VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 4

Muzikál Mamma Mia! vidělo 200 tisíc diváků

Praha - Muzikál Mamma Mia! v pátek přivítal diváka s pořadovým číslem 200 tisíc a zahájil novou sezónu v pražském Kongresovém centru. Muzikál s hity skupiny ABBA měl premiéru 12. prosince 2014 a stal se jedním z nejúspěšnějších domácích projektů hudebního divadla. Vedle diváckých rekordů obdržel také nominaci na cenu Thálie, o kterou se bude v sobotu 26. března ucházet představitelka Sophie, Hana Holišová.

Při požáru garáže hasiči vynášeli plné kanystry

Praha /FOTOGALERIE/ - Zabránit většímu maléru, který by hrozil v případě rozšíření plamenů, se v pondělí podařilo pražským hasičům ze stanice v Krči, kteří byli za úsvitu přivoláni právě v Krči do ulice Pod Vrstevnicí. V objektu řadových garáží hořela dvougaráž.

Z baru zamířil rovnou za volant

Praha /VIDEO/ - Opakovaná upozornění strážníků, že s opicí se nejezdí, hodil v noci na středu za hlavu 39letý muž, kvůli jehož zaparkovanému autu byla hlídka městské policie z Prahy 4 přivolána do Hvězdovy ulice na Pankráci. Upozornění se týkalo vozidla odstaveného nikoli na parkovišti, ale v zeleni.

OBRAZEM: Plameny v restauraci spolykaly statisíce

Praha - S ohněm museli ve středu bojovat pražští hasiči, kteří byli před půl pátou ráno přivoláni do restaurace u sportovního areálu v ulici Za Mlýnem v Braníku. Požár v technické místnosti zlikvidovali za pomocí dvou vodních proudů a speciálního vysokotlakého hasicího zařízení CCS Cobra.

Zapálení služebních aut dopravní policie prý byla odveta

Praha - Ke žhářskému útoku na dvě služební auta pražské dopravní policie zaparkovaná poblíž služebny na Hájích, která v neděli čtyři hodiny po půlnoci sice nezničily, ale poškodily plameny, se prostřednictvím internetu přihlásili extrémní anarchisté.

Češi a Vietnamci spolu: v Libuši oslaví masopust i lunární rok

Praha - Tradiční zabíjačkové hody, masky i orientální kuchyně a tance. Oslavy vietnamského nového roku a českého masopustu propojí v pátek odpoledne tradiční festival v Praze-Libuši. Akce má za cíl bourat bariéry a prohloubit vztahy mezi oběma komunitami. Ve společenském sále centra Sapa se návštěvníkům od 17 hodin představí bohatý kulturní program.

Policie přišla o budovu v Praze 4, za nájem zaplatí 106 milionů korun

Praha - Policie přišla o budovu v Praze 4, v níž sídlí dva policejní odbory. Rozhodl o tom soud, proti jehož rozsudku se Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) odvolal se zpožděním. Budova tak patří firmě zprivatizované v 90. letech. Policie za nájemné a doplatek za užívání do roku 2019 zaplatí 106 milionů korun, píše Mladá fronta Dnes (MfD).

Basketbalistky USK v repríze finále nestačily na Jekatěrinburg

Praha - Basketbalistky ZVVZ USK Praha zakončily základní skupinu Evropské ligy domácí porážkou 52:69 s Jekatěrinburgem. V repríze loňského finále, v němž USK získal historický titul, se Pražanky dlouho držely, ale v oslabené sestavě na favorita nestačily. Skončily tak třetí ve skupině B a čtvrtfinále začnou na hřišti soupeře, kterým bude italské Schio.

Filmová komedie Ať žijí duchové! dostane podobu muzikálu

Praha /FOTOGALERIE/ - Filmová komedie Ať žijí duchové! dostane na jevišti Kongresového centra Praha podobu muzikálu. Pohádkový příběh s písněmi Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka bude mít premiéru 22. dubna v režii Antonína Procházky. V hlavních rolích se objeví Jiří Langmajer, Adéla Gondíková, Chantal Poullain, Michal Suchánek, Vladimír Kratina a další.

Cizinci požadovali peníze v rámci nelegální sbírky

Praha /VIDEO/ - Na dvojici cizinců, kteří oslovovali občany a pod záminkou příspěvku na dobrou věc měli snahu vybírat peníze do vlastní kapsy, si v sobotu odpoledne vyšlápli v Modřanech pražští strážníci. Městskou policii přivolal všímavý svědek, kterému se sbírka nezdála důvěryhodná a nabyl dojmu, že jde o aktivitu nepovolenou a nelegální.

Otužilci v sobotu v Praze pořádají tradiční soutěž Branických ledů

Praha - První plavecký klub otužilců Praha v sobotu 6. února uspořádá 14. ročník Branických ledů. Jedná se o otužileckou soutěž, která je součástí Českého poháru v zimním plavání. Účast přislíbili nejlepší čeští zimní plavci, dorazí i borci z Anglie, Polska a Slovenska. Informoval o tom ředitel soutěže Tomáš Prokop. Věkové rozpětí plavců bude od čertsvě plnoletých až po osmdesátníky.

Podezřelého z loupeže pomohly najít kamerové záběry

Praha /VIDEO/ - Rychlý pokrok přineslo pátrání po mužích podezřelých ze dvou loupežných přepadení spáchaných na sklonku ledna, k nimž pražští kriminalisté ve středu zveřejnili bližší informace - a současně se prostřednictvím médií obrátili na veřejnost s žádostí o pomoc a spolupráci. Zveřejnění kamerových záběrů přineslo ovoce.

Zpěvák Paul Anka zrušil koncerty v Evropě včetně Prahy

Praha - Zpěvák Paul Anka definitivně zrušil své koncerty v Evropě včetně vystoupení, které se mělo uskutečnit v Praze. Odůvodnil to aktuálním bezpečnostním stavem v Evropě a událostmi ve Francii a Egyptě. Majitelům zakoupených vstupenek budou vráceny peníze v předprodejních místech, kde vstupenky zakoupili. Za pořadatele o tom informoval Martin Zvoníček.

Srážka tramvají na Podolském nábřeží přinesla několik zranění

Praha - Několika zraněným lidem museli v úterý večer pomáhat pražští záchranáři po střetu dvou tramvají, k němuž došlo před půl sedmou na Podolském nábřeží nedaleko plaveckého stadionu. Naštěstí se při srážce v zastávce Kublov nikomu nestalo nic vážného; vesměs šlo jen o drobnější úrazy, převážně pohmožděniny. Pro jistotu sanitky odvezly do nemocnic osm pacientů; devátý ošetřovaný transport odmítl.

Brutální znásilnění soud musí posoudit znovu

Praha - Šestiletý trest, který pražský městský soud vyměřil Romanu Gurgulovičovi z Ukrajiny za sexuální útoky na ženy v pražské Krči, se zdá být příliš mírný. Takové alespoň bylo úterní hodnocení odvolacího senátu Vrchního soudu v Praze. Ten část kauzy vrátil k novému projednání a rozhodnutí městskému soudu.

Na Pankráci našli tři hledané naráz

Praha - Tři jedou ranou. Takovým odhalením hledaných mužů se mohou pochlubit pražští strážníci. Klec spadla podle slov Jana Čiháka z centrály městské policie v sobotu odpoledne, kdy si hlídka z Prahy 4 všimla ve Hvězdově ulici na Pankráci mladíka, který odpovídal popisu hledané osoby. To, že s ním není vše v pořádku, dal vzápětí najevo sám dotyčný.

OBRAZEM: Milovníci plazů se sešli na Pankráci

Praha - Na Pankráci se v sobotu vydali milovníci želv, hadů, ještěrek, pavouků a dalších zvířat chovaných v teráriu. Konala se tam totiž pravidelná teraristická burza, založená Teraristickým spolkem Praha. Zájemci o chovatelství si mohli prohlédnou a případně koupit nejrůznější živočichy, promluvit si s jejich chovateli nebo posedět u kávy s nadšenci.

Proslulá Brandon Bays v Praze představí unikátní léčbu

Praha - Během třídenního semináře, který se bude konat od 18. do 20. března v Praze s příznačným názvem Intenzivní Cesta a Pokročilé nástroje si postupně návštěvníci prožijí a naučí proces Emocionální Cesty, proces Fyzické Cesty a Pokročilé nástroje. Povede je světová autorka, terapeutka a zakladatelka metody Brandon Bays.

Basketbalistky USK vyhrály nad Braine a mají jistý postup

Praha - Basketbalistky ZVVZ USK Praha v Evropské lize doma porazily Castors Braine jasně 75:58 a dvě kola před koncem základní části si definitivně zajistily postup do play off. Obhájkyně titulu navíc mají už jistotu nejhůře třetího místa ve skupině a udržely se v boji o druhou příčku znamenající výhodu domácího prostředí ve čtvrtfinále. Na druhý Orenburg nadále ztrácejí jedinou výhru, ruský soupeř ale má snazší los.

Ze 39 aut odnesl zloděj 55 dětských sedaček

Praha - Údajného zloděje, který se specializoval na krádeže dětských autosedaček, dopadli kriminalisté IV. obvodu pražské policie. Podle úterních slov Jana Daňka z policejního ředitelství se podařilo zadržet „fantoma", který na území Prahy 4 a Prahy 10 vykradl 39 vozidel - a z nich odcizil 55 sedaček pro děti.

Prahu 4 pomáhají uklízet vězni z Pankráce. Zadarmo

Praha /FOTOGALERIE/ - Parta uklízečů vybavených výstražnými vestami, kteří nepracují samostatně, ale jejich počínání je pod mimořádně bedlivým dohledem. Takové scény je nově možno spatřit v ulicích Prahy 4. Neznamená to ovšem, že by se snad vracely časy drábů bránících zahálce.

Paul Anka odkládá své evropské turné, včetně koncertu v Praze

Praha - Slavný swingový zpěvák Paul Anka oznámil odložení svého plánovaného koncertu v Praze. Ten se měl uskutečnit 3. února v Kongresovém centrum. Vystoupení se přesouvá na červen. Přesné datum bude oznámeno do konce ledna. Podle vyjádření managementu Paula Anky jde o reakci na bezpečnostní situaci v Paříži a Egyptě, kde mělo výt celé evropské turné zahájeno. Všechny vstupenky zůstávají v platnosti.

Jazzová hvězda Diana Krallová zahraje na začátku července v Praze

Praha - Kanadská zpěvačka a klavíristka Diana Krallová označovaná v hudebním světě jako „Sinatra v sukních" vystoupí v neděli 3. července v pražském Kongresovém centru. Repertoár koncertu, který odehraje v kvartetu, budou z větší části tvořit skladby z jejího loňského alba Wallflower. Jedná se o kolekci jazzových úprav hitů například The Mamas and the Papas, The Eagles, Bob Dylana nebo Joni Mitchell.

Mmcité zaskočila trojková střelba USK a jasně prohrálo

Praha /FOTOGALERIE/ - Nevyužily soupeřovi špatné formy. Naopak. „Na hřišti byl jen jeden tým. USK gratuluji k zaslouženému vítězství," prohlásil Tomáš Pětivlas, kouč basketbalistů brněnského mmcité. Jeho svěřenci v sobotu ve 27. kole Národní basketbalové ligy prohráli jasně 51:75 na palubovce USK Praha, které předtím dvakrát zaváhalo.

Policistka se v práci sama zastřelila

Praha - Pětapadesátiletá kriminalistka zemřela v pátek odpoledne na svém pracovišti v policejní budově v ulici Sdružení na pomezí Nuslí a Pankráce. Vše nasvědčuje tomu, že si sama vzala život pomocí služební pistole. Deníku to potvrdil Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie. 

Zemřel europoslanec KSČM Miloslav Ransdorf. V necelých 63 letech

Praha - Poslanec Evropského parlamentu Miloslav Ransdorf (KSČM) zemřel. Dvaašedesátiletého Ransdorfa v pátek přijal pražský Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), druh zdravotních potíží ale nesdělil. Mluvčí IKEM Veronika Velcová na dotaz řekla, že se na přání Ransdorfovy rodiny nemůže vyjadřovat.

Podezření z krádeže čokolády vyneslo čtyři roky vězení

Praha /FOTOGALERIE/ - Pokus o těžké ublížení na zdraví a maření výkonu úředního rozhodnutí. To jsou skutky, o nichž má čtyři roky přemýšlet v cele věznice s režimem ostrahy 36letý Petr Slaný. Recidivista původem ze severní Moravy podle verdiktu zaútočil autem před supermarketem na pražském Spořilově.

Tisíce populárních Mimoňů zabavili celníci

Praha /FOTOGALERIE/ - Kvanta dětských hraček odvezli v uplynulých dnech pražští celníci z tržnice Sapa v Libuši na okraji metropole. Zajistili téměř deset tisíc padělků plyšových a plastových postaviček označených logem Minions, jež je v současné době u dětí velmi populární, informovala ve středu Ivana Kurková z Celního úřadu pro hlavní město Prahu.

Jižní spojku uzavřela obří dopravní akce

Praha /VIDEO/ - Rozsáhlý zátah nejen na řidiče, ale motoristy všeobecně uspořádala v noci na neděli pražská policie na Jižní spojce. Frekventovaná komunikace byla na čtyři hodiny u Barrandovského mostu uzavřená (včetně většiny sjezdů a nájezdů až po úroveň Zahradního Města) a kontrole se musely podrobit posádky všech projíždějících vozidel.

Klíče ke kradeným octaviím pachatelé dělali přímo na ulici

Praha /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Sami se vozili auty různých značek, předmětem jejich zájmu byly ale výhradně škodovky. Konkrétně modelová řada Octavia. Řeč je o čtveřici mužů, které Jan Daněk z ředitelství pražské policie v sobotu označil jako „gang autařů.

Čtyřka přispěje na provoz Branického divadla

Praha - Po neúspěšném výběrovém řízení na nového provozovatele Branického divadla se vedení čtvrté městské části rozhodlo podpořit projekt finančně. Novému nájemci přispěje v prvních dvou letech provozu až dvakrát 300 tisíc korun. Z počátku mu navíc sníží nájem.

Čtyřce se nelíbí vyšší rychlost na magistrále

Praha - Zvýšená rychlost na magistrále škodí obyvatelům městské části, tvrdí vedení Prahy 4. Radní čtyřky nesouhlasí se zvýšením nejvyšší povolené rychlosti na komunikaci 5. května v úseku od Vyskočilovy po Jižní spojku na 80 kilometrů v hodině.

Dvě dívky utekly z výchovného ústavu

Praha - Uprchly sice společně, ale nyní už se zřejmě protloukají každá samostatně. To pražští kriminalisté soudí o dvou školačkách, které se ve středu kolem půl páté odpoledne během společné procházky z Praze 4 rozhodly, že nucený pobyt v diagnostickém ústavu je prostě nebaví. Dívky ve věku 14 a 15 let se podle předpokladů detektivů po útěku rozdělily.

Ať žijí duchové: Korn a Kopta ztvární roli Jouzy, kterého hrál Lipský

Praha - Filmová komedie Ať žijí duchové ožije na jevišti Kongresového centra Praha jako muzikál. Pohádkový příběh s písněmi Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka bude mít premiéru v pátek 22. dubna. Inscenaci v režii Antonína Procházky produkuje tým muzikálu Mamma Mia!, který právě v konkurzech vybírá představitele jednotlivých rolí.

Začínáme od nuly, všichni mají šanci, upozornil nový kouč Tempa

Praha /ROZHOVOR/ - Co se týče pražského fotbalu, tak poslední novinku uplynulého roku ohlásilo Tempo, kde po letech končí v pozici hlavního trenéra exligista Libor Koller. Osmý tým B skupiny I. A třídy převzal před zimní pauzou Petr Vanko, jenž dosud vedl mládežnické výběry ve vršovických Bohemians. „Nabídka z Tempa je pro mě velká výzva," řekl 29letý Vanko.

Divadlo na Fidlovačce povede Jan Koťátko. Balzerová zůstane členkou souboru

Praha - Do roku 2016 vstoupí pražské Divadlo na Fidlovačce s novými vlastníky a vedením v čele s ředitelem Janem Koťátkem. Nuselská scéna to oznámila na svých webových stránkách. Novým ředitelem je podnikatel, který již dříve investoval do kultury. Odstupující šéfka Eliška Balzerová členkou souboru zůstane.

Lupiče z benzinky prozradila prázdná nádrž

Praha – Dvakrát přijel jako zákazník – byť podruhé už jako neplatící – a do třetice se objevil coby zločinec. Tak lze shrnout počínání „vánočního lupiče" z benzinové pumpy ve Vídeňské ulici v Praze 4, o jehož dopadení informovala ve čtvrtek Iveta Martínková z ředitelství pražské policie. 

Zasahující záchranáře varoval detektor oxidu uhelnatého

Praha - Na zásah ze silvestrovského dopoledne jistě dlouho nezapomene posádka pražských záchranářů, která byla volána do Nuslí na pomoc starší ženě s poruchou srdečního rytmu. Po příjezdu na místo zásahu v ulici Na Jezerce se ozval hlasitý alarm. V praxi se tak poprvé uplatnil jeden z detektorů přítomnosti oxidu uhelnatého, jimiž záchranná služba vybavila své posádky teprve nedávno.

V autě muž vezl kvanta marihuany

Praha /FOTOGALERIE/ - Auto není moje; je půjčené od kamaráda a já s ním pouze jedu ke svému vozidlu, které je nepojízdné. Tohle řekl pražským celníkům 60letý občan České republiky sedící za volantem stříbřitého mercedesu hned, jakmile jeho auto zastavili k běžné kontrole.

Praha 4 schválila téměř miliardový rozpočet na rok 2016

Praha - Radnice Prahy 4 bude v příštím roce hospodařit s příjmy 714,8 milionu korun a výdaji 943,5 milionu korun. Schodek dorovná radnice z vlastních zdrojů. Návrh rozpočtu v pondělí schválili zastupitelé Prahy 4. Letos městská část naplánovala příjmy 724 milionů korun a výdaje 1,008 miliardy a schodek pokryje z úspor z předchozích let.

OBRAZEM: Noví otužilci byli křtěni Vltavou a ledem

Praha - Pražští otužilci v neděli na své tradiční akci pokřtili nové členy klubu. Barvitá akce, při níž jsou noví otužilci pokřtěni ze džbánu vltavskou vodou s ledem a magickými formulkami přijati za právoplatné otužilce, proběhla za teploty vzduchu 5 stupňů a teploty vody 6 stupňů Celsia.

Hašení domu zamotalo hlavu řidičům

Praha - Rozruch mezi obyvateli bytového domu, ale také vážné dopravní komplikace na frekventované spojnici oblasti Michle s Vinohrady vyvolával v neděli odpoledne zásah pražských hasičů v Nuslích. K ohni, na který upozornil kouř zacházející ze střechy, byly požární jednotky zasahující i s použitím výškové techniky přivolány hodinu po poledni.

Ježíšek přišel v uniformách do Thomayerovy nemocnice

Praha /FOTOGALERIE/ - Křik a pláč se ve středu ozval na pediatrickém oddělení Thomayerovy nemocnice v pražské Krči, když se tam odpoledne objevili policisté ze speciální pořádkové jednotky pražské policie. Výstroj těžkooděnců na sobě neměli, takže nemohli nikoho vylekat - přesto je maličká Dorotka uvítala tak, že si ji maminka musela vzít z postýlky a ukonejšit.

Uprchlík si dokáže najít spoustu skrýší a útočišť

Praha - Zabránit tomu, aby nezletilý chlapec uprchlý z diagnostického ústavu v Praze 4 mohl v pátek oslavovat měsíc života na svobodě, by chtěli pražští policisté. V rámci pátrání po 14letém Pavlu S. původem z Kladenska se v úterý odpoledne obrátili na veřejnost s žádostí o pomoc.

Pěvecký i manželský duet, jak má být, v Mozartových áriích

Praha - Již podesáté se uskutečnil v Kongresovém centru Praha slavnostní gala koncert věnovaný jednomu z velkých skladatelů. Letošní jubilejní ročník byl věnován dílu W. A. Mozarta. Árie z jeho nejslavnějších oper v podání světoznámého basbarytonisty Adama Plachetky a sopranistky Kateřiny Kněžíkové za doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu pod vedením Tomáše Braunera.

Cesta terapeutky Brandon Bays pomáhá statisícům lidí

Praha - Autorka knih a terapeutka Brandon Bays, která v příštím roce navštíví Prahu, je žena s neuvěřitelným životním příběhem. Díky svému odhodlání i přístupu k životu se jí podařilo vlastními silami porazit počátkem 90. let rakovinu dělohy. O svém uzdravení a cestě k němu napsala Brandon Bays knihu Cesta (The Journey), která je i v současnosti inspirací pro miliony lidí po celém světě, Čechy nevyjímaje.

Čínský národní cirkus okouzlil Prahu, navštívila ho i velvyslankyně

Praha /FOTOGALERIE/ - Už počtvrté vystoupil v Praze Čínský národní cirkus, tentokrát s novou show "China Town - Říše středu, kolébka kultury". Zaplněné Kongresové centrum Praha nadšeně aplaudovalo špičkovým čínským akrobatům, jejichž umění osobně ocenila také Ma Keqing, velvyslankyně Číny v České republice.

Poslední letošní koncert odehraje Lenka Dusilová na United Pacool Marketu

Praha /FOTOGALERIE/ - Loňská laureátka ceny Anděl Lenka Dusilová vystoupí se svým sólo projektem v nově pojatém Kongresovém centru v Praze. Spolu s koncerty kapely Lanugo a Moniky Načevy s Michalem Pavlíčkem bude tento koncert poslední předvánoční sobotu 19. prosince tvořit hlavní program třídenního United Pacool Marketu, kde se propojí hudba s novým vánočním marketem.

Basketbalistky USK prohrály s Jekatěrinburgem závěrečnou trojkou

Praha - Basketbalistky ZVVZ USK Praha potřetí v řadě Jekatěrinburg neporazily, když na jeho hřišti v Evropské lize prohrály 73:76 trojkou Diany Taurasiové vteřinu před koncem. Do poslední minuty přitom šly s pětibodovým vedením. Nevyužily tak šanci na posun na první místo tabulky skupiny B.

Policie hledá školáka. Utekl z diagnostického ústavu

Praha - Po čtrnáctiletém chlapci, který utekl z diagnostického ústavu v Praze 4, kam ho poslal kolínský okresní soud, pátrají od neděle policisté nejen v hlavním městě. Ve středu o tom informoval Jan Daněk z ředitelství pražské policie. „Není to poprvé, co mladík utekl – a v minulosti byl již pohřešovaný," konstatoval.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT