VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 3

Neznámý muž utrácel s cizí kartou v ruce

Praha /VIDEO/ - Užíval si na cizí účet. Těmito slovy shrnul Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie počínání zatím neznámého muže, o kterém policisté ze Žižkova vědí zatím jen to, že dokáže nakupovat jako udržený ze řetězu. „Během půlhodiny obrazil hned několik obchodů," připomněl Hulan počínání muže, po kterém policisté pasou již od 17. prosince.

Záchranáře při zásahu varoval detektor oxidu uhelnatého

Praha - Diagnózu ještě dříve, než viděli pacientku, znali pražští záchranáři, kteří byli v neděli večer přivoláni do Koněvovy ulice na Žižkově na pomoc 43leté ženě, jež zkolabovala v koupelně. Na to, co se stalo, upozornil výstražný tón, sotva se zdravotníci objevili na místě. Příčinu zdravotních potíží odhalil hned po příjezdu první výjezdové skupiny detektor oxidu uhelnatého.

Trojka v tomto roce představí participativní rozpočet

Praha - Po sedmé či desáté městské části letos i Praha 3 vyčlení peníze, které půjdou na projekty navržené a schválené samotnými občany. Takzvaný participativní rozpočet připravil na radnici trojky místostarosta Jan Materna zodpovědný mimo jiné i za finance.

OBRAZEM: Žáci dostali pololetní vysvědčení a těší se na prázdniny

Praha - Čtvrtkem skončilo první pololetí na školách nejen v Praze a žáci a studenti dostali pololetní vysvědčení. Nejinak tomu bylo také na Základní škole Jarov v Praze 3. V pátek pak budou mít školáci volno. Pololetní prázdniny mají pevně stanovený termín, ale následující jarní prázdniny se liší okres od okresu.

Novostavby i hřiště pro psy: žižkovskou Parukářku čekají změny

Praha - Žižkovský park Parukářka čeká letos hned několik výrazných změn. Třetí městská část se rozhodla do oblíbené oblasti v letošním roce poměrně výrazně investovat a vybudovat zde například psí hřiště či místa pro grilování. Přes sedm milionů vloží radnice také do úpravy okolí biatlonového Klubu Kapslovna, které je už delší dobu poměrně zanedbané. Tam by mělo vzniknout například hřiště na pétanque.

OBRAZEM: Ani mrazy neodradily od cyklistické piety

Praha - Už podesáté se v Praze konala Lednová „Pupova" cyklojízda. Ta je věnovaná spoluzakladateli iniciativy Auto*mat Janu Bouchalovi přezdívanému Pup, který před deseti lety zemřel. Účastníci jízdy na něj zavzpomínali u pomníku na Bike To Heaven, jenž je na křižovatce Kapitána Jaroše. Při akci se vzpomínalo i na další cyklisty, kteří jsou už zesnulí.

Na žižkovské Klinice vzniká sociální prádelna pro lidi v nouzi

Praha - Vyprat si prádlo a dát si sprchu je pro většinu lidí samozřejmost. Neplatí to však pro každého. Na problematiku lidí bez domova a lidí v sociální nouzi upozorňuje skupina Jelen v lavoru. Na žižkovské Klinice proto rozjíždí první sociální prádelnu. Prádelna by měla fungovat zdarma minimálně jednou týdně.

Na jaře se na Olšany vrátí 3500 obětí první světové války

Praha - Na Olšanské hřbitovy v Praze se na jaře po téměř dvou letech vrátí rakve s ostatky zhruba 3500 obětí první světové války. Uloženy budou zpět do osária, které se několik měsíců opravovalo. „Stěhování se uskuteční v březnu nebo v dubnu," řekl ředitel pražských hřbitovů Martin Červený. Rekonstrukce kostnice a výroba nových rakví vyšla na skoro čtyři miliony korun.

Projekt 100 odstartuje 14. ledna westernem Sedm statečných

Praha - Velké filmy na velkém plátně opět nabídne fanouškům přehlídka Projekt 100. Odstartuje 14. ledna v pražském kině Aero snímkem režiséra Johna Sturgese Sedm statečných, příběhem o legendárních pistolnících a jejich boji za správnou věc, který je označován za nejlepší western všech dob. Na tiskové konferenci to oznámili zástupci pořádající Asociace českých filmových klubů.

Žižkovská radnice i přes odpor místních zbourá školku v Bukové

Praha - Žižkovská radnice i přes odpor místních a opozice zbourá speciální Mateřskou školu Buková. Vyplývá to z rozhodnutí rady, která vybrala demoliční firmu. Za práce jí zaplatí 2,9 milionu korun. Školku, která je ve špatném stavu, zastupitelstvo zrušilo v polovině loňského roku. Chce místo ní vybudovat jesle.

Radnice Prahy 3 omezila hudební akce v parku Parukářka

Praha - Rada třetí městské části přijala manuál, který určuje podmínky pro pořádání hudebních akcí v parku Parukářka. Reaguje tak na stížnosti zejména obyvatel Lupáčovy a Jeseniovy ulice, kterým se nelíbí, že zejména v letních měsících je počet akcí neúnosný. Manuál, který platí od začátku roku, proto stanovuje například omezení pro určité dny, časové rozpětí, povinné přestávky v hudební produkci či umístění pódia.

Opilá matka zapomněla v tramvaji kočárek i s dítětem

Praha - Hodně překvapivý nález ohlásil v úterý večer na tísňovou linku pražských strážníků řidič tramvaje. V půl deváté večer ze Žižkova informoval, že objevil miminko. Kočárek, který rozhodně nebyl prázdný, nalezl tramvaják v zadním voze soupravy po příjezdu na konečnou u ulice Spojovací. Bez jakéhokoli dozoru, úplně osamocený.

Praha 3 pokračuje v přípravě oprav panelových domů za 200 milionů korun

Praha - Vedení Prahy 3 pokračuje v přípravě zakázek na opravy panelových domů za více než 200 milionů korun bez DPH. Jde o zhruba dvacítku domů v Jeseniově, Ostromečské nebo Bukové ulici. Odůvodnění zakázek schválilo zastupitelstvo na posledním prosincovém jednání, vyplývá to z usnesení. Radnice chce v příštích letech do oprav paneláků vložit až 500 milionů korun.

Vítkov bude v době ohňostroje uzavřený, lidé by měli použít MHD

Praha - Na Nový rok bude uzavřen přístup na pražský vrch Vítkov, odkud se bude v 18:00 odpalovat ohňostroj. Policie varuje řidiče před zdržením, lidé by raději měli použít městskou hromadnou dopravu. Média o tom informovala mluvčí pražské policie Iveta Martínková. Na Silvestra bude odpoledne pro motoristy uzavřeno Václavské náměstí, na pořádek a bezpečnost při novoročních oslavách budou v ulicích Prahy dohlížet stovky policistů.

Požár ve svátek vyhnal lidi z bytů

Praha /FOTOGALERIE/ - Evakuace, při níž došlo i na použití vyváděcích masek umožňujících pohyb v zadýmeném prostoru, narušila na Boží hod vánoční pohodu svátečního večera obyvatelům bytového domu v Lupáčově ulici na pražském Žižkově.

Zloděj okouněl, pak utekl s kávovarem

Praha /VIDEO/ - Chvíli dotyčný působil jako zloděj-upejpavec, posléze se ale proměnil ve zloděje-drzouna. Řeč je o prozatím neznámém pachateli krádeže, po kterém policisté z pražského Žižkova pátrají od 17. prosince. Tehdy se dotyčný večer vypravil na „nákup" za pět prstů – nebo možná spíš na lov vánočního dárku – do obchodného centra na Floře.

Žižkovská Klinika: Chtějí nás vyhnat, stížnosti jsou zaujaté

Praha - Je tomu téměř přesně rok, co se skupina aktivistů rozhodla, že z budovy opuštěné a zchátralé bývalé polikliniky v žižkovské Jeseniově ulici vytvoří sociální a komunitní centrum. Skupině squatterů, kteří měli za cíl v budově provozovat nejrůznější vzdělávací, kulturní a sociální aktivity, se po řadě peripetií (viz rámeček) nakonec podařilo alespoň dočasně triumfovat.

Zelený vrch Parukářka na Žižkově čekají proměny

Praha - Zelený vrch Parukářka na Žižkově čeká v následujících letech proměna. Radnice plánuje výsadbu stromů a keřů, vzniknou bylinné porosty i záhony s cibulovinami. Postupně zmizí invazivní akáty, které městská část hodlá nahradit jinými druhy dřevin. Médiím to řekl zástupce starostky pro životní prostředí Jan Materna.

Ministerstvo kultury bude znovu řešit stavbu na nádraží Žižkov

Praha - Ministerstvo kultury se bude znovu zabývat tím, zda podoba plánovaného administrativního a nákupního centra v areálu Nákladového nádraží Žižkov není v rozporu se zájmy památkové péče. Rozhodl o tom ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) v přezkumném řízení. 

OBRAZEM: Zraněného dělníka dopravili na zem hasiči

Praha - S využitím lezecké techniky a transportních nosítek připevněných ke konstrukci plošiny na výsuvném žebříku asistovali v úterý dopoledne pražští hasiči zdravotnickým záchranářům. Na těžko přístupné půdě rekonstruovaného činžovního domu v ulici U Rajské zahrady na Žižkově potřeboval jejich pomoc dělník zraněný pádem z výšky, který se propadl otvorem stropu budoucí půdní vestavby.

Diskusní pořad Václava Moravce ukončil poplach na Žižkově

Praha - Požární poplach v neděli neočekávaně přerušil polední diskusní pořad moderátora Václava Moravce, která Česká televize živě vysílá z vysílací věže na Žižkově. Do přímého přenosu debaty velmi překvapivě vstoupilo hlášení v angličtině upozorňující na zkoušku evakuačního systému - a objekt byl skutečně evakuován.

Zloděje věrného oblasti Jarova zachytily kamery

Praha /VIDEO/ - Bere všechno, co mu přijde pod ruku. Těmito slovy označil v sobotu Jan Daněk z ředitelství pražské policie řádění zloděje, po kterém policisté pátrají již od léta. „Fantom Jarova," jak ho Daněk nazval, ale stále uniká.

Markův hattrick otočil důležitý duel. Góly á la Lafata, smál se kanonýr Viktorie

Praha /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Běžela dvacátá minuta královo-dvorského utkání. Hlouček domácích fotbalistů oslavoval druhou branku v síti Žižkova. Z kotle příznivců Viktorie se ozvalo lakonické konstatování, že takto jejich miláčkové na' zlatý kvintet', páté vítězství v řadě, těžko dosáhnou. To by ale nesměl být na hřišti Josef Marek.

Avantgardní skupina The Residents vystoupí 5. února v Praze

Praha - Americká skupina The Residents, jejíž členové od vzniku kapely skrývají pod maskami svoji identitu, vystoupí 5. února 2016 v Paláci Akropolis Praze. Představí nový program s názvem Shadowland (Země stínů). The Residents tím dovrší trilogii Randy, Chuck & Bob započatou v roce 2010 programem The Talking Light a pokračující v roce 2013 představením Wonder of Weird.

Náhodní známí z bytu zmizeli s věcmi za 70 tisíc

Praha /VIDEO/ - Osudné bylo pro 35letého muže z pražského Žižkova náhodné setkání nad „veselými kalíšky". V noci ze soboty na neděli 19. září se v baru v Bořivojově ulici seznámil s cizím mužem a ženou. Sám připouští, že na tom, co následovalo, měl podíl vypitý alkohol: dvojici, s níž si náramně rozuměl, pozval do svého bytu. S tím, že právě tam budou v pití pokračovat.

Baník musí zaplatit Viktorii Žižkov, rozhodl soud. Jde o dluh za miliony

Praha - Dluh, který je znovu scéně. Baník Ostrava musí zaplatit téměř osm a půl milionu korun Viktorii Žižkov za přestupy fotbalistů Josefa Hušbauera a Zdeňka Koukala z roku 2010. Rozhodl o tom Městský soud v Praze, který změnil verdikt nižší instance z jara. Obvodní soud pro Prahu 6 tehdy vydáním předběžného opatření odložil rozhodnutí Arbitrážní komise FAČR z března.

Sborové studio Zvoneček - Praha slaví významné výročí

Praha /FOTOGALERIE/ - V letošní sezoně slaví sborové studio Zvoneček - Praha 20. výročí svého založení. V září roku 1996 vznikl v Hudební škole hlavního města Prahy na žižkovském Komenského náměstí pod vedením sbormistryně Jarmily Novenkové první zárodek nynějšího studia - sbor Zvoneček. Za dvacet let se sbor z 11 zakládajících členů rozrostl na těleso čítající na 240 zpěváků ve věku od čtyř do 26 let.

Italsko-japonské klavírní duo zahraje v Atriu na Žižkově

Praha - Už čtrnáctým rokem se mezi očekávaná podzimní hudební klání řadí přehlídka Tóny nad městy, jejíž zvláštností je, že se program dělí mezi metropoli a menší města republiky. Jde o sérii jak orchestrálních, tak i komorních koncertů. Letos zavítá festival do Prahy, Děčína, Ústí nad Orlicí a do Mariánských Lázní. Každým rokem je festival situován do období října až listopadu.

OBRAZEM: Svatomartinské víno předvídá dobrý ročník

Praha - O nadprůměrném ročníku hroznů se mohli lidé přesvědčit ve středu, kdy se otevřely lahve svatomartinského vína. Tradice pití svatomartinských vín pochází z doby vlády Josefa II., čili z druhé poloviny 18. století. Obnovena byla před dvaceti lety takzvaným Moravínem nouveau. Vinařský fond obnovil v roce 2005 značku svatomartinských vín a letos se na trhu objeví 2,3 milionu lahví od 113 vinařství, což je nejvíc v historii.

Den válečných veteránů. Zeman jednoho povýšil, desítky jich byly vyznamenány

Praha /FOTOGALERIE/ - Česko si ve středu připomnělo Den válečných veteránů. Největší vzpomínková akce se tradičně konala na pražském Vítkově, kde ministr Martin Stropnický (ANO) vyznamenal přes 50 vojáků i civilistů. Prezident Miloš Zeman zároveň jmenoval do generálské hodnosti vojenského pilota z druhé světové války Imricha Gablecha.

Exstudenti speciální pedagogiky UJAK mohou dostudovat na Slovensku

Praha - Bývalí studenti oboru speciální pedagogika na Univerzitě Jana Amose Komenského, kterému na konci září vypršela akreditace, mohou dostudovat na Katolické univerzitě Ružomberok na Slovensku. Bude jim to uznáno jako kvalifikace nejen pro speciální, ale také pro běžné základní školy, potvrdilo ve středu ministerstvo školství. Informoval o tom mluvčí UJAK Jan Červenka.

OBRAZEM: Skrze umění a kulturu se boří bariéry

Praha - Festival integrace Slunce 2015 začal v pondělí v Paláci Akropolis v Praze. Slouží k setkávání lidí se zdravotním postižením se zdravými všech věkových kategorií. Festival zahájil projekt Hudba jako barva, který připravil ateliér Výchovné dramatiky pro neslyšící Divadelní fakulty JAMU v Brně.

Herce Isteníka zasáhl elektrický proud, program divadla se nemění

Praha - Bez vážných následků se obešel zásah elektrickým proudem, který utrpěl herec Michal Isteník v úterý při hostování brněnského Buranteatru v Praze. Ze Žižkovského divadla Járy Cimrmana jej odvezla záchranná služba, nicméně z nemocnice jej brzy propustili a vrátil se do Brna.

Milovníci hry s jojem se sešli v Praze na mistrovství republiky

Praha - Více než stovka dětí a mladých lidí, kteří propadli kouzlu tradiční hry s jojem, v sobotu přijela do Prahy na Mistrovství České republiky v jojování. Na nákladovém nádraží Žižkov soutěžili v různých kategoriích, které se liší podle náročnosti a množství provedených triků. Ti si jednotliví hráči sami vymýšlejí a sestavují z nich své exhibice.

OBRAZEM: Dýně zavalily náměstí Jiřího z Poděbrad

Praha - Přes den vydlabat dýni a po setmění zapálit svíčku. Slavnosti dýní a dušiček v pátek na farmářské tržiště na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze přilákaly lidi místní i návštěvníky z daleka. Na příchozí čekaly dýně rozličných velikostí, druhů i barev, které si lidé mohli vyzdobit podle svého gusta. S příchodem tmy pak mohli zapálit svíčky a připomenout si své zesnulé.

Svou obětí lupič smýkal po zemi

Praha /VIDEO/ - Po lupiči, který zcela zákeřně přepadl mladou ženu a oběť se nerozpakoval vláčet po zemi, pátrají pražští policisté. Ve středu o tom informoval Jan Daněk z ředitelství pražské policie. Pachatel podle jeho slov udeřil na Žižkově v neděli večer. 

Politici v čele se Zemanem si na Vítkově připomněli vznik státu

Praha /FOTOGALERIE/ - Politici v čele s prezidentem Milošem Zemanem, zástupci armády a další lidé si ve středu dopoledne připomněli u Národního památníku v Praze na Vítkově výročí vzniku samostatného Československa. Položili věnce u jezdecké sochy Jana Žižky. Oslavy 97. výročí vyhlášení státu vyvrcholí večerním ceremoniálem na Pražském hradě, kde prezident Zeman udělí významným osobnostem státní vyznamenání.

Support Lesbiens: Jsme nároční, nakladli jsme si na sebe vysoké cíle

Praha /ROZHOVOR/ - Po nahrávce Leave a Message z roku 2013 přichází skupina Support Lesbiens s novou deskou K.I.D. (King Is Dead), kterou vydává pod hlavičkou Warner Music. Oficiálně ji pokřtí 31. října v pražském Paláci Akropolis, kde si některé písně z alba zároveň odbydou i svoji koncertní premiéru. Hudebně se na něm podílela celá kapela.

Odtahované auto se chovalo jako utržené ze řetězu

Praha - Kuriózní nehodu nákladního auta bez řidiče vyšetřuje od nedělního odpoledne pražská policie. Stala se na pomezí Žižkova a Hrdlořez ve chvíli, když servisní souprava převážela do dílny porouchaný popelářský vůz naložený na odtahovém návěsu.

Praha 3 se stále nedohodla s Viktorií Žižkov na nájemném

Praha - Vedení Prahy 3 stále nenašlo shodu s fotbalovým klubem Viktoria Žižkov ohledně žižkovského stadionu. Místostarosta Alexander Bellu (ODS) médiím řekl, že klub dosud nepřinesl žádné přijatelné návrhy řešení. Viktora Žižkov, která je letitým nájemcem stadionu v Seifertově ulici, dluží radnici na nájemném 1,5 milionu korun.

Podezřelí z poničení obchodu pomohli strážníkům odhalit skutečného pachatele

Praha - Úspěšným zadržením podezřelého skončil večerní zásah pražských strážníků z Prahy 3, kteří dopadli muže, jenž měl úmyslně vykopnout skleněnou výlohu prodejny s potravinami. Ve středu to uvedla vedoucí kanceláře ředitele městské policie Irena Seifertová. Vše začalo tím, že na podezřelého nacházejícího se na tramvajové zastávce Flora upozornil pracovník ostrahy obchodu.

Vzhled nádraží na Žižkově by měl vzejít z architektonické soutěže

Praha - Budoucí vzhled Nákladového nádraží Žižkov by měl vzejít z mezinárodní architektonické soutěže. Vypsat by ji měl Institut plánování a rozvoje hlavního města s majitelem nádraží, Českými drahami, řekla v úterý novinářům starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09). Radnice podle ní do řešení situace vložila miliony, další peníze už ale utrácet nehodlá.

OBRAZEM: Vlak srazil muže přímo v tunelu

Praha - Uprostřed noci na úterý zasahovali v železničním tunelu na Žižkově pražští záchranáři, hasiči i policisté. Dvacet minut po půlnoci byli přivoláni k muži sraženému vlakem do tunelu u hlavního nádraží. Osoba pohybující se v kolejišti utrpěla vážné zranění; přímo na místě, které muselo zůstat uzavřeno, se boj o život protáhl na více než půl hodiny.

OBRAZEM: Jablka zasypala náměstí Jiřího z Poděbrad

Praha - Zakousnout se do třeba červeného jablka mohou návštěvníci farmářského tržiště na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze. Od pátku do soboty se tam konají Jablečné slavnosti a festival Cideru 2015. Svá jablíčka tu nabízí patnáct českých ovocnářů.

Žižkov prohrál a chystá řez. Trenér: Potřebujeme někoho, kdo se bude rvát

Praha /FOTOGALERIE/ - Pouhých deset zápasů vydržel na lavičce Žižkova trenér Roman Veselý. Hned následující duel České fotbalové ligy, ve kterém Pražané podlehli sotva průměrným Štěchovicím 1:2, ale napověděl, že pouze o kouči výkony Viktorie asi nebudou.

Jablečné slavnosti na Jiřáku: úroda je sklizená, může se ochutnávat

Praha /FOTOGALERIE/ - Jablečné slavnosti opět budou v pátek a sobotu 9. a 10. října skvělou příležitostí k setkání pěstitelů jablek přímo se spotřebiteli. Spolek Archetyp proto pozval všechny zájemce na farmářské tržiště Jiřák. Patnáct ovocnářů tam přiveze to nejlepší a nejzdravější, co se v české krajině po staletí pěstuje - jak staré tradiční odrůdy, tak i ty nové.

Na ulici postával nahý muž. Přivolaným strážníkům tvrdil, že se opaluje

Praha - Na policejní služebně na Praze 3 přijali strážníci v sobotu ráno oznámení, že v ulici Jeseniova se pohybuje nahý muž. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka strážníků. Ta po příjezdu spatřila nahého muže, který postával na chodníku. Prokázat strážníkům totožnost muž nemohl, neměl u sebe žádný doklad. A tak se s policisty musel svézt na služebnu.

Na trojce zavedli ombudsmana pro seniory

Praha 3 - Novinku v oblasti municipální sociální politiky včera představilo vedení radnice třetí městské části. Od začátku října funguje na trojce ombudsman pro seniory. Institut bude pomáhat lidem nad 65 let z Prahy 3 ve složitých životních situacích, například v otázkách v bydlení, práva, řešení dluhů, domácího násilí či vyřizování na úřadech. Poradí i například s výběrem volnočasových aktivit nebo při problémech v komunikaci s okolím.

Ministerstvo: Okamžitý přechod studentů UJAK na jiné školy není možný

Praha - Studenti speciální pedagogiky na soukromé Univerzitě Jana Amose Komenského (UJAK) budou moci pokračovat ve studiu na jiných veřejných vysokých školách patrně od února roku 2016, kdy začíná letní semestr. Jejich okamžitý přechod není možný, informovalo v tiskové zprávě ministerstvo školství. Oboru speciální pedagogika skončila akreditace.

Zelení na Žižkově protestovali proti výstavbě administrativní budovy

Praha - Strana zelených (SZ) z Prahy 3 ve čtvrtek uspořádala protestní happening Ne monstrmarketu proti výstavbě supermarketu v sousedství nákladového nádraží na Žižkově. Vedle nádraží má vzniknout až čtrnáctipatrová budova s kancelářemi, obchody a byty. Výstavbu plánuje britská společnost Discovery Group a obchodní plocha má být až 44 tisíc metrů čtverečních.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT