VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 4

Přístavba Jedličkova ústavu je v ohrožení?

Praha - V prostorách Jedličkova ústavu na Vyšehradě měla v dalších letech vyrůst nová budova. Ta by zahrnovala kromě prostoru pro výuku i kulturní sál a nahrávací studio. Její cena se však vyšplhala na 230 milionů, což je proti odhadům více než dvojnásobek. Projekt je tak ohrožen.

Přestavba Jedličkova ústavu na Vyšehradě vyjde na 230 milionů

Praha - Nová stavba v rámci Jedličkova ústavu na Vyšehradě vyjde na 230 milionů korun. Původní odhady se pohybovaly kolem 80 milionů korun. Radní projekt posoudí a zváží, zda takovou sumu investovat, řekla v rozhovoru radní pro školství Irena Ropková (ČSSD). Vzniknout má moderní nahrávací studio, sál a zkušebna. V hudebních prostorách budou mimo jiné zkoušet handicapovaní muzikanti ze skupiny The Tap Tap, kteří mají nyní k dispozici nevyhovující prostory.

Praha 4 investuje do oprav škol a školek přes 60 milionů Kč

Praha - Radnice Prahy 4 vydá na opravy mateřských a základních škol více než 60 milionů korun. Nejdražší bude rekonstrukce gastronomického provozu v ZŠ Filosofická, která vyjde na 38 milionů korun. Novinářům to sdělil mluvčí radnice Jiří Bigas. Většina prací se uskuteční o letošních prázdninách.

Zdraví nebezpečná bakterie legionella se přemnožila v Praze 4

Praha - Na dalším místě v hlavním městě se ve vodě přemnožila zdraví nebezpečná bakterie legionella. Objevila se zhruba ve 30 domech v ulicích Dvorecká, Jeremenkova a Na Zvoničce v Praze 4. Na svém webu o tom informovala Hygienická stanice hlavního města Prahy, upozornil Radiožurnál. Problémy s legionellou byly letos už v Praze 9 na Proseku, v Letňanech nebo na Černém Mostě.

Koupaliště Lhotka v Praze 4 budou spásat ovce a kozy

Praha - Areál koupaliště Lhotka v Praze 4 budou v sezoně spásat ovce a kozy. Stádo na místě zůstane do doby, než začne dlouho plánovaná rekonstrukce koupaliště, uvedl radní pro životní prostředí Ondřej Růžička (STAN/Tučňák). Zvířata udržují i další přírodní lokality v Praze. Od pastvy na veřejných prostranstvích ale radnice většinou ustoupily.

V pražském Braníku zahájí svou činnost Letní Divadelní Dvůr

Praha - Divadelní premiérou v nově zrekonstruovaném Branickém divadle a večerní show v Dominikánském Dvoře ve čtvrtek zahájí svou činnost nová letní divadelní scéna Letní Divadelní Dvůr, která bude v červenci a v srpnu působit v pražském Braníku. U jejího vzniku stojí herec, režisér a producent Václav Čížkovský a scénograf a výtvarník Jan Tobola. Na stálého provozovatele divadla radnice Prahy 4 již potřetí vyhlásila výběrové řízení.

Potemnělý člun s lidmi řídil opilý muž

Praha - Záchrannou akcí spojenou s lovením mladíka z vody vyvrcholil noční rozruch na Vltavě, který v pondělí zaměstnal pražské strážníky z poříčního útvaru. O tom, co vše se odehrálo, informoval ve středu Jan Čihák z centrály městské policie.

Berger po odchodu z Dukly zamířil k rivalovi Bohemians 1905

Praha - Útočník či záložník Tomáš Berger, kterému po minulé sezoně skončila smlouva v Dukle, posílil jiný pražský klub Bohemians 1905. Třicetiletý fotbalista s „Klokany" podepsal dvouletý kontrakt.

Praha 4 potřetí vyhlásila tendr na nájemce Branického divadla

Praha - Radnice Prahy 4 již potřetí vyhlásila výběrové řízení na provozovatele Branického divadla, sdělil v úterý mluvčí Prahy 4 Jiří Bigas. Předešlá dvě řízení radnice zrušila. Branické divadlo v současné době nehraje, a to kvůli rekonstrukci, která se tady v uplynulých asi dvou letech uskutečnila. V divadle se ve čtvrtek uskuteční jednorázově představení Letního Divadelního dvora herce, režiséra a producenta Václava Čížkovského a scénografa a výtvarníka Jana Toboly.

Pietní akt v pankrácké věznici připomněl popravu Horákové

Praha - Bývalí političtí vězni, příbuzní, zástupci vězeňské služby i veřejného života se v pondělí v pankrácké věznici zúčastnili pietního aktu, který připomněl památku obětí komunistického režimu a zejména Milady Horákové. České političky a jediné ženy, kterou komunisté popravili při politických procesech v 50. letech. Ceremoniál se konal v den 66. výročí její smrti.

KRÁTCE: Cyklozávod proti drogám projel 40 měst, skončil v Praze

Před městským úřadem na Praze 4 v pátek slavnostně skončil 14. ročník akce Cyklo-běh za Českou republiku bez drog. Mladí cyklisté a běžci letos během 12 dní zdolali na 1200 kilometrů a 40 měst.

V Kongresovém centru bude soutěžit přes 140 robotů ze 7 zemí

Praha - V pražském Kongresovém centru bude v neděli soutěžit přes 140 robotů, které předvede 230 soutěžících ze sedmi zemí. Disciplíny 13. ročníku Robotického dne jsou určeny začátečníkům i pokročilým. Uplatní se v nich jak autonomní, tak dálkově řízení roboti. Akci pořádají Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy v Praze (MFF UK) a Spolek Robonika. V pátek o ní informoval David Obdržálek z MFF UK.

V Praze by mohl příští rok zkušebně jezdit elektrobus bez řidiče

Praha - V hlavním městě by mohl v příštím roce jezdit ve zkušebním provozu elektrobus bez řidiče. Radnice Prahy 4 se totiž od září zapojí do celoevropského projektu jeho vývoje. Ve středu to řekl předseda výboru energetické úspory Prahy 4 Ivo Vaněk (STAN – Tučňák). Nový elektrobus by měl být využíván při provozu na veřejných komunikacích. Zapojení městské části do projektu již jednomyslně schválil radniční výbor pro energetické úspory.

OBRAZEM: Na pankrácké pláni probíhal psí festival

Praha /FOTOGALERIE/ - Festival PesFest probíhal v neděli na pankrácké pláni v Praze. Na místě byly různé stánky s potřebami ale dobrotami pro psy, probíhaly různé soutěže.

K výstavbě bytů v Komořanech se zastupitelé vrátí v září

Praha - K výstavbě bytů v Komořanech se zastupitelé vrátí v září. Opozice kritizovala, že návrh změny územního plánu byl předložený až dva dny před jednáním. Náměstkyně primátorky Petra Kolínská (SZ/Trojkoalice), která má v gesci územní rozvoj, návrh po obsáhlé diskusi zastupitelů stáhla. Radnice projekt podporuje, část občanů je ale proti.

Obyvatele Prahy 4 ochrání na 5. května protihluková stěna

Praha - Obyvatelé městské části Prahy 4 se dočkají na magistrále nové protihlukové stěny. Má stát v ulici 5. května v úseku mezi křižovatkami s Vyskočilovou a Michelskou. Výstavbu stěny ve čtvrtek po dlouhé diskusi schválili pražští zastupitelé a postará se o ní Technická správa komunikací (TSK). 

KRÁTCE: Pankrác hostí psí festival

Praha - Sobota se v parku Na Pankráci ponese v duchu pomoci psím mazlíčkům. Uskuteční se tu už čtvrtý ročník tradičního festivalu PesFest, který i letos slibuje zábavu pro celou rodinu.

Zastupitelé Prahy 4 schválili přebytek hospodaření 67 milionů Kč

Praha - Zastupitelé Prahy 4 ve středu schválili výsledek hospodaření za loňský rok, kdy radnice hospodařila s přebytkem zhruba 67 milionů korun. Peníze radnice převede do letošního rozpočtu a využije je kupříkladu na investice. Výsledek hospodaření kritizovali opoziční zastupitelé, vadilo jim zejména nevyužití peněz na investice.

Zastupitelé ANO v Praze 4 vyloučili z klubu zastupitele Crkoně

Praha - Zastupitelský klub hnutí ANO v Praze 4 vyloučil ze svých řad zastupitele Petra Crkoně. Na dnešním jednání zastupitelstva to oznámil starosta Petr Štěpánek (SZ/Trojkoalice). Členem hnutí Crkoň zůstal. Zastupitelský klub ANO má nyní čtyři členy.

PPF prodala projekt nejvyšších českých mrakodrapů na Chodově

Praha - Skupina PPF prodala projekt nejvyšších českých mrakodrapů na pražském Chodově. Pozemků s projektem Prague Eye na dvě kancelářské věže se zbavila kvůli neprůchodnosti přes úřady. Píše to ve středu server E15.cz, kterému informace o obchodu potvrdila mluvčí PPF Zuzana Migdalová. Kupce projektu skupina nejbohatšího Čecha Petra Kellnera neuvedla.

Pražské KCP se loni vymanilo ze ztráty, mělo zisk 85 mil. Kč

Praha - Kongresové centrum Praha (KCP) se loni vymanilo ze ztráty a vykázalo zisk zhruba 84,9 milionu korun před zdaněním. Vyplývá to z materiálu, který má projednat valná hromada KCP. Peníze centrum použije ke krytí neuhrazené ztráty z minulých let. Spoluvlastníky centra jsou hlavní město a stát prostřednictvím ministerstva financí.

Rada ústavu se po odvolání Sykové vzdala mandátu

Praha - Členové rady Ústavu experimentální medicíny Akademie věd ČR se po odvolání bývalé ředitelky a senátorky (za ČSSD) Evy Sykové vzdali mandátu. Dlouholetou šéfku ústavu formálně odvolal z funkce na konci května předseda Akademie věd Jiří Drahoš kvůli kauze s kmenovými buňkami. Na funkci poté sama rezignovala. Ústav v současnosti dočasně vede vědkyně Miroslava Anděrová. Konkurz na nového ředitele bude proto vypsán zřejmě až koncem července, tedy poté, co bude zvolena nová rada ústavu, řekl v pondělí mluvčí AV ČR Jan Martinek.

Fanzóna v pražských Žlutých lázních při gólu Španělů ztichla

Praha /FOTOGALERIE/ - Tisíce fotbalových příznivců sledovalo na třech velkých obrazovkách dnešní zápas evropského šampionátu mezi mužstvy Španělska a České republiky ve fanzóně v pražských Žlutých lázních. Davy v jediném oficiálním prostoru mistrovství Evropy ve fotbale pro fanoušky v Praze sledovaly statečný boj českého týmu, tleskaly zákrokům brankáře Petra Čecha, hučely při šancích soupeře a na několik vteřin zcela utichly, když Španělé krátce před koncem vstřelili jediný gól zápasu. Radovala se jen skupinka fanoušků mužstva z Pyrenejského poloostrova.

Euro začalo. Největší fanzóna je v Podolí

Praha/ANKETA/ - Fotbalovou atmosféru si užijí i lidé v Praze. Zápasy na velkých obrazovkách mohou sledovat u Vltavy, na Proseku i Vinohradech. Fotbalové šílenství ochromí Prahu. V pátek v podvečer totiž odstartovalo Mistrovství Evropy v kopané, kterého se účastní i český národní tým. Čekají ho minimálně tři zápasy. Pro fanoušky, kteří nepojedou na utkání se Španělskem, Chorvatskem a Tureckem přímo do centra dění, jsou v podnicích i na zahrádkách připraveny obrazovky s přímými přenosy a občerstvením.

Ve Vyskočilově v Praze 4 vznikne hotel s kongresovým centrem

Praha - Na rohu ulic Vyskočilova a Václava Sedláčka v Praze 4 Michli by mohl vyrůst nový třináctipatrový hotel. Vyplývá to z oznámení v systému EIA, které zkoumá vliv staveb na životní prostředí. Součástí hotelu má být rovněž kongresové centrum a podzemní garáž. Stavět se má začít v roce 2017 a výstavba potrvá rok. Hotel má vzniknout v rámci BB Centra.

Říčany uvažují o darování 100 tisíc krčské nemocnici

Říčany - Stovky dětí z Říčan se léčí v Thomayerově nemocnici. Vedení města proto přemýšlí, že by zdravotnické zařízení podpořilo částkou 100 tisíc korun. Nemocnice totiž potřebuje novou klimatizaci.

Na strážníky šel mladík s obuškem

Praha - Někdo s obuškem umí pózovat, zato jiný se jím dovede zkušeně ohánět. Potvrdila to akce strážníků z Prahy 4 na náměstí Bratří Synků. O události z úterního večera informoval ve čtvrtek Jan Čihák z centrály městské policie. S tím, že vše začalo rutinním oznámením o narušování veřejného pořádku: u banky prý polonahý muž pokřikuje na kolemjdoucí.

V pražských Žlutých lázních vyroste při fotbalovém Euru fanzóna

Praha - Areál pražských Žlutých lázní od 10. června na měsíc ožije fotbalem. Během nadcházejícího mistrovství Evropy ve Francii tam vyroste Hyundai Czech Fan Park, který bude jedinou oficiální fanzónou během šampionátu na českém území. Během zápasů národního týmu očekávají pořadatelé návštěvu k 12 tisícům fanoušků. Vstup bude zdarma.

OBRAZEM: Rodiče s kočárky vyrazili proti bariérám

Praha - Rodinný happening s kočárkem Prahou ve středu ovládl pravý břeh Vltavy, konkrétně Žluté lázně. Letos poprvé startoval Slušným pochodem. Účastníci již 7. ročníku akce pochodovali za bezpečný a pohodlný pohyb maminek a tatínků s jejich ratolestmi nejen po hlavním městě. 

Lidi vyhnal z postelí požár v garáži

Praha – Rušnou noc zažívali obyvatelé čtyřpatrového bytového domu v ulici Na Nivách v pražské Michli. Půl hodiny před půlnocí museli opustit nejen své postele, ale i byty – přičemž 17 lidí hasiči za zadýmeného objektu vyváděli za pomoci vyváděcích masek (a zachráněn byl také jeden pes).

Spor mezi sousedy ukončila střelba

Praha - Záchranáři, ale i policisté vyzbrojení samopaly zasahovali v úterý odpoledne v Kunraticích na okraji Prahy, kde se hodinu po poledni střílelo v jindy klidné ulici Na Knížce. Až do krvavého finále tam vygradovaly sousedské spory, když se v hlavních rolích ocitly nůž a pistole.

OBRAZEM: Tři sestry oslavily v Braníku narozeniny

Praha - Legendární skupina Tři sestry oslavila v areálu Ledárny Braník své 31. narozeniny. Jako hosté na Open Airu vystoupily skupiny Horkýže Slíže, Ivan Mládek a Banjo Band, Visací Zámek, Vypsaná Fixa, SPS, Plexis, Zóna A, Ešus, Doctor P.P., E!E, De Bill Heads, MZH, Apple Juice, Zputnik, Totální nasazení, Pirates of the Pubs, P.U.M. a další.

OBRAZEM: Pohádkový les očaroval Krč

Praha - Děti i rodiče si v sobotu užili Pohádkový les v pražské Krči. Na trase je čekaly nejrůznější disciplíny od lukostřelby a pochod se zavázanýma očima až po prolézání tunelem. Nechybělo ani loutkové divadlo, bublinová show, ukázky hasičské techniky a opékání buřtů.

Z plánovaných 300 stromů Praha 4 vysadila už 200

Praha - Z více než tří stovek stromů, které letos naplánovala vysadit Praha 4, už bylo vysazeno 200. Informaci sdělil mluvčí Prahy 4 Jiří Bigas. Městská část také opraví stovky laviček a košů. Výsadba a oprava mobiliáře vyjde radnici na několik milionů korun.

Špičkoví squashisté budou řádit na fontáně

Praha - Na fontáně vyrostl skleněný kurt… Ne, nejedná se o začátek pohádky, ale o pohled v obchodním centru Arkády Pankrác. Přímo na fontáně se totiž postavil squashový kurt, kde se bude od pátku 20. května hrát finále extraligy týmů.

Oprava tramvajové trati uzavře ulici U plynárny v Michli

Praha - V noci na sobotu 21. května začne jedna z větších výluk, která výrazně omezí dopravu v části metropole. Pro dopravu bude totiž uzavřena ulice U Plynárny v Michli. Dopravní komplikace tak čekají jak Prahu 4, tak i Prahu 10, která s územím souvisí.

Piano rozezvučí areál Thomayerovy nemocnice

Praha - Odhalení prvního nemocničního piana v areálu Thomayerovy nemocnice se uskuteční ve středu 18. května od 9.30 hodin před pavilonem C . Akce se zúčastní známý hudebník Štěpán Rak, který program obohatí o kytarové tóny. Dalším zúčastněným bude iniciátor projektu Piána na ulici, kavárník Ondřej Kobza.

Honička vedoucí i přes rybník skončila v koňské ohradě

Praha /VIDEO/ - Divokou honičku za ujíždějícím motorkářem zažila v sobotu hlídka pohotovostní motorizované jednotky pražské policie. Odpoledne si v Šeberově v Praze 4 všimla motocyklu, který jejich pozornost přilákal registrační značkou vyrobenou z papíru. Řidiče se snažili zastavit, ale ten na jejich výzvy k zastavení nereagoval. Naopak: začal ujíždět.

Policie dopadla podezřelého z napadení těhotné ženy v autobuse

Praha /VIDEO/ - Vypátrat urostlého muže, který v úterý v autobusu městské hromadné dopravy jedoucího po Vídeňské ulici v Praze 4 požadoval po několika cestujících půjčení mobilu a nakonec napadl těhotnou ženu (jíž v té chvíli nikdo z lidí kolem nepomohl), se podařilo kriminalistům IV. obvodu pražské policie.

IKEM poprvé v ČR transplantoval dělohu, ukáže pacientku i dárkyni

Praha - Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) provedl první transplantaci dělohy v Česku. Po zákroku může žena otěhotnět a donosit zdravé dítě. IKEM představí pacientku i dárkyni v pátek 13. května na tiskové konferenci. Podle odborných odhadů je tři až pět procent žen plodného věku neplodných.

Kvůli 'zavolání mamince' zmlátil lupič maminku

Praha - Agresor zaútočil v autobusu na těhotnou ženu, po níž chtěl mobilní telefon - a několik spolucestujících jen koukalo. Nikdo se jí nezastal. Tak ve čtvrtek přiblížil Jan Daněk z ředitelství pražské police přepadení, jehož pachatele hledají kriminalisté od úterka.

Sprejery usvědčily záběry kamer

Praha - Sprejovat, to mladíkům šlo - hlásit se ke svému dílu už ale nechtěli. Strážníkům z Prahy 4, kteří je dopadli poblíž místa činu, se ale nakonec k posprejování domu v Ohradní ulici přiznali. V pondělí to uvedl Jan Čihák z centrály městské policie, který o události ze sobotní noci informoval.

Praha hostí 3000 účastníků konference kosmické agentury

Praha - Více než 3000 účastníků - vědců, studentů i zástupců firem - od pondělí hostí mezinárodní sympozium Living Planet 2016, které v pražském Kongresovém centru pořádá Evropská kosmická agentura (ESA). Akce představí především výsledky misí agentury v dálkovém průzkumu Země.

OBRAZEM: Z Nuselského mostu střemhlav na vozíku

Praha - Lidé na vozíku slaňovali Nuselský most v rámci jednodenního festivalu Pojď dál. Ten každoročně organizuje kapela The Tap Tap, zapsaný spolek TAP a Jedličkův ústav, a konal se již počtvrté. Adrenalinového sobotního dopoledne se na laně zúčastnil také vicepremiér Pavel Bělobrádek.

Pieta na Pankráci připomněla oběti Pražského povstání i popravené

Praha - Památku padlých při Pražském povstání i popravených v pankrácké věznici za druhé světové války si ve středu připomněli představitelé státu a občané. Odpoledne se sešli u budovy Vrchního soudu v Praze a v budově věznice, kde u pamětních míst položením věnců uctili oběti.

Dvě střechy hořely kvůli popelu na kompostu

Praha /FOTOGALERIE/ - Nedbalost si vyžádala škody odhadované na 1,5 milionu korun - naštěstí se zásahem hasičů podařilo uchránit hodnoty vyčíslené na pět milionů. Nasvědčují tomu alespoň závěry vyšetřovatelů zkoumajících okolnosti rozsáhlého požáru, který pražští hasiči likvidovali v noci na neděli v ulici Pod Vyšehradem.

Petici proti výstavbě na Kavčích horách podepsalo 3272 lidí

Praha - Obyvatelé Prahy 4 sepsali petici proti zástavbě na Kavčích horách. Pod petici se podepsalo již 3272 lidí. Těm se nelíbí zejména rozsah zástavby, zhorší podle nich životní prostředí. Na jednání komise územního rozvoje radnice Prahy 4 to v pondělí řekli zástupci petentů.

Žena kradoucí ve velkém se do drogerie vrátila

Praha /VIDEO/ - Nedá a nedá si pokoj. To si mohou pražští policisté říkat o mladé ženě, po níž pátrají v souvislosti s krádežemi kosmetiky. Opakovaně ji viděli v akci policisté ze Spořilova - nikoli ovšem naživo, ale na kamerových záběrech pořízených v pondělí 25. dubna odpoledne v drogerii ne Vyskočilově ulici.

Jiřina Bohdalová má svůj čtvrtý domov v Divadle Na Jezerce

Praha - Svůj čtvrtý domov našla oblíbená herečka Jiřina Bohdalová v pražském Divadle Na Jezerce. Po absolutoriu DAMU začínala v divadle ABC u Jana Wericha a v roce 1962 přešla do Městských divadel pražských. Pět let poté zakotvila na Vinohradech, kde působila do roku 2004.

Stavební materiál na chodníku může dláždit cestu do vězení

Praha - Problémy s policií si přivodil polír ze stavby v Praze na Pankráci, který přitom měl snahu právě opačnou: potížím se vyhnout. Problém byl ovšem v tom, že se patálií snažil zbavit za peníze. Jinými slovy: nabídl úplatek. Chtěl podmáznout hlídku městské policie, jíž měl v úmyslu podstrčit pět tisíc za to, že nebude dělat problémy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT