VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 4

OBRAZEM: Sportovní festival pro děti - Sporťáček 2016

Praha/FOTOGALERIE/ - Ve sportovním areálu Hamr v Praze Braníku v sobotu proběhl 6.ročník největšího náborového festivalu pro mládež u nás. Děti si zde pod dohledem slavných sportovců mohly vyzkoušet co je baví. Tenis, míčové sporty, ale i motokáry nabo lakros.

Komanda osvobodila rukojmí z tramvaje

Praha /FOTOGALERIE/ - Vypořádat se s šesticí ozbrojených teroristů a osvobodit tři desítky rukojmích držených v tramvaji se zakrytými okny se ve středu odpoledne v rámci cvičení podařilo v Praze příslušníkům policejních zásahových jednotek a Útvaru rychlého nasazení. Dějištěm nácviku rázného zákroku, provedeného ve spolupráci policistů z různých útvarů, se stala tramvajová smyčka před nádražím v Braníku.

Muž s nožem hrozil svému okolí

Praha /VIDEO/ -  Vypjaté momenty zklidňovali strážníci z Prahy 4 na nuselském náměstí Bratří Synků. Motorizovaná hlídka si tam v pondělí ráno všimla potyčky skupiny osob, v níž byl k nepřehlédnutí muž třímající nůž. Ve chvíli, kdy strážníci přiběhli, sice kudlu schoval do kapsy – stále si ale na ní držel ruku.

Potkejte legendy na Vyšehradě

Praha /INFOGRAFIKA/ - Pražský deník vám přináší vycházky Prahy Neznámé. V pondělí se s námi můžete vydat za kdysi žijícími i bájnými legendami, které jsou spojeny s Vyšehradem. Vyšehrad, skála nad řekou se siluetou věží, v současnosti stojí ve stínu Pražského hradu. Přesto má z hlediska historie své pevné místo. Navíc nejstarší sídlo českých knížat nabízí unikátní výhledy na Prahu a areál v sobě skrývá řadu architektonických unikátů.

Letní divadelní festivaly pod širým nebem provázel zájem diváků

Letní divadelní festivaly pod širým nebem trhaly letos rekordy. Bylo tomu tak i díky přízni počasí, které umožnilo připravené inscenace dohrát až do konce. Vyplývá to z vyjádření organizátorů. 

Střet autobusů se obešel bez zranění

Praha - Černé dopoledne měly v pátek v Praze autobusy. V kalendáři sice není nešťastná třináctka, ale bouralo jich hned několik. Naštěstí se havárie obešly bez zranění.

OBRAZEM: Nemoc chlapci nezabránila splnit si sen

Praha /FOTOGALERIE/ - Jedenáctiletý Libor Svoboda odkázaný od svých dvou let na umělou parentární výživu si splnil sen. Protože nemůže jezdit na kole, dostal včera na Chodově od Skupiny B. Braun šlapací auto Ferrari za 50 tisíc korun. „Je naprosto super. Jezdí skvěle. Myslím, že mám nejlepší auto ze všech kamarádů. Už se těším, až jim ho ukážu a oni se také svezou," reagoval bezprostředně po první jízdě Libor.

Bez placení chtěla žena odnést 74 past po stokoruně

Praha - Hodně svérázné představy týkající se starosti o dentální hygienu měla zřejmě žena, kterou pracovník bezpečností služby marketu v ulici V Štíhlách u sídliště v pražské Krči zadržel ve chvíli, kdy se pokoušela odnést bez placení 74 zubních past.

Zanedbané psy majitel opustil. Skončí před soudem?

Praha /FOTOGALERIE/ - Dva podvyživené psy někdo uvázal ke stromu. Kdo to byl? To je otázka, na kterou od úterý 23. srpna hledají odpověď kriminalisté IV. obvodu pražské policie. Zatím neznámý člověk je přivázal na volně přístupném neudržovaném pozemku v Praze 4 poblíž křižovatky ulic Na Knížce a Nad Šauerovými sady, připomněl ve středu Jan Daněk z ředitelství pražské policie. „Jednalo se pravděpodobně a amerického staforda a dospělou fenu zřejmě německého ovčáka," konstatoval.

Auto nedopatřením zajelo až do prodejny

Praha - Velmi neobvyklou dopravní nehodu řeší od pátečního odpoledne pražští policisté. V ulici V Štíhlách u krčského sídliště způsobilo půlmilionovou škodu auto, které před 14. hodinou projelo posuvnými dveřmi supermarketu; naštěstí se nikomu nezúčastněnému nic nestalo.

Muž s flobertkou ohrožoval návštěvníky bazénu v Podolí. Chytli ho plavčíci

Praha - Krátce před půl devátou večer přijali policisté oznámení o ozbrojeném muži, který vyděsil zaměstnance a návštěvníky areálu plaveckého stadionu v Podolí. Na místo vyrazilo hned několik hlídek. Ozbrojence ale ještě před příjezdem policie zadrželi plavčíci. O události informovala pražská policie na svém webu.    

Houbařit je možné i v Praze, najít se zde dají i mykologické rarity

Praha /INFOGRAFIKA/ - Houbařská sezona v Praze by mohla začít podle mykologů s pořádnými dešti v průběhu září. Mykologové doporučují Chuchelský háj či Šárecké údolí. Mykologové se jednoznačně shodují. Ve všech lesích v Praze se houby dají nalézt. Jediným problémem současných dnů je sucho. Vášniví sběrači hub musí proto počkat na větší deště. „Sezona hub by mohla přijít v září, jak je tomu každým rokem," říká předseda Spolku čelákovických houbařů Vladimír Štibinger.

Za znásilnění ženy v pražské Krči uložil soud muži 7,5 roku

Praha - Roman Gurgulovych, který podle obžaloby znásilnil v prosinci 2014 ženu v pražské Krči, půjde na 7,5 roku do vězení. Muž byl dříve odsouzen také za dva pokusy o znásilnění, původní pětiletý trest soud zahrnul do trestu, který byl v úterý uložen. Gurgulovych má být i vyhoštěn z republiky a musí podstoupit sexuologickou léčbu. Proti rozsudku se neodvolal ani obžalovaný, ani státní zástupkyně, verdikt je proto pravomocný.

Policie pátrá po mužích podezřelých ze znásilnění a krádeže

Praha - Policisté pátrají po dvou mužích, kteří na začátku června v Praze 4 údajně znásilnili a okradli čtyřiatřicetiletou ženu. Hrozí jim až desetileté vězení. Kriminalisté žádají o pomoc při pátrání veřejnost. V úterý o tom informoval mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Praha pošle nemocnicím 1,5 milionu korun za péči o bezdomovce

Praha - Hlavní město pošle nemocnicím 1,5 milionu korun za péči o bezdomovce v loňském roce. Nejvíc jich hospitalizovali v Krči a ambulantně ošetřili Na Bulovce. Vyplývá to z dokumentu, který projednali pražští radní. V Praze je asi 4000 bezdomovců, kromě nemocnic jim zdravotní péči poskytují neziskové organizace a městské centrum sociálních služeb.

Zdravotní péče stále v krizi. Pražská zařízení lapají personál

Praha - Nemocnice v Krči má nedostatek sester. Kvůli tomu vedení ruší řadu lůžek. Tento problém trápí 
i další nemocnice v hlavním městě. Zájemců o práci je stále málo, i přes navýšení platů a další benefity. V rámci zaměstnání mají zdravotníci zaručeno mnoho výhod. Thomayerova nemocnice nabízí podporu celoživotního vzdělávání, semináře a kurzy centra vzdělání v areálu zdarma. „Zaměstnancům poskytneme i rekreační zařízení, příspěvek na závodní stravování v blízkosti práce. Pro mimopražské pracovníky máme i možnost ubytování," říká Libuše Pešlová z Odboru vnitřní komunikace.

Praha 4 vloží do úprav a oprav dětských hřišť 1,5 milionu Kč

Praha - Radnice Prahy 4 vloží do úprav a oprav dětských hřišť 1,5 milionu korun. V pátek sdělil mluvčí radnice Jiří Bigas. Peníze půjdou jak na opravy, tak na nákup a osazení nového vybavení. V současné době městská část spravuje 132 areálů s dětskými hřišti, fitness parky či venkovními sportovišti.

Na dni první pomoci lze zkusit masáž srdce či záchranu tonoucího

Praha - Masáž srdce či zástavu krvácení si mohou vyzkoušet návštěvníci Žlutých lázní na třetím ročníku Dne první pomoci, který se zde koná v sobotu od 10.00 do 17.00. Na břehu Vltavy také budou svědky záchrany tonoucího a ukázek práce záchranářů. Záchranu pomocí lana či kruhu si budou moci vyzkoušet pod vedením odborníků.

Nehoda na Chodově paralyzovala jihovýchod Prahy

Praha - Pěti zraněným lidem pomáhali ve čtvrtek ráno pražští záchranáři po nehodě dodávky, která v oblasti Chodova, na vjezdu do metropole po dálnici D1, najela zezadu do kamionu. Spolujezdec při nárazu vypadl z auta a utrpěl velmi vážná zranění; vrtulník ho přepravil do vojenské nemocnice ve Střešovicích. Zraněni byli i čtyři další lidé, kteří zůstali uvězněni ve vraku dodávky; z nich byl v nejvážnějším stavu řidič, kterého záchranáři odvezli do motolské nemocnice. Šoférovi kamionu se nic nestalo. Právě on byl tím, kdo pět minut po sedmé hodině přivolal pomoc.

V Nuslích radnice otevřela komunitní zahradu

Praha /FOTOGALERIE/ - Již třetí prostor pro zahradnické vyžití vybudovala Praha 4. Zanedbaný vnitroblok na rohu Ctiradovy a Mečislavovy ulice se během dvou dnů proměnil v místo, které může využívat kdokoliv z místní komunity. Přípravné práce probíhaly v úterý a ve středu v podvečer byla zahrádka již oficiálně otevřena. Na vzniku se podílela společnost Kokoza, která se zabývá mimo jiné propagací kompostování a pěstování ve městě.

Z ulic Prahy bylo odstraněno 44 vraků, lidé jich nahlásili 1256

Praha /TABULKA/ - Správa služeb hlavního města (SSHMP) v letošním roce označila v ulicích Prahy celkem 227 odstavených aut jako vraky, z toho 44 jich nechala zlikvidovat. Loni za stejné období bylo označeno za vrak 594 vozů. Ve středu to sdělil provozní náměstek ředitele SSHMP Libor Kousal. Přestože počet vraků celkově klesl, některé z radnic jejich počet stále trápí. Problémem zůstávají například na Jižním Městě.

V Praze 4 na Novodvorské by mohl stát až šestnáctipatrový dům

Praha - Na Novodvorské ulici v Praze 4 by mohl vyrůst až šestnáctipatrový bytový dům. Vyplývá to z dokumentace zařazené do systému EIA, která posuzuje vliv stavby na životní prostředí. Dům má mít také tři podzemní podlaží a přes 500 parkovacích míst. Na pozemku nyní stojí parkovací dům, který bude demolován. Výstavbu podle dokumentace oznámila firma Hercesa.

AKTUALIZOVÁNO

Proti prodeji bytů ČEZ v Písnici demonstrovalo asi 400 lidí

Praha/FOTOGALERIE/ - Úterní demonstrace proti prodeji bytů ČEZ na pražském sídlišti Písnice se podle odhadu médií zúčastnilo asi 400 lidí. Pořadatelem akce je občanské sdružení Moje Písnice, které se obává, že bytový fond převezmou spekulanti. Sdružení proto chce, aby prodej byl pozastaven a byty nabídnuty nájemníkům za zvýhodněnou cenu.

KRIMI MIX: Pijící řidič zůstal po nárazu sedět u auta

Praha /VIDEO,FOTOGALERIE/ - Řídil jsem já – a narazil jsem do betonu. Tohle se o víkendu dozvěděli strážníci z Prahy 4 od 34letého muže, kterého za soumraku našli v nuselské části Bělehradské ulice.

Hledá se muž se zarudlou tváří

Praha - S žádostí o pomoc při pátrání se v úterý obrátili na veřejnost kriminalisté IV. obvodu pražské policie, pátrající prvním dnem po 61letém Antonínu Š., který má omezenou svéprávnost. Právě v souvislosti s tím byl viděn naposledy – 25. července na radnici Prahy 12. kde mu opatrovnice vydala část peněz. Pak se jeho stopa ztrácí.

Obyvatelé Braníku mají komunitní zahradu

Praha - Zahradu Zebra vytvořili na zanedbaném pozemku tři aktivní občané Prahy 4 před třemi lety. Od té doby se spolek zahradníků rozrostl a s nimi i život na zahrádce. Nad kostelem svatého Prokopa vznikla před třemi lety komunitní zahrada. Na založení se podílelo několik málo obyvatel Braníku. S pomocí různorodých sdružení vdechli život do zanedbaného prostoru.

Práce v tunelech uzavřely Pražský okruh

Praha – Uzavírka části Pražského okruhu komplikuje po oba víkendové dny jízdu v metropoli. Od sobotního poledne je na dálnici D0 na 24 hodin neprůjezdný úsek od exitu 3 (Vestec) po exit 15 (Lochkov).

Celníci objevili v Sapě padělky značkových bot za 75 milionů

Praha /FOTOGALERIE/ - Celníci zajistili v tržnici Sapa na pražské Libuši téměř 15 tisíc párů padělaných bot značky Adidas. V případě, že by se tato sportovní obuv dostala do prodeje, škoda způsobená majiteli ochranné známky by byla více než 75 milionů korun, informovala ve středu mluvčí pražských celníků Ivana Kurková.

Před 110 lety se v Ondřejově konalo první pozorování vesmíru

Praha- Před 110 lety, 1. srpna 1906, se v hvězdárně v Ondřejově konalo první pozorování vesmírných těles. První pozorování noční oblohy na vrchu Manda je zapsáno v pozorovacím deníku profesora astronomie na pražské univerzitě Vojtěcha Šafaříka. Připojeny k němu jsou výsledky pozorování a výpočty průchodů hvězd místním poledníkem.

Praha 4 chce zřídit novou cyklostezku přes Branický most

Praha - Radnice Prahy 4 chce rozšířit síť cyklostezek přes Branický most. Na tzv. mostu Inteligence v současné době trasa chybí a lidé po něm mohou pouze přecházet pěšky. Uvedl to starosta Prahy 4 Petr Štěpánek (SZ/Trojkoalice). Radnice společně s Klubem českých turistů otevřela novou pěší turistickou trasu od Branického mostu přes les v Hodkovičkách.

Provinění řidiči přiznali ještě před testem

Praha /VIDEO/ - Stejný čas, podobné situace, jen dvě různá místa. Ve čtvrtek dvě hodiny po půlnoci odhalili pražští strážníci dva řidiče pod vlivem návykových látek: jeden měl upito, druhý má nálepku konzumenta drog. Nejprve na sebe na Vinohradech upozornil hlídku z Prahy 2 řidič, který se Americkou ulicí hnal velkou rychlostí – a navíc mu nesvítilo levé zadní světlo. Když ho hlídka zastavila v Budečské ulici, byl 37letý muž podezřelý svou roztěkaností.

Pražská TSK otevře novou nájezdovou rampu na magistrálu v Praze 4

Praha - Nová nájezdová rampa z Vyskočilovy ulice na pražskou magistrálu bude otevřena v pátek 29. července 2016, sdělila mluvčí technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. TSK původně plánovala otevření nájezdové rampy až v září. Nový nájezd umožní řidičům přijíždějícím ze směru od Michle a okolí najet na magistrálu ve směru z Prahy. Náklady na stavbu byly přes 10 milionů korun.

Branické divadlo bude mít v nájmu na tři roky společnost principála Čížkovského

Praha - Vedení Prahy 4 vybralo nájemce Branického divadla. Tím se stane od letošního podzimu BCD CZ principála Václava Čížkovského. Ve čtvrtek to sdělil mluvčí radnice Jiří Bigas. Divadelní společnost získala budovou do pronájmu na tři roky s opcí na další tři roky. Branické divadlo bylo kvůli rekonstrukci několik let zavřeno. Praha 4 následně dvakrát neúspěšně hledala nájemce.

Soud vrátil žalobcům kauzu údajně nevýhodných pronájmů billboardů

Praha - Obvodní soud pro Prahu 4 vrátil státním zástupcům k došetření obžalobu z údajně nevýhodného pronajmu reklamních ploch dálnic a rychlostních silnic na dva bývalé čelní představitele Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Žalobci proti rozhodnutí zřejmě podali stížnost, kterou se bude zabývat pražský městský soud. Vyplývá to z justiční databáze Infosoud.

Praha 4 má novou turistickou trasu, měří 4,9 kilometru

Praha/FOTOGALERIE/ - Praha 4 ve středu otevřela novou turistickou trasu, která vede od Branického mostu přes les v Hodkovičkách do Modřanské rokle. Novinářům to řekl starosta Petr Štepánek (SZ/Trojkoalice). Trasa měří 4,9 kilometru a vede převážně lesy a lesoparky na území čtvrté městské části. Trasa podle Klubu českých turistů (KČT) propojí sídliště na jihu Prahy například s Karlštejnskem.

Ve věznici domalovali Leonarda

Praha - Netradiční výzdoby se dočkala kaple ve vazební věznici v pražské Ruzyni. Jednu z jejích stěn nově zdobí rozměrná – a podle slov kaplana Radomíra Kuchaře velmi působivá – reprodukce proslulého nástěnného malby Poslední večeře Páně od Leonarda da Vinci, jehož originálem z konce 15. století se pyšní milánský kostel Santa Maria delle Grazie.

Mezi Staroměstskou a Čechovým mostem nepojedou tramvaje

Praha - Provoz tramvají bude v Praze přerušen v úseku mezi Staroměstskou a Čechovým mostem. Důvodem je oprava tramvajové trati. V pondělí to sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman. Výluka se uskuteční od středy 27. července od 00.30 do soboty 6. srpna 2016 do 00:30. Náhradní doprava nebude zavedena, tramvaje pojedou po objízdné trase.

Za kubismem jedině pod Vyšehrad

Praha /INFOGRAFIKA/ - Pražský deník vám přináší vycházky Prahy Neznámé. Vydáme se do méně známých, ale zato neméně zajímavých zákoutí metropole. Tentokrát zavítáme na Rašínovo nábřeží a prozkoumáme vily pod Vyšehradem. Ten byl od 15. do 19. století samostatným městem. Největší zajímavostí je ovšem zdejší architektura z počátku 20. století. Kubistické vily se totiž dají nalézt pouze v Česku.

Satoranský se před odchodem do NBA uspořádá dětský kemp

Praha - Čtvrtý český basketbalista v NBA Tomáš Satoranský bude ještě před odletem do zámoří předávat své zkušenosti nové generaci hráčů. Rozehrávač Washingtonu Wizards uspořádá 27. až 29. srpna v Praze na Folimance kemp pro děti.

Voda na Šeberáku obsahuje sinice, ostatní koupaliště jsou čistá

Praha - Voda v rybníku Šeberák podle zjištění hygieniků obsahuje sinice. Ostatní pražská koupaliště jsou čistá, Džbán a Hostivař mají vodu méně průhlednou. Ve zbylých třech fungujících koupalištích je voda kvalitní. Vyplývá to z výsledků měření, která pražští hygienici pravidelně zveřejňují na svých internetových stránkách.

OBRAZEM: Z dětí se ve Žlutých lázních stávají zkušení cyklisté

Praha /FOTOGALERIE/ - Cyklistika je nejoblíbenějším a nejčastěji provozovaným sportem u nás. U dospělých jako u dětí. Je proto nutné, aby se i ti nejmenší naučili vyhýbat kolizím. Právě o to se snaží osvětová akce ve Žlutých lázních s názvem Bezpečně na kole. Pod dohledem zkušených instruktorů se děti učí kritické situace předvídat, zvládat a umět je správně vyřešit.

Podolské centrum zachránilo operací v děloze už 102 dětí

Praha - Operací v děloze zachránili lékaři Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí už 102 dětí. Centrum fetální medicíny, které bylo otevřeno v roce 2012, se jediné v zemi věnuje péči o nenarozená jednovaječná dvojčata. 

Pražské Kongresové centrum uvede slavný muzikál West Side Story

Praha - V Kongresovém centru se příští rok ve dnech 23. až 26. března představí broadwayská produkce slavného muzikálu West Side Story. V čele orchestru bude stát dirigent, pianista, hudební režisér Donald Chan. Příběh zakázané lásky na motivy Romea a Julie zasazený do ulic západního New Yorku v roce 2017 oslaví 60 let od své premiéry. V pondělí o tom za pořadatele informovala Vlaďka Zahradníková.

Policisté hledají podezřelého z pokusu o vraždu v Michli

Praha - Pražští policisté hledají dvaašedesátiletého Dušana Kubičku původem ze Slovenska, kterého podezírají z pokusu o vraždu jeho partnerky. Konflikt se odehrál v pátek odpoledne v neobydleném domě v Michelské ulici. Padesátiletá žena utrpěla bodnořezná poranění, se kterými musela být převezena do nemocnice, muže už kriminalisté na místě činu nezastihli.

KRIMI MIX: Hasiči zachraňovali lidi z hořícího paneláku

Praha /FOTOGALERIE/ - Osm dospělých a dvě děti zachraňovali ve čtvrtek večer pražští hasiči. Za pomoci vyváděcích masek je vyváděli a vynášeli z jedenáctipo­dlažního sídlištního paneláku na Chodově. Do domu ve Zlešické ulici, kde hořelo v kuchyni bytu a přilehlém pokoji v šestém patře, byly požární jednotky přivolány čtyři minuty po 18. hodině. Kouř, který citelně poznamenal fasádu, ohrožoval lidi v horních patrech.

KRÁTCE: Metropoli navštíví rodiny z východu Ukrajiny

Praha - Čtvrtá městská část se zapojila do projektu s názvem Prázdniny pro děti z Ukrajiny. Jeho cílem je pomoci dětem z rodin postižených ukrajinským válečným konfliktem.

Chodovská tvrz: Svěcený i Maciuchová

Praha - Podmanivá hudba Bacha a Vivaldiho. Právě ta v úterý večer odstartuje 13. ročník letního hudebního festivalu Tóny Chodovské tvrze. Přehlídka, během níž mimo jiné vystoupí houslový virtuóz Jaroslav Svěcený, pěvkyně Soňa Červená, nebo Hana Maciuchová, bude probíhat až do 20. července.

Projděte se nejstarším sídlištěm

Praha /INFOGRAFIKA/ - Pražský deník vám přináší vycházky Prahy Neznámé. Vydáme se po méně známých, ale zato neméně zajímavých zákoutích metropole. A začínáme Zelenou liškou. 

Přístavba Jedličkova ústavu je v ohrožení?

Praha - V prostorách Jedličkova ústavu na Vyšehradě měla v dalších letech vyrůst nová budova. Ta by zahrnovala kromě prostoru pro výuku i kulturní sál a nahrávací studio. Její cena se však vyšplhala na 230 milionů, což je proti odhadům více než dvojnásobek. Projekt je tak ohrožen.

Přestavba Jedličkova ústavu na Vyšehradě vyjde na 230 milionů

Praha - Nová stavba v rámci Jedličkova ústavu na Vyšehradě vyjde na 230 milionů korun. Původní odhady se pohybovaly kolem 80 milionů korun. Radní projekt posoudí a zváží, zda takovou sumu investovat, řekla v rozhovoru radní pro školství Irena Ropková (ČSSD). Vzniknout má moderní nahrávací studio, sál a zkušebna. V hudebních prostorách budou mimo jiné zkoušet handicapovaní muzikanti ze skupiny The Tap Tap, kteří mají nyní k dispozici nevyhovující prostory.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT