VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 3

Klinika bude znovu nabídnuta státním institucím, chce ji i Praha

Praha - Budova v Jeseniově ulici, kterou využívá Autonomní sociální centrum Klinika, bude opět nabídnuta státním institucím. Vládní komise, která vyhodnocuje potřebnost majetku pro stát, ve středu zrušila své usnesení, kterým ji přidělila k užívání ministerstvu práce a sociálních věcí (MPSV). Informoval mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Radek Ležatka. Budovu chce získat Praha, v současné době ji nelegálně obývají squatteři.

Tatér prý omámil zákaznici. Ale proč?

Praha - Prazvláštní jednání muže pracujícího v tetovacím salonu na Žižkově zkoumají kriminalisté III. obvodu pražské policie. Prozatím pracují s informací, že tatér omámil svou 20letou zákaznici, která za ním přišla, aby si nechala vyhovit kérku. A pozor: nejednalo se o „umrtvení", aby zkrášlování těla nebolelo! O co muži šlo, je otázkou, konstatoval v úterý Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie.

Festival Žižkovské pivobraní nabídne více než sto druhů chmelového nápoje

Praha - V termínu od 3. do 4. června se v parku Parukářka na přažském Žižkově uskuteční již pátý ročník pivního festivalu Žižkovské pivobraní. V areálu festivalu čeká na návštěvníky více než sto druhů pivního nápoje od renomovaných českých výrobců piva.

Radní: Budova Kliniky není bezpečná, lidi bychom tam nenechali

Praha - Budova Kliniky na Žižkově není podle informací pražského radního pro majetek Karla Grabeina Procházky (ANO) bezpečná. Pokud by ji získala Praha, lidé by tam do rekonstrukce zůstat nemohli. Příští týden se objektem bude znovu zabývat vládní dislokační komise, poté ji na 15 dní nabídne státním institucím. 

Policie zadržela 16 aktivistů Kliniky, úřad dává trestní oznámení

Praha - Po úterním zákroku v budově v pražské Jeseniově ulici skončilo na policejní služebně celkem 16 aktivistů komunitního centra Klinika, kteří i přes výzvy policie odmítli objekt opustit. Jsou podezřelí z přestupku proti veřejnému pořádku, konkrétně neuposlechnutí výzvy úřední osoby, informoval na webu mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

V pražské Klinice byla nahlášena bomba, aktivisté odmítli odejít

Praha /FOTOGALERIE/ - Policisté v budově na pražském Žižkově obsazené aktivisty nenašli bombu, kterou v úterý nahlásil anonym. V domě ale zůstalo několik aktivistů sociálního centra Klinika, část z nich se připoutala k sudům a někteří vylezli na střechu. Zástupci úřadu oznámili, že budovu zabezpečili, ale aktivisté poté do budovy opět vnikli. Opakovala se tak situace z pátku.

Praha bude jednat o nákupu či výměně objektu Kliniky

Praha - Hlavní město bude jednat o nákupu či výměně objektu na Žižkově, kde působilo Autonomní sociální centrum Klinika. Schůzka s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) bude ještě tento týden, řekl novinářům po jednání městské rady nově zvolený radní pro majetek Karel Grabein Procházka (ANO). 

Zásah na žižkovské Klinice aktivisty neodradil

Praha - V zahradě bývalé kliniky v Jeseniově ulici v Praze 3 bylo v neděli odpoledne živo. Lidé seděli u stolků a povídali si, jiní poslouchali přednášky a další vedle natírali staré dveře od vchodu do kuřárny. Celý prostor nejevil známky, že dva dny předtím se tam odehrálo drama, při němž zasahovaly desítky policistů.

Kino Aero na Žižkově čekají opravy interiéru i zázemí

Praha - Oblíbené žižkovské kino Aero by se brzy mělo dočkat rekonstrukce. Třetí městská část, která objekt vlastní, si v minulosti nechala vypracovat architektonickou studii opravy kina.

Po ohlášené bombě vyklidila a hlídá Kliniku policie

Praha - Takzvané autonomní sociální centrum Klinika v Jeseniově ulici na pražském Žižkově policie v pátek večer předala zástupci vlastníka - Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Následně budovu policisté hlídali před aktivisty, kteří se snažili proniknout dovnitř a budovu obsadit. Ti se také dovnitř nakonec skutečně vrátili.

Hledá se muž, který odnesl cizí batoh

Praha /VIDEO/ - Dva měsíce již policisté z pražského Žižkova pátrají po zloději, který v okamžiku, kdy se naskytla příležitost, popadl cizí batoh - a obohatil se tak o věci za bezmála 25 tisíc korun. S majetkem, který mu nepatřil, na zádech odešel dosud neznámý pachatel v polovině března, kdy udeřil ve vestibulu jednoho z hostelů v Praze 3.

Cizinec bez jízdenky se chtěl prát

Praha -„Fight, fight," opakoval výzvu k boji či zápasu cizinec stavící se před hlídkaři pražských strážníků s rukou sevřenou v pěst do bojového postoje ve zjevné snaze vyprovokovat pranici - a nakonec se želízky putoval na záchytku, kde mu naměřili téměř tři promile.

Shromáždění Mlčet nehodlám varovalo před fašizací společnosti

Praha /FOTOGALERIE/ - Stovky převážně mladých lidí dorazily v neděli odpoledne na pražské náměstí Jiřího z Poděbrad na shromáždění nazvané Mlčet nehodlám. Akce věnované připomínce konce druhé světové války v Evropě a nárůstu antisemitismu a rasismu v Česku se zúčastnily různé skupiny lidí, příznivci radikální levice i liberální pravice.

Anonym nahlásil bombu v pražském klubu, evakuováno bylo 300 lidí

Praha - Na 300 lidí evakuovali v noci na neděli policisté z jednoho pražského klubu na Žižkově. Anonym tam telefonicky nahlásil uložení bomby, pyrotechnici ji ale nenašli, řekl to policejní mluvčí Jan Daněk.

Politici a další lidé oslavili na Vítkově výročí konce války

Praha - Politici v čele s prezidentem Milošem Zeman, vojáci a další lidé v neděli oslavili 71. výročí konce druhé světové války v Evropě. K Národnímu památníku v Praze na Vítkově se přišli podívat na tradiční vojenskou přehlídku a kladení věnců také váleční veteráni.

O tom, jak Kodrovi pomohla chyba k výbornému výkonu

Praha /FOTOGALERIE/ - Jednou jsi dole, jednou nahoře, říká známá píseň Ježka, Voskovce a Wericha. Své by k tomu mohl dodat také Marek Kodr, kmenový hráč Slavie, který v této sezoně hostuje na Žižkově.

Řidiče, který popil, prozradila jízda v protisměru

Praha - Jen jsem chtěl přeparkovat, protože jsem stál v modré zóně. Tak zněla výmluva řidiče, kterého strážníci z Prahy 3 načapali za volantem pod vlivem alkoholu. Klec spadla krátce po třetí hodině v Hradecké ulici. Zásah hlídky ovšem nepřišel jako blesk z čistého nebe.

Černá herna vyklizená policií obnovila provoz

Praha /VIDEO/ - Policejní zátah v nelegální herně a její vyklizení ještě neznamená její zrušení. Zkušenosti nabyté již v minulosti potvrzují čerstvé poznatky detektivů z oddělení hospodářské kriminality III. obvodu pražské policie. Ti loni v říjnu v Seifertově ulici na Žižkově zlikvidovali černou hernu, v níž se nacházelo 11 kvízomatů a 10 běžných hracích automatů.

Peněženka nechaná v autě skutečně není v bezpečí

Praha /VIDEO/ - Auto není trezor, opakují policisté vytrvale. A pořád marně. Nový důkaz nabídl v pondělí Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie. Policisté ze Žižkova pátrají po zatím neznámém zloději, který si do zaparkovaného auta zašel jako do bankomatu.

Blokování zamykání aut vedlo až k milionové škodě

Praha /VIDEO/ - Muži podezřelému z vykrádání aut, jejichž řidičům zabránil vozidlo uzamknout běžným „pípnutím" dálkového ovládání centrálního zamykání, hrozí v případě odsouzení až osm za mřížemi.

Panelové domy na Žižkově se dočkají obnovy fasády i vnitřků

Praha - Radnice Prahy 3 nechá opravit několik panelových domů na Žižkově. Ve výběrovém řízení nyní hledá firmu, která práce provede. Vyplává to z věstníku veřejných zakázek. Rekonstrukce se bude týkat fasády i vnitřních prostor domů. Náklady oprav nejsou jasné, záležet bude na výsledku tendru. Maximálně mají ale vyjít na 80 milionů korun.

Oprava stovek náhrobků na židovském hřbitově stála šest milionů korun

Praha /FOTOGALERIE/ - Téměř šest milionů korun stály opravy náhrobků v areálu Nového židovského hřbitova v Praze. Projekt, jehož výsledky ve čtvrtek slavnostně představila Židovská obec v Praze, byl financován z norských fondů. Zúčastnila se ho také velvyslankyně Norska Siri Ellen Sletnerová.

Žižkovský park Parukářka bude místem hudby a divadla

Praha - Divadlo, cirkus, ale hlavně hudba bude součástí festivalu Apríles, který se v sobotu 23. dubna koná v žižkovském parku Parukářka. Hudební produkci zahájí po 16. hodině pražská kapela Wild Tides a po nich scénu přebere brněnské rockové trio Rattle Bucket. Hvězdami festivalu večera budou z Cocotte Minute a nakonec se představí i česko-slovenští John Wolfhooker.

Žena bodla partnera: 7,5 roku. Poškozený dával opakovaně vinu sobě

Praha /FOTOGALERIE/ - Chtěl bych, aby nedostala žádný trest; neměl jsem jí říkat „krávo". To v úterý prohlásil 67letý muž v jednací síni Městského soudu v Praze, který probíral, co se mu přihodilo loni 6. listopadu hodinu po poledni. Tehdy v bytě v Koněvově ulici na Žižkově byla přítomna i jeho o devět let mladší družka Věra V. - a opětovně se pár shledal právě u soudu.

Polonahý muž kradoucí auto strážníkům neutekl

Praha - Jediné bliknutí blinkru stačilo k tomu, aby se strážníkům z Prahy 3 podařilo zadržet dvojici mužů podezřelých z pokusu o krádež auta. Stalo se to nad ránem, když hlídka procházela ulicemi Žižkova. V Domažlické upoutalo její pozornost zaparkované auto, jemuž náhle problikl pravý ukazatel změny směru jízdy.

Klinika chce opět projednat svou petici, ministerstvo budovu zatím nechce

Praha - Výbor petice za Kliniku znovu vyzve pražské zastupitelstvo k projednání petice podepsané 2300 Pražany, v níž žádá převod žižkovské budovy na Prahu a zapůjčení tamnímu autonomnímu sociálnímu centru. Zástupci Kliniky o tom informovali na páteční tiskové konferenci. Ukázalo se totiž, že ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) zatím budovu nepřevezme.

Praha 3 vyzvala obyvatele: hlaste nepořádek na linku Čistá trojka

Praha - Radnice Prahy 3 spustila linku Čistá trojka. Na telefonu či webové stránce www.cistatrojka.cz mohou obyvatelé hlásit místa, kde je nepořádek případně rozbitý městský mobiliář. Sdělila to mluvčí radnice Iva Vojtková. Linka začala fungovat od začátku dubna a denně na ni lidé upozorní asi na desítku podnětů k úklidu.

Z pošty na Žižkově žena odnesla cizí peněženku i s doklady

Praha /VIDEO/ - Nenechavou ženu, která si všimla odložené peněženky a promptně se jí ujala, hledají již od 19. února policisté z pražského Žižkova. Protože se jí zatím nepodařilo přijít na stopu, ve středu policie zveřejnila kamerové záznamy zachycující podobu podezřelé a obrací se s žádostí o pomoc na veřejnost.

Hledanou ženu strážníci našli kvůli psovi na římse

Praha - Hafan éměř v oblacích je výjev, který opravdu nespatříte každý den - a tím méně je pak běžné, že by vzápětí následovalo zatýkání. Obojí se stalo skutečností v neděli odpoledne v Malešické ulici na pražském Žižkově, kde pes na římse pomohl odhalit hledanou ženu. V pondělí o tom informoval Jan Čihák z centrály městské policie.

Seniorce mladík odnesl psího kamaráda

Praha /VIDEO/ - Zloděje, jenž ukradl psa, který byl dlouholetým společníkem - a opravdu nejlepším přítelem - starší seniorce, hledají od 5. března pražští policisté. Nyní zveřejnili kamerové záběry a obrátili se na veřejnost s žádostí o pomoc. V případu jde nejen o citovou újmu, kterou pachatel krádeže způsobil majitelce zvířete (a nejspíš rovněž samotnému pejskovi), ale rovněž o nezanedbatelnou hmotnou škodu.

Skupina Vltava slaví 30 let činnosti a vydá nové album Čaroděj

Praha - Skupina Vltava v čele se zpěvákem, kytaristou a hercem Robertem Nebřenským oslaví na turné s názvem Já čekám v Čechách 30 let od založení. Na sérii koncertů, která začne 1. dubna, skupina představí i nové album Čaroděj. Za kapelu o tom informovala Štěpánka Kubíčková.

Klinika bude převedena na ministerstvo, Praha zasahovat nebude

Praha - Vládní komise, která vyhodnocuje potřebnost majetku pro stát, minulý týden souhlasila s převodem objektu žižkovské Kliniky na ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV). Objekt chce úřad využít jako administrativní budovu pro zaměstnance MPSV a Úřadu práce. Informoval o tom mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Radek Ležatka. 

Pražské zastupitelstvo projedná petici k žižkovské Klinice

Praha - Pražské zastupitelstvo příští týden projedná petici týkající se sociálního centra Klinika na Žižkově. Více než 2300 petentů žádá směnu budovy za některou z magistrátních nemovitostí. Vyplývá to z textu petice, který zástupci Kliniky tento týden předali primátorce Adrianě Krnáčové (ANO), a který projednal kontrolní výbor zastupitelstva.

Nelegální hernu někdo obnovil

Praha /VIDEO/ - Šest nelegálních heren odhalili a stovku výherních automatů zajistili detektivové hospodářské kriminálky III. obvodu pražské policie. Podnětem k několikaměsíční práci na případu se stalo trestní oznámení ministerstva financí, které loni v srpnu poukazovalo hned na několik nelegálních heren, přiblížil ve středu Jan Daněk z ředitelství pražské policie, co stálo na počátku.

Obývání Kliniky není podle policie přestupek ani trestný čin

Praha - Obývání budovy bývalé polikliniky na Žižkově nenaplňuje podle policie skutkovou podstatu přestupku ani trestného činu. Pražská policejní mluvčí Andrea Zoulová řekla, že Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) postupoval ukvapeně, když policii o prošetření požádal, a nevyužil všechny ostatní možnosti.

Trénovat Viktorii Žižkov je čest, říká Hašek

Praha /ROZHOVOR/ - S postupovými ambicemi vstupovali do jarní části České fotbalové ligy členové Viktorie Žižkov. Úvodní dvě kola dodala jejich slovům vážnost. Na svém kontě mají plný počet šesti bodů při famózním skóre 12:2, v tabulce jsou už čtvrtí se čtyřbodovou ztrátou na Chrudim. Když usedal Zdeněk Hašek na lavičku slavného klubu, situace byla jiná, dvanáctá příčka a třináctibodová ztráta.

Krádež pokladničky v kadeřnictví odstartovala rozsáhlé šetření

Praha - Ohlasů přišlo hodně a byly velmi užitečné. Tak v úterý zhodnotila Iveta Martínková z ředitelství pražské policie pomoc veřejnosti, na niž se prostřednictvím médií před dvěma týdny obrátili policisté ze Žižkova. Ti již od 22. ledna hledali muže, který při návštěvě kadeřnictví v Praze 3 ukradl přenosnou pokladničku.

Rodina a přátelé se rozloučili s výtvarníkem Zdeňkem Smetanou

Praha - Rodina, přátelé a spolupracovníci se v pátek přišli naposledy rozloučit s výtvarníkem Zdeňkem Smetanou. Tvůrce mnoha oblíbených animovaných postav zemřel koncem února v 90 letech. K věncům a kyticím na rozloučenou položila v obřadní síni Olšanských hřbitovů tu svou i herečka Jiřina Bohdalová, která nejznámějším Smetanovým kresleným hrdinům propůjčila svůj hlas.

Zastupitelé Prahy 3 o Klinice nejednali, neschválili program

Praha - Koalice vedoucí Prahu 3 neschválila program úterního jednání zastupitelstva, které svolala opozice kvůli situaci Autonomního sociálního centra Klinika na Žižkově. O schválení programu ve vypjaté atmosféře diskutovali zastupitelé přes dvě hodiny, přítomné aktivisty nenechali promluvit. Od skončení smlouvy před šesti dny obývají aktivisté objekt nelegálně.

Detektor CO záchranáře varoval už při vstupu do restaurace

Praha - Jasno o tom, co se stalo, měli pražští záchranáři ještě předtím, než viděli pacientku. V pondělí po sedmé večer byli zdravotníci voláni na pomoc ženě, která zkolabovala v restauraci v Rokycanově ulici na Žižkově. Už při jejich vstupu do domu se hlasitě rozkoukal detektor oxidu uhelnatého (CO), který se na sklonku roku 2015 stal součástí výbavy všech týmů pražské záchranné služby.

Festival otrlého diváka změní kino Aero v Epidemiologické centrum

Praha - Oblíbený Festival otrlého diváka promění pražské kino Aero v Epidemiologické centrum. Nákaze, tématu letošního 12. ročníku, budou diváci spolu s dramaturgy přehlídky čelit pomocí sedmnácti nejpůsobivějších, nejsměšnějších, nejzapadlejších i nejbizarnějších filmů z kategorie hororů, extrémů, akčňáků, krváků, béček, céček i péček, oznámil médiím jeden z dramaturgů Jiří Flígl. 

Krást šel zloděj podle adresy v ukradeném autě

Praha - Krádež auta a vloupání do klubu důchodců vyšetřují současně policisté z pražského Žižkova. Obojí má podle jejich zjištění bezprostřední souvislost. Zloděj, který v neděli 7. února udeřil hned na dvou místech, nejprve z podzemních garáží v Roháčově ulici ukradl zaparkovaný osobní vůz značky Kia, připomněl ve čtvrtek Jan Daněk z ředitelství pražské policie.

Aktivisté budovu Kliniky neopustili, posun nepřineslo ani jednání

Praha - Aktivisté stále odmítají opustit budovu bývalé polikliniky na pražském Žižkově. Smlouva o výpůjčce s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) jim skončila o půlnoci, budovu měli vyklidit ve čtvrtek do 14 hodin. Ani odpolední jednání nevedlo k řešení. Úřad trvá na vrácení budovy.

Do bytu se vloupal oknem. S lupem pak odešel dveřmi

Praha /VIDEO/ - Oknem dovnitř, dveřmi ven. Přesně těmito slovy shrnul ve čtvrtek Jan Daněk z ředitelství pražské policie cestu zatím neznámého pachatele, po kterém pátrají policisté ze Žižkova. Dotyčnému by chtěli ukázat jinou cestu: přes katr do věznice a ven také tudy, avšak až za nějaký ten pátek; ve hře může být v případě rozhodnutí soudu o vině až tříletý trest odnětí svobody.

Z kadeřnictví kdosi odnesl naditou pokladničku

Praha /VIDEO/ - Bude to třináctka šťastná, nebo nešťastná? Na tohle téma může nyní mudrovat prozatím neznámý muž, který je podezřelý, že z kadeřnictví v Praze 3 ukradl přenosnou pokladničku se 13tisíci korunami. Policisté ze Žižkova po něm pátrají od 22. ledna. Protože hledání zatím k cíli nevedlo, ve středu zveřejnili kamerové záběry a požádali veřejnost o pomoc při pátrání.

Lidé odmítli opustit budovu Kliniky, výpůjčka skončí o půlnoci

Praha - Aktivisté znovu odmítají opustit budovu bývalé polikliniky na pražském Žižkově, kde funguje Autonomní sociální centrum Klinika. O půlnoci mu skončí smlouva o výpůjčce. Kolem poledne Kliniku navštívil ministr financí Andrej Babiš (ANO). Podle aktivistů uvedl, že by centrum mohlo zůstat, dokud se nenajde kupec, a pokud zajistí, že nebude obtěžováno okolí, citovali ho na twitteru. Právě na svém twitteru ale Babiš večer uvedl, že budova je ve špatném stavu a aktivisté ji musí podle zákona opustit.

Centrum Klinika dál jedná s úřady, zatím se ze Žižkova nestěhuje

Praha - Autonomní sociální centrum Klinika i poslední den před vypršením platnosti smlouvy o výpůjčce jedná s úřady o jejím prodloužení. Zatím si věci v objektu na pražském Žižkově nebalí, řekl Arnošt Novák z kolektivu Kliniky. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) odmítl centru prodloužit smlouvu a dům chce vrátit do středy 2. března.

Nákladové nádraží Žižkov slaví 80 let od zahájení provozu

Praha - Přesně před 80 lety, 1. března 1936, zahájilo svůj provoz nákladové nádraží Žižkov. Městu sloužilo hlavně jako zásobárna potravinami a uhlím. Světově unikátní stavba měla nejenom funkci industriální, pro město představuje důležitou urbanistickou linii. Podle historika umění Richarda Biegla je nákladové nádraží splněním meziválečného snu o velkorysé architektuře.

Ve středu bude kvůli údržbě mimo provoz žižkovský vysílač

Praha - Ve středu 2. března bude kvůli pravidelné údržbě anténního systému a dalších technologií na pražském žižkovském vysílači přerušeno vysílání televize a rozhlasu. V tiskové zprávě to v pondělí uvedly České radiokomunikace. Podle nich není možné uvést, jakého počtu lidí se přerušení vysílání, které je plánováno od rána do 15 hodin, dotkne.

Areál Pražačky čekají změny, provozovatel kempu se brání

Praha - Kemp v areálu Pražačka je dobře známý mnoha obyvatelům Žižkova i dalším Pražanům. Za deset let své existence se stal oblíbeným místem, kde se ubytovávají zahraniční návštěvníci Prahy, a v posledních pěti letech navíc díky aktivnímu přístupu provozovatele Davida Renzy a jeho týmu stal i kulturním centrem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT