VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 5

Jeřábníka zachraňovali s pomocí dalšího jeřábu

Praha /FOTOGALERIE/ - Dramatický zásah na pomoc muži s bolestmi na hrudi zažívali v pondělí dopoledne pražští záchranáři ve Stodůlkách. Museli jim vypomoci lezci hasičů ze stanice na Smíchově. Pacientem byl totiž jeřábník na staveništi v ulici U Jezera, jemuž se přitížilo přímo na pracovišti.

Hlas z Prahy: Berbr a Damková špiní fotbal. Co plánuje Zličín teď?

Praha /ROZHOVOR/ - Fotbalový klub FC Zličín ještě donedávna znali snad jen fanoušci z Prahy nebo možná z divize, kde tento klub ještě nedávno nastupoval. Po uplynulém víkendu ale tento celek z Prahy 5 zná celá republika. A to díky protestu proti poměrům na fotbalovém svazu, který byl vyjádřen tím, že Zličínští odmítli nastoupit k úvodnímu přeborovému zápasu jarní části proti Královicím.

Velikonoční probouzení: v okolí Anděla se bude kontrolovat alkohol

Praha - S blížícími se velikonočními svátky se v okolí nejfrekventovanějších míst v Praze 5 uskuteční preventivně bezpečnostní akce s názvem Velikonoční probouzení. Ta se uskuteční od neděle 20. března do pondělí 4. dubna kolem dopravního uzlu Anděl a Smíchovského nádraží.

Dopadený sprejer se divil. To se nesmí?

Praha /VIDEO/ - Když to nikomu nepatří, sprejovat se smí, protože to přece nikomu nevadí. Takové vysvětlení svého počínání nabídl strážníkům z Prahy 5 36letý muž, kterého jakožto sprejera dopadla hlídka přímo u místa činu. Dotyčný se nijak neskrýval a ke svému dílu se hlásil.

Cestovatelé, dobrodruzi a milovníci cizích kultur se sešli na Smíchově


Praha /FOTOGALERIE/ - Ať už někoho fascinuje Afrika, Asie nebo Jižní Amerika, o víkendu se mohl
o každém z kontinentů dozvědět mnoho zajímavého od těch nejpovolanějších - cestovatelů, kteří si z objíždění planety udělali koníček nebo dokonce živnost.

Do kin dorazila detektivka Rudý kapitán podle knihy Dominika Dána

Praha /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Ve čtvrtek vtrhl do kin Rudý kapitán! Pod touto přezdívkou se v novém detektivním thrilleru Michala Kollára objeví Oldřich Kaiser, v dalších rolích překvapí také Michal Suchánek, Zuzana Kronerová, Mário Kubec, Ivan Vodochodský nebo polská hvězda Maciej Stuhr.

Snímek z telefonu krádež neobjasnil

Praha - Pátrání je ukončeno, šetření pokračuje. Tak lze shrnout vývoj kauzy krádeže telefonu, na níž policisté z pražského Smíchova pracují již od 25. února. Tehdy se v prodejně mobilů v Nádražní ulici ztratil přístroj za bezmála 15 tisíc korun.

Jedna chata ohořela, další lehla popelem

Praha /FOTOGALERIE/ - Obavy, co je čeká uvnitř, zprvu provázely zásah hasičů z pražského Radotína bojujících v pondělí vpodvečer s požárem chaty u ulice K Višňovému sadu na okraji Velké Chuchle - v oblasti zahrádkové kolonie a chatové osady Třešňovka. Rychle ovšem přišla příznivá zpráva.

Šéfové z Homolky u soudu mnoho neřekli

Praha - Občas jsem cítila alkohol. Tak se na adresu svého někdejšího šéfa, bývalého ředitele pražské Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého, v pondělí u Městského soudu v Praze vyjádřila jeho někdejší náměstkyně Eva Holá.

Za jedním volantem se vystřídali dva opilí cizinci

Praha /VIDEO/ - Unavený pohled a zřejmá nervozita. Tak se hlídce policistů z pražského Smíchova jevil řidič škodovky, který vedle služebního vozu čekal v křižovatce ulic Lidická a Zborovská, až mu padne zelená. Bylo to ve čtvrtek krátce po jedné hodině ráno, uvedla Iveta Martínková z ředitelství pražské policie, která v pondělí o případu informovala.

Squashový král Koukal po titulu číslo 17: Euforie je dvojnásobná

Praha /ROZHOVOR/ - Kdysi si pinkal s tátou o to, kdo z nich bude mýt nádobí, v sobotu squashista Jan Koukal posedmnácté ovládl mistrovství republiky. „Tohle vítězství mě hřeje dvakrát tolik," pravil Koukal, jenž během šampionátu stíhal hrát i pomáhat s organizací.

Kriminalisté si došlápli na gang výrostků z Anděla

Praha /VIDEO/ - Hráli si na americký pouliční gang - rozhodně to ovšem nebyla nevinná hra. Však se také nejednalo o žádné andílky, i když si sedmičlenná skupina převážně ještě neplnoletých mladíků říkala „Angel street boys". Jejich rajonem byla oblast Smíchova a okolí - a jejich zájmem zločin. Konkrétně páchání pouličních loupeží.

OBRAZEM: K požáru trafostanice přispěly rekonstrukční práce

Praha - Příčinou požáru, který ve čtvrtek odpoledne zničil elektrický rozvaděč trafostanice v Bochovské ulici v Jinonicích, byla nedbalost dělníků zajišťujících opodál rekonstrukční práce. O víkendu to potvrdili pražští hasiči s tím, že provinilcům byla uložena bloková pokuta.

Praha 5 opraví školu Pod Žvahovem, otevře od letošního září

Praha - Radnice Prahy 5 opraví školu a školku Kořenského v ulici Pod Žvahovem. Radnice zadala zpracování projektové dokumentace oprav. Sdělila to mluvčí Prahy 5 Helena Šmídová. Projekt bude kromě oprav budovy zahrnovat také rekonstrukci zahrady a vytvoření parkoviště. Stavební povolení chce mít radnice do letošního května a opravenou školu otevřít od září.

Na pražskou náplavku přijedou pojízdná občerstvení z různých zemí

Praha - Na pražskou náplavku v sobotu 5. března přijedou pojízdná občerstvení z několika zemí. Smíchovský břeh Vltavy totiž hostí přehlídku Food Truck Show. Návštěvníci mohou přijít ochutnat jídla z Itálie, Maďarska, Polska, Belgie, Francie, Rakouska, Slovenska a České republiky.

Pohne selfie fotka s řešením krádeže mobilního telefonu?

Praha - Muže, který v prodejně mobilních telefonů sám sebe vyfotil jedním z nabízených přístrojů, hledají policisté z pražského Smíchova. Takzvané „selfíčko" považují za cennou stopu v rámci pátrání po pachateli krádeže jiného telefonu, aparátu za bezmála 15 tisíc korun.

Metropole Zličín uvidí šampionát squashistů

Praha - Tři místa v hlavním městě hostí od čtvrtka 3. března do neděle 6. března republikový šampionát squashistů. Ústřední stan rozvinuli jeho aktéři v Metropoli Zličín a věří, že včas zacelí čtvrtou stěnu skleněného kurtu. Hrát se bude také ve Squashparku Cibulka a Sport-centru Evropská.

Firma Obecní dům doporučila Praze koupit Národní dům na Smíchově

Praha - Dozorčí rada městské akciové společnosti Obecní dům doporučila radě hlavního města Prahy koupit secesní Národní dům na Smíchově. Společnost, pod kterou spadá secesní Obecní dům, by následně zajistila rekonstrukci a na základě smlouvy s Prahou i provoz. Informoval o tom zástupce tiskového oddělení magistrátu.

Na cestě kdosi pohodil osm štěňat v kufrech a pytli

Praha /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Šokujícím způsobem se kdosi neznámý zbavil osmi štěňat, která před chmurným údělem zachránil strážník-okrskář z Prahy 5. Pět fenek a tři pejsky zavřel majitel do tří starých kufrů a do pytle - načež zavazadla s živým obsahem odvezl do odlehlé části Vidoule, kde je pohodil na cestu.

Herečka Iva Janžurová je po operaci srdce, její stav je stabilizován

Praha - Herečka a členka činohry Národního divadla v Praze Iva Janžurová se ve čtvrtek 18. února v pražské Nemocnici Na Homolce podrobila plánovanému kardiochirurgickému zákroku. Operace se zdařila a její stav je stabilizovaný, oznámil v pondělí mluvčí české první scény Tomáš Staněk.

Ředitel Fakultní nemocnice Motol: Protikorupční dobrodějové likvidují stát

Praha /ROZHOVOR/ - Když návštěvník vejde do pracovny Miloslava Ludvíka, ihned pozná, že tam úřaduje šéf, nejen podle cedulky na dveřích, ale reálně. Největší českou nemocnici vede šestnáct let a v ČSSD je ještě o deset let déle. Přesto po celou dobu našeho rozhovoru neřekl ani jednu frázi a falešná politická korektnost mu je vskutku cizí.

Pohřešované právničce nikdo neublížil, skrývala se u známých

Praha - Za mřížemi vazební věznice skončila 56letá advokátka z pražského Smíchova, po níž pražští kriminalisté před čtvrtrokem velmi intenzivně pátrali jako po pohřešované - přičemž v době, kdy 11. listopadu a pak opětovně 6. prosince žádali veřejnost o pomoc při pátrání, netajili své obavy, že se žena mohla stát obětí násilného trestného činu.

U hořících odpadků našli hasiči mrtvého muže

Praha - Zjišťováním všech souvislostí úmrtí muže zatím neznámé totožnosti, jehož ohořelé tělo našli hasiči, kteří v pondělí vpodvečer přijeli zlikvidovat požár odpadu ve třech místnostech opuštěné budovy někdejší tiskárny v Grafické ulici na Smíchově, se zabývají pražští kriminalisté.

V bývalé tiskárně na Smíchově bylo nalezeno ohořelé tělo

Praha - Při hašení požáru v bývalé tiskárně na pražském Smíchově nalezli v pondělí odpoledne zasahující hasiči ohořelé tělo. Informaci potvrdili mluvčí pražských hasičů i policistů. Na místě nyní zasahují kriminalisté, identita mrtvého dosud není známa. V opuštěné třípodlažní budově na rohu Grafické a Kmochovy ulice často přebývají bezdomovci.

Radnice pětky dá na linky autobusu přes pět milionů korun

Praha - Pátá městská část přispěje organizátorovi hormadné dopravy v Praze, společnosti Ropid, na letošní celoroční provoz autobusu číslo 128 částku ve výši 630 tisíc korun. Měla by tak být lépe zajištěna dopravní obslužnost v oblasti Žvahova. „Podle dohody tak hlavní město zaplatí provoz o pracovních dnech mezi šestou a dvacátou hodinou, zbytek doplatíme my," prohlásil místostarosta Prahy 5 Jan Smetana (ČSSD).

Přednosta dětské onkologie v Motole: Výzkum rakoviny komplikují úředníci

Praha /ROZHOVOR/ - Jako student medicíny uvažoval o neurologii. Jeho cesta vedla jinam. Od nemocí krve se přes leukémii dostal až k dalším nádorovým onemocněním. Nyní vede kliniku dětské hematologie a onkologie v Motole. S profesorem Janem Starým, světovým odborníkem na dětskou onkologii, jsme se bavili při příležitosti druhého ročníku Dne dětské onkologie.

Praha 5: poničený Dětský ostrov chceme opravit ještě letos

Praha - Praha 5 chce ještě letos opravit Dětský ostrov. V současné době radnice hledá firmu, která by vypracovala projektovou dokumentaci k opravám. Médiím to řekl starosta Prahy 5 Radek Klíma (TOP 09). Ostrov poničila v roce 2013 povodeň, od té doby radnice několikrát neúspěšně připravovala tendr na projektanta a stavebníka oprav.

Na Homolce testují úspěšně nejmenší kardiostimulátor na světě

Praha - Lékaři Nemocnice Na Homolce v Praze prošli úspěšnou kontrolou amerického úřadu, který se rozhodl prověřit jejich mimořádné výsledky při studii nejmenšího kardiostimulátoru na světě. Klinickou studii přínosů kardiostimulátoru Medtronic Micra provádí Na Homolce tým profesora Petra Neužila. V celosvětovém srovnávání dosahuje skvělých výsledků.

Praha 5 chystá výstavbu nových jeslí na Barrandově

Praha - Radnice Prahy 5 vybuduje na Barrandově nové jesle. Budou součástí chystaného kulturně-komunitního centra a otevřeny mají být v roce 2017. Médiím to ve čtvrtek řekl starosta městské části Radek Klíma (TOP 09). V budoucnu by pak mohly vzniknout ještě další dvoje. Kromě jeslí bude součástí nového domu na Barrandově rovněž kulturní a volnočasové centrum.

OBRAZEM: Polévky na Andělu vrací chuť do života

Praha - Anděl na Smíchově hostí gurmánskou benefici Polívková smršť. Ojedinělá akce spojuje gastronomický zážitek s veřejnou sbírkou. Její výtěžek putuje na konto sdružení Ergo Aktiv, které pomáhá především mladým lidem po mozkové příhodě a úrazech hlavy zpět do života.

Na záchranu osady Buďánka má jít letos šest milionů korun

Praha - Ruiny bývalé kolonie Buďánka, které donedávna reálně hrozila kompletní demolice, se dočkají prvních oprav. Poté, co proběhlo náročné vyklízení a základní zabezpečovací práce, začne občanské sdružení Odborníci 
a občané pro revitalizaci památkové osady Buďánka 
a okolí v tomto roce naplno 
s první renovací.

Zloděj vzal kolo cestujícímu v metru

Praha /VIDEO/ - Neznámého muže, který si přivlastnil horské kolo za desítky tisíc korun, hledají již od předvánočního období policisté z pražských Vokovic. Právě v jejich rajonu přišel o drahý bicykl muž, který 19. prosince kolem půl desáté dopoledne cestoval metrem na trase A ve směru jízdy od Muzea k Nemocnici Motol. 

K sérii krádeží kabelek se mladík přiznal

Praha /VIDEO/ - Osmnáctiletého mladíka, který si vybral zlodějskou specializaci na dámské kabelky a své aktivity směroval na území Prahy 5, se podařilo dopadnout kriminalistům II. obvodu pražské policie. Muže podezřelého z krádeží i loupeží si doslova vyčíhali; jako na čekané, připomněla v úterý Iveta Martínková z ředitelství pražské policie.

Útočník s horkou vodou 'hrozně' a 'moc' lituje

Praha - Jednatřicetiletý útočník v pražských Stodůlkách přímo před domem, kde bydlela, polil dívku vařící vodou loni na sklonku srpna - a jeho náhodně vybraná oběť je poznamenána dodnes. Sama to řekla při úterním jednání Obvodního soudu pro Prahu 5, kde požádala o možnost vypovídat bez přítomnosti agresora.

Prezidentův kuchař uvařil pro veřejnost 200 litrů polévky

Praha /FOTOGALERIE/ - Neuvěřitelných dvě stě litrů staročeské zelňačky z uzených žeber s maďarskou klobásou a zakysanou smetanou připravil pro širokou veřejnost Zbyněk Ženíšek, šéfkuchař starající se zároveň o gastronomii českého prezidenta. Jeho kulinářské umění si nenechaly ujít stovky lidí.

Nový terminál na Smíchově má zlepšit cestování Prahou

Praha - Prostor před Smíchovským nádražím je nyní v žalostném stavu. Špína a zápach kolemjdoucí rozhodně ke krátkému odpočinku nelákají. Cestování přes toto místo navíc komplikuje špatná návaznost mezi vlaky, autobusy, tramvajemi a metrem, jenž mají v blízkém okolí svá stanoviště.

Praha 5 opraví chodníky, konkrétní místa vyberou obyvatelé

Praha - Radnice Prahy 5 vydá v letošním roce na opravy chodníků asi 11 milionů korun. Seznam míst, která opraví, vytvoří společně s obyvateli. Sdělila to mluvčí Prahy 5 Helena Šmídová. Tipy na problémová míst mohou lidé posílat na radnici do konce února.

K Andělu na polívku? Proč ne? Zahřeje a ještě pomůžete

Praha - Další díl charitativního projektu obecně prospěšné společnosti Ergo Aktiv Polívková smršť se rozjede od pondělí 8. února do pátku 12. února na pěší zóně před stanicí metra Anděl. V době od 10 do 18 hodin se tam budou servírovat polévky uvařené známými šéfkuchaři. Polévky se budou prodávat do vyprodání zásob za 55 korun, přičemž režijní náklady u každé polévky činí maximálně 15 korun.

Smíchovské Meet Factory nabídne pekelnou show

Praha - Veliká metalová show čeká Prahu ve čtvrtek 4. února. Díky agentuře Pragokoncert ve smíchovském klubu Meet Factory vystoupí jedna z aktuálně nejoblíbenějších kapel extrémní metalové hudby Behemoth. Tuto polskou kapelu pak doprovodí další zvučná jména - Abbath, Entombed A.D. a Inquisiton.

Kvůli ždímání peněz z Homolky obvinili kriminalisté pětici lidí

Praha - Na více než deset milionů korun vyčíslili detektivové z protikorupční policie škody, které vznikly špatným hospodařením v pražské Nemocnici Na Homolce v letech 2004 až 2012. Záměrně špatným hospodařením! V souvislosti s ním bylo obviněno pět lidí, informoval ve čtvrtek mluvčí Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality Jaroslav Ibehej.

Noční loupež prý spáchala dvojice mladistvých

Praha - Jen chvilku se z úspěšné gangsterské akce mohla radovat dvojice výrostků, kterou pražští policisté podezřívají z loupeže. Surově provedeného přepadení se podle detektivů uprostřed noci na středu dopustili mladíci ve věku 15 a 17 let, které se podařilo dopadnout už krátce po činu. Třebaže by děti měly krátce po půlnoci spát, v Košířích byla podle prvotních policejních závěrů situace mnohem, mnohem akčnější.

OBRAZEM: Při požáru zasahovali zdravotníci i veterinář

Praha - Zdravotníci pro lidi i pro zvířata museli o víkendu zasahovat u požáru na Smíchově, kde v noci hořelo v ulici U Nesypky. Plameny zachvátily sušičku v technické místnosti ve sklepě rodinného domu. Ještě před příjezdem hasičů dům opustilo pět lidí - ženě, který se nadýchala zplodin hoření, však poté pomáhali záchranáři.

Homolka představila letošní plány, například zmodernizuje gama nůž

Praha - Nemocnice Na Homolce otevře letos nový hybridní a robotický sál a bude usilovat o přiznání centra superspecializované péče o dospělé s vrozenou srdeční vadou, kteří v ČR nemají systematizovanou péči. Řekla to mluvčí nemocnice Martina Vápeníková. Nemocnice letos také vymění zářiče v Leksellově gama noži. Homolka má dva nosné programy - neuroprogram a kardiovaskulární program.

Dětský kardiochirurg: Žijeme pohodlný život. Je potřeba ho splatit

Praha /ROZHOVOR/ - V Motole každý den zachraňuje životy dětem s vrozenou srdeční vadou. Jednou do roka navíc vyráží pomáhat malým pacientům do Keni. Za svou kariéru se zúčastnil devíti humanitárních misí. „Už jste někdy viděla dítě po operaci? Tak se pojďte podívat, ať víte, o čem se chcete bavit," zarazí mě při rozhovoru na dětské kardiochirurgii v Motole hned po první otázce.

Historický nástroj za deset milionů korun po měsících našli

Praha /VIDEO/ - Ukradený hudební nástroj nedozírné ceny i historické hodnoty se díky kriminalistům II. obvodu pražské policie vrátil zpátky majiteli. Historický violon, který zloděj loni v květnu odnesl z auta zaparkovaného přes noc na smíchovské Bertramce, je skutečným unikátem. Však také majitel instrument ocenil na milion. 

Praha 5 bude hospodařit se schodkem, který pokryje ze svých peněz

Praha - Radnice Prahy 5 bude letos hospodařit s příjmy 603,8 milionu a výdaji 811,2 milionu korun. Schodek pokryje městská část z fondu rezerv a rozvoje a přebytků z minulých let. Na investice plánuje radnice vydat 227,5 milionu korun. Rozpočet na svém úterním zasedání schválili zastupitelé městské části.

Homolka zavedla novou metodu léčbu vysokého krevního tlaku

Praha - Nemocnice Na Homolce zavedla novou metodu léčby vysokého krevního tlaku. Podle primáře kardiologie Petra Neužila tamní kardiologové jako první na světě v sobotu provedli unikátní zákrok, kdy dvěma pacientům ultrazvukem přes stěnu krční žíly usměrnili zvýšenou aktivitu takzvaného karotidového tělíska. To má vliv právě na hladinu krevního tlaku.

Hasiči se učili, jak ven z vody po žebříku

Praha /FOTOGALERIE/ - Stovka pražských hasičů se v sobotu i v neděli pustila do záchrany tonoucích. Jistě že najednou, ale postupně - v rámci nácviku záchrany osoby probořené pod led. U Lahovického mostu, nedaleko soutoku Vltavy s Berounkou, se hasiči v různých rolích střídali během obou víkendových dnů.

Vykradače aut přivítala jeho vlastní podobizna

Praha /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Sérii 17 vloupání do aut se škodou přesahující osm set tisíc korun má podle kriminalistů II. obvodu pražské policie na svědomí 41letý muž, který tohle všechno stihl loni od srpna do prosince. Na území Prahy 5 vykrádal auta zaparkovaná v podzemních garážích i přímo na ulici, připomněla v pondělí Iveta Martínková z ředitelství pražské policie.

Praha 5 má vytipována tři místa pro centrum pro bezdomovce

Praha - Radnice Prahy 5 hledá místo, kde by mohla zřídit denní centrum pro zhruba pět desítek bezdomovců. Vytipovány má tři lokality. Konečné umístění chce projednat s obyvateli na veřejném jednání. Řekl to místostarosta Prahy 5 Jan Smetana (ČSSD). Původně mělo vzniknout v Klikaté ulici v Jinonicích, proti se ale začali bouřit místní obyvatelé, kteří dokonce sepsali petici.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT