VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 5

Nový terminál na Smíchově má zlepšit cestování Prahou

Praha - Prostor před Smíchovským nádražím je nyní v žalostném stavu. Špína a zápach kolemjdoucí rozhodně ke krátkému odpočinku nelákají. Cestování přes toto místo navíc komplikuje špatná návaznost mezi vlaky, autobusy, tramvajemi a metrem, jenž mají v blízkém okolí svá stanoviště.

Praha 5 opraví chodníky, konkrétní místa vyberou obyvatelé

Praha - Radnice Prahy 5 vydá v letošním roce na opravy chodníků asi 11 milionů korun. Seznam míst, která opraví, vytvoří společně s obyvateli. Sdělila to mluvčí Prahy 5 Helena Šmídová. Tipy na problémová míst mohou lidé posílat na radnici do konce února.

K Andělu na polívku? Proč ne? Zahřeje a ještě pomůžete

Praha - Další díl charitativního projektu obecně prospěšné společnosti Ergo Aktiv Polívková smršť se rozjede od pondělí 8. února do pátku 12. února na pěší zóně před stanicí metra Anděl. V době od 10 do 18 hodin se tam budou servírovat polévky uvařené známými šéfkuchaři. Polévky se budou prodávat do vyprodání zásob za 55 korun, přičemž režijní náklady u každé polévky činí maximálně 15 korun.

Smíchovské Meet Factory nabídne pekelnou show

Praha - Veliká metalová show čeká Prahu ve čtvrtek 4. února. Díky agentuře Pragokoncert ve smíchovském klubu Meet Factory vystoupí jedna z aktuálně nejoblíbenějších kapel extrémní metalové hudby Behemoth. Tuto polskou kapelu pak doprovodí další zvučná jména - Abbath, Entombed A.D. a Inquisiton.

Kvůli ždímání peněz z Homolky obvinili kriminalisté pětici lidí

Praha - Na více než deset milionů korun vyčíslili detektivové z protikorupční policie škody, které vznikly špatným hospodařením v pražské Nemocnici Na Homolce v letech 2004 až 2012. Záměrně špatným hospodařením! V souvislosti s ním bylo obviněno pět lidí, informoval ve čtvrtek mluvčí Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality Jaroslav Ibehej.

Noční loupež prý spáchala dvojice mladistvých

Praha - Jen chvilku se z úspěšné gangsterské akce mohla radovat dvojice výrostků, kterou pražští policisté podezřívají z loupeže. Surově provedeného přepadení se podle detektivů uprostřed noci na středu dopustili mladíci ve věku 15 a 17 let, které se podařilo dopadnout už krátce po činu. Třebaže by děti měly krátce po půlnoci spát, v Košířích byla podle prvotních policejních závěrů situace mnohem, mnohem akčnější.

OBRAZEM: Při požáru zasahovali zdravotníci i veterinář

Praha - Zdravotníci pro lidi i pro zvířata museli o víkendu zasahovat u požáru na Smíchově, kde v noci hořelo v ulici U Nesypky. Plameny zachvátily sušičku v technické místnosti ve sklepě rodinného domu. Ještě před příjezdem hasičů dům opustilo pět lidí - ženě, který se nadýchala zplodin hoření, však poté pomáhali záchranáři.

Homolka představila letošní plány, například zmodernizuje gama nůž

Praha - Nemocnice Na Homolce otevře letos nový hybridní a robotický sál a bude usilovat o přiznání centra superspecializované péče o dospělé s vrozenou srdeční vadou, kteří v ČR nemají systematizovanou péči. Řekla to mluvčí nemocnice Martina Vápeníková. Nemocnice letos také vymění zářiče v Leksellově gama noži. Homolka má dva nosné programy - neuroprogram a kardiovaskulární program.

Dětský kardiochirurg: Žijeme pohodlný život. Je potřeba ho splatit

Praha /ROZHOVOR/ - V Motole každý den zachraňuje životy dětem s vrozenou srdeční vadou. Jednou do roka navíc vyráží pomáhat malým pacientům do Keni. Za svou kariéru se zúčastnil devíti humanitárních misí. „Už jste někdy viděla dítě po operaci? Tak se pojďte podívat, ať víte, o čem se chcete bavit," zarazí mě při rozhovoru na dětské kardiochirurgii v Motole hned po první otázce.

Historický nástroj za deset milionů korun po měsících našli

Praha /VIDEO/ - Ukradený hudební nástroj nedozírné ceny i historické hodnoty se díky kriminalistům II. obvodu pražské policie vrátil zpátky majiteli. Historický violon, který zloděj loni v květnu odnesl z auta zaparkovaného přes noc na smíchovské Bertramce, je skutečným unikátem. Však také majitel instrument ocenil na milion. 

Praha 5 bude hospodařit se schodkem, který pokryje ze svých peněz

Praha - Radnice Prahy 5 bude letos hospodařit s příjmy 603,8 milionu a výdaji 811,2 milionu korun. Schodek pokryje městská část z fondu rezerv a rozvoje a přebytků z minulých let. Na investice plánuje radnice vydat 227,5 milionu korun. Rozpočet na svém úterním zasedání schválili zastupitelé městské části.

Homolka zavedla novou metodu léčbu vysokého krevního tlaku

Praha - Nemocnice Na Homolce zavedla novou metodu léčby vysokého krevního tlaku. Podle primáře kardiologie Petra Neužila tamní kardiologové jako první na světě v sobotu provedli unikátní zákrok, kdy dvěma pacientům ultrazvukem přes stěnu krční žíly usměrnili zvýšenou aktivitu takzvaného karotidového tělíska. To má vliv právě na hladinu krevního tlaku.

Hasiči se učili, jak ven z vody po žebříku

Praha /FOTOGALERIE/ - Stovka pražských hasičů se v sobotu i v neděli pustila do záchrany tonoucích. Jistě že najednou, ale postupně - v rámci nácviku záchrany osoby probořené pod led. U Lahovického mostu, nedaleko soutoku Vltavy s Berounkou, se hasiči v různých rolích střídali během obou víkendových dnů.

Vykradače aut přivítala jeho vlastní podobizna

Praha /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Sérii 17 vloupání do aut se škodou přesahující osm set tisíc korun má podle kriminalistů II. obvodu pražské policie na svědomí 41letý muž, který tohle všechno stihl loni od srpna do prosince. Na území Prahy 5 vykrádal auta zaparkovaná v podzemních garážích i přímo na ulici, připomněla v pondělí Iveta Martínková z ředitelství pražské policie.

Praha 5 má vytipována tři místa pro centrum pro bezdomovce

Praha - Radnice Prahy 5 hledá místo, kde by mohla zřídit denní centrum pro zhruba pět desítek bezdomovců. Vytipovány má tři lokality. Konečné umístění chce projednat s obyvateli na veřejném jednání. Řekl to místostarosta Prahy 5 Jan Smetana (ČSSD). Původně mělo vzniknout v Klikaté ulici v Jinonicích, proti se ale začali bouřit místní obyvatelé, kteří dokonce sepsali petici.

Praha 5 založí firmu na úklid, zaměstná dlouhodobě nezaměstnané

Praha - Radnice Prahy 5 si založí novou městskou společnost na úklid. Práci bude dávat zejména dlouhodobě nezaměstnaným. Firma bude společností s ručením omezeným s názvem Úklid Praha 5. Řekl to místostarosta Jan Smetana (ČSSD). Vznik společnosti musí ještě v úterý 26. ledna schválit zastupitelé Prahy 5. Fungovat by měla začít zhruba za tři měsíce.

Zhurta se lupič dral do banky i ven z ní

Praha /VIDEO/ - Po lupiči vyzbrojeném pistolí (a zřejmě také značně nadprůměrnou silou) pátrají od čtvrtka kriminalisté II. obvodu pražské policie. Hledají pachatele, který při přepadení bankovní pobočky na Tilleho náměstí v pražských Hlubočepích získal desetitisíce korun, připomněla v pátek Iveta Martínková z ředitelství pražské policie.

Svědek naváděl policisty přímo k vykradači aut

Praha - Perfektní spolupráce náhodného svědka a policistů. Těmito slovy ve čtvrtek zhodnotila Iveta Martínková z ředitelství pražské policie součinnost všímavého muže s policisty, jimž se podařilo dopadnout chlápka podezřelého z vloupání do auta. Člověka, který věznici opustil teprve před necelým měsícem, poznamenala Martínková.

Policejní střelec vinu za smrt necítí

Praha - Vinu necítí někdejší pražský policista Jiří T., z jehož služební zbraně vyšla kulka, která 1. února 2012 zabila 25letou ženu sedící na místě spolujezdce v kradeném autě ujíždějícím v protisměru po Strakonické ulici před policejní hlídkou (když řidič předtím narazil do policejního vozu a měl snahu najíždět na člena hlídky, která se ho snažila zastavit; právě v té chvíli vytáhl policista zbraň).

Lidé na Malvazinkách se zapojí do územního plánování

Praha - Některé městské části by rády v budoucnu vytvořily na svých rozvojových územích takzvané regulační plány. Tento nástroj představuje jakési rozšíření územního plánu, který stanovuje pouze základní způsoby využití ploch, například pro obytnou zástavbu, průmyslové plochy či zeleň.

Švédská metalová legenda Therion zpestří konec ledna v Praze

Praha /SOUTĚŽ/ - Koncem ledna vystoupí na dvou českých koncertech kapela Therion. Švédská legenda symfonického metalu už předem avizuje, že by mělo jít o „best of" turné, v jehož rámci zazní všechny zásadní písně. Therion a spol. zahrají v ostravském klubu Barrák (kvůli organizačním záležitostrem přeloženo z původně avizované Alfy) a pražském Futuru.

Z parkoviště na smíchovské náplavce se stala promenáda

Praha - Část Hořejšího nábřeží na Smíchově dosud sloužilo jako nevzhledné parkoviště pro desítky aut. Toto se nyní změnilo a vznikl volný prostor pro procházky Pražanů podél Vltavy i pro společenské akce. Změnu značení provedl odbor dopravy Prahy 5 ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje (IPR) a správcem nábřeží Trade Center Praha.

Auto po smyku skončilo ve Vltavě

Praha /FOTOGALERIE/ - Zásah, na jaký se nezapomíná, absolvovali v pondělí večer pražští hasiči. Týmy ze Strašnic, Krče a Smíchova se sjely na Veslařský ostrov, kam byly dvacet minut před sedmou přivolány k autu utopenému ve Vltavě. Řidič Peugeotu 208 havaroval na kluzké vozovce - přesné příčiny nehody nicméně stále zůstávají předmětem šetření dopravních policistů.

Pomoc své sestře přivolala žena na dálku

Praha - Seniorce, která zkolabovala ve svém domě, pomáhali v sobotu strážníci z Prahy 5. Do ulice Na Přídole je přivolala vylekaná žena s tím, že se nemůže dovolat své sestře, která žije sama v domě - a měla strach, že se jí něco mohlo stát. To se také potvrdilo ve chvíli, kdy hlídka znovu kontaktovala oznamovatelku s tím, že právě dorazila na místo.

Radnici se nelíbí, jak funguje pěší zóna

Praha - Velké množství stánků nabízejících občerstvení a další služby, ale i jejich samotné umístění po celé ploše pěší zóny na Andělu nedělá radost vedení páté městské části. Jenže zdejší tržní místa leží na komunikaci a patří do vlastnictví hlavního města a Technické správy komunikací.

Oxid uhelnatý z kotle přiotrávil celou rodinu

Praha - Velmi blízko k obrovské tragédii bylo ve čtvrtek vpodvečer ve Weberově ulici v pražském Motole. Celá rodina se přiotrávila oxidem uhelnatým unikajícím z plynového kotle. Kolik uhodilo, bylo posádce záchranářů jasné ještě dřív, než spatřila pacienty.

Kauza Dbalého: vinu u soudu odmítl další manažer z Homolky

Praha - Nepravdy - a v některých místech dokonce účelové lži. Tak ve čtvrtek obžalovaný Michal Toběrný, někdejší náměstek ředitele Nemocnice Na Homolce, zhodnotil v jednací síni Městského soudu v Praze obžalobu v kauze údajných korupčních manipulací s veřejnými zakázkami. Ta je nejčastěji spojována se jménem jeho někdejšího šéfa, exředitele nemocnice Vladimíra Dbalého.

Lékaři z Motola operovali šetrně tam, kde to nemělo být možné

Praha - Lékaři motolské nemocnice operovali vrozenou srdeční vadu šetrnou katetrizační metodou v místě, kde se před tím považoval za možný jen velký chirurgický zákrok. Pacientka ale klasickou operaci odmítla, takže chirurgové museli na přelomu srpna a září roku 2014 sáhnout k nestandardnímu řešení. Jeho výsledky na čtvrtečním setkání s novináři představil Josef Veselka, přednosta Kardiologické kliniky 2. LF UK a FN Motol.

OBRAZEM: Velká Chuchle se stala místem zimních radovánek

Praha - Na dostihovém závodišti ve Velké Chuchli vyrostla i letos běžecká trať. Na své si přijdou zkušení lyžaři i úplní začátečníci. Nutné není ani vlastní vybavení. Vše se dá zapůjčit přímo v areálu SkiParku Velká Chuchle. Venkovní dráha je osvětlená a provozovatelé tam na technickém sněhu udržují rolbou dráhu pro klasickou i volnou techniku. Začátečníci mohou využít také služby zkušených instruktorů.

V Chuchli se otevřel třistametrový okruh pro běžecké lyžování

Praha - Když už, tak pořádně. A radši rovnou dvojmo. Paní Zima konečně i v Praze shodila na zem ukázat svůj bílý závoj. Protože přimrzlo, i lidé se chopili děl a pustili se do výroby „bílého zlata", jímž se sníh poslední roky stává. Už ve středu se pro běžkaře znovu otevřely také brány Skiparku Chuchle v areálu dostihového závodiště Conseq Parku.

Při konfliktu sousedů tekla krev: jeden z mužů střílel

Praha - Vyhrocený incident mezi sousedy na sídlišti v pražských Řepích, při kterém se ozvaly i výstřely, načež jednoho účastníka se zraněním břicha museli záchranáři odvézt do motolské nemocnice k akutnímu zákroku, řešili uprostřed noci na úterý policisté. Do paneláku v Nevanově ulici byli přivoláni krátce před půlnocí. Na místě zajistili 45letého střelce, který během slovní výměny názorů stiskl spoušť. Střílel ze zbraně malorážkového typu, uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Fotbalista zaplatil, a tudíž za nehodu souzen nebude

Praha – Jak bude stěžejní postava týmu fotbalové Plzně a reprezentační obránce David Limberský vysvětlovat u soudu svou nehodu z noci na 10. září, kdy přímo před zraky policejní hlídky naboural se svým vozem bentley do oplocení a sloupu na pražském Smíchově (načež se řidič snažil utéct a pak nadýchal přes jedno promile)?

Srpnoví útočníci z baru zůstávají bezejmenní

Praha /VIDEO/ – Jednoho už známe, pátrání po dalších dvou nicméně stále trvá. Tak mohou pražští kriminalisté bilancovat prozatímní výsledky již pět měsíců trvajícího hledání trojice údajných pachatelů opakovaného brutálního napadení hosta v baru. K incidentům kvalifikovaným nejen jako výtržnictví, ale také jako ublížení na zdraví, došlo 9. srpna krátce po půl čtvrté ráno v podniku v ulici K Barrandovu, kde se napadený zřejmě nejprve snažil navázat hovor s pětičlennou skupinou hostů.

'Silvestrovská' štěňata se mají čile k světu

Praha - Osm životů se podařilo zachránit ženě, která v poslední den uplynulého roku volala na tísňovou linku pražských strážníků, aby ohlásila, že na odlehlém místě v Hlubočepské ulici našla fenu se sedmi štěňaty. Psí rodinku nejenom kýmsi odloženou, ale navíc ukrytou do roští v neobydleném zákoutí.

Vedle řidiče pod vlivem drog seděl zfetovaný pilot

Praha /VIDEO/ – Z přechovávání drog obvinili pražští kriminalisté 21letého cizince, který seděl za volantem Alfy Romeo, již na sklonku prosince kontrolovali členové hlídky z policejního oddělení na Smíchově. Během kontroly si totiž policisté všimli, že na zemi pod sedadlem leží několik igelitových kapslí s bílým a hnědým práškem. Návykové látky měl ostatně mladý řidič i v těle: orientační test vyšel pozitivně na přítomnost pervitinu a kokainu.

Kradený policejní odznak dopravní přestupky nezahladil

Praha /VIDEO/ - Čtyřicetiletého muže, který se neoprávněně vydával za elitního kriminalistu, ačkoli v řadách detektivů nikdy nepůsobil, odhalili policisté z místního oddělení na pražském Smíchově. V pondělí o tom informovala Iveta Martínková z ředitelství pražské policie. Řidič Škody Superb na sebe upozornil tím, že opakovaně vjel do zákazu vjezdu.

Mladík, který nadýchal, se k volantu nechtěl znát

Praha - S pouty na rukou a slzami v očích odváželi pražští policisté během novoročního večera z místa nehody k lékařskému vyšetření 20letého řidiče, který před devátou hodinou nezvládl průjezd Kutvirtovou ulicí v Radlicích. Pod vlivem alkoholu mladík za volantem vozu Opel, mířící směrem od Radlické ulice k florbalové hale, přejel do protisměru, náraz do obrubníku auto vymrštil – a to se přes přední část převrátilo do příkopu na střechu; po chvíli se o ně dokonce pokoušely plameny.

Z cizí karty zloděj utrácel hned po krádeži

Praha /VIDEO/ – Déle než měsíc si zřejmě namlouvá, jaký je kabrňák, prozatím neznámý pachatel, který okradl seniorku. O pátrání po zloději zneužívajícím platební kartu z odcizené kabelky, kterého kriminalisté II. obvodu pražské policie hledají již od 22. listopadu, informovala v pátek odpoledne Iveta Martínková z ředitelství pražské policie. „Pachatel ženu nějakou dobu sledoval, pak jí z ruky vytrhl kabelku a utekl. S její platební kartou pak vyrazil na nákupy," konstatovala.

Soka málem podřízl střepem z pivní láhve

Praha – Prosil jsem ho, ať se s ní baví normálně, že máme našlápnuto na svatbu, ale on se smál. Těmito slovy v úterý přiblížil v jednací síni Městského soudu v Praze 25letý Miloslav M. mezilidské vztahy, jejichž vývoj vedl až k tomu, že ho vězeňská eskorta přivedla v poutech jako muže obžalovaného z pokusu o vraždu. Letos 29. června v noci totiž před prodejnou v Radotíně, kde pracoval on i jeho přítelkyně, zaútočil střepem z rozbité pivní láhve na svého soka v lásce.

Lupič z večerky už měsíc uniká

Praha /VIDEO/ - Přes deset tisíc korun si z přepadené prodejny potravin odnesl maskovaný lupič, po němž kriminalisté II. obvodu pražské policie pátrají již měsíc. „Peníze - a nic ti neudělám," houkl na prodavačku muž ozbrojený velikým kuchyňským nožem, když 20. listopadu půl druhé hodiny před půlnoci šel do akce v Radlické ulici.

OBRAZEM: Plameny poničily střechu nad restaurací

Praha - Stotisícovou škodu si vyžádal požár, k jehož likvidaci se ve čtvrtek tři čtvrtě hodiny po poledni sjely do ulice K Zahrádkám ve Stodůlkách týmy ze čtyř stanic pražských hasičů. Hořela střecha jednopodlažní provozní budovy, kde plameny zničily konstrukci a krytinu na ploše asi 4×2 metry.

OBRAZEM: Po pádu ze skály pomáhal muži vrtulník

Praha - Náročný zásah v obtížném terénu absolvovali ve čtvrtek pražští hasiči v Řeporyjích. V Dalejském údolí poblíž Mládkovy ulice pomohli muži, který se čtvrt hodiny před čtvrtou odpoledne zřítil ze skály a přežil patnáctimetrový pád. Na místě zasahovali nejen hasiči ze stanice na Smíchově, ale také tým hasičů-lezců na palubě policejního vrtulníku.

Cizinec vezoucí 42 kilogramů konopí prý marihuanu vůbec nezná

Praha /FOTOGALERIE/ - Sklizeň převážel v kradeném autě. Těmito slovy shrnula ve čtvrtek Iveta Martínková z ředitelství pražské policie pondělní odhalení policistů z pražské pohotovostní motorizované jednotky. Zdaleka tím ale nebyly připomenuty všechny podstatné momenty případu. Ve voze napěchovaném marihuanou se totiž našly také kukly a mačety.

Dvouapůlpromilový řidič pití rázně popíral

Praha /VIDEO/ - Zapřít konzumaci alkoholu se v úterý pokoušel pražským strážníkům řidič, kterého pak usvědčila ze lži dechová zkouška: na displeji vyskočila hodnota převyšující 2,5 promile. O tom, že šofér nebude střízlivý, však příslušníci hlídkového útvaru měli jasno mnohem dřív.

V zastupitelstvu Prahy 5 rezignovala Erika Uchytilová. Bude se bránit útokům

Praha - Zastupitelka Prahy 5 Erika Uchytilová (SZ) rezignovala na pozici zastupitelky městské části. Důvodem jsou osobní i mediální útoky, sdělila Uchytilová. V uplynulých týdnech se na serveru parlamentnilisty.cz objevila informace, že neoprávněně užívala titul inženýrky, a rovněž jí chodí urážlivé e-maily.

V MeetFactory vystoupí kapely Blind Guardian a Orphaned Land

Praha /SOUTĚŽ/ - Blind Guardian, jeden ze základních kamenů power speed metalové hudby, po čase opět navštíví Prahu. Ve smíchovském klubu MeetFactory díky agentuře Obscure představí v neděli 20. prosince své poslední album „Beyond The Red Mirror". Koncert otevře izraelská kapela Orphaned Land.

Zapomenutý tablet nálezce adoptoval. Už se kaje

Praha - Upřímnou radost zjevně měl ze své kořisti muž, kterého policisté z pražského Zličína dlouhé týdny hledali kvůli tomu, že si přisvojil cizí tablet. Dokládal to úsměv zářící na tváři, s nímž nepoctivého nálezce zachytila bezpečnostní kamera. Ano, nálezce; muže, který je nyní podezřelý ze zatajení věci.

Čtyřnozí průvodci z Jinonic pomáhají slabozrakým a nevidomým lidem

Praha - Bez vodicího psa se lidé se zrakovým postižením neobejdou. Právě nejlepší přítel člověka pro ně může být jejich očima a pomáhat jim tak s každodenními aktivitami, které jsou pro zdravého člověka samozřejmostí. Kde ale takového psa najít a jak dlouhou cestu musí ujít, aby se mohl stát psem vodicím? Odpovědi na tyto otázky jsme dostali ve Středisku výcviku vodicích psů (SVVP) v pražských Jinonicích.

Padělané pozornosti pod stromkem nepotěší

Praha /FOTOGALERIE/ - Měly vyvolat radost pod vánočním stromečkem - přinesou ale jen problémy. A také zbytečně vyhozené peníze. Řeč je o předmětech v zásilkách ze zahraničních e-shopů, ve kterých celníci z pražské Ruzyně při kontrolách balíčků na celní poště v Praze 5 odhalili padělky výrobků světově známých značek.

Pachatelé srpnového brutálního útoku stále unikají

Praha /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Stále aktuální je pro pražskou policii incident s brutálním napadením, k němuž v baru v ulici K Barrandovu v Praze 5 došlo již 9. srpna. Pátrání po útočnících totiž stále pokračuje. Ve středu policisté zveřejnili záběry bezpečnostních kamer a obrátili se na veřejnost s prosbou o pomoc.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT