VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 3

Opilá matka zapomněla v tramvaji kočárek i s dítětem

Praha - Hodně překvapivý nález ohlásil v úterý večer na tísňovou linku pražských strážníků řidič tramvaje. V půl deváté večer ze Žižkova informoval, že objevil miminko. Kočárek, který rozhodně nebyl prázdný, nalezl tramvaják v zadním voze soupravy po příjezdu na konečnou u ulice Spojovací. Bez jakéhokoli dozoru, úplně osamocený.

Praha 3 pokračuje v přípravě oprav panelových domů za 200 milionů korun

Praha - Vedení Prahy 3 pokračuje v přípravě zakázek na opravy panelových domů za více než 200 milionů korun bez DPH. Jde o zhruba dvacítku domů v Jeseniově, Ostromečské nebo Bukové ulici. Odůvodnění zakázek schválilo zastupitelstvo na posledním prosincovém jednání, vyplývá to z usnesení. Radnice chce v příštích letech do oprav paneláků vložit až 500 milionů korun.

Vítkov bude v době ohňostroje uzavřený, lidé by měli použít MHD

Praha - Na Nový rok bude uzavřen přístup na pražský vrch Vítkov, odkud se bude v 18:00 odpalovat ohňostroj. Policie varuje řidiče před zdržením, lidé by raději měli použít městskou hromadnou dopravu. Média o tom informovala mluvčí pražské policie Iveta Martínková. Na Silvestra bude odpoledne pro motoristy uzavřeno Václavské náměstí, na pořádek a bezpečnost při novoročních oslavách budou v ulicích Prahy dohlížet stovky policistů.

Požár ve svátek vyhnal lidi z bytů

Praha /FOTOGALERIE/ - Evakuace, při níž došlo i na použití vyváděcích masek umožňujících pohyb v zadýmeném prostoru, narušila na Boží hod vánoční pohodu svátečního večera obyvatelům bytového domu v Lupáčově ulici na pražském Žižkově.

Zloděj okouněl, pak utekl s kávovarem

Praha /VIDEO/ - Chvíli dotyčný působil jako zloděj-upejpavec, posléze se ale proměnil ve zloděje-drzouna. Řeč je o prozatím neznámém pachateli krádeže, po kterém policisté z pražského Žižkova pátrají od 17. prosince. Tehdy se dotyčný večer vypravil na „nákup" za pět prstů – nebo možná spíš na lov vánočního dárku – do obchodného centra na Floře.

Žižkovská Klinika: Chtějí nás vyhnat, stížnosti jsou zaujaté

Praha - Je tomu téměř přesně rok, co se skupina aktivistů rozhodla, že z budovy opuštěné a zchátralé bývalé polikliniky v žižkovské Jeseniově ulici vytvoří sociální a komunitní centrum. Skupině squatterů, kteří měli za cíl v budově provozovat nejrůznější vzdělávací, kulturní a sociální aktivity, se po řadě peripetií (viz rámeček) nakonec podařilo alespoň dočasně triumfovat.

Zelený vrch Parukářka na Žižkově čekají proměny

Praha - Zelený vrch Parukářka na Žižkově čeká v následujících letech proměna. Radnice plánuje výsadbu stromů a keřů, vzniknou bylinné porosty i záhony s cibulovinami. Postupně zmizí invazivní akáty, které městská část hodlá nahradit jinými druhy dřevin. Médiím to řekl zástupce starostky pro životní prostředí Jan Materna.

Ministerstvo kultury bude znovu řešit stavbu na nádraží Žižkov

Praha - Ministerstvo kultury se bude znovu zabývat tím, zda podoba plánovaného administrativního a nákupního centra v areálu Nákladového nádraží Žižkov není v rozporu se zájmy památkové péče. Rozhodl o tom ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) v přezkumném řízení. 

OBRAZEM: Zraněného dělníka dopravili na zem hasiči

Praha - S využitím lezecké techniky a transportních nosítek připevněných ke konstrukci plošiny na výsuvném žebříku asistovali v úterý dopoledne pražští hasiči zdravotnickým záchranářům. Na těžko přístupné půdě rekonstruovaného činžovního domu v ulici U Rajské zahrady na Žižkově potřeboval jejich pomoc dělník zraněný pádem z výšky, který se propadl otvorem stropu budoucí půdní vestavby.

Diskusní pořad Václava Moravce ukončil poplach na Žižkově

Praha - Požární poplach v neděli neočekávaně přerušil polední diskusní pořad moderátora Václava Moravce, která Česká televize živě vysílá z vysílací věže na Žižkově. Do přímého přenosu debaty velmi překvapivě vstoupilo hlášení v angličtině upozorňující na zkoušku evakuačního systému - a objekt byl skutečně evakuován.

Zloděje věrného oblasti Jarova zachytily kamery

Praha /VIDEO/ - Bere všechno, co mu přijde pod ruku. Těmito slovy označil v sobotu Jan Daněk z ředitelství pražské policie řádění zloděje, po kterém policisté pátrají již od léta. „Fantom Jarova," jak ho Daněk nazval, ale stále uniká.

Markův hattrick otočil důležitý duel. Góly á la Lafata, smál se kanonýr Viktorie

Praha /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Běžela dvacátá minuta královo-dvorského utkání. Hlouček domácích fotbalistů oslavoval druhou branku v síti Žižkova. Z kotle příznivců Viktorie se ozvalo lakonické konstatování, že takto jejich miláčkové na' zlatý kvintet', páté vítězství v řadě, těžko dosáhnou. To by ale nesměl být na hřišti Josef Marek.

Avantgardní skupina The Residents vystoupí 5. února v Praze

Praha - Americká skupina The Residents, jejíž členové od vzniku kapely skrývají pod maskami svoji identitu, vystoupí 5. února 2016 v Paláci Akropolis Praze. Představí nový program s názvem Shadowland (Země stínů). The Residents tím dovrší trilogii Randy, Chuck & Bob započatou v roce 2010 programem The Talking Light a pokračující v roce 2013 představením Wonder of Weird.

Náhodní známí z bytu zmizeli s věcmi za 70 tisíc

Praha /VIDEO/ - Osudné bylo pro 35letého muže z pražského Žižkova náhodné setkání nad „veselými kalíšky". V noci ze soboty na neděli 19. září se v baru v Bořivojově ulici seznámil s cizím mužem a ženou. Sám připouští, že na tom, co následovalo, měl podíl vypitý alkohol: dvojici, s níž si náramně rozuměl, pozval do svého bytu. S tím, že právě tam budou v pití pokračovat.

Baník musí zaplatit Viktorii Žižkov, rozhodl soud. Jde o dluh za miliony

Praha - Dluh, který je znovu scéně. Baník Ostrava musí zaplatit téměř osm a půl milionu korun Viktorii Žižkov za přestupy fotbalistů Josefa Hušbauera a Zdeňka Koukala z roku 2010. Rozhodl o tom Městský soud v Praze, který změnil verdikt nižší instance z jara. Obvodní soud pro Prahu 6 tehdy vydáním předběžného opatření odložil rozhodnutí Arbitrážní komise FAČR z března.

Sborové studio Zvoneček - Praha slaví významné výročí

Praha /FOTOGALERIE/ - V letošní sezoně slaví sborové studio Zvoneček - Praha 20. výročí svého založení. V září roku 1996 vznikl v Hudební škole hlavního města Prahy na žižkovském Komenského náměstí pod vedením sbormistryně Jarmily Novenkové první zárodek nynějšího studia - sbor Zvoneček. Za dvacet let se sbor z 11 zakládajících členů rozrostl na těleso čítající na 240 zpěváků ve věku od čtyř do 26 let.

Italsko-japonské klavírní duo zahraje v Atriu na Žižkově

Praha - Už čtrnáctým rokem se mezi očekávaná podzimní hudební klání řadí přehlídka Tóny nad městy, jejíž zvláštností je, že se program dělí mezi metropoli a menší města republiky. Jde o sérii jak orchestrálních, tak i komorních koncertů. Letos zavítá festival do Prahy, Děčína, Ústí nad Orlicí a do Mariánských Lázní. Každým rokem je festival situován do období října až listopadu.

OBRAZEM: Svatomartinské víno předvídá dobrý ročník

Praha - O nadprůměrném ročníku hroznů se mohli lidé přesvědčit ve středu, kdy se otevřely lahve svatomartinského vína. Tradice pití svatomartinských vín pochází z doby vlády Josefa II., čili z druhé poloviny 18. století. Obnovena byla před dvaceti lety takzvaným Moravínem nouveau. Vinařský fond obnovil v roce 2005 značku svatomartinských vín a letos se na trhu objeví 2,3 milionu lahví od 113 vinařství, což je nejvíc v historii.

Den válečných veteránů. Zeman jednoho povýšil, desítky jich byly vyznamenány

Praha /FOTOGALERIE/ - Česko si ve středu připomnělo Den válečných veteránů. Největší vzpomínková akce se tradičně konala na pražském Vítkově, kde ministr Martin Stropnický (ANO) vyznamenal přes 50 vojáků i civilistů. Prezident Miloš Zeman zároveň jmenoval do generálské hodnosti vojenského pilota z druhé světové války Imricha Gablecha.

Exstudenti speciální pedagogiky UJAK mohou dostudovat na Slovensku

Praha - Bývalí studenti oboru speciální pedagogika na Univerzitě Jana Amose Komenského, kterému na konci září vypršela akreditace, mohou dostudovat na Katolické univerzitě Ružomberok na Slovensku. Bude jim to uznáno jako kvalifikace nejen pro speciální, ale také pro běžné základní školy, potvrdilo ve středu ministerstvo školství. Informoval o tom mluvčí UJAK Jan Červenka.

OBRAZEM: Skrze umění a kulturu se boří bariéry

Praha - Festival integrace Slunce 2015 začal v pondělí v Paláci Akropolis v Praze. Slouží k setkávání lidí se zdravotním postižením se zdravými všech věkových kategorií. Festival zahájil projekt Hudba jako barva, který připravil ateliér Výchovné dramatiky pro neslyšící Divadelní fakulty JAMU v Brně.

Herce Isteníka zasáhl elektrický proud, program divadla se nemění

Praha - Bez vážných následků se obešel zásah elektrickým proudem, který utrpěl herec Michal Isteník v úterý při hostování brněnského Buranteatru v Praze. Ze Žižkovského divadla Járy Cimrmana jej odvezla záchranná služba, nicméně z nemocnice jej brzy propustili a vrátil se do Brna.

Milovníci hry s jojem se sešli v Praze na mistrovství republiky

Praha - Více než stovka dětí a mladých lidí, kteří propadli kouzlu tradiční hry s jojem, v sobotu přijela do Prahy na Mistrovství České republiky v jojování. Na nákladovém nádraží Žižkov soutěžili v různých kategoriích, které se liší podle náročnosti a množství provedených triků. Ti si jednotliví hráči sami vymýšlejí a sestavují z nich své exhibice.

OBRAZEM: Dýně zavalily náměstí Jiřího z Poděbrad

Praha - Přes den vydlabat dýni a po setmění zapálit svíčku. Slavnosti dýní a dušiček v pátek na farmářské tržiště na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze přilákaly lidi místní i návštěvníky z daleka. Na příchozí čekaly dýně rozličných velikostí, druhů i barev, které si lidé mohli vyzdobit podle svého gusta. S příchodem tmy pak mohli zapálit svíčky a připomenout si své zesnulé.

Svou obětí lupič smýkal po zemi

Praha /VIDEO/ - Po lupiči, který zcela zákeřně přepadl mladou ženu a oběť se nerozpakoval vláčet po zemi, pátrají pražští policisté. Ve středu o tom informoval Jan Daněk z ředitelství pražské policie. Pachatel podle jeho slov udeřil na Žižkově v neděli večer. 

Politici v čele se Zemanem si na Vítkově připomněli vznik státu

Praha /FOTOGALERIE/ - Politici v čele s prezidentem Milošem Zemanem, zástupci armády a další lidé si ve středu dopoledne připomněli u Národního památníku v Praze na Vítkově výročí vzniku samostatného Československa. Položili věnce u jezdecké sochy Jana Žižky. Oslavy 97. výročí vyhlášení státu vyvrcholí večerním ceremoniálem na Pražském hradě, kde prezident Zeman udělí významným osobnostem státní vyznamenání.

Support Lesbiens: Jsme nároční, nakladli jsme si na sebe vysoké cíle

Praha /ROZHOVOR/ - Po nahrávce Leave a Message z roku 2013 přichází skupina Support Lesbiens s novou deskou K.I.D. (King Is Dead), kterou vydává pod hlavičkou Warner Music. Oficiálně ji pokřtí 31. října v pražském Paláci Akropolis, kde si některé písně z alba zároveň odbydou i svoji koncertní premiéru. Hudebně se na něm podílela celá kapela.

Odtahované auto se chovalo jako utržené ze řetězu

Praha - Kuriózní nehodu nákladního auta bez řidiče vyšetřuje od nedělního odpoledne pražská policie. Stala se na pomezí Žižkova a Hrdlořez ve chvíli, když servisní souprava převážela do dílny porouchaný popelářský vůz naložený na odtahovém návěsu.

Praha 3 se stále nedohodla s Viktorií Žižkov na nájemném

Praha - Vedení Prahy 3 stále nenašlo shodu s fotbalovým klubem Viktoria Žižkov ohledně žižkovského stadionu. Místostarosta Alexander Bellu (ODS) médiím řekl, že klub dosud nepřinesl žádné přijatelné návrhy řešení. Viktora Žižkov, která je letitým nájemcem stadionu v Seifertově ulici, dluží radnici na nájemném 1,5 milionu korun.

Podezřelí z poničení obchodu pomohli strážníkům odhalit skutečného pachatele

Praha - Úspěšným zadržením podezřelého skončil večerní zásah pražských strážníků z Prahy 3, kteří dopadli muže, jenž měl úmyslně vykopnout skleněnou výlohu prodejny s potravinami. Ve středu to uvedla vedoucí kanceláře ředitele městské policie Irena Seifertová. Vše začalo tím, že na podezřelého nacházejícího se na tramvajové zastávce Flora upozornil pracovník ostrahy obchodu.

Vzhled nádraží na Žižkově by měl vzejít z architektonické soutěže

Praha - Budoucí vzhled Nákladového nádraží Žižkov by měl vzejít z mezinárodní architektonické soutěže. Vypsat by ji měl Institut plánování a rozvoje hlavního města s majitelem nádraží, Českými drahami, řekla v úterý novinářům starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09). Radnice podle ní do řešení situace vložila miliony, další peníze už ale utrácet nehodlá.

OBRAZEM: Vlak srazil muže přímo v tunelu

Praha - Uprostřed noci na úterý zasahovali v železničním tunelu na Žižkově pražští záchranáři, hasiči i policisté. Dvacet minut po půlnoci byli přivoláni k muži sraženému vlakem do tunelu u hlavního nádraží. Osoba pohybující se v kolejišti utrpěla vážné zranění; přímo na místě, které muselo zůstat uzavřeno, se boj o život protáhl na více než půl hodiny.

OBRAZEM: Jablka zasypala náměstí Jiřího z Poděbrad

Praha - Zakousnout se do třeba červeného jablka mohou návštěvníci farmářského tržiště na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze. Od pátku do soboty se tam konají Jablečné slavnosti a festival Cideru 2015. Svá jablíčka tu nabízí patnáct českých ovocnářů.

Žižkov prohrál a chystá řez. Trenér: Potřebujeme někoho, kdo se bude rvát

Praha /FOTOGALERIE/ - Pouhých deset zápasů vydržel na lavičce Žižkova trenér Roman Veselý. Hned následující duel České fotbalové ligy, ve kterém Pražané podlehli sotva průměrným Štěchovicím 1:2, ale napověděl, že pouze o kouči výkony Viktorie asi nebudou.

Jablečné slavnosti na Jiřáku: úroda je sklizená, může se ochutnávat

Praha /FOTOGALERIE/ - Jablečné slavnosti opět budou v pátek a sobotu 9. a 10. října skvělou příležitostí k setkání pěstitelů jablek přímo se spotřebiteli. Spolek Archetyp proto pozval všechny zájemce na farmářské tržiště Jiřák. Patnáct ovocnářů tam přiveze to nejlepší a nejzdravější, co se v české krajině po staletí pěstuje - jak staré tradiční odrůdy, tak i ty nové.

Na ulici postával nahý muž. Přivolaným strážníkům tvrdil, že se opaluje

Praha - Na policejní služebně na Praze 3 přijali strážníci v sobotu ráno oznámení, že v ulici Jeseniova se pohybuje nahý muž. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka strážníků. Ta po příjezdu spatřila nahého muže, který postával na chodníku. Prokázat strážníkům totožnost muž nemohl, neměl u sebe žádný doklad. A tak se s policisty musel svézt na služebnu.

Na trojce zavedli ombudsmana pro seniory

Praha 3 - Novinku v oblasti municipální sociální politiky včera představilo vedení radnice třetí městské části. Od začátku října funguje na trojce ombudsman pro seniory. Institut bude pomáhat lidem nad 65 let z Prahy 3 ve složitých životních situacích, například v otázkách v bydlení, práva, řešení dluhů, domácího násilí či vyřizování na úřadech. Poradí i například s výběrem volnočasových aktivit nebo při problémech v komunikaci s okolím.

Ministerstvo: Okamžitý přechod studentů UJAK na jiné školy není možný

Praha - Studenti speciální pedagogiky na soukromé Univerzitě Jana Amose Komenského (UJAK) budou moci pokračovat ve studiu na jiných veřejných vysokých školách patrně od února roku 2016, kdy začíná letní semestr. Jejich okamžitý přechod není možný, informovalo v tiskové zprávě ministerstvo školství. Oboru speciální pedagogika skončila akreditace.

Zelení na Žižkově protestovali proti výstavbě administrativní budovy

Praha - Strana zelených (SZ) z Prahy 3 ve čtvrtek uspořádala protestní happening Ne monstrmarketu proti výstavbě supermarketu v sousedství nákladového nádraží na Žižkově. Vedle nádraží má vzniknout až čtrnáctipatrová budova s kancelářemi, obchody a byty. Výstavbu plánuje britská společnost Discovery Group a obchodní plocha má být až 44 tisíc metrů čtverečních.

Trenérská změna na Žižkově: Viktorku povede Zdeněk Hašek

Praha /ROZHOVOR/ - Mužstvo žižkovské Viktorie neprožívá povedený start nové sezony a po deseti odehraných zápasech je s patnácti body jedenácté. Nepříliš přesvědčivé výkony vyústily ve změnu na trenérském postu, novým trenérem se stává Zdeněk Hašek.

Odložený mobil neznámý použil k placení

Praha - Po muži, který si v srpnu platil hru na automatech pomocí ukradeného mobilu, pátrají pražští policisté. V herně na Vinohradské ulici provedl několik mobilních plateb - přičemž během půlhodinky stačil takto utratit bezmála pět tisíc korun. Jak k telefonu přišel, zatím není jasné; policisté by se ho rádi zeptali, zda přístroj uzmul sám, nebo jej získal od někoho dalšího.

Na Žižkově v Seifertově ulici bude pomník českému nobelistovi

Praha - Základní kámen příštího pomníku básníka Jaroslava Seiferta je připravený u opěrné zdi ulice na pražském Žižkově nesoucí jméno jediného tuzemského nositele Nobelovy ceny za literaturu. Ve výroční den Seifertova narození (1901) na něj v úterý poklepal ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL).

Žižkovská radnice žádá pokračování metra D přes Prahu 3

Praha - Žižkovská radnice bude žádat, aby pokračování plánované trasy metra D vedlo přes Prahu 3. Na úterním jednání se na tom shodli zastupitelé městské části. Vyprojektovaná trasa metra D povede z Písnice na náměstí Míru. Už nyní se diskutuje o tom, že by v budoucnu mohla pokračovat přes Hlavní nádraží buď na náměstí Republiky, nebo na Žižkov a do Vysočan.

Mladíci nakupovali bez placení. Uspěli

Praha /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Zaplatit „patama" - nebo dokonce „utíkačem". Tak se před sto lety mluvilo o lidech, kteří si chtěli něčeho dopřát, ale k placení se neměli. Zda tahle slova někdy slyšeli dva muži, po kterých pátrají pražští policisté, těžko říci - nicméně chovali se přesně podle nich. Ba tohle „umění" ještě povýšili

Komenského univerzita nemá prodlouženou akreditaci speciální pedagogiky

Praha - Univerzita Jana Amose Komenského (UJAK) neuspěla u Akreditační komise (AK) s žádostí o prodloužení akreditace speciální pedagogiky na dostudování současných studentů. Vyplývá to ze stanoviska, které ve středu poskytl tajemník komise Jiří Smrčka. Platnost akreditace učitelsky i neučitelsky zaměřeného magisterského oboru speciální pedagogika vyprší 30. září.

OBRAZEM: Nezávislá móda je k dostání na nádraží

Praha - Prague Fashion Market se od pátku konal už potřinácté na území hlavního města. Trh s nezávislou módou, šperky a designem bylo možné navštívit na Nákladovém nádraží Žižkov. Součástí akce je opět i Local Food Market, kde je možné ochutnat to nejlepší z lokální kuchyně.

Restart? Hurka touží po návratu

Praha - Sezona 2011 - 2012, u kormidla fotbalové Slavie stojí František Straka a po hřišti se prohání supertalent Martin Hurka. Trenér si svého záložníka náležitě považuje, v jednom interview dokonce přirovná jeho levou nohu k Messiho famózní končetině. Souznění trvá jen krátce, kontroverzního Franze 'pohltí dav' a na muže s bundesligovou nabídkou čekají místo milimetrových přihrávek a oku lahodících branek nemocniční pokoje a operační sály.

Stopy Alfonse Muchy se dají pozorovat v porcelánu jeho vnučky

Praha - Narodila se v Praze a Žižkovu zůstala věrná. Prožívala tu spolu s bratrem všechna dětská dobrodružství, chodila tady do školy, měla zde svou rodinu. V dospělosti zamířila do světa. Se svým španělským manželem žila v Barceloně, aby se ale zase začátkem 90. let vrátila domů do Prahy. Momentálně bydlí opět v Praze ve stejném obvodu, kde má navíc, a ne daleko od bytu, svůj ateliér. Jarmila Mucha Plocková je prý Žižkovská!

Dobrovolníci začali z Prahy rozvážet oblečení pro uprchlíky

Praha – Dobrovolníci začali rozvážet oblečení a další věci ze sbírky pro uprchlíky, kterou organizovalo Autonomní sociální centrum Klinika. Část odvezou do záchytného zařízení v Bělé pod Bezdězem, jednají i s dalšími uprchlickými centry. Pokud bude potřeba, sbírku plánují ještě zopakovat, řekla médiím Anna Hausnerová z Kliniky. Část věcí už ve čtvrtek odvezli uprchlíkům do Budapešti.

Uprchlíky obléknou v Praze. Přispěly desítky lidí

Praha - Velkou vlnu solidarity mezi lidmi vyvolala sbírka pro uprchlíky, které cizinecká policie zadržela bez dokladů na českém území a přemístila do detenčního tábora na Mladoboleslavsku. Anna Hausnerová z autonomního sociálního centra Klinika na Žižkově v Prazě byla sama překvapená, kolik věcí se nashromáždilo.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT