VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 4

V Praze začínají platit změny v rámci autobusů veřejné dopravy

Praha - V pražské MHD začínají v sobotu platit změny v rámci autobusové dopravy. Praha společně s organizací Ropid, která plánuje pražskou MHD, zavede osm nových autobusových linek, další změní trasy. Ze 115 městských linek jich změní trasu zhruba dvě desítky a pět linek bude zrušeno. Změny se týkají převážně jihovýchodu a severovýchodu města. Praha s Ropid letos v srpnu již změnily část tramvajových linek.

Kongresové centrum Praha od října vede Roman Ray Straub

Praha - Novým generálním ředitelem Kongresového centra Praha byl 1. října jmenován Roman Ray Straub (50). Ve funkci střídá Petra Veselého, který KCP vedl od loňska zároveň s hotelem Holiday Inn, jenž je součástí kongresového centra. Ve čtvrtek to oznámil manažer komunikace KCP Vratislav Outlý. Většinovým vlastníkem největšího kongresového centra v Česku je stát, Praha vlastní 45,65 procenta.

Pražané, těšte se na nová koupaliště

Praha - Obyvatelé metropole se do dvou let dočkají nového odpočinkového místa. Poblíž Divoké Šárky se otevře přírodní koupaliště s parkem i sportovním areálem. Nová zeleň vyroste i jinde v Praze. Magistrát na ni přispěje 85 milionů korun.

Nejslavnější Evropský cirkus HUMBERTO se vrací do Prahy!

Praha - Drezúra slonů i skvělé výkony umělců to jsou největší taháky nového programu cirkusu Humberto, který dorazí do Pražské Krče.

Seniorku srazil služební vůz policie

Praha - Těžké zranění utrpěla 65letá chodkyně, s níž se ve středu večer střetl na pražském Chodově služební vůz policie. K vážné dopravní nehodě došlo krátce před půl osmou večer v křižovatce ulic Ke Stáčírně a Donovalská. Za jakých okolností se vůz v barvách policie střetl se seniorkou přecházející vozovku, policisté dále zkoumají.

OBRAZEM: Veteráni se setkali ve Žlutých lázních

Praha/FOTOGALERIE/ - V sobotu se sjelo na 150 automobilů do Žlutých lázní u Vltavy, kde startoval 9.ročník setkání historických vozidel Pražská noblesa 2016. Dopoledne i odpoledne vozy projížděly Jeremenkovou ulicí, aby se nakonec v celé své kráse předvedly návštěvníkům v cíli soutěže ve Freestyle parku v Modřanech. 

Školák tátovi asi někam ujel

Praha -  S naléhavou žádostí o pomoc při pátrání se v pátek pozdě večer obrátili na veřejnost pražští kriminalisté. Pátrají po 10letém autistovi; po chlapci z Modřan, který trpí mírnější poruchou autistického spektra, připomněla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. „Naposled byl viděn krátce po 17. hodině v místě přechodného bydliště v Daškově ulici. Zde se v nestřeženém okamžiku ztratil svému otci a odešel neznámo kam," konstatovala Zoulová.

Varga šokoval Arkády. Činili se i ostatní Češi

Praha /FOTOGALERIE/ - Skvělá podívaná. Uprostřed obchodního centra Arkády Pankrác, v místech kde obvykle vyvěrá fontána, vyrostlo na jediné odpoledne pódium. Zápasníci pořádali soutěžní exhibici. Ukázali legendy a naděje, nechyběla olympionička ani výsledková senzace.

Oprava Branické ulice v Praze 4 vyjde na 90 milionů korun

Praha - Rekonstrukce Branické ulice v Praze 4 vyjde na 90 milionů korun. Protihluková opatření budou město stát dalších 30 milionů. Vyplývá to z materiálu, který schválili pražští radní. V rámci akce bude opravena vozovka, chodníky a bude vyměněno veřejné osvětlení. Opraven bude úsek ulice mezi křižovatkami s ulicemi Ke Krči a Nad Strouhou. Nyní úředníci řeší územní a stavební povolení.

Na lovení člunu z vody byl jeřáb krátký

Praha/FOTOGALERIE/ - Přes čtyři desítky už se od počátku roku překulil počet zásahů potápěčů z hasičské stanice v pražských Modřanech, kteří zasahují u rozmanitých malérů nejenom na území metropole a ve středních Čechách, ale i v přilehlých oblastech sousedních krajů. V úterý byli půl druhé hodiny před polednem přivoláni k Vltavě u Strakonické ulice, kde se do řeky potopil malý sportovní člun.

Arkády patří zápasu. Představí se Hanzlíčková i Szabó

Praha - Pět soubojů špičkových českých zápasníků, včetně olympioničky Adély Hanzlíč- kové, se zástupci Maďarska a Polska. K tomu vystoupení nadějí či reprezentantů minulosti. Takové menu v úterý nabízí svým návštěvníkům obchodní centrum Arkády Pankrác.

Před týdnem utekla školačka z ústavu

Praha - Už celý týden, od pondělí 19. září, postrádají v diagnostickém ústavu v pražské Krči 12letou školačku. „Toho dne ji vychovatelé naposledy viděli v odpoledních hodinách," poznamenal v pondělí Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie. Natálie H., která vypadá spíš na 15 let, podle Hulanových slov utekla už opakovaně.

Zájem o zahrádky je v Praze obrovský

Praha /INFOGRAFIKA/ - V metropoli by mohly vzniknout nové zahrádkářské kolonie. Chce to magistrát i soukromníci. Zahrádkářské kolonie mají v Praze dlouhou tradici, zahrádkářů však ubývá a často musí bojovat, aby mohli na svých pozemcích zůstat.

K pohřešované volejte policii

Praha - Může být nebezpečná sobě i svému okolí. Těmito slovy v pátek Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie prezentoval 28letou ženu, po níž policisté naléhavě pátrají. „Zmizela už minulý čtvrtek, její pohřešování ale opatrovník oznámil až po více než týdnu," konstatoval Hulan.

Veterináři zajistili v nelegálním skladě v Sapě 35 tun potravin

Praha - Veterináři a policie zajistili v nelegálním skladu v pražské tržnici Sapa přes 35 tun zmrazeného drůbežího masa, ryb a plodů moře. Provozovateli za nepovolené skladování živočišných produktů hrozí až milionová pokuta. V pátek o tom informoval mluvčí Státní veterinární správy ČR (SVS) Petr Pejchal. Letos veterináři Sapu kontrolovali osmkrát a udělili pokuty za skoro 200 tisíc korun.

Obrazem: Podolská vodárna opět dává vodu Pražanům

Praha /FOTOGALERIE/ -  Obyvatelé metropole si po mnoha letech opět pochutnají na vodě z Vltavy. Pražské vodovody a kanalizace (PVK) na začátku týdne totiž zprovoznily Podolskou vodárnu. Ta pouští do kohoutků vodu z Vltavy a slouží hlavně jako záložní zdroj. Důvodem spuštění je plánovaná oprava přivaděče pitné vody z Želivky od 25. do 28. září.

Pražské Vodovody a kanalizace uvedly do provozu Podolskou vodárnu

Praha - Pražské vodovody a kanalizace (PVK) uvedly do provozu Podolskou vodárnu, která slouží především jako záložní zdroj pitné vody. Důvodem je plánovaná oprava přivaděče pitné vody z výrobny vody Želivka od 25. až 28. září. Novinářům to ve čtvrtek řekl mluvčí PVK Tomáš Mrázek. Naposledy byla Podolská vodárna v plném provozu v roce 2011. V běžném roce PVK vodárnu jen několikrát zkušebně spustí.

V Ondřejově jednají evropští vědci o výzkumu exoplanet

Praha - V astronomickém středisku ve středočeském Ondřejově jednají vědci z Německa, Česka, Slovenska a Rakouska o nejmodernějším výzkumu exoplanet, tedy těch, které nepatří do Sluneční soustavy. Ve středu a ve čtvrtek zde uspořádají i workshop o budoucnosti a rozvoji Perkova dalekohledu – největšího dalekohledu v České republice s průměrem zrcadlového objektivu dva metry. Ve středu o tom informoval mluvčí Astronomického ústavu Akademie věd ČR Pavel Suchan.

Strážníci nachytali ženy, které řídit neměly

Praha - Jedna žena řídila bez průkazu, druhá o řidičák podle všeho přijde, protože nadýchala přes dvě promile alkoholu. Tak se jeví dva aktuální případy hříšnic za volantem, o jejichž odhalení v úterý informoval Jan Čihák z centrály pražských strážníků.

KRÁTCE: Jak by měla vypadat Krč?

Praha - Návrhy metra D vzbuzují vášně. Jak by měla vypadat stanice Nemocnice Krč místní občané příliš neovlivní, jak by ale mohl vyhlížet prostor nad ní, už ovlivnit mohou. A to v diskusi, kterou uspořádalo vedení Prahy 4 na příští středu.

OBRAZEM: Děti si prohlédly zbraně i sanitky

Praha /FOTOGALERIE/ - Park na Pankráci se ve čtvrtek hemžil policisty, záchranáři a příslušníky vězeňské služby. Městská část uspořádala Den s integrovaným záchranným systémem. Od devíti do čtyř se tak kdokoliv mohl podívat do interiéru vězeňského autobusu či do obrovské sanitky Golem. Součástí programu byly ukázky první pomoci i možnost zastřílet si ze samopalu. Den ukončilo exhibiční vystoupení vojáků čestné stráže, kteří předvedli umění práce se zbraní.

Autu na srázu hrozil pád do Vltavy

Praha /FOTOGALERIE/ – V pořádku jsou řidička i vůz; vše dobře dopadlo. To mohli konstatovat pražští hasiči, kteří na Podolském nábřeží zaznamenali příběh se šťastným koncem. Ve čtvrtek si je tři minuty po třetí odpoledne přivolala na pomoc řidička volva, která se dostala do potíží: když se svým autem couvala na úzké silnici, sjela z prudkého srázu. To telefonu říkala, že se bojí vystoupit – a hrozí, že skončí ve Vltavě.

Památku zastřeleného kolegy uctili na hřišti střelci gólů

Praha /FOTOGALERIE/ - Nejen u pomníčku v areálu pohotovostní motorizované jednotky, ale po dva dny také na fotbalovém trávníku vzpomínali pražští policisté na kolegu Michala Braniše, který byl 17. července 1997 zastřelen při zákroku proti nebezpečnému pachateli v tramvaji v Nuslích. Na jeho počest se již tradičně v Praze koná fotbalový turnaj, kterého se účastní týmy složené z policistů sloužících v prvosledových jednotkách vysílaných na místa mimořádných událostí; letos se uskutečnil již 19. ročník memoriálu.

Pomoc lidem, nebo jen výtah do politiky?

Praha - Urychlete dostavbu Pražského okruhu. Heslo, se kterým ve středu desítky lidí zablokovaly vytíženou Spořilovskou spojku. Jednomu ze spoluorganizátorů blokády však téma slouží také jako předvolební kampaň. Kandiduje totiž do Senátu.

Protestní pochod zablokoval vytíženou Spořilovskou v Praze 4

Praha /FOTOGALERIE/ - Zástupci občanských sdružení Stop Kamionům-Iniciativa za dostavbu Pražského okruhu a SOS Spořilov ve středu společně s obyvateli Prahy 4 asi na půl hodiny zablokovali protestním pochodem vytíženou Spořilovskou ulici v Praze 4. Důvodem je snaha upozornit na chybějící část Pražského okruhu mezi D1 a D11 a zhoršené životní podmínky na Spořilově. Akce se zúčastnilo několik desítek lidí a obešla se bez incidentů. Na bezpečnost dohlížela policie, která postupně zcela zastavila dopravu.

Praha 4 hospodařila v prvním pololetí s přebytkem 56,1 milionu korun

Praha - Hospodaření radnice Prahy 4 skončilo v prvním pololetí letošního roku přebytkem zhruba 56,5 milionu korun. Loni za stejné období byla radnice ve schodku několik desítek milionů. Výsledek hospodaření dnes projednali zastupitelé městské části, kritizovala ho opozice, která jej označila za „děsné vysvědčení". Přebytek způsobilo zejména nízké čerpání investic.

Praha 4 udělila čestná občanství Zagorové a Žáčkovi

Praha - Radnice Prahy 4 ve středu udělila čestná občanství pěti osobnostem. Mezi vyznamenanými jsou například zpěvačka Hana Zagorová nebo básník Jiří Žáček. Udělení čestného občanství dnes schválili zastupitelé městské části. Způsob udělení občanství kritizovali v hodinu a půl dlouhé diskusi opoziční zastupitelé, podle kterých byl projednávaný materiál radnicí špatně připraven a vytkli také výběr laureátů.

Okradl spáče na zastávce, pak chtěl peníze

Praha - Dvaatřicetiletého muže, který je podezřelý, že ukradl mobilní telefon, který se pak vlastníkovi snažil prodat zpět, dopadli kriminalisté IV. pražského obvodu. Šlo o úspěch detektivů ze speciálního týmu Lovec, kteří se mimo jiná zabývají odhalováním kapesních zlodějů, připomněl Jan Daněk z ředitelství pražské policie.

Občanská sdružení plánují blokádu vytížené Spořilovské v Praze 4

Praha - Zástupci občanských sdružení Stop Kamionům-Iniciativa za dostavbu Pražského okruhu a SOS Spořilov dnes plánují protestní pochod po vytížené Spořilovské spojce na Praze 4. Pochod má začít u nájezdu ze Senohrabské ulice, protestující chtějí dojít k nájezdu z ulice Na Chodovci.

Proti prodeji sídliště v Písnici protestovalo přes 300 lidí

Praha - Proti prodeji bytů na pražském sídlišti Písnice patřících energetické společností ČEZ v pondělí před úřadem vlády protestovalo podle odhadů policie přes 300 lidí. Demonstrující nájemníci bytů se obávají, že bytový fond ČEZ prodá spekulantům. Požadují proto zastavení prodeje a chtějí, aby byty byly nabídnuty nájemníkům, což společnost podle občanského sdružení Moje Písnice obyvatelům dlouhodobě slibovala.

Před Úřadem vlády bude demonstrace proti prodeji bytů v Písnici

Praha - Před Úřadem vlády se v pondělí večer sejdou členové a příznivci občanského sdružení Moje Písnice. Chtějí dát premiérovi a ministrům najevo, že nesouhlasí s prodejem zhruba 800 bytů na pražském sídlišti Písnice, které jsou v současné době majetkem energetické společnosti ČEZ. Média v neděli o konání akce informoval mluvčí Moje Písnice Ondřej Václavík.

OBRAZEM: Sportovní festival pro děti - Sporťáček 2016

Praha/FOTOGALERIE/ - Ve sportovním areálu Hamr v Praze Braníku v sobotu proběhl 6.ročník největšího náborového festivalu pro mládež u nás. Děti si zde pod dohledem slavných sportovců mohly vyzkoušet co je baví. Tenis, míčové sporty, ale i motokáry nabo lakros.

Komanda osvobodila rukojmí z tramvaje

Praha /FOTOGALERIE/ - Vypořádat se s šesticí ozbrojených teroristů a osvobodit tři desítky rukojmích držených v tramvaji se zakrytými okny se ve středu odpoledne v rámci cvičení podařilo v Praze příslušníkům policejních zásahových jednotek a Útvaru rychlého nasazení. Dějištěm nácviku rázného zákroku, provedeného ve spolupráci policistů z různých útvarů, se stala tramvajová smyčka před nádražím v Braníku.

Muž s nožem hrozil svému okolí

Praha /VIDEO/ -  Vypjaté momenty zklidňovali strážníci z Prahy 4 na nuselském náměstí Bratří Synků. Motorizovaná hlídka si tam v pondělí ráno všimla potyčky skupiny osob, v níž byl k nepřehlédnutí muž třímající nůž. Ve chvíli, kdy strážníci přiběhli, sice kudlu schoval do kapsy – stále si ale na ní držel ruku.

Potkejte legendy na Vyšehradě

Praha /INFOGRAFIKA/ - Pražský deník vám přináší vycházky Prahy Neznámé. V pondělí se s námi můžete vydat za kdysi žijícími i bájnými legendami, které jsou spojeny s Vyšehradem. Vyšehrad, skála nad řekou se siluetou věží, v současnosti stojí ve stínu Pražského hradu. Přesto má z hlediska historie své pevné místo. Navíc nejstarší sídlo českých knížat nabízí unikátní výhledy na Prahu a areál v sobě skrývá řadu architektonických unikátů.

Letní divadelní festivaly pod širým nebem provázel zájem diváků

Letní divadelní festivaly pod širým nebem trhaly letos rekordy. Bylo tomu tak i díky přízni počasí, které umožnilo připravené inscenace dohrát až do konce. Vyplývá to z vyjádření organizátorů. 

Střet autobusů se obešel bez zranění

Praha - Černé dopoledne měly v pátek v Praze autobusy. V kalendáři sice není nešťastná třináctka, ale bouralo jich hned několik. Naštěstí se havárie obešly bez zranění.

OBRAZEM: Nemoc chlapci nezabránila splnit si sen

Praha /FOTOGALERIE/ - Jedenáctiletý Libor Svoboda odkázaný od svých dvou let na umělou parentární výživu si splnil sen. Protože nemůže jezdit na kole, dostal včera na Chodově od Skupiny B. Braun šlapací auto Ferrari za 50 tisíc korun. „Je naprosto super. Jezdí skvěle. Myslím, že mám nejlepší auto ze všech kamarádů. Už se těším, až jim ho ukážu a oni se také svezou," reagoval bezprostředně po první jízdě Libor.

Bez placení chtěla žena odnést 74 past po stokoruně

Praha - Hodně svérázné představy týkající se starosti o dentální hygienu měla zřejmě žena, kterou pracovník bezpečností služby marketu v ulici V Štíhlách u sídliště v pražské Krči zadržel ve chvíli, kdy se pokoušela odnést bez placení 74 zubních past.

Zanedbané psy majitel opustil. Skončí před soudem?

Praha /FOTOGALERIE/ - Dva podvyživené psy někdo uvázal ke stromu. Kdo to byl? To je otázka, na kterou od úterý 23. srpna hledají odpověď kriminalisté IV. obvodu pražské policie. Zatím neznámý člověk je přivázal na volně přístupném neudržovaném pozemku v Praze 4 poblíž křižovatky ulic Na Knížce a Nad Šauerovými sady, připomněl ve středu Jan Daněk z ředitelství pražské policie. „Jednalo se pravděpodobně a amerického staforda a dospělou fenu zřejmě německého ovčáka," konstatoval.

Auto nedopatřením zajelo až do prodejny

Praha - Velmi neobvyklou dopravní nehodu řeší od pátečního odpoledne pražští policisté. V ulici V Štíhlách u krčského sídliště způsobilo půlmilionovou škodu auto, které před 14. hodinou projelo posuvnými dveřmi supermarketu; naštěstí se nikomu nezúčastněnému nic nestalo.

Muž s flobertkou ohrožoval návštěvníky bazénu v Podolí. Chytli ho plavčíci

Praha - Krátce před půl devátou večer přijali policisté oznámení o ozbrojeném muži, který vyděsil zaměstnance a návštěvníky areálu plaveckého stadionu v Podolí. Na místo vyrazilo hned několik hlídek. Ozbrojence ale ještě před příjezdem policie zadrželi plavčíci. O události informovala pražská policie na svém webu.    

Houbařit je možné i v Praze, najít se zde dají i mykologické rarity

Praha /INFOGRAFIKA/ - Houbařská sezona v Praze by mohla začít podle mykologů s pořádnými dešti v průběhu září. Mykologové doporučují Chuchelský háj či Šárecké údolí. Mykologové se jednoznačně shodují. Ve všech lesích v Praze se houby dají nalézt. Jediným problémem současných dnů je sucho. Vášniví sběrači hub musí proto počkat na větší deště. „Sezona hub by mohla přijít v září, jak je tomu každým rokem," říká předseda Spolku čelákovických houbařů Vladimír Štibinger.

Za znásilnění ženy v pražské Krči uložil soud muži 7,5 roku

Praha - Roman Gurgulovych, který podle obžaloby znásilnil v prosinci 2014 ženu v pražské Krči, půjde na 7,5 roku do vězení. Muž byl dříve odsouzen také za dva pokusy o znásilnění, původní pětiletý trest soud zahrnul do trestu, který byl v úterý uložen. Gurgulovych má být i vyhoštěn z republiky a musí podstoupit sexuologickou léčbu. Proti rozsudku se neodvolal ani obžalovaný, ani státní zástupkyně, verdikt je proto pravomocný.

Policie pátrá po mužích podezřelých ze znásilnění a krádeže

Praha - Policisté pátrají po dvou mužích, kteří na začátku června v Praze 4 údajně znásilnili a okradli čtyřiatřicetiletou ženu. Hrozí jim až desetileté vězení. Kriminalisté žádají o pomoc při pátrání veřejnost. V úterý o tom informoval mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Praha pošle nemocnicím 1,5 milionu korun za péči o bezdomovce

Praha - Hlavní město pošle nemocnicím 1,5 milionu korun za péči o bezdomovce v loňském roce. Nejvíc jich hospitalizovali v Krči a ambulantně ošetřili Na Bulovce. Vyplývá to z dokumentu, který projednali pražští radní. V Praze je asi 4000 bezdomovců, kromě nemocnic jim zdravotní péči poskytují neziskové organizace a městské centrum sociálních služeb.

Zdravotní péče stále v krizi. Pražská zařízení lapají personál

Praha - Nemocnice v Krči má nedostatek sester. Kvůli tomu vedení ruší řadu lůžek. Tento problém trápí 
i další nemocnice v hlavním městě. Zájemců o práci je stále málo, i přes navýšení platů a další benefity. V rámci zaměstnání mají zdravotníci zaručeno mnoho výhod. Thomayerova nemocnice nabízí podporu celoživotního vzdělávání, semináře a kurzy centra vzdělání v areálu zdarma. „Zaměstnancům poskytneme i rekreační zařízení, příspěvek na závodní stravování v blízkosti práce. Pro mimopražské pracovníky máme i možnost ubytování," říká Libuše Pešlová z Odboru vnitřní komunikace.

Praha 4 vloží do úprav a oprav dětských hřišť 1,5 milionu Kč

Praha - Radnice Prahy 4 vloží do úprav a oprav dětských hřišť 1,5 milionu korun. V pátek sdělil mluvčí radnice Jiří Bigas. Peníze půjdou jak na opravy, tak na nákup a osazení nového vybavení. V současné době městská část spravuje 132 areálů s dětskými hřišti, fitness parky či venkovními sportovišti.

Na dni první pomoci lze zkusit masáž srdce či záchranu tonoucího

Praha - Masáž srdce či zástavu krvácení si mohou vyzkoušet návštěvníci Žlutých lázní na třetím ročníku Dne první pomoci, který se zde koná v sobotu od 10.00 do 17.00. Na břehu Vltavy také budou svědky záchrany tonoucího a ukázek práce záchranářů. Záchranu pomocí lana či kruhu si budou moci vyzkoušet pod vedením odborníků.

Nehoda na Chodově paralyzovala jihovýchod Prahy

Praha - Pěti zraněným lidem pomáhali ve čtvrtek ráno pražští záchranáři po nehodě dodávky, která v oblasti Chodova, na vjezdu do metropole po dálnici D1, najela zezadu do kamionu. Spolujezdec při nárazu vypadl z auta a utrpěl velmi vážná zranění; vrtulník ho přepravil do vojenské nemocnice ve Střešovicích. Zraněni byli i čtyři další lidé, kteří zůstali uvězněni ve vraku dodávky; z nich byl v nejvážnějším stavu řidič, kterého záchranáři odvezli do motolské nemocnice. Šoférovi kamionu se nic nestalo. Právě on byl tím, kdo pět minut po sedmé hodině přivolal pomoc.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT