VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PRAHA 3

Z pošty na Žižkově žena odnesla cizí peněženku i s doklady

Praha /VIDEO/ - Nenechavou ženu, která si všimla odložené peněženky a promptně se jí ujala, hledají již od 19. února policisté z pražského Žižkova. Protože se jí zatím nepodařilo přijít na stopu, ve středu policie zveřejnila kamerové záznamy zachycující podobu podezřelé a obrací se s žádostí o pomoc na veřejnost.

Hledanou ženu strážníci našli kvůli psovi na římse

Praha - Hafan éměř v oblacích je výjev, který opravdu nespatříte každý den - a tím méně je pak běžné, že by vzápětí následovalo zatýkání. Obojí se stalo skutečností v neděli odpoledne v Malešické ulici na pražském Žižkově, kde pes na římse pomohl odhalit hledanou ženu. V pondělí o tom informoval Jan Čihák z centrály městské policie.

Seniorce mladík odnesl psího kamaráda

Praha /VIDEO/ - Zloděje, jenž ukradl psa, který byl dlouholetým společníkem - a opravdu nejlepším přítelem - starší seniorce, hledají od 5. března pražští policisté. Nyní zveřejnili kamerové záběry a obrátili se na veřejnost s žádostí o pomoc. V případu jde nejen o citovou újmu, kterou pachatel krádeže způsobil majitelce zvířete (a nejspíš rovněž samotnému pejskovi), ale rovněž o nezanedbatelnou hmotnou škodu.

Skupina Vltava slaví 30 let činnosti a vydá nové album Čaroděj

Praha - Skupina Vltava v čele se zpěvákem, kytaristou a hercem Robertem Nebřenským oslaví na turné s názvem Já čekám v Čechách 30 let od založení. Na sérii koncertů, která začne 1. dubna, skupina představí i nové album Čaroděj. Za kapelu o tom informovala Štěpánka Kubíčková.

Klinika bude převedena na ministerstvo, Praha zasahovat nebude

Praha - Vládní komise, která vyhodnocuje potřebnost majetku pro stát, minulý týden souhlasila s převodem objektu žižkovské Kliniky na ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV). Objekt chce úřad využít jako administrativní budovu pro zaměstnance MPSV a Úřadu práce. Informoval o tom mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Radek Ležatka. 

Pražské zastupitelstvo projedná petici k žižkovské Klinice

Praha - Pražské zastupitelstvo příští týden projedná petici týkající se sociálního centra Klinika na Žižkově. Více než 2300 petentů žádá směnu budovy za některou z magistrátních nemovitostí. Vyplývá to z textu petice, který zástupci Kliniky tento týden předali primátorce Adrianě Krnáčové (ANO), a který projednal kontrolní výbor zastupitelstva.

Nelegální hernu někdo obnovil

Praha /VIDEO/ - Šest nelegálních heren odhalili a stovku výherních automatů zajistili detektivové hospodářské kriminálky III. obvodu pražské policie. Podnětem k několikaměsíční práci na případu se stalo trestní oznámení ministerstva financí, které loni v srpnu poukazovalo hned na několik nelegálních heren, přiblížil ve středu Jan Daněk z ředitelství pražské policie, co stálo na počátku.

Obývání Kliniky není podle policie přestupek ani trestný čin

Praha - Obývání budovy bývalé polikliniky na Žižkově nenaplňuje podle policie skutkovou podstatu přestupku ani trestného činu. Pražská policejní mluvčí Andrea Zoulová řekla, že Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) postupoval ukvapeně, když policii o prošetření požádal, a nevyužil všechny ostatní možnosti.

Trénovat Viktorii Žižkov je čest, říká Hašek

Praha /ROZHOVOR/ - S postupovými ambicemi vstupovali do jarní části České fotbalové ligy členové Viktorie Žižkov. Úvodní dvě kola dodala jejich slovům vážnost. Na svém kontě mají plný počet šesti bodů při famózním skóre 12:2, v tabulce jsou už čtvrtí se čtyřbodovou ztrátou na Chrudim. Když usedal Zdeněk Hašek na lavičku slavného klubu, situace byla jiná, dvanáctá příčka a třináctibodová ztráta.

Krádež pokladničky v kadeřnictví odstartovala rozsáhlé šetření

Praha - Ohlasů přišlo hodně a byly velmi užitečné. Tak v úterý zhodnotila Iveta Martínková z ředitelství pražské policie pomoc veřejnosti, na niž se prostřednictvím médií před dvěma týdny obrátili policisté ze Žižkova. Ti již od 22. ledna hledali muže, který při návštěvě kadeřnictví v Praze 3 ukradl přenosnou pokladničku.

Rodina a přátelé se rozloučili s výtvarníkem Zdeňkem Smetanou

Praha - Rodina, přátelé a spolupracovníci se v pátek přišli naposledy rozloučit s výtvarníkem Zdeňkem Smetanou. Tvůrce mnoha oblíbených animovaných postav zemřel koncem února v 90 letech. K věncům a kyticím na rozloučenou položila v obřadní síni Olšanských hřbitovů tu svou i herečka Jiřina Bohdalová, která nejznámějším Smetanovým kresleným hrdinům propůjčila svůj hlas.

Zastupitelé Prahy 3 o Klinice nejednali, neschválili program

Praha - Koalice vedoucí Prahu 3 neschválila program úterního jednání zastupitelstva, které svolala opozice kvůli situaci Autonomního sociálního centra Klinika na Žižkově. O schválení programu ve vypjaté atmosféře diskutovali zastupitelé přes dvě hodiny, přítomné aktivisty nenechali promluvit. Od skončení smlouvy před šesti dny obývají aktivisté objekt nelegálně.

Detektor CO záchranáře varoval už při vstupu do restaurace

Praha - Jasno o tom, co se stalo, měli pražští záchranáři ještě předtím, než viděli pacientku. V pondělí po sedmé večer byli zdravotníci voláni na pomoc ženě, která zkolabovala v restauraci v Rokycanově ulici na Žižkově. Už při jejich vstupu do domu se hlasitě rozkoukal detektor oxidu uhelnatého (CO), který se na sklonku roku 2015 stal součástí výbavy všech týmů pražské záchranné služby.

Festival otrlého diváka změní kino Aero v Epidemiologické centrum

Praha - Oblíbený Festival otrlého diváka promění pražské kino Aero v Epidemiologické centrum. Nákaze, tématu letošního 12. ročníku, budou diváci spolu s dramaturgy přehlídky čelit pomocí sedmnácti nejpůsobivějších, nejsměšnějších, nejzapadlejších i nejbizarnějších filmů z kategorie hororů, extrémů, akčňáků, krváků, béček, céček i péček, oznámil médiím jeden z dramaturgů Jiří Flígl. 

Krást šel zloděj podle adresy v ukradeném autě

Praha - Krádež auta a vloupání do klubu důchodců vyšetřují současně policisté z pražského Žižkova. Obojí má podle jejich zjištění bezprostřední souvislost. Zloděj, který v neděli 7. února udeřil hned na dvou místech, nejprve z podzemních garáží v Roháčově ulici ukradl zaparkovaný osobní vůz značky Kia, připomněl ve čtvrtek Jan Daněk z ředitelství pražské policie.

Aktivisté budovu Kliniky neopustili, posun nepřineslo ani jednání

Praha - Aktivisté stále odmítají opustit budovu bývalé polikliniky na pražském Žižkově. Smlouva o výpůjčce s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) jim skončila o půlnoci, budovu měli vyklidit ve čtvrtek do 14 hodin. Ani odpolední jednání nevedlo k řešení. Úřad trvá na vrácení budovy.

Do bytu se vloupal oknem. S lupem pak odešel dveřmi

Praha /VIDEO/ - Oknem dovnitř, dveřmi ven. Přesně těmito slovy shrnul ve čtvrtek Jan Daněk z ředitelství pražské policie cestu zatím neznámého pachatele, po kterém pátrají policisté ze Žižkova. Dotyčnému by chtěli ukázat jinou cestu: přes katr do věznice a ven také tudy, avšak až za nějaký ten pátek; ve hře může být v případě rozhodnutí soudu o vině až tříletý trest odnětí svobody.

Z kadeřnictví kdosi odnesl naditou pokladničku

Praha /VIDEO/ - Bude to třináctka šťastná, nebo nešťastná? Na tohle téma může nyní mudrovat prozatím neznámý muž, který je podezřelý, že z kadeřnictví v Praze 3 ukradl přenosnou pokladničku se 13tisíci korunami. Policisté ze Žižkova po něm pátrají od 22. ledna. Protože hledání zatím k cíli nevedlo, ve středu zveřejnili kamerové záběry a požádali veřejnost o pomoc při pátrání.

Lidé odmítli opustit budovu Kliniky, výpůjčka skončí o půlnoci

Praha - Aktivisté znovu odmítají opustit budovu bývalé polikliniky na pražském Žižkově, kde funguje Autonomní sociální centrum Klinika. O půlnoci mu skončí smlouva o výpůjčce. Kolem poledne Kliniku navštívil ministr financí Andrej Babiš (ANO). Podle aktivistů uvedl, že by centrum mohlo zůstat, dokud se nenajde kupec, a pokud zajistí, že nebude obtěžováno okolí, citovali ho na twitteru. Právě na svém twitteru ale Babiš večer uvedl, že budova je ve špatném stavu a aktivisté ji musí podle zákona opustit.

Centrum Klinika dál jedná s úřady, zatím se ze Žižkova nestěhuje

Praha - Autonomní sociální centrum Klinika i poslední den před vypršením platnosti smlouvy o výpůjčce jedná s úřady o jejím prodloužení. Zatím si věci v objektu na pražském Žižkově nebalí, řekl Arnošt Novák z kolektivu Kliniky. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) odmítl centru prodloužit smlouvu a dům chce vrátit do středy 2. března.

Nákladové nádraží Žižkov slaví 80 let od zahájení provozu

Praha - Přesně před 80 lety, 1. března 1936, zahájilo svůj provoz nákladové nádraží Žižkov. Městu sloužilo hlavně jako zásobárna potravinami a uhlím. Světově unikátní stavba měla nejenom funkci industriální, pro město představuje důležitou urbanistickou linii. Podle historika umění Richarda Biegla je nákladové nádraží splněním meziválečného snu o velkorysé architektuře.

Ve středu bude kvůli údržbě mimo provoz žižkovský vysílač

Praha - Ve středu 2. března bude kvůli pravidelné údržbě anténního systému a dalších technologií na pražském žižkovském vysílači přerušeno vysílání televize a rozhlasu. V tiskové zprávě to v pondělí uvedly České radiokomunikace. Podle nich není možné uvést, jakého počtu lidí se přerušení vysílání, které je plánováno od rána do 15 hodin, dotkne.

Areál Pražačky čekají změny, provozovatel kempu se brání

Praha - Kemp v areálu Pražačka je dobře známý mnoha obyvatelům Žižkova i dalším Pražanům. Za deset let své existence se stal oblíbeným místem, kde se ubytovávají zahraniční návštěvníci Prahy, a v posledních pěti letech navíc díky aktivnímu přístupu provozovatele Davida Renzy a jeho týmu stal i kulturním centrem.

Kino Aero uvede přehlídku filmů Alfreda Hitchcocka

Praha - Nově zrestaurované filmy Alfreda Hitchcocka Okno do dvora, Vertigo a Ptáci inspirovaly dramaturgy pražského kino Aero k uspořádání přehlídky filmů tohoto mistra napětí. Od pondělí 29. února do pátku 4. března přehlídka v sedmi kultovních filmech připomene herce Jamese Stewarta, Caryho Granta, Grace Kellyovou a další herecké hvězdy.

Pražským Žižkovem prošly stovky lidí na podporu centra Klinika

Praha - Několik stovek lidí se v sobotu zúčastnilo solidárního pochodu na podporu pražského centra Klinika. Prošli od sídla Kliniky v Jeseniově ulici kolem žižkovské radnice na náměstí Jiřího z Poděbrad. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) odmítl centru prodloužit smlouvu a dům chce vrátit do středy 2. března.

V Praze se uskuteční pochod na podporu žižkovské Kliniky

Praha - Na pražském Žižkově se v sobotu 27. února uskuteční solidární pochod za zachování centra Klinika v Jeseniově ulici. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) odmítl centru prodloužit smlouvu a dům chce vrátit do středy 2. března. Squatteři bývalou polikliniku obsadili v prosinci roku 2014.

Islandští rockeři The Vintage Caravan zahrají v Praze

Praha /SOUTĚŽ/ - Zajímavé hudební vystoupení připravila agentura Pragokoncert pro rockové fanoušky. V pátek 4. března totiž v žižkovském klubu Nová Chmelnice vystoupí islandská rocková kapela The Vintage Caravan. Tu založili v roce 2006 tehdy dva dvanáctiletí mladíci z Reykjavíku, ovlivnění tvorbou legendárních Black Sabbath.

Na matku jdoucí pro syna volali ze školky strážníky

Praha - Do mateřské školy na Žižkově vyráželi ve čtvrtek příslušníci městské policie z Prahy 3 - a rozhodně nikoli proto, aby dětem předváděli ukázky práce strážníků. Do Lupáčovy ulice byli před šestou večer přivoláni kvůli tomu, že si svého syna přišla vyzvednout matka vypadající jako notně opilá - a také se tak chovající. Podobný dojem jako zaměstnankyně školky měli i členové přivolané hlídky.

Žižkovské sociální centrum Klinika podpořila třicítka spisovatelů

Praha - Třicítka spisovatelů vyjádřila podporu autonomnímu sociálnímu centru Klinika, které by mělo ve středu 2. března opustit objekt na pražském Žižkově. Ve společném prohlášení uvedli, že nerozumí neochotě úřadů umožnit další fungování Kliniky, která se podle nich za jediný rok dokázala stát nejen sociálním, ale i kulturním centrem.

Lidé si na Kliniku stěžovali, proto bude muset budovu opustit

Praha - Na Autonomní sociální centrum Klinika, které by mělo příští středu opustit objekt na pražském Žižkově, si stěžovalo asi 60 občanů kvůli hluku a ohňům, ve středu sdělila radnice Prahy 3. Právě na základě této stížnosti stavební úřad Prahy 3 upozornil správce budovy, Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), že budova je využívaná v rozporu s původní kolaudací.

Úřad po jednání s Klinikou trvá na předání objektu na začátku března

Praha - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) po jednání s centrem Klinika trvá na předání objektu bývalé polikliniky na pražském Žižkově ve středu 2. března. Výpůjčku úřad nemůže prodloužit kvůli rozhodnutí stavebního úřadu Prahy 3, sám také podle mluvčího Radka Ležatky nemůže budovu znovu nechat zkolaudovat.

Opozice v Praze 3 brání Kliniku a chce mimořádné zastupitelstvo

Praha - Zastupitelský klub opoziční koalice Žižkov (nejen) sobě (ŽnS) v Praze 3 požádá tento týden o svolání mimořádného zastupitelstva kvůli situaci kolem neprodloužení nájmu centru Klinika. Radnice trojky podle ŽnS nese spoluzodpovědnost za to, že Ústav pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) odmítl autonomnímu centru prodloužit nájem v budově bývalé polikliniky, kterou úřad vlastní a kterou Klinice na poslední rok bezplatně zapůjčil.

Stát odmítá prodloužit smlouvu Klinice kvůli stavebnímu úřadu

Praha - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) nemůže podle svého vyjádření prodloužit smlouvu centru Klinika na Žižkově. Důvodem je stanovisko stavebního úřadu Prahy 3. Dům byl zkolaudován jako plicní léčebna a tomuto účelu by měl také sloužit. Členové Kliniky zvažují možná řešení. Jedním z nich by byla změna účelu užívání budovy.

V parku na Vítkově přibyla ručně dělaná ptačí krmítka

Praha - V nově opraveném parku na Vítkově přibylo deset dřevěných krmítek pro místní ptactvo. Krmítka pochází z truhlářské dílny Lesů hlavního města Prahy a přispět do nich potravou pro ptáky může každý. Mezi časté ptačí návštěvníky krmítek a obyvatele místního parku patří například sýkorky, kavky, žluny nebo strakapoudi.

Klinika: První rok byl úspěch, věříme v prodloužení smlouvy

Praha /FOTOGALERIE/ - Členové žižkovského centra Klinika jednají 
o prodloužení smlouvy se státem. Ta vyprší začátkem března. Generální inspekce bezpečnostních sborů o budovu ztratila zájem. O tom, zda 
k prodloužení smlouvy dojde, jednají Žižkovští s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Na podporu Kliniky vznikla petice i video mapující zdejší aktivity.

Kosmetika za tisíce zmizela z lékárny na Žižkově bez placení

Praha /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Trojici, která do lékárny nepřišla hledat úlevu od zdravotních obtíží, ale kořist, hledají policisté z pražského Žižkova. Kamera sledující dění v lékárně v jednom z nákupních center zachytila už v pátek 5. února dvě dívky a muže, kteří jsou podezřelí z krádeže: mladé ženy braly zboží z regálů a nosily do igelitové tašky, kterou měl u sebe jejich společník.

Vážná nehoda aut na Žižkově blokovala tramvaje

Praha - Pomoc záchranářů i hasičů s vyprošťovacím vybavením byla potřebná v úterý večer při dopravní nehodě, která po půl osmé zablokovala světelnou křižovatku frekventovaných ulic Vinohradská a Želivského v Praze 3. Po střetu dvou osobních aut bylo nutné řidičku jednoho z vozů vyprostit pomocí hydraulického nářadí.

Žižkovští zastupitelé neodmítli kritizovanou výstavbu u Parukářky

Praha - Žižkovští zastupitelé po více než tříhodinovém jednání nepodpořili žádost stovek petentů a části opozice, aby radnice žádala zmenšení developerského projektu, který má vyrůst u zeleného vrchu Parukářka. Bouřlivé schůze se zúčastnily desítky lidí s transparenty.

Praha 3 nabízí bývalé lázně pro uskladnění nelegálních automatů

Praha - Žižkovská radnice nabídla policii prázdnou budovu bývalých lázní v Husitské ulici. Měla by sloužit jako sklad nelegálních výherních automatů, které policie v Praze zabaví. V tiskové zprávě o tom v úterý informovala starostka Vladislava Hujová (TOP 09).

Nádraží Žižkov čeká na své využití, Praha 3 vypíše soutěž

Praha - Nákladové nádraží Žižkov, jedna z nejlépe dochovaných funkcionalistických průmyslových budov v Praze, čeká 14 let po ukončení provozu a tři roky po prohlášení za kulturní památku na své nové využití. Praha 3 plánuje brzy na budoucí podobu a využití areálu vypsat architektonickou soutěž, tamní zastupitelé její přípravu projednají v úterý.

Žena vybírala z cizí karty, zmizelo 19 tisíc

Praha - Za chvilkovou společnost, kterou nabídla cizímu muži, se sama bohatě odměnila zatím neznámá žena, po níž pátrají policisté ze Žižkova. Podezřívají ji z neoprávněného výběru peněz z bankomatu. Dotyčná nejprve oslovila muže odpočívajícího někde na lavičce v okolí Staroměstského náměstí, konstatoval Jan Daněk z ředitelství pražské policie s tím, že tohle se stalo již v pátek 18. prosince.

Němečtí oceláři Primal Fear a Brainstorm se valí na Prahu

Praha /SOUTĚŽ/ - Fanoušci heavymetalové hudby mají určitě v kalendáři červenou fixou zaškrtnuté datum pátek 12. února. Do žižkovského klubu Nová Chmelnice totiž dorazí německá dvojka Primal Fear s Brainstorm a obě tyto kapely na pozvání agentury Pragokoncert představým početnému zástupu svých fanoušků nová alba.

Žhářský útok na objekt Kliniky šokoval politiky

Praha - Jste srabi. Tak lze vnímat poselství ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) adresované pachatelům žhářského útoku, kteří v sobotu večer podpálili na Žižkově budovu bývalé polikliniky, kde nyní působí autonomní sociální centrum Klinika. Své mínění týkající se počínání agresorů ministr zveřejnil v neděli pozdě večer; přesně 24 hodin po napadení objektu v Jeseniově ulici.

Punková legenda The Toy Dolls v dubnu v Praze rozpumpuje české fanoušky

Praha - The Toy Dolls nejsou žádná tuctová punková kapela. S písničkami jako „Dig That Groove Baby", Cloughy Is A Bootboy" a „My Girlfirends Dad´s A Vicar", pódiovou show plnou synchronizovaných výskoků a tanečků, choreografií, rotujícími kytarami a silně nakažlivými melodiemi je tohle bezkonkurenční útěk před realitou.

Policie šetří útok na Kliniku pro výtržnictví a obecné ohrožení

Praha - Pražská policie prověřuje sobotní útok na sociální centrum Klinika pro podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví, obecného ohrožení a poškození cizí věci, v neděli to řekla policejní mluvčí Iveta Martínková. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) útok odsoudil, starostka Prahy 3, kde centrum sídlí, svolala na pondělí bezpečnostní grémium.

Do centra Klinika létaly kameny i zápalné láhve

Praha /FOTOGALERIE/ - Žhářský útok se v noci na neděli odehrál na pražském Žižkově. Skupina pachatelů maskovaných bílými kuklami se pokusila podpálit autonomní sociální centrum Klinika neziskově fungující již bezmála rok v dlouho opuštěném objektu, kolem jehož obsazování a vyklízení bylo před rokem hodně rozruchu. V sobotu po půl osmé večer museli na místě zasahovat nejen policisté, ale i hasiči a záchranáři.

Maskovaná skupina zapálila Kliniku, sbírala i šaty pro uprchlíky

Praha /FOTOGALERIE/ - Pražská policie pátrá po skupině 20 maskovaných osob, která v sobotu večer házela zápalné lahve na Autonomní sociální centrum Klinika a způsobila požár. Informaci o útoku, kterou přinesly servery idnes.cz a novinky.cz, potvrdila policejní mluvčí Iveta Martínková.

Žižkovský masopust nabídne tradiční průvod. Už po třiadvacáté

Praha - Třetí městská část v Praze uspořádá letos už 23. ročník Žižkovského masopustu. Začne v sobotu 6. února na náměstí Jiřího z Poděbrad pouťovými atrakcemi, loutkovými a divadelním představením, vystoupením Jaroslava Uhlíře a další podívanou. Veselí bude pokračovat druhý den zabíjačkovými hody v hospodě U Vystřelenýho voka, komentovanou procházkou po třetí městské části, filmy a koncerty.

Vladimír Merta v Praze oslavil s mnoha přáteli sedmdesátiny

Praha - Hudebník, filmař a spisovatel Vladimír Merta v úterý čtyřhodinovým koncertem ve vyprodaném pražském Paláci Akropolis oslavil své 70. narozeniny, které připadly na 20. ledna. Na improvizacemi provázené akci s názvem V krásných dobách folku…aneb co o sobě ještě nevíme vystoupila řada osobností české hudební scény.

Výstavbu u Parukářky na Žižkově projedná mimořádné zastupitelstvo

Praha - Kritizovanou výstavbu domu u vrchu Parukářka na Žižkově v polovině února projedná místní zastupitelstvo, které se sejde na mimořádné schůzi. Debatovat bude o petici obyvatel proti výstavbě, pod kterou je asi 600 podpisů. V úterý to řekla starostka Vladislava Hujová (TOP 09) a opoziční zastupitel Ondřej Rut (ŽnS).

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT