VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 4

Arzenál z bytu v Libuši zatím zkoumají experti

Praha - Lehký kulomet, upravený samopal, opakovací pušku, dvouhlavňovou brokovnici, dvě pistole - a k tomu stovky nábojů do pistolí a pušek různých ráží. Tenhle arzenál pražští policisté během víkendu odvezli z bytu v ulici Ke Kurtům v Libuši. Tam je původně v noci na pátek přivolali strážníci z Prahy 4, jejichž příjezd si vyžádali sousedé.

Nejvyšší soud se zastal obyvatel Zeleného údolí v Praze 4

Praha - Nejvyšší soud se zastal desítek lidí, kteří vlastní byty nebo domy na sídlišti Zelené údolí v Praze 4. Obyvatelé po letech sporů získají vlastnické právo k pozemkům, na kterých stojí jejich domovy. O rozsudku informoval Petr Novotný z právní kanceláře Vilímková Dudák & Partners. Proti rozhodnutí Nejvyššího soudu se nelze odvolat. Rozsudek je definitivní.

Moderní i historické vozy Jaguar zaparkují v Arkádách Pankrác

Praha - Milovníci rychlých sportovních automobilů si během dubna přijdou v Praze na své. Ve čtvrtek 7. dubna totiž v obchodním centru Arkády Pankrác startuje unikátní výstava luxusních sportovních modelů automobilové značky Jaguar, která potrvá až do středy 27. dubna.

KRIMI MIX: Sváteční popíjení děti dost přepískly

Praha - Opilé děti odhalili o Velikonocích pražští strážníci. V sobotu odpoledne si hlídka ve stanici metra Budějovická všimla trojice opilých mladíčků. Policisté skupinku vyvedli z vagonu a vyzvali k předložení dokladů. Jeden z chlapců - pozvracený a neschopný stát - nadýchal přes tři promile.

Ve Štúrově ulici v Krči vznikne parkoviště u obchodu, který nahradí herny

Praha - Ve Štúrově ulici v Praze 4 se změní systém fungování parkoviště s asi 120 místy. Změnu umožní to, že magistrát vypoví smlouvu nynějšímu nájemci placeného parkoviště, a také to, že místo heren, k nimž nyní parkoviště přiléhá, vzniknou obchody. Média o tom informoval starosta Prahy 4 Petr Štěpánek (Trojkoalice/SZ).

Příliš rychlého (ne)řidiče zachraňovali policisté i hasiči

Praha /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Zachraňovat život řidiči, pro kterého původně chystali pokutu, museli v sobotu po půl sedmé ráno příslušníci oddělení hlídkové služby pražské policie. V ulici 5. května se kolem nich prohnal zběsile jedoucí tmavý bavorák, a tak se za autem pustili s odhodláním řidiče zastavit a podrobit silniční kontrole.

Obchodník v Sapě opět prodával maso neznámého původu

Praha - Obchodník pražské tržnice Sapa, u kterého Státní veterinární správa (SVS) a policie na konci února objevila čtyři tuny kazícího se masa, opět prodával maso neznámého původu. Kvůli ohrožení zdraví spotřebitelů byla nařízena likvidace 1,8 tuny masa. Informoval o tom mluvčí SVS Petr Pejchal.

Šansonová legenda Mireille Mathieu přijede koncertovat do Prahy

Praha - Slavná francouzská šansoniérka Mireille Mathieu vystoupí v neděli 16. října 2016 v Kongresovém centru. V Praze představí své nejznámější skladby, jako jsou například Mon credo, Quelle est belle nebo Mon bel amour dété. Na koncertě ji doprovodí dvanáctičlenný orchestr. Již ve středu 6. dubna na stejném místě zazpívá francouzský šansoniér Charles Aznavour.

Předražení jízdy taxikář na účtence zatajil

Praha - Oškubat zahraničního turistu se nerozpakoval pražský taxikář, který se však z nezákonného obohacení dlouho neradoval - díky spolupráci personálu hotelu z Prahy 4 se strážníky dostal zákazník své peníze zpět. Muž za volantem taxíku se ovšem vůbec nestyděl - a dokonce své počínání ani neskrýval!

Miroslav Etzler: Když mě pro hru oslovil Juraj Herz, neváhal jsem

Praha /ROZHOVOR/ - V bytě zesnulého fotografa Pascala se sjedou pozůstalí - ne, jak se ukáže, aby oplakali zesnulého, ale aby se bez skrupulí vrhli na rabování, protože dědit chtějí všichni. Když se kromě přítelkyně nebožtíka přihlásí ještě milenka a do toho přijde instalatérka opravovat plynový kotel, začne jít opravdu do tuhého.

OBRAZEM: Sladění ukazuje tvorbu mladých sklářů

Praha - Výstava jménem SLAdění je přehlídkou diplomových prací absolventů českých i zahraničních vysokých uměleckých škol, kteří se zúčastnili mezinárodní sklářské soutěžní výstavy Stanislav Libenský Award (SLA). Prezentované práce v Pražské galerii českého skla jsou pouhým zlomkem artefaktů ucházejících se o vítězství v roce 2015, ovšem doplněné o objekty z šesti předcházejících ročníků.

Tramvaje by v budoucnu mohly na Pankráci jezdit přes magistrálu

Praha - Institut plánování a rozvoje (IPR) v Praze představil návrh koncepční studie, která navrhuje rekonstrukci náměstí Hrdinů a přilehlých lokalit. Náměstí, kde se nachází stanice metra Pražského povstání a kde sídlí například Vrchní soud, by se mělo v budoucnu více otevřít chodcům, pro které je momentálně poměrně nekomfortní.

Aktivisté odmítají Kliniku ze Žižkova přestěhovat na Prahu 4

Praha - Aktivisté, kteří provozují Autonomní centrum Klinika na Žižkově, nechtějí centrum přestěhovat na Prahu 4. Budova bývalých jeslí, kterou jim ve čtvrtek nabídla pražská ČSSD, je podle nich v příliš špatném stavu, a objekt na Žižkově, kde centrum nyní funguje, žádná složka státu nepotřebuje. Chtějí proto dál jednat s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) a magistrátem.

ČSSD navrhuje, aby Praha nabídla Klinice bývalé jesle v Praze 4

Praha - Pražská ČSSD navrhuje, aby Praha nabídla Autonomnímu centru Klinika bývalé jesle ve Znojemské ulici v Praze 4. Novinářům to ve čtvrtek řekli náměstek primátorky Petr Dolínek a bývalá radní pro školství a sociální věci Irena Ropková (oba ČSSD).

Na kulinářském šampionátu zazářili dva kuchaři z Prahy

Praha /FOTOGALERIE/ - Česká republika se může pyšnit dalším úspěchem v gastronomii. Z mezinárodního kulinářského šampionátu ve Stuttgartu přivezli pražští kuchaři dvě stříbrné a dvě bronzové medaile. Sehrané duo sous-chefů Top Hotelu Praha Zbyněk Ženíšek a Radek Vach tentokrát zabodovali v kulinářsko-umělecké disciplíně zvané carving. Inspirovali je Piráti z Karibiku a animované postavy.

OBRAZEM: Legendární kytarista Queen a zpěvačka Ellis ovládli Prahu

Praha - Jednou ze čtyř zástavek na koncertní šňůře po České republice byla pro Briana Maye a Kerry Ellis Praha. Posluchačům se představili na Mezinárodní den žen v rámci programu One Voice, se kterým sklízejí úspěchy po celém světě. Brian May je známý jako legendární kytarista Queen, producent a skladatel. Ellis se stala jednou z největších nových hvězd londýnského West Endu a Broadwaye.

V Kongresovém centru v Praze vystoupí legenda: šansoniérka Mireille Mathieu

Praha - Francouzská šansoniérka Mireille Mathieu vystoupí společně se svým orchestrem v neděli 16. října v Kongresovém centru v Praze. Slavná a nyní již legendární interpretka představí v Praze své nejlepší skladby, jako jsou například Mon credo, Qu'elle est belle nebo Mon bel amour d'été. Na pražském koncertě vystoupí s orchestrem.

Uprchlé dívce hrozí špatná společnost

Praha - Neviděli jste notorickou útěkářku? Tak zní otázka, s níž se v úterý obrátil na veřejnost Jan Daněk z ředitelství pražské policie. Již opakovaně žádají policisté o pomoc při pátrání po 14leté školačce původem ze Slovenska, která v české metropoli rozhodně nezmizela poprvé.

Dívka opět utekla z ústavu, kde nepobývá dobrovolně

Praha - Od prosince již potřetí se v úterý policisté obrátili na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání po 13leté školačce, která utekla z diagnostického ústavu. Nová adresa v Praze 4 stanovená rozhodnutím okresního soudu pro Prahu-východ se dívce z Brandýsa nad Labem zjevně nezamlouvá - zdá se totiž, že zmizí, jakmile se jí k tomu naskytne příležitost.

Verdikt za napadení mačetou se nezměnil

Praha - Mimořádným opravným prostředkem v podobě dovolání k Nejvyššímu soudu ČR v Brně ničeho nedosáhl bývalý popelář Petr Zvonař, který si odpykává 16letý trest za pokus o vraždu svého známého pomocí rozlomené mačety. Nebezpečnou sečnou zbraň, o níž pak tvrdil, že ji převzal od kamaráda kvůli zajištění opravy, opilý útočník vytáhl zpod bundy při náhodném setkání v pražské Krči.

OBRAZEM: Sběratelé hmyzu z celého světa se setkali v Praze

Praha - Motýli, brouci a hmyz všeho druhu. Výběr byl opravdu veliký. Odborníci i nadšení sběratelé z celého světa se o víkendu sešli v metropoli na etnomologické burze. Kromě jednotlivých sběratelských kousků si mohli návštěvníci pořídit také etnomologické potřeby a v neposlední řadě odbornou literaturu.

Na demonstraci DSSS proti zpravodajství České televize dorazilo asi sto lidí

Praha - Asi sto lidí v sobotu na Kavčích horách demonstrovalo proti zpravodajství České televize. Protest svolala Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS), účastnili se jí i příznivci hnutí pořádajících protesty proti uprchlíkům. Demonstrující tvrdí, že zpravodajství České televize (ČT) je nevyvážené a tendenční.

Hotelový host se zřejmě chtěl upálit

Praha - Sebevražedným pokusem zřejmě byla podle prvotních zjištění pražských policistů událost v jenom z hotelů na Opatově, odkud v noci na sobotu záchranáři odváželi do nemocnice popáleného muže, na kterém vzplálo oblečení. Cizinec se podle všeho nedlouho před půlnocí pokusil upálit.

Smrtící požár nikdo schválně nezaložil

Praha - Tragický požár pražském Spořilově, který si v neděli půl druhé hodiny po půlnoci vyžádal životy 41leté ženy a dvouletého dítěte (navíc dalšího člověka vezli záchranáři do nemocnice kvůli tomu, že se nadýchal kouře) nebyl dílem žháře. V pondělí to Deníku řekla Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů.

Veterináři nechají zničit tuny pochybného masa

Praha /FOTOGALERIE/ - Nelegální kšefty s masem - nikoli s „bílým masem", jak se někdy přeneseně říká, ale opravdu se zvířecí svalovinou neznámého původu - zarazili pražští policisté z kriminální služby, kteří mají pod palcem sledování dění ve vietnamské tržnici Sapa na jižním okraji metropole. V pondělí o tom informoval Jan Daněk z ředitelství pražské policie.

Hasiči likvidovali požár palubní desky auta

Praha - Požár osobního automobilu likvidovali v noci na sobotu pražští hasiči. Jednotka z Krče vyjížděla v pátek večer do ulice Antala Staška, kde plameny zachvátily přístrojovou desku osobního vozu značky Audi. Podařilo se je zlikvidovat dřív, než se stačily více rozšířit.

V hořícím domě našli hasiči mrtvou ženu a dítě

Praha /FOTOGALERIE/ - Dvojnásobná tragédie provázela v noci na neděli požár rodinného domu, který pražští hasiči likvidovali v noci na neděli na Spořilově. Záchranné složky přivolal do Hlavní ulice telefonát na tísňovou linku 23 minut před druhou hodinou. Policisté z bezpečnostních důvodů uzavřeli nejbližší okolí a společně s hasiči evakuovali obyvatele okolních domů, připomněla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Jedna z prvních inscenací Divadla Na Jezerce slaví 305. reprízu

Praha - Díky originálnímu pojetí, ironickému humoru a situačním gagům stále patří inscenace hry Woodyho Allena Zahraj to znovu, Same k nejoblíbenějším titulům pražského Divadla Na Jezerce. A komedie o tom, že člověk má za všech okolností zůstat sám sebou, znovu a znovu rozeznívá hlediště osvobozujícím smíchem. Ve středu 2. března od 19 hodin to bude již více než po třísté.

Muzikál Mamma Mia! vidělo 200 tisíc diváků

Praha - Muzikál Mamma Mia! v pátek přivítal diváka s pořadovým číslem 200 tisíc a zahájil novou sezónu v pražském Kongresovém centru. Muzikál s hity skupiny ABBA měl premiéru 12. prosince 2014 a stal se jedním z nejúspěšnějších domácích projektů hudebního divadla. Vedle diváckých rekordů obdržel také nominaci na cenu Thálie, o kterou se bude v sobotu 26. března ucházet představitelka Sophie, Hana Holišová.

Při požáru garáže hasiči vynášeli plné kanystry

Praha /FOTOGALERIE/ - Zabránit většímu maléru, který by hrozil v případě rozšíření plamenů, se v pondělí podařilo pražským hasičům ze stanice v Krči, kteří byli za úsvitu přivoláni právě v Krči do ulice Pod Vrstevnicí. V objektu řadových garáží hořela dvougaráž.

Z baru zamířil rovnou za volant

Praha /VIDEO/ - Opakovaná upozornění strážníků, že s opicí se nejezdí, hodil v noci na středu za hlavu 39letý muž, kvůli jehož zaparkovanému autu byla hlídka městské policie z Prahy 4 přivolána do Hvězdovy ulice na Pankráci. Upozornění se týkalo vozidla odstaveného nikoli na parkovišti, ale v zeleni.

OBRAZEM: Plameny v restauraci spolykaly statisíce

Praha - S ohněm museli ve středu bojovat pražští hasiči, kteří byli před půl pátou ráno přivoláni do restaurace u sportovního areálu v ulici Za Mlýnem v Braníku. Požár v technické místnosti zlikvidovali za pomocí dvou vodních proudů a speciálního vysokotlakého hasicího zařízení CCS Cobra.

Zapálení služebních aut dopravní policie prý byla odveta

Praha - Ke žhářskému útoku na dvě služební auta pražské dopravní policie zaparkovaná poblíž služebny na Hájích, která v neděli čtyři hodiny po půlnoci sice nezničily, ale poškodily plameny, se prostřednictvím internetu přihlásili extrémní anarchisté.

Češi a Vietnamci spolu: v Libuši oslaví masopust i lunární rok

Praha - Tradiční zabíjačkové hody, masky i orientální kuchyně a tance. Oslavy vietnamského nového roku a českého masopustu propojí v pátek odpoledne tradiční festival v Praze-Libuši. Akce má za cíl bourat bariéry a prohloubit vztahy mezi oběma komunitami. Ve společenském sále centra Sapa se návštěvníkům od 17 hodin představí bohatý kulturní program.

Policie přišla o budovu v Praze 4, za nájem zaplatí 106 milionů korun

Praha - Policie přišla o budovu v Praze 4, v níž sídlí dva policejní odbory. Rozhodl o tom soud, proti jehož rozsudku se Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) odvolal se zpožděním. Budova tak patří firmě zprivatizované v 90. letech. Policie za nájemné a doplatek za užívání do roku 2019 zaplatí 106 milionů korun, píše Mladá fronta Dnes (MfD).

Basketbalistky USK v repríze finále nestačily na Jekatěrinburg

Praha - Basketbalistky ZVVZ USK Praha zakončily základní skupinu Evropské ligy domácí porážkou 52:69 s Jekatěrinburgem. V repríze loňského finále, v němž USK získal historický titul, se Pražanky dlouho držely, ale v oslabené sestavě na favorita nestačily. Skončily tak třetí ve skupině B a čtvrtfinále začnou na hřišti soupeře, kterým bude italské Schio.

Filmová komedie Ať žijí duchové! dostane podobu muzikálu

Praha /FOTOGALERIE/ - Filmová komedie Ať žijí duchové! dostane na jevišti Kongresového centra Praha podobu muzikálu. Pohádkový příběh s písněmi Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka bude mít premiéru 22. dubna v režii Antonína Procházky. V hlavních rolích se objeví Jiří Langmajer, Adéla Gondíková, Chantal Poullain, Michal Suchánek, Vladimír Kratina a další.

Cizinci požadovali peníze v rámci nelegální sbírky

Praha /VIDEO/ - Na dvojici cizinců, kteří oslovovali občany a pod záminkou příspěvku na dobrou věc měli snahu vybírat peníze do vlastní kapsy, si v sobotu odpoledne vyšlápli v Modřanech pražští strážníci. Městskou policii přivolal všímavý svědek, kterému se sbírka nezdála důvěryhodná a nabyl dojmu, že jde o aktivitu nepovolenou a nelegální.

Otužilci v sobotu v Praze pořádají tradiční soutěž Branických ledů

Praha - První plavecký klub otužilců Praha v sobotu 6. února uspořádá 14. ročník Branických ledů. Jedná se o otužileckou soutěž, která je součástí Českého poháru v zimním plavání. Účast přislíbili nejlepší čeští zimní plavci, dorazí i borci z Anglie, Polska a Slovenska. Informoval o tom ředitel soutěže Tomáš Prokop. Věkové rozpětí plavců bude od čertsvě plnoletých až po osmdesátníky.

Podezřelého z loupeže pomohly najít kamerové záběry

Praha /VIDEO/ - Rychlý pokrok přineslo pátrání po mužích podezřelých ze dvou loupežných přepadení spáchaných na sklonku ledna, k nimž pražští kriminalisté ve středu zveřejnili bližší informace - a současně se prostřednictvím médií obrátili na veřejnost s žádostí o pomoc a spolupráci. Zveřejnění kamerových záběrů přineslo ovoce.

Zpěvák Paul Anka zrušil koncerty v Evropě včetně Prahy

Praha - Zpěvák Paul Anka definitivně zrušil své koncerty v Evropě včetně vystoupení, které se mělo uskutečnit v Praze. Odůvodnil to aktuálním bezpečnostním stavem v Evropě a událostmi ve Francii a Egyptě. Majitelům zakoupených vstupenek budou vráceny peníze v předprodejních místech, kde vstupenky zakoupili. Za pořadatele o tom informoval Martin Zvoníček.

Srážka tramvají na Podolském nábřeží přinesla několik zranění

Praha - Několika zraněným lidem museli v úterý večer pomáhat pražští záchranáři po střetu dvou tramvají, k němuž došlo před půl sedmou na Podolském nábřeží nedaleko plaveckého stadionu. Naštěstí se při srážce v zastávce Kublov nikomu nestalo nic vážného; vesměs šlo jen o drobnější úrazy, převážně pohmožděniny. Pro jistotu sanitky odvezly do nemocnic osm pacientů; devátý ošetřovaný transport odmítl.

Brutální znásilnění soud musí posoudit znovu

Praha - Šestiletý trest, který pražský městský soud vyměřil Romanu Gurgulovičovi z Ukrajiny za sexuální útoky na ženy v pražské Krči, se zdá být příliš mírný. Takové alespoň bylo úterní hodnocení odvolacího senátu Vrchního soudu v Praze. Ten část kauzy vrátil k novému projednání a rozhodnutí městskému soudu.

Na Pankráci našli tři hledané naráz

Praha - Tři jedou ranou. Takovým odhalením hledaných mužů se mohou pochlubit pražští strážníci. Klec spadla podle slov Jana Čiháka z centrály městské policie v sobotu odpoledne, kdy si hlídka z Prahy 4 všimla ve Hvězdově ulici na Pankráci mladíka, který odpovídal popisu hledané osoby. To, že s ním není vše v pořádku, dal vzápětí najevo sám dotyčný.

OBRAZEM: Milovníci plazů se sešli na Pankráci

Praha - Na Pankráci se v sobotu vydali milovníci želv, hadů, ještěrek, pavouků a dalších zvířat chovaných v teráriu. Konala se tam totiž pravidelná teraristická burza, založená Teraristickým spolkem Praha. Zájemci o chovatelství si mohli prohlédnou a případně koupit nejrůznější živočichy, promluvit si s jejich chovateli nebo posedět u kávy s nadšenci.

Proslulá Brandon Bays v Praze představí unikátní léčbu

Praha - Během třídenního semináře, který se bude konat od 18. do 20. března v Praze s příznačným názvem Intenzivní Cesta a Pokročilé nástroje si postupně návštěvníci prožijí a naučí proces Emocionální Cesty, proces Fyzické Cesty a Pokročilé nástroje. Povede je světová autorka, terapeutka a zakladatelka metody Brandon Bays.

Basketbalistky USK vyhrály nad Braine a mají jistý postup

Praha - Basketbalistky ZVVZ USK Praha v Evropské lize doma porazily Castors Braine jasně 75:58 a dvě kola před koncem základní části si definitivně zajistily postup do play off. Obhájkyně titulu navíc mají už jistotu nejhůře třetího místa ve skupině a udržely se v boji o druhou příčku znamenající výhodu domácího prostředí ve čtvrtfinále. Na druhý Orenburg nadále ztrácejí jedinou výhru, ruský soupeř ale má snazší los.

Ze 39 aut odnesl zloděj 55 dětských sedaček

Praha - Údajného zloděje, který se specializoval na krádeže dětských autosedaček, dopadli kriminalisté IV. obvodu pražské policie. Podle úterních slov Jana Daňka z policejního ředitelství se podařilo zadržet „fantoma", který na území Prahy 4 a Prahy 10 vykradl 39 vozidel - a z nich odcizil 55 sedaček pro děti.

Prahu 4 pomáhají uklízet vězni z Pankráce. Zadarmo

Praha /FOTOGALERIE/ - Parta uklízečů vybavených výstražnými vestami, kteří nepracují samostatně, ale jejich počínání je pod mimořádně bedlivým dohledem. Takové scény je nově možno spatřit v ulicích Prahy 4. Neznamená to ovšem, že by se snad vracely časy drábů bránících zahálce.

Paul Anka odkládá své evropské turné, včetně koncertu v Praze

Praha - Slavný swingový zpěvák Paul Anka oznámil odložení svého plánovaného koncertu v Praze. Ten se měl uskutečnit 3. února v Kongresovém centrum. Vystoupení se přesouvá na červen. Přesné datum bude oznámeno do konce ledna. Podle vyjádření managementu Paula Anky jde o reakci na bezpečnostní situaci v Paříži a Egyptě, kde mělo výt celé evropské turné zahájeno. Všechny vstupenky zůstávají v platnosti.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT