VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 4

Policie uzavřela Jižní spojku v Praze a prověřila téměř 1300 aut

Praha - Policisté v pátek večer uzavřeli jednu z nejvytíženějších silnic v Praze, Jižní spojku u Barrandovského mostu, kvůli kontrole řidičů. Při prověrce téměř 1.300 aut odhalili více než sto přestupků a sedm řidičů pod vlivem alkoholu či drog. Na policejním webu to v sobotu oznámil mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Po Barrandovském mostě projede denně až 140 tisíc vozidel.

Tramvaje se do pražských Nuslí a Michle vrátí až 30. listopadu

Praha - Tramvaje se do pražských ulic Nuselská a U Plynárny vrátí až 30. listopadu 2016. Důvodem je havárie vody na křižovatce ulic U Plynárny a U Botiče. Novinářům to v sobotu sdělil mluvčí pražského dopravního podniku Jiří Štábl. Provoz tramvají byl na trati kvůli její rekonstrukci zastaven od května, tramvaje tam opět vyjely zkušebně v pátek a s cestujícími měly původně začít jezdit právě v sobotu. Havárie vody ale obnovení provozu odsouvá.

Pražské odborné školy se představí na přehlídce Schola Pragensis

Praha - Pražská učiliště, střední odborné školy a vyšší odborné školy se od čtvrtka do soboty představí na 21. ročníku přehlídky Schola Pragensis v Kongresovém centru v Praze. Zvláštním hostem přehlídky budou Střední rybářská škola a Vyšší odborná škola vodního hospodářství a ekologie z jihočeských Vodňan, uvedli pořadatelé v tiskové zprávě.

Divadlo Na Fidlovačce nabídne Sen noci svatojánské

Praha - Klasickou činohru s prvky nového cirkusu spojí nová inscenace pražského Divadla Na Fidlovačce. Podle informací z úterní tiskové konference se jeviště divadla promění v magický les Shakespearova Snu noci svatojánské; premiéra se uskuteční 2. prosince.

Po zimě možná definitivně zavřu, říká pražský prodejce uhlí

Praha - Dříve měla každá pražská městská část alespoň jeden uhelný sklad, dnes dokáže prodejce uhlí Zdeněk Janda vyjmenovat všechny své konkurenty jmenovitě. V metropoli je jich totiž do pěti. Také šestašedesátiletý Janda letos poprvé uvažuje o tom, že po zimě svoji provozovnu v Braníku definitivně zavře. Kromě únavy ho k těmto myšlenkám vede ekonomická návratnost jeho podnikání.

Hrubá stavba nejvyššího bytového domu v ČR bude do konce roku

Praha - Hrubá stavba nejvyššího bytového domu v Česku, třicetipodlažní V Tower v Praze na Pankráci, bude hotová do konce letošního roku. Na svých webových stránkách to uvedla společnost PSJ, která je od července generálním dodavatelem stavby. Budova vysoká 104 metrů by měla být kompletně dokončena v únoru 2018. Developerem projektu je společnost PSJ Invest, investorem je lucemburská investiční skupina Aceur Investment.

Jaroslav Feyereisl: Vedení nemocnice je série neustálých bojů

Praha /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Jaroslav Feyereisl stojí v čele podolské porodnice už 18 let. Jeho činnost byla oceněna mimo jiné státním vyznamenáním, které převzal 28. října.

Podolí a Výtoň by měla propojit lávka u Vyšehradu, říkají architekti

Praha - Velkolepou procházku nabízí zahraniční nábřeží. Ať už moderními parky u řeky nebo netypickým pojetím kolonády. Praze větší zvláštnost u cesty na břehu chybí. Podle odborníků by jí mohla být lávka či molo u vyšehradské skály.

Muž kopal do dveří, pak převracel stoly

Praha – Je mi zima, tak jsem chtěl dovnitř. Takové vysvětlení ve středu večer nabídl mladý muž ničící kopáním dveře domu v ulici V Podjezdu hlídce strážníků z Prahy 4, která byla na místo přivolána. Všímaví svědci uváděli, že kope do vchodových dveří – a třebaže hlídka na místo dorazila za pouhé tři minuty, dotyčný už řádil o kousek dál: kopal do dveří vedoucích na schodiště. Vysvětlení měl jednoduché: prostě se chce v chodbě ohřát. Jestli při tom poničí cizí majetek, bylo muži, který vypadal jako pod vlivem drog, evidentně fuk.

Praha chce na 10 vybraných trasách přednostně zrychlit provoz MHD

Praha - Hlavní město chce na deseti vybraných trasách zrychlit povrchovou hromadnou dopravu (MHD). Na nich budou mít tramvaje a autobusy MHD například přednost na křižovatkách nebo vzniknou jízdní pruhy pro autobusy. Vyplývá to z dokumentu, který pro město vypracoval organizátor pražské MHD Ropid. Dokument mají v úterý projednat pražští radní. V Praze je asi 38 kilometrů pruhů pro autobusy a 12 tramvajových kilometrů kolejí oddělených od aut a 194 křižovatek, kde mají spoje MHD přednost.

Ve vodě v Novodvorské ulici v Praze se přemnožila legionella

Praha - V domech v Novodvorské ulici Praze se ve vodě přemnožila bakterie legionella. Rozvody teplé vody jsou od pátku dezinfikovány, opatření potrvá jeden měsíc. Vodu je možné používat, nedoporučuje se ale sprchování hlavy a obličeje, vyplývá z oznámení společnosti Pražská teplárenská. Bakterie může způsobit zdravotní komplikace včetně těžkého zápalu plic.

Na vykradače auta upozornil všímavý svědek

Praha - Přímo na místě činu zadržela muže, který se pokusil vloupat do zaparkovaného auta, hlídka srážníků z Prahy 4. Klec spadla v pátek v půl čtvrté ráno díky všímavému svědkovi, který si v Sedlčanské ulici Michli všiml dvojice postav v černém oblečení s kapucemi na hlavách a s batohem na zádech, majících zřejmě i černé úmysly: dotyční se podezřele ochomýtali kolem stříbřitého auta – a zjevně měli snahu dostat se do vozu bez klíčku.

Koncem listopadu pojedou tramvaje v Praze 4 k Michelské plynárně

Praha - Tramvaje v pražských Nuslích a Michli by měly po opravené trase začít jezdit 26. listopadu až k Michelské plynárně. V pátek to řekl technický ředitel dopravního podniku (DPP) Jan Šurovský. U Michelské plynárny budou mít tramvaje provizorní konečnou u křižovatky na konci ulice U Plynárny s křižovatkou s Chodovskou a Bohdaleckou. Provoz na trati je přerušen kvůli opravám od letošního května a tramvaje nyní končí na náměstí bratří Synků.

Prohlédněte si slavné vily v Podolí

Praha /INFOGRAFIKA/ - Pražský deník vám přináší vycházky Prahy Neznámé. Vydáme se po méně známých, ale zato neméně zajímavých zákoutích metropole. Dnes zamíříme do horní části Podolí.

SERVIS: Michal Viewegh představí svůj nový román

Praha - Zavítejte na autogramiádu jednoho z nejúspěšnějších českých spisovatelů současnosti. Michal Viewegh představí svůj nový román Melouch. Příběh vás seznámí s dvěma dlouholetými kamarády, kteří si vyrazí na řeku Sázavu, aby si odpočinuli od každodenní rutiny. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby se v loďce nesešli gigolo a nájemný vrah. OC Arkády Pankrác Na Pankráci, Praha 4, 26. října, od 17 hodin

U stanice metra Pražského povstání přibude 452 betonových pražců

Praha - V úseku metra mezi stanicemi Pražského povstání a Vyšehrad vymění zaměstnanci firmy Swietelsky o tomto a příštím víkendu 452 starých dřevěných pražců za betonové. Celá akce vyjde zhruba na 18 milionů korun včetně zajištění povrchové dopravy během výluky. Novinářům to v sobotu sdělil vedoucí provozu traťového hospodářství Dopravního podniku hlavního města Prahy Ivan Přibyl. V pražském metru podle něj ještě zbývá vyměnit asi 25 tisíc dřevěných pražců.

Parkovací zóny v Nuslích a Podolí? Už na jaře

Praha - Městská část Praha 4 má jasno. Stání aut zreguluje už za pár měsíců. Praha 9 ještě licituje o podmínkách. Nakonec může ucuknout.

Dětem hořela střecha nad hlavou. Chviličku

Praha /FOTOGALERIE/ – Ranní dobrodružství zažívalo ve čtvrtek po půl deváté 50 dětí z mateřské školy v pražských Nuslích, když i se sedmi dospělými musely budovu opustit za asistence hasičů. A nešlo o cvičení! Jednotky hasičů z centrály i ze stanic na Chodově a v Krči vyjely do Boleslavovy ulice k ohlášenému požáru střechy.

Policie poněkolikáté pátrá po dívce z diagnostického ústavu

Praha - S žádostí o pomoc při pátrání se opětovně obrátili na veřejnost detektivové IV. obvodu pražské policie. Již poněkolikáté hledají dívku uprchlou z diagnostického ústavu, kde pobývá na základě rozhodnutí soudu. Naposledy zmizela v neděli během odpolední vycházky, připomněl v pondělí Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie.

V Praze začínají platit změny v rámci autobusů veřejné dopravy

Praha - V pražské MHD začínají v sobotu platit změny v rámci autobusové dopravy. Praha společně s organizací Ropid, která plánuje pražskou MHD, zavede osm nových autobusových linek, další změní trasy. Ze 115 městských linek jich změní trasu zhruba dvě desítky a pět linek bude zrušeno. Změny se týkají převážně jihovýchodu a severovýchodu města. Praha s Ropid letos v srpnu již změnily část tramvajových linek.

Kongresové centrum Praha od října vede Roman Ray Straub

Praha - Novým generálním ředitelem Kongresového centra Praha byl 1. října jmenován Roman Ray Straub (50). Ve funkci střídá Petra Veselého, který KCP vedl od loňska zároveň s hotelem Holiday Inn, jenž je součástí kongresového centra. Ve čtvrtek to oznámil manažer komunikace KCP Vratislav Outlý. Většinovým vlastníkem největšího kongresového centra v Česku je stát, Praha vlastní 45,65 procenta.

Pražané, těšte se na nová koupaliště

Praha - Obyvatelé metropole se do dvou let dočkají nového odpočinkového místa. Poblíž Divoké Šárky se otevře přírodní koupaliště s parkem i sportovním areálem. Nová zeleň vyroste i jinde v Praze. Magistrát na ni přispěje 85 milionů korun.

Nejslavnější Evropský cirkus HUMBERTO se vrací do Prahy!

Praha - Drezúra slonů i skvělé výkony umělců to jsou největší taháky nového programu cirkusu Humberto, který dorazí do Pražské Krče.

Seniorku srazil služební vůz policie

Praha - Těžké zranění utrpěla 65letá chodkyně, s níž se ve středu večer střetl na pražském Chodově služební vůz policie. K vážné dopravní nehodě došlo krátce před půl osmou večer v křižovatce ulic Ke Stáčírně a Donovalská. Za jakých okolností se vůz v barvách policie střetl se seniorkou přecházející vozovku, policisté dále zkoumají.

OBRAZEM: Veteráni se setkali ve Žlutých lázních

Praha/FOTOGALERIE/ - V sobotu se sjelo na 150 automobilů do Žlutých lázní u Vltavy, kde startoval 9.ročník setkání historických vozidel Pražská noblesa 2016. Dopoledne i odpoledne vozy projížděly Jeremenkovou ulicí, aby se nakonec v celé své kráse předvedly návštěvníkům v cíli soutěže ve Freestyle parku v Modřanech. 

Školák tátovi asi někam ujel

Praha -  S naléhavou žádostí o pomoc při pátrání se v pátek pozdě večer obrátili na veřejnost pražští kriminalisté. Pátrají po 10letém autistovi; po chlapci z Modřan, který trpí mírnější poruchou autistického spektra, připomněla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. „Naposled byl viděn krátce po 17. hodině v místě přechodného bydliště v Daškově ulici. Zde se v nestřeženém okamžiku ztratil svému otci a odešel neznámo kam," konstatovala Zoulová.

Varga šokoval Arkády. Činili se i ostatní Češi

Praha /FOTOGALERIE/ - Skvělá podívaná. Uprostřed obchodního centra Arkády Pankrác, v místech kde obvykle vyvěrá fontána, vyrostlo na jediné odpoledne pódium. Zápasníci pořádali soutěžní exhibici. Ukázali legendy a naděje, nechyběla olympionička ani výsledková senzace.

Oprava Branické ulice v Praze 4 vyjde na 90 milionů korun

Praha - Rekonstrukce Branické ulice v Praze 4 vyjde na 90 milionů korun. Protihluková opatření budou město stát dalších 30 milionů. Vyplývá to z materiálu, který schválili pražští radní. V rámci akce bude opravena vozovka, chodníky a bude vyměněno veřejné osvětlení. Opraven bude úsek ulice mezi křižovatkami s ulicemi Ke Krči a Nad Strouhou. Nyní úředníci řeší územní a stavební povolení.

Na lovení člunu z vody byl jeřáb krátký

Praha/FOTOGALERIE/ - Přes čtyři desítky už se od počátku roku překulil počet zásahů potápěčů z hasičské stanice v pražských Modřanech, kteří zasahují u rozmanitých malérů nejenom na území metropole a ve středních Čechách, ale i v přilehlých oblastech sousedních krajů. V úterý byli půl druhé hodiny před polednem přivoláni k Vltavě u Strakonické ulice, kde se do řeky potopil malý sportovní člun.

Arkády patří zápasu. Představí se Hanzlíčková i Szabó

Praha - Pět soubojů špičkových českých zápasníků, včetně olympioničky Adély Hanzlíč- kové, se zástupci Maďarska a Polska. K tomu vystoupení nadějí či reprezentantů minulosti. Takové menu v úterý nabízí svým návštěvníkům obchodní centrum Arkády Pankrác.

Před týdnem utekla školačka z ústavu

Praha - Už celý týden, od pondělí 19. září, postrádají v diagnostickém ústavu v pražské Krči 12letou školačku. „Toho dne ji vychovatelé naposledy viděli v odpoledních hodinách," poznamenal v pondělí Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie. Natálie H., která vypadá spíš na 15 let, podle Hulanových slov utekla už opakovaně.

Zájem o zahrádky je v Praze obrovský

Praha /INFOGRAFIKA/ - V metropoli by mohly vzniknout nové zahrádkářské kolonie. Chce to magistrát i soukromníci. Zahrádkářské kolonie mají v Praze dlouhou tradici, zahrádkářů však ubývá a často musí bojovat, aby mohli na svých pozemcích zůstat.

K pohřešované volejte policii

Praha - Může být nebezpečná sobě i svému okolí. Těmito slovy v pátek Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie prezentoval 28letou ženu, po níž policisté naléhavě pátrají. „Zmizela už minulý čtvrtek, její pohřešování ale opatrovník oznámil až po více než týdnu," konstatoval Hulan.

Veterináři zajistili v nelegálním skladě v Sapě 35 tun potravin

Praha - Veterináři a policie zajistili v nelegálním skladu v pražské tržnici Sapa přes 35 tun zmrazeného drůbežího masa, ryb a plodů moře. Provozovateli za nepovolené skladování živočišných produktů hrozí až milionová pokuta. V pátek o tom informoval mluvčí Státní veterinární správy ČR (SVS) Petr Pejchal. Letos veterináři Sapu kontrolovali osmkrát a udělili pokuty za skoro 200 tisíc korun.

Obrazem: Podolská vodárna opět dává vodu Pražanům

Praha /FOTOGALERIE/ -  Obyvatelé metropole si po mnoha letech opět pochutnají na vodě z Vltavy. Pražské vodovody a kanalizace (PVK) na začátku týdne totiž zprovoznily Podolskou vodárnu. Ta pouští do kohoutků vodu z Vltavy a slouží hlavně jako záložní zdroj. Důvodem spuštění je plánovaná oprava přivaděče pitné vody z Želivky od 25. do 28. září.

Pražské Vodovody a kanalizace uvedly do provozu Podolskou vodárnu

Praha - Pražské vodovody a kanalizace (PVK) uvedly do provozu Podolskou vodárnu, která slouží především jako záložní zdroj pitné vody. Důvodem je plánovaná oprava přivaděče pitné vody z výrobny vody Želivka od 25. až 28. září. Novinářům to ve čtvrtek řekl mluvčí PVK Tomáš Mrázek. Naposledy byla Podolská vodárna v plném provozu v roce 2011. V běžném roce PVK vodárnu jen několikrát zkušebně spustí.

V Ondřejově jednají evropští vědci o výzkumu exoplanet

Praha - V astronomickém středisku ve středočeském Ondřejově jednají vědci z Německa, Česka, Slovenska a Rakouska o nejmodernějším výzkumu exoplanet, tedy těch, které nepatří do Sluneční soustavy. Ve středu a ve čtvrtek zde uspořádají i workshop o budoucnosti a rozvoji Perkova dalekohledu – největšího dalekohledu v České republice s průměrem zrcadlového objektivu dva metry. Ve středu o tom informoval mluvčí Astronomického ústavu Akademie věd ČR Pavel Suchan.

Strážníci nachytali ženy, které řídit neměly

Praha - Jedna žena řídila bez průkazu, druhá o řidičák podle všeho přijde, protože nadýchala přes dvě promile alkoholu. Tak se jeví dva aktuální případy hříšnic za volantem, o jejichž odhalení v úterý informoval Jan Čihák z centrály pražských strážníků.

KRÁTCE: Jak by měla vypadat Krč?

Praha - Návrhy metra D vzbuzují vášně. Jak by měla vypadat stanice Nemocnice Krč místní občané příliš neovlivní, jak by ale mohl vyhlížet prostor nad ní, už ovlivnit mohou. A to v diskusi, kterou uspořádalo vedení Prahy 4 na příští středu.

OBRAZEM: Děti si prohlédly zbraně i sanitky

Praha /FOTOGALERIE/ - Park na Pankráci se ve čtvrtek hemžil policisty, záchranáři a příslušníky vězeňské služby. Městská část uspořádala Den s integrovaným záchranným systémem. Od devíti do čtyř se tak kdokoliv mohl podívat do interiéru vězeňského autobusu či do obrovské sanitky Golem. Součástí programu byly ukázky první pomoci i možnost zastřílet si ze samopalu. Den ukončilo exhibiční vystoupení vojáků čestné stráže, kteří předvedli umění práce se zbraní.

Autu na srázu hrozil pád do Vltavy

Praha /FOTOGALERIE/ – V pořádku jsou řidička i vůz; vše dobře dopadlo. To mohli konstatovat pražští hasiči, kteří na Podolském nábřeží zaznamenali příběh se šťastným koncem. Ve čtvrtek si je tři minuty po třetí odpoledne přivolala na pomoc řidička volva, která se dostala do potíží: když se svým autem couvala na úzké silnici, sjela z prudkého srázu. To telefonu říkala, že se bojí vystoupit – a hrozí, že skončí ve Vltavě.

Památku zastřeleného kolegy uctili na hřišti střelci gólů

Praha /FOTOGALERIE/ - Nejen u pomníčku v areálu pohotovostní motorizované jednotky, ale po dva dny také na fotbalovém trávníku vzpomínali pražští policisté na kolegu Michala Braniše, který byl 17. července 1997 zastřelen při zákroku proti nebezpečnému pachateli v tramvaji v Nuslích. Na jeho počest se již tradičně v Praze koná fotbalový turnaj, kterého se účastní týmy složené z policistů sloužících v prvosledových jednotkách vysílaných na místa mimořádných událostí; letos se uskutečnil již 19. ročník memoriálu.

Pomoc lidem, nebo jen výtah do politiky?

Praha - Urychlete dostavbu Pražského okruhu. Heslo, se kterým ve středu desítky lidí zablokovaly vytíženou Spořilovskou spojku. Jednomu ze spoluorganizátorů blokády však téma slouží také jako předvolební kampaň. Kandiduje totiž do Senátu.

Protestní pochod zablokoval vytíženou Spořilovskou v Praze 4

Praha /FOTOGALERIE/ - Zástupci občanských sdružení Stop Kamionům-Iniciativa za dostavbu Pražského okruhu a SOS Spořilov ve středu společně s obyvateli Prahy 4 asi na půl hodiny zablokovali protestním pochodem vytíženou Spořilovskou ulici v Praze 4. Důvodem je snaha upozornit na chybějící část Pražského okruhu mezi D1 a D11 a zhoršené životní podmínky na Spořilově. Akce se zúčastnilo několik desítek lidí a obešla se bez incidentů. Na bezpečnost dohlížela policie, která postupně zcela zastavila dopravu.

Praha 4 hospodařila v prvním pololetí s přebytkem 56,1 milionu korun

Praha - Hospodaření radnice Prahy 4 skončilo v prvním pololetí letošního roku přebytkem zhruba 56,5 milionu korun. Loni za stejné období byla radnice ve schodku několik desítek milionů. Výsledek hospodaření dnes projednali zastupitelé městské části, kritizovala ho opozice, která jej označila za „děsné vysvědčení". Přebytek způsobilo zejména nízké čerpání investic.

Praha 4 udělila čestná občanství Zagorové a Žáčkovi

Praha - Radnice Prahy 4 ve středu udělila čestná občanství pěti osobnostem. Mezi vyznamenanými jsou například zpěvačka Hana Zagorová nebo básník Jiří Žáček. Udělení čestného občanství dnes schválili zastupitelé městské části. Způsob udělení občanství kritizovali v hodinu a půl dlouhé diskusi opoziční zastupitelé, podle kterých byl projednávaný materiál radnicí špatně připraven a vytkli také výběr laureátů.

Okradl spáče na zastávce, pak chtěl peníze

Praha - Dvaatřicetiletého muže, který je podezřelý, že ukradl mobilní telefon, který se pak vlastníkovi snažil prodat zpět, dopadli kriminalisté IV. pražského obvodu. Šlo o úspěch detektivů ze speciálního týmu Lovec, kteří se mimo jiná zabývají odhalováním kapesních zlodějů, připomněl Jan Daněk z ředitelství pražské policie.

Občanská sdružení plánují blokádu vytížené Spořilovské v Praze 4

Praha - Zástupci občanských sdružení Stop Kamionům-Iniciativa za dostavbu Pražského okruhu a SOS Spořilov dnes plánují protestní pochod po vytížené Spořilovské spojce na Praze 4. Pochod má začít u nájezdu ze Senohrabské ulice, protestující chtějí dojít k nájezdu z ulice Na Chodovci.

Proti prodeji sídliště v Písnici protestovalo přes 300 lidí

Praha - Proti prodeji bytů na pražském sídlišti Písnice patřících energetické společností ČEZ v pondělí před úřadem vlády protestovalo podle odhadů policie přes 300 lidí. Demonstrující nájemníci bytů se obávají, že bytový fond ČEZ prodá spekulantům. Požadují proto zastavení prodeje a chtějí, aby byty byly nabídnuty nájemníkům, což společnost podle občanského sdružení Moje Písnice obyvatelům dlouhodobě slibovala.

Před Úřadem vlády bude demonstrace proti prodeji bytů v Písnici

Praha - Před Úřadem vlády se v pondělí večer sejdou členové a příznivci občanského sdružení Moje Písnice. Chtějí dát premiérovi a ministrům najevo, že nesouhlasí s prodejem zhruba 800 bytů na pražském sídlišti Písnice, které jsou v současné době majetkem energetické společnosti ČEZ. Média v neděli o konání akce informoval mluvčí Moje Písnice Ondřej Václavík.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT