večer uskuteční premiéra nového nastudování Goethova Fausta v podání Divadla Spektákl a v režii Norberta Závodského. Hostující soubor tvoří studenti a čerství absolventi pražské DAMU, Závodský je posluchačem čtvrtého ročníku režie Katedry činoherního divadla.

V souvislosti s vraždou v obchodním centru byli obviněni dva policisté

Praha - Šokující vražda ženy z Příbramska v obchodním centru na Andělu na pražském Smíchově, kde 21. července odpoledne nakupující přímo na prodejní ploše zcela bezdůvodně a bez předchozího konfliktu ubodala 33letá žena kuchyňským nožem, který předtím sebrala z regálu, má aktuální dohru. Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) zahájila v úterý stíhání dvojice policistů z I. obvodu pražské policie, které podezřívá ze zneužití pravomoci úřední osoby. Ve středu o tom informovala mluvčí GIBS Radka Sandorová.

Nemocnice Motol a ubytovna Klíček se nedohodly na spolupráci

Praha - Fakultní nemocnice v Motole a Nadační fond Klíček, který v areálu nemocnice provozuje ubytovnu pro rodiče hospitalizovaných dětí, se nedohodly na další spolupráci. Klíček tam zřejmě bude muset prostory na konci října opustit. Vyplývá to z informací, které novinářům řekl zástupce nadačního fondu Jiří Královec a mluvčí nemocnice Pavlína Danková.

Na auto radši zapomeňte. Praha stojí a stát bude

Praha /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/ - Nejméně devět následujících dní se situace nezlepší. Doprava v hlavním městě je příliš „křehká". Nehoda v jednom z tunelů spustila dominový efekt.

SERVIS: Náplavkou zavoní polívky a guláše. Koná se tu Polívkování

Praha - Na náplavce se servírují vývary, dyňové, rybí, houbové, francouzské či thajské polévky. Těšte se ale také na guláše všech druhů a ze všech koutů světa. Hořejší nábřeží, Praha 5, 29. října, od 10 hodin

Krysaře ve Švandově divadle ztvární Klára Cibulková

Praha - Klasický titul v nové adaptaci, osobitém režijním zpracování a s překvapivým hereckým obsazením nabídne ve Švandově divadle inscenace Krysař. Scénář podle předlohy Viktora Dyka napsala Martina Kinská, v titulní roli se objeví Klára Cibulková. Premiéra bude 5. listopadu v režii Doda Gombára, oznámila v úterý Magdalena Bičíková pověřená mediálním servisem smíchovské scény.

AKTUALIZOVÁNO

Praha zamýšlí stavbu parkovišť P+R na území Prahy 5, 6 a 13

Praha - Hlavní město zamýšlí výstavbu záchytných parkovišť P+R (park and ride - zaparkuj a jeď) na území Prahy 5, 6 a 13. Radní v úterý schválili vytvoření pracovní skupiny, která má vybrat vhodné pozemky pro výstavbu. Tým má být podle schváleného usnesení složen do konce letošního října. Prahu trápí dlouhodobě nedostatek parkovacích míst na parkovištích P+R. Nyní je na těchto parkovištích v blízkosti nádraží, stanic metra a podobně asi 3000 míst.

Policie pátrá po totožnosti zavražděného, byl nalezen v Košířích

Praha - Pražská policie prošetřuje od sobotního rána vraždu, tělo asi třicetiletého muže bylo nalezeno v lesoparku mezi ulicemi Pod Kavalírkou a Nad Kavalírkou. Kriminalisté pátrají po jeho totožnosti, podle nich byl muž v pátek kolem 23.00 viděn v jednom z nákupních center na Smíchově živ a zdráv. V pondělí to sdělil mluvčí policie Tomáš Hulan.

Tovární parcely dál chátrají. Městu chybí plán

Praha /INFOGRAFIKA/ - Ladem leží místa, kde mohou být byty pro tisíce lidí. V nevyužívaných průmyslových lokalitách se totiž nesmí stavět, dokud nebude hotový metropolitní plán.

Rozkopáno. Řidiči, připravte se na kolony

Praha - Stovky řidičů v úterý nepříjemně překvapilo uzavření frekventované ulice Kukulova ve směru na Vypich v Praze 5. Dopravní omezení potrvá minimálně do konce října.

Osobnosti podporují místní aktivisty. Záchranu Vidoule či centrum Klinika

Praha - Spolků a různých iniciativ je v Praze nespočet. Jak to vypadá, když se v nich angažují známé osobnosti? Dlouhodobě aktivní je herec Ivan Trojan v Košířích. Pravidelně se zde účastní Běhu za Vidouli. Happening organizovaný sdruženími místních obyvatel každoročně demonstruje nesouhlas s plánovanou výstavbou na této přírodní památce.

Autosalon sloužící bezdomovcům poničil oheň

Praha /FOTOGALERIE/ - Speciální zásah absolvovaly jednotky pražských hasičů z centrály, Smíchova, Krče i Petřin, které ve čtvrtek odpoledne likvidovaly požár střechy bývalé prodejny automobilů u Strakonické ulice. Ta již delší dobu sloužila jako útočiště bezdomovců, kteří se dostávali dovnitř snadno – buď poškozenými okny, nebo poničenými dveřmi dílny.

Jaromír 99 a Český Goodwill představili benefiční kalendář

Praha /FOTOGALERIE/ - Světově proslulý český výtvarník Jaromír 99 spojil síly s projektem Český Goodwill. Exkluzivně pro něj vytvořil dvanáct autentických portrétů českých podnikatelů, ze kterých vznikl kalendář Český Goodwill 2017.

Polívková smršť byla smrští

Praha /FOTOGALERIE/ - Čtyři dny, 1700 prodaných polévek. Skoro pokaždé co se navařilo, to se snědlo. Další ročník charitativního prodeje polévek Polívková smršť skončil. Za čtyři dny se ve stánku na pražském Andělu prodalo 1700 polévek a vybralo se celkem 91 300 korun.

KRÁTCE: Městská část zve na cestu kolem světa za 80 minut

Praha - Na sobotu 15. října si Praha 5 připravila pro děti zkrácenou verzi putování pana Philease Fogga. Pohádkový les aneb Cesta kolem světa za 80 minut se uskuteční v zahradě Kinských od 10 do 17 hodin. Děti na trase lesem budou čekat pohádkové bytosti a řada úkolů.

OBRAZEM: Polívková smršť chutná i pomáhá

Praha - Již počtvrté patří pěší zóna na Andělu předním českým kuchařům, výborným polévkám a dobré věci. Koupí polévky v rámci akce Polívková smršť, kterou pořádá organizace Ergo Aktiv, si nejen pochutnáte, ale i přispějete lidem po cévních a mozkových příhodách, kteří si nemohou dovolit spolufinancovat rehabiliitaci v jejím centru. Včera mohli lidé ochutnat celerový krém a dnes na ně čeká kuřecí Tom Yum se skleněnými nudlemi a kuřecím masem a hovězí vývar s masem, řasami wakame a jarní cibulkou.

Druhá Ladronka? Vidoule má šanci přežít

Praha - Zelený ostrov v Jinonicích se přiblížil záchraně. Praha 5 jedná o vykoupení pozemků od soukromých majitelů, kteří chtěli na lukrativních pozemcích stavět domy. Na Vidouli by tak mohl vzniknout rekreační areál. Občanské iniciativy tento posun vítají, herec Ivan Trojan, který se za záchranu Vidoule dlouhodobě angažuje, však doporučuje ostražitost až do konce jednání s majiteli pozemků.

Partnerský konflikt měl krvavou tečku

Praha – U krvavého partnerského konfliktu na Smíchově zasahovali ve středu večer nejenom pražští záchranáři, ale věc má také policejní dobru. Vyšetřovatelé zahájili úkony trestního řízení pro podezření z těžkého ublížení na zdraví, informovala ve čtvrtek mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Podezřelou je podle jejích slov 23letá žena, která v hádce pobodala 45letého přítele; následně zraněnému partnerovi přivolala pomoc. Záchranáři muže převezli do nemocnice. Věc ovšem nemusí být tak jednoznačná, jak by se mohla jevit, naznačila Zoulová. „Kriminalisté budou zároveň prověřovat i podezření na déletrvající domácí násilí ze strany partnera," poznamenala mluvčí.

Praha 5 chce z odtahového parkoviště na Plzeňské parkoviště P+R

Praha - Radnice Prahy 5 zamýšlí vybudování záchytného parkoviště P+R v Plzeňské ulici. Vystavět jej chce na místě nynějšího odtahového parkoviště. Ve středu to sdělila mluvčí radnice Helena Šmídová. Starosta Prahy 5 Radek Klíma (TOP 09) v minulosti již několikrát uvedl, že má radnice vytipováno několik míst, kde by záchytná parkoviště na Praze 5 mohla být. Praha má nyní asi dvě desítky záchytných parkovišť P+R s celkovou kapacitou přes 3000 stání.

Radnice odvolala likvidátora bytového podniku kvůli podezřelé dražbě

Praha - Radní páté městské části odvolali Bohumila Kose z funkce likvidátora Bytového podniku v Praze 5. Reagovali tak na situaci, kdy likvidátor letos v létě prodal v dražbě parcely v sousedství domů Na Šmukýřce, jejichž majitelé pozemky dosud využívali jako zahrady. Podle Územního plánu jde o čistě obytné území a je zde možná výstavba. Místní se proto obávají nové výstavby. Podle radnice byla likvidátorem opomenuta existence smluvního předkupního práva zdejších obyvatelů, kteří se nyní chtějí u soudu domáhat neplatnosti dražby. O celé kauze informoval už polovině srpna jako první Pražský deník.

Polívková smršť se vrací k Andělu

Praha - Již počtvrté bude pěší zóna na pražském Andělu patřit předním českým kuchařům, výborným polévkám a také podpoře potřebným. Od pondělí 10. do čtvrtku 13. října tam budou servírovat polévky uvařené známými kuchaři.

Agresivní muž nadýchal skoro čtyři promile

Praha /VIDEO/ - Začal nás obtěžovat, když jsme seděli na lavičce, urážel nás, pokusil se nás napadnout – a tloukl i sám do sebe. Tak přiblížili hlídce strážníků z Prahy 5 řádění zjevně opilého muže lidé, kteří hlídku z Prahy 5 přivolali do parku u ulice Pod Kavalírkou v Košířích. O incidentu z úterního večera informovala v pátek vedoucí kanceláře ředitele městské policie Irena Seifertová.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT