VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 3

Zelení na Žižkově protestovali proti výstavbě administrativní budovy

Praha - Strana zelených (SZ) z Prahy 3 ve čtvrtek uspořádala protestní happening Ne monstrmarketu proti výstavbě supermarketu v sousedství nákladového nádraží na Žižkově. Vedle nádraží má vzniknout až čtrnáctipatrová budova s kancelářemi, obchody a byty. Výstavbu plánuje britská společnost Discovery Group a obchodní plocha má být až 44 tisíc metrů čtverečních.

Trenérská změna na Žižkově: Viktorku povede Zdeněk Hašek

Praha /ROZHOVOR/ - Mužstvo žižkovské Viktorie neprožívá povedený start nové sezony a po deseti odehraných zápasech je s patnácti body jedenácté. Nepříliš přesvědčivé výkony vyústily ve změnu na trenérském postu, novým trenérem se stává Zdeněk Hašek.

Odložený mobil neznámý použil k placení

Praha - Po muži, který si v srpnu platil hru na automatech pomocí ukradeného mobilu, pátrají pražští policisté. V herně na Vinohradské ulici provedl několik mobilních plateb - přičemž během půlhodinky stačil takto utratit bezmála pět tisíc korun. Jak k telefonu přišel, zatím není jasné; policisté by se ho rádi zeptali, zda přístroj uzmul sám, nebo jej získal od někoho dalšího.

Na Žižkově v Seifertově ulici bude pomník českému nobelistovi

Praha - Základní kámen příštího pomníku básníka Jaroslava Seiferta je připravený u opěrné zdi ulice na pražském Žižkově nesoucí jméno jediného tuzemského nositele Nobelovy ceny za literaturu. Ve výroční den Seifertova narození (1901) na něj v úterý poklepal ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL).

Žižkovská radnice žádá pokračování metra D přes Prahu 3

Praha - Žižkovská radnice bude žádat, aby pokračování plánované trasy metra D vedlo přes Prahu 3. Na úterním jednání se na tom shodli zastupitelé městské části. Vyprojektovaná trasa metra D povede z Písnice na náměstí Míru. Už nyní se diskutuje o tom, že by v budoucnu mohla pokračovat přes Hlavní nádraží buď na náměstí Republiky, nebo na Žižkov a do Vysočan.

Mladíci nakupovali bez placení. Uspěli

Praha /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Zaplatit „patama" - nebo dokonce „utíkačem". Tak se před sto lety mluvilo o lidech, kteří si chtěli něčeho dopřát, ale k placení se neměli. Zda tahle slova někdy slyšeli dva muži, po kterých pátrají pražští policisté, těžko říci - nicméně chovali se přesně podle nich. Ba tohle „umění" ještě povýšili

Komenského univerzita nemá prodlouženou akreditaci speciální pedagogiky

Praha - Univerzita Jana Amose Komenského (UJAK) neuspěla u Akreditační komise (AK) s žádostí o prodloužení akreditace speciální pedagogiky na dostudování současných studentů. Vyplývá to ze stanoviska, které ve středu poskytl tajemník komise Jiří Smrčka. Platnost akreditace učitelsky i neučitelsky zaměřeného magisterského oboru speciální pedagogika vyprší 30. září.

OBRAZEM: Nezávislá móda je k dostání na nádraží

Praha - Prague Fashion Market se od pátku konal už potřinácté na území hlavního města. Trh s nezávislou módou, šperky a designem bylo možné navštívit na Nákladovém nádraží Žižkov. Součástí akce je opět i Local Food Market, kde je možné ochutnat to nejlepší z lokální kuchyně.

Restart? Hurka touží po návratu

Praha - Sezona 2011 - 2012, u kormidla fotbalové Slavie stojí František Straka a po hřišti se prohání supertalent Martin Hurka. Trenér si svého záložníka náležitě považuje, v jednom interview dokonce přirovná jeho levou nohu k Messiho famózní končetině. Souznění trvá jen krátce, kontroverzního Franze 'pohltí dav' a na muže s bundesligovou nabídkou čekají místo milimetrových přihrávek a oku lahodících branek nemocniční pokoje a operační sály.

Stopy Alfonse Muchy se dají pozorovat v porcelánu jeho vnučky

Praha - Narodila se v Praze a Žižkovu zůstala věrná. Prožívala tu spolu s bratrem všechna dětská dobrodružství, chodila tady do školy, měla zde svou rodinu. V dospělosti zamířila do světa. Se svým španělským manželem žila v Barceloně, aby se ale zase začátkem 90. let vrátila domů do Prahy. Momentálně bydlí opět v Praze ve stejném obvodu, kde má navíc, a ne daleko od bytu, svůj ateliér. Jarmila Mucha Plocková je prý Žižkovská!

Dobrovolníci začali z Prahy rozvážet oblečení pro uprchlíky

Praha – Dobrovolníci začali rozvážet oblečení a další věci ze sbírky pro uprchlíky, kterou organizovalo Autonomní sociální centrum Klinika. Část odvezou do záchytného zařízení v Bělé pod Bezdězem, jednají i s dalšími uprchlickými centry. Pokud bude potřeba, sbírku plánují ještě zopakovat, řekla médiím Anna Hausnerová z Kliniky. Část věcí už ve čtvrtek odvezli uprchlíkům do Budapešti.

Uprchlíky obléknou v Praze. Přispěly desítky lidí

Praha - Velkou vlnu solidarity mezi lidmi vyvolala sbírka pro uprchlíky, které cizinecká policie zadržela bez dokladů na českém území a přemístila do detenčního tábora na Mladoboleslavsku. Anna Hausnerová z autonomního sociálního centra Klinika na Žižkově v Prazě byla sama překvapená, kolik věcí se nashromáždilo.

OBRAZEM: Děti si vyzkoušely, jaký kroužek by je bavil

Praha - Malování, zpívání, tanec. Děti mají možnost trávit svůj čas méně či více známými aktivitami. Jejich rodiče mohou vybírat z velkého množství kroužků a lekcí. Včera se na náměstí Jiřího z Poděbrad konal Volnočasový veletrh organizací pro děti a mládež, který uspořádalo vedení třetí městské části. Pětatřicet různých organizací nabídlo dětem z celé Prahy smysluplné trávení volného času.

Z vrchu Vítkov ubude náletová zeleň, otevřou se výhledy na Karlín

Praha – Severní svahy vrchu Vítkov na pražském Žižkově čekají úpravy. Ubude náletová zeleň a staré stromy a otevře se výhled na Karlín. Práce potrvají do konce listopadu. Vyplývá to z plánů Lesů hlavního města Prahy, které mají Vítkov od loňského roku na starosti.

Kdo naložil do svého auta nahou dívku?

Praha - Dva muže, kteří pomohli ženě, jež se na Žižkově stala obětí znásilnění, hledají kriminalisté III. obvodu pražské policie. Třebaže se podezřelého cizince podařilo dopadnout krátce po činu a již sedí ve vazbě, výpověď těchto svědků (o nichž se ví, že jeli v tmavém autě, pravděpodobně značky Fiat) je velmi důležitá, připomněl ve čtvrtek Jan Daněk z ředitelství pražské policie.

Z Legiovlaku zmizelo dvanáct originálních legionářských medailí

Praha - Z repliky vlaku Legionářů, takzvaného Legiovlaku, zmizelo v neděli dvanáct originálních legionářských medailí. Neznámý pachatel vypáčil během prohlídek jednu z vitrín a medaile, jejichž katalogová hodnota je dohromady asi 30 tisíc korun, odnesl. Případem se zabývá policie.

Hospodskou hádku řešil pistolník střelbou

Praha - Zasáhnout silou musela hlídka pražských strážníků proti muži, který střílel na autobusové zastávce. Stalo se to v pondělí odpoledne na Žižkově; u křižovatky ulic Koněvova, Jana Želivského a Pod Krejcárkem, připomněl v úterý Rudolf Rubeš z centrály pražských strážníků.

Vyšehrad remizoval ve čtvrtém kole druhé fotbalové ligy s Opavou

Praha /FOTOGALERIE/ – Opavští fotbalisté vydolovali v nedělním dopoledni bod na pražském Žižkově, kde má svůj azyl nováček Fotbalové národní ligy z Vyšehradu. Blíže ke třem bodům měl domácí Slavoj, Slezané ale měli v brance výborného Petra Vaška, který svůj tým podržel.

Pražská policie řeší trestní oznámení ohledně nelegálních heren

Praha – Pražská policie se zabývá trestním oznámením ministerstva financí a žižkovské radnice týkající se heren a kvízomatů. Na dotaz novinářů to v pátek řekla mluvčí policie Andrea Zoulová. Starostka Vladislava Hujová z TOP 09 si stěžuje, že jde o nelegální kvízomaty, proti kterým radnice nemůže zasáhnout.

Prodejci pěstebních potřeb zaměření na marihuanu odmítají

Praha – Nabízené zboží bylo legální i podle původního názoru policie – a navíc jsou podobné věci k mání i v hobby marketech, které nikdo nešikanuje. A to, že by kdokoli jakkoli naváděl zákazníky k pěstování marihuany, je holý nesmysl. Takové jsou hlavní argumenty pražských obchodníků Michala Otipky a Pavla Smolíka, kteří čelí obžalobě z šíření toxikomanie. Kauzu obchodníků se zbožím nabízeným v takzvaném growshopu – obchodu s potřebami k pěstování rostlin – řeší Obvodní soud pro Prahu 3 již od února.

Oprava náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze začne asi příští rok

Praha /VIZUALIZACE/ - Dlouho plánovaná oprava náměstí Jiřího z Poděbrad nezačne dřív než v příštím roce. Záležet bude na tom, zda se žižkovské radnici podaří sehnat peníze, a zda se podaří zapsání dominanty náměstí, kostela Nejsvětějšího Srdce Páně, na seznam památek UNESCO, řekla mluvčí městské části Iva Vojtková. Minulé vedení radnice chtělo s rekonstrukcí největšího žižkovského náměstí začít už letos. Práce vyjdou na zhruba 70 milionů korun.

Praha 3 udělá z bývalé školy kanceláře za asi 200 milionů

Praha – Praha 3 pokračuje v plánu rozšířit pracoviště městského úřadu na Havlíčkově náměstí. Přestavba bývalé školy na kanceláře vyjde na zhruba 200 milionů korun, vyplývá z plánu investic. Podle starostky Vladislavy Hujové (TOP 09) projektanti připravují podklady pro rekonstrukci, která má začít příští rok.

Cizinec odmítal opustit hotel. Vyhrožoval, že skočí z okna

Praha – Na záchytce skončil agresivní cizinec, který pod vlivem drog vyváděl v noci na úterý v hotelu v Dalimilově ulic na Žižkově. Šlo o hosta, který odmítal hotel opustit, třebaže pobyt oficiálně ukončil. Za služby zaplatil; z pokoje se ale odmítl vystěhovat – a nakonec se uložil k spánku na pohovce v recepci. Ještě než ho začali budit, se strážníci dověděli, že jde o potížistu, který kopal do nábytku, sprostě nadával ostatním hostům a vyhrožoval jim.

Krást na stavbu šel s vlastním kolečkem

Praha /VIDEO/ – Příslovečnému nošení dříví do lesa se zdánlivě mohlo podobat počínání zloděje řádícího na stavbě ve Vinohradské ulici, po kterém už od počátku července pátrají policisté z pražského Jarova ve spolupráci s kriminalisty. Pachatel mířící krást nářadí si totiž v sobotu 4. července odpoledne přivezl na místo stavební kolečko. Dotyčný ale zjevně věděl, co dělá – kolečko si přistavil na odvoz kořisti.

Soud odmítl zrušit výsledek loňského konkurzu na šéfa ÚSTR

Praha – Obvodní soud pro Prahu 3 ve středu zamítl žalobu švýcarského historika Adriana Portmanna proti výsledku loňského výběrového řízení na ředitele Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR). Novináře o tom informoval předseda Nezávislé odborové organizace ÚSTR Miroslav Vodrážka. Portmann, který neúspěšně kandidoval, označil řízení za podvodné a nezákonné. Chtěl, aby jeho výsledky soud prohlásil za neplatné. Proti středečnímu rozhodnutí se podle Vodrážky odvolá.

Mladík podlehl otravě zplodinami z karmy

Praha – Tragédii přinesla v úterý večer hromadná otrava oxidem uhelnatým unikajícím z koupelnové karmy, k níž pět posádek pražské záchranky přispěchalo po 20. hodině do bytu ve Vinohradské ulici. Čtyřiadvacetiletému muži, který byl nalezen v koupelně bez známek života, už bohužel nebylo možné pomoci, uvedla ve středu Jiřina Ernestová z centrály pražských záchranářů.

Vnitroblok v Praze na Žižkově mají nahradit parkovací místa

Praha - Vnitroblok v Koněvově ulici v Praze na Žižkově má zmizet, nahradí jej parkoviště pro 25 aut. Zelení z Prahy 3 s údajně necitlivou úpravou nesouhlasí. Investor se brání. Prý se nedopustil ničeho špatného. A s projektem souhlasí i radnice.

Rekonstrukce žižkovsklého stadionu si vyžádá desítky milionů

Praha – Rekonstrukce žižkovského stadionu vyjde na desítky milionů korun. Na nutných investicích se chce Praha 3 domluvit s budoucím nájemcem nebo nájemci, v úvahu přichází i pomoc sponzorů. Radnice by se nevyhýbala ani možnému přejmenování stadionu, řekli místostarostové Ivan Holeček (ČSSD) a Alexander Bellu (ODS).

Hujová: Budoucnost žižkovského nádraží je stále nejasná

Praha - Budoucnost památkově chráněného Nákladového nádraží Žižkov je stále nejasná. Starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) proto v průběhu následujících dnů dopisem osloví České dráhy a ministerstvo kultury. Chce vědět, co hodlají s budovou dělat. Možnosti radnice jsou totiž omezené, řekla dnes novinářům Hujová.

Udělalo se mi zle, řekl přistižený zloděj

Praha – Zloděje kradoucího 
z výfuku zaparkovaného auta katalyzátor dopadli v noci na úterý přímo při činu příslušníci pohotovostní motorizované jednotky pražské policie.

OBRAZEM: Před plameny muž utekl na římsu

Praha - Zachránit čtyři lidi se pražským hasičům podařilo během dramatu, které se ve čtvrtek tři čtvrtě hodiny před polednem odehrávalo na Žižkově. Hořel byt v domě ve staré zástavbě v Husitské ulici. Nejakčnější byl zásah na pomoc muži, který stál v pantoflích na římse vedle okna ve druhém patře a přidržoval se drátu hromosvodu.

Radiokomunikace rozšířily datové centrum na Žižkově o čtvrtinu

Praha - České Radiokomunikace (ČRa) rozšířily své datové centrum na pražském Žižkově o čtvrtinu. Do nového sálu se 110 takzvanými racky, tedy místy pro umístění serverů, a posílení zabezpečení investovaly několik desítek milionů korun. Uvedly to ve středu v tiskové zprávě.

Urbanistům se nezdá projekt opravy Koněvovy ulice

Praha - Technická správa komunikací (TSK) připravila projekt rekonstrukce silnice v Husitské a v části Koněvovy ulice. Třetí městská část o opravu tohoto úseku žádá magistrát dlouhodobě, projekt TSK je nyní připraven a bylo na něj již vydáno územní rozhodnutí. Situaci však zkomplikoval pražský Institut plánování a rozvoje (IPR), který připravený plán kritizuje a vyžádal si jeho revizi.

Lidem z okolí Parukářky se nelíbí plánovaná hospoda v parku

Praha /VIZUALIZACE/ - Park Parukářka na žižkovském vrchu svatého Kříže je místem s trochu rozporuplnou pověstí. Na jednu stranu je oblíbeným prostorem pro pořádání nejrůznějších akcí, ať už hudebních či jiných, případně pro posezení u piva či limonády nebo procházku se psem. Na stranu druhou si ovšem místní obyvatelé dlouhodobě stěžují na přílišnou frekvenci pořádaných akcí a s nimi spojený hluk.

Na žižkovském stadionu by podle radnice mohly hrát dva kluby

Praha - Na žižkovském stadionu by mohly hrát dva fotbalové kluby - Slavoj Vyšehrad i dosavadní nájemce, zadlužená Viktoria Žižkov. Dělily by se o nájemné, které je sto tisíc korun měsíčně. Po jednání s oběma kluby to řekl místostarosta Alexander Bellu (ODS). Podmínkou ale je, aby Viktoria Žižkov uhradila dluhy vůči radnici. Další schůzka se uskuteční příští týden.

Praha 3 pronajme žižkovský stadion Slavoji Vyšehrad

Praha - Praha 3 pronajme žižkovský stadion fotbalovému klubu Slavoj Vyšehrad, který postoupil do druhé ligy. S dalšími zájemci včetně dosavadního nájemce Viktorie Žižkov bude jednat. O rozhodnutí rady ve čtvrtek informovala starostka Vladislava Hujová, podmínky pronájmu neuvedla.

OBRAZEM: Muž zemřel v kontejneru na použitý textil

Praha - Tragickým následkům už nemohl zabránit výjezd hasičů z pražské centrální stanice, kteří byli v úterý vpodvečer přivoláni do Velehradské ulice na Žižkově k vyproštění muže z kontejneru na použitý textil shromažďovaný pro potřebné. Zásah ale skončil smutně. Vytáhnout se tělo podařilo, avšak záchranáři již muži nemohli pomoci. Jeho životní funkce se nepodařilo obnovit.  Okolnosti události zůstávají v šetření.

OBRAZEM: Středověká historická slavnost ukázala rekonstrukci bitvy na Vítkově

Praha - Městská část Praha 3 uspořádala v sobotu středověkou historickou slavnost s názvem Hrrr na ně! Ukázala mimo jiné rekonstrukci památní bitvy na Vítkově z roku 1420, ve které hrstka husitských bojovníků odrazila přesilu rakouských a míšeňských křižáků.

Kapela Allstar Refjúdží Band zakončí připomínku dne uprchlíků

Praha - Koncert kapely Allstar Refjúdží Band zakončí v neděli na pražském Nákladovém nádraží Žižkov připomínku Mezinárodního dne uprchlíků, který připadl na 20. června. Fotografickou výstavou, koncerty, debatami a přednáškami se tématům spojeným s migrací a řešením sociálních problémů věnuje Amnesty International ČR.

Záchrana? Viktoria Žižkov má nového majitele, pokusí se klub oddlužit

Praha - Fotbalisty Žižkova by měl z ekonomické krize vyvést nový majitel. Bývalý funkcionář Viktorie Jiří Rýva koupil od Luďka Vinše sto procent akcií klubu. Informuje o tom deník Sport. Rýva má ve čtvrtek jednat se zástupci Prahy 3 o tom, aby tradiční pražský klub mohl zůstat ve svém domácím prostředí na Žižkově.

Přestavba žižkovského nádraží by vyšla na dvě miliardy

Praha - Přestavba památkově chráněného Nákladového nádraží Žižkov, ze kterého by v budoucnu mělo být společenské a kulturní centrum, by vyšla na 1,1 až 1,7 miliardy korun bez DPH. Po započtení nákladů na koupi budovy a na projekční a inženýrské práce jde o zhruba dvě miliardy korun. Vyplývá to z management plánu.

Před 125 lety byl otevřen Nový židovský hřbitov na Olšanech

Praha - Před jedním a čtvrt stoletím, 6. července 1890, byl v Praze otevřen Nový židovský hřbitov. S rozlohou přesahující deset hektarů je to největší židovský hřbitov v České republice. Místo posledního odpočinku na něm našla řada významných osobností, včetně světově proslulého spisovatele Franze Kafky.

Praha 3 hledá nového nájemce pro žižkovský stadion

Praha - Zastupitelé třetí městské části hledají nového dlouhodobého nájemce pro žižkovský fotbalový stadion. Záměr dle médií schválila rada této městské části. Dosavadní letitý nájemce, fotbalový klub Viktoria Žižkov, za stadion neplatil. Podle radnice nemá platnou smlouvu a dluží na nájemném 900 tisíc korun. Spor míří k soudu.

Armáda si připomněla Den ozbrojených sil

Praha /FOTOGALERIE/ - Čeští vojáci si v úterý na pražském Vítkově připomněli Den ozbrojených sil. Slaví se jako připomenutí slavnostní přísahy československých legionářů na konci června 1918 ve francouzském Darney. Několik z českých vojáků dnes při této příležitosti dostalo vyznamenání.

Ničitel kamery dopadl jako Pat s Matem

Praha /VIDEO/ - Zloděje, který sice nenašel nic, co by se mu hodilo, ale přesto za ním zůstala škoda převyšující pět tisíc korun, hledají policisté z pražského Jarova. Dosud neznámý muž, který se vloupal do domu v Kouřimské ulici, za sebou zanechal poškozené věci - dveře a bezpečnostní kameru, kterou se zřejmě původně rozhodl odnést, aby za sebou zametl stopy. Kameru ale pouze poškodil, připomněl v pondělí Jaroslav Bican z ředitelství pražské policie.

V červenci začne oprava Polikliniky Vinohrady za 35 milionů

Praha - V červenci začne rekonstrukce Polikliniky Vinohrady na Vinohradské ulici naproti Olšanským hřbitovům, která bude v příštích třech až čtyřech letech stát zhruba 35 milionů korun. Stav objektu je nevyhovující, stěžovali si na něj i lékaři. „Důležité je, že nájemní smlouvy s lékaři zůstávají. Po rekonstrukci se budou do svých ordinací opět vracet," řekl zástupce starosty Prahy 3 Ivan Holeček.

KRÁTCE: Do pionýra půjdou 
i prvňáci a druháci

Praha – Pionýrská skupina Galaxie otevře od září ve své klubovně v Ježkově ulici 
na Praze 3 nový oddíl pro děti ve věku šesti až sedmi let. Jak řekl statutární zástupce organizace Jakub Naděje, klub nabídne pro prvňáky a druháky pestrou činnost od netradičních zážitkových her přes výtvarné činnosti ke sportovním.

OBRAZEM: Žižkovské mariášky jsou pokřtěny

Praha - K žižkovskému folklóru patří neodmyslitelně mariáš. A proto se v úterý v místním legendárním lokále Planeta Žižkov křtily Žižkovské mariášky. Jejich motivem jsou slavné osobnosti, které se na Žižkově přímo narodily, žily, působily, případně na téma Žižkov tvořily. Autorem námětu Žižkovských mariášek je spisovatel Pavel Vrána a kresby vznikly v dílně Veroniky Vaškové.

OBRAZEM: Vystavené snímky ukazují migranty mířící do Evropy

Praha - Migrantská Odyssea je nová výstava řeckého fotografa Giorgose Moutafise, která je na Nákladovém nádraží Žižkov k vidění do 12. července. Umělec na svých snímcích už sedm let zachycuje nebezpečné cesty uprchlíků do Evropy.

Na dvorcích se hrálo, zpívalo i recitovalo

Praha 3 - Zatímco desítky tisíc lidí přilákal do centra města hudební festival United Islands, na Žižkově probíhala o poznání komornější, avšak o nic méně zajímavá akce. Dolní Žižkov totiž hostil už popáté festival Žižkovské mezidvorky, který nabídl na dvanácti lokalitách koncerty, divadlo, výstavy a další zajímavé akce, to vše v uvolněné a otevřené atmosféře, podobné sousedským sešlostem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT