VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 5

Policie pátrá po totožnosti zavražděného, byl nalezen v Košířích

Praha - Pražská policie prošetřuje od sobotního rána vraždu, tělo asi třicetiletého muže bylo nalezeno v lesoparku mezi ulicemi Pod Kavalírkou a Nad Kavalírkou. Kriminalisté pátrají po jeho totožnosti, podle nich byl muž v pátek kolem 23.00 viděn v jednom z nákupních center na Smíchově živ a zdráv. V pondělí to sdělil mluvčí policie Tomáš Hulan.

Tovární parcely dál chátrají. Městu chybí plán

Praha /INFOGRAFIKA/ - Ladem leží místa, kde mohou být byty pro tisíce lidí. V nevyužívaných průmyslových lokalitách se totiž nesmí stavět, dokud nebude hotový metropolitní plán.

Rozkopáno. Řidiči, připravte se na kolony

Praha - Stovky řidičů v úterý nepříjemně překvapilo uzavření frekventované ulice Kukulova ve směru na Vypich v Praze 5. Dopravní omezení potrvá minimálně do konce října.

Osobnosti podporují místní aktivisty. Záchranu Vidoule či centrum Klinika

Praha - Spolků a různých iniciativ je v Praze nespočet. Jak to vypadá, když se v nich angažují známé osobnosti? Dlouhodobě aktivní je herec Ivan Trojan v Košířích. Pravidelně se zde účastní Běhu za Vidouli. Happening organizovaný sdruženími místních obyvatel každoročně demonstruje nesouhlas s plánovanou výstavbou na této přírodní památce.

Autosalon sloužící bezdomovcům poničil oheň

Praha /FOTOGALERIE/ - Speciální zásah absolvovaly jednotky pražských hasičů z centrály, Smíchova, Krče i Petřin, které ve čtvrtek odpoledne likvidovaly požár střechy bývalé prodejny automobilů u Strakonické ulice. Ta již delší dobu sloužila jako útočiště bezdomovců, kteří se dostávali dovnitř snadno – buď poškozenými okny, nebo poničenými dveřmi dílny.

Jaromír 99 a Český Goodwill představili benefiční kalendář

Praha /FOTOGALERIE/ - Světově proslulý český výtvarník Jaromír 99 spojil síly s projektem Český Goodwill. Exkluzivně pro něj vytvořil dvanáct autentických portrétů českých podnikatelů, ze kterých vznikl kalendář Český Goodwill 2017.

Polívková smršť byla smrští

Praha /FOTOGALERIE/ - Čtyři dny, 1700 prodaných polévek. Skoro pokaždé co se navařilo, to se snědlo. Další ročník charitativního prodeje polévek Polívková smršť skončil. Za čtyři dny se ve stánku na pražském Andělu prodalo 1700 polévek a vybralo se celkem 91 300 korun.

KRÁTCE: Městská část zve na cestu kolem světa za 80 minut

Praha - Na sobotu 15. října si Praha 5 připravila pro děti zkrácenou verzi putování pana Philease Fogga. Pohádkový les aneb Cesta kolem světa za 80 minut se uskuteční v zahradě Kinských od 10 do 17 hodin. Děti na trase lesem budou čekat pohádkové bytosti a řada úkolů.

OBRAZEM: Polívková smršť chutná i pomáhá

Praha - Již počtvrté patří pěší zóna na Andělu předním českým kuchařům, výborným polévkám a dobré věci. Koupí polévky v rámci akce Polívková smršť, kterou pořádá organizace Ergo Aktiv, si nejen pochutnáte, ale i přispějete lidem po cévních a mozkových příhodách, kteří si nemohou dovolit spolufinancovat rehabiliitaci v jejím centru. Včera mohli lidé ochutnat celerový krém a dnes na ně čeká kuřecí Tom Yum se skleněnými nudlemi a kuřecím masem a hovězí vývar s masem, řasami wakame a jarní cibulkou.

Druhá Ladronka? Vidoule má šanci přežít

Praha - Zelený ostrov v Jinonicích se přiblížil záchraně. Praha 5 jedná o vykoupení pozemků od soukromých majitelů, kteří chtěli na lukrativních pozemcích stavět domy. Na Vidouli by tak mohl vzniknout rekreační areál. Občanské iniciativy tento posun vítají, herec Ivan Trojan, který se za záchranu Vidoule dlouhodobě angažuje, však doporučuje ostražitost až do konce jednání s majiteli pozemků.

Partnerský konflikt měl krvavou tečku

Praha – U krvavého partnerského konfliktu na Smíchově zasahovali ve středu večer nejenom pražští záchranáři, ale věc má také policejní dobru. Vyšetřovatelé zahájili úkony trestního řízení pro podezření z těžkého ublížení na zdraví, informovala ve čtvrtek mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Podezřelou je podle jejích slov 23letá žena, která v hádce pobodala 45letého přítele; následně zraněnému partnerovi přivolala pomoc. Záchranáři muže převezli do nemocnice. Věc ovšem nemusí být tak jednoznačná, jak by se mohla jevit, naznačila Zoulová. „Kriminalisté budou zároveň prověřovat i podezření na déletrvající domácí násilí ze strany partnera," poznamenala mluvčí.

Praha 5 chce z odtahového parkoviště na Plzeňské parkoviště P+R

Praha - Radnice Prahy 5 zamýšlí vybudování záchytného parkoviště P+R v Plzeňské ulici. Vystavět jej chce na místě nynějšího odtahového parkoviště. Ve středu to sdělila mluvčí radnice Helena Šmídová. Starosta Prahy 5 Radek Klíma (TOP 09) v minulosti již několikrát uvedl, že má radnice vytipováno několik míst, kde by záchytná parkoviště na Praze 5 mohla být. Praha má nyní asi dvě desítky záchytných parkovišť P+R s celkovou kapacitou přes 3000 stání.

Radnice odvolala likvidátora bytového podniku kvůli podezřelé dražbě

Praha - Radní páté městské části odvolali Bohumila Kose z funkce likvidátora Bytového podniku v Praze 5. Reagovali tak na situaci, kdy likvidátor letos v létě prodal v dražbě parcely v sousedství domů Na Šmukýřce, jejichž majitelé pozemky dosud využívali jako zahrady. Podle Územního plánu jde o čistě obytné území a je zde možná výstavba. Místní se proto obávají nové výstavby. Podle radnice byla likvidátorem opomenuta existence smluvního předkupního práva zdejších obyvatelů, kteří se nyní chtějí u soudu domáhat neplatnosti dražby. O celé kauze informoval už polovině srpna jako první Pražský deník.

Polívková smršť se vrací k Andělu

Praha - Již počtvrté bude pěší zóna na pražském Andělu patřit předním českým kuchařům, výborným polévkám a také podpoře potřebným. Od pondělí 10. do čtvrtku 13. října tam budou servírovat polévky uvařené známými kuchaři.

Agresivní muž nadýchal skoro čtyři promile

Praha /VIDEO/ - Začal nás obtěžovat, když jsme seděli na lavičce, urážel nás, pokusil se nás napadnout – a tloukl i sám do sebe. Tak přiblížili hlídce strážníků z Prahy 5 řádění zjevně opilého muže lidé, kteří hlídku z Prahy 5 přivolali do parku u ulice Pod Kavalírkou v Košířích. O incidentu z úterního večera informovala v pátek vedoucí kanceláře ředitele městské policie Irena Seifertová.

Jednotná parkovací zóna? Nejdříve po roce 2019

Praha - Téma parkování jitří emoce. Někdo si pochvaluje nové zóny v Praze 5 a 6, stále častěji se ale ozývají i ti, které prý současný systém diskriminuje.

AKTUALIZOVÁNO

Investor představil první fázi nové smíchovské čtvrti

Praha /FOTOGALERIE/ - Nová čtvrť na Smíchově s názvem Smíchov City se zřejmě začne stavět v roce 2018. Investor představil návrhy prvních dvou bloků budov, které budou z větší části sloužit k bydlení. Celá čtvrť by mohla být hotova 12 až 15 let od zahájení stavby.

Praha vytipovala 18 míst, kde by mohla být záchytná parkoviště

Praha /TABULKA/ - Hlavní město má vytipováno 18 lokalit, kde by mohla vzniknout záchytná parkoviště P+R (park + ride). Vyplývá to z materiálu, který pro magistrát vypracoval Institut plánování a rozvoje (IPR). Ne všechny pozemky ale podle dokumentu patří Praze. Město by tak muselo nejdřív vyřešit majetkoprávní vztahy k jednotlivým pozemkům. Praha chce rovněž jednat se soukromými vlastníky o zřízení dočasných parkovišť.

Murzabajev zvítězil v Evropském poháru žokejů. Janáček byl druhý

Praha - Kazach Bauyržan Murzabajev vyhrál druhý ročník Evropského poháru žokejů ve Velké Chuchli. Na pražském závodišti zvítězil ve dvou ze sedmi dostihů, které jel, a získal 16 bodů. O dva body méně nasbíral Václav Janáček.

OBRAZEM: Smíchovskou náplavku ovládli milovníci pochoutek z ryb a mořských plodů

Praha /FOTOGALERIE/ - Milovníci rybích specialit si v sobotu na Smíchovské náplavce přišli na své. Konal se tu Fishkus 2016 – rybí a seafood festival. U několika stánků bylo možné ochutnat ryby a mořské plody, které byly připravované na různé způsoby. Návštěvníkům přálo počasí, a tak to na Smíchovské nápavce vypadalo jako na rybím trhu někde v přímořském letovisku. 

V Praze v parkovacích zónách by mohlo být možné platit přes SMS

Praha - Parkovné v pražských parkovacích zónách by mohli návštěvníci platit prostřednictvím SMS. Praha nyní začne systém prověřovat a jednat s operátory o případných podmínkách. V pátek to řekl náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Na změně způsobu platby se domluvili v rámci jednání o zónách zástupci města a radnic Prahy 5 a 6. Nové parkovací zóny ve zmíněných městských částech platí od 24. srpna.

Policie hledá cizince, který střílel na Zličíně

Praha - Mimořádně obtížným pátráním se podařilo najít téměř všechny aktéry konfliktu, zbývá už jen bystopovat toho klíčového: střelce. Hledá cizince z Arménie, který dlouhodobě žije v České republice.

Do silnic v Praze-Lipencích město investuje téměř 21 milionů korun

Praha - Do oprav silnic v Praze-Lipencích hlavní město investuje téměř 21 milionů korun. Opraveno bude také obratiště autobusů MHD a přibudou chodníky a veřejné osvětlení. O investici informoval v tiskové zprávě pražský magistrát.

Náraz kamionu do svodidel přinesl kolaps dopravy

Praha /FOTOGALERIE/ – Hodně špatné byly ve středu úplně všechny zprávy týkající se noční nehody kamionu na Štěrboholské spojce v Praze. Havárie nákladní soupravy mířící směrem na Prahu 5, která čtvrt hodiny před čtvrtou ranní najela na středová svodidla v místě omezení u Europarku, se neobešla bez zranění – řidiče severomoravského tahače odvezli záchranáři do nemocnice – a následně také bez dopravních komplikací, které lze označit výrazem kolaps. Ten postihl Štěrboholskou radiálu nejen ve směru jízdy k Barrandovskému mostu, ale v obou směrech; nevyhnul se ani komunikacím v okolí: především Jižní spojce a příjezdu do metropole pro „hradecké" dálnici D11.

Tisíce lidí pojedou autobusem rychleji

Praha - Čekání v nekonečných kolonách se zkrátí, slibuje organizátor pražské MHD. Vyhrazené jízdní pruhy se nově objevily na frekventované Strakonické. Vzniknou také na celé řadě dalších ulic v metropoli.

Ve Strakonické ulici je vyhrazený pruh pro autobusy MHD

Praha - Ve Strakonické ulici v Praze 5 začal fungovat ve směru do centra vyhrazený jízdní pruh pro autobusy MHD. Měří zhruba kilometr a vznikl na místě dříve odstavného pruhu. V pondělí to sdělil Ondřej Kubala, mluvčí organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD. V rušné Strakonické ulici byl v minulosti zprovozněn pruh pro autobusy u Barrandovské­ho mostu.

V Kofárně se dobře klábosí s baristy

Praha /FOTOGALERIE/ - Jaroslav a Petr si založením Kofárny na Malé Straně splnili svůj sen. Od jejího otevření neuplynul ani rok a už je oblíbeným cílem mnoha kofeinistů. Její kouzlo ale netkví jen v šálku kávy.

Sídlo Czech Press Photo ozdobí plastika Davida Černého

Praha - Dvanáctimetrová socha Davida Černého Trifot bude lákat do nové galerie a sídla společnosti pořádající soutěž Czech Press Photo. Otevře se 14. října v Nových Butovicích. „Pražané a další návštěvníci se v něm budou setkávat s díly předních českých i světových fotografů i se street artovými a video instalacemi. Na výstavní prostor naváže restaurace, atelier, učebna, fotografický archiv snímků z historie Czech Press Phota, venkovní galerie a korzo s Černého plastikou," řekl ve čtvrtek za Czech Press Photo Radek Polák.

KRÁTCE: Prokopské údolí možná ozdobí komunitní zahrada

Praha - Komunitní zahrada by mohla vzniknout na kraji Prokopského údolí v Hlubočepech při křížení ulice Na Placích a K Dalejím. Alespoň takový plán má Praha 5, která požádala pražský magistrát o svěření pozemků pro realizaci svého plánu.

Praha 5 a 6 za dva týdny vybraly za parkovací zóny 33,5 milionu

Praha - Pražské radnice na Smíchově a v Dejvicích za první zhruba dva týdny provozu rozšířených parkovacích zón vybraly od řidičů dohromady 33,5 milionu korun. Městské části peníze předají magistrátu, který z nich zaplatí provoz zón, a poté je rovným dílem rozdělí mezi hlavní město a dotčené radnice. V úterý řekli mluvčí radnic. Magistrát loni ze všech zavedených parkovacích zón získal 330 milionů korun.

Příprava Radlické radiály si vyžádá další geologický průzkum

Praha - Příprava Radlické radiály si vyžádá další geologický průzkum. Za další průzkumný vrt a rozšíření průzkumné štoly si Praha připlatí 45 milionů. Zakázku na dodatečné stavební práce v úterý schválili pražští radní. Radlická radiála propojí Smíchov a Radlice, dokončí se tak další přímá spojnice mezi Pražským a Městským okruhem. Její délka bude zhruba 5,5 kilometru, z toho asi polovina bude v tunelech.

S Deníkem zdarma na koncert Davida Kollera v Praze

Praha /SOUTĚŽ/ - V září odstartuje v Praze série zajímavých koncertů Davida Kollera, člena legendární Lucie a Jasné páky, s jeho přáteli muzikanty současné generace. David Koller oslovil své přátele hudebníky s myšlenkou vytvořit speciální projekt, který by představil písně z jeho sólové tvorby přepracované do jiných aranží.

Žokej Myška potvrdil báječný víkend i výhrou v Chuchli

Praha - Žokej Jaroslav Myška vyhrál v pražské Chuchli v sedle Adiutanta Zlatý pohár Elektrizace železnic, nejlépe dotovaný český dostih na proutěných překážkách. V boji o nejvyšší podíl z 360 tisíc korun porazil pětici soupeřů a navázal na úspěšnou sobotu, kdy v sedle Goscatera zvítězil v poslední kvalifikaci na Velkou pardubickou.

Speciální vozy nahlásily v zónách 305 případů špatného parkování

Praha - Za první zhruba dva týdny nahlásily speciální vozy s kamerami 305 případů neoprávněného parkování v nových zónách v Praze 5 a 6. Strážníci předali 190 případů ke správnímu řízení magistrátu. U 115 nahlášených případů nebylo možné přestupek prokázat. V rozhovoru to ve čtvrtek řekl ředitel městské policie Eduard Šuster. Zavedení zón bylo podle radnic spojeno s „porodními bolestmi", nyní ale radnice nový systém většinou chválí. Vítají jej i některé opoziční strany.

KRÁTCE: Na Andělu se představují neziskové organizace

Praha - Čtvrtek je v pěší zóně na Andělu ve znamení Dne neziskovek. Od 11 do 17 hodin se zde představí na čtyři desítky neziskovek působících v odvětvích, jako je výchova a vzdělávání nebo třeba humanitární pomoc. Propagace je pro společnosti zdarma, stejně jako vstup pro návštěvníky.

Potvrzeno: za střelbu na auto na Zličíně 25 let

Praha /FOTOGALERIE/ - Beze změn ponechal ve středu odvolací senát Vrchního soudu v Praze tresty vyměřené pražským městským soudem v kauze pokusu o loupež na Zličíně, při níž 25. března 2013 zasáhla pancéřovaný vůz peněz převážející 13 milionů korun dávka ze samopalu. Podle verdiktu střílel Adolf Doležal, který si podle již pravomocného verdiktu má odpykat výjimečný trest v trvání 25 let; 12letý trest dostal jeho komplic Jan Čech.

Nemocnici Na Homolce hrozí kvůli minulosti pokuty za 45 milionů

Praha - Nemocnici Na Homolce hrozí pokuty od finančních úřadů ve výši 45 milionů korun za různé služby z let 2011 až 2013. Souvisí s vedením nemocnice v době, kdy ji vedl nyní trestně stíhaný ředitel Vladimír Dbalý. Nemocnice dosud musela v této souvislosti zaplatit pokuty 58 milionů. V České televizi to v neděli řekl ředitel nemocnice Ivan Oliva.

Dům vzplanul při odřezávání topení

Praha/FOTOGALERIE/ - Druhý stupeň požárního poplachu si v pátek dopoledne vyžádal požár střechy částečně rekonstruovaného rodinného domu ve Slivenci na okraji Prahy, který za sebou zanechal škody předběžně odhadnuté na 900 tisíc korun.

I na nádraží servírují vynikající kávu

Praha /FOTOGALERIE/ - Kde poprvé ochutnat výběrovou kávu? Co třeba na nádraží při čekání na vlak? Smíchovskému nádraží dlouho chyběl podnik s výběrovou kávou a Kafe Kolej tak mezeru vyplnilo. Nádraží Smíchov, odpolední pátá hodina. Lidé se vrací z práce, pro dnešek mají padla. Většina spěchá. Na autobus, na tramvaj, na metro, na vlak. Těší se domů. U Kafe Kolej se žádná fronta netvoří. Jen občas si někdo dopřeje odměnu za dnešní práci šálkem oblíbené kávy.

Exhibici na Náplavce vyhrál Přindiš

Praha - Vltavou na Náplavce se v úterý proháněli vodní slalomáři s biatlonovými pistolemi. Ne, autor tohoto článku se nezbláznil, skutečně tomu tak bylo. V Praze se totiž poprvé představil riverside cross. Během něj slalomáři nejprve prokličkují okolo sloupků, dopádlují ke střelnici a tam na ně čekají terče a laserové pistole.

Policisté vyváděli lidi z hořícího domu, jeden skončil v nemocnici

Praha - Do záchrany životů lidí bydlících v paneláku na barrandovském sídlišti, kde vypukl požár, se v pondělí večer zapojili i policisté z pohotovostní motorizované jednotky pražské policie. Do Dreyerovy ulice, odkud byl oheň v domě nahlášen, to hlídka měla jen pár set metrů, a tak na místo dorazila jako první. Že situace je opravdu vážná, prozrazoval v té chvíli hustý černý dým valící se z okna ve čtvrtém patře, připomněl v úterý Jan Daněk z ředitelství pražské policie. „Navíc se na balkóně jednoho z bytů nacházela žena s několika dětmi, která volala o pomoc – s tím, že byt je plný kouře a nemůžou se dostat ven," doplnil Daněk, že situace opravdu vypadala víc než dramaticky.

Praha musí upravit odvětrávání Strahovského tunelu

Praha - Hlavní město musí upravit odvětrávání Strahovského tunelu, neboť v případě požáru by mohly nastat problémy. Úpravy včetně projektu budou stát asi 45 milionů korun. V pondělí to zjistila ze schválených usnesení rady. Strahovský tunel se začal stavět v 80. letech, otevřený je od roku 1997.

Požár kulis způsobil škodu produkční firmě, nikoli Barrandovu

Praha - Páteční požár filmových kulis pro seriál Knightfall nezpůsobil škodu společnosti Barrandov Studio. Ta pouze stavěla dekorace historické Paříže. Škoda vznikla společnosti Stillking Films, která pro Američany zajišťovala produkci v Česku a pozemky sousedící se studii na Barrandově si pronajala. V pondělí to uvedl obchodní ředitel společnosti Barrandov Studio Petr Tichý. Oheň podle odhadů způsobil škodu až 100 milionů korun. Příčinu požáru odhalí až odborná znalecká zkoumání.

AKTUALIZOVÁNO

Hasiči zlikvidovali požár na Barrandově, s policií zjistí příčinu

Praha - Příčinu pátečního požáru filmových kulis v ateliérech na pražském Barrandově, který podle odhadů způsobil škodu až 100 milionů korun, odhalí až odborná znalecká zkoumání. Policejním a hasičským vyšetřovatelům se ji zatím nepodařilo určit. Na místo byl proto přizván specialista z Kriminalistického ústavu v Praze. Novinářům to sdělila mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Oheň vypukl v pátek odpoledne, hasiči ho definitivně zlikvidovali v sobotu před sedmou hodinou ranní.

Středověké městečko zničil filmařům požár, shořelo sto milionů

Praha – Obrovský požár likvidovali pražští hasiči v pátek vpodvečer ve filmových ateliérech na Barrandově. Plameny, které byly ohlášeny krátce před půl šestou, zničily filmové kulisy – stovky metrů čtverečních středověkého městečka připraveného k natáčení zahraničního filmového štábu.

Praha 5 podepsala nájemní smlouvu s firmou na stavbu ruského kola

Praha - Vedení Prahy 5 podepsalo smlouvu o nájmu pozemku na Hořejším nábřeží pro stavbu tzv. ruského kola se společností Timsbury Capital. Ta chce kolo vybudovat. Firma musí ale sehnat řadu souhlasných stanovisek včetně toho od památkářů. Podle serveru lidovky.cz musí firma všechna razítka sehnat do konce roku 2017, pokud se jí to nepodaří, smlouva bude ukončena. Kolo má být vysoké 60 metrů. Proti stavbě protestuje opozice i část obyvatel, kteří již sepsali petici.

Nejvhodnější místo pro novou budovu magistrátu je Na Knížecí, vyplývá z analýzy

Praha - Nejvhodnější lokalitou pro vybudování nového sídla pražského magistrátu je pozemek na Knížecí v Praze 5 na místě nynějšího autobusového terminálu. Vyplývá to z analýzy posouzení lokalit pro nové umístění magistrátu, kterou v pátek schválili pražští radní. Zda bude město novou radnici stavět, ale zatím není rozhodnuto. Analýzu si Praha nechala vypracovat s ohledem na konec nájmu Škodova paláce v roce 2028. Autorem analýzy je Institut plánování a rozvoje (IPR).

Kontrolní auto v modrých zónách nasnímá denně 20 tisíc značek

Praha - Speciální vozidlo s kamerami kontrolující auta v nově zavedených zónách v Praze 5 a 6 zvládne denně zaznamenat 20 tisíc registrač­ních značek. Uvedl to dnes magistrát. Po Praze jezdí čtyři taková auta, registrační značku vozu bez oprávnění odešlou elektronicky městské policii, která ji následně postoupí magistrátu. Úřad pak zahájí správní řízení.

Na území Prahy 5 a 6 začínají platit parkovací zóny

Praha /FOTOGALERIE/ - Na území Prahy 5 a 6 ve středu začínají platit zóny placeného stání. Firma Eltodo, dodavatel systému, postupně strhává přelepy značek, přičemž tam, kde značky nejsou, již zóny platí. Všechny značky budou platné do neděle. Parkovací automaty jsou v provozu všechny. Ve středu to řekla mluvčí Eltodo Lidmila Kábrtová. Pokud budou chtít řidiči zaparkovat, musí mít zanesenu registrační značku v systému na úřadě. V ulicích už jezdí speciální auta s kamerami, které snímají značky. Pokuty za špatné parkování uděluje magistrát, stejně jako v dosavadních zónách v centru.

KRÁTCE: Pět školních zahrad ozdobí nové herní prvky pro děti

Praha - Městská část Praha 5 nechá v zahradách pěti objektů mateřských a základních škol provést stavební práce za 4 miliony korun. „Většinou jde o umístění herních ploch a prvků a související terénní práce. V zásadě se to týká úprav, o něž školy samy požádaly. Vše by mělo být hotové na podzim," říká zástupce starosty Vít Šolle.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT