VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 4

Zastupitelé proberou budoucnost nepracujícího výboru

Praha – Velké debaty kolem činnosti či nečinnost zastupitelského výboru pro energetické úspory, který se už v minulosti stával předmětem kritiky, lze očekávat ve středu odpoledne na jednání zastupitelů Prahy 4. Jeho předseda Ivo Vaněk (STAN-Tučňák) už v minulosti připustil, že od konce roku 2015 se členové nedokázali shodnout na ničem – dokonce ani na náplni své práce. Účty ze svého fungování také budou skládat také další výbory – finanční, kontrolní a výbor pro bezpečnost.

AKTUALIZOVÁNO

Vestibul radnice se rozezní hudbou i zpěvem

Praha – České a moravské lidové písně za doprovodu harmoniky i cimbálové muziky, ale také vystoupení dětského sboru Základní umělecké školy Vadima Petrova nebo studentů Konzervatoře Jaroslava Ježka. To vše ve středu dopoledne zazní na radnici u stanice metra Budějovická – ve vestibulu Úřadu městské části Praha 4. „Čtyřka" se touto formou připojuje k oslavám Mezinárodního dne hudby. Na jindy nezvyklý zážitek se tak mohou těšit nejenom návštěvníci úřadu, ale i lidé mířící na polikliniku, která s úřadem městské části bezprostředně sousedí.

KRÁTCE: Při rekonstrukci silnice postaví i zastávku bez autobusů

Praha – Uzavírku Jalodvorské ulice na okraji Krče chystá od pondělka Technická správa komunikací. V lokalitě na pomezí Krče a Libuše se chystá kompletní rekonstrukce úseku dlouhého 360 m – od křižovatky s ulicí Paběnická po křižovatku s Lukešovou.

AKTUALIZOVÁNO

Senioři chodí číst dětem ve školkách

Praha – „Jedna holčička, která nemá babičku vůbec, si mě adoptovala." Takhle se ve čtvrtek svěřovala na setkání „čtecích babiček" (a také dvou dědečků) na Nuselské radnici Helena Pavelková. Sešly se tam desítky dobrovolníků seniorského věku, kteří pravidelně jednou týdně navštěvují děti v mateřských školách a před odpoledním spaním jim předčítají pohádky. „Já vlastně jsem jako jejich kámoška, připomněla Helena Pavelková.

Děti radnice ocenila za dospělé počiny

Praha – Ocenění na mimořádné počiny, které jsou vzorem spolužákům, převzalo od radnice Prahy 4 čtrnáct dívek a šest chlapců ze základních škol. V rámci již devátého ročníku projektu „Dělám víc, než musím" přitom před zraky rodičů, učitelů příbuzných i známých nezískali ocenění jen žáci, kteří dosáhli mimořádných úspěchů třeba na uměleckém nebo sportovním poli.

Nusle: Příběh vesnice, města a pražské čtvrti, která našla svoji tvář v 19. stol

Praha - Pražský deník vám nabízí komentované vycházky s Prahou Neznámou. Tentokrát vyrazíme do Nuslí.

KRÁTCE: Zookoutek projde opravou

Praha - Kamýcký zookoutek čekají velké změny. Areál totiž projde v letošním a příštím roce opravou. Lesy hlavního města zde vybudují moderní lesní zookoutek se dvěma prostornými výběhy pro zvířata.

Školáci dělají víc, než musí, radnice je ocení

Praha – Někdo svou školu úspěšně reprezentoval ve vědomostních soutěžích nebo na sportovních kolbištích, jiný pomáhá spolužákovi s handicapem, další dokonce dokázal zachránit tonoucího. Jejich mimořádné počiny jsou rozmanité – jedno ovšem mají všichni společné: zaslouží si uznání.

Řidiče v okolí škol budou kontrolovat i děti

Praha – Rozesmátý obrázek takzvaného smajlíka jako odměna pro spořádané řidiče – a pro ty zlobivé varování v podobě zakaboněného mračouna. Tak již tradičně vypadá v Praze 4 jarní dopravně preventivní akce Smajlík, při níž společně s policisty vyrážejí do ulic i školáci.

OBRAZEM: Dopravní fandové se sešli na Dni dětí v Braníku

Praha - Projížďka „Bulíkem", „Karkulkou" nebo „Hurvínkem", výstava lokomotiv a hasičské techniky, prohlídka areálu metra na Kačerově. To je jen zlomek lákadel, která v sobotu čekala v Braníku na malé i velké obdivovatele dopravních prostředků všeho druhu, kteří se zde sešli na oslavě Dne dětí.

Soud znovu odročil jednání v případu útisku nájemníků v Podolí

Praha - Případem advokátů Karla a Lenky Hnilicových, kteří čelí obžalobě z útisku nájemníků v domě v pražském Podolí, se ve čtvrtek měl znovu zabývat odvolací pražský městský soud. Po půl hodině ale zasedání odročil, Hnilicovi totiž k soudu nepřišli. Předseda trestního senátu Jaroslav Pytloun chce navíc předvolat znalce. Případ by měl soud projednat 21. července.

Na opravy škol půjdou desítky milionů korun

Praha – Školáků přibývá, od září nastoupí do základních škol v Praze 4 o 51 prvňáčků více než v právě končícím školním roce. Bude jich 1284 – a dohromady usedne v lavicích základních škol 9887 žáků. Třeba před pěti lety jich bylo jen 7727 – o 2160 méně. Ve středu to připomněl Jiří Bigas z radnice, jenž informoval o plánech na rozsáhlé opravy během prázdnin.

U metra lze získat popelník do kapsy

Praha – Netradiční setkání s místními politiky čeká ve středu obyvatele Prahy 4. U stanice metra Budějovická je po desáté hodině mohou oslovit zástupce starosty Lukáš Zicha a radní pro životní prostředí Ondřej Růžička (oba STAN-Tučňák) – a budou kuřákům rozdávat kapesní popelníky. Jde o pouzdra na cigaretové krabičky doplněná uzavíratelnou schránkou pro uložení žhnoucího nedopalku, který pod víčkem sám uhasne. Cigaretové špačky se do schránky vejdou hned čtyři – a kuřák tak vajgly plné toxických škodlivin může odnést a ne je odhazovat na zem tam, kde právě je.

V pankráckém parku se bude stavět ze slámy

Praha – Jak se stavělo dříve a jak se může stavět dnes? To jsou témata, k nimž ve středu zazní mnoho zajímavého v prostorách Nuselské radnice. Od deváté hodiny se tam konají přednášky o udržitelné architektuře se zaměřením na adaptaci budov, použití přírodních materiálů a využití zeleně; pozornost bude věnována i takzvaným pasovním budovám. Za spolek Ekodům účastníky provedou programem architekti Aleš Brotánek a Jan Márton.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT