VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 4

Z ulic Prahy bylo odstraněno 44 vraků, lidé jich nahlásili 1256

Praha /TABULKA/ - Správa služeb hlavního města (SSHMP) v letošním roce označila v ulicích Prahy celkem 227 odstavených aut jako vraky, z toho 44 jich nechala zlikvidovat. Loni za stejné období bylo označeno za vrak 594 vozů. Ve středu to sdělil provozní náměstek ředitele SSHMP Libor Kousal. Přestože počet vraků celkově klesl, některé z radnic jejich počet stále trápí. Problémem zůstávají například na Jižním Městě.

V Praze 4 na Novodvorské by mohl stát až šestnáctipatrový dům

Praha - Na Novodvorské ulici v Praze 4 by mohl vyrůst až šestnáctipatrový bytový dům. Vyplývá to z dokumentace zařazené do systému EIA, která posuzuje vliv stavby na životní prostředí. Dům má mít také tři podzemní podlaží a přes 500 parkovacích míst. Na pozemku nyní stojí parkovací dům, který bude demolován. Výstavbu podle dokumentace oznámila firma Hercesa.

AKTUALIZOVÁNO

Proti prodeji bytů ČEZ v Písnici demonstrovalo asi 400 lidí

Praha/FOTOGALERIE/ - Úterní demonstrace proti prodeji bytů ČEZ na pražském sídlišti Písnice se podle odhadu médií zúčastnilo asi 400 lidí. Pořadatelem akce je občanské sdružení Moje Písnice, které se obává, že bytový fond převezmou spekulanti. Sdružení proto chce, aby prodej byl pozastaven a byty nabídnuty nájemníkům za zvýhodněnou cenu.

KRIMI MIX: Pijící řidič zůstal po nárazu sedět u auta

Praha /VIDEO,FOTOGALERIE/ - Řídil jsem já – a narazil jsem do betonu. Tohle se o víkendu dozvěděli strážníci z Prahy 4 od 34letého muže, kterého za soumraku našli v nuselské části Bělehradské ulice.

Hledá se muž se zarudlou tváří

Praha - S žádostí o pomoc při pátrání se v úterý obrátili na veřejnost kriminalisté IV. obvodu pražské policie, pátrající prvním dnem po 61letém Antonínu Š., který má omezenou svéprávnost. Právě v souvislosti s tím byl viděn naposledy – 25. července na radnici Prahy 12. kde mu opatrovnice vydala část peněz. Pak se jeho stopa ztrácí.

Obyvatelé Braníku mají komunitní zahradu

Praha - Zahradu Zebra vytvořili na zanedbaném pozemku tři aktivní občané Prahy 4 před třemi lety. Od té doby se spolek zahradníků rozrostl a s nimi i život na zahrádce. Nad kostelem svatého Prokopa vznikla před třemi lety komunitní zahrada. Na založení se podílelo několik málo obyvatel Braníku. S pomocí různorodých sdružení vdechli život do zanedbaného prostoru.

Práce v tunelech uzavřely Pražský okruh

Praha – Uzavírka části Pražského okruhu komplikuje po oba víkendové dny jízdu v metropoli. Od sobotního poledne je na dálnici D0 na 24 hodin neprůjezdný úsek od exitu 3 (Vestec) po exit 15 (Lochkov).

Celníci objevili v Sapě padělky značkových bot za 75 milionů

Praha /FOTOGALERIE/ - Celníci zajistili v tržnici Sapa na pražské Libuši téměř 15 tisíc párů padělaných bot značky Adidas. V případě, že by se tato sportovní obuv dostala do prodeje, škoda způsobená majiteli ochranné známky by byla více než 75 milionů korun, informovala ve středu mluvčí pražských celníků Ivana Kurková.

Před 110 lety se v Ondřejově konalo první pozorování vesmíru

Praha- Před 110 lety, 1. srpna 1906, se v hvězdárně v Ondřejově konalo první pozorování vesmírných těles. První pozorování noční oblohy na vrchu Manda je zapsáno v pozorovacím deníku profesora astronomie na pražské univerzitě Vojtěcha Šafaříka. Připojeny k němu jsou výsledky pozorování a výpočty průchodů hvězd místním poledníkem.

Praha 4 chce zřídit novou cyklostezku přes Branický most

Praha - Radnice Prahy 4 chce rozšířit síť cyklostezek přes Branický most. Na tzv. mostu Inteligence v současné době trasa chybí a lidé po něm mohou pouze přecházet pěšky. Uvedl to starosta Prahy 4 Petr Štěpánek (SZ/Trojkoalice). Radnice společně s Klubem českých turistů otevřela novou pěší turistickou trasu od Branického mostu přes les v Hodkovičkách.

Provinění řidiči přiznali ještě před testem

Praha /VIDEO/ - Stejný čas, podobné situace, jen dvě různá místa. Ve čtvrtek dvě hodiny po půlnoci odhalili pražští strážníci dva řidiče pod vlivem návykových látek: jeden měl upito, druhý má nálepku konzumenta drog. Nejprve na sebe na Vinohradech upozornil hlídku z Prahy 2 řidič, který se Americkou ulicí hnal velkou rychlostí – a navíc mu nesvítilo levé zadní světlo. Když ho hlídka zastavila v Budečské ulici, byl 37letý muž podezřelý svou roztěkaností.

Pražská TSK otevře novou nájezdovou rampu na magistrálu v Praze 4

Praha - Nová nájezdová rampa z Vyskočilovy ulice na pražskou magistrálu bude otevřena v pátek 29. července 2016, sdělila mluvčí technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. TSK původně plánovala otevření nájezdové rampy až v září. Nový nájezd umožní řidičům přijíždějícím ze směru od Michle a okolí najet na magistrálu ve směru z Prahy. Náklady na stavbu byly přes 10 milionů korun.

Branické divadlo bude mít v nájmu na tři roky společnost principála Čížkovského

Praha - Vedení Prahy 4 vybralo nájemce Branického divadla. Tím se stane od letošního podzimu BCD CZ principála Václava Čížkovského. Ve čtvrtek to sdělil mluvčí radnice Jiří Bigas. Divadelní společnost získala budovou do pronájmu na tři roky s opcí na další tři roky. Branické divadlo bylo kvůli rekonstrukci několik let zavřeno. Praha 4 následně dvakrát neúspěšně hledala nájemce.

Soud vrátil žalobcům kauzu údajně nevýhodných pronájmů billboardů

Praha - Obvodní soud pro Prahu 4 vrátil státním zástupcům k došetření obžalobu z údajně nevýhodného pronajmu reklamních ploch dálnic a rychlostních silnic na dva bývalé čelní představitele Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Žalobci proti rozhodnutí zřejmě podali stížnost, kterou se bude zabývat pražský městský soud. Vyplývá to z justiční databáze Infosoud.

Praha 4 má novou turistickou trasu, měří 4,9 kilometru

Praha/FOTOGALERIE/ - Praha 4 ve středu otevřela novou turistickou trasu, která vede od Branického mostu přes les v Hodkovičkách do Modřanské rokle. Novinářům to řekl starosta Petr Štepánek (SZ/Trojkoalice). Trasa měří 4,9 kilometru a vede převážně lesy a lesoparky na území čtvrté městské části. Trasa podle Klubu českých turistů (KČT) propojí sídliště na jihu Prahy například s Karlštejnskem.

Ve věznici domalovali Leonarda

Praha - Netradiční výzdoby se dočkala kaple ve vazební věznici v pražské Ruzyni. Jednu z jejích stěn nově zdobí rozměrná – a podle slov kaplana Radomíra Kuchaře velmi působivá – reprodukce proslulého nástěnného malby Poslední večeře Páně od Leonarda da Vinci, jehož originálem z konce 15. století se pyšní milánský kostel Santa Maria delle Grazie.

Mezi Staroměstskou a Čechovým mostem nepojedou tramvaje

Praha - Provoz tramvají bude v Praze přerušen v úseku mezi Staroměstskou a Čechovým mostem. Důvodem je oprava tramvajové trati. V pondělí to sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman. Výluka se uskuteční od středy 27. července od 00.30 do soboty 6. srpna 2016 do 00:30. Náhradní doprava nebude zavedena, tramvaje pojedou po objízdné trase.

Za kubismem jedině pod Vyšehrad

Praha /INFOGRAFIKA/ - Pražský deník vám přináší vycházky Prahy Neznámé. Vydáme se do méně známých, ale zato neméně zajímavých zákoutí metropole. Tentokrát zavítáme na Rašínovo nábřeží a prozkoumáme vily pod Vyšehradem. Ten byl od 15. do 19. století samostatným městem. Největší zajímavostí je ovšem zdejší architektura z počátku 20. století. Kubistické vily se totiž dají nalézt pouze v Česku.

Satoranský se před odchodem do NBA uspořádá dětský kemp

Praha - Čtvrtý český basketbalista v NBA Tomáš Satoranský bude ještě před odletem do zámoří předávat své zkušenosti nové generaci hráčů. Rozehrávač Washingtonu Wizards uspořádá 27. až 29. srpna v Praze na Folimance kemp pro děti.

Voda na Šeberáku obsahuje sinice, ostatní koupaliště jsou čistá

Praha - Voda v rybníku Šeberák podle zjištění hygieniků obsahuje sinice. Ostatní pražská koupaliště jsou čistá, Džbán a Hostivař mají vodu méně průhlednou. Ve zbylých třech fungujících koupalištích je voda kvalitní. Vyplývá to z výsledků měření, která pražští hygienici pravidelně zveřejňují na svých internetových stránkách.

OBRAZEM: Z dětí se ve Žlutých lázních stávají zkušení cyklisté

Praha /FOTOGALERIE/ - Cyklistika je nejoblíbenějším a nejčastěji provozovaným sportem u nás. U dospělých jako u dětí. Je proto nutné, aby se i ti nejmenší naučili vyhýbat kolizím. Právě o to se snaží osvětová akce ve Žlutých lázních s názvem Bezpečně na kole. Pod dohledem zkušených instruktorů se děti učí kritické situace předvídat, zvládat a umět je správně vyřešit.

Podolské centrum zachránilo operací v děloze už 102 dětí

Praha - Operací v děloze zachránili lékaři Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí už 102 dětí. Centrum fetální medicíny, které bylo otevřeno v roce 2012, se jediné v zemi věnuje péči o nenarozená jednovaječná dvojčata. 

Pražské Kongresové centrum uvede slavný muzikál West Side Story

Praha - V Kongresovém centru se příští rok ve dnech 23. až 26. března představí broadwayská produkce slavného muzikálu West Side Story. V čele orchestru bude stát dirigent, pianista, hudební režisér Donald Chan. Příběh zakázané lásky na motivy Romea a Julie zasazený do ulic západního New Yorku v roce 2017 oslaví 60 let od své premiéry. V pondělí o tom za pořadatele informovala Vlaďka Zahradníková.

Policisté hledají podezřelého z pokusu o vraždu v Michli

Praha - Pražští policisté hledají dvaašedesátiletého Dušana Kubičku původem ze Slovenska, kterého podezírají z pokusu o vraždu jeho partnerky. Konflikt se odehrál v pátek odpoledne v neobydleném domě v Michelské ulici. Padesátiletá žena utrpěla bodnořezná poranění, se kterými musela být převezena do nemocnice, muže už kriminalisté na místě činu nezastihli.

KRIMI MIX: Hasiči zachraňovali lidi z hořícího paneláku

Praha /FOTOGALERIE/ - Osm dospělých a dvě děti zachraňovali ve čtvrtek večer pražští hasiči. Za pomoci vyváděcích masek je vyváděli a vynášeli z jedenáctipo­dlažního sídlištního paneláku na Chodově. Do domu ve Zlešické ulici, kde hořelo v kuchyni bytu a přilehlém pokoji v šestém patře, byly požární jednotky přivolány čtyři minuty po 18. hodině. Kouř, který citelně poznamenal fasádu, ohrožoval lidi v horních patrech.

KRÁTCE: Metropoli navštíví rodiny z východu Ukrajiny

Praha - Čtvrtá městská část se zapojila do projektu s názvem Prázdniny pro děti z Ukrajiny. Jeho cílem je pomoci dětem z rodin postižených ukrajinským válečným konfliktem.

Chodovská tvrz: Svěcený i Maciuchová

Praha - Podmanivá hudba Bacha a Vivaldiho. Právě ta v úterý večer odstartuje 13. ročník letního hudebního festivalu Tóny Chodovské tvrze. Přehlídka, během níž mimo jiné vystoupí houslový virtuóz Jaroslav Svěcený, pěvkyně Soňa Červená, nebo Hana Maciuchová, bude probíhat až do 20. července.

Projděte se nejstarším sídlištěm

Praha /INFOGRAFIKA/ - Pražský deník vám přináší vycházky Prahy Neznámé. Vydáme se po méně známých, ale zato neméně zajímavých zákoutích metropole. A začínáme Zelenou liškou. 

Přístavba Jedličkova ústavu je v ohrožení?

Praha - V prostorách Jedličkova ústavu na Vyšehradě měla v dalších letech vyrůst nová budova. Ta by zahrnovala kromě prostoru pro výuku i kulturní sál a nahrávací studio. Její cena se však vyšplhala na 230 milionů, což je proti odhadům více než dvojnásobek. Projekt je tak ohrožen.

Přestavba Jedličkova ústavu na Vyšehradě vyjde na 230 milionů

Praha - Nová stavba v rámci Jedličkova ústavu na Vyšehradě vyjde na 230 milionů korun. Původní odhady se pohybovaly kolem 80 milionů korun. Radní projekt posoudí a zváží, zda takovou sumu investovat, řekla v rozhovoru radní pro školství Irena Ropková (ČSSD). Vzniknout má moderní nahrávací studio, sál a zkušebna. V hudebních prostorách budou mimo jiné zkoušet handicapovaní muzikanti ze skupiny The Tap Tap, kteří mají nyní k dispozici nevyhovující prostory.

Praha 4 investuje do oprav škol a školek přes 60 milionů Kč

Praha - Radnice Prahy 4 vydá na opravy mateřských a základních škol více než 60 milionů korun. Nejdražší bude rekonstrukce gastronomického provozu v ZŠ Filosofická, která vyjde na 38 milionů korun. Novinářům to sdělil mluvčí radnice Jiří Bigas. Většina prací se uskuteční o letošních prázdninách.

Zdraví nebezpečná bakterie legionella se přemnožila v Praze 4

Praha - Na dalším místě v hlavním městě se ve vodě přemnožila zdraví nebezpečná bakterie legionella. Objevila se zhruba ve 30 domech v ulicích Dvorecká, Jeremenkova a Na Zvoničce v Praze 4. Na svém webu o tom informovala Hygienická stanice hlavního města Prahy, upozornil Radiožurnál. Problémy s legionellou byly letos už v Praze 9 na Proseku, v Letňanech nebo na Černém Mostě.

Koupaliště Lhotka v Praze 4 budou spásat ovce a kozy

Praha - Areál koupaliště Lhotka v Praze 4 budou v sezoně spásat ovce a kozy. Stádo na místě zůstane do doby, než začne dlouho plánovaná rekonstrukce koupaliště, uvedl radní pro životní prostředí Ondřej Růžička (STAN/Tučňák). Zvířata udržují i další přírodní lokality v Praze. Od pastvy na veřejných prostranstvích ale radnice většinou ustoupily.

V pražském Braníku zahájí svou činnost Letní Divadelní Dvůr

Praha - Divadelní premiérou v nově zrekonstruovaném Branickém divadle a večerní show v Dominikánském Dvoře ve čtvrtek zahájí svou činnost nová letní divadelní scéna Letní Divadelní Dvůr, která bude v červenci a v srpnu působit v pražském Braníku. U jejího vzniku stojí herec, režisér a producent Václav Čížkovský a scénograf a výtvarník Jan Tobola. Na stálého provozovatele divadla radnice Prahy 4 již potřetí vyhlásila výběrové řízení.

Potemnělý člun s lidmi řídil opilý muž

Praha - Záchrannou akcí spojenou s lovením mladíka z vody vyvrcholil noční rozruch na Vltavě, který v pondělí zaměstnal pražské strážníky z poříčního útvaru. O tom, co vše se odehrálo, informoval ve středu Jan Čihák z centrály městské policie.

Berger po odchodu z Dukly zamířil k rivalovi Bohemians 1905

Praha - Útočník či záložník Tomáš Berger, kterému po minulé sezoně skončila smlouva v Dukle, posílil jiný pražský klub Bohemians 1905. Třicetiletý fotbalista s „Klokany" podepsal dvouletý kontrakt.

Praha 4 potřetí vyhlásila tendr na nájemce Branického divadla

Praha - Radnice Prahy 4 již potřetí vyhlásila výběrové řízení na provozovatele Branického divadla, sdělil v úterý mluvčí Prahy 4 Jiří Bigas. Předešlá dvě řízení radnice zrušila. Branické divadlo v současné době nehraje, a to kvůli rekonstrukci, která se tady v uplynulých asi dvou letech uskutečnila. V divadle se ve čtvrtek uskuteční jednorázově představení Letního Divadelního dvora herce, režiséra a producenta Václava Čížkovského a scénografa a výtvarníka Jana Toboly.

Pietní akt v pankrácké věznici připomněl popravu Horákové

Praha - Bývalí političtí vězni, příbuzní, zástupci vězeňské služby i veřejného života se v pondělí v pankrácké věznici zúčastnili pietního aktu, který připomněl památku obětí komunistického režimu a zejména Milady Horákové. České političky a jediné ženy, kterou komunisté popravili při politických procesech v 50. letech. Ceremoniál se konal v den 66. výročí její smrti.

KRÁTCE: Cyklozávod proti drogám projel 40 měst, skončil v Praze

Před městským úřadem na Praze 4 v pátek slavnostně skončil 14. ročník akce Cyklo-běh za Českou republiku bez drog. Mladí cyklisté a běžci letos během 12 dní zdolali na 1200 kilometrů a 40 měst.

V Kongresovém centru bude soutěžit přes 140 robotů ze 7 zemí

Praha - V pražském Kongresovém centru bude v neděli soutěžit přes 140 robotů, které předvede 230 soutěžících ze sedmi zemí. Disciplíny 13. ročníku Robotického dne jsou určeny začátečníkům i pokročilým. Uplatní se v nich jak autonomní, tak dálkově řízení roboti. Akci pořádají Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy v Praze (MFF UK) a Spolek Robonika. V pátek o ní informoval David Obdržálek z MFF UK.

V Praze by mohl příští rok zkušebně jezdit elektrobus bez řidiče

Praha - V hlavním městě by mohl v příštím roce jezdit ve zkušebním provozu elektrobus bez řidiče. Radnice Prahy 4 se totiž od září zapojí do celoevropského projektu jeho vývoje. Ve středu to řekl předseda výboru energetické úspory Prahy 4 Ivo Vaněk (STAN – Tučňák). Nový elektrobus by měl být využíván při provozu na veřejných komunikacích. Zapojení městské části do projektu již jednomyslně schválil radniční výbor pro energetické úspory.

OBRAZEM: Na pankrácké pláni probíhal psí festival

Praha /FOTOGALERIE/ - Festival PesFest probíhal v neděli na pankrácké pláni v Praze. Na místě byly různé stánky s potřebami ale dobrotami pro psy, probíhaly různé soutěže.

K výstavbě bytů v Komořanech se zastupitelé vrátí v září

Praha - K výstavbě bytů v Komořanech se zastupitelé vrátí v září. Opozice kritizovala, že návrh změny územního plánu byl předložený až dva dny před jednáním. Náměstkyně primátorky Petra Kolínská (SZ/Trojkoalice), která má v gesci územní rozvoj, návrh po obsáhlé diskusi zastupitelů stáhla. Radnice projekt podporuje, část občanů je ale proti.

Obyvatele Prahy 4 ochrání na 5. května protihluková stěna

Praha - Obyvatelé městské části Prahy 4 se dočkají na magistrále nové protihlukové stěny. Má stát v ulici 5. května v úseku mezi křižovatkami s Vyskočilovou a Michelskou. Výstavbu stěny ve čtvrtek po dlouhé diskusi schválili pražští zastupitelé a postará se o ní Technická správa komunikací (TSK). 

KRÁTCE: Pankrác hostí psí festival

Praha - Sobota se v parku Na Pankráci ponese v duchu pomoci psím mazlíčkům. Uskuteční se tu už čtvrtý ročník tradičního festivalu PesFest, který i letos slibuje zábavu pro celou rodinu.

Zastupitelé Prahy 4 schválili přebytek hospodaření 67 milionů Kč

Praha - Zastupitelé Prahy 4 ve středu schválili výsledek hospodaření za loňský rok, kdy radnice hospodařila s přebytkem zhruba 67 milionů korun. Peníze radnice převede do letošního rozpočtu a využije je kupříkladu na investice. Výsledek hospodaření kritizovali opoziční zastupitelé, vadilo jim zejména nevyužití peněz na investice.

Zastupitelé ANO v Praze 4 vyloučili z klubu zastupitele Crkoně

Praha - Zastupitelský klub hnutí ANO v Praze 4 vyloučil ze svých řad zastupitele Petra Crkoně. Na dnešním jednání zastupitelstva to oznámil starosta Petr Štěpánek (SZ/Trojkoalice). Členem hnutí Crkoň zůstal. Zastupitelský klub ANO má nyní čtyři členy.

PPF prodala projekt nejvyšších českých mrakodrapů na Chodově

Praha - Skupina PPF prodala projekt nejvyšších českých mrakodrapů na pražském Chodově. Pozemků s projektem Prague Eye na dvě kancelářské věže se zbavila kvůli neprůchodnosti přes úřady. Píše to ve středu server E15.cz, kterému informace o obchodu potvrdila mluvčí PPF Zuzana Migdalová. Kupce projektu skupina nejbohatšího Čecha Petra Kellnera neuvedla.

Pražské KCP se loni vymanilo ze ztráty, mělo zisk 85 mil. Kč

Praha - Kongresové centrum Praha (KCP) se loni vymanilo ze ztráty a vykázalo zisk zhruba 84,9 milionu korun před zdaněním. Vyplývá to z materiálu, který má projednat valná hromada KCP. Peníze centrum použije ke krytí neuhrazené ztráty z minulých let. Spoluvlastníky centra jsou hlavní město a stát prostřednictvím ministerstva financí.

Rada ústavu se po odvolání Sykové vzdala mandátu

Praha - Členové rady Ústavu experimentální medicíny Akademie věd ČR se po odvolání bývalé ředitelky a senátorky (za ČSSD) Evy Sykové vzdali mandátu. Dlouholetou šéfku ústavu formálně odvolal z funkce na konci května předseda Akademie věd Jiří Drahoš kvůli kauze s kmenovými buňkami. Na funkci poté sama rezignovala. Ústav v současnosti dočasně vede vědkyně Miroslava Anděrová. Konkurz na nového ředitele bude proto vypsán zřejmě až koncem července, tedy poté, co bude zvolena nová rada ústavu, řekl v pondělí mluvčí AV ČR Jan Martinek.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT